Πώς θα γίνει η τελική Κρίση των ψυχών;

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστής: ΟΥΤΙΣ

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Πώς θα γίνει η τελική Κρίση των ψυχών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 12 Αύγ 2019, 19:02

Και για τους ζηλωτές του Εσφιγμένου όσοι δεν βουτήχτηκαν ολόκληροι μέσα στο νερό, δεν είναι Χ.Ο.. Δεν βγάζουμε άκρη έτσι.
Ordem e Progresso.

Παρταλι

Re: Πώς θα γίνει η τελική Κρίση των ψυχών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παρταλι » 12 Αύγ 2019, 19:02

Natasha αφου ο Σουλης ειναι τοσο γαμηστερος και εχει και καβαντζα τον ακομα πιο δυνατο Θεο γιατι δεν φερνει τον Σατανουλη πισω στον δρομο του Θεου να μην τυρρανιεται κι αυτος τοσους αιωνες να μαζευει υπογραφες απο μπλουζιστες σε σταυροδρομια
να γλυτωσουμε κι εμεις απο το να βρασουμε σαν πατσας στα καζανια της κολασεως?

Άβαταρ μέλους
waldorf
Δημοσιεύσεις: 3579
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:47

Re: Πώς θα γίνει η τελική Κρίση των ψυχών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από waldorf » 12 Αύγ 2019, 19:05

Μα πόσο ζώα χαμηλής νοημοσύνης μπορεί να είστε και οι δύο όταν αναφέρεστε στους γνήσιους Χριστιανούς στο τρίτο πρόσωπο;
Δεν σας κόβει ένα δράμι να πείτε "είμαστε" λίγοι και όχι "είναι λίγοι" όταν κουσουμάρεστε για Χριστιανοί;
wooded glade έγραψε:
29 Μάιος 2021, 14:40
...
Εσύ τώρα τι θες ; Μας γράφεις ακατάληπτα.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Πώς θα γίνει η τελική Κρίση των ψυχών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 12 Αύγ 2019, 19:07

Παρταλι έγραψε:
12 Αύγ 2019, 19:02

να γλυτωσουμε κι εμεις απο το να βρασουμε σαν πατσας στα καζανια της κολασεως?
:lol:
Μου άρεσε η φράση.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Πώς θα γίνει η τελική Κρίση των ψυχών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 12 Αύγ 2019, 19:09

Παρταλι έγραψε:
12 Αύγ 2019, 19:02
Natasha αφου ο Σουλης ειναι τοσο γαμηστερος και εχει και καβαντζα τον ακομα πιο δυνατο Θεο γιατι δεν φερνει τον Σατανουλη πισω στον δρομο του Θεου να μην τυρρανιεται κι αυτος τοσους αιωνες να μαζευει υπογραφες απο μπλουζιστες σε σταυροδρομια
να γλυτωσουμε κι εμεις απο το να βρασουμε σαν πατσας στα καζανια της κολασεως?
Στο τελος τελος λεει, όταν θα γίνει και η Δευτερα Παρουσία και μετα, ο Σατανας θα ζηταει συγγνώμη απο τις ψυχές που τυρανησε και υστερα θα μετανοησει και αυτός.

Βασικα, τί να το ψαχνουμε...εγω πχ που πιστευω στα Παραλληλα, θεωρώ ότι ΌΛΑ πια είναι θεμα τυχης. Τυχη είναι που γεννιέται καποιος καλοπροαίρετος πχ και δεχεται μεσα του τον Θεό και την πιστη και σωζεται. Στους υπολοιπους κόσμους είναι αγνωστος ο χαρακτηρας του. Μπορεί να εχει γίνει ο χειρότερος των ανθρωπων. Δεν εχω βρει ακόμα απαντηση σ αυτό. Αν όλοι μας οι εαυτοι και οι ζωές μας στα Παραλληλα είναι θεμα τυχης (εφόσον ΚΑΝΕΙΣ μας δεν μπορεί να επιλέξει τα χαρακτηριστικά του γνωρίσματα όταν γεννιέται), τότε ΤΙ ΚΡΙΝΕΙ ακριβώς ο Θεός;;; Μια σειρά απο τύχες και τυχαίους χαρακτηρες;;;

Πολυ θα ηθελα μια απαντηση εδω.
:102:
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Πώς θα γίνει η τελική Κρίση των ψυχών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 12 Αύγ 2019, 19:10

waldorf έγραψε:
12 Αύγ 2019, 19:05
Μα πόσο ζώα χαμηλής νοημοσύνης μπορεί να είστε και οι δύο όταν αναφέρεστε στους γνήσιους Χριστιανούς στο τρίτο πρόσωπο;
Δεν σας κόβει ένα δράμι να πείτε "είμαστε" λίγοι και όχι "είναι λίγοι" όταν κουσουμάρεστε για Χριστιανοί;
Εμείς οι Χ.Ο. είμαστε μεγάλα UFO. Πάμε στο Άγιο Όρος ντεμέκ να προσευχηθούμε και να μετανοήσουμε για τις αδικίες που διαπράξαμε ενώπιον του Κυρίου και των αδελφών μας, και αρχίζουμε να συζητάμε πόσοι Χριστιανοί υπάρχουν, πόσοι κρυφοχριστιανοί στα Πετράλωνα, πόσοι Χριστιανοί κρυφοποδολάγνοι στη Μοζαμβίκη, πότε θα γίνει η Κρίση, αν θα κερδίσει ο ΠΑΟΚ τον Άγιαξ, στα πόσα θα μοιραστεί η Κωνσταντινούπολη, ό,τι μαλακία θες εκτός από την Προσευχή μας. Και σπάμε τα αρχίδια των Ασκητών πολλές φορές να ρωτάμε βλακείες.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Πώς θα γίνει η τελική Κρίση των ψυχών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 12 Αύγ 2019, 19:11

waldorf έγραψε:
12 Αύγ 2019, 19:05
Μα πόσο ζώα χαμηλής νοημοσύνης μπορεί να είστε και οι δύο όταν αναφέρεστε στους γνήσιους Χριστιανούς στο τρίτο πρόσωπο;
Δεν σας κόβει ένα δράμι να πείτε "είμαστε" λίγοι και όχι "είναι λίγοι" όταν κουσουμάρεστε για Χριστιανοί;
Εγω δεν με θεωρώ και τόσο καλη χριστιανη. Γι αυτό το είπα ετσι. Αν αλλάξω στην πορεία, θα εκφραστω διαφορετικά.
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Πώς θα γίνει η τελική Κρίση των ψυχών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 12 Αύγ 2019, 19:12

Natasha έγραψε:
12 Αύγ 2019, 19:11
Εγω δεν με θεωρώ και τόσο καλη χριστιανη.
Είσαι λάγνα και φιλήδονη. Γι΄αυτό.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Πώς θα γίνει η τελική Κρίση των ψυχών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 12 Αύγ 2019, 19:12

Cavaliere έγραψε:
12 Αύγ 2019, 19:10
waldorf έγραψε:
12 Αύγ 2019, 19:05
Μα πόσο ζώα χαμηλής νοημοσύνης μπορεί να είστε και οι δύο όταν αναφέρεστε στους γνήσιους Χριστιανούς στο τρίτο πρόσωπο;
Δεν σας κόβει ένα δράμι να πείτε "είμαστε" λίγοι και όχι "είναι λίγοι" όταν κουσουμάρεστε για Χριστιανοί;
Εμείς οι Χ.Ο. είμαστε μεγάλα UFO. Πάμε στο Άγιο Όρος ντεμέκ να προσευχηθούμε και να μετανοήσουμε για τις αδικίες που διαπράξαμε ενώπιον του Κυρίου και των αδελφών μας, και αρχίζουμε να συζητάμε πόσοι Χριστιανοί υπάρχουν, πόσοι κρυφοχριστιανοί στα Πετράλωνα, πόσοι Χριστιανοί κρυφοποδολάγνοι στη Μοζαμβίκη, πότε θα γίνει η Κρίση, αν θα κερδίσει ο ΠΑΟΚ τον Άγιαξ, στα πόσα θα μοιραστεί η Κωνσταντινούπολη, ό,τι μαλακία θες εκτός από την Προσευχή μας. Και σπάμε τα αρχίδια των Ασκητών πολλές φορές να ρωτάμε βλακείες.
Σωστό ΚΑΙ αυτό.
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Πώς θα γίνει η τελική Κρίση των ψυχών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 12 Αύγ 2019, 19:13

Cavaliere έγραψε:
12 Αύγ 2019, 19:12
Natasha έγραψε:
12 Αύγ 2019, 19:11
Εγω δεν με θεωρώ και τόσο καλη χριστιανη.
Είσαι λάγνα και φιλήδονη. Γι΄αυτό.
Δεν μου εδειξε ο Θεός ποτε ότι είναι κακη η φιληδονία. Άλλα πραγματα Τον πειραζουν. Πχ, ο φόβος.
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Παρταλι

Re: Πώς θα γίνει η τελική Κρίση των ψυχών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παρταλι » 12 Αύγ 2019, 19:16

Natasha για τα βρεφη που πεθαινουν πριν προλαβουν να βαπτιστουν αρα θα πανε στην κολαση (συμφωνα με τους Αγιους Πατερες μας) ποια ειναι η αποψης σου?

θα αποζημειωθουν οταν γινει παλι καλο παιδι ο Σατανουλης?

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7899
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Πώς θα γίνει η τελική Κρίση των ψυχών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 12 Αύγ 2019, 19:17

Oύτε εγώ θεωρώ τον εαυτό μου χριστιανή. Στα χαρτιά είμαι βέβαια. Αλλά ποτέ δεν έχω ακολουθήσει τα τυπικά της θρησκείας εκτός από τα βασικά.
Ούτε έχω αναζητήσει βέβαια άλλη θρησκεία, αίρεση ή οργάνωση.


Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Πώς θα γίνει η τελική Κρίση των ψυχών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 12 Αύγ 2019, 19:18

Παρταλι έγραψε:
12 Αύγ 2019, 19:16
Natasha για τα βρεφη που πεθαινουν πριν προλαβουν να βαπτιστουν αρα θα πανε στην κολαση (συμφωνα με τους Αγιους Πατερες μας) ποια ειναι η αποψης σου?

θα αποζημειωθουν οταν γινει παλι καλο παιδι ο Σατανουλης?
Προσωπικά το θεωρω μεγαλη τυχη που "φευγουν" τόσο νωρίς προτου να αμαρτησουν σοβαρα και μετα να ψαχνονται να μετανοησουν.
Αλλα όπως σου είπα και πιο πανω, σε ένα αλλο συμπαν θα εχουν ευχαριστηθεί και αυτα περισσότερη ζωή, καθως παιζει αλλου ενα ΤΕΛΕΙΩΣ διαφορετικό σενάριο ζωής.
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Παρταλι

Re: Πώς θα γίνει η τελική Κρίση των ψυχών;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παρταλι » 12 Αύγ 2019, 19:20

τι τυχη ειναι να βραζεις με σελινο καροτα και πατατες αιωνια?

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θρησκειολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών