Κριτική διακοπής καπνίσματος

Διασκέδαση, μόδα, life style, dolce vita
Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14631
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Κριτική διακοπής καπνίσματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 20 Ιουν 2019, 18:28

Beria έγραψε:
20 Ιουν 2019, 18:24
Feindflug έγραψε:
20 Ιουν 2019, 18:22
Beria έγραψε:
20 Ιουν 2019, 18:10


Δεν έχεις κάνει ποτέ, τύπε;
Θέλει πνευμόνια λόγω αναπνοών
ujjayi
Σε κόβω για μέγιστο γκουρού, που πετάει ινδουιστικά τσιτάτα και ιστορίες κοάν για να ψαρώνεις αθώα κοράσια αλλά και εναλλάκτικ cougars.
Δεν πετάω ινδουιστικά τσιτάτα
Τα αθώα κοράσια ψαρώνουν με την παρουσία μου και την ευλυγισία μου και μου λένε με νόημα:
'Πόσο γυμνασμένος είστε κύριε Μπέρια!'
Εικόνα
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
SuperRogue
Δημοσιεύσεις: 1854
Εγγραφή: 13 Απρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: SuperRogue

Re: Κριτική διακοπής καπνίσματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SuperRogue » 20 Ιουν 2019, 18:34

To κάπνισμα είναι υπέροχο.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14631
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Κριτική διακοπής καπνίσματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 20 Ιουν 2019, 18:36

SuperRogue έγραψε:
20 Ιουν 2019, 18:34
To κάπνισμα είναι υπέροχο.
Σαν αίσθηση εκείνη την ώρα και σαν στυλ, είναι!
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37574
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Κριτική διακοπής καπνίσματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 20 Ιουν 2019, 18:42

foscilis έγραψε:
12 Απρ 2019, 00:22
Χεχε εχει και κρεντιτς σε εσας, που σας σκυλοβριζα για να ξεσπασω τα νευρα μου απο τη χαρμανα.

Α ρε μαλακες ειστε οι μαλακες μου :hebit:
Μα νίγκα, τα έχουμε πει αυτά, είμαστε οι καλύτεροι μη-φίλοι που θα έχεις ποτέ.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
ενωσηΚ
Δημοσιεύσεις: 1105
Εγγραφή: 03 Μάιος 2019, 01:26

Re: Κριτική διακοπής καπνίσματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ενωσηΚ » 24 Ιουν 2019, 23:23

Feindflug έγραψε:
20 Ιουν 2019, 17:22
Δύο μήνες καθαρός. Με πιάνει που και που όταν βλέπω κάποιον να καπνίζει, αλλά έχει μειωθεί αρκετά η τάση για κάπνισμα.
τωρα που πηρες φορα, εκοψες και το φορουμ, τυπε :oops:
LEONAS έγραψε:
25 Ιουν 2019, 15:51
Εγώ ξυπόλητος και ξεβρακωτος

Άβαταρ μέλους
Awesomatic
Δημοσιεύσεις: 6511
Εγγραφή: 16 Μάιος 2018, 00:11
Phorum.gr user: Awesomatic

Re: Κριτική διακοπής καπνίσματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Awesomatic » 24 Ιουν 2019, 23:38

7 μήνες μόνο ηλεκτρονικό και από 18αρα νικοτίνη τους δύο πρώτους μήνες (βαρύς καπνιστής) έχω πέσει στα 3 (με ανάμειξη) σιγά σιγά και χωρίς να το ζορίσω. Καθόλου νεύρα, σαν να μην το έκοψα ποτέ, δεν ήμουν έτσι όταν είχα προσπαθήσει να το κόψω μαχαίρι.

Βλέπω τρομερή διαφορά παντού. Άλλη άνεση, ανεβαίνω σκάλες χωρίς να νιώθω ότι θα πεθάνω μετά από δύο ορόφους. Στο οικονομικό τώρα αρχίζω να βλέπω την διαφορά αλλά οριακά γιατί τα υγρά δεν είναι φθηνά. Όταν καπνίζει ο άλλος πλέον το μυρίζω από τα πέντε μέτρα και απορώ πως γίνεται να μύριζα κι εγώ έτσι και να μην το καταλάβαινα...

Στα μπόνους θετικά ότι επειδή πραγματικά ο ατμός δεν μυρίζει (βοηθάει το καλό υγρό) δεν παραπονιέται κανείς στη δουλειά και μπορώ να το έχω μαζί μου άνετα.

Στα αρνητικά ότι τώρα όταν μου ζητάνε όμορφες να τους δώσω φωτιά δεν έχω αναπτήρα :011:
"Taxation is theft, purely and simply even though it is theft on a grand and colossal scale which no acknowledged criminals could hope to match. It is a compulsory seizure of the property of the State’s inhabitants, or subjects."

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Κριτική διακοπής καπνίσματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 24 Ιουν 2019, 23:45

Awesomatic έγραψε:
24 Ιουν 2019, 23:38
7 μήνες μόνο ηλεκτρονικό και από 18αρα νικοτίνη τους δύο πρώτους μήνες (βαρύς καπνιστής) έχω πέσει στα 3 (με ανάμειξη) σιγά σιγά και χωρίς να το ζορίσω. Καθόλου νεύρα, σαν να μην το έκοψα ποτέ
Δεν υπάρχει πιο ήπια μετάβαση απλά.
Το θεμα είναι πως κόβουμε και το ηλεκτρονικό. Αυτή η non stop πιπίλα, είναι καραγκιοζιλίκι και αν την δεις σαν χομπι(2 ατμο τον μηνα και κανα μοντάκι) οικονομική καταστροφήπου την βλέπω γύρω μου συνέχεια..
Σκεφτομαι να μηδενίσω την νικοτίνη, από το 3(ρουφάω τόνους όμως). Καιρός να φεύγει και αυτό, ενας λόγος παραπάνω αν απαγορεύσουν τα diy αρωματα από Σεπτέμβρη.

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8147
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Κριτική διακοπής καπνίσματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 24 Ιουν 2019, 23:53

πήζον bot έγραψε:
11 Απρ 2019, 23:19
Βινόσαυρος έγραψε:
11 Απρ 2019, 23:01
Άμεσα (βραχυπρόθεσμα) πρακτικά οφέλη από διακοπή καπνίσματος ισον με μηδέν.
Αισθάνομαι άσχημα που διέκοψα αυτήν την υγιεινή συνήθεια εδώ και 40 ημερνύχτια.
Αντοχή; η ίδια μη πω χειρότερη. Όρεξη; απίστευτο χλαπάκιασμα.
Ώρες-ώρες σκεφτομαι να το ξαναρχίσω μόνο και μόνο γιατί δεν είχε κανένα αποτέλεσμα,
κάτι να πιαστώ βρε αδερφέ για να το συνεχίσω.


Υπερκουλτουριάρης τι λες;
το τσιγαρο δεν προσφερει τιποτα. τεκμηριο αμηχανίας και κρυφης ασυναισθητης επιδειξιομανιας.
χιλιες φορες αλκοολ ή ναρκωτικα που τουλαχιστον την ακους :smt005:

μονο κακο

.
Ρε πηγμένε

Κι εγώ νόμιζα ότι ήταν "φίλος" καί έδειχνε διέξοδος συσωρευμένου πόνου

όπως τό υπέρφαγητό γιά άλλους τό ποτό τά ναρκωτικά τήν εργασιομανία...ναί ναί....κα

Καί το πολύ φαί ....μόνο κακό είναι ....όπως τά περισσότερα "πολύ"...

Γιά ίσιωστο λίγο....

.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42510
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Κριτική διακοπής καπνίσματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 25 Ιουν 2019, 00:02

Γραφικός έγραψε:
17 Απρ 2019, 14:21
Βινόσαυρος έγραψε:
17 Απρ 2019, 13:49
Βασικά θα μπορούσε να εκδίδει το κράτος πανάκριβες άδειες καπνίσματος για μαγαζιά.
Ένα μέρος των χρημάτων θα χρηματοδοτούσαν τους ελεγκτικούς μηχανισμούς.
Μια άλλη ιδέα είναι να χεστούν στο τάληρο τα μαγαζιά που απαγορεύουν το κάπνισμα μέσα. Αντί να χρειάζονται νόμους που ποινικοποιούν οι αντικαπνιστές ας επιβραβεύσουν τους μαγαζάτορες που νοιάζονται για τα δικαιώματά τους πηγαίνοντας στα μαγαζιά τους. Αν έβλεπαν παραδάκι, ακόμα κι καπνιστές μαγαζάτορες θα απαγόρευαν το κάπνισμα εντός.
Από κομμούνι υμνητής του αόρατου χεριού της αγοράς, κυριολεκτικά ένα τσιγάρο δρόμος. :lol:
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Awesomatic
Δημοσιεύσεις: 6511
Εγγραφή: 16 Μάιος 2018, 00:11
Phorum.gr user: Awesomatic

Re: Κριτική διακοπής καπνίσματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Awesomatic » 25 Ιουν 2019, 00:29

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
24 Ιουν 2019, 23:45
Awesomatic έγραψε:
24 Ιουν 2019, 23:38
7 μήνες μόνο ηλεκτρονικό και από 18αρα νικοτίνη τους δύο πρώτους μήνες (βαρύς καπνιστής) έχω πέσει στα 3 (με ανάμειξη) σιγά σιγά και χωρίς να το ζορίσω. Καθόλου νεύρα, σαν να μην το έκοψα ποτέ
Δεν υπάρχει πιο ήπια μετάβαση απλά.
Το θεμα είναι πως κόβουμε και το ηλεκτρονικό. Αυτή η non stop πιπίλα, είναι καραγκιοζιλίκι και αν την δεις σαν χομπι(2 ατμο τον μηνα και κανα μοντάκι) οικονομική καταστροφήπου την βλέπω γύρω μου συνέχεια..
Σκεφτομαι να μηδενίσω την νικοτίνη, από το 3(ρουφάω τόνους όμως). Καιρός να φεύγει και αυτό, ενας λόγος παραπάνω αν απαγορεύσουν τα diy αρωματα από Σεπτέμβρη.
Συμφωνώ ότι στόχος είναι να κόψουμε και το ηλεκτρονικό, αλλά για εμένα που πραγματικά μου άρεσε το κάπνισμα (όχι μόνο εθισμός δηλαδή) ήταν πολύ ομαλή η μετάβαση και δεν το περίμενα. Μόνο στην αρχή που το πρωί με χτυπούσε δυνατά στο λαιμό η νικοτίνη ήταν κάπως διαφορετικό.
SpoilerShow
Πάντως και τα αρώματα να απαγορέψουν δεν με αγχώνει, έχω κάνει στοκ σε νικοτίνη και PG, VG για πέντε+ χρόνια, ακριβώς επειδή δεν εμπιστεύομαι ότι το κράτος δεν θα αποφασίσει κάποια στιγμή να μπλεχτεί περισσότερο από τον φόρο που ήδη βάζει. Έτσι την πάτησα με τον καπνό που έφτασε από 3.20 στα 7.80 αλλά εκεί δεν ήμουν υποψιασμένος και δεν είχα κρατήσει στοκ.
"Taxation is theft, purely and simply even though it is theft on a grand and colossal scale which no acknowledged criminals could hope to match. It is a compulsory seizure of the property of the State’s inhabitants, or subjects."

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Κριτική διακοπής καπνίσματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 25 Ιουν 2019, 10:05

Αυτό θα πει να είσαι πραγματικά εθισμένος.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12514
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Κριτική διακοπής καπνίσματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 25 Ιουν 2019, 10:37

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
24 Ιουν 2019, 23:45
Awesomatic έγραψε:
24 Ιουν 2019, 23:38
7 μήνες μόνο ηλεκτρονικό και από 18αρα νικοτίνη τους δύο πρώτους μήνες (βαρύς καπνιστής) έχω πέσει στα 3 (με ανάμειξη) σιγά σιγά και χωρίς να το ζορίσω. Καθόλου νεύρα, σαν να μην το έκοψα ποτέ
Δεν υπάρχει πιο ήπια μετάβαση απλά.
Το θεμα είναι πως κόβουμε και το ηλεκτρονικό. Αυτή η non stop πιπίλα, είναι καραγκιοζιλίκι και αν την δεις σαν χομπι(2 ατμο τον μηνα και κανα μοντάκι) οικονομική καταστροφήπου την βλέπω γύρω μου συνέχεια..
Σκεφτομαι να μηδενίσω την νικοτίνη, από το 3(ρουφάω τόνους όμως). Καιρός να φεύγει και αυτό, ενας λόγος παραπάνω αν απαγορεύσουν τα diy αρωματα από Σεπτέμβρη.
ελα ντε, κλείνω τρία χρόνια με ηλεκτρονικό μόνο. Έλεγα αν τα φτύσει, γιατί μου πέφτει συνέχεια, θα το κόψω, αλλά το μπουρδέλο δεν χαλάει, Honda είναι :lol:


Εικόνα
People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Κριτική διακοπής καπνίσματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 25 Ιουν 2019, 14:23

Δηλαδή η πιθανότητα να σκεφτεί κάποιος να σταματήσει να καπνίζει στα μούτρα του διπλανού του οποιαδήποτε εθιστική ή χημική ουσία δεν παίζει, ε;

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Κριτική διακοπής καπνίσματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 25 Ιουν 2019, 14:31

stavmanr έγραψε:
25 Ιουν 2019, 14:23
Δηλαδή η πιθανότητα να σκεφτεί κάποιος να σταματήσει να καπνίζει στα μούτρα του διπλανού του οποιαδήποτε εθιστική ή χημική ουσία δεν παίζει, ε;
O Aτμος δεν ειναι καπνος, ουτε η φυτικη γλυκερινη ειναι εθιστικη και χημικη ουσια, αν σε πιασει καμια δυσκοιλιοτητα ρουφα, την εχεις φαει ετσι και αλλιως πολλες φορες ,σχεδον καθημερινα.στα τροφιμα.
Επισης παθητικο ατμισμα δεν υπαρχει, λογος δημοσιας υγειας δεν υφισταται,για αυτο σε χωρες 200 φορες πιο αντικαπνιστικες απο την δικια μας,ατμιζεις ανετα σε μπαρακια κ.λ.π.
Τουμπεκα τωρα και μην πριζεις τον κοσμο,ουτε καν αυτους που καπνιζουν. Επιλογες υπαρχουν και για εσενα πολλες.

Άβαταρ μέλους
Awesomatic
Δημοσιεύσεις: 6511
Εγγραφή: 16 Μάιος 2018, 00:11
Phorum.gr user: Awesomatic

Re: Κριτική διακοπής καπνίσματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Awesomatic » 25 Ιουν 2019, 14:39

stavmanr έγραψε:
25 Ιουν 2019, 14:23
Δηλαδή η πιθανότητα να σκεφτεί κάποιος να σταματήσει να καπνίζει στα μούτρα του διπλανού του οποιαδήποτε εθιστική ή χημική ουσία δεν παίζει, ε;
Το ηλεκτρονικό τσιγάρο έχει μόνο από 2 έως 3 ουσίες καμία από τις οποίες δεν σε βλάπτει αφού πιθανότατα τις τρως καθημερινά στις τροφές. Επιπλέον δεν είναι καπνός είναι ατμός, η διαφορά είναι τεράστια. Το αυτοκίνητο που περνάει κάτω στο δρόμο σου κάνει κυριολεκτικά πολύ πολύ μεγαλύτερη ζημιά.
"Taxation is theft, purely and simply even though it is theft on a grand and colossal scale which no acknowledged criminals could hope to match. It is a compulsory seizure of the property of the State’s inhabitants, or subjects."

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Life style”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών