Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Παραφυσική, μεταφυσικά, ανεξήγητα φαινόμενα
Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15134
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 15 Ιουν 2019, 12:56

Μηχανικός έγραψε:
15 Ιουν 2019, 10:20
Lord Brum έγραψε:
15 Ιουν 2019, 07:47
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΑΜΠΤΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΜΕ ΜΗΔΕΝΙΚΗ ΙΔΙΟΠΕΡΙΟΔΟ, ΔΕΝ ΑΤΑΜΑΤΑΣ ΤΗΝ ΤΑΛΑΝΤΩΣΗ ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΟΑΘΕΤΕΙΣ ΔΥΣΚΑΜΨΙΑ
Δεν προσθέτει καμία δυσκαμψία με τους τένοντες. Την ίδια έχει ένα κτίριο με ή χωρίς τένοντες. :D

Και που να μάθει ότι ούτε το έδαφος είναι άκαμπτο, κάνει δικιά του ταλάντωση με δικιά του ιδιοπερίοδο.
όχι ρε βάζει δυσκαμψία, ουσιαστικά (στο κεφάλι του όχι στην πραγματικότητα) εμποδίζει τη στροφή στα άκρα των τοιχωμάτων, άρα στην κορυφή τα τοιχώματα νομίζει οτί είναι πακτωμένα. Στην αλύτερη να έχει κινητή πάκτωση, να μετακινείται χωρίς να στρέφεται η κορυφή. Τώρα γιατί οι οριζόντιες μετακινήσεις που πορακλεί ο σεισμός όχι απλά παραλαμβάνονται αλλάκαταργούνται με κάτι που δρα σε κάθετο άξονα σε αυτές μόνο αυτός το καταλαβαίνει
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Μηχανικός
Δημοσιεύσεις: 12036
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:31
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μηχανικός » 15 Ιουν 2019, 13:08

Lord Brum έγραψε:
15 Ιουν 2019, 12:56
Μηχανικός έγραψε:
15 Ιουν 2019, 10:20
Lord Brum έγραψε:
15 Ιουν 2019, 07:47
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΑΜΠΤΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΜΕ ΜΗΔΕΝΙΚΗ ΙΔΙΟΠΕΡΙΟΔΟ, ΔΕΝ ΑΤΑΜΑΤΑΣ ΤΗΝ ΤΑΛΑΝΤΩΣΗ ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΟΑΘΕΤΕΙΣ ΔΥΣΚΑΜΨΙΑ
Δεν προσθέτει καμία δυσκαμψία με τους τένοντες. Την ίδια έχει ένα κτίριο με ή χωρίς τένοντες. :D

Και που να μάθει ότι ούτε το έδαφος είναι άκαμπτο, κάνει δικιά του ταλάντωση με δικιά του ιδιοπερίοδο.
όχι ρε βάζει δυσκαμψία, ουσιαστικά (στο κεφάλι του όχι στην πραγματικότητα) εμποδίζει τη στροφή στα άκρα των τοιχωμάτων, άρα στην κορυφή τα τοιχώματα νομίζει οτί είναι πακτωμένα. Στην αλύτερη να έχει κινητή πάκτωση, να μετακινείται χωρίς να στρέφεται η κορυφή. Τώρα γιατί οι οριζόντιες μετακινήσεις που πορακλεί ο σεισμός όχι απλά παραλαμβάνονται αλλάκαταργούνται με κάτι που δρα σε κάθετο άξονα σε αυτές μόνο αυτός το καταλαβαίνει
Ο τένοντας κάνει ότι και ο κλασικός οπλισμός του τοιχώματος και δεν έχει ουσιαστική επίδραση στην ακαμψία του.

Σωστότερα ο τένοντας δουλεύει μόνο σε εφελκυσμό, ενώ ο κανονικός οπλισμός δουλεύει και σε εφελκυσμό και σε θλίψη.
Και επειδή θέλουμε να δουλεύει σε θλίψη, κανείς δεν βάζει τένοντες στα υποστυλώματα. :D

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 15 Ιουν 2019, 16:24

Lord Brum έγραψε:
15 Ιουν 2019, 12:56
Μηχανικός έγραψε:
15 Ιουν 2019, 10:20
Lord Brum έγραψε:
15 Ιουν 2019, 07:47
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΑΜΠΤΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΜΕ ΜΗΔΕΝΙΚΗ ΙΔΙΟΠΕΡΙΟΔΟ, ΔΕΝ ΑΤΑΜΑΤΑΣ ΤΗΝ ΤΑΛΑΝΤΩΣΗ ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΟΑΘΕΤΕΙΣ ΔΥΣΚΑΜΨΙΑ
Δεν προσθέτει καμία δυσκαμψία με τους τένοντες. Την ίδια έχει ένα κτίριο με ή χωρίς τένοντες. :D

Και που να μάθει ότι ούτε το έδαφος είναι άκαμπτο, κάνει δικιά του ταλάντωση με δικιά του ιδιοπερίοδο.
όχι ρε βάζει δυσκαμψία, ουσιαστικά (στο κεφάλι του όχι στην πραγματικότητα) εμποδίζει τη στροφή στα άκρα των τοιχωμάτων, άρα στην κορυφή τα τοιχώματα νομίζει οτί είναι πακτωμένα. Στην αλύτερη να έχει κινητή πάκτωση, να μετακινείται χωρίς να στρέφεται η κορυφή. Τώρα γιατί οι οριζόντιες μετακινήσεις που πορακλεί ο σεισμός όχι απλά παραλαμβάνονται αλλάκαταργούνται με κάτι που δρα σε κάθετο άξονα σε αυτές μόνο αυτός το καταλαβαίνει
Θα σου δώσω ένα παράδειγμα πως Όταν έχεις ένα τάκο βιδωμένο με ένα τραπέζι όχι μόνο δέχεται απεριόριστες οριζόντιες εντάσεις, Αλλά μπορείς να σηκώσεις και το τραπέζι βαστώντας τον τάκο. Βάλε έναν άλλο τάκο πάνω στο τραπέζι, χωρίς να τον βιδώσεις και κούνα το τραπέζι και θα ξαπλώσει τα ανάσκελα όπως και οι κατασκευές που σχεδιάζεται εσείς. Σε κάλυψα? Αν θες σου κάνω και ανάλυση δυνάμεων.
Μου κάνει περιέργεια που ενώ τα εξηγώ χιλιάδες φορές και μάλιστα αναλυτικότατα σε αυτό το άρθρο, https://www.researchgate.net/publicatio ... NsJoFwVY2w
εσείς τον χαβά σας. :lol:
Διαβάστε αυτό το άρθρο και πέστε μου που υπάρχει διαφωνία Αλλιώς θα κάνω κόπι εγώ σε κάθε ανάρτησή σας προς απάντηση.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 15 Ιουν 2019, 16:44

Μηχανικός Ο τένοντας κάνει ότι και ο κλασικός οπλισμός του τοιχώματος και δεν έχει ουσιαστική επίδραση στην ακαμψία του.

Σωστότερα ο τένοντας δουλεύει μόνο σε εφελκυσμό, ενώ ο κανονικός οπλισμός δουλεύει και σε εφελκυσμό και σε θλίψη.
Και επειδή θέλουμε να δουλεύει σε θλίψη, κανείς δεν βάζει τένοντες στα υποστυλώματα.
Θα σου απαντήσω επιστημονικά αφού δεν καταλαβαίνεις το άρθρο του λασπιτζή.
Οι τένοντες ίδιοι είναι εσείς χάνεται λάδια. Το γιατί πάρα κάτω. :smt005:
Τα σπίτια πέφτουν παθαίνουν ζημιές και έχουν σκοτώσει πολλούς ανθρώπους τα τελευταία χρόνια στην Ελλάδα. Δεν φταίνε η ατασθαλίες από τα μαστόρια αλλά ο λάθος σχεδιασμός των μηχανικών που δεν μπορούν να κατανοήσουν το εξής απλό. Όταν πας να δέσεις έναν γάιδαρο για να μην σου φύγει δεν του δένεις μόνο τον λαιμό αλλά πρέπει να δέσεις και το άλλο άκρο του σχοινιού σε ένα σταθερό μέρος για να τον συγκρατήσεις. Οι μηχανικοί κατεβάζουν τον οπλισμό μέχρι την βάση και τον αφήνουν εκεί μέσα χωρίς να τον δέσουν με το έδαφος. Ε.. θα τους φύγει ο γάιδαρος πως θα το κάνουμε ... Οι μηχανικοί θέλουν να κάνω πείραμα σε πραγματική κλίμακα για να δουν αν τους φύγει ο γάιδαρος Δεν μπορούν να καταλάβουν την λειτουργία της βίδας μόνοι τους
Σκέψου να πνίγετε ένας άνθρωπος στην θάλασσα και οι μηχανικοί να του πετάξουν ένα σχοινί και να την κάνουν χωρίς να κρατάνε την άλλη άκρη του σχοινιού.
Για αυτό λένε ο πνιγμένος από τα μαλλιά του πιάνεται. Εμ .... κάλιο γαιδουρόδενε παρά γαϊδουρογύρευε !Εικόνα
Εικόνα
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11923
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 15 Ιουν 2019, 16:49

Θα τακαρουμε το γαϊδούρι και θα το βιδωσουμε να μην μας φύγει.

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 15 Ιουν 2019, 16:54

Δεν υπάρχουν δικά μας και δικά σου κριτήρια, υπάρχουν φυσικοί νόμοι που ισχύουν παντού και δε θα αλλάξουν επειδή απλώς δεν τους γνωρίζεις. Στον πραγματικό κόσμο δεν υπάρχουν άκαμπτες κατασκευές και αυτό δεν αλλάζει, όσο και να χτυπιέσαι.
Ας πάρουμε τους φυσικούς νόμους. Πάρε ένα τόξο που και αυτό έχει τένοντα όπως η πατέντα μου, και προσπάθησε να ισιώσεις την κάμψη του κορμού του. Αν το κατορθώσεις σφύρα μου. Εικόνα
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 15 Ιουν 2019, 17:04

Ασέβαστος έγραψε:
15 Ιουν 2019, 11:40
Μηχανικός έγραψε:
15 Ιουν 2019, 10:20
Lord Brum έγραψε:
15 Ιουν 2019, 07:47
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΑΜΠΤΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΜΕ ΜΗΔΕΝΙΚΗ ΙΔΙΟΠΕΡΙΟΔΟ, ΔΕΝ ΑΤΑΜΑΤΑΣ ΤΗΝ ΤΑΛΑΝΤΩΣΗ ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΟΑΘΕΤΕΙΣ ΔΥΣΚΑΜΨΙΑ
Δεν προσθέτει καμία δυσκαμψία με τους τένοντες. Την ίδια έχει ένα κτίριο με ή χωρίς τένοντες. :D

Και που να μάθει ότι ούτε το έδαφος είναι άκαμπτο, κάνει δικιά του ταλάντωση με δικιά του ιδιοπερίοδο.
μωρε κι απο διαμαντι να το εφτιαχνε το κτιριο, απολυτως ακαμπτο δεν ειναι. δεν υπαρχει σε αυτον τον πλανητη ακαμπτο υλικο. εκτος ισως απο τη στυση του ντατζε οταν βλεπει την ιβανκα, αλλα αντε φτιαξε σπιτι απο αυτο :102:
Δεν ξέρω τι κάνει ο ντατζε οταν βλεπει την ιβανκα, αλλά οι μηχανικοί θέλουν αυτό. Εικόνα
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 15 Ιουν 2019, 17:18

taliban έγραψε:
15 Ιουν 2019, 16:49
Θα τακαρουμε το γαϊδούρι και θα το βιδωσουμε να μην μας φύγει.
Γελάνε και τα τούβλα με τον σχεδιασμό των μηχανικών. :003:
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Archmage
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:41

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Archmage » 15 Ιουν 2019, 18:25

seismic έγραψε:
15 Ιουν 2019, 16:54
Ας πάρουμε τους φυσικούς νόμους. Πάρε ένα τόξο που και αυτό έχει τένοντα όπως η πατέντα μου, και προσπάθησε να ισιώσεις την κάμψη του κορμού του. Αν το κατορθώσεις σφύρα μου
Εντάξει, ξεκάθαρα το παίζεις εντελώς ηλίθιος τώρα. Ένα κτίριο και ένα κομμάτι ξύλο είναι ίδια, δεν υπάρχει κανένας τρόπος στο σύμπαν να ισιώσω/στραβώσω/σπάσω το ξύλο, άρα έτσι θα είναι και το κτίριο. Ούτε παιδί δημοτικού δε θα έγραφε τέτοιες ηλιθιότητες.

sys3x έγραψε:
15 Ιουν 2019, 12:42
Ασέβαστος έγραψε:
15 Ιουν 2019, 11:40
δεν υπαρχει σε αυτον τον πλανητη ακαμπτο υλικο. εκτος ισως απο τη στυση του ντατζε οταν βλεπει την ιβανκα, αλλα αντε φτιαξε σπιτι απο αυτο :102:
Έτσι χαλάνε τα σπίτια, δε φτιάχνονται. :D
Best post in the thread :smt005:

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16976
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 15 Ιουν 2019, 18:30

seismic έγραψε:
15 Ιουν 2019, 16:44
Μηχανικός Ο τένοντας κάνει ότι και ο κλασικός οπλισμός του τοιχώματος και δεν έχει ουσιαστική επίδραση στην ακαμψία του.

Σωστότερα ο τένοντας δουλεύει μόνο σε εφελκυσμό, ενώ ο κανονικός οπλισμός δουλεύει και σε εφελκυσμό και σε θλίψη.
Και επειδή θέλουμε να δουλεύει σε θλίψη, κανείς δεν βάζει τένοντες στα υποστυλώματα.
Θα σου απαντήσω επιστημονικά αφού δεν καταλαβαίνεις το άρθρο του λασπιτζή.
Οι τένοντες ίδιοι είναι εσείς χάνεται λάδια. Το γιατί πάρα κάτω. :smt005:
Τα σπίτια πέφτουν παθαίνουν ζημιές και έχουν σκοτώσει πολλούς ανθρώπους τα τελευταία χρόνια στην Ελλάδα. Δεν φταίνε η ατασθαλίες από τα μαστόρια αλλά ο λάθος σχεδιασμός των μηχανικών που δεν μπορούν να κατανοήσουν το εξής απλό. Όταν πας να δέσεις έναν γάιδαρο για να μην σου φύγει δεν του δένεις μόνο τον λαιμό αλλά πρέπει να δέσεις και το άλλο άκρο του σχοινιού σε ένα σταθερό μέρος για να τον συγκρατήσεις. Οι μηχανικοί κατεβάζουν τον οπλισμό μέχρι την βάση και τον αφήνουν εκεί μέσα χωρίς να τον δέσουν με το έδαφος. Ε.. θα τους φύγει ο γάιδαρος πως θα το κάνουμε ... Οι μηχανικοί θέλουν να κάνω πείραμα σε πραγματική κλίμακα για να δουν αν τους φύγει ο γάιδαρος Δεν μπορούν να καταλάβουν την λειτουργία της βίδας μόνοι τους
Σκέψου να πνίγετε ένας άνθρωπος στην θάλασσα και οι μηχανικοί να του πετάξουν ένα σχοινί και να την κάνουν χωρίς να κρατάνε την άλλη άκρη του σχοινιού.
Για αυτό λένε ο πνιγμένος από τα μαλλιά του πιάνεται. Εμ .... κάλιο γαιδουρόδενε παρά γαϊδουρογύρευε !Εικόνα
Εικόνα
Ο γαιδαρος ομως δεν θα κοψει καπίστρι οπως εσυ!

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 15 Ιουν 2019, 21:08

seismic έγραψε: ↑
Σήμερα, 16:54
Ας πάρουμε τους φυσικούς νόμους. Πάρε ένα τόξο που και αυτό έχει τένοντα όπως η πατέντα μου, και προσπάθησε να ισιώσεις την κάμψη του κορμού του. Αν το κατορθώσεις σφύρα μου
Archmage έγραψε:
Εντάξει, ξεκάθαρα το παίζεις εντελώς ηλίθιος τώρα. Ένα κτίριο και ένα κομμάτι ξύλο είναι ίδια, δεν υπάρχει κανένας τρόπος στο σύμπαν να ισιώσω/στραβώσω/σπάσω το ξύλο, άρα έτσι θα είναι και το κτίριο. Ούτε παιδί δημοτικού δε θα έγραφε τέτοιες ηλιθιότητες.
Ξεκάθαρα είσαι εντελώς ηλίθιος Και να σου πω τον λόγο δεν θα τον καταλάβεις. :D
Θα κάνω μια προσπάθεια. :p2:
Τα τοιχώματα κατά το λίκνισμα της κατασκευής παραλαμβάνουν ροπές ( Μ ), ορθές δυνάμεις ( Ν ) ( θλιπτικές και εφελκυσμού ), και τέμνουσες ( Q )Το τοίχωμα υπό την επιβολή των θλιπτικών εντάσεων του μηχανισμού, της τάξεως 50% σθρ., αυξάνει την αντοχή του ως προς τις τέμνουσες ( Q ) κατά 36%. Η επιβολή θλιπτικών δυνάμεων στις διατομές εφαρμόζεται για τον μηδενισμό των εφελκυστικών εντάσεων, την δημιουργία ροπών ευστάθειας και την αύξηση αντοχή της διατομής προς τις τέμνουσες. Η επιβολή θλιπτικών δυνάμεων έχει πολύ θετικά αποτελέσματα καθότι βελτιώνει τις τροχιές του λοξού εφελκυσμού, εξασφαλίζει μειωμένη ρηγμάτωση λόγο θλίψης, αυξάνοντας συγχρόνως την ενεργή διατομή του τοιχώματος.
Τις θλιπτικές δυνάμεις ( Ν ) τις παραλαμβάνει η διατομή του τοιχώματος και τις μεταφέρει στον μηχανισμό πάκτωσης εδάφους, ο οποίος τις στέλνει στα πρανή της γεώτρησης. Ο μηχανισμός πάκτωσης αυξάνει την αντοχή του χαλαρού εδάφους θεμελίωσης δημιουργώντας ισχυρές εδαφικές ζώνες παλαβής φορτίων. Οι ανοδικές εντάσεις του τοιχώματος, και οι κατακόρυφες συνιστώσες φορτίων, δημιουργούν εφελκυσμό ( Ν ) Οι ανοδικές εντάσεις παραλαμβάνονται από τον τένοντα από τους κόμβους της ανώτατης στάθμης και εκτρέποντας αυτές τις κατευθύνει μέσα στο έδαφος, αφαιρώντας την μια εκ των δύο δυνάμεων που δημιουργεί τον εφελκυσμό στην παρειά του τοιχώματος. Κατά αυτήν την μέθοδο σταματά η ανάκληση του πέλματος βάσης καθώς και κάμψη του τοιχώματος, αιτίες οι οποίες δημιουργούν τις ροπές ( Μ ) στους κόμβους υπεύθυνες για την κάμψη του κορμού των στοιχείων του φέροντα οργανισμού.Οι εντάσεις εφελκυσμού ( Ν ) στην παρειά, πλέον δεν υφίστανται.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Archmage
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:41

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Archmage » 15 Ιουν 2019, 21:23

seismic έγραψε:
15 Ιουν 2019, 21:08
Ξεκάθαρα είσαι εντελώς ηλίθιος Και να σου πω τον λόγο δεν θα τον καταλάβεις
Τι να καταλάβω;

Ότι μου φέρνεις παράδειγμα το τόξο, η λειτουργία του οποίου βασίζεται στο γεγονός ότι κάμπτεται;

Απλώς κάνεις copy paste τις ίδιες βλακείες και εξευτελίζεσαι, μόνο και μόνο μην τυχόν και σου θίξουν την πατέντα.

Πατέντα που εδώ και 10 χρόνια δεν έχεις χρησιμοποιήσει ούτε μία φορά, ούτε καν στα δικά σου βίντεο που δήθεν τη δείχνουν.

Δέκα χρόνια στα οποία δεν έχεις μάθει ούτε τους βασικούς όρους του αντικειμένου ώστε να μπορείς να κάνεις μια συζήτηση της προκοπής.

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 15 Ιουν 2019, 21:28

Archmage έγραψε:
15 Ιουν 2019, 21:23
seismic έγραψε:
15 Ιουν 2019, 21:08
Ξεκάθαρα είσαι εντελώς ηλίθιος Και να σου πω τον λόγο δεν θα τον καταλάβεις
Τι να καταλάβω;

Ότι μου φέρνεις παράδειγμα το τόξο, η λειτουργία του οποίου βασίζεται στο γεγονός ότι κάμπτεται;

Απλώς κάνεις copy paste τις ίδιες βλακείες και εξευτελίζεσαι, μόνο και μόνο μην τυχόν και σου θίξουν την πατέντα.

Πατέντα που εδώ και 10 χρόνια δεν έχεις χρησιμοποιήσει ούτε μία φορά, ούτε καν στα δικά σου βίντεο που δήθεν τη δείχνουν.

Δέκα χρόνια στα οποία δεν έχεις μάθει ούτε τους βασικούς όρους του αντικειμένου ώστε να μπορείς να κάνεις μια συζήτηση της προκοπής.
Καλά καλά γράφε εσύ σε φόρουμ ανώνυμα, και εγώ σε επιστημονικά περιοδικά επώνυμα, και σιγά σιγά θα μάθω και εγώ πως ο κώλος της κατσίκας τα κάνει στρογγυλά. :D
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Archmage
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:41

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Archmage » 15 Ιουν 2019, 21:29

seismic έγραψε:
15 Ιουν 2019, 21:28
Καλά καλά γράφε εσύ σε φόρουμ ανώνυμα, και εγώ σε επιστημονικά περιοδικά επώνυμα, και σιγά σιγά θα μάθω και εγώ πως ο κώλος της κατσίκας τα κάνει στρογγυλά. :D
Έτσι μπράβο, πλήρωνε να ανεβάζεις σαχλαμάρες με πηγές από wikipedia και youtube :smt005:

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 15 Ιουν 2019, 21:36

Archmage έγραψε:
15 Ιουν 2019, 21:29
seismic έγραψε:
15 Ιουν 2019, 21:28
Καλά καλά γράφε εσύ σε φόρουμ ανώνυμα, και εγώ σε επιστημονικά περιοδικά επώνυμα, και σιγά σιγά θα μάθω και εγώ πως ο κώλος της κατσίκας τα κάνει στρογγυλά. :D
Έτσι μπράβο, πλήρωνε να ανεβάζεις σαχλαμάρες με πηγές από wikipedia και youtube :smt005:
Πλήρωσε και εσύ συνδρομή στο περιοδικό << Μεταλλικές Κατασκευές >> << Σκυρόδεμα και Χάλυβας >> << Σύγχρονη Τεχνική Επιθεώρηση >> στα οποία γράφω άρθρα για πολιτικούς μηχανικούς για να μάθεις.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εναλλακτικές επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών