Οι 1500 αστυνομικοί έγιναν 1500 ειδικοί φρουροί.

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29172
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Οι 1500 αστυνομικοί έγιναν 1500 ειδικοί φρουροί.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 27 Ιούλ 2019, 14:57

Εμπεδοκλής έγραψε:
26 Ιούλ 2019, 20:07
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
26 Ιούλ 2019, 20:02
Προανηγγειλε καποιος προσληψεις αστυφυλακων και με ρωτας;
Η λέξη "αστυνομικός" είναι συνθέτη. Δεν ξέρω τι σόι αστυνομικός είναι κάποιος που δεν ξέρει το νόμο.
Ποιος σου είπε ότι οι ειδικοί φρουροί δεν γνωρίζουν το νόμο; Κι αυτοί αστυνομικά καθήκοντα εκτελούν...

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21065
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Οι 1500 αστυνομικοί έγιναν 1500 ειδικοί φρουροί.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 27 Ιούλ 2019, 22:42

Golden Age έγραψε:
27 Ιούλ 2019, 14:57
Εμπεδοκλής έγραψε:
26 Ιούλ 2019, 20:07
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
26 Ιούλ 2019, 20:02
Προανηγγειλε καποιος προσληψεις αστυφυλακων και με ρωτας;
Η λέξη "αστυνομικός" είναι συνθέτη. Δεν ξέρω τι σόι αστυνομικός είναι κάποιος που δεν ξέρει το νόμο.
Ποιος σου είπε ότι οι ειδικοί φρουροί δεν γνωρίζουν το νόμο; Κι αυτοί αστυνομικά καθήκοντα εκτελούν...
Που το έμαθαν; Έβγαλαν καμιά σχολή της αστυνομίας; Αν οι ειδικοί φρουροί ήταν το ίδιο με τους αποφοίτους των παραγωγικών σχολών θα είχαν τα ίδια δικαιώματα. Δεν έχουν...

Είναι χρήσιμοι μόνο για αυτό που λέει το όνομα τους. Για φρουροί. Μην περιμένεις ποιότητα όταν πέφτει το επίπεδο κατάρτησης μέσω διορισμών ειδικών φρουρών.

Άβαταρ μέλους
geospun
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: 27 Ιουν 2018, 00:26
Phorum.gr user: geospun

Re: Οι 1500 αστυνομικοί έγιναν 1500 ειδικοί φρουροί.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από geospun » 27 Ιούλ 2019, 23:47

Εμπεδοκλής έγραψε:
27 Ιούλ 2019, 22:42

Που το έμαθαν; Έβγαλαν καμιά σχολή της αστυνομίας; Αν οι ειδικοί φρουροί ήταν το ίδιο με τους αποφοίτους των παραγωγικών σχολών θα είχαν τα ίδια δικαιώματα. Δεν έχουν...
Βασικά... στα παπάρια μας. Η αστυνομία παίρνει 1500 ειδικούς φρουρούς, το πιο μάχιμο σώμα δηλαδή. Πήξε!

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21065
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Οι 1500 αστυνομικοί έγιναν 1500 ειδικοί φρουροί.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 28 Ιούλ 2019, 12:35

geospun έγραψε:
27 Ιούλ 2019, 23:47
Εμπεδοκλής έγραψε:
27 Ιούλ 2019, 22:42

Που το έμαθαν; Έβγαλαν καμιά σχολή της αστυνομίας; Αν οι ειδικοί φρουροί ήταν το ίδιο με τους αποφοίτους των παραγωγικών σχολών θα είχαν τα ίδια δικαιώματα. Δεν έχουν...
Βασικά... στα παπάρια μας. Η αστυνομία παίρνει 1500 ειδικούς φρουρούς, το πιο μάχιμο σώμα δηλαδή. Πήξε!
Δεν βγάζεις νόημα. Τι θα πει μάχιμο σώμα; Με εξαίρεση αυτούς που είναι στην φύλαξη πολιτικών, δημοσιογράφων, επιχειρηματιών και δικαστικών, οι υπόλοιποι δεν είναι μάχιμοι; Δηλαδή ένας αστυνομικός που υπηρετεί σε τμήμα τάξης στα Άγραφα και προστατεύει την περιοχή από Αλβανούς ληστές δεν είναι μάχιμος; Ένα άλλος που υπηρετεί σε τμήμα τροχαίας και τον τρώει ο ήλιος και το κρύο για να ρυθμίσει την κυκλοφορία ή να κόψει κλήσεις σε κάτι μαλάκες που νομίζουν ότι οι δημόσιοι χώροι τους ανήκουν δεν είναι μάχιμος;

Αν ποιος πήζει, πίστεψε με, δεν είμαι εγώ. Εγώ είμαι αυτός που ζητώ αυτοί οι χίλιοι πεντακόσιοι να μπουν στις σχολές της αστυνομίας ώστε να πάρουν σοβαρή και πανεπιστημιακή εκπαίδευση και φυσικά να πληρώνονται καλύτερα από μερικούς τύπους που στα 28 τους ακόμη ψάχνουν τι θα κάνουν...

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29172
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Οι 1500 αστυνομικοί έγιναν 1500 ειδικοί φρουροί.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 28 Ιούλ 2019, 14:30

Εμπεδοκλής έγραψε:
27 Ιούλ 2019, 22:42
Golden Age έγραψε:
27 Ιούλ 2019, 14:57
Εμπεδοκλής έγραψε:
26 Ιούλ 2019, 20:07


Η λέξη "αστυνομικός" είναι συνθέτη. Δεν ξέρω τι σόι αστυνομικός είναι κάποιος που δεν ξέρει το νόμο.
Ποιος σου είπε ότι οι ειδικοί φρουροί δεν γνωρίζουν το νόμο; Κι αυτοί αστυνομικά καθήκοντα εκτελούν...
Που το έμαθαν; Έβγαλαν καμιά σχολή της αστυνομίας; Αν οι ειδικοί φρουροί ήταν το ίδιο με τους αποφοίτους των παραγωγικών σχολών θα είχαν τα ίδια δικαιώματα. Δεν έχουν...

Είναι χρήσιμοι μόνο για αυτό που λέει το όνομα τους. Για φρουροί. Μην περιμένεις ποιότητα όταν πέφτει το επίπεδο κατάρτησης μέσω διορισμών ειδικών φρουρών.

Ακόμη και άδεια ασκήσεως επαγγέλματος σεκιουριτά να βγάλεις πρέπει να αποκτήσεις 5 βασικές νομικές γνώσεις.

Μπορεί οι ειδικοί φρουροί να μην είναι απόφοιτοι της αστυφυλάκων, αλλά δεν είναι απλά..."φρουροί" όπως λες. Είναι αστυνομικό σώμα που κάνει ελέγχους, προσαγωγές και συλλήψεις. Εκτελούν βασικά αστυνομικά καθήκοντα. Αυτά δεν γίνεται χωρίς τις απαραίτητες νομικές γνώσεις.

Άβαταρ μέλους
geospun
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: 27 Ιουν 2018, 00:26
Phorum.gr user: geospun

Re: Οι 1500 αστυνομικοί έγιναν 1500 ειδικοί φρουροί.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από geospun » 28 Ιούλ 2019, 14:59

Εμπεδοκλής έγραψε:
28 Ιούλ 2019, 12:35
Αν ποιος πήζει, πίστεψε με, δεν είμαι εγώ. Εγώ είμαι αυτός που ζητώ αυτοί οι χίλιοι πεντακόσιοι να μπουν στις σχολές της αστυνομίας ώστε να πάρουν σοβαρή και πανεπιστημιακή εκπαίδευση και φυσικά να πληρώνονται καλύτερα από μερικούς τύπους που στα 28 τους ακόμη ψάχνουν τι θα κάνουν...
Κλάψε! Δεν παίρνει Αστυφύλακες, αλλά Ειδικούς Φρουρούς, ότι πιο μάχιμο δηλαδή! Πήξε!
Εμπεδοκλής έγραψε:
28 Ιούλ 2019, 12:35
στις σχολές της αστυνομίας ώστε να πάρουν σοβαρή και πανεπιστημιακή εκπαίδευση
Από την μπατσοσχολή Αστυφυλάκων θα πάρουν σοβαρή πανεπιστημιακή εκπαίδευση; :smt005:
Α και που σαι, έχω πολύ φίλο Ανθυπασπιστή στην αστυνομία (you know, τριγωνάκι στον ώμο) που δεν έχει τελειώσει Αστυφυλάκων αλλά ήταν Ειδικός Φρουρός, αλλά μια χαρά μπορεί να σε διατάζει Εμπέδοκλα. Πήξε και πάλι!
Golden Age έγραψε:
28 Ιούλ 2019, 14:30

Μπορεί οι ειδικοί φρουροί να μην είναι απόφοιτοι της αστυφυλάκων, αλλά δεν είναι απλά..."φρουροί" όπως λες. Είναι αστυνομικό σώμα που κάνει ελέγχους, προσαγωγές και συλλήψεις. Εκτελούν βασικά αστυνομικά καθήκοντα. Αυτά δεν γίνεται χωρίς τις απαραίτητες νομικές γνώσεις.
Άστον να εκτίθεται. Μας παρουσιάζει τον απόφοιτο της Αστυφυλάκων, λες και είναι ο Καίσαρας και πρέπει να του αποδώσουν τιμές οι Ειδικοί Φρουροί. Όλοι οι άλλοι παρακατιανοί. :smt005:

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21065
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Οι 1500 αστυνομικοί έγιναν 1500 ειδικοί φρουροί.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 28 Ιούλ 2019, 15:15

geospun έγραψε:
28 Ιούλ 2019, 14:59
Εμπεδοκλής έγραψε:
28 Ιούλ 2019, 12:35
Αν ποιος πήζει, πίστεψε με, δεν είμαι εγώ. Εγώ είμαι αυτός που ζητώ αυτοί οι χίλιοι πεντακόσιοι να μπουν στις σχολές της αστυνομίας ώστε να πάρουν σοβαρή και πανεπιστημιακή εκπαίδευση και φυσικά να πληρώνονται καλύτερα από μερικούς τύπους που στα 28 τους ακόμη ψάχνουν τι θα κάνουν...
Κλάψε! Δεν παίρνει Αστυφύλακες, αλλά Ειδικούς Φρουρούς, ότι πιο μάχιμο δηλαδή! Πήξε!
Όχι. Δεν υπάρχει καμία μα καμία απόδειξη ότι ο Ειδικός Φρουρός είναι πιο μάχιμος από τον Αστυφύλακα. Αν σκεφτείς ότι οι αστυφύλακες και οι υπαστυνόμοι έχουν ταυτόχρονα περάσει και στρατιωτική εκπαίδευση, Ρεντίνες και τα σχετικά, αλλά και νομική εκπαίδευση, μαθήματα ψυχολογίας και ένα σωρό άλλα πράγματα τους κάνει πολύ πιο μάχιμους.
geospun έγραψε:
28 Ιούλ 2019, 14:59
Εμπεδοκλής έγραψε:
28 Ιούλ 2019, 12:35
στις σχολές της αστυνομίας ώστε να πάρουν σοβαρή και πανεπιστημιακή εκπαίδευση
Από την μπατσοσχολή Αστυφυλάκων θα πάρουν σοβαρή πανεπιστημιακή εκπαίδευση; :smt005:
Α και που σαι, έχω πολύ φίλο Ανθυπασπιστή στην αστυνομία (you know, τριγωνάκι στον ώμο) που δεν έχει τελειώσει Αστυφυλάκων αλλά ήταν Ειδικός Φρουρός, αλλά μια χαρά μπορεί να σε διατάζει Εμπέδοκλα. Πήξε και πάλι!
:smt005:
Εγώ I know, εσύ δεν you know τα βασικά. Αυτός με το τριγωνάκι στον ώμο λέγεται ανθυπαστυνόμος. Αν δεν ξέρεις τα βασικά και βασίζεσαι σε φανταστικούς φίλους είναι λογικό να νομίζεις ότι όλοι οι άλλοι πήζουν... Αλλά εδώ δεν ξέρεις το βαθμό του φανταστικού σου φίλου θα ξέρεις τις σπουδές στις ακαδημίες αστυφυλάκων; :c020:
geospun έγραψε:
28 Ιούλ 2019, 14:59
Golden Age έγραψε:
28 Ιούλ 2019, 14:30

Μπορεί οι ειδικοί φρουροί να μην είναι απόφοιτοι της αστυφυλάκων, αλλά δεν είναι απλά..."φρουροί" όπως λες. Είναι αστυνομικό σώμα που κάνει ελέγχους, προσαγωγές και συλλήψεις. Εκτελούν βασικά αστυνομικά καθήκοντα. Αυτά δεν γίνεται χωρίς τις απαραίτητες νομικές γνώσεις.
Άστον να εκτίθεται. Μας παρουσιάζει τον απόφοιτο της Αστυφυλάκων, λες και είναι ο Καίσαρας και πρέπει να του αποδώσουμε τιμές. Όλοι οι άλλοι παρακατιανοί. :smt005:
Παρακατιανοί δεν είναι. Απλά κατώτεροι. Για να το καταλάβεις, αν σε μία υπόθεση μιλάει ο 28χρονος ή 40άρης ειδικός φρουρός και ο 21χρονος αστυφύλακας ή ο 22χρονος υπαστυνόμος του πει σκάσε θα πρέπει να σκάσει. Αν του πει να κάνει το γύρο του τετραγώνου είναι υποχρεωμένος να υπακούσει και να το κάνει. Χώρια που στον 21-22χρονο θα πρέπει να μιλά στον πληθυντικό και φυσικά να τηρεί τους τύπους. Ποιος πήζει τώρα αγαπητέ μου; :wave:

Άβαταρ μέλους
geospun
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: 27 Ιουν 2018, 00:26
Phorum.gr user: geospun

Re: Οι 1500 αστυνομικοί έγιναν 1500 ειδικοί φρουροί.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από geospun » 28 Ιούλ 2019, 15:22

Εμπεδοκλής έγραψε:
28 Ιούλ 2019, 15:15

Εγώ I know, εσύ δεν you know τα βασικά. Αυτός με το τριγωνάκι στον ώμο λέγεται ανθυπαστυνόμος. Αν δεν ξέρεις τα βασικά και βασίζεσαι σε φανταστικούς φίλους είναι λογικό να νομίζεις ότι όλοι οι άλλοι πήζουν... Αλλά εδώ δεν ξέρεις το βαθμό του φανταστικού σου φίλου θα ξέρεις τις σπουδές στις ακαδημίες αστυφυλάκων; :c020:
Πέστον και έτσι, τι με νοιάζουν πως τα λέτε εσείς στην αστυνομία; Και πάλι σε διατάζει, γιατί είναι ανθύπας. Πήξε!
Εμπεδοκλής έγραψε:
28 Ιούλ 2019, 15:15
Παρακατιανοί δεν είναι. Απλά κατώτεροι. Για να το καταλάβεις, αν σε μία υπόθεση μιλάει ο 28χρονος ή 40άρης ειδικός φρουρός και ο 21χρονος αστυφύλακας ή ο 22χρονος υπαστυνόμος του πει σκάσε θα πρέπει να σκάσει. Αν του πει να κάνει το γύρο του τετραγώνου είναι υποχρεωμένος να υπακούσει και να το κάνει. Χώρια που στον 21-22χρονο θα πρέπει να μιλά στον πληθυντικό και φυσικά να τηρεί τους τύπους. Ποιος πήζει τώρα αγαπητέ μου; :wave:
:smt005:
Άκου τι λέει, κατώτερος ο Ειδικός Φρουρός από τον Αστυφύλακα. Σα να λέμε ο λοχίας ΕΜΘ είναι κατώτερος από τον απόφοιτο της ΣΜΥ. Ψιτ νεαρέ, στον πραγματικό κόσμο όλοι αυτοί παίζουν σφαλιάρες μεταξύ τους. Κατώτερος και ανώτερος δεν υπάρχει μεταξύ δυο λοχίων η του αστυφ και του Ειδ. Φρουρού. Είναι και ο μεν και ο δε στον πάτο της ιεραρχίας και βαράνε σούζες μόνο στους ανθυπολοχαγούς, ή όπως τους λένε στην αστυνομία.

Τουλάχιστον αυτά έβλεπα ως φαντάρος. Δεν είδα ΠΟΤΕ λοχία της ΣΜΥ να λέει σε λοχία ΕΜΘ κάνε αυτό ή κάνε εκείνο. :wave:

Άβαταρ μέλους
geospun
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: 27 Ιουν 2018, 00:26
Phorum.gr user: geospun

Re: Οι 1500 αστυνομικοί έγιναν 1500 ειδικοί φρουροί.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από geospun » 28 Ιούλ 2019, 15:25

Εμπεδοκλής έγραψε:
28 Ιούλ 2019, 15:15

Όχι. Δεν υπάρχει καμία μα καμία απόδειξη ότι ο Ειδικός Φρουρός είναι πιο μάχιμος από τον Αστυφύλακα.
Μπα, όχι, καμία. Νεκροί:
οι Ιωάννης Παμπουκίδης, Αλέξανδρος Μιχαλακόπουλος, Χαράλαμπος Αμανατίδης, Βασίλειος Πατούλας, Κωνσταντίνος Σομπόνης, Δημήτριος Καρυούδης, Φώτιος Τσαγαρής, Γεώργιος Σκυλογιάννης, Ιωάννης Ευαγγελινέλης, Αθανάσιος Τριμπόνιας, Νικόλαος Πιτερός, Νικόλαος Καπαμάς και Δημήτριος Κατσιώνης.
Σεβασμός Εμπέδοκλα!
http://www.bloko.gr/2019/07/blog-post_457.html

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21065
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Οι 1500 αστυνομικοί έγιναν 1500 ειδικοί φρουροί.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 28 Ιούλ 2019, 15:34

[font][/font]
geospun έγραψε:
28 Ιούλ 2019, 15:22
Εμπεδοκλής έγραψε:
28 Ιούλ 2019, 15:15

Εγώ I know, εσύ δεν you know τα βασικά. Αυτός με το τριγωνάκι στον ώμο λέγεται ανθυπαστυνόμος. Αν δεν ξέρεις τα βασικά και βασίζεσαι σε φανταστικούς φίλους είναι λογικό να νομίζεις ότι όλοι οι άλλοι πήζουν... Αλλά εδώ δεν ξέρεις το βαθμό του φανταστικού σου φίλου θα ξέρεις τις σπουδές στις ακαδημίες αστυφυλάκων; :c020:
Πέστον και έτσι, τι με νοιάζουν πως τα λέτε εσείς στην αστυνομία; Και πάλι σε διατάζει, γιατί είναι ανθύπας. Πήξε!
Εμπεδοκλής έγραψε:
28 Ιούλ 2019, 15:15
Παρακατιανοί δεν είναι. Απλά κατώτεροι. Για να το καταλάβεις, αν σε μία υπόθεση μιλάει ο 28χρονος ή 40άρης ειδικός φρουρός και ο 21χρονος αστυφύλακας ή ο 22χρονος υπαστυνόμος του πει σκάσε θα πρέπει να σκάσει. Αν του πει να κάνει το γύρο του τετραγώνου είναι υποχρεωμένος να υπακούσει και να το κάνει. Χώρια που στον 21-22χρονο θα πρέπει να μιλά στον πληθυντικό και φυσικά να τηρεί τους τύπους. Ποιος πήζει τώρα αγαπητέ μου; :wave:
:smt005:
Άκου τι λέει, κατώτερος ο Ειδικός Φρουρός από τον Αστυφύλακα. Σα να λέμε ο λοχίας ΕΜΘ είναι κατώτερος από τον απόφοιτο της ΣΜΥ. Ψιτ νεαρέ, στον πραγματικό κόσμο όλοι αυτοί παίζουν σφαλιάρες μεταξύ τους. Κατώτερος και ανώτερος δεν υπάρχει μεταξύ δυο λοχίων η του αστυφ και του Ειδ. Φρουρού. Είναι και ο μεν και ο δε στον πάτο της ιεραρχίας και βαράνε σούζες μόνο στους ανθυπολοχαγούς, ή όπως τους λένε στην αστυνομία.

Τουλάχιστον αυτά έβλεπα ως φαντάρος. Δεν είδα ΠΟΤΕ λοχία της ΣΜΥ να λέει σε λοχία ΕΜΘ κάνε αυτό ή κάνε εκείνο. :wave:
Δε μου λες, ήρθες για μαλλί και φεύγεις καραφλός;

Από γνώσεις ιεραρχίας μηδέν... :c020:

Όπως κατάλαβες ειδικοί φρουροί είναι οι τελευταίοι των τελευταίων. Υποτίθεται ότι πήζω εγώ, παρέα με την κοινή λογική, που θα προτιμούσα να έχουμε επιπλέον 1500 αστυφύλακες και υπαστυνόμους αντί για τους τελευταίους των τελευταίων... :c020:

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21065
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Οι 1500 αστυνομικοί έγιναν 1500 ειδικοί φρουροί.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 28 Ιούλ 2019, 15:49

geospun έγραψε:
28 Ιούλ 2019, 15:25
Εμπεδοκλής έγραψε:
28 Ιούλ 2019, 15:15

Όχι. Δεν υπάρχει καμία μα καμία απόδειξη ότι ο Ειδικός Φρουρός είναι πιο μάχιμος από τον Αστυφύλακα.
Μπα, όχι, καμία. Νεκροί:
οι Ιωάννης Παμπουκίδης, Αλέξανδρος Μιχαλακόπουλος, Χαράλαμπος Αμανατίδης, Βασίλειος Πατούλας, Κωνσταντίνος Σομπόνης, Δημήτριος Καρυούδης, Φώτιος Τσαγαρής, Γεώργιος Σκυλογιάννης, Ιωάννης Ευαγγελινέλης, Αθανάσιος Τριμπόνιας, Νικόλαος Πιτερός, Νικόλαος Καπαμάς και Δημήτριος Κατσιώνης.
Σεβασμός Εμπέδοκλα!
http://www.bloko.gr/2019/07/blog-post_457.html
Φτάσαμε στο σημείο επίκλησης νεκρών. Αυτό σημαίνει ότι κυριολεκτικά έμεινες χωρίς επιχειρήματα...
Ξέρεις ποιος είναι ο πιο επιτυχημένος αστυνομικός; Αυτός που τήρησε τις προβλεπόμενες προφυλάξεις και γύρισε σπίτι του ζωντανός.

Δυστυχώς, για κάθε νεκρό που έχουμε, ανεξαρτήτως επαγγέλματος ή βαθμού, από τον ειδικό φρουρό, έως τον οικοδόμο, δεν τηρήθηκαν οι κανονισμοί ασφαλείας.

Δεν θα ήθελα να αναφερθώ αναλυτικά για το ποιος κανόνας ασφαλείας δεν τηρήθηκε στον καθένα από τους παραπάνω θανόντες. Αν θέλεις, μπορείς να αναζητήσεις τα αποτελέσματα των ΕΔΕ που έγιναν.

Πάντως το επιχείρημα της μαχητικότητας κάποιου δεν είναι ο θάνατος του. Αυτό θα έλεγα ότι είναι περισσότερο η αποτυχία του...

Άβαταρ μέλους
geospun
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: 27 Ιουν 2018, 00:26
Phorum.gr user: geospun

Re: Οι 1500 αστυνομικοί έγιναν 1500 ειδικοί φρουροί.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από geospun » 28 Ιούλ 2019, 16:10

Εμπεδοκλής έγραψε:
28 Ιούλ 2019, 15:34

Δε μου λες, ήρθες για μαλλί και φεύγεις καραφλός;

Από γνώσεις ιεραρχίας μηδέν... :c020:

Όπως κατάλαβες ειδικοί φρουροί είναι οι τελευταίοι των τελευταίων. Υποτίθεται ότι πήζω εγώ, παρέα με την κοινή λογική, που θα προτιμούσα να έχουμε επιπλέον 1500 αστυφύλακες και υπαστυνόμους αντί για τους τελευταίους των τελευταίων... :c020:
Το τί θέλετε οι αστυφύλακες, ποσώς μας αφορά εμάς τους πολίτες, στων οποίων την συνείδηση, οι ειδικοί φρουροί είναι μακράν το πιο μάχιμο σώμα.

Τώρα για τους υπαστυνόμους, μη σχολιάσω, αυτό έλειπε να υπάρχουν ανάγκες από αξιωματικούς! Χαμηλόβαθμους χρειάζεστε, έλεος.

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21065
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Οι 1500 αστυνομικοί έγιναν 1500 ειδικοί φρουροί.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 28 Ιούλ 2019, 16:27

geospun έγραψε:
28 Ιούλ 2019, 16:10
Εμπεδοκλής έγραψε:
28 Ιούλ 2019, 15:34

Δε μου λες, ήρθες για μαλλί και φεύγεις καραφλός;

Από γνώσεις ιεραρχίας μηδέν... :c020:

Όπως κατάλαβες ειδικοί φρουροί είναι οι τελευταίοι των τελευταίων. Υποτίθεται ότι πήζω εγώ, παρέα με την κοινή λογική, που θα προτιμούσα να έχουμε επιπλέον 1500 αστυφύλακες και υπαστυνόμους αντί για τους τελευταίους των τελευταίων... :c020:
Το τί θέλετε οι αστυφύλακες, ποσώς μας αφορά εμάς τους πολίτες, στων οποίων την συνείδηση, οι ειδικοί φρουροί είναι μακράν το πιο μάχιμο σώμα.

Τώρα για τους υπαστυνόμους, μη σχολιάσω, αυτό έλειπε να υπάρχουν ανάγκες από αξιωματικούς! Χαμηλόβαθμους χρειάζεστε, έλεος.
Για αρχή δεν είμαι αστυνόμος, αστυφύλακας, ειδικός φρουρός ή πολιτικός υπάλληλος του υπουργείου ΠτΠ. Κατά δεύτερον, δεν ξέρεις τι σου γίνεται. Όταν μεγαλώσεις λιγάκι, καταλάβεις περί ιεραρχίας και εκπαίδευσης, έλα να τα πούμε. Επίσης ένα ταξιδάκι στο εξωτερικό θα σου έκανε καλό. Θα έβλεπες τι πάει στραβά εδώ...

Κατά τα λοιπά με το καλό να μπεις ως ειδικός φρουρός. Αλλά με αυτά τα μυαλά έχεις να φας πολύ κατακέφαλο από τους ιεραρχικά ανώτερους...

Πάλι κουρεμένος... :c020:

Άβαταρ μέλους
killzone
Δημοσιεύσεις: 5616
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 15:41

Re: Οι 1500 αστυνομικοί έγιναν 1500 ειδικοί φρουροί.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από killzone » 28 Ιούλ 2019, 16:52

Τωρα που θα μπουν αποφοιτοι λυκειου χωρις να εχουν κριση με τον αερα που θα παρουν καλα ξεμπερδεματα λυπαμαι αλλα LAPD δεν προκειτε να γινει η Ελλαδα :wink

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21433
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Οι 1500 αστυνομικοί έγιναν 1500 ειδικοί φρουροί.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 28 Ιούλ 2019, 16:54

Kataras έγραψε:
26 Ιούλ 2019, 19:44
Όπως ο Κορκονέας ένα πράγμα.

δεν παίζει να είστε τόσο βλάκες, δεν το δέχομαι
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών