Πως να πεις στους φιλους/συγγ. οτι στις Ευρωεκλογές ψηφισες ΝΔ και τώρα θα το ρίξεις ΣΥΡΙΖΑ

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
KRAKEN
Δημοσιεύσεις: 1785
Εγγραφή: 12 Ιουν 2019, 19:49

Re: Πως να πεις στους φιλους/συγγ. οτι στις Ευρωεκλογές ψηφισες ΝΔ και τώρα θα το ρίξεις ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από KRAKEN » 12 Ιουν 2019, 20:01

Pedro έγραψε:
12 Ιουν 2019, 18:27
Ο λαος (οχλος) στις Ε εκλογες,απλα εστειλε ενα μηνυμα στην κυβερνηση,ειπε με λιγα λογια :κοιτα τσιπρακο,αμα εξακολουθεις να κανεις κολοτουμπες και δεν πραξεις αυτα που υποσχεθηκες την εβαψες,γιατι θα ψηφισω νδ. Σαφως και το μηνυμα το ελαβαν στην κουμουνδουρου. Για αυτο αλλωστε οι ανακοινωσεις περι μεσαιας ταξης κ λοιπες παροχολογιες. Συνεπως,με την διαλυση,ανελ,ποταμιου κλπ. Ολοι οι ψηφοι ακομη κι αυτοι που ψηφισαν νδ,θα πανε (ξανα ψηφισουν) Συριζα.( :003::blm::smt005: )

Κανεις δεν θελει να ξανα κυβερνησει το κομμα που εφερε σαυτο το χαλι την ελλαδα.


Αυτα ολα βεβαια,σε ενα ιδανικο συμπαν που ο οχλος ασχολειται ενεργα και τους «κοβει». Αλλα εδω ειναι ελλαδισταν με μυαλο κουκουτσι.

Ρε ουτε εγω δεν πιστευω πως μου ηρθε ααυτο το σεναριο. Παντως σε περιπτωση που συμβει,θελω να με κερασατε τσιπουρα. :smt005::smt005::smt005::smt005::smt005::smt005::smt005:
Ο ΣΥΡΙΖΑ έχει ενσωματώσει το ΠΑΣΟΚ και τους καραμανλικούς δηλαδή αυτούς που μας έφεραν σε αυτό το χάλι! :wink

Άβαταρ μέλους
Ju-87
Δημοσιεύσεις: 4624
Εγγραφή: 19 Μάιος 2018, 14:16

Re: Πως να πεις στους φιλους/συγγ. οτι στις Ευρωεκλογές ψηφισες ΝΔ και τώρα θα το ρίξεις ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ju-87 » 12 Ιουν 2019, 20:03

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
12 Ιουν 2019, 15:56
7 Ιουλη κερδαμε!
εμοτικον σε παλινδρομικη κινηση
Δημοκράτης έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:42
Από εκεί και πέρα είναι φανερό ότι ψήφισα μαλακα
AlienWay έγραψε:
05 Οκτ 2021, 22:00
Η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Επαναλαμβάνω, η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.


Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: Πως να πεις στους φιλους/συγγ. οτι στις Ευρωεκλογές ψηφισες ΝΔ και τώρα θα το ρίξεις ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 12 Ιουν 2019, 20:08

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
12 Ιουν 2019, 15:56
Να τοποθετηθει και ο ακροδεξιος ψηφοφορος που θα ψηφισει ΣΥΡΙΖΑ για να σωθει η Πατριδα,αυτος που εριξε μικρο κομμα και η μεγαλη μαζα που απειχε.
7 Ιουλη κερδαμε!

Παλι οποιον συναντας σου λεει οτι θα ψηφισει ΣΥΡΙΖΑ;
Παλι σε κοροιδευουν;
Σε πηραν χαμπαρι
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Πως να πεις στους φιλους/συγγ. οτι στις Ευρωεκλογές ψηφισες ΝΔ και τώρα θα το ρίξεις ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 12 Ιουν 2019, 23:46

Γαμάτο νήμα.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27034
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Πως να πεις στους φιλους/συγγ. οτι στις Ευρωεκλογές ψηφισες ΝΔ και τώρα θα το ρίξεις ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 12 Ιουν 2019, 23:55

Awesomatic έγραψε:
12 Ιουν 2019, 19:13
Ρε ξεφύγετε λίγο από τα επιδόματα... Με επιδόματα και ψίχουλα θα ζείτε όλη σας τη ζωή; :o

Σκοπός είναι να ξαναχτιστεί η παραγωγική βάση της χώρας και να παραχθεί πλούτος, να ανοίξουν καταστήματα, να απασχολείται ο κόσμος, όποιος χρειάζεται δουλειά να μπορεί να βρεί... Πραγματικός πλούτος, όχι επιδόματα και δωρεές που θα αποφασίζει το κράτος πότε το συμφέρει να τα δώσει...
Καταλαβαίνεις τί ζητάς; Από μαρξιστές με μαρξιστικά κουρδισμένο εγκέφαλο να σκεφτούν έξω από το κουτί; Γίνεται; ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ! (που λέει και η διαφήμιση!)
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Φραγμένος_Τελεστής
Δημοσιεύσεις: 2006
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:49
Phorum.gr user: Τυπάρας
Τοποθεσία: Ελβετία

Re: Πως να πεις στους φιλους/συγγ. οτι στις Ευρωεκλογές ψηφισες ΝΔ και τώρα θα το ρίξεις ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Φραγμένος_Τελεστής » 13 Ιουν 2019, 00:08

Ρε σεις, τι σουρεάλ νήμα είναι τούτο;;;
-_-

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14560
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Πως να πεις στους φιλους/συγγ. οτι στις Ευρωεκλογές ψηφισες ΝΔ και τώρα θα το ρίξεις ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 13 Ιουν 2019, 00:22

μίστερ μαξ έγραψε:
12 Ιουν 2019, 15:13
Ορισμένοι ίσως αισθάνονται εγκλωβισμένοι στην ψήφο των Ευρωεκλογών, οι οποίες ήταν ενα ηχηρό χαστουκι στα μουτρα της Κυβέρνσης. Ομως τωρα διακυβεύεται ο μισθός, η σύνταξη και το επίδομα. Οποταν πάμε σε πιο λογικές επιλογές.

*Μήτσο, θα το ρίξω ΣΥΡΙΖΑ γιατι η αυτοδύναμη ΝΔ είναι επικίνδυνη για τα εργατικά δικαιώματα. Τιμώρησα την κυβ. στις ευρωεκλογές.

*Γεωργία, τους πόνεσαν πολύ οι ευρωεκλογές. Δεν συμπαθώ τον ΣΥΡΙΖΑ, όμως αν ερθουν οι ακρίδες της ΝΔ, θα δεις παλι τα παιδια του ΝΑΜΜΟΣ να παρουν ολες τις διευθυντικές και κρατικοδιαιτες θεσεις. Εστειλα το μυνημα μου στις ευρωεκλογες, οποταν σκεφτομαι να τους εμποδίσω να πιασουν αυτοδυναμία.

*Εγώ Γιώργο είμαι ΚΚΕ, αλλά πιστεύω στην ενότητα της Αριστεράς, στις κρίσιμες εκλογικές αναμετρήσεις. Για αυτό έριξα ΚΚΕ στις ευρωεκλογές, τωρα ομως, ΣΥΡΙΖΑ.
Πως μπορείς και γίνεσαι φανατικός φιλοκυβερνητικος; Εγώ, και το ΚΚΕ άμα ήταν κυβέρνηση, θα ήμουν εναντίον της εξουσίας του. Γιαλαντζι αντιεξουσιαστης είσαι ρε μπαγασα;
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Πως να πεις στους φιλους/συγγ. οτι στις Ευρωεκλογές ψηφισες ΝΔ και τώρα θα το ρίξεις ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 13 Ιουν 2019, 00:31

Ζενίθεδρος έγραψε:
13 Ιουν 2019, 00:22
Πως μπορείς και γίνεσαι φανατικός φιλοκυβερνητικος; Εγώ, και το ΚΚΕ άμα ήταν κυβέρνηση, θα ήμουν εναντίον της εξουσίας του. Γιαλαντζι αντιεξουσιαστης είσαι ρε μπαγασα;
Δεν ειμαι φιλοκυβερνητικος. Ειμαι εναντιον καθε μορφης εξουσίας. Το επιχειρημα μου είναι: οσο και να προσπαθήσουμε για κυβερνηση της Αριστερας, το συστημα ειναι δομημένο με τετοιο τρόπο οπου και θα αποτύχει να παρέχει σοβαρά αποτελεσματα στον λαό, και θα το γκρεμμίζουν οι δυναμεις της αντίδρασης. Αν κάποιος ειναι προοδευτικος, αγαπάει την ελευθερια κτλ, τοτε το να εισαι Αναρχικός ειναι μονοδρομος. Ωστόσο, δεν πρέπει να αποφεύγουμε τις μαχες της αριστερας, γιατι υστερα μπορει να αναπτυχθει το αντεπιχείρημα απο τους ζαίους: ο λόγος που χάσαμε ειναι γιατι δεν πολεμήσατε και εσεις μαζί μας, για αυτό τελικα γκριμμιστήκαμε και αρα δεν μπορέσαμε να προχωρήσουμε σε αλλαγές.

Οποταν η στηριξη μου στον Συριζα, που δεν θα ψηφισω παροτι εχω δικαιωμα- για λογους αρχής, οφείλεται στην μαχη των επιχειρημάτων.

Επίσης, το να μην ψηφίζουν οι αναρχικοί, ηταν ενα συνήθειο των αναρχικων του 19ου αιώνα. Ωρα να δούμε τις πραγματικοτητες επι της γης τον 21ο αιώνα και να είμαστε λιγο περισσότερο πραγματιστές.
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11918
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Πως να πεις στους φιλους/συγγ. οτι στις Ευρωεκλογές ψηφισες ΝΔ και τώρα θα το ρίξεις ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 13 Ιουν 2019, 00:37

μίστερ μαξ έγραψε:
13 Ιουν 2019, 00:31
[Ωστόσο, δεν πρέπει να αποφεύγουμε τις μαχες της αριστερας, γιατι υστερα μπορει να αναπτυχθει το αντεπιχείρημα απο τους ζαίους: ο λόγος που χάσαμε ειναι γιατι δεν πολεμήσατε και εσεις μαζί μας, για αυτό τελικα γκριμμιστήκαμε και αρα δεν μπορέσαμε να προχωρήσουμε σε αλλαγές.

Οποταν η στηριξη μου στον Συριζα, που δεν θα ψηφισω παροτι εχω δικαιωμα- για λογους αρχής, οφείλεται στην μαχη των επιχειρημάτων.

Επίσης, το να μην ψηφίζουν οι αναρχικοί, ηταν ενα συνήθειο των αναρχικων του 19ου αιώνα. Ωρα να δούμε τις πραγματικοτητες επι της γης τον 21ο αιώνα και να είμαστε λιγο περισσότερο πραγματιστές.
Αν ήσουν αναρχικός και τιμούσες ότι η αναρχία πρεσβεύει απλά θα είχες αυτοαναφλεγεί τα επόμενα δευτερόλεπτα.
κατά τα άλλα δώσε τις μάχες μαζί με τους ζαίους που με πολύ βαριά καρδιά ας πούμε έκαναν το όχι ναι.

ΝΤΡΟΠΗ ΤΗΣ ΑΝΑΡΧΙΑΣ.

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Πως να πεις στους φιλους/συγγ. οτι στις Ευρωεκλογές ψηφισες ΝΔ και τώρα θα το ρίξεις ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 13 Ιουν 2019, 00:47

taliban έγραψε:
13 Ιουν 2019, 00:37
μίστερ μαξ έγραψε:
13 Ιουν 2019, 00:31
[Ωστόσο, δεν πρέπει να αποφεύγουμε τις μαχες της αριστερας, γιατι υστερα μπορει να αναπτυχθει το αντεπιχείρημα απο τους ζαίους: ο λόγος που χάσαμε ειναι γιατι δεν πολεμήσατε και εσεις μαζί μας, για αυτό τελικα γκριμμιστήκαμε και αρα δεν μπορέσαμε να προχωρήσουμε σε αλλαγές.

Οποταν η στηριξη μου στον Συριζα, που δεν θα ψηφισω παροτι εχω δικαιωμα- για λογους αρχής, οφείλεται στην μαχη των επιχειρημάτων.

Επίσης, το να μην ψηφίζουν οι αναρχικοί, ηταν ενα συνήθειο των αναρχικων του 19ου αιώνα. Ωρα να δούμε τις πραγματικοτητες επι της γης τον 21ο αιώνα και να είμαστε λιγο περισσότερο πραγματιστές.
Αν ήσουν αναρχικός και τιμούσες ότι η αναρχία πρεσβεύει απλά θα είχες αυτοαναφλεγεί τα επόμενα δευτερόλεπτα.
κατά τα άλλα δώσε τις μάχες μαζί με τους ζαίους που με πολύ βαριά καρδιά ας πούμε έκαναν το όχι ναι.

ΝΤΡΟΠΗ ΤΗΣ ΑΝΑΡΧΙΑΣ.
Επειδή είμαι αναρχικός, γνωρίζω πως η αναρχία δεν ειναι αυτοσκοπός, ειναι το μέσο για μια καλύτερη κοινωνία, πιο ελεύθερη, χωρις βια και καταναγκασμους. Οταν ειναι ζαιοι vs ΝΔ θα είμαι με τους ζαίους. Οταν ειναι ζαίοι vs τροτσκιστές, θα είμαι με τους τροτσκιστές. Οταν ειναι τροτσκιστές εναντίον Αντιεξουσιαστες, θα ειμαι με τους αντιεξουσιαστας.

Δεν με ενδιαφέρει όμως να απολογηθω για μενα, δεν θέλω να εκτραπεί ο νήμας.
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

Άβαταρ μέλους
Μηχανικός
Δημοσιεύσεις: 12036
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:31
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Πως να πεις στους φιλους/συγγ. οτι στις Ευρωεκλογές ψηφισες ΝΔ και τώρα θα το ρίξεις ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μηχανικός » 13 Ιουν 2019, 00:49

μίστερ μαξ έγραψε:
12 Ιουν 2019, 15:13
Ορισμένοι ίσως αισθάνονται εγκλωβισμένοι στην ψήφο των Ευρωεκλογών, οι οποίες ήταν ενα ηχηρό χαστουκι στα μουτρα της Κυβέρνσης. Ομως τωρα διακυβεύεται ο μισθός, η σύνταξη και το επίδομα. Οποταν πάμε σε πιο λογικές επιλογές.

*Μήτσο, θα το ρίξω ΣΥΡΙΖΑ γιατι η αυτοδύναμη ΝΔ είναι επικίνδυνη για τα εργατικά δικαιώματα. Τιμώρησα την κυβ. στις ευρωεκλογές.

*Γεωργία, τους πόνεσαν πολύ οι ευρωεκλογές. Δεν συμπαθώ τον ΣΥΡΙΖΑ, όμως αν ερθουν οι ακρίδες της ΝΔ, θα δεις παλι τα παιδια του ΝΑΜΜΟΣ να παρουν ολες τις διευθυντικές και κρατικοδιαιτες θεσεις. Εστειλα το μυνημα μου στις ευρωεκλογες, οποταν σκεφτομαι να τους εμποδίσω να πιασουν αυτοδυναμία.

*Εγώ Γιώργο είμαι ΚΚΕ, αλλά πιστεύω στην ενότητα της Αριστεράς, στις κρίσιμες εκλογικές αναμετρήσεις. Για αυτό έριξα ΚΚΕ στις ευρωεκλογές, τωρα ομως, ΣΥΡΙΖΑ.
:smt005::smt005::smt005:

Τι όνειρα είναι αυτά που βλέπουν οι Συριζαίοι;

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10164
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Πως να πεις στους φιλους/συγγ. οτι στις Ευρωεκλογές ψηφισες ΝΔ και τώρα θα το ρίξεις ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 13 Ιουν 2019, 01:29

Στο τελος θα βγαλουν κανενα σποτ , αμαν αφηστε μας μια 4ετια ακομη δε σας ερχομαστε κριμα ?

sharp
Δημοσιεύσεις: 21210
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Πως να πεις στους φιλους/συγγ. οτι στις Ευρωεκλογές ψηφισες ΝΔ και τώρα θα το ρίξεις ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 13 Ιουν 2019, 01:51

Ζενίθεδρος έγραψε:
13 Ιουν 2019, 00:22

Πως μπορείς και γίνεσαι φανατικός φιλοκυβερνητικος; Εγώ, και το ΚΚΕ άμα ήταν κυβέρνηση, θα ήμουν εναντίον της εξουσίας του.
Είσαι αντιδραστικός δηλαδή.

Άβαταρ μέλους
SuperRogue
Δημοσιεύσεις: 1854
Εγγραφή: 13 Απρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: SuperRogue

Re: Πως να πεις στους φιλους/συγγ. οτι στις Ευρωεκλογές ψηφισες ΝΔ και τώρα θα το ρίξεις ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SuperRogue » 13 Ιουν 2019, 03:39

μίστερ μαξ έγραψε:
13 Ιουν 2019, 00:47
Επειδή είμαι αναρχικός, γνωρίζω πως η αναρχία δεν ειναι αυτοσκοπός, ειναι το μέσο για μια καλύτερη κοινωνία, πιο ελεύθερη, χωρις βια και καταναγκασμους. Οταν ειναι ζαιοι vs ΝΔ θα είμαι με τους ζαίους. Οταν ειναι ζαίοι vs τροτσκιστές, θα είμαι με τους τροτσκιστές. Οταν ειναι τροτσκιστές εναντίον Αντιεξουσιαστες, θα ειμαι με τους αντιεξουσιαστας.

Δεν με ενδιαφέρει όμως να απολογηθω για μενα, δεν θέλω να εκτραπεί ο νήμας.
H σκέψη σου είναι τέρμα παιδική, βάζεις στον εαυτό σου εύκολα διλήμματα.

Ο λόγος που ο κόσμος ΔΕΝ θα ψηφίσει σύριζα είναι ακριβώς αυτός που λες στην αρχή του θρεντ: πράγματι η ελλάδα είναι γεμάτη πασοκοβδέλλες που πουλάνε φθηνά την ψήφο τους και γιαυτό θα ψηφίσουν βαρουφάκη. Η Επτακομματική βουλή είναι το καλύτερο ποντάρισμα στην μη αυτοδυναμία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών