Υπό διάλυση η ΧΑ

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Λευκός Λύκος
Δημοσιεύσεις: 3585
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:06
Phorum.gr user: Λευκός Λύκος
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη-Μακεδονία

Re: Υπό διάλυση η ΧΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λευκός Λύκος » 12 Αύγ 2019, 21:42

Εσθήρ έγραψε:
12 Αύγ 2019, 21:29
Λευκός Λύκος έγραψε:
12 Αύγ 2019, 20:54
Εσθήρ έγραψε:
12 Αύγ 2019, 19:39

Καλε ναι,δεν ειναι φυσιολογικο να ασχολουμαστε με το αν εκλεισε το ναζιστικο μαγαζακι,τι λες τωρα! :smt005:

Εικόνα
Απόλαυσε τις βουτιες σου ρε όργιο.Έχεις από το Σεπτέμβριο να ασχοληθείς πάλι.
Όργιο δεν είμαι,εσυ ομως εισαι φασιστακι/ναζουλο.Και χαμενο /ηττημενο φασιστακι /ναζουλο κιολας.Και επειδη εισαι χαμενο φασιστακοναζουλο,θυμωνεις τοσο πολυ. :c020:
Απολαυσε το .Ειναι το μονο που σε παιρνει να κανεις. :lol:
Εγω κατα τα αλλα απολαμβανω μια υπεροχη θαλασσα εδω που ειμαι,καλη παρεα,τσιπουρακια και κατι φασιστοειδη να πηζουν επειδη διαλυθηκε το κομμα τους! :smt023
:popc:
Ναι συνέχισε..

nemo
Δημοσιεύσεις: 7229
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Υπό διάλυση η ΧΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 12 Αύγ 2019, 21:44

Και εμείς οι πλέον σωστοί άνθρωποι απολαμβάνουμε την θαλασσα
σύντομα θα δημιουργηθεί ένας καινούργιος χώρος που θα στεγάσει όλους όσους αισθάνονται "έρωτα για την πατρίδα

θα είμαστε οι ίδιοι αλλά χωρίς τα βαρίδια του μιχολ.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48653
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Υπό διάλυση η ΧΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 12 Αύγ 2019, 22:18

σύντομα θα δημιουργηθεί ένας καινούργιος χώρος που θα στεγάσει όλους όσους αισθάνονται "έρωτα για την πατρίδα
Aκριβώς. Ενδεχομένως κάτι υπό τον Κασιδιάρη.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Λευκός Λύκος
Δημοσιεύσεις: 3585
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:06
Phorum.gr user: Λευκός Λύκος
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη-Μακεδονία

Re: Υπό διάλυση η ΧΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λευκός Λύκος » 12 Αύγ 2019, 22:47

Kauldron έγραψε:
12 Αύγ 2019, 22:18
σύντομα θα δημιουργηθεί ένας καινούργιος χώρος που θα στεγάσει όλους όσους αισθάνονται "έρωτα για την πατρίδα
Aκριβώς. Ενδεχομένως κάτι υπό τον Κασιδιάρη.
Απο πού προκύπτει ότι θα γινει κάτι από τον Κας;

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48653
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Υπό διάλυση η ΧΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 12 Αύγ 2019, 22:48

Λευκός Λύκος έγραψε:
12 Αύγ 2019, 22:47
Kauldron έγραψε:
12 Αύγ 2019, 22:18
σύντομα θα δημιουργηθεί ένας καινούργιος χώρος που θα στεγάσει όλους όσους αισθάνονται "έρωτα για την πατρίδα
Aκριβώς. Ενδεχομένως κάτι υπό τον Κασιδιάρη.
Απο πού προκύπτει ότι θα γινει κάτι από τον Κας;
Υπάρχει κάποιος πιο δημοφιλής?
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Λευκός Λύκος
Δημοσιεύσεις: 3585
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:06
Phorum.gr user: Λευκός Λύκος
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη-Μακεδονία

Re: Υπό διάλυση η ΧΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λευκός Λύκος » 12 Αύγ 2019, 22:49

Kauldron έγραψε:
12 Αύγ 2019, 22:48
Λευκός Λύκος έγραψε:
12 Αύγ 2019, 22:47
Kauldron έγραψε:
12 Αύγ 2019, 22:18


Aκριβώς. Ενδεχομένως κάτι υπό τον Κασιδιάρη.
Απο πού προκύπτει ότι θα γινει κάτι από τον Κας;
Υπάρχει κάποιος πιο δημοφιλής?
Ο πιο δημοφιλής,κάηκε.

Άβαταρ μέλους
Drexler
Δημοσιεύσεις: 8047
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 11:43

Re: Υπό διάλυση η ΧΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Drexler » 12 Αύγ 2019, 23:08

Cavaliere έγραψε:
12 Αύγ 2019, 17:04
Philip Mortimer έγραψε:
12 Αύγ 2019, 17:02
Από τον Βελόπουλο πράγματι εκπροσωπούνται οι απόψεις τους, αλλά το καλό είναι ότι αυτός δεν έχει τάγματα εφόδου για να αποτελεί άμεση απειλή υλοποίησης τους, ενώ είναι και φούσκα δηλαδή σύντομα θα μείνει εκτός βουλής, δεν έχει τα φοντα..
Ναι, αλλά μιλάει απ'ευθείας με το Χριστό.
Αλληλογραφει μαλιστα.
Με λογισμό και μ' όνειρο τσακίζουμε το ημιπρολεταριάτο!

Βάσκος
Δημοσιεύσεις: 371
Εγγραφή: 30 Απρ 2018, 23:10

Re: Υπό διάλυση η ΧΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βάσκος » 12 Αύγ 2019, 23:10

Ένωση Κεντρώων ρε

Άβαταρ μέλους
aljawn
Δημοσιεύσεις: 6238
Εγγραφή: 19 Απρ 2019, 20:19
Phorum.gr user: aljawn

Re: Υπό διάλυση η ΧΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aljawn » 12 Αύγ 2019, 23:16

sys3x έγραψε:
12 Αύγ 2019, 15:24
Δυσκολεύομαι γενικά να συνομιλώ (κανονικά όπως το λέει η λέξη, κατά τα άλλα δεν έχω πρόβλημα) με αθρώπους κομματικοιδεολογικά φορτισμένους αλλά δε γαμείς, ας κάνουμε μια προσπάθεια.
Λοιπόν, από αυτό το 8% που βγάζεις εσύ νεοναζούς δεν έχω γνωρίσει σχεδόν κανένα, κι όταν λέω σχεδόν εννοώ ότι γνώρισα δύο τρία άτομα όταν ακόμη η χρυσή αυγή δεν ήταν καν κόμμα κι ακόμη και να ήταν δεν την ήξερα ούτε σαν κόμμα ούτε σαν τίποτα. Θέλω να πω, ναι σίγουρα έχει νεοναζούς στην Ελλάδα αλλά είναι πραγματικά ελάχιστοι. Δεν έχω γνωρίσει ούτε ένα άθρωπο υποστηρικτή τους από τότε που πήραν τα πάνω τους που να ξέρει πραγματικά περί τίνος πρόκειται η ναζιστική ιδεολογία, ούτε έναν, ήταν είτε αμόρφωτοι χωριάτες, είτε αγανακτισμένοι αμόρφωτοι, είτε άθρωποι που όλο αυτό έτσι όπως το βίωσαν τους βγήκε σε μίσος και εκδίκηση για το υπάρχων πολιτικό κατεστημένο. Εμένα λοιπόν δεν μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση το γεγονός ότι ξεφούσκωσε ούτε το ότι μπήκε στην βουλή ο άλλος ο πατριδοπώλης. Η δεξαμενή δλδ δεν αποτελείται από νεοναζιστές αλλά κυρίως από αμόρφωτους πρώην ψηφοφόρους του πασοκ και της νδ.
Εσύ από την άλλη βλέπεις παντού φασίστες και νεοναζί, πρόβλημα σου είναι βέβαια αλλά δεν έχεις καμμία απολύτως επαφή με την νεοελληνική πραγματικότητα ασχέτως τι νομίζεις για τον εαυτό σου.
Τώρα αυτά που λες για δημοτικό πάνε πέστα εκεί που σε παίρνει γιατί σε μένα δε σε παίρνει, μπορώ να σου την βγω από πάνω από κάτω από αριστερά και δεξιά ταυτόχρονα.
:wave:
Θα συμφωνήσω με τον chembro ως προς την διατύπωση. Η νοοτροπία του έλληνα (λίγο μαγκιά, λίγο κλανιά, λίγο κώλος φινιστρίνι) δεν σηκώνει ολοκληρωτισμό και πιστή υποταγή σε ιδέες. Ακόμα δεν έχουμε ξεπεράσει την νοοτροπία του ρέμπελου παρτάκια, της τουρκοκρατίας δηλαδή.

Για τον λόγο αυτό δεν έλαμψε ποτέ και το ΚΚΕ στην χώρα μας, ακόμα και όταν του δόθηκε η ευκαιρία (το 1974). Αντιθέτως, οι έλληνες ψήφισαν το κόμμα που πουλούσε την ιδεολογία που προανέφερα, μαζί με λίγο λάιτ κοθμοθνισμό (λίγο Άρη, λίγο ΚΚ εσωτερικού, λίγο αδέσμευτοι, λίγο κρασί λίγο θάλασσα κι ο Αντρέας τους).

Αντιθέτως πχ. οι γερμανοί είναι ταμάμ για τέτοιες ιδεολογίες.

Υπό αυτή την έννοια, η ΧΑ ήταν μια ευλογία για το πολιτικό σκηνικό, ως κόμμα με κυρίαρχα λούμπεν και τρολλ στοιχεία (μετά το σόκινγκ βάλιου). Δηλαδή τώρα σοβαρά, έδωσε κανείς βάση στο Αούσβιτς πολύ το αγαπάω, στους εγέρθητους και στις δωρικές μπουρδολογίες;

Και ευτυχώς δηλαδή, γιατί αν έπεφτε στον δρόμο μας καμιά σοβαρή κομματική οργάνωση, με μάρκεταμπλ πολιτικούς (τύπου αυστριακού Χάιντερ), θα είχε ξεκωλιάσει το πολιτικό προσωπικό της χώρας μας.

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Υπό διάλυση η ΧΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 12 Αύγ 2019, 23:40

O φασισμός είναι πάντα εδώ και απλά αλλάζει πρόσωπο.
Ντύθηκε πρωθυπουργός και έχει λουφάξει..
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Άβαταρ μέλους
Drexler
Δημοσιεύσεις: 8047
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 11:43

Re: Υπό διάλυση η ΧΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Drexler » 12 Αύγ 2019, 23:46

ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
12 Αύγ 2019, 23:40
O φασισμός είναι πάντα εδώ και απλά αλλάζει πρόσωπο.
Ντύθηκε πρωθυπουργός και έχει λουφάξει..
Xιτλερ ο Κουλης? :smt017
Με λογισμό και μ' όνειρο τσακίζουμε το ημιπρολεταριάτο!

Άβαταρ μέλους
Drexler
Δημοσιεύσεις: 8047
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 11:43

Re: Υπό διάλυση η ΧΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Drexler » 12 Αύγ 2019, 23:48

Βάσκος έγραψε:
12 Αύγ 2019, 23:10
Ένωση Κεντρώων ρε
Η γνησια ομως.

Εικόνα
Με λογισμό και μ' όνειρο τσακίζουμε το ημιπρολεταριάτο!

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37816
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Υπό διάλυση η ΧΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 13 Αύγ 2019, 00:16

aljawn έγραψε:
12 Αύγ 2019, 23:16
sys3x έγραψε:
12 Αύγ 2019, 15:24
Δυσκολεύομαι γενικά να συνομιλώ (κανονικά όπως το λέει η λέξη, κατά τα άλλα δεν έχω πρόβλημα) με αθρώπους κομματικοιδεολογικά φορτισμένους αλλά δε γαμείς, ας κάνουμε μια προσπάθεια.
Λοιπόν, από αυτό το 8% που βγάζεις εσύ νεοναζούς δεν έχω γνωρίσει σχεδόν κανένα, κι όταν λέω σχεδόν εννοώ ότι γνώρισα δύο τρία άτομα όταν ακόμη η χρυσή αυγή δεν ήταν καν κόμμα κι ακόμη και να ήταν δεν την ήξερα ούτε σαν κόμμα ούτε σαν τίποτα. Θέλω να πω, ναι σίγουρα έχει νεοναζούς στην Ελλάδα αλλά είναι πραγματικά ελάχιστοι. Δεν έχω γνωρίσει ούτε ένα άθρωπο υποστηρικτή τους από τότε που πήραν τα πάνω τους που να ξέρει πραγματικά περί τίνος πρόκειται η ναζιστική ιδεολογία, ούτε έναν, ήταν είτε αμόρφωτοι χωριάτες, είτε αγανακτισμένοι αμόρφωτοι, είτε άθρωποι που όλο αυτό έτσι όπως το βίωσαν τους βγήκε σε μίσος και εκδίκηση για το υπάρχων πολιτικό κατεστημένο. Εμένα λοιπόν δεν μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση το γεγονός ότι ξεφούσκωσε ούτε το ότι μπήκε στην βουλή ο άλλος ο πατριδοπώλης. Η δεξαμενή δλδ δεν αποτελείται από νεοναζιστές αλλά κυρίως από αμόρφωτους πρώην ψηφοφόρους του πασοκ και της νδ.
Εσύ από την άλλη βλέπεις παντού φασίστες και νεοναζί, πρόβλημα σου είναι βέβαια αλλά δεν έχεις καμμία απολύτως επαφή με την νεοελληνική πραγματικότητα ασχέτως τι νομίζεις για τον εαυτό σου.
Τώρα αυτά που λες για δημοτικό πάνε πέστα εκεί που σε παίρνει γιατί σε μένα δε σε παίρνει, μπορώ να σου την βγω από πάνω από κάτω από αριστερά και δεξιά ταυτόχρονα.
:wave:

Αντιθέτως πχ. οι γερμανοί είναι ταμάμ για τέτοιες ιδεολογίες.
κρατάω αυτό και το αφήνω να ανεμίζει.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Υπό διάλυση η ΧΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 13 Αύγ 2019, 00:29

Lord Brum έγραψε:
12 Αύγ 2019, 17:57
με μπερδευεις με λαζογεμρανους σαν του λογου σου
:wave:
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Υπό διάλυση η ΧΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 13 Αύγ 2019, 00:32

Drexler έγραψε:
12 Αύγ 2019, 23:08
Αλληλογραφει μαλιστα.
:)
Ordem e Progresso.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών