Τα υποχρεωτικά εμβόλια είναι κομμουνιστικά

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11282
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Τα υποχρεωτικά εμβόλια είναι κομμουνιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 19 Ιουν 2019, 12:44

Οι αντιεμβολιαστές δεν εμβολιάζουν ούτε τα κατοικίδια τους;
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24860
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Τα υποχρεωτικά εμβόλια είναι κομμουνιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 19 Ιουν 2019, 12:51

Πάντως, επί Επαναστάσεως, μας πήγαιναν ΟΛΟ το σχολείο και ρίχναμε ένα εμβολιάκι στο τοπικό Παράρτημα του ΠΙΚΠΑ (hint το Π στο ΠΙΚΠΑ σταντς φορ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟ)

Υπήρχαν και τότε γονείς που δεν εμβολίαζαν, αλλά δεν ήταν χιψτεροκαμμένοι. Ήταν Παλαιοημερολογίτες ή λούμπεν
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29371
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Τα υποχρεωτικά εμβόλια είναι κομμουνιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 19 Ιουν 2019, 12:53

ΓΑΛΗ έγραψε:
19 Ιουν 2019, 12:08
Otto Weininger έγραψε:
19 Ιουν 2019, 12:06
ΓΑΛΗ έγραψε:
19 Ιουν 2019, 11:04
Υπάρχουν καταγεγραμμένες περιπτώσεις αντιεμβολιαστών που νόσησαν;
Ναι.
Δέχτηκαν/απαίτησαν θεραπεία ή τη θεώρησαν και αυτή διαβολική συνωμοσία;
Θα το ψάξω.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Τα υποχρεωτικά εμβόλια είναι κομμουνιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 19 Ιουν 2019, 12:55

ΓΑΛΗ έγραψε:
19 Ιουν 2019, 12:40
Χαοτικός έγραψε:
19 Ιουν 2019, 12:11
ΓΑΛΗ έγραψε:
19 Ιουν 2019, 12:06


Αμαρτία λέμε.

Μισό, να' ρθει ο σκίουρος να σου το εξηγήσει.
Ναι θα με πείσει. Άσε μας βρε κολοκύθι. Τι ψήφισες εσύ μαρή; (Τεχνοκράτες ελπίζω :003: )
Στις ευρωεκλογές Τζήμερο για να κόψω κίνηση. Ήταν αμελητέα ως προοπτική οπότε τώρα θα ψηφίσω Μητσοτάκη.

Άλλη ερώτηση; :)
Αν νιώθεις καλά με την κατάστασή σου :102:
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Τα υποχρεωτικά εμβόλια είναι κομμουνιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 19 Ιουν 2019, 13:21

Χαοτικός έγραψε:
19 Ιουν 2019, 12:55
ΓΑΛΗ έγραψε:
19 Ιουν 2019, 12:40
Χαοτικός έγραψε:
19 Ιουν 2019, 12:11


Ναι θα με πείσει. Άσε μας βρε κολοκύθι. Τι ψήφισες εσύ μαρή; (Τεχνοκράτες ελπίζω :003: )
Στις ευρωεκλογές Τζήμερο για να κόψω κίνηση. Ήταν αμελητέα ως προοπτική οπότε τώρα θα ψηφίσω Μητσοτάκη.

Άλλη ερώτηση; :)
Αν νιώθεις καλά με την κατάστασή σου :102:
Μια χαρά, εσύ;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12465
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: Τα υποχρεωτικά εμβόλια είναι κομμουνιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 19 Ιουν 2019, 13:47

Beria έγραψε:
19 Ιουν 2019, 12:51
Πάντως, επί Επαναστάσεως, μας πήγαιναν ΟΛΟ το σχολείο και ρίχναμε ένα εμβολιάκι στο τοπικό Παράρτημα του ΠΙΚΠΑ (hint το Π στο ΠΙΚΠΑ σταντς φορ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟ)
αυτο γινοταν με το μαντου μεχρι το 89-90 σιγουρα
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32127
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Τα υποχρεωτικά εμβόλια είναι κομμουνιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 19 Ιουν 2019, 13:50

μίστερ μαξ έγραψε:
19 Ιουν 2019, 00:19
Ειμαι εναντιον των υποχρεωτικων εμβολιων, ειναι παραβιαση της ελευθεριας και της αυτονομιας του καθε ανθρώπου. Δεν ειμαι υποχρεως να αποτελώ μερος της ασπίδας σας. Αν καποιος θελει να πρωωθησει τον εμβολιασμο, να μην χρησιμοποιει μεθοδους γκαουλαϊντερ, να εξηγησει στον κοσμο την αναγκη του εμβολιασμου, την ακινδυνοτητα του και την αγάπη στην επιστήμη. Τοσα χρονια στην Δ. Ευρώπη δεν ηταν υποχρεωτικος και δεν υπήρξε προβλημα.
η ελευθερια και η αυτονομια καθενος ανθρωπου, σταματα εκει που αρχιζει του αλλου.

εγω, και ολοι οι κανονικοι ανθρωποι, θελουμε να εξασκουμε την ελευθερια του να προστατευουμε τους εαυτους μας απο τις ασθενειες. για να γινει αυτο, συμφωνησαμε οτι πρεπει να εμβολιαστουμε ολοι. εχεις καθε δικαιωμα να διαφωνεις και να μην εμβολιαστεις, αλλα ξεπαρεου. δε σε θελουμε διπλα μας, αποτελεις κινδυνο για την υγεια μας. μπορεις να ζεις μονος σου η με οσους συμφωνουν μαζι σου, αλλα να μην ερχεσαι σε επαφη με τους κανονικους ανθρωπους. ιδανικα μπορεις να αλλαξεις πλανητη.

σκεψου τον ανεμβολιαστο σαν τον φυματικο η οποιονδηποτε αλλο φερει μεταδοτικη ασθενεια. πρεπει παση θυσια να απομονωθει, για να προστατευτουν οι υπολοιποι.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Τα υποχρεωτικά εμβόλια είναι κομμουνιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 19 Ιουν 2019, 13:54

Ασέβαστος έγραψε:
19 Ιουν 2019, 13:50
μίστερ μαξ έγραψε:
19 Ιουν 2019, 00:19
Ειμαι εναντιον των υποχρεωτικων εμβολιων, ειναι παραβιαση της ελευθεριας και της αυτονομιας του καθε ανθρώπου. Δεν ειμαι υποχρεως να αποτελώ μερος της ασπίδας σας. Αν καποιος θελει να πρωωθησει τον εμβολιασμο, να μην χρησιμοποιει μεθοδους γκαουλαϊντερ, να εξηγησει στον κοσμο την αναγκη του εμβολιασμου, την ακινδυνοτητα του και την αγάπη στην επιστήμη. Τοσα χρονια στην Δ. Ευρώπη δεν ηταν υποχρεωτικος και δεν υπήρξε προβλημα.
η ελευθερια και η αυτονομια καθενος ανθρωπου, σταματα εκει που αρχιζει του αλλου.

εγω, και ολοι οι κανονικοι ανθρωποι, θελουμε να εξασκουμε την ελευθερια του να προστατευουμε τους εαυτους μας απο τις ασθενειες. για να γινει αυτο, συμφωνησαμε οτι πρεπει να εμβολιαστουμε ολοι. εχεις καθε δικαιωμα να διαφωνεις και να μην εμβολιαστεις, αλλα ξεπαρεου. δε σε θελουμε διπλα μας, αποτελεις κινδυνο για την υγεια μας. μπορεις να ζεις μονος σου η με οσους συμφωνουν μαζι σου, αλλα να μην ερχεσαι σε επαφη με τους κανονικους ανθρωπους. ιδανικα μπορεις να αλλαξεις πλανητη.

σκεψου τον ανεμβολιαστο σαν τον φυματικο η οποιονδηποτε αλλο φερει μεταδοτικη ασθενεια. πρεπει παση θυσια να απομονωθει, για να προστατευτουν οι υπολοιποι.
αυτο που λες ειναι αντι-φιλελεύθερο. Εχω δικαιωμα να μην εμβολιαστω και να ζω στην ιδιοκτησία της οικογένιας μου και στους δημόσιους χώρους. Στους ιδιωτικους σας χώρους δεν θα έρχομαι.
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26961
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Τα υποχρεωτικά εμβόλια είναι κομμουνιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 19 Ιουν 2019, 19:54

μίστερ μαξ έγραψε:
19 Ιουν 2019, 00:19
Ειμαι εναντιον των υποχρεωτικων εμβολιων, ειναι παραβιαση της ελευθεριας και της αυτονομιας του καθε ανθρώπου. Δεν ειμαι υποχρεως να αποτελώ μερος της ασπίδας σας. Αν καποιος θελει να πρωωθησει τον εμβολιασμο, να μην χρησιμοποιει μεθοδους γκαουλαϊντερ, να εξηγησει στον κοσμο την αναγκη του εμβολιασμου, την ακινδυνοτητα του και την αγάπη στην επιστήμη. Τοσα χρονια στην Δ. Ευρώπη δεν ηταν υποχρεωτικος και δεν υπήρξε προβλημα.
Να φύγεις από την κοινωνία, να πας όπου στον διάολο θέλεις μακρυά και να μην εκμεταλλεύεσαι την ασπίδα που σου προσφέρουν οι εμβολιασμένοι.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26961
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Τα υποχρεωτικά εμβόλια είναι κομμουνιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 19 Ιουν 2019, 20:11

μίστερ μαξ έγραψε:
19 Ιουν 2019, 11:14
ΓΑΛΗ έγραψε:
19 Ιουν 2019, 11:13
Εννοείς ότι η πλειοψηφία των αντιεμβολιαστών είναι θρησκόληπτοι;
Ναι!

Και μάλιστα εννοώ οτι ειναι αντιεμβολιαστές επειδή ειναι θρησκόληπτοι. :smt023
Και εσύ που που είσαι κατά, θρησκόληπτος είσαι; :smt077:
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Τα υποχρεωτικά εμβόλια είναι κομμουνιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 19 Ιουν 2019, 20:18

Να μην είναι υποχρεωτικά τα εμβόλια, αλλά να παλουκώνουν τους γονείς που δεν εμβολιάζουν τα παιδιά τους. Καμιά αντίρρηση, γαμώ τα ρακόμελά σας, γαμώ. Κατσίκια.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26961
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 19 Ιουν 2019, 20:29

μίστερ μαξ έγραψε:
19 Ιουν 2019, 13:54
Ασέβαστος έγραψε:
19 Ιουν 2019, 13:50
μίστερ μαξ έγραψε:
19 Ιουν 2019, 00:19
Ειμαι εναντιον των υποχρεωτικων εμβολιων, ειναι παραβιαση της ελευθεριας και της αυτονομιας του καθε ανθρώπου. Δεν ειμαι υποχρεως να αποτελώ μερος της ασπίδας σας. Αν καποιος θελει να πρωωθησει τον εμβολιασμο, να μην χρησιμοποιει μεθοδους γκαουλαϊντερ, να εξηγησει στον κοσμο την αναγκη του εμβολιασμου, την ακινδυνοτητα του και την αγάπη στην επιστήμη. Τοσα χρονια στην Δ. Ευρώπη δεν ηταν υποχρεωτικος και δεν υπήρξε προβλημα.
η ελευθερια και η αυτονομια καθενος ανθρωπου, σταματα εκει που αρχιζει του αλλου.

εγω, και ολοι οι κανονικοι ανθρωποι, θελουμε να εξασκουμε την ελευθερια του να προστατευουμε τους εαυτους μας απο τις ασθενειες. για να γινει αυτο, συμφωνησαμε οτι πρεπει να εμβολιαστουμε ολοι. εχεις καθε δικαιωμα να διαφωνεις και να μην εμβολιαστεις, αλλα ξεπαρεου. δε σε θελουμε διπλα μας, αποτελεις κινδυνο για την υγεια μας. μπορεις να ζεις μονος σου η με οσους συμφωνουν μαζι σου, αλλα να μην ερχεσαι σε επαφη με τους κανονικους ανθρωπους. ιδανικα μπορεις να αλλαξεις πλανητη.

σκεψου τον ανεμβολιαστο σαν τον φυματικο η οποιονδηποτε αλλο φερει μεταδοτικη ασθενεια. πρεπει παση θυσια να απομονωθει, για να προστατευτουν οι υπολοιποι.
αυτο που λες ειναι αντι-φιλελεύθερο. Εχω δικαιωμα να μην εμβολιαστω και να ζω στην ιδιοκτησία της οικογένιας μου και στους δημόσιους χώρους. Στους ιδιωτικους σας χώρους δεν θα έρχομαι.
Ούτε στους δημόσιους χώρους έχεις δικαίωμα. Έρχεσαι σε επαφή με άλλους, τους βάζεις σε κίνδυνο και καταργείς την δική τους ελευθερία. Στο είπε ήδη: ΞΕΠΑΡΕΟΎ!
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24350
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Τα υποχρεωτικά εμβόλια είναι κομμουνιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 19 Ιουν 2019, 20:39

Καμία αντίρρηση να μην είναι υποχρεωτικό για ενήλικες.

Το παιδί όμως δε μου είναι καθόλου προφανές για ποιο λόγο πρέπει να αφεθεί στο έλεος της μαλακισμένης που κάνει έρευνα στη χέστρα. Ιδιαίτερα όταν η ιατρική απόφαση που παίρνει για λογαριασμό του είναι καταφανέστατα προϊόν αυταπάτης και ψυχολογικών προβλημάτων (και όχι ελλιπούς πληροφόρησης).

Πολύ περισσότερο όταν στη ζυγαριά μπαίνει από τη μία το δικαίωμα της μαλακισμένης να αποφασίζει μαλακίες και στην άλλη η ασφάλεια, η ίδια η ζωή ομάδων υψηλού κινδύνου που βασίζονται στην ανοσία αγέλης.

Είναι τόσο "ολοκληρωτισμός" όσο η απαίτηση να φρενάρεις όταν έχεις κόκκινο και περνάνε το δρόμο πεζοί με πράσινο. Δε σου αρέσει; Μην οδηγείς (αντίστοιχα: τσακίσου σε κάποιο δάσος και φτιάξε δικιά σου κοινωνία). ΔΕΝ προσφέρεται για ελεύθερη και δημιουργική έκφραση της προσωπικότητας αυτό το πράγμα.

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Τα υποχρεωτικά εμβόλια είναι κομμουνιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 19 Ιουν 2019, 20:52

foscilis έγραψε:
19 Ιουν 2019, 20:39
Καμία αντίρρηση να μην είναι υποχρεωτικό για ενήλικες.

Το παιδί όμως δε μου είναι καθόλου προφανές για ποιο λόγο πρέπει να αφεθεί στο έλεος της μαλακισμένης που κάνει έρευνα στη χέστρα. Ιδιαίτερα όταν η ιατρική απόφαση που παίρνει για λογαριασμό του είναι καταφανέστατα προϊόν αυταπάτης και ψυχολογικών προβλημάτων (και όχι ελλιπούς πληροφόρησης).

Πολύ περισσότερο όταν στη ζυγαριά μπαίνει από τη μία το δικαίωμα της μαλακισμένης να αποφασίζει μαλακίες και στην άλλη η ασφάλεια, η ίδια η ζωή ομάδων υψηλού κινδύνου που βασίζονται στην ανοσία αγέλης.

Είναι τόσο "ολοκληρωτισμός" όσο η απαίτηση να φρενάρεις όταν έχεις κόκκινο και περνάνε το δρόμο πεζοί με πράσινο. Δε σου αρέσει; Μην οδηγείς (αντίστοιχα: τσακίσου σε κάποιο δάσος και φτιάξε δικιά σου κοινωνία)
Ε, εγώ εμπιστεύομαι την συλλογική ανθρώπινη διανόηση παρα το κράτος για να παίρνει τις βελτιστες αποφάσεις για τα παιδια. Ετσι και αλλιως για τις σημαντικες αποφάσεις, οι κηδεμόνες ειναι υπεύθυνοι.

Θελω να σημειώσω οτι σε κράτη τα οποία φροντίζουν να ενημερώνουν και να μορφώνουν τον πληθυσμό, δεν υφίσταται κινδυνος και ο εμβολιασμος ειναι σε υψηλα επιπεδα. (>90%). Μαλιστα δεν βρηκα καμια ερευνα που να λεει οτι ο υποχρεωτικος εμβολιασμος εμποδίζει το ξεσπασμα επιδημιων. (παρολο που αναγνωριζω οτι ειναι λογικό- ωστόσο δεν υπαρχει εμπειρικη μελέτη την οποια τουλαχιστον να γνωριζω. Μια εξηγηση μπορει να ειναι οτι σε fringe ομαδες ο υποχρεωτικος εμβολιασμος θα τις κανει να γινουν πιο καχυποπτες.)
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40337
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Τα υποχρεωτικά εμβόλια είναι κομμουνιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 19 Ιουν 2019, 20:55

μίστερ μαξ έγραψε:
19 Ιουν 2019, 20:34
Nandros έγραψε:
19 Ιουν 2019, 20:11
μίστερ μαξ έγραψε:
19 Ιουν 2019, 11:14
Ναι!

Και μάλιστα εννοώ οτι ειναι αντιεμβολιαστές επειδή ειναι θρησκόληπτοι. :smt023
Και εσύ που που είσαι κατά, θρησκόληπτος είσαι; :smt077:
.
Στοκο, εγω ειμαι υπερ του εμβολιασμου, απλως δεν θελω υποχρεωτικο γιατι ειμαι εναντιον του ολοκληρωτισμου.
Όπως λέμε υποχρεωτική ζώνη ασφαλείας, υποχρεωτική εκπαίδευση, υποχρεωτικοί φόροι. Ό,τι είναι υποχρεωτικό είναι ολοκληρωτισμός. Τάδε έφη Σκίουρος.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών