Τα υποχρεωτικά εμβόλια είναι κομμουνιστικά

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26961
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Τα υποχρεωτικά εμβόλια είναι κομμουνιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 19 Ιουν 2019, 21:02

μίστερ μαξ έγραψε:
19 Ιουν 2019, 20:34
Nandros έγραψε:
19 Ιουν 2019, 20:11
μίστερ μαξ έγραψε:
19 Ιουν 2019, 11:14
Ναι!

Και μάλιστα εννοώ οτι ειναι αντιεμβολιαστές επειδή ειναι θρησκόληπτοι. :smt023
Και εσύ που που είσαι κατά, θρησκόληπτος είσαι; :smt077:
Στοκο, εγω ειμαι υπερ του εμβολιασμου, απλως δεν θελω υποχρεωτικο γιατι ειμαι εναντιον του ολοκληρωτισμου.
Αφού το ποστ μπήκες σε παράθεση και δεν έχει νόημα η αναφορά που έκανα, απαντώ αναλόγως.

ΣΤΟΚΟΣ είσαι και φαίνεσαι θρασίμι, που μας το παίζεις εδώ μέσα ανάρχας και κατά της εξουσίας, βάζω στοίχημα ότι είσαι τόσο χέστης, που έχεις κάνει ότι εμβόλιο υπάρχει και δεν υπάρχει!
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Τα υποχρεωτικά εμβόλια είναι κομμουνιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 19 Ιουν 2019, 21:16

Nandros έγραψε:
19 Ιουν 2019, 21:02
μίστερ μαξ έγραψε:
19 Ιουν 2019, 20:34
Nandros έγραψε:
19 Ιουν 2019, 20:11
Και εσύ που που είσαι κατά, θρησκόληπτος είσαι; :smt077:
Στοκο, εγω ειμαι υπερ του εμβολιασμου, απλως δεν θελω υποχρεωτικο γιατι ειμαι εναντιον του ολοκληρωτισμου.
Αφού το ποστ μπήκες σε παράθεση και δεν έχει νόημα η αναφορά που έκανα, απαντώ αναλόγως.

ΣΤΟΚΟΣ είσαι και φαίνεσαι θρασίμι, που μας το παίζεις εδώ μέσα ανάρχας και κατά της εξουσίας, βάζω στοίχημα ότι είσαι τόσο χέστης, που έχεις κάνει ότι εμβόλιο υπάρχει και δεν υπάρχει!
.
Ναι, εχω κανει ολα τα εμβολια, εκτος αυτα για τον τριτο κοσμο. Ακομη και για HPV εκανα. :smt023
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Τα υποχρεωτικά εμβόλια είναι κομμουνιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 19 Ιουν 2019, 21:18

hellegennes έγραψε:
19 Ιουν 2019, 20:55
μίστερ μαξ έγραψε:
19 Ιουν 2019, 20:34
Nandros έγραψε:
19 Ιουν 2019, 20:11

Και εσύ που που είσαι κατά, θρησκόληπτος είσαι; :smt077:
.
Στοκο, εγω ειμαι υπερ του εμβολιασμου, απλως δεν θελω υποχρεωτικο γιατι ειμαι εναντιον του ολοκληρωτισμου.
Όπως λέμε υποχρεωτική ζώνη ασφαλείας, υποχρεωτική εκπαίδευση, υποχρεωτικοί φόροι. Ό,τι είναι υποχρεωτικό είναι ολοκληρωτισμός. Τάδε έφη Σκίουρος.
Με την υποχρεωτική ζωνη δεν επεμβαίνει το κράτος στο σώμα σου. Τεσπα, ξεφευγουμε απο το θεμα με τα whataboutism σου.
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24342
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Τα υποχρεωτικά εμβόλια είναι κομμουνιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 19 Ιουν 2019, 21:51

μίστερ μαξ έγραψε:
19 Ιουν 2019, 21:16
Nandros έγραψε:
19 Ιουν 2019, 21:02
μίστερ μαξ έγραψε:
19 Ιουν 2019, 20:34
Στοκο, εγω ειμαι υπερ του εμβολιασμου, απλως δεν θελω υποχρεωτικο γιατι ειμαι εναντιον του ολοκληρωτισμου.
Αφού το ποστ μπήκες σε παράθεση και δεν έχει νόημα η αναφορά που έκανα, απαντώ αναλόγως.

ΣΤΟΚΟΣ είσαι και φαίνεσαι θρασίμι, που μας το παίζεις εδώ μέσα ανάρχας και κατά της εξουσίας, βάζω στοίχημα ότι είσαι τόσο χέστης, που έχεις κάνει ότι εμβόλιο υπάρχει και δεν υπάρχει!
.
Ναι, εχω κανει ολα τα εμβολια, εκτος αυτα για τον τριτο κοσμο. Ακομη και για HPV εκανα. :smt023
αυτό δεν είναι για τις γυναίκες;

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Τα υποχρεωτικά εμβόλια είναι κομμουνιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 19 Ιουν 2019, 21:53

foscilis έγραψε:
19 Ιουν 2019, 21:51
μίστερ μαξ έγραψε:
19 Ιουν 2019, 21:16
Nandros έγραψε:
19 Ιουν 2019, 21:02

Αφού το ποστ μπήκες σε παράθεση και δεν έχει νόημα η αναφορά που έκανα, απαντώ αναλόγως.

ΣΤΟΚΟΣ είσαι και φαίνεσαι θρασίμι, που μας το παίζεις εδώ μέσα ανάρχας και κατά της εξουσίας, βάζω στοίχημα ότι είσαι τόσο χέστης, που έχεις κάνει ότι εμβόλιο υπάρχει και δεν υπάρχει!
.
Ναι, εχω κανει ολα τα εμβολια, εκτος αυτα για τον τριτο κοσμο. Ακομη και για HPV εκανα. :smt023
αυτό δεν είναι για τις γυναίκες;
Κανουν και οι αντρες αμα θελουν, για να μην εξαπλώνεται η ασθένεια. Σκεψου οτι ειναι διπλή ασπιδα για herd immunity.
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32117
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Τα υποχρεωτικά εμβόλια είναι κομμουνιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 20 Ιουν 2019, 10:02

Χαοτικός έγραψε:
19 Ιουν 2019, 11:56
Εγώ δεν πρόκειται ποτέ να κάνω στα παιδιά μου εμβόλια. Και μόνο που σκούζουν ζαβά, μάλλον κάτι κακό είναι να τα κάνεις.
ο λογος για τον οποιο σκεφτεσαι να ρισκαρεις τη ζωη των παιδιων σου και των συμμαθητων τους, ειναι κατι που γραφτηκε στο πχορουμ.γρ.

για τα σιδερα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32117
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Τα υποχρεωτικά εμβόλια είναι κομμουνιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 20 Ιουν 2019, 10:15

μίστερ μαξ έγραψε:
19 Ιουν 2019, 13:54
αυτο που λες ειναι αντι-φιλελεύθερο. Εχω δικαιωμα να μην εμβολιαστω και να ζω στην ιδιοκτησία της οικογένιας μου και στους δημόσιους χώρους. Στους ιδιωτικους σας χώρους δεν θα έρχομαι.
σκεψου εναν φυματικο να λεει "εχω δικαιωμα να ζω στους δημοσιους χωρους" ξερογω, να πηγαινει σχολειο, η σε μια συναυλια. οι κανονικοι ανθρωποι, ουτε γριπιασμενο παιδι δε στελνουν στο σχολειο.

σκεψου το παπορι που εχει εκδηλωθει ασθενεια ικανη να εξολοθρεψει το μισο πλυθησμο, να λεει "δεν μπαινω καραντινα, ελευθερια μετακινησης αφου"

οχι φιλος, οι δημοσιοι χωροι δε σου ανηκουν, ανηκουν σε ολους μας, και πλειοψηφικα αποφασιζουμε για το κοινο καλο. και οπως εχουμε αποφασισει οτι ειναι παρανομο να χεζεις στη μεση της πλατειας, οπως αποφασιζουμε τον τροπο που πρεπει να οδηγεις για να μην κινδυνευουν οι συνανθρωποι σου, ετσι (πρεπει να) αποφασιζουμε οτι απαγορευεται να κυκλοφορεις αναμεσα μας με μεταδοτικες ασθενειες η ανεμβολιαστος.

αγορασε ενα ραντσο στου διαολου τη μανα, και κειμεσα αν θες χεζε και στο τραπεζι, οδηγα επικινδυνα, κατσε με τη χολερα σου και χωρις φαρμακα, μονο με προσευχες αν αυτο θες.

οχι αναμεσα μας.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24342
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Τα υποχρεωτικά εμβόλια είναι κομμουνιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 20 Ιουν 2019, 10:49

Όχι είναι όντως αντιφιλελευθερο όπως είπα από την πρώτη σελιδα.

Απλώς δεν έχω πρόβλημα με αυτό.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Τα υποχρεωτικά εμβόλια είναι κομμουνιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 20 Ιουν 2019, 10:53

Ασέβαστος έγραψε:
20 Ιουν 2019, 10:02
Χαοτικός έγραψε:
19 Ιουν 2019, 11:56
Εγώ δεν πρόκειται ποτέ να κάνω στα παιδιά μου εμβόλια. Και μόνο που σκούζουν ζαβά, μάλλον κάτι κακό είναι να τα κάνεις.
ο λογος για τον οποιο σκεφτεσαι να ρισκαρεις τη ζωη των παιδιων σου και των συμμαθητων τους, ειναι κατι που γραφτηκε στο πχορουμ.γρ.

για τα σιδερα.
Ρε ουστ. Εγώ πάω κόντρα στο σύστημα. Θα τα πάω και στο pride.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Τα υποχρεωτικά εμβόλια είναι κομμουνιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 20 Ιουν 2019, 10:59

Χαοτικός έγραψε:
20 Ιουν 2019, 10:53

Ρε ουστ. Εγώ πάω κόντρα στο σύστημα. Θα τα πάω και στο pride.
Όχι, μη.

Θα ήταν μια πολύ σκληρή πράξη μισαλλοδοξίας προς την κοινότητα.

SpoilerShow
:P
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Τα υποχρεωτικά εμβόλια είναι κομμουνιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 20 Ιουν 2019, 11:06

ΓΑΛΗ έγραψε:
20 Ιουν 2019, 10:59
Χαοτικός έγραψε:
20 Ιουν 2019, 10:53

Ρε ουστ. Εγώ πάω κόντρα στο σύστημα. Θα τα πάω και στο pride.
Όχι, μη.

Θα ήταν μια πολύ σκληρή πράξη μισαλλοδοξίας προς την κοινότητα.

SpoilerShow
:P
πήξτε ρε κωλοκανονικότητες :sal13:
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19092
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Τα υποχρεωτικά εμβόλια είναι κομμουνιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 20 Ιουν 2019, 11:18

μίστερ μαξ έγραψε:
19 Ιουν 2019, 20:52
foscilis έγραψε:
19 Ιουν 2019, 20:39
Καμία αντίρρηση να μην είναι υποχρεωτικό για ενήλικες.

Το παιδί όμως δε μου είναι καθόλου προφανές για ποιο λόγο πρέπει να αφεθεί στο έλεος της μαλακισμένης που κάνει έρευνα στη χέστρα. Ιδιαίτερα όταν η ιατρική απόφαση που παίρνει για λογαριασμό του είναι καταφανέστατα προϊόν αυταπάτης και ψυχολογικών προβλημάτων (και όχι ελλιπούς πληροφόρησης).

Πολύ περισσότερο όταν στη ζυγαριά μπαίνει από τη μία το δικαίωμα της μαλακισμένης να αποφασίζει μαλακίες και στην άλλη η ασφάλεια, η ίδια η ζωή ομάδων υψηλού κινδύνου που βασίζονται στην ανοσία αγέλης.

Είναι τόσο "ολοκληρωτισμός" όσο η απαίτηση να φρενάρεις όταν έχεις κόκκινο και περνάνε το δρόμο πεζοί με πράσινο. Δε σου αρέσει; Μην οδηγείς (αντίστοιχα: τσακίσου σε κάποιο δάσος και φτιάξε δικιά σου κοινωνία)
Ε, εγώ εμπιστεύομαι την συλλογική ανθρώπινη διανόηση παρα το κράτος για να παίρνει τις βελτιστες αποφάσεις για ..
..συλλογική ανθρώπινη διανόηση ; :smt017

Μήπως μιλας για την διανόηση του πλήθους , του όχλου ;

Ξέρεις :D ..η ανθρώπινη διανόηση είναι πολύ ελιτίστικο ζήτημα ..

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24342
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Τα υποχρεωτικά εμβόλια είναι κομμουνιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 20 Ιουν 2019, 11:22

μίστερ μαξ έγραψε:
19 Ιουν 2019, 20:52
Ετσι και αλλιως για τις σημαντικες αποφάσεις, οι κηδεμόνες ειναι υπεύθυνοι.

υπεύθυνοι = απέναντι στο νόμο άμα πάρουν λάθος αποφάσεις. Όχι υπεύθυνοι με την έννοια κάνουν ό,τι γουστάρουν και δεν τους λέει κανένας τίποτα.

Άβαταρ μέλους
Dante Alighieri
Δημοσιεύσεις: 848
Εγγραφή: 24 Απρ 2019, 00:13

Re: Τα υποχρεωτικά εμβόλια είναι κομμουνιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dante Alighieri » 20 Ιουν 2019, 11:33

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
20 Ιουν 2019, 11:18
μίστερ μαξ έγραψε:
19 Ιουν 2019, 20:52
foscilis έγραψε:
19 Ιουν 2019, 20:39
Καμία αντίρρηση να μην είναι υποχρεωτικό για ενήλικες.

Το παιδί όμως δε μου είναι καθόλου προφανές για ποιο λόγο πρέπει να αφεθεί στο έλεος της μαλακισμένης που κάνει έρευνα στη χέστρα. Ιδιαίτερα όταν η ιατρική απόφαση που παίρνει για λογαριασμό του είναι καταφανέστατα προϊόν αυταπάτης και ψυχολογικών προβλημάτων (και όχι ελλιπούς πληροφόρησης).

Πολύ περισσότερο όταν στη ζυγαριά μπαίνει από τη μία το δικαίωμα της μαλακισμένης να αποφασίζει μαλακίες και στην άλλη η ασφάλεια, η ίδια η ζωή ομάδων υψηλού κινδύνου που βασίζονται στην ανοσία αγέλης.

Είναι τόσο "ολοκληρωτισμός" όσο η απαίτηση να φρενάρεις όταν έχεις κόκκινο και περνάνε το δρόμο πεζοί με πράσινο. Δε σου αρέσει; Μην οδηγείς (αντίστοιχα: τσακίσου σε κάποιο δάσος και φτιάξε δικιά σου κοινωνία)
Ε, εγώ εμπιστεύομαι την συλλογική ανθρώπινη διανόηση παρα το κράτος για να παίρνει τις βελτιστες αποφάσεις για ..
..συλλογική ανθρώπινη διανόηση ; :smt017

Μήπως μιλας για την διανόηση του πλήθους , του όχλου ;

Ξέρεις :D ..η ανθρώπινη διανόηση είναι πολύ ελιτίστικο ζήτημα ..
Εννοεί για καταλληλες συνθηκες και για καποιο επιπεδο σκεψης συνολικα της κοινωνιας. Απαλλαγμενο απο κυριαρχιες στις αποψεις, απο κατεστημενες ηθικες, αλλοτριωση κλπ
Hec est vipera versa in viscera genitricis

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Τα υποχρεωτικά εμβόλια είναι κομμουνιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 20 Ιουν 2019, 11:38

Ασέβαστος έγραψε:
20 Ιουν 2019, 10:15
μίστερ μαξ έγραψε:
19 Ιουν 2019, 13:54
αυτο που λες ειναι αντι-φιλελεύθερο. Εχω δικαιωμα να μην εμβολιαστω και να ζω στην ιδιοκτησία της οικογένιας μου και στους δημόσιους χώρους. Στους ιδιωτικους σας χώρους δεν θα έρχομαι.
σκεψου εναν φυματικο να λεει "εχω δικαιωμα να ζω στους δημοσιους χωρους" ξερογω, να πηγαινει σχολειο, η σε μια συναυλια. οι κανονικοι ανθρωποι, ουτε γριπιασμενο παιδι δε στελνουν στο σχολειο.

σκεψου το παπορι που εχει εκδηλωθει ασθενεια ικανη να εξολοθρεψει το μισο πλυθησμο, να λεει "δεν μπαινω καραντινα, ελευθερια μετακινησης αφου"

οχι φιλος, οι δημοσιοι χωροι δε σου ανηκουν, ανηκουν σε ολους μας, και πλειοψηφικα αποφασιζουμε για το κοινο καλο. και οπως εχουμε αποφασισει οτι ειναι παρανομο να χεζεις στη μεση της πλατειας, οπως αποφασιζουμε τον τροπο που πρεπει να οδηγεις για να μην κινδυνευουν οι συνανθρωποι σου, ετσι (πρεπει να) αποφασιζουμε οτι απαγορευεται να κυκλοφορεις αναμεσα μας με μεταδοτικες ασθενειες η ανεμβολιαστος.

αγορασε ενα ραντσο στου διαολου τη μανα, και κειμεσα αν θες χεζε και στο τραπεζι, οδηγα επικινδυνα, κατσε με τη χολερα σου και χωρις φαρμακα, μονο με προσευχες αν αυτο θες.

οχι αναμεσα μας.
Η διαφορα των φυματικων και του καραβιου με τους ανεμβολιαστους ειναι οτι τελευταιοι δεν ειναι φορεις κάποιας ασθενειας. Αρα παραλληλιζεις δυο ανομοια πραγματα. Το δε επιχειρημα της δημοκρατιας ειναι ad populum fallacy. Επ ευκαιριας να σημειωσω οτι ευκολα η δημοκρατια μπορει να γλυστρησει στον ολοκληρωτισμο και τον μη σεβασμο των ανθρωπινων δικαιωματων.

Επισης να σημειωσω οτι η επιστημη πρεπει να μας οδηγει και δεν υπαρχει καμια σοβαρη ερευνα η οποια να τεκμηριωνει τα ωφελη του υποχρεωτικου εμβολιασμου.
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών