Αντρικό ξύρισμα

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.

Ξυρίζετε τα γεννητικά σας όργανα;

Ναι, με ξυράφι ασφαλείας
13
27%
Ναι, με παραδοσιακό ξυράφι (μου αρέσει η περιπέτεια)
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ναι, με ξυριστική μηχανή (είμαι κότα)
7
14%
Ναι, με τσιμπιδάκι για βλεφαρίδες (είμαι μαζόχα)
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Τα τριμάρω
8
16%
Παίρνω με ψαλίδι μόνο τα γύρω-γύρω
5
10%
Πηγαίνω σε ινστιτούτο για αποτρίχωση
1
2%
Το έχω δοκιμάσει μια φορά και δεν το ξανακάνω
1
2%
Όταν ήμουν νέος, όχι πια
1
2%
Όχι, είμαι άντρακλας
13
27%
 
Σύνολο ψήφων: 49

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40346
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Αντρικό ξύρισμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 22 Ιούλ 2019, 02:19

Dwarven Blacksmith έγραψε:
22 Ιούλ 2019, 00:15
Όλες οι πηγές λοιπόν που παρέθεσες λένε απλά...να τα πλένεις, όχι να μη τα αγοράζεις. Όπως είπα κι εγώ στο κομμάτι που δεν παρέθεσες.

Υ.Γ.: Δεν ξέρω πως φτιάχνεις εσύ τον καφέ αλλά οι περισσότεροι δεν τον ανακατεύουν βάζοντας το χέρι μέσα οπότε όλα αυτά που λες για τα χέρια είναι άκυρα. Το όποια μικρόβια βρίσκονται μέσα στο ποτήρι βρέθηκαν εκεί από το στόμα σου, από τον αέρα, από τα υγρά που ήταν μέσα, πάντως όχι από τα χέρια σου ή από τα χέρια οποιουδήποτε άλλου.

Όσον αφορά το περιβαλλοντικό αποτύπωμα των απορρυπαντικών, με ένα μπουκάλι πλένεις το σκεύος για όλη σου τη ζωή. Είναι αστείο το "είναι συζητήσιμο".
To IQ σου πέφτει σε μονοψήφια επίπεδα όταν μιλάμε για οικολογία. Όλες οι πηγές λένε ότι υπάρχει βάσιμος κίνδυνος μόλυνσης. Φυσικά λένε να τα πλένεις, αλλά εγώ σε ρωτάω πόσο μεγαλύτερη είναι η πιθανότητα να μεταδίδονται παθογόνοι οργανισμοί από αυτήν την διαδικασία. Για τα πάντα υπάρχουν οδηγίες αλλά ετησίως πεθαίνουν χιλιάδες άτομα από κρυώματα και γρίπες κυρίως επειδή τηρούν όλοι τους κανόνες υγιεινής και αρκεί ένα πολύ μικρό ποσοστό ατόμων για να γαμήσει όλο το σύστημα.

Επίσης ειλικρινά πρέπει να έγραψες αυτό το μήνυμα με εντελώς σβηστό τον εγκέφαλό σου, αν μου λες για μικρόβια μέσα από το ποτήρι. Ρε, μπούφο, το πιάνεις το γαμημένο το ποτήρι με τα χέρια σου. Απ' έξω. Δεν μας νοιάζουν τα μικρόβια που βρίσκονται μέσα στο ποτήρι σε πρώτη φάση*. Το πιάνεις με τα γαμώχερά σου, που έχουν πιάσει ένα σωρό άλλα πράγματα και μετά το δίνεις να το πιάσει ένα άτομο που θα σερβίρει άλλους 100, 1000, 10000.

Κι αν εσύ πλένεις με ένα μπουκάλι απορρυπαντικού ένα ποτήρι για όλην σου την ζωή, τότε μάλλον δεν το πλένεις και είσαι ακόμα μεγαλύτερος κίνδυνος.


* σε δεύτερη φάση φυσικά και μας νοιάζει, γιατί μια χαρά εξαπλώνονται και έξω.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10157
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Αντρικό ξύρισμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 22 Ιούλ 2019, 02:24

Τι βλακειες ειναι αυτες σοβαρευτείτε :lol:

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Αντρικό ξύρισμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 22 Ιούλ 2019, 02:33

hellegennes έγραψε:
22 Ιούλ 2019, 02:19
Dwarven Blacksmith έγραψε:
22 Ιούλ 2019, 00:15
Όλες οι πηγές λοιπόν που παρέθεσες λένε απλά...να τα πλένεις, όχι να μη τα αγοράζεις. Όπως είπα κι εγώ στο κομμάτι που δεν παρέθεσες.

Υ.Γ.: Δεν ξέρω πως φτιάχνεις εσύ τον καφέ αλλά οι περισσότεροι δεν τον ανακατεύουν βάζοντας το χέρι μέσα οπότε όλα αυτά που λες για τα χέρια είναι άκυρα. Το όποια μικρόβια βρίσκονται μέσα στο ποτήρι βρέθηκαν εκεί από το στόμα σου, από τον αέρα, από τα υγρά που ήταν μέσα, πάντως όχι από τα χέρια σου ή από τα χέρια οποιουδήποτε άλλου.

Όσον αφορά το περιβαλλοντικό αποτύπωμα των απορρυπαντικών, με ένα μπουκάλι πλένεις το σκεύος για όλη σου τη ζωή. Είναι αστείο το "είναι συζητήσιμο".
To IQ σου πέφτει σε μονοψήφια επίπεδα όταν μιλάμε για οικολογία. Όλες οι πηγές λένε ότι υπάρχει βάσιμος κίνδυνος μόλυνσης. Φυσικά λένε να τα πλένεις, αλλά εγώ σε ρωτάω πόσο μεγαλύτερη είναι η πιθανότητα να μεταδίδονται παθογόνοι οργανισμοί από αυτήν την διαδικασία. Για τα πάντα υπάρχουν οδηγίες αλλά ετησίως πεθαίνουν χιλιάδες άτομα από κρυώματα και γρίπες κυρίως επειδή τηρούν όλοι τους κανόνες υγιεινής και αρκεί ένα πολύ μικρό ποσοστό ατόμων για να γαμήσει όλο το σύστημα.

Επίσης ειλικρινά πρέπει να έγραψες αυτό το μήνυμα με εντελώς σβηστό τον εγκέφαλό σου, αν μου λες για μικρόβια μέσα από το ποτήρι. Ρε, μπούφο, το πιάνεις το γαμημένο το ποτήρι με τα χέρια σου. Απ' έξω. Δεν μας νοιάζουν τα μικρόβια που βρίσκονται μέσα στο ποτήρι σε πρώτη φάση*. Το πιάνεις με τα γαμώχερά σου, που έχουν πιάσει ένα σωρό άλλα πράγματα και μετά το δίνεις να το πιάσει ένα άτομο που θα σερβίρει άλλους 100, 1000, 10000.

Κι αν εσύ πλένεις με ένα μπουκάλι απορρυπαντικού ένα ποτήρι για όλην σου την ζωή, τότε μάλλον δεν το πλένεις και είσαι ακόμα μεγαλύτερος κίνδυνος.


* σε δεύτερη φάση φυσικά και μας νοιάζει, γιατί μια χαρά εξαπλώνονται και έξω.
Αν σου δώσει ένας πελάτης κάρτα ή μετρητά τα πιάνεις με τα γαμωχερα σου;
Μήπως τα δίνεις και σε άλλους μετά; Θες να εξαφανίσεις τη ζωή σε όλο το γαλαξία ε;
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40346
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Αντρικό ξύρισμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 22 Ιούλ 2019, 02:46

Χόρχε ντελ Σάλτο έγραψε:
22 Ιούλ 2019, 00:38
Μα τι διάολο πιστεύεις ότι μπορείς να πάθεις; Έμπολα;
Οποιαδήποτε μολυσματική ασθένεια. Κρύωμα, γρίπη, ιλαρά, τα πιο λάιτ. Τα πλαστικά μιας χρήσης ήταν επανάσταση στην καλυτέρευση της παγκόσμιας υγείας, σε όλους τους τομείς.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40346
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Αντρικό ξύρισμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 22 Ιούλ 2019, 02:47

Dwarven Blacksmith έγραψε:
22 Ιούλ 2019, 02:33
Αν σου δώσει ένας πελάτης κάρτα ή μετρητά τα πιάνεις με τα γαμωχερα σου;
Μήπως τα δίνεις και σε άλλους μετά; Θες να εξαφανίσεις τη ζωή σε όλο το γαλαξία ε;
Πριν χειριστώ τρόφιμα που είναι προς άμεση κατανάλωση, πλένω τα χέρια μου, χρησιμοποιώ αντισηπτική λοσιόν και φοράω γάντια. Απάντησα στην ηλίθια ερώτησή σου;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Αντρικό ξύρισμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 22 Ιούλ 2019, 02:59

hellegennes έγραψε:
22 Ιούλ 2019, 02:47
Dwarven Blacksmith έγραψε:
22 Ιούλ 2019, 02:33
Αν σου δώσει ένας πελάτης κάρτα ή μετρητά τα πιάνεις με τα γαμωχερα σου;
Μήπως τα δίνεις και σε άλλους μετά; Θες να εξαφανίσεις τη ζωή σε όλο το γαλαξία ε;
Πριν χειριστώ τρόφιμα που είναι προς άμεση κατανάλωση, πλένω τα χέρια μου, χρησιμοποιώ αντισηπτική λοσιόν και φοράω γάντια. Απάντησα στην ηλίθια ερώτησή σου;
Όχι, απάντησες σε μια ερώτηση που φαντάστηκες. Βλέπεις να λέω κάτι για τρόφιμα;
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40346
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Αντρικό ξύρισμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 22 Ιούλ 2019, 05:57

Dwarven Blacksmith έγραψε:
22 Ιούλ 2019, 02:59
hellegennes έγραψε:
22 Ιούλ 2019, 02:47
Dwarven Blacksmith έγραψε:
22 Ιούλ 2019, 02:33
Αν σου δώσει ένας πελάτης κάρτα ή μετρητά τα πιάνεις με τα γαμωχερα σου;
Μήπως τα δίνεις και σε άλλους μετά; Θες να εξαφανίσεις τη ζωή σε όλο το γαλαξία ε;
Πριν χειριστώ τρόφιμα που είναι προς άμεση κατανάλωση, πλένω τα χέρια μου, χρησιμοποιώ αντισηπτική λοσιόν και φοράω γάντια. Απάντησα στην ηλίθια ερώτησή σου;
Όχι, απάντησες σε μια ερώτηση που φαντάστηκες. Βλέπεις να λέω κάτι για τρόφιμα;
Πραγματικά, δεν καταλαβαίνεις τίποτα από την συζήτηση, ε; Απλά πετάχτηκες να πεις μια βλακεία. Καλό μου αγόρι, η μαλακία με τα επαναχρησιμοποιούμενα ποτήρια είναι επικίνδυνη γιατί δίνεις ένα βρόμικο ποτήρι με το βρομόχερά σου σε ένα άτομο που χειρίζεται τρόφιμα και θα μεταδώσει τα γαμημένα μικρόβιά σου στους πάντες. Όλοι είμαστε φορείς μικροβίων αλλά έχει σημασία τι κάνουμε με τα χέρια μας όταν είναι βρόμικα.

Αντίθετα με αυτό που φαντασιώνεσαι, όλοι παραδέχονται ότι αυτή η πρακτική οδηγεί νομοτελειακά σε αύξηση της μετάδοσης παθογόνων και γι' αυτό όλοι δίνουν οδηγίες ως προς την χρήση τους. Κανείς δεν πιστεύει ότι αυτές οι οδηγίες θα αποτρέψουν την αύξηση γιατί ακόμη κι αν τις ακολουθεί το 90%, ένα 10% είναι αρκετό για να γαμήσει πολύ κόσμο.

Εσύ μπορεί να το θεωρείς μικρό τίμημα, αλλά δυστυχώς πολλοί που θα ήθελαν να διαφωνήσουν δεν έχουν πια φυσική παρουσία σ' αυτόν τον κόσμο.

Ξαναλέω, θέλεις να το κάνεις; Οκέι. Τουλάχιστον μην προσπαθείς να πείσεις τον εαυτό σου και τους άλλους ότι δεν έχει αυτές τις συνέπειες. Αποδέξου το αν θες να είσαι τίμιος με τον εαυτό σου.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Χόρχε ντελ Σάλτο

Re: Αντρικό ξύρισμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χόρχε ντελ Σάλτο » 22 Ιούλ 2019, 06:36

hellegennes έγραψε:
22 Ιούλ 2019, 02:46
Χόρχε ντελ Σάλτο έγραψε:
22 Ιούλ 2019, 00:38
Μα τι διάολο πιστεύεις ότι μπορείς να πάθεις; Έμπολα;
Τα πλαστικά μιας χρήσης ήταν επανάσταση στην καλυτέρευση της παγκόσμιας υγείας, σε όλους τους τομείς.
Τα πλαστικά ποτήρια και καλαμάκια;

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Αντρικό ξύρισμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 22 Ιούλ 2019, 09:42

hellegennes έγραψε:
22 Ιούλ 2019, 05:57
Dwarven Blacksmith έγραψε:
22 Ιούλ 2019, 02:59
hellegennes έγραψε:
22 Ιούλ 2019, 02:47


Πριν χειριστώ τρόφιμα που είναι προς άμεση κατανάλωση, πλένω τα χέρια μου, χρησιμοποιώ αντισηπτική λοσιόν και φοράω γάντια. Απάντησα στην ηλίθια ερώτησή σου;
Όχι, απάντησες σε μια ερώτηση που φαντάστηκες. Βλέπεις να λέω κάτι για τρόφιμα;
Πραγματικά, δεν καταλαβαίνεις τίποτα από την συζήτηση, ε; Απλά πετάχτηκες να πεις μια βλακεία. Καλό μου αγόρι, η μαλακία με τα επαναχρησιμοποιούμενα ποτήρια είναι επικίνδυνη γιατί δίνεις ένα βρόμικο ποτήρι με το βρομόχερά σου σε ένα άτομο που χειρίζεται τρόφιμα και θα μεταδώσει τα γαμημένα μικρόβιά σου στους πάντες. Όλοι είμαστε φορείς μικροβίων αλλά έχει σημασία τι κάνουμε με τα χέρια μας όταν είναι βρόμικα.

Αντίθετα με αυτό που φαντασιώνεσαι, όλοι παραδέχονται ότι αυτή η πρακτική οδηγεί νομοτελειακά σε αύξηση της μετάδοσης παθογόνων και γι' αυτό όλοι δίνουν οδηγίες ως προς την χρήση τους. Κανείς δεν πιστεύει ότι αυτές οι οδηγίες θα αποτρέψουν την αύξηση γιατί ακόμη κι αν τις ακολουθεί το 90%, ένα 10% είναι αρκετό για να γαμήσει πολύ κόσμο.

Εσύ μπορεί να το θεωρείς μικρό τίμημα, αλλά δυστυχώς πολλοί που θα ήθελαν να διαφωνήσουν δεν έχουν πια φυσική παρουσία σ' αυτόν τον κόσμο.

Ξαναλέω, θέλεις να το κάνεις; Οκέι. Τουλάχιστον μην προσπαθείς να πείσεις τον εαυτό σου και τους άλλους ότι δεν έχει αυτές τις συνέπειες. Αποδέξου το αν θες να είσαι τίμιος με τον εαυτό σου.
Θα σου δώσω άλλη μία ευκαιρία να απαντήσεις στην ερώτηση. Έχεις πάρει ποτέ δεκαευρο που έχει πιάσει άλλος; Το έχεις δώσει σε τρίτο; Μήπως το έχεις δώσει σε μικρό παιδί; Πως νιώθεις γι αυτό;
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Γιάννης

Re: Αντρικό ξύρισμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 22 Ιούλ 2019, 09:49

Χέλη, συγγνώμη αλλά σε αυτό το νήμα, το τερμάτισες.

ΥΓ: Ξυράφι ασφαλείας είναι αυτό που λέει ο Lugozzi, όχι αυτο που λες εσύ.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27048
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Αντρικό ξύρισμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 22 Ιούλ 2019, 10:08

Να σημειώσομε επίσης, ότι για τη μικροβιοφοβία και για όλες τις παρόμοιες φοβίες, οι επαγγελματίες της ψυχικής υγείας έχουν τις λύσεις. Απευθυνθείτε σήμερα κιόλα στον οικογενειακό σας ιατρο, για παραπεμπτικό
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27048
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Αντρικό ξύρισμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 22 Ιούλ 2019, 10:13

Αν και το πιθανότερο είναι ότι όλα αυτά είναι διακαιολογίες επειδή βαριέται να ξεκουνήσει την γκωλάθρα του :roll:
SpoilerShow
Εικόνα

Ελιγμοί ελληγενούς για προφύλαξη απέναντι σε μικρόβια, βακτηρίδια και λοιπούς μολυσματικούς μικροοργανισμούς (2019 colorized)
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27048
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Αντρικό ξύρισμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 22 Ιούλ 2019, 10:17

Νon4me έγραψε:
22 Ιούλ 2019, 02:24
Τι βλακειες ειναι αυτες σοβαρευτείτε :lol:
Δεν σου επιτρέπω
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40346
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Αντρικό ξύρισμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 22 Ιούλ 2019, 13:37

Dwarven Blacksmith έγραψε:
22 Ιούλ 2019, 09:42
Θα σου δώσω άλλη μία ευκαιρία να απαντήσεις στην ερώτηση. Έχεις πάρει ποτέ δεκαευρο που έχει πιάσει άλλος; Το έχεις δώσει σε τρίτο; Μήπως το έχεις δώσει σε μικρό παιδί; Πως νιώθεις γι αυτό;
Είσαι εκτός θέματος και επειδή δεν έχεις τίποτα να απαντήσεις, ρωτάς βλακείες. Εγώ κάτι ό,τι είναι δυνατόν για να ελαχιστοποιήσω την διάδοση μικροβίων και εσύ κάνεις ό,τι είναι δυνατόν για να την μεγιστοποιήσεις, λόγω self-righteousness.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

- Casper -

Re: Αντρικό ξύρισμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 22 Ιούλ 2019, 19:31

Dwarven Blacksmith έγραψε:
22 Ιούλ 2019, 09:42
hellegennes έγραψε:
22 Ιούλ 2019, 05:57
Dwarven Blacksmith έγραψε:
22 Ιούλ 2019, 02:59

Όχι, απάντησες σε μια ερώτηση που φαντάστηκες. Βλέπεις να λέω κάτι για τρόφιμα;
Πραγματικά, δεν καταλαβαίνεις τίποτα από την συζήτηση, ε; Απλά πετάχτηκες να πεις μια βλακεία. Καλό μου αγόρι, η μαλακία με τα επαναχρησιμοποιούμενα ποτήρια είναι επικίνδυνη γιατί δίνεις ένα βρόμικο ποτήρι με το βρομόχερά σου σε ένα άτομο που χειρίζεται τρόφιμα και θα μεταδώσει τα γαμημένα μικρόβιά σου στους πάντες. Όλοι είμαστε φορείς μικροβίων αλλά έχει σημασία τι κάνουμε με τα χέρια μας όταν είναι βρόμικα.

Αντίθετα με αυτό που φαντασιώνεσαι, όλοι παραδέχονται ότι αυτή η πρακτική οδηγεί νομοτελειακά σε αύξηση της μετάδοσης παθογόνων και γι' αυτό όλοι δίνουν οδηγίες ως προς την χρήση τους. Κανείς δεν πιστεύει ότι αυτές οι οδηγίες θα αποτρέψουν την αύξηση γιατί ακόμη κι αν τις ακολουθεί το 90%, ένα 10% είναι αρκετό για να γαμήσει πολύ κόσμο.

Εσύ μπορεί να το θεωρείς μικρό τίμημα, αλλά δυστυχώς πολλοί που θα ήθελαν να διαφωνήσουν δεν έχουν πια φυσική παρουσία σ' αυτόν τον κόσμο.

Ξαναλέω, θέλεις να το κάνεις; Οκέι. Τουλάχιστον μην προσπαθείς να πείσεις τον εαυτό σου και τους άλλους ότι δεν έχει αυτές τις συνέπειες. Αποδέξου το αν θες να είσαι τίμιος με τον εαυτό σου.
Θα σου δώσω άλλη μία ευκαιρία να απαντήσεις στην ερώτηση. Έχεις πάρει ποτέ δεκαευρο που έχει πιάσει άλλος; Το έχεις δώσει σε τρίτο; Μήπως το έχεις δώσει σε μικρό παιδί; Πως νιώθεις γι αυτό;
:smt023

ΟΛΟΙ συνένοχοι είμαστε αλλά ο Ελληγενής ρίχνει το μπαλάκι και την ευθύνη στους άλλους.

Βρες καμιά έρευνα που να μιλάει γι' αυτό μπας και τον πείσεις

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών