Ο ΜΗ ΩΝ: η δύναμη του Σκότους ως εχθρός του Θεού της Δημιουργίας

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστής: ΟΥΤΙΣ

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Ο ΜΗ ΩΝ: η δύναμη του Σκότους ως εχθρός του Θεού της Δημιουργίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 06 Σεπ 2019, 07:11

stargazer έγραψε:
06 Σεπ 2019, 00:36
Natasha έγραψε:
05 Σεπ 2019, 22:08


Ωραία, κρατω αυτό απο σενα που είναι και η ουσία του θεματος.
Δεν ειναι αυτο η ουσια του θεματος

Η ουσια ειναι οτι αυτα που λεει ο Λιακο δεν συμβαδιζουν με την Ορθοδοξη διδασκαλια και ειναι αιρετικα
. Αυτο συμβαινει ειτε αλλαζουν κατι, ειτε οχι.
Οταν ξεπερασουμε το προφανες, εχω και αλλα θεματα οπως αυτο με την αξιοπιστια των πηγων. Θα τα πουμε στην πορεια ομως...


ΥΓ Επισης θελω να μαθω για ποιον λογο να πιστεψω εναν τηλεπωλητη σε θεολογικα θεματα και οχι την πατερικη παραδοση.
Απο την μια δεν αλλαζει τίποτα και απο την αλλη ΠΑΛΙ ο Δημος είναι αιρετικός.

Πας καλα;;; :smt017

Στο ξαναλεω, αφου δεν αλλαζει τίποτα και επειδη εχεις προκαταληψη και δεν μπορείς να ακολουθησεις, παρτα όλα αυτα σαν ενα ωραίο μυθιστόρημα!
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Ο ΜΗ ΩΝ: η δύναμη του Σκότους ως εχθρός του Θεού της Δημιουργίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 06 Σεπ 2019, 07:29

O I έγραψε:
06 Σεπ 2019, 02:24

Από τι να την φυλάγανε τότε τη δημιουργία βρε Νατάσα από τη στιγμή που σου λέει ότι ο Θεός πριν την πτώση τα εποίησε όλα λίαν καλώς στη δημιουργία; Ο μόνος που εμφανίστηκε και μάλιστα διαστρέφοντας την αλήθεια τού Θεού εκεί ήταν ο Διάβολος. Απ' αυτόν έπρεπε να φυλάγεται.
Προσεξε: στην αρχη αρχη ηταν όλα λίαν καλως και τελεια, όταν υπηρχε ΜΟΝΟ η αρχικη μοναδα. Όταν εγινε ο διαχωρισμός σε φως και σκότος, ΤΟΤΕ υπηρξε αναγκη να φυλασσει καποιος την Δημιουργία, ώστε να μην κινδυνευει απο την ενεργεια, ή την δυναμη του σκότους. Πεστο εσυ κατασταση αν σε ενοχλεί αλλιώς. Είπαμε, ΔΕΝ προκειται για προσωπο, αλλά για κατασταση που ωστόσο εχει δικη της σκεψη και βουληση.

Και το "μηλο" της βιβλικης ιστορίας ήταν ότι θελησαμε να πολεμησουμε την Σκιά, το Σκότος, ΧΩΡΙΣ την αδεια του Θεου και ετσι τα καναμε μανταρα!

Καταλαβαίνεις πως εχει η όλη ιστορία;


O I έγραψε:
06 Σεπ 2019, 02:24
Natasha έγραψε:
05 Σεπ 2019, 15:28
Μια τελευταία ερωτηση γιατί δεν βλεπω κανείς αλλος/η να μου την απανταει.
ΤΙ είναι αυτο που θα αλλαξει στην δική σου ζωή (και δη την πνευματική) ή στην ζωή των υπολοιπων ανθρωπων και δη των πιστων, εαν ποτε παραδεχτείτε όλα αυτα περί του Μη Οντος για παραδειγμα;
Εγώ θα σου φέρω άλλο παράδειγμα πιο επουσιώδες γι' αυτό το ερώτημα.

Τι λες να σημαίνει όταν κάποιος σεμνύνεται ότι είναι Ορθόδοξος Χριστιανός και παρ' όλ' αυτά να λέει:
"Ο Πατέρας πρώτα δημιούργησε τον Υιό και αποφεύγουμε μεν να χρησιμοποιήσουμε τον όρο δημιούργησε λόγω των κόμπλεξ που μας φύτεψε η Εβραιοχριστιανική θρησκεία, αλλά ο Υιός προήλθε από την επιθυμία τού Πατέρα"

...και πέραν τού αθεολόγητου περιεχομένου που χλευάζει δογματικές θέσεις όπως τη γέννηση τού Υιού εκ τού Πατρός, ως "Εβραιοχριστιανική θρησκεία" να εννοεί τον Χριστιανισμό με τούς κομπλεξικούς Αγίους πατέρες θεολόγους που τον ερμήνευσαν και θεμελίωσαν την θεολογία του;;
Για μένα κάποιος που απ' τη μια λέει ότι είναι Ορθόδοξος κι από την άλλη χλευάζει δογματικές θέσεις τής Ορθοδοξίας και τους Αγίους της ως κομπλεξικούς Εβραιοχριστιανούς, όχι μόνο δεν είναι Ορθόδοξος Χριστιανός αλλά κοινός απατεώνας

Λες να μην αλλάξει τίποτα αν δεχθώ κάτι τέτοιο; και άσε εγώ που είμαι κάπως καταρτισμένος στην Ορθοδοξία που πιστεύω. Ένας/μία που δεν είναι καταρτισμένος και θεωρεί ότι Χριστιανισμός είναι ότι λέει ο Λιακό και ας πα να γαμηθούν οι κομπλεξικάρες Ορθόδοξοι Χριστιανοί Πατέρες θεολόγοι και Άγιοι, που κατά τον Λιακό είναι "Εβραιοχριστιανοί", ούτε τότε δεν τρέχει τίποτα ε..; :lol:
Αυτό που μου λες τωρα θελει αλλο θεμα να ανοιχτεί, είναι ολοκληρη ιστορία, τα εξηγεί ολα στο Μαυρο Βυζαντιο. Το νοημα είναι ότι ΔΕΝ δεχεται ο Δημος ότι παντα φωτιζε το αγιο Πνευμα καποιους φτασμένους θεολόγους και ιεραρχες για να οριοθετησουν καποια δογματα και αληθειες και ότι στην ουσία ηταν βαλτοί απο καποια αδελφότητα του σκότους για να περασουν ετσι μεσα στον Χριστιανισμό την εβραΪκή νοοτροπία και να τον νοθευσουν.
Και μαλιστα πιστευει ότι αυτη η ολη πονηρη αλλαγη εγινε περίπου τον 4 αιώνα μ.Χ. και απο τότε ο χριστιανισμός που εχουμε δεν είναι και τόσο γνησιος και κυρίως δεν είναι συνδεδεμένος με τον ελληνισμό, είναι σαν κατι ξενο.

Κατ εμε, κατι ξερει παραπανω και τα λεει αυτα. Πρεπει και γω να ξαναδιαβασω το Μαυρο Βυζαντιο για να εχω μια πιο ολοκληρωμενη εικόνα. Δεν μου αρεσει να απορρίπτω και να αφορίζω χωρίς να γνωρίζω τί ακριβως λεει ο αλλος.
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
ΛΑΘΕ ΒΙΩΣΑΣ
Δημοσιεύσεις: 4343
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 11:37

Re: Ο ΜΗ ΩΝ: η δύναμη του Σκότους ως εχθρός του Θεού της Δημιουργίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΛΑΘΕ ΒΙΩΣΑΣ » 06 Σεπ 2019, 09:17

Natasha έγραψε:
27 Αύγ 2019, 14:39
O I, εχεις ενα δικαιο εδω αλλά και οι υπολοιποι συνομιλητές. Όμως ΔΕΝ μπορώ να το δημοσιευσω το κείμενο, ουτε και αποσπασματα απο την μελετη του Δημου, το Μυστικό της Σκιάς, ΔΕΝ μου επιτρέπεται!
Natasha έγραψε:
03 Σεπ 2019, 12:29
Sid Vicious έγραψε:
03 Σεπ 2019, 12:25
Natasha έγραψε:
03 Σεπ 2019, 12:21


ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ! Τί θες να κανω τωρα;;; Δεν παιζουν με αυτα. Να παρετε το Μυστικό της Σκιας. Το κείμενο είναι στον πρωτο τομο, στην 119η σελίδα ως την 135.
Τι δεν το επιτρέπει; Ποιος δε το επιτρέπει; Τι υπεκφυγή είναι αυτή τώρα;
Δεν είναι καθόλου υπεκφυγη! Λες να μην θελω να σας δωσω ενα αποδεικτικό των όσων λεω για να μην με νομίζετε διαφορα κουλα που μου λετε;;;

ΑΛΛΑ μας είπε (εμας τους δικους του) ότι απο ΟΛΑ τα βιβλία του επιτρεπει ελευθερη δημοσιευση και κυκλοφορία ΕΚΤΟΣ απο το Μυστικό της Σκιάς και το Matrix Dominion.

Επισης, δεν επιτρεπει ελευθερη διαδοση της μυστικής γνωσης που δίνει στην σελίδα του τακλαμακαν.

Τί να σε κανω τωρα;
Αίρεση κανονική...
δύο λόγους εἶναι περὶ παντὸς πράγματος, ἀντικειμένους ἀλλήλοις

Άβαταρ μέλους
ΛΑΘΕ ΒΙΩΣΑΣ
Δημοσιεύσεις: 4343
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 11:37

Re: Ο ΜΗ ΩΝ: η δύναμη του Σκότους ως εχθρός του Θεού της Δημιουργίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΛΑΘΕ ΒΙΩΣΑΣ » 06 Σεπ 2019, 09:26

Natasha έγραψε:
26 Αύγ 2019, 07:46
Δεν εχει στομφο, ουτε το υφος του ξερόλα και του δηθεν, ουτε υφος δεκα στρατηγων όταν μιλαει ο Δημοσθενης, εχει ΑΠΛΟΤΗΤΑ.
Έχει φάση όταν κραυγάζει με την αγριοφωνάρα του Η ΚΑΜΕΡΑ ΣΕ ΜΕΝΑ! Η ΚΑΜΕΡΑ ΣΕ ΜΕΝΑ!...
Natasha έγραψε:
27 Αύγ 2019, 19:29
Ο ανθρωπος είναι πανεπιστημονας! Είναι φυσικός, μαθηματικός, ιστορικός, αρχαιολόγος, θεολόγος, φιλολογος, αστροφυσικός, κοσμολόγος ή ότι αλλο δεν μπορω τωρα να θυμηθω.
:smt005:
δύο λόγους εἶναι περὶ παντὸς πράγματος, ἀντικειμένους ἀλλήλοις

Άβαταρ μέλους
ΛΑΘΕ ΒΙΩΣΑΣ
Δημοσιεύσεις: 4343
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 11:37

Re: Ο ΜΗ ΩΝ: η δύναμη του Σκότους ως εχθρός του Θεού της Δημιουργίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΛΑΘΕ ΒΙΩΣΑΣ » 06 Σεπ 2019, 09:29

Antares έγραψε:
23 Αύγ 2019, 23:59
Πυθαγόρειος πρέπει να ήταν. Για να γίνεις Πυθαγόρειος "μαθηματικός", αυτός που ανήκε στον εσωτερικό κύκλο, ο Πυθαγόρας πρώτα έλεγχε την εμφάνιση, βάδισμα, κορμοστασιά. Από όσους επέλεγε (επιτρεπόταν και στις γυναίκες να γίνουν Πυθαγόρειες) ακολουθούσε περιφρόνηση τριών χρόνων και πενταετής σιωπή. Πρώτα γινόταν ακουστικός, άκουγε δηλαδή τους λόγους του Πυθαγόρα χωρίς να τον βλέπει μαζί με άλλους και όποιος τα κατάφερνε γινόταν "μαθηματικός", μπορούσε να τον ακούει και να τον βλέπει. Οι περιουσίες έμπαιναν σε κοινό ταμείο για την συντήρηση. Όποιος διωχνόταν έπαιρνε την περιουσία του διπλή. Έστρωναν σε πολλές περιπτώσεις πλούσια τραπέζια και μετά άφηναν τους υπηρέτες να φάνε, γιατί οι ίδιοι ήταν λιτοδίαιτοι και χορτοφάγοι. Οι Πυθαγόρειες δεν φορούσαν χρυσά κοσμήματα, οι υπηρέτριες επιτρεπόταν να φοράνε. Και άλλα πολλά. Ενδιαφέρον.
Σήμερα με οργανώσεις τύπου Μασωνία συμβαίνουν τα αντίθετα.
Μεγάλοι θαυμαστές του Πυθαγόρου οι Τέκτονες.
https://www.grandlodge.gr/periodiko-pyt ... 53324.html
δύο λόγους εἶναι περὶ παντὸς πράγματος, ἀντικειμένους ἀλλήλοις

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4329
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Ο ΜΗ ΩΝ: η δύναμη του Σκότους ως εχθρός του Θεού της Δημιουργίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 06 Σεπ 2019, 10:26

Natasha έγραψε:
06 Σεπ 2019, 07:29
O I έγραψε:
06 Σεπ 2019, 02:24

Από τι να την φυλάγανε τότε τη δημιουργία βρε Νατάσα από τη στιγμή που σου λέει ότι ο Θεός πριν την πτώση τα εποίησε όλα λίαν καλώς στη δημιουργία; Ο μόνος που εμφανίστηκε και μάλιστα διαστρέφοντας την αλήθεια τού Θεού εκεί ήταν ο Διάβολος. Απ' αυτόν έπρεπε να φυλάγεται.
Προσεξε: στην αρχη αρχη ηταν όλα λίαν καλως και τελεια, όταν υπηρχε ΜΟΝΟ η αρχικη μοναδα. Όταν εγινε ο διαχωρισμός σε φως και σκότος, ΤΟΤΕ υπηρξε αναγκη να φυλασσει καποιος την Δημιουργία, ώστε να μην κινδυνευει απο την ενεργεια, ή την δυναμη του σκότους. Πεστο εσυ κατασταση αν σε ενοχλεί αλλιώς. Είπαμε, ΔΕΝ προκειται για προσωπο, αλλά για κατασταση που ωστόσο εχει δικη της σκεψη και βουληση.

Και το "μηλο" της βιβλικης ιστορίας ήταν ότι θελησαμε να πολεμησουμε την Σκιά, το Σκότος, ΧΩΡΙΣ την αδεια του Θεου και ετσι τα καναμε μανταρα!

Καταλαβαίνεις πως εχει η όλη ιστορία;


O I έγραψε:
06 Σεπ 2019, 02:24
Natasha έγραψε:
05 Σεπ 2019, 15:28
Μια τελευταία ερωτηση γιατί δεν βλεπω κανείς αλλος/η να μου την απανταει.
ΤΙ είναι αυτο που θα αλλαξει στην δική σου ζωή (και δη την πνευματική) ή στην ζωή των υπολοιπων ανθρωπων και δη των πιστων, εαν ποτε παραδεχτείτε όλα αυτα περί του Μη Οντος για παραδειγμα;
Εγώ θα σου φέρω άλλο παράδειγμα πιο επουσιώδες γι' αυτό το ερώτημα.

Τι λες να σημαίνει όταν κάποιος σεμνύνεται ότι είναι Ορθόδοξος Χριστιανός και παρ' όλ' αυτά να λέει:
"Ο Πατέρας πρώτα δημιούργησε τον Υιό και αποφεύγουμε μεν να χρησιμοποιήσουμε τον όρο δημιούργησε λόγω των κόμπλεξ που μας φύτεψε η Εβραιοχριστιανική θρησκεία, αλλά ο Υιός προήλθε από την επιθυμία τού Πατέρα"

...και πέραν τού αθεολόγητου περιεχομένου που χλευάζει δογματικές θέσεις όπως τη γέννηση τού Υιού εκ τού Πατρός, ως "Εβραιοχριστιανική θρησκεία" να εννοεί τον Χριστιανισμό με τούς κομπλεξικούς Αγίους πατέρες θεολόγους που τον ερμήνευσαν και θεμελίωσαν την θεολογία του;;
Για μένα κάποιος που απ' τη μια λέει ότι είναι Ορθόδοξος κι από την άλλη χλευάζει δογματικές θέσεις τής Ορθοδοξίας και τους Αγίους της ως κομπλεξικούς Εβραιοχριστιανούς, όχι μόνο δεν είναι Ορθόδοξος Χριστιανός αλλά κοινός απατεώνας

Λες να μην αλλάξει τίποτα αν δεχθώ κάτι τέτοιο; και άσε εγώ που είμαι κάπως καταρτισμένος στην Ορθοδοξία που πιστεύω. Ένας/μία που δεν είναι καταρτισμένος και θεωρεί ότι Χριστιανισμός είναι ότι λέει ο Λιακό και ας πα να γαμηθούν οι κομπλεξικάρες Ορθόδοξοι Χριστιανοί Πατέρες θεολόγοι και Άγιοι, που κατά τον Λιακό είναι "Εβραιοχριστιανοί", ούτε τότε δεν τρέχει τίποτα ε..; :lol:
Αυτό που μου λες τωρα θελει αλλο θεμα να ανοιχτεί, είναι ολοκληρη ιστορία, τα εξηγεί ολα στο Μαυρο Βυζαντιο. Το νοημα είναι ότι ΔΕΝ δεχεται ο Δημος ότι παντα φωτιζε το αγιο Πνευμα καποιους φτασμένους θεολόγους και ιεραρχες για να οριοθετησουν καποια δογματα και αληθειες και ότι στην ουσία ηταν βαλτοί απο καποια αδελφότητα του σκότους για να περασουν ετσι μεσα στον Χριστιανισμό την εβραΪκή νοοτροπία και να τον νοθευσουν.
Και μαλιστα πιστευει ότι αυτη η ολη πονηρη αλλαγη εγινε περίπου τον 4 αιώνα μ.Χ. και απο τότε ο χριστιανισμός που εχουμε δεν είναι και τόσο γνησιος και κυρίως δεν είναι συνδεδεμένος με τον ελληνισμό, είναι σαν κατι ξενο.

Κατ εμε, κατι ξερει παραπανω και τα λεει αυτα. Πρεπει και γω να ξαναδιαβασω το Μαυρο Βυζαντιο για να εχω μια πιο ολοκληρωμενη εικόνα. Δεν μου αρεσει να απορρίπτω και να αφορίζω χωρίς να γνωρίζω τί ακριβως λεει ο αλλος.
Άστο βρε Νατάσα :lol:
Ου με πείσεις καν με πείσεις είναι όλο αυτό το θέατρο που επιχειρείς.

Σου δίνει τουλάχιστον τίποτα με όλη αυτή τη διαφήμιση που του κάνεις :D

Ο.Ι.
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Ο ΜΗ ΩΝ: η δύναμη του Σκότους ως εχθρός του Θεού της Δημιουργίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 06 Σεπ 2019, 11:41

O I έγραψε:
06 Σεπ 2019, 10:26

Άστο βρε Νατάσα :lol:
Ου με πείσεις καν με πείσεις είναι όλο αυτό το θέατρο που επιχειρείς.

Σου δίνει τουλάχιστον τίποτα με όλη αυτή τη διαφήμιση που του κάνεις :D

Ο.Ι.
Για να λες εσυ "αστο" παει να πει ότι κατι μεσα σου θελει να συμφωνησει. :romance-hearteyes:

Μπα, ο Δημος δεν δίνει τίποτα! Τον βρωμοτσιγγουναρο...όμως πηρα και παίρνω απο Αλλον και είμαι ΠΟΛΥ ικανοποιημενη! :g030::hebit::g094:
Σε φιλώ.
:wave:
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Kωστας
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: 03 Αύγ 2019, 19:34
Phorum.gr user: ΜΗΔΕΝ ΑΓΑΝ

Re: Ο ΜΗ ΩΝ: η δύναμη του Σκότους ως εχθρός του Θεού της Δημιουργίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kωστας » 06 Σεπ 2019, 12:48

Natasha έγραψε:
06 Σεπ 2019, 11:41
O I έγραψε:
06 Σεπ 2019, 10:26

Άστο βρε Νατάσα :lol:
Ου με πείσεις καν με πείσεις είναι όλο αυτό το θέατρο που επιχειρείς.

Σου δίνει τουλάχιστον τίποτα με όλη αυτή τη διαφήμιση που του κάνεις :D

Ο.Ι.
Για να λες εσυ "αστο" παει να πει ότι κατι μεσα σου θελει να συμφωνησει. :romance-hearteyes:

Μπα, ο Δημος δεν δίνει τίποτα! Τον βρωμοτσιγγουναρο...όμως πηρα και παίρνω απο Αλλον και είμαι ΠΟΛΥ ικανοποιημενη! :g030::hebit::g094:
Σε φιλώ.
:wave:
Eν τω μεταξυ ο Δημος λεει και κατι αλλο. Απογορευει ρητα τις συναντησεις μεσω τσατ. Εσυ ομως θελεις να συναντηθεις με ατομα εδω μεσα. Πως και ετσι Νατασσα;;

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Ο ΜΗ ΩΝ: η δύναμη του Σκότους ως εχθρός του Θεού της Δημιουργίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 06 Σεπ 2019, 13:00

Kωστας έγραψε:
06 Σεπ 2019, 12:48
Natasha έγραψε:
06 Σεπ 2019, 11:41
O I έγραψε:
06 Σεπ 2019, 10:26

Άστο βρε Νατάσα :lol:
Ου με πείσεις καν με πείσεις είναι όλο αυτό το θέατρο που επιχειρείς.

Σου δίνει τουλάχιστον τίποτα με όλη αυτή τη διαφήμιση που του κάνεις :D

Ο.Ι.
Για να λες εσυ "αστο" παει να πει ότι κατι μεσα σου θελει να συμφωνησει. :romance-hearteyes:

Μπα, ο Δημος δεν δίνει τίποτα! Τον βρωμοτσιγγουναρο...όμως πηρα και παίρνω απο Αλλον και είμαι ΠΟΛΥ ικανοποιημενη! :g030::hebit::g094:
Σε φιλώ.
:wave:
Eν τω μεταξυ ο Δημος λεει και κατι αλλο. Απογορευει ρητα τις συναντησεις μεσω τσατ. Εσυ ομως θελεις να συναντηθεις με ατομα εδω μεσα. Πως και ετσι Νατασσα;;
Μα εδω δεν είναι λιακοτσατ αγαπητε. Ο Δημος συμβουλευει για όσους τον ακουν εκεί στο τσαταδικό του, δεν μπορεί να ελεγξει όλο τον κόσμο το τί θα κανει. Γνωμη του.

Και τό εχω ξαναπεί, ΔΕΝ ανηκω σε κανεναν, ΟΥΤΕ και στον Δημο, μονο στον Θεό. Δεν είμαι υποχρεωμένη να ακουω κανεναν.
Δεν καταλαβα.

Και μια που το αναφερες, φτανει και με τις συναντησεις, ως εδω ηταν, παραχόρτασα.
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

jey_pap
Δημοσιεύσεις: 1625
Εγγραφή: 26 Απρ 2018, 22:15
Phorum.gr user: j_pap

Re: Ο ΜΗ ΩΝ: η δύναμη του Σκότους ως εχθρός του Θεού της Δημιουργίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jey_pap » 06 Σεπ 2019, 13:05

Natasha έγραψε:
06 Σεπ 2019, 11:41
O I έγραψε:
06 Σεπ 2019, 10:26

Άστο βρε Νατάσα :lol:
Ου με πείσεις καν με πείσεις είναι όλο αυτό το θέατρο που επιχειρείς.

Σου δίνει τουλάχιστον τίποτα με όλη αυτή τη διαφήμιση που του κάνεις :D

Ο.Ι.
Για να λες εσυ "αστο" παει να πει ότι κατι μεσα σου θελει να συμφωνησει. :romance-hearteyes:
(Αυτή η έκφραση του Ο.Ι. είναι γνωστή και καθόλου υποχωρητική)
..........................
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jey_pap την 06 Σεπ 2019, 13:12, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.
«...γιατί σκοπός μας δεν είναι να μάθουμε πολλά. Σκοπός μας είναι μέσα από την εξάσκησή μας να φέρουμε σε κατάσταση κβαντισμού τον ίδιο το νου μας...»

Kωστας
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: 03 Αύγ 2019, 19:34
Phorum.gr user: ΜΗΔΕΝ ΑΓΑΝ

Re: Ο ΜΗ ΩΝ: η δύναμη του Σκότους ως εχθρός του Θεού της Δημιουργίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kωστας » 06 Σεπ 2019, 13:07

Natasha έγραψε:
06 Σεπ 2019, 13:00
Kωστας έγραψε:
06 Σεπ 2019, 12:48
Natasha έγραψε:
06 Σεπ 2019, 11:41


Για να λες εσυ "αστο" παει να πει ότι κατι μεσα σου θελει να συμφωνησει. :romance-hearteyes:

Μπα, ο Δημος δεν δίνει τίποτα! Τον βρωμοτσιγγουναρο...όμως πηρα και παίρνω απο Αλλον και είμαι ΠΟΛΥ ικανοποιημενη! :g030::hebit::g094:
Σε φιλώ.
:wave:
Eν τω μεταξυ ο Δημος λεει και κατι αλλο. Απογορευει ρητα τις συναντησεις μεσω τσατ. Εσυ ομως θελεις να συναντηθεις με ατομα εδω μεσα. Πως και ετσι Νατασσα;;
Μα εδω δεν είναι λιακοτσατ αγαπητε. Ο Δημος συμβουλευει για όσους τον ακουν εκεί στο τσαταδικό του, δεν μπορεί να ελεγξει όλο τον κόσμο το τί θα κανει. Γνωμη του.

Και τό εχω ξαναπεί, ΔΕΝ ανηκω σε κανεναν, ΟΥΤΕ και στον Δημο, μονο στον Θεό. Δεν είμαι υποχρεωμένη να ακουω κανεναν.
Δεν καταλαβα.

Και μια που το αναφερες, φτανει και με τις συναντησεις, ως εδω ηταν, παραχόρτασα.
Ε οχι ρε Νατασσα, μην μου τα χαλας τωρα, παντα ηθελα να μιλησω με καποιον που ακουει Λιακο φανατικα. :wink

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 12197
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Ο ΜΗ ΩΝ: η δύναμη του Σκότους ως εχθρός του Θεού της Δημιουργίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 06 Σεπ 2019, 13:13

Παιδιά μην μαλώνετε μεταξύ σας, κουβεντούλα κάνουμε, χαλαρώστε. Μικρο διάλειμμα για λίγη μουσική και κινούμενα σχέδια

yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 12197
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Ο ΜΗ ΩΝ: η δύναμη του Σκότους ως εχθρός του Θεού της Δημιουργίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 06 Σεπ 2019, 13:21

ksk έγραψε:
05 Σεπ 2019, 15:33
Sid Vicious έγραψε:
04 Σεπ 2019, 17:08
O I έγραψε:
04 Σεπ 2019, 13:34
Το σημαντικότερο δε γι'αυτόν, να πουλήσει κανένα βιβλίο.

Έτσι έχει η υπόθεση
Αυτό και μόνο αυτό αλλά οκ δεν εξαναγκάζει και κανέναν.
Ναι αλλα έλα που η έμφυτη περιέργεια του ανθρώπου να ξέρει ειδικά αν αυτο ειναι και μυστική γνώση, τι μυστική τεσπα, οδηγεί σε φρενάρισμα της κρίσης;
Αυτό είναι δικό του πρόβλημα, του ανθρώπου, πιστεύω, ως όντα με ελεύθερη βούληση καλό θα είναι να αναπτύσσουμε κατα το δυνατό και ελεύθερη κρίση (με τις αναποφευκτές αλληλεπιδράσεις και επιρροές της αλλά παρ'ολα αυτά όσο το δυνατό γίνεται ελεύθερη κρίση).
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Ο ΜΗ ΩΝ: η δύναμη του Σκότους ως εχθρός του Θεού της Δημιουργίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 06 Σεπ 2019, 13:23

Μπραβο Σιντ, ελευθερη σκεψη θελουμε!
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 12197
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Ο ΜΗ ΩΝ: η δύναμη του Σκότους ως εχθρός του Θεού της Δημιουργίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 06 Σεπ 2019, 13:27

Ελεύθερη σκέψη και κρίση όμως σημαίνει επίσης ότι μπορεί κάποιος να δει τι λέει αυτός ο ασχημόφατσας ο Λιακό και ελεύθερα να κρίνει ότι λέει ανοησίες, είναι δίκοπη η ελεύθερη σκέψη και κρίση
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θρησκειολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών