Σύλληψη Κώστα Σακκά και Γιάννη Δημητράκη. Μαντέψτε ποιοι τους υποστήριζαν..

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9707
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Σύλληψη Κώστα Σακκά και Γιάννη Δημητράκη. Μαντέψτε ποιοι τους υποστήριζαν..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 15 Ιουν 2019, 15:32

Γραφικός έγραψε:
15 Ιουν 2019, 14:06
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
15 Ιουν 2019, 12:36
Ακριβώς αυτό λέω. Η δημοκρατία και η κρίση των πολλών πρέπει να έχουν τον τελευταίο λόγο. Η κρίση των πολλών στην άρση ασύλου στα πανεπιστήμια. Στον περιορισμό της εγκληματικότητας. Στην τήρηση των νόμων. Δεν λέμε κάτι διαφορετικό. Όταν οι πολλοί σε ένα μήνα θα επιλέξουν ΝΔ για κυβέρνηση έχουμε όλοι υποχρέωση να στηρίξουμε τον Μητσοτάκη γιατί θα είναι πρωθυπουργός όλων μας. Ακριβώς αυτό που λες κι εσύ. Κι εγώ σαν κυρ Παντελής. Κι εσύ σαν κομμουνιστής ξέρω γω. Όταν λοιπόν εκλεγεί ο πρωθυπουργός όλων μας θυμίσου, πίνουμε ξυδάκι και τον τρώμε αξιοπρεπώς.
Γραφικός έγραψε:
14 Ιουν 2019, 12:04
Αν νιώθουμε ότι μία νομοθεσία μας αφήνει ακάλυπτους δεν απαιτούμε να γίνει η εξαίρεση που μας βολεύει, σα να' μαστε κακομαθημένα κοριτσάκια, αλλά απαιτούμε να αλλάξουν.
Συμφωνούμε λοιπόν στην τήρηση των νόμων.
Όταν ο νόμος λέει ότι μία απεργία είναι παράνομη, πίνω ξυδάκι, πάω να δουλέψω κι απαιτώ να αλλάξει αυτός ο νόμος που με καταπιέζει. Όταν ο νόμος λέει ότι μετά τον δέκατο τέταρτο μήνα κράτησης, αν δεν έχει γίνει δίκη, ο κρατούμενος απελευθερώνεται πίνεις ξυδάκι, τον απελευθερώνεις κι απαιτείς να αλλάξει αυτός ο νόμος που σε κάνει να αισθάνεσαι ανασφαλής.

Για να πιεις ξυδάκι και να επιστρέψεις στη δουλειά αφού μια απεργία σου κριθεί καταχρηστική πρέπει πρώτα να έχεις δουλέψει. Δεν μετράει να ζεις με τη σύνταξη των γονιών και με το επίδομα ανεργίας.

Εμείς οι κυρ Παντελήδες δεν έχουμε μάθει να κατεβαίνουμε στους δρόμους και να φωνάζουμε, να απειλούμε ή οτιδήποτε κάνει ένας αριστερός αργόσχολος αλλά έχουμε μάθει μέσα από τη δημοκρατική διαδικασία να απομακρύνουμε ανθρώπους επικίνδυνους που στηρίζουν εγκληματίες. Καταψηφίζουμε λοιπόν τους υποστηρικτές τρομοκρατών, ζητάμε αν όχι να αλλάξει ο νόμος να απονέμεται γρηγορότερα δικαιοσύνη ούτως ώστε τρομοκράτες να μην κυκλοφορούν ελεύθεροι. Δεν βλέπω να διαφωνούμε κάπου.
Επίσης απαιτούμε σε καταγγελίες παράνομων δραστηριοτήτων στα πανεπιστήμια να επεμβαίνει άμεσα η αστυνομία. Είναι για μας τους κυρ παντελήδες ζήτημα δημοκρατίας η σωστή λειτουργία των πανεπιστημίων.

Γραφικός

Re: Σύλληψη Κώστα Σακκά και Γιάννη Δημητράκη. Μαντέψτε ποιοι τους υποστήριζαν..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 15 Ιουν 2019, 18:54

Όποιος δεν είναι αρκετά αξιοπρεπής για να παραδεχθεί ότι έλεγε βλακείες είτε καταφεύγει σε προσωπικές επιθέσεις
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
15 Ιουν 2019, 15:32
Για να πιεις ξυδάκι και να επιστρέψεις στη δουλειά αφού μια απεργία σου κριθεί καταχρηστική πρέπει πρώτα να έχεις δουλέψει. Δεν μετράει να ζεις με τη σύνταξη των γονιών και με το επίδομα ανεργίας.
Είτε ρίχνει την μπάλα στην εξέδρα
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
15 Ιουν 2019, 15:32
Επίσης απαιτούμε σε καταγγελίες παράνομων δραστηριοτήτων στα πανεπιστήμια να επεμβαίνει άμεσα η αστυνομία. Είναι για μας τους κυρ παντελήδες ζήτημα δημοκρατίας η σωστή λειτουργία των πανεπιστημίων.
Λοιπόν, το αρχικό μου επιχείρημα ήταν πως όσοι υποστήριζαν την αποφυλάκιση του Σακκά, το μόνο που ήθελαν ήταν να επιβληθεί ο νόμος. Όσοι εξοργίζεστε με την αποφυλάκισή του, υποστηρίζετε μία άνομη κοινωνία και θέλετε να επιβάλλονται οι νόμοι μόνο όταν σας συμφέρει. Αν έχεις να προσθέσεις τίποτα επ αυτού έχει καλώς, αλλιώς ξυδάκι κλπ κλπ.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9707
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Σύλληψη Κώστα Σακκά και Γιάννη Δημητράκη. Μαντέψτε ποιοι τους υποστήριζαν..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 15 Ιουν 2019, 19:38

Γραφικός έγραψε:
15 Ιουν 2019, 18:54
Όποιος δεν είναι αρκετά αξιοπρεπής για να παραδεχθεί ότι έλεγε βλακείες είτε καταφεύγει σε προσωπικές επιθέσεις
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
15 Ιουν 2019, 15:32
Για να πιεις ξυδάκι και να επιστρέψεις στη δουλειά αφού μια απεργία σου κριθεί καταχρηστική πρέπει πρώτα να έχεις δουλέψει. Δεν μετράει να ζεις με τη σύνταξη των γονιών και με το επίδομα ανεργίας.
Είτε ρίχνει την μπάλα στην εξέδρα
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
15 Ιουν 2019, 15:32
Επίσης απαιτούμε σε καταγγελίες παράνομων δραστηριοτήτων στα πανεπιστήμια να επεμβαίνει άμεσα η αστυνομία. Είναι για μας τους κυρ παντελήδες ζήτημα δημοκρατίας η σωστή λειτουργία των πανεπιστημίων.
Λοιπόν, το αρχικό μου επιχείρημα ήταν πως όσοι υποστήριζαν την αποφυλάκιση του Σακκά, το μόνο που ήθελαν ήταν να επιβληθεί ο νόμος. Όσοι εξοργίζεστε με την αποφυλάκισή του, υποστηρίζετε μία άνομη κοινωνία και θέλετε να επιβάλλονται οι νόμοι μόνο όταν σας συμφέρει. Αν έχεις να προσθέσεις τίποτα επ αυτού έχει καλώς, αλλιώς ξυδάκι κλπ κλπ.
Τι μου λες φίλε μου; Κόπτονταν για την επιβολή του νόμου οι συριζαίοι όταν διαδήλωναν υπέρ της αποφυλάκισης του τρομοκράτη ή μήπως απλά αναγνώριζαν τον ομοιδεάτη τους Αποδεικνύοντας εμμέσως πλυν σαφώς ποιοι ήταν οι πραγματικοί ηθικοί αυτουργοί των εξεγέρσεων του ´08. Πιστεύεις δηλαδή πραγματικά ότι καίγονται να ισχύσει ο νόμος και στην περίπτωση Κουφοντίνα;

Γραφικός

Re: Σύλληψη Κώστα Σακκά και Γιάννη Δημητράκη. Μαντέψτε ποιοι τους υποστήριζαν..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 15 Ιουν 2019, 19:40

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
15 Ιουν 2019, 19:38
Τι μου λες φίλε μου; Κόπτονταν για την επιβολή του νόμου οι συριζαίοι όταν διαδήλωναν υπέρ της αποφυλάκισης του τρομοκράτη ή μήπως απλά αναγνώριζαν τον ομοιδεάτη τους
Δεν με νοιάζουν τα συρίζια. Με νοιάζει να σταματήσετε να θέλετε να επιβάλλεται ο νόμος επιλεκτικά.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9707
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Σύλληψη Κώστα Σακκά και Γιάννη Δημητράκη. Μαντέψτε ποιοι τους υποστήριζαν..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 15 Ιουν 2019, 20:17

Γραφικός έγραψε:
15 Ιουν 2019, 19:40
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
15 Ιουν 2019, 19:38
Τι μου λες φίλε μου; Κόπτονταν για την επιβολή του νόμου οι συριζαίοι όταν διαδήλωναν υπέρ της αποφυλάκισης του τρομοκράτη ή μήπως απλά αναγνώριζαν τον ομοιδεάτη τους
Δεν με νοιάζουν τα συρίζια. Με νοιάζει να σταματήσετε να θέλετε να επιβάλλεται ο νόμος επιλεκτικά.
Μας νοιάζει να επιβάλλονται οι νόμοι που συντελούν στο κοινό καλό.

Γραφικός

Re: Σύλληψη Κώστα Σακκά και Γιάννη Δημητράκη. Μαντέψτε ποιοι τους υποστήριζαν..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 15 Ιουν 2019, 23:56

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
15 Ιουν 2019, 20:17
Μας νοιάζει να επιβάλλονται οι νόμοι που συντελούν στο κοινό καλό.
Μα το κοινό καλό υποτίθεται ότι εκφράζουν οι νόμοι. Δεν γίνεται ο καθένας μας να λέει "ρωτήστε εμένα ποιο είναι το κοινό καλό να σας πω αν χρειάζεται να ακολουθηθεί αυτός ο νόμος ή όχι".

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9707
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Σύλληψη Κώστα Σακκά και Γιάννη Δημητράκη. Μαντέψτε ποιοι τους υποστήριζαν..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 16 Ιουν 2019, 11:32

Δηλαδή ο νόμος που φτιάχτηκε για αποσυμφόρηση των φυλακών και αποφυλάκισε εγκληματίες έγινε για το κοινό καλό; Αυτό πιστεύεις ότι εξυπηρετούν λίγοι ακόμα έγκλειστοι ανάμεσά μας; Το κοινό καλό; Σε ποια ένταση έχεις ρυθμίσει τη φαντασία σου;

Άβαταρ μέλους
DIOMEDESGR
Δημοσιεύσεις: 6665
Εγγραφή: 24 Οκτ 2018, 19:46
Phorum.gr user: DIOMEDESGR

Re: Σύλληψη Κώστα Σακκά και Γιάννη Δημητράκη. Μαντέψτε ποιοι τους υποστήριζαν..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από DIOMEDESGR » 16 Ιουν 2019, 13:01

Τι σας έλεγα? Τους την είχαν στημένη των ΛΙΓΟΥΡΙΩΝ!



Κοινωνικοί επαναστάτες my fat ass!

:smt005:
"Patriotism is the last refuge of a scoundrel." Samuel Johnson, 1775.

Γραφικός

Re: Σύλληψη Κώστα Σακκά και Γιάννη Δημητράκη. Μαντέψτε ποιοι τους υποστήριζαν..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 17 Ιουν 2019, 16:01

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
16 Ιουν 2019, 11:32
Δηλαδή ο νόμος που φτιάχτηκε για αποσυμφόρηση των φυλακών και αποφυλάκισε εγκληματίες έγινε για το κοινό καλό; Αυτό πιστεύεις ότι εξυπηρετούν λίγοι ακόμα έγκλειστοι ανάμεσά μας; Το κοινό καλό; Σε ποια ένταση έχεις ρυθμίσει τη φαντασία σου;
Ο νόμος λέει ότι μετά τους 14 πρώτους μήνες χωρίς δίκη ο κρατούμενος δικαιούται αποφυλάκιση. Τα περί αποσυμφόρησης τα έβγαλες από την κοιλιά σου και στο καπάκι κατηγορείς εμένα για καλπάζουσα φαντασία. Πάρ' το απόφαση: στο παρόν νήμα εγώ είμαι αυτός που υποστηρίζει την εφαρμογή των νόμων κι εσύ την ανομία.

Άσεχτο αλλά σχετικό: Αύριο που θα αρχίσει συλλογή υπογραφών, όμορφα, ωραία και νόμιμα, για να γκρεμιστεί ο σταυρός- χάλι που παράνομα ύψωσαν διάφοροι δεξιοί στ' απειλί, κι όλο το καραγκιόζ μπερντέ που έχει στηθεί γύρω του, θα δούμε πόσο φιλήσυχοι, νόμιμοι και μη τρομοκράτες είναι οι κυρΠαντελήδες.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Γραφικός την 17 Ιουν 2019, 16:21, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25103
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Σύλληψη Κώστα Σακκά και Γιάννη Δημητράκη. Μαντέψτε ποιοι τους υποστήριζαν..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 17 Ιουν 2019, 16:05

Στο μεταξύ ο Σακκάς πρέπει να είναι εντελώς ηλίθιος, εάν νόμιζε ότι μετά την αποφυλάκιση δεν θα τον παρακολουθούσαν ολημερίς κι οληνυχτίς
Κι αυτός πήγε και οργάνωσε απαλλοτρίωση :003:


υγ Η υπέρβαση της προφυλάκισής του πέραν του 18μήνου ήταν απαράδεκτη, ανεξαρτήτως θέσης απέναντι στην κατηγορία που αντιμετώπιζε.
Ακριβώς όπως θα αντιδρούσα εάν συνεχιζόταν η προφυλάκιση του Ρουπακιά πέραν του 18μήνου.
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26984
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Σύλληψη Κώστα Σακκά και Γιάννη Δημητράκη. Μαντέψτε ποιοι τους υποστήριζαν..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 17 Ιουν 2019, 16:28

Γραφικός έγραψε:
17 Ιουν 2019, 16:01
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
16 Ιουν 2019, 11:32
Δηλαδή ο νόμος που φτιάχτηκε για αποσυμφόρηση των φυλακών και αποφυλάκισε εγκληματίες έγινε για το κοινό καλό; Αυτό πιστεύεις ότι εξυπηρετούν λίγοι ακόμα έγκλειστοι ανάμεσά μας; Το κοινό καλό; Σε ποια ένταση έχεις ρυθμίσει τη φαντασία σου;
Ο νόμος λέει ότι μετά τους 14 πρώτους μήνες χωρίς δίκη ο κρατούμενος δικαιούται αποφυλάκιση. Τα περί αποσυμφόρησης τα έβγαλες από την κοιλιά σου και στο καπάκι κατηγορείς εμένα για καλπάζουσα φαντασία. Πάρ' το απόφαση: στο παρόν νήμα εγώ είμαι αυτός που υποστηρίζει την εφαρμογή των νόμων κι εσύ την ανομία.
.....
https://www.lawspot.gr/nomikes-plirofor ... ra-gia-tin
http://www.ministryofjustice.gr/site/Po ... 2-2015.pdf
Άρθρο 12 - Νόμος 4322/2015 - Έκτακτα μέτρα για την αποσυμφόρηση των καταστημάτων κράτησης

Ο κόσμος τόχει τούμπανο ....
Ποιος βγάζει τώρα επιχειρήματα από την κοιλιά του;
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25103
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Σύλληψη Κώστα Σακκά και Γιάννη Δημητράκη. Μαντέψτε ποιοι τους υποστήριζαν..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 17 Ιουν 2019, 16:32

Nandros έγραψε:
17 Ιουν 2019, 16:28
Γραφικός έγραψε:
17 Ιουν 2019, 16:01
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
16 Ιουν 2019, 11:32
Δηλαδή ο νόμος που φτιάχτηκε για αποσυμφόρηση των φυλακών και αποφυλάκισε εγκληματίες έγινε για το κοινό καλό; Αυτό πιστεύεις ότι εξυπηρετούν λίγοι ακόμα έγκλειστοι ανάμεσά μας; Το κοινό καλό; Σε ποια ένταση έχεις ρυθμίσει τη φαντασία σου;
Ο νόμος λέει ότι μετά τους 14 πρώτους μήνες χωρίς δίκη ο κρατούμενος δικαιούται αποφυλάκιση. Τα περί αποσυμφόρησης τα έβγαλες από την κοιλιά σου και στο καπάκι κατηγορείς εμένα για καλπάζουσα φαντασία. Πάρ' το απόφαση: στο παρόν νήμα εγώ είμαι αυτός που υποστηρίζει την εφαρμογή των νόμων κι εσύ την ανομία.
.....
https://www.lawspot.gr/nomikes-plirofor ... ra-gia-tin
http://www.ministryofjustice.gr/site/Po ... 2-2015.pdf
Άρθρο 12 - Νόμος 4322/2015 - Έκτακτα μέτρα για την αποσυμφόρηση των καταστημάτων κράτησης

Ο κόσμος τόχει τούμπανο ....
Ποιος βγάζει τώρα επιχειρήματα από την κοιλιά του;
.
Nάνδρε μην επιμένεις
Το όριο της προφυλάκισης προβλέπεται από το Σύνταγμα (άρθρο 6) και δεν έχει καμία σχέση με τον νόμο Παρασκευόπουλου

Ελεος
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26984
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Σύλληψη Κώστα Σακκά και Γιάννη Δημητράκη. Μαντέψτε ποιοι τους υποστήριζαν..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 17 Ιουν 2019, 16:45

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
16 Ιουν 2019, 11:32
Δηλαδή ο νόμος που φτιάχτηκε για αποσυμφόρηση των φυλακών και αποφυλάκισε εγκληματίες έγινε για το κοινό καλό; Αυτό πιστεύεις ότι εξυπηρετούν λίγοι ακόμα έγκλειστοι ανάμεσά μας; Το κοινό καλό; Σε ποια ένταση έχεις ρυθμίσει τη φαντασία σου;
Beria έγραψε:
17 Ιουν 2019, 16:32
Nandros έγραψε:
17 Ιουν 2019, 16:28
Γραφικός έγραψε:
17 Ιουν 2019, 16:01
Ο νόμος λέει ότι μετά τους 14 πρώτους μήνες χωρίς δίκη ο κρατούμενος δικαιούται αποφυλάκιση. Τα περί αποσυμφόρησης τα έβγαλες από την κοιλιά σου και στο καπάκι κατηγορείς εμένα για καλπάζουσα φαντασία. Πάρ' το απόφαση: στο παρόν νήμα εγώ είμαι αυτός που υποστηρίζει την εφαρμογή των νόμων κι εσύ την ανομία.
.....
https://www.lawspot.gr/nomikes-plirofor ... ra-gia-tin
http://www.ministryofjustice.gr/site/Po ... 2-2015.pdf
Άρθρο 12 - Νόμος 4322/2015 - Έκτακτα μέτρα για την αποσυμφόρηση των καταστημάτων κράτησης

Ο κόσμος τόχει τούμπανο ....
Ποιος βγάζει τώρα επιχειρήματα από την κοιλιά του;
Nάνδρε μην επιμένεις
Το όριο της προφυλάκισης προβλέπεται από το Σύνταγμα (άρθρο 6) και δεν έχει καμία σχέση με τον νόμο Παρασκευόπουλου

Ελεος
Το θέμα μου ΔΕΝ είναι για την προφυλάκιση.
Ξαναδιάβασε τα μεγεθυμένα.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Dante Alighieri
Δημοσιεύσεις: 848
Εγγραφή: 24 Απρ 2019, 00:13

Re: Σύλληψη Κώστα Σακκά και Γιάννη Δημητράκη. Μαντέψτε ποιοι τους υποστήριζαν..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dante Alighieri » 17 Ιουν 2019, 16:50

Beria έγραψε:
17 Ιουν 2019, 16:05
Στο μεταξύ ο Σακκάς πρέπει να είναι εντελώς ηλίθιος, εάν νόμιζε ότι μετά την αποφυλάκιση δεν θα τον παρακολουθούσαν ολημερίς κι οληνυχτίς
Κι αυτός πήγε και οργάνωσε απαλλοτρίωση :003:


υγ Η υπέρβαση της προφυλάκισής του πέραν του 18μήνου ήταν απαράδεκτη, ανεξαρτήτως θέσης απέναντι στην κατηγορία που αντιμετώπιζε.
Ακριβώς όπως θα αντιδρούσα εάν συνεχιζόταν η προφυλάκιση του Ρουπακιά πέραν του 18μήνου.
Να μην ξεχναμε τον Νικο Παπαματθαιου που παρεμεινε προφυλακισμενος για 2,5 χρονια με διαρκης αποφασεις των εισαγγελεων.
Στο δικαστηριο αθωωθηκε πρωτοδικως.

Η κρατηση του εγινε αφου τον συνελαβαν μονο του στην Κυψελη οπου περπατουσυ κι ενας αστυνομικος τον αναγνωρισε απο το μπουφαν οτι ηταν αυτος που ειχε πεταξει μολοτωφ σε περιπολικο 3 μερες πριν και στα Εξαρχεια.

Ενω ο Ρουπακιας καθεται σπιτι του.
Hec est vipera versa in viscera genitricis

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26984
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Σύλληψη Κώστα Σακκά και Γιάννη Δημητράκη. Μαντέψτε ποιοι τους υποστήριζαν..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 17 Ιουν 2019, 17:32

'
Ο Νικος Παπαματθαιου, αυτός ο αθώος και άσπιλος κρίνος του μπαξέ, αναφέρεται βλέπω από την φυλλάδα "ο Αναρχικός"
https://www.google.com/search?client=fi ... l8WmX1w4K4
Ο Αναρχικός
archive.eutopia.gr/archive/item/461/download/546

Τσούρας ήταν άμεσα προϊστάμενος του Νίκου Κέφη κι ότι, .... μετά τη σύλληψη 396 διαδη- ..... ίδιους λόγους, άλλωστε, θα Ο ΝΙΚΟΣ ΠΑΠΑΜΑΤΘΑΙΟΥ ΔΕΝ.
Αρθρογραφεί και στο indymedia Τέλος οι Ενοχές βλέπω!

Να ελαφρύνουμε λίγο ...

.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών