Ρατσισμος σε βαρος των χοντρων στο μετρο

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Στρακαστρουκας
Δημοσιεύσεις: 11242
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 17:48
Phorum.gr user: Στρακαστρουκας

Ρατσισμος σε βαρος των χοντρων στο μετρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στρακαστρουκας » 13 Ιουν 2019, 11:43

Σημερα παρακολουθησα ενα περιστατικο οπου το μετρο ηταν full και ξαφνικα μπαινει ενας πολυ χοντρος τυπος και αρχιζουν να τσακωνονται λεγοντας οτι ειναι χοντρος και δεν χωραει. Θεωρειται οτι ηταν σωστη η συμπεριφορα τους?
"Δεν ειμαι ΝΔλης αλλα..."

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: Ρατσισμος σε βαρος των χοντρων στο μετρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 13 Ιουν 2019, 11:49

Ελα Θεσνικη στο δικο μας μετρο τα τατσιστικα φαινομενα ειναι μηδενικα
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7898
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Ρατσισμος σε βαρος των χοντρων στο μετρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 13 Ιουν 2019, 11:50

Το πρόβλημα δεν είναι ένας ή δύο χοντροί αλλά ότι το μετρό είναι γεμάτο ακόμη και σε ώρες μη αιχμής. Πήγαινα για πέντε εβδομάδες στο νοσοκομείο κάθε μέρα για θεραπεία σε ώρα μη αιχμής (11.30) και δεν έβρισκα θέση να καθίσω, ούτε σε τραμ, ούτε σε μετρό, αλλά πολλές φορές ούτε σε λεωφορείο.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19188
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Ρατσισμος σε βαρος των χοντρων στο μετρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 13 Ιουν 2019, 11:50

Εγώ πάντως σαν Άσχημος , Χοντρός , Φαλακρός και 55 ετών είναι ρατσιστής με όσους είναι Όμορφοι Λεπτοί Με Μαλλιά Νεαροί ..

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24551
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Ρατσισμος σε βαρος των χοντρων στο μετρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 13 Ιουν 2019, 11:54

ε όχι δεν ειναι σωστή η συμπεριφορά τους.

Άβαταρ μέλους
Ju-87
Δημοσιεύσεις: 4624
Εγγραφή: 19 Μάιος 2018, 14:16

Re: Ρατσισμος σε βαρος των χοντρων στο μετρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ju-87 » 13 Ιουν 2019, 11:56

Στρακαστρουκας έγραψε:
13 Ιουν 2019, 11:43
Σημερα παρακολουθησα ενα περιστατικο οπου το μετρο ηταν full και ξαφνικα μπαινει ενας πολυ χοντρος τυπος και αρχιζουν να τσακωνονται λεγοντας οτι ειναι χοντρος και δεν χωραει. Θεωρειται οτι ηταν σωστη η συμπεριφορα τους?
Ναι.
Δημοκράτης έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:42
Από εκεί και πέρα είναι φανερό ότι ψήφισα μαλακα
AlienWay έγραψε:
05 Οκτ 2021, 22:00
Η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Επαναλαμβάνω, η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27173
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Ρατσισμος σε βαρος των χοντρων στο μετρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 13 Ιουν 2019, 12:03

Έχει ρημάξει το μετρό με τη λαίλαπα σρζ
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

zteo
Δημοσιεύσεις: 10198
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: Ρατσισμος σε βαρος των χοντρων στο μετρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 13 Ιουν 2019, 12:04

Ju-87 έγραψε:
13 Ιουν 2019, 11:56
Στρακαστρουκας έγραψε:
13 Ιουν 2019, 11:43
Σημερα παρακολουθησα ενα περιστατικο οπου το μετρο ηταν full και ξαφνικα μπαινει ενας πολυ χοντρος τυπος και αρχιζουν να τσακωνονται λεγοντας οτι ειναι χοντρος και δεν χωραει. Θεωρειται οτι ηταν σωστη η συμπεριφορα τους?
Ναι.
Θέλω να φύγεις από το φόρουμ.
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11921
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Ρατσισμος σε βαρος των χοντρων στο μετρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 13 Ιουν 2019, 12:07

zteo έγραψε:
13 Ιουν 2019, 12:04
Ju-87 έγραψε:
13 Ιουν 2019, 11:56
Στρακαστρουκας έγραψε:
13 Ιουν 2019, 11:43
Σημερα παρακολουθησα ενα περιστατικο οπου το μετρο ηταν full και ξαφνικα μπαινει ενας πολυ χοντρος τυπος και αρχιζουν να τσακωνονται λεγοντας οτι ειναι χοντρος και δεν χωραει. Θεωρειται οτι ηταν σωστη η συμπεριφορα τους?
Ναι.
Θέλω να φύγεις από το φόρουμ.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23374
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Ρατσισμος σε βαρος των χοντρων στο μετρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 13 Ιουν 2019, 12:11

Στρακαστρουκας έγραψε:
13 Ιουν 2019, 11:43
Σημερα παρακολουθησα ενα περιστατικο οπου το μετρο ηταν full και ξαφνικα μπαινει ενας πολυ χοντρος τυπος και αρχιζουν να τσακωνονται λεγοντας οτι ειναι χοντρος και δεν χωραει. Θεωρειται οτι ηταν σωστη η συμπεριφορα τους?
το εχω παθει κι εγώ,χωρίς να ειμαι χοντρός :a040:

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: Ρατσισμος σε βαρος των χοντρων στο μετρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 13 Ιουν 2019, 12:15

Ju-87 έγραψε:
13 Ιουν 2019, 11:56
Στρακαστρουκας έγραψε:
13 Ιουν 2019, 11:43
Σημερα παρακολουθησα ενα περιστατικο οπου το μετρο ηταν full και ξαφνικα μπαινει ενας πολυ χοντρος τυπος και αρχιζουν να τσακωνονται λεγοντας οτι ειναι χοντρος και δεν χωραει. Θεωρειται οτι ηταν σωστη η συμπεριφορα τους?
Ναι.

Που εισαι τωρα;
Σε πορεια υπερ της επεκτασης με νεα γραμμη γραμμη Συνταγμα-Καιαδας;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ την 13 Ιουν 2019, 12:15, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24551
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Ρατσισμος σε βαρος των χοντρων στο μετρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 13 Ιουν 2019, 12:15

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
13 Ιουν 2019, 12:03
Έχει ρημάξει το μετρό με τη λαίλαπα σρζ
Αντιθέτως είναι από τα λίγα πράγματα που έχουν βελτιωθεί ελαφρώς ένεκα οι μπάρες στους σταθμούς.

Πρέπει να πω ότι υπάρχει τεράστια διαφορά ανάμεσα σε κόκκινη (=popular mattresses) και μπλε γραμμή (=unpopular mattresses). Έρχεται η αδερφή μου από Αγγλία μου λέει "τελικά έχω ξεσυνηθίσει τελείως την καφρίλα" της λέω "έχεις τίποτα συγκεκριμένο κατά νου" "ε τώρα στο μετρό πριν βγούμε να ζμπρώχνουν οι απέξω για να χωθούν αυτά μόνο στην Τουρκία". Σκέφτομαι ότι έχω 10+ να δω κάτι τέτοιο στο μετρό "κάτσε ρε παιδί μου σε ποιο σταθμό βγήκες", "Δάφνη" "οκ καταλάβαμε".

Γενικά όμως έχει τεράστιο στριμωξίδι παντού λόγω τουριστών. Και πολλοί τουρίστες είναι από χώρες ή περιοχές συγγενείς πολιτισμικά με τα δυτικά προάστια (Ρωσία, Σερβία, Κόσοβο, Ντιγιάρμπακιρ, Λαχώρη...)

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27173
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Ρατσισμος σε βαρος των χοντρων στο μετρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 13 Ιουν 2019, 12:17

foscilis έγραψε:
13 Ιουν 2019, 12:15
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
13 Ιουν 2019, 12:03
Έχει ρημάξει το μετρό με τη λαίλαπα σρζ
Αντιθέτως είναι από τα λίγα πράγματα που έχουν βελτιωθεί ελαφρώς ένεκα οι μπάρες στους σταθμούς.

Πρέπει να πω ότι υπάρχει τεράστια διαφορά ανάμεσα σε κόκκινη (=popular mattresses) και μπλε γραμμή (=unpopular mattresses). Έρχεται η αδερφή μου από Αγγλία μου λέει "τελικά έχω ξεσυνηθίσει τελείως την καφρίλα" της λέω "έχεις τίποτα συγκεκριμένο κατά νου" "ε τώρα στο μετρό πριν βγούμε να ζμπρώχνουν οι απέξω για να χωθούν αυτά μόνο στην Τουρκία". Σκέφτομαι ότι έχω 10+ να δω κάτι τέτοιο στο μετρό "κάτσε ρε παιδί μου σε ποιο σταθμό βγήκες", "Δάφνη" "οκ καταλάβαμε".

Γενικά όμως έχει τεράστιο στριμωξίδι παντού λόγω τουριστών. Και πολλοί τουρίστες είναι από χώρες ή περιοχές συγγενείς πολιτισμικά με τα δυτικά προάστια (Ρωσία, Σερβία, Κόσοβο, Ντιγιάρμπακιρ, Λαχώρη...)
Μα τί γράφεις; Πέρα από τα τραγελαφικά με την αποκοπή του αεροδρομίου, οι χρόνοι αναμονής έχουν επιμηκυνθεί σε όλη τη διάρκεια της ημέρας
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24772
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Ρατσισμος σε βαρος των χοντρων στο μετρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 13 Ιουν 2019, 12:20

οι χοντροί πιάνουν πολύ χόρο και επίσης ιδρώνουν. Αν είσαι 200 κιλά και πας να μπεις σε ένα χώρο που έιναι τίγκα στον κόσμο κάνεις γαιδουριά

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Ρατσισμος σε βαρος των χοντρων στο μετρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 13 Ιουν 2019, 12:25

foscilis έγραψε:
13 Ιουν 2019, 12:15
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
13 Ιουν 2019, 12:03
Έχει ρημάξει το μετρό με τη λαίλαπα σρζ
Αντιθέτως είναι από τα λίγα πράγματα που έχουν βελτιωθεί ελαφρώς ένεκα οι μπάρες στους σταθμούς.

Πρέπει να πω ότι υπάρχει τεράστια διαφορά ανάμεσα σε κόκκινη (=popular mattresses) και μπλε γραμμή (=unpopular mattresses). Έρχεται η αδερφή μου από Αγγλία μου λέει "τελικά έχω ξεσυνηθίσει τελείως την καφρίλα" της λέω "έχεις τίποτα συγκεκριμένο κατά νου" "ε τώρα στο μετρό πριν βγούμε να ζμπρώχνουν οι απέξω για να χωθούν αυτά μόνο στην Τουρκία". Σκέφτομαι ότι έχω 10+ να δω κάτι τέτοιο στο μετρό "κάτσε ρε παιδί μου σε ποιο σταθμό βγήκες", "Δάφνη" "οκ καταλάβαμε".

Γενικά όμως έχει τεράστιο στριμωξίδι παντού λόγω τουριστών. Και πολλοί τουρίστες είναι από χώρες ή περιοχές συγγενείς πολιτισμικά με τα δυτικά προάστια (Ρωσία, Σερβία, Κόσοβο, Ντιγιάρμπακιρ, Λαχώρη...)
Ελα ρε φιλε εζησε τετοιο δραμα που να την ληστευανε κιόλας,αυτα τα πράματα δεν γινονται στο λονδινο

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών