Δυνατά trolls

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Δυνατά trolls

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 15 Σεπ 2019, 22:58

Nero έγραψε:
15 Σεπ 2019, 22:52
Πάνας έγραψε:
15 Σεπ 2019, 22:48
Nero έγραψε:
15 Σεπ 2019, 22:43


Ο Αντίοχος να γράφει σε νέα ελληνικά χωρίς περίεργες χρονολογήσεις; Τι του συνέβη;
Μόνιμο μπαν;
δεν είναι όντως τρολ ρε συ ο Αντίοχος. Απλός αυτιστικός είναι. Τον ξέρουν καποιοι απο δω προσωπικά και έχει ανεβάσει και ο ίδιος προωπικές του πληροφορίες...αχρείαστα προσωπικές: τον είχαν κατηγορήσει ότι το πτυχίο του ήταν γιαλαντζί και ανέβασε φωτογραφίες απο την τελετή ορκομοσίας του οι οποίες σβήστηκαν γιατί δεν είχε μαυρίσει τα πρόσωπα των συμφοιτητών :lol: Δεν ήταν ψεύτικη η περσόνα του
Δεν είπα πουθενά ότι είναι τρόλλ, άλλος το είπε και εγώ έριξα την ρουφιανιά.
the end

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Δυνατά trolls

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 15 Σεπ 2019, 23:09

Ορέστης 35 έγραψε:
15 Σεπ 2019, 21:38
Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
15 Σεπ 2019, 21:06
Ορέστης 35 έγραψε:
15 Σεπ 2019, 20:55


Μια ξενη γλωσσα ειναι περιττο εξοδο ή επενδυση που ανοιγει νεους δρομους;
Νομιζω περιττο. Θα σου φερει λεφτα; Θα την χρησιμοποιησεις επαγγελματικα;
Να το σεβεσαι το χρημα, να μην το αντιμετωπιζεις σαν μελοθανατος που πρεπει να το ξεφορτωθει αμεσα. Θα ερθουν ομορφα και ασχημα πραγματα αυριο,παντα λεφτα θα χρειαζονται.
Οτι σου γραφω, ειναι σοφία απο τα λαθη μου.
Τα δικα μου λαθη ηταν οτι παντα σκεφτομουν ετσι και δεν εβλεπα τα παραπλευρα ωφελη που υπηρχαν και τις απροβλεπτες ευκαιριες. Το 13 ηθελα να αγορασω ενα λαπτοπ για να πηγαινω σε καφετεριες και χωρους μελετης και να ασχολουμαι με το web design. Σπιτι η κατασταση ηταν ανυποφορη. Η μανα μου μού ζητησε να της εγγυωθω οτι αν μου το επαιρνε θα εβρισκα εργασια. Δε μπορουσα να εγγυηθω κατι τετοιο, μπορουσα ομως να προσπαθησω. Τοτε ειχα ασχοληθει σοβαρα.

Το 14 σκεπτομενος οτι η αποτυχια μου και καποια απο τα προβληματα μου οφειλονταν στην ελλειψη κοινωνικου περιβαλλοντος, θελησα να μαθω γερμανικα σε μια σχολη. Επιπλεον θα κερδιζα οργανωση στο ημερησιο προγραμμα μου και ισως ενα εφοδιο για εργασια στο εξωτερικο. Ουτε αυτο εγινε πραγματικοτητα. Δεν κερδισα τιποτα. Πηγαν τα χρονια χαμενα. Και η ζωη εφερε δυσκολιες που αν τις ηξερα οτι με περιμενουν θα ειχα κανει τα παντα αντιθετα στη ζωη μου, θα ειχα τολμησει καθε τρελα μηπως και ξορκισω το κακο. Ακομα και το οτι πηγα διακοπες φετος, για εμενα, σε αντιθεση με τους αλλους ανθρωπους, δεν ηταν μια νορμαλ αποφαση, αποτελεσμα λογικης σκεψης, αλλα μια τρελα που εβαλα τον εαυτο μου να κανει σαν να ηταν καποιος αλλος και τελικα μου βγηκε σε καλο.
Δεν θελω να ξοδεψω πολλα λεφτα, αλλα θελω να αξιοποιησω τη χρονια που διανυω κανοντας τα πραγματα που μου αρεσουν. Στην καρδια του σκοτεινου χειμωνα με περιμενουν κινδυνοι, κακοι γειτονες, βασανιστες αρρωστων, ενας θεος ξερει τι αλλο. Πρεπει να εχω δυναμη να τους αντιμετωπισω. Ειναι και αυτο ενας παραγοντας που πρεπει κανεις να υπολογιζει. Οπως και το οτι αν τα αφηνει ολα για του χρονου θα ερθει ο καιρος που δε θα μπορει πια να τα κανει λογω ηλικιας ή αλλων προβληματων. Αυτη ειναι η δικια μου αποψη.
Εγω εκανα το αντιθετο, μονο τρελα πραγματα και τωρα μου ηρθε ο λογαριασμος. Αλλαξανε και τα θελω μου ομως μεγαλωνοντας. Σκοπευω τα επομενα 50 χρονια να ζησω μαζεμενα και ησυχα.

- Casper -

Re: Δυνατά trolls

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 15 Σεπ 2019, 23:18

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
15 Σεπ 2019, 23:09
Ορέστης 35 έγραψε:
15 Σεπ 2019, 21:38
Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
15 Σεπ 2019, 21:06

Νομιζω περιττο. Θα σου φερει λεφτα; Θα την χρησιμοποιησεις επαγγελματικα;
Να το σεβεσαι το χρημα, να μην το αντιμετωπιζεις σαν μελοθανατος που πρεπει να το ξεφορτωθει αμεσα. Θα ερθουν ομορφα και ασχημα πραγματα αυριο,παντα λεφτα θα χρειαζονται.
Οτι σου γραφω, ειναι σοφία απο τα λαθη μου.
Τα δικα μου λαθη ηταν οτι παντα σκεφτομουν ετσι και δεν εβλεπα τα παραπλευρα ωφελη που υπηρχαν και τις απροβλεπτες ευκαιριες. Το 13 ηθελα να αγορασω ενα λαπτοπ για να πηγαινω σε καφετεριες και χωρους μελετης και να ασχολουμαι με το web design. Σπιτι η κατασταση ηταν ανυποφορη. Η μανα μου μού ζητησε να της εγγυωθω οτι αν μου το επαιρνε θα εβρισκα εργασια. Δε μπορουσα να εγγυηθω κατι τετοιο, μπορουσα ομως να προσπαθησω. Τοτε ειχα ασχοληθει σοβαρα.

Το 14 σκεπτομενος οτι η αποτυχια μου και καποια απο τα προβληματα μου οφειλονταν στην ελλειψη κοινωνικου περιβαλλοντος, θελησα να μαθω γερμανικα σε μια σχολη. Επιπλεον θα κερδιζα οργανωση στο ημερησιο προγραμμα μου και ισως ενα εφοδιο για εργασια στο εξωτερικο. Ουτε αυτο εγινε πραγματικοτητα. Δεν κερδισα τιποτα. Πηγαν τα χρονια χαμενα. Και η ζωη εφερε δυσκολιες που αν τις ηξερα οτι με περιμενουν θα ειχα κανει τα παντα αντιθετα στη ζωη μου, θα ειχα τολμησει καθε τρελα μηπως και ξορκισω το κακο. Ακομα και το οτι πηγα διακοπες φετος, για εμενα, σε αντιθεση με τους αλλους ανθρωπους, δεν ηταν μια νορμαλ αποφαση, αποτελεσμα λογικης σκεψης, αλλα μια τρελα που εβαλα τον εαυτο μου να κανει σαν να ηταν καποιος αλλος και τελικα μου βγηκε σε καλο.
Δεν θελω να ξοδεψω πολλα λεφτα, αλλα θελω να αξιοποιησω τη χρονια που διανυω κανοντας τα πραγματα που μου αρεσουν. Στην καρδια του σκοτεινου χειμωνα με περιμενουν κινδυνοι, κακοι γειτονες, βασανιστες αρρωστων, ενας θεος ξερει τι αλλο. Πρεπει να εχω δυναμη να τους αντιμετωπισω. Ειναι και αυτο ενας παραγοντας που πρεπει κανεις να υπολογιζει. Οπως και το οτι αν τα αφηνει ολα για του χρονου θα ερθει ο καιρος που δε θα μπορει πια να τα κανει λογω ηλικιας ή αλλων προβληματων. Αυτη ειναι η δικια μου αποψη.
Εγω εκανα το αντιθετο, μονο τρελα πραγματα και τωρα μου ηρθε ο λογαριασμος. Αλλαξανε και τα θελω μου ομως μεγαλωνοντας. Σκοπευω τα επομενα 50 χρονια να ζησω μαζεμενα και ησυχα.
Ο παππούς μου ξόδευε πάρα πολλά λεφτά για πλάκα. Είχε εστιατόριο, τους κερνούσε όλους, υπήρξε αλκοολικός και άλλα ωραία. Καμιά φορά μου την έλεγε όταν με έβλεπε να ξοδεύω (κυρίως σε ταξίδια). Τώρα πια, όσο περνάει ο καιρός (μαζί και τα προβλήματα υγείας) συνεχώς μου λέει "Μην ζεις μίζερα. Να κάνεις ό,τι τραβάει η ψυχή σου και τα λεφτά πάνε κι' έρχονται"...

Επίσης δεν ξέρεις τι ευκαιρίες ανοίγουν με μια ξένη γλώσσα. Και να μην υπάρξει κάτι, όπως λες τα θέλω αλλάζουν. Τα θέλω την συγκεκριμένη χρονική περίοδο είναι να μάθει και να χαρεί την διαδικασία... Γιατί να το στερηθεί αφού έχει την δυνατότητα; Λες και θα ζούμε για πάντα ή θα τα πάρουμε μαζί μας... Σημασία έχει να χαιρόμαστε και να μην μετανιώνουμε για τίποτα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος - Casper - την 15 Σεπ 2019, 23:21, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Ορέστης 35

Re: Δυνατά trolls

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 15 Σεπ 2019, 23:20

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
15 Σεπ 2019, 23:09
Ορέστης 35 έγραψε:
15 Σεπ 2019, 21:38
Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
15 Σεπ 2019, 21:06

Νομιζω περιττο. Θα σου φερει λεφτα; Θα την χρησιμοποιησεις επαγγελματικα;
Να το σεβεσαι το χρημα, να μην το αντιμετωπιζεις σαν μελοθανατος που πρεπει να το ξεφορτωθει αμεσα. Θα ερθουν ομορφα και ασχημα πραγματα αυριο,παντα λεφτα θα χρειαζονται.
Οτι σου γραφω, ειναι σοφία απο τα λαθη μου.
Τα δικα μου λαθη ηταν οτι παντα σκεφτομουν ετσι και δεν εβλεπα τα παραπλευρα ωφελη που υπηρχαν και τις απροβλεπτες ευκαιριες. Το 13 ηθελα να αγορασω ενα λαπτοπ για να πηγαινω σε καφετεριες και χωρους μελετης και να ασχολουμαι με το web design. Σπιτι η κατασταση ηταν ανυποφορη. Η μανα μου μού ζητησε να της εγγυωθω οτι αν μου το επαιρνε θα εβρισκα εργασια. Δε μπορουσα να εγγυηθω κατι τετοιο, μπορουσα ομως να προσπαθησω. Τοτε ειχα ασχοληθει σοβαρα.

Το 14 σκεπτομενος οτι η αποτυχια μου και καποια απο τα προβληματα μου οφειλονταν στην ελλειψη κοινωνικου περιβαλλοντος, θελησα να μαθω γερμανικα σε μια σχολη. Επιπλεον θα κερδιζα οργανωση στο ημερησιο προγραμμα μου και ισως ενα εφοδιο για εργασια στο εξωτερικο. Ουτε αυτο εγινε πραγματικοτητα. Δεν κερδισα τιποτα. Πηγαν τα χρονια χαμενα. Και η ζωη εφερε δυσκολιες που αν τις ηξερα οτι με περιμενουν θα ειχα κανει τα παντα αντιθετα στη ζωη μου, θα ειχα τολμησει καθε τρελα μηπως και ξορκισω το κακο. Ακομα και το οτι πηγα διακοπες φετος, για εμενα, σε αντιθεση με τους αλλους ανθρωπους, δεν ηταν μια νορμαλ αποφαση, αποτελεσμα λογικης σκεψης, αλλα μια τρελα που εβαλα τον εαυτο μου να κανει σαν να ηταν καποιος αλλος και τελικα μου βγηκε σε καλο.
Δεν θελω να ξοδεψω πολλα λεφτα, αλλα θελω να αξιοποιησω τη χρονια που διανυω κανοντας τα πραγματα που μου αρεσουν. Στην καρδια του σκοτεινου χειμωνα με περιμενουν κινδυνοι, κακοι γειτονες, βασανιστες αρρωστων, ενας θεος ξερει τι αλλο. Πρεπει να εχω δυναμη να τους αντιμετωπισω. Ειναι και αυτο ενας παραγοντας που πρεπει κανεις να υπολογιζει. Οπως και το οτι αν τα αφηνει ολα για του χρονου θα ερθει ο καιρος που δε θα μπορει πια να τα κανει λογω ηλικιας ή αλλων προβληματων. Αυτη ειναι η δικια μου αποψη.
Εγω εκανα το αντιθετο, μονο τρελα πραγματα και τωρα μου ηρθε ο λογαριασμος. Αλλαξανε και τα θελω μου ομως μεγαλωνοντας. Σκοπευω τα επομενα 50 χρονια να ζησω μαζεμενα και ησυχα.
Θες να ανταλλαξουμε ζωες;

Ορέστης 35

Re: Δυνατά trolls

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 15 Σεπ 2019, 23:34

- Casper - έγραψε:
15 Σεπ 2019, 23:18
Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
15 Σεπ 2019, 23:09
Ορέστης 35 έγραψε:
15 Σεπ 2019, 21:38

Τα δικα μου λαθη ηταν οτι παντα σκεφτομουν ετσι και δεν εβλεπα τα παραπλευρα ωφελη που υπηρχαν και τις απροβλεπτες ευκαιριες. Το 13 ηθελα να αγορασω ενα λαπτοπ για να πηγαινω σε καφετεριες και χωρους μελετης και να ασχολουμαι με το web design. Σπιτι η κατασταση ηταν ανυποφορη. Η μανα μου μού ζητησε να της εγγυωθω οτι αν μου το επαιρνε θα εβρισκα εργασια. Δε μπορουσα να εγγυηθω κατι τετοιο, μπορουσα ομως να προσπαθησω. Τοτε ειχα ασχοληθει σοβαρα.

Το 14 σκεπτομενος οτι η αποτυχια μου και καποια απο τα προβληματα μου οφειλονταν στην ελλειψη κοινωνικου περιβαλλοντος, θελησα να μαθω γερμανικα σε μια σχολη. Επιπλεον θα κερδιζα οργανωση στο ημερησιο προγραμμα μου και ισως ενα εφοδιο για εργασια στο εξωτερικο. Ουτε αυτο εγινε πραγματικοτητα. Δεν κερδισα τιποτα. Πηγαν τα χρονια χαμενα. Και η ζωη εφερε δυσκολιες που αν τις ηξερα οτι με περιμενουν θα ειχα κανει τα παντα αντιθετα στη ζωη μου, θα ειχα τολμησει καθε τρελα μηπως και ξορκισω το κακο. Ακομα και το οτι πηγα διακοπες φετος, για εμενα, σε αντιθεση με τους αλλους ανθρωπους, δεν ηταν μια νορμαλ αποφαση, αποτελεσμα λογικης σκεψης, αλλα μια τρελα που εβαλα τον εαυτο μου να κανει σαν να ηταν καποιος αλλος και τελικα μου βγηκε σε καλο.
Δεν θελω να ξοδεψω πολλα λεφτα, αλλα θελω να αξιοποιησω τη χρονια που διανυω κανοντας τα πραγματα που μου αρεσουν. Στην καρδια του σκοτεινου χειμωνα με περιμενουν κινδυνοι, κακοι γειτονες, βασανιστες αρρωστων, ενας θεος ξερει τι αλλο. Πρεπει να εχω δυναμη να τους αντιμετωπισω. Ειναι και αυτο ενας παραγοντας που πρεπει κανεις να υπολογιζει. Οπως και το οτι αν τα αφηνει ολα για του χρονου θα ερθει ο καιρος που δε θα μπορει πια να τα κανει λογω ηλικιας ή αλλων προβληματων. Αυτη ειναι η δικια μου αποψη.
Εγω εκανα το αντιθετο, μονο τρελα πραγματα και τωρα μου ηρθε ο λογαριασμος. Αλλαξανε και τα θελω μου ομως μεγαλωνοντας. Σκοπευω τα επομενα 50 χρονια να ζησω μαζεμενα και ησυχα.
Ο παππούς μου ξόδευε πάρα πολλά λεφτά για πλάκα. Είχε εστιατόριο, τους κερνούσε όλους, υπήρξε αλκοολικός και άλλα ωραία. Καμιά φορά μου την έλεγε όταν με έβλεπε να ξοδεύω (κυρίως σε ταξίδια). Τώρα πια, όσο περνάει ο καιρός (μαζί και τα προβλήματα υγείας) συνεχώς μου λέει "Μην ζεις μίζερα. Να κάνεις ό,τι τραβάει η ψυχή σου και τα λεφτά πάνε κι' έρχονται"...

Επίσης δεν ξέρεις τι ευκαιρίες ανοίγουν με μια ξένη γλώσσα. Και να μην υπάρξει κάτι, όπως λες τα θέλω αλλάζουν. Τα θέλω την συγκεκριμένη χρονική περίοδο είναι να μάθει και να χαρεί την διαδικασία... Γιατί να το στερηθεί αφού έχει την δυνατότητα; Λες και θα ζούμε για πάντα ή θα τα πάρουμε μαζί μας... Σημασία έχει να χαιρόμαστε και να μην μετανιώνουμε για τίποτα.
Νομιζω αυτο που πρεπει να διαφυλαττουμε και να μην ρισκαρουμε με αυτο, ειναι η υγεια.

- Casper -

Re: Δυνατά trolls

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 15 Σεπ 2019, 23:47

Ορέστης 35 έγραψε:
15 Σεπ 2019, 23:34
- Casper - έγραψε:
15 Σεπ 2019, 23:18
Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
15 Σεπ 2019, 23:09

Εγω εκανα το αντιθετο, μονο τρελα πραγματα και τωρα μου ηρθε ο λογαριασμος. Αλλαξανε και τα θελω μου ομως μεγαλωνοντας. Σκοπευω τα επομενα 50 χρονια να ζησω μαζεμενα και ησυχα.
Ο παππούς μου ξόδευε πάρα πολλά λεφτά για πλάκα. Είχε εστιατόριο, τους κερνούσε όλους, υπήρξε αλκοολικός και άλλα ωραία. Καμιά φορά μου την έλεγε όταν με έβλεπε να ξοδεύω (κυρίως σε ταξίδια). Τώρα πια, όσο περνάει ο καιρός (μαζί και τα προβλήματα υγείας) συνεχώς μου λέει "Μην ζεις μίζερα. Να κάνεις ό,τι τραβάει η ψυχή σου και τα λεφτά πάνε κι' έρχονται"...

Επίσης δεν ξέρεις τι ευκαιρίες ανοίγουν με μια ξένη γλώσσα. Και να μην υπάρξει κάτι, όπως λες τα θέλω αλλάζουν. Τα θέλω την συγκεκριμένη χρονική περίοδο είναι να μάθει και να χαρεί την διαδικασία... Γιατί να το στερηθεί αφού έχει την δυνατότητα; Λες και θα ζούμε για πάντα ή θα τα πάρουμε μαζί μας... Σημασία έχει να χαιρόμαστε και να μην μετανιώνουμε για τίποτα.
Νομιζω αυτο που πρεπει να διαφυλαττουμε και να μην ρισκαρουμε με αυτο, ειναι η υγεια.
Σίγουρα. Με την υγεία δεν παίζεις.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Δυνατά trolls

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 15 Σεπ 2019, 23:47

Πάνας έγραψε:
15 Σεπ 2019, 22:48
Nero έγραψε:
15 Σεπ 2019, 22:43
Πάνας έγραψε:
15 Σεπ 2019, 22:41


Όχι, ο τύπος με την ακρόπολη... δεν λέω άλλα, τέλος.
Ο Αντίοχος να γράφει σε νέα ελληνικά χωρίς περίεργες χρονολογήσεις; Τι του συνέβη;
Μόνιμο μπαν;
Δεν ισχύει.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Rocco Siffredi
Δημοσιεύσεις: 7505
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 10:40

Re: Δυνατά trolls

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rocco Siffredi » 15 Σεπ 2019, 23:51

Λεγεών έγραψε:
15 Σεπ 2019, 14:22
Drexler, η τζημεροπερσόνα που έχει επιζήσει και γράψει περισσότερο απ' όλες. Αρειανός από παλιά, τώρα κάνει τον χριστιανόγαυρο. Μ' αρέσει επειδή με κάποιο μυστήριο τρόπο βρίσκει όλη την οπαδική και αρματοχρυσαυγοκαλεντζική παρακμή των social media και μας την φέρνει σε φωτογραφίες.
αρειανος ποτε ητανε;
αεκτζης μηπως εννοεις

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30692
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Δυνατά trolls

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 16 Σεπ 2019, 01:15

Γάταρος έγραψε:
15 Σεπ 2019, 16:28
Ο Dasein (τον οποίο τον ξέρω μόνο από τις 4 δημοσιεύσεις του που παρατέθηκαν στην προηγούμενη σελίδα) παίζει να είναι ο Σύνδρομος;
ρε θυμάμαι μια δημοσίευση του Συνδρομου στο παλιό που περίμενε το λεωφορείο για να πάει στη δουλειά το πρωϊ και καθόταν στου Λεντζου και απέναντι είχε τον παλιό του εαυτό και τον κερνούσε τσιγάρο
και είμαι απαρηγόρητος που δεν μπορώ να την ξαναδιαβάσω..
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Δυνατά trolls

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 16 Σεπ 2019, 01:31

Ορέστης 35 έγραψε:
15 Σεπ 2019, 23:20

Θες να ανταλλαξουμε ζωες;
Ορεστη ξεκολλα με το πισω,γιατι αυτο κανεις. Δεν εχει νοημα να ζησεις στα 40 σαν 17χρονος, ουτε θα καταλαβεις κατι αν ρουφηξεις κοκα απο τα βυζια ρωσιδας στριπτιτζους ή ανεβεις στην κορυφη του Εβερεστ. Αυτα δεν γεμιζουν κανεναν,απλα κανεις το μυαλο σου να ξεχνιεται, αλλα δεν θα μεινει τιποτα, οπως δεν εμεινε σε κανεναν,ολοι μπουχτιζουν.
Ετσι οπως ειναι η φαση, βρες κατι ψιλο για δουλεια ή εστω ανελαβε τα οικειακα να ξεκουρασεις την μανα σου και καμια κοπελα να ταιριαξετε, μην αρχισεις τις σαχλαμαρες πως δεν σε κοιτα καμια, μια χαρα τυπος εισαι,πνευματωδης και αξιολογος, στα 2 μυρια γυναικων της Αθηνας καποια υπαρχει για εσενα.
Τα λεφτα σου κρατα τα, να εχεις μια πισινη, οταν θα πρεπει να ξοδεψεις,να εισαι σιγουρος. Σε μαλακιες παντως μην τα τρως, δεν θα καταλαβεις τιποτα.
Btw, εσενα θα ηθελα να σε γνωρισω απο κοντα

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Δυνατά trolls

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 16 Σεπ 2019, 01:39

- Casper - έγραψε:
15 Σεπ 2019, 23:18
Σημασία έχει να χαιρόμαστε και να μην μετανιώνουμε για τίποτα.
Την ειπα και εγω την φραση,αλλα δεν την πιστευω πλεον ,με εξαιρεση το πρωτο σκελος.
Λαθη κανουμε και θα κανουμε και αλλα,ομως οχι τα ιδια. Πρεπει να σε διδασκει η ζωη, αυτο και το νοημα της μετανοιας, αρκει να μην δηλητηριασει τα χρονια που θα ερθουν,γυρνοντας γυρο απο αυτα που δεν θα ξαναρθουν. Προχωραμε καλυτεροι,αυτο

Ορέστης 35

Re: Δυνατά trolls

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 16 Σεπ 2019, 02:37

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
16 Σεπ 2019, 01:31
Ορέστης 35 έγραψε:
15 Σεπ 2019, 23:20

Θες να ανταλλαξουμε ζωες;
Ορεστη ξεκολλα με το πισω,γιατι αυτο κανεις. Δεν εχει νοημα να ζησεις στα 40 σαν 17χρονος, ουτε θα καταλαβεις κατι αν ρουφηξεις κοκα απο τα βυζια ρωσιδας στριπτιτζους ή ανεβεις στην κορυφη του Εβερεστ. Αυτα δεν γεμιζουν κανεναν,απλα κανεις το μυαλο σου να ξεχνιεται, αλλα δεν θα μεινει τιποτα, οπως δεν εμεινε σε κανεναν,ολοι μπουχτιζουν.
Ετσι οπως ειναι η φαση, βρες κατι ψιλο για δουλεια ή εστω ανελαβε τα οικειακα να ξεκουρασεις την μανα σου και καμια κοπελα να ταιριαξετε, μην αρχισεις τις σαχλαμαρες πως δεν σε κοιτα καμια, μια χαρα τυπος εισαι,πνευματωδης και αξιολογος, στα 2 μυρια γυναικων της Αθηνας καποια υπαρχει για εσενα.
Τα λεφτα σου κρατα τα, να εχεις μια πισινη, οταν θα πρεπει να ξοδεψεις,να εισαι σιγουρος. Σε μαλακιες παντως μην τα τρως, δεν θα καταλαβεις τιποτα.
Btw, εσενα θα ηθελα να σε γνωρισω απο κοντα
Νιωθω οταν μιλας ετσι οτι εκφραζεις δικα σου θελω. Σεβομαι οτι δε θες να γραψεις τα προσωπικα σου, αλλα με κανεις να αναρωτιεμαι τι ειδους ζωη εχεις ζησει βρε μπαγασα :D και αν εισαι (ησουν) το ακριβως αντιθετο απο μενα και ψαχνεις την ισορροπια σου.

Η ευτυχια δεν κρυβεται στο να ρουφας βυζια στην κορυφη του Εβερεστ :D, κρυβεται σε μια φυσικη ζωη και στους ανθρωπους (και τα ζωα) που αγαπαμε και μας αγαπανε. Εν μερει αυτο το εζησα με τον σκυλακο μου 12 χρονια που εχει ενα κομματι της ψυχης μου και με περιμενει υπομονετικα στην αλλη πλευρα, αν ξεγελασουμε τον εαυτο μας να πιστεψει οτι υπαρχει κατι μετα το θανατο. Το πρωτο ποστ που εγραψα στο πχορουμ ειχε τιτλο το πως να βρω ζωη στα 35. Οταν πεθανε ο μικρουλης μου εγραψα ενα αλλο ποστ που ελεγε οτι ειχα ζωη.

Λιγα χρονια μετα λεω οτι η περιπετεια και η αγαπη δεν ειναι πραγματα αλληλοαποκλειομενα. Σιγουρα δεν ειναι καποιο απο τα δυο αμαρτωλο και οι περισσοτεροι ανθρωποι εχουν περισσοτερη ισορροπια και ικανοποιηση στη ζωη τους αν βρουν εναν τροπο να τα συνδυασουν. Στις διακοπες ειδα ενα σωρο ανθρωπους με σκυλια. Παλια ηταν πιο δυσκολο να το κανεις αυτο αν δεν ειχες δικο σου σπιτι γι αυτο κι εγω δε μπορεσα να παω πουθενα. Μερικες φορες νευριαζα και μαλωνα το σκυλο μου - που με κοιταζε απορημενος, αλλα δεν εφταιγε αυτος φυσικα. Ιδανικα θα τον επαιρνα μαζι μου και θα περνουσαμε τελεια και θα τον χαιδευαν τα κοριτσια. :)
Προσπαθω ομως να τον παιρνω μαζι μου οπου παω νοερα.

Ειμαι σιγουρος οτι αν το ψαξεις θα δεις οτι στο Εβερεστ εχουν ανεβει ανθρωποι μεγαλης ηλικιας. Και μπορεις ευκολα να φανταστεις οτι αυτο το περιπετειωδες χομπι τους δινει πνοη και χαρα και δεν τους εμποδιζει να εχουν οικογενεια και οικειους.

Θελω να πω οτι τα παθη δεν ειναι παντα καταστροφικα για τον ανθρωπο, οπως ειναι ο τζογος και το αλκοολ. Υπαρχουν υγιη παθη.

Εγω θελω να με καθοδηγει η χαρα. Τοτε πιστευω κανω τις καλυτερες επιλογες. Ο αθλητισμος για παραδειγμα μού δινει χαρα. Δυστυχως δεν εχω γονατα για να παιζω μπασκετακι που θα ηθελα, αλλα ο, τι εχω κανει που εχει το αθλητικο στοιχειο, κολυμπι, ποδηλατο, hiking στο βουνο, τρεξιμο σε ανηφορες, με αφηνει χαρουμενο. Δεν το μετανιωνω καθολου! Και νομιζω οτι θα με ωφελησει να ανακαλυψω και ολα τα πραγματα που με κανουν χαρουμενο και να τα ζησω, οσο επιτρεπουν οι συνθηκες, το budget... Μακαρι σε 10-20 χρονια να ζω και να μπορεσω να ανεβω το Εβερεστ. Θα ειναι τελεια! :)

Τι αλλο να πουμε; Μενει καιρος για καριερα και πλουτισμο σε αυτον που κυνηγαει την ευτυχια; Υπαρχουν καμια δεκαρια εκλεκτα μελη που μπορουν να γραψουν καλυτερα για αυτο το θεμα. Παντα πρεπει να βαζεις λεφτα στην ακρη για μια δυσκολη στιγμη αλλα πρεπει να επενδυεις και στον εαυτο σου, να μη μενεις στασιμος, θα το εισπραξεις πολλαπλασιο πιστευω. Επενδυση στον εαυτο μας μπορει να ειναι πολλα πραγματα.

Αυτα σε γενικες γραμμες, τωρα ανθρωποι ειμαστε, καπου θα ξεφυγουμε και θα το πληρωσουμε. Να, τωρα εμενα βουιζουν τα αυτια μου γιατι ημουν χτες σε θορυβωδες περιβαλλον και οι ωτασπιδες δε με προστατευσαν οσο νομιζα. Κανω υπομονη και ελπιζω να περασει.

- Casper -

Re: Δυνατά trolls

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 16 Σεπ 2019, 02:42

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
16 Σεπ 2019, 01:39
Την ειπα και εγω την φραση,αλλα δεν την πιστευω πλεον ,με εξαιρεση το πρωτο σκελος.
Λαθη κανουμε και θα κανουμε και αλλα,ομως οχι τα ιδια. Πρεπει να σε διδασκει η ζωη, αυτο και το νοημα της μετανοιας, αρκει να μην δηλητηριασει τα χρονια που θα ερθουν,γυρνοντας γυρο απο αυτα που δεν θα ξαναρθουν. Προχωραμε καλυτεροι,αυτο
Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
16 Σεπ 2019, 01:31
Τα λεφτα σου κρατα τα, να εχεις μια πισινη, οταν θα πρεπει να ξοδεψεις,να εισαι σιγουρος. Σε μαλακιες παντως μην τα τρως, δεν θα καταλαβεις τιποτα.
Όταν χαίρεσαι με την ψυχή σου, έτσι ζεις και δεν μετανιώνεις. Αν το θέλει πολύ θα το χαρεί και τα λεφτά δεν θα θεωρούνται πεταμένα. Αυτό εννοώ. Για σένα μπορεί να θεωρούνται γιατί δεν το θεωρείς σημαντικό. Για τον Ορέστη που είναι διαφορετικός άνθρωπος και έχει άλλα θέλω, δεν είναι μαλακία να ξοδέψει χρήματα για να μάθει μια νέα γλώσσα.

Όμως όπως είπες και εσύ όλα εμπειρίες είναι και μέσα από αυτές μαθαίνουμε. Αν ερχόταν κάποιος και σου έλεγε "μην το κάνεις αυτό, είναι λάθος". Και έστω ότι σου έδινε λογικά επιχειρήματα. Εσύ όμως το ήθελες ΠΟΛΥ. Πες πως δεν το έκανες. Πόσες πιθανότητες δίνεις αν θα μετάνιωνες που τον άκουσες και δεν κατάλαβες μόνος σου την "μαλακία" που έκανες; Που στο κάτω κάτω μπορεί να μην ήταν καν μαλακία! Αλλιώς τα φέρνει η ζωή στον κάθε άνθρωπο. Είναι και η τύχη ένας παράγοντας. Έστω ότι ήταν μαλακία όμως. Στοιχηματίζω πως η ζωή και η εμπειρία σου θα σε δίδασκε πολύ περισσότερα απ' ότι αν άκουγες τα λόγια κάποιου άλλου. Όχι τόσο για να συμβουλέψεις κάποιον άλλον με την σειρά σου αλλά για να αποφύγεις στο μέλλον παρόμοια λάθη. Θα ήσουν πιο πλούσιος όχι σε χρήματα αλλά σε εμπειρίες και δεν θα είχες ούτε "απωθημένα" που δεν έκανες αυτά που ήθελες.

Εγώ έτσι το βλέπω και έτσι το βιώνω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40719
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Δυνατά trolls

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 16 Σεπ 2019, 02:53

Λεγεών έγραψε:
15 Σεπ 2019, 14:19
Εδώ κάνουμε αναφορά στα κοσμήματα του φόρουμ.

Ορέστης 35 λατρεία, ενδεχομένως δυνατότερος από τα παλιά καλά trolls του παλαιού καλού φόρουμ, τύπου Rufianos, Γκέουλας, skeptikistis.

nikos_hellas, ίσως λίγοι να τον έχουν δει αλλά το μάτι μου κόβει, ακροβατεί μαεστρικά μεταξύ αληθινής προσωπικότητας και τρολλοπερσόνας.

γιωργης, τον καιρό που ήταν ούμπερμενσβάιν εστιάτορας στην Γερμανία και έπαιρνε εκδίκηση εξαθλιώνοντας περισσότερο τις καραβιές εξαθλιωμένων συμπατριωτών μας.

Βάλ' τε και άλλους.
Νομίζω ότι έχεις βάλει εξαιρετικά ψηλά τον πήχη και θα απογοητευόσουν απ' την αλήθεια.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40719
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Δυνατά trolls

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 16 Σεπ 2019, 03:20

Dwarven Blacksmith έγραψε:
15 Σεπ 2019, 16:43
Dwarven Blacksmith, δεν παίζει να τα πιστεύει όλα αυτά που γράφει ταυτόχρονα.
Εντάξει, πολλές φορές πέφτεις σε αντιφάσεις αλλά είσαι καλό παιδί και θα μεγαλώσεις.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών