ακύρωση Richard Stallman

Φιλοσοφία πολιτικής
Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: ακύρωση Richard Stallman

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 20 Σεπ 2019, 10:17

Και φαντασου αυτα γινονται στην αμερικη που υπαρχει και η πρώτη τροπολογια .
Για πες μου Φοσιλι μια ελευθερη πλατφορμα δεν υπαρχει να μπορείς να λες τα μπινελικια σου ελεύθερα.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24349
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: ακύρωση Richard Stallman

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 20 Σεπ 2019, 10:20

foscilis έγραψε:
20 Σεπ 2019, 10:12
Dwarven Blacksmith έγραψε:
20 Σεπ 2019, 10:02
perseus έγραψε:
20 Σεπ 2019, 09:47
1.Καλοσοριζω τον Φοσιλι στο Τραμπικο στρατοπεδο.
2.Ψοφο στις καρχιες και στους πουστηδοι φιλες τους.
Μαζί με τέτοιους Τιτάνες της διανόησης θα είναι ο φος από δω και πέρα.
Γλιτώνω δυσάρεστες εκπλήξεις που βιώνει το αντίπαλο στρατόπεδο όμως:

Εικόνα
sjw mode on/
Όλοι ξέρουμε ότι η κοινότητα των κατά συρροήν δολοφονικών αθάνατων τεράτων από άλλες διαστάσεις διέπεται στην πλειοψηφία της από κατανόηση και ευαισθησία για τα άτομα με μειονοτική ταυτότητα φύλου. Για πόσο καιρό ακόμα θα ανέχεται τον Pennywise να της βγάζει κακό όνομα; Σε τι κόσμο ζούμε αν μια ταινία με θέμα ένα αθάνατο πολυμορφικό τέρας από άλλη διάσταση το οποίο δολοφονεί πεντακόσια άτομα κάθε είκοσι χρόνια για να τραφεί από τις ψυχές τους, ΔΕΝ δίνει τη σημασία που πρέπει στο βίωμα των queer συνανθρώπων μας και στην προαγωγή της αποδοχής τους από το πατριαρχικό κατεστημένο;

Και μια και το έφερε η κουβέντα, ο ηθοποιός που παίζει τον Pennywise είναι όντως δολοφονικό αθάνατο πολυμορφικό τέρας από άλλη διάσταση ή απαλλοτριώνει την κουλτούρα τους κλέβοντας τη θέση από ένα μέλος της συμπαθούς αυτής μειονότητας, όπως έκανε η Σκάρλετ Γιόχανσον με τους τρανς και η Ντακότα Φάνινγκ με τους μουσουλμάνους;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος foscilis την 20 Σεπ 2019, 10:28, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: ακύρωση Richard Stallman

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 20 Σεπ 2019, 10:23

foscilis έγραψε:
20 Σεπ 2019, 10:00
Δεν είμαι ακριβώς στο τραμπικό στρατόπεδο γιατί διαφωνώ με τις πολιτικές του στα υψηλά ζητήματα. Απλώς συνειδητοποιώ ότι αν το άλλο στρατόπεδο παρουσιάζει τον Στάλμαν ως... υπερασπιστή παιδόφιλων βιαστών με μανία να τρομοκρατεί γυναίκες, φαντάσου τι ψέματα έχουν πει για τον Τραμπ και φαντάσου πόσο λύσσαξαν που το "grab 'em by the pussy" του *έδωσε* ψήφους αντί να του στερήσει.

Να προσθέσω επίσης ότι στο μπλογκ του Στάλμαν είχα διαβάσει το ποστ που υποστήριζε τον φράχτη του Ισραήλ στα κατεχόμενα, με τη λογική ότι "good fences make good neighboors". Είχα βρει αυτή τη συλλογιστική απερίγραπτα ηλίθια στο συγκεκριμένο θέμα και γενικά κατάλαβα ότι ο τύπος είναι λίγο περίεργος. Αλλά το ότι διαφωνώ κάθετα και οριζόνται και σε μετα-επίπεδο με τη μαλακία που έγραψε δε μου δίνει το δικαίωμα να βγω και να απαιτήσω να διαγραφεί από παντού επειδή με κάνει να αισθάνομαι ανεπιθύμητος και βιώνω τη διαφωνία μας σαν απερίγραπτα καταπιεστική βία.

Διότι δεν είμαι ένα κακομαθημένο φασιστικό αρχιδάκι που προπονείται για να γαμήσει τους φτωχούς.
Πίστεψε στον εαυτό σου και μπορείς να απαιτήσεις οτιδήποτε. Πάντως αν κάποια στιγμή κάτσεις και σκεφτείς ότι αυτό που σε έβγαλε τελικά από τα ρούχα σου ήταν η απώλεια καρέκλας ενός σεβασμιου γέρου με ένα μίνι στρατό φανατικών οπαδών, ίσως μπορέσεις να παραδεχτείς ότι με αυτόν ταυτίζεσαι και όχι με το φτωχό κι αδύναμο όπως προσπαθείς να ξεγελάσεις τον εαυτό σου πιο πολύ και μετά εμάς.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24349
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: ακύρωση Richard Stallman

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 20 Σεπ 2019, 10:35

Νομίζεις πραγματικά ότι αυτό με έβγαλε από τα ρούχα μου; Ή ότι με ενδιαφέρει "ο σεβάσμιος γέρος" (του οποίου ΔΕΝ είμαι οπαδός) και όχι το τεκμήριο αθωότητας, το δικαίωμα να λες τη γνώμη σου και το να μη βασίζονται οι κατηγορίες απέναντι σε κάποιον στο πώς νιώθει ο όχλος;

Νομίζεις ότι βγήκα από τα ρούχα μου τώρα; Και όχι όταν οι ίδιοι ακριβώς άνθρωποι πριν τρεις μήνες υποστήριζαν το δικαίωμα των start up τους να κερδοσκοπούν από αγγελίες κυκλωμάτων παιδικής πορνείας ατιμώρητα επειδή free speech; Ή πριν δυο μήνες έσερναν φτωχές γυναίκες στα δικαστήρια επειδή αρνούνταν να κάνουν βραζιλιανική αποτρίχωση στα θηλυκά αρχίδια της Τζέσικα Γιάνιβ;

Όχι φίλε μου. Απλώς δεν κάνω τις αρχές μου λάστιχο με μόνο κοινό παρανομαστή ότι πάντα θα είμαι με τη μεριά των κακομαθημένων εξουσιαστών που το σύμπαν οφείλει να χαϊδεύει κάθε τους ιδιοτροπία και να υποκλίνεται και στην ηθική τους ανωτερότητα. Όπως κάνει αυτή η τρισάθλια παρακμιακή ελίτ.

Παραείμαι μορφωμένος και έξυπνος και εργαζόμενος για να τα κάνω όλα αυτά, σόρι.

Άβαταρ μέλους
Μαυροβασίλης
Δημοσιεύσεις: 7804
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:45

Re: ακύρωση Richard Stallman

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαυροβασίλης » 20 Σεπ 2019, 10:38

μφγ λείπω πέντε μέρες, ΣΕ και νταρφ έχουν πάθει εγώ θα κάτσω με τη νεολαία (ο 2ος με μόνιμη περίοδο), φοσι και κλγ ΟΡΓΩΝΟΥΝ
Χάρε, μην ψάχνεις να με βρεις στα πέρατα του κόσμου
μα σαν περάσω τα εκατό θαν έρθω αμοναχός μου

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3279
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: ακύρωση Richard Stallman

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 20 Σεπ 2019, 10:43

foscilis έγραψε:
20 Σεπ 2019, 10:35
Ή πριν δυο μήνες έσερναν φτωχές γυναίκες στα δικαστήρια επειδή αρνούνταν να κάνουν βραζιλιανική αποτρίχωση στα θηλυκά αρχίδια της Τζέσικα Γιάνιβ;
wtf?
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34324
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: ακύρωση Richard Stallman

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 20 Σεπ 2019, 10:47

perseus έγραψε:
20 Σεπ 2019, 10:17
Και φαντασου αυτα γινονται στην αμερικη που υπαρχει και η πρώτη τροπολογια .
Για πες μου Φοσιλι μια ελευθερη πλατφορμα δεν υπαρχει να μπορείς να λες τα μπινελικια σου ελεύθερα.

H πρώτη τροπολογία αφορά μόνο την κρατική λογοκρισία.Η λογοκρισία από ιδιώτες δεν υπάγεται σε αυτήν.Είναι δικαίωμά τους.
Οι μεγάλες εταιρίες πληροφορικής όπως και τα περισσότερα πανεπιστήμια και το Χόλλυγουντ επιβάλλουν λογοκρισία εις βάρος των τραμπικών και την ίδια στιγμή φωνάζουν ότι οι λογοκρινόμενοι είναι φασίστες. :D Κατά καιρούς διάφοροι τραμπικοί ζητάνε να παρέμβει ο πρόεδρος αλλά άλλοι όχι.Βλέπεις μια κρατική επέμβαση θα ήταν εις βάρος των αρχών του ρεπουμπλικανικού κόμματος που είναι υπέρ της μη αναμίξεως του κράτους στις ιδιωτικές επιχειρήσεις.Ότι κάποτε μερικές ιδιωτικές επιχειρήσεις θα ήσαν φανατικά εναντίον τους δεν το είχαν σκεφθεί. :D

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34324
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: ακύρωση Richard Stallman

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 20 Σεπ 2019, 10:51

Dwarven Blacksmith έγραψε:
20 Σεπ 2019, 10:23
Πίστεψε στον εαυτό σου και μπορείς να απαιτήσεις οτιδήποτε.
Οχι και οτιδήποτε για όσο διάστημα αυτοί που θέλεις να υποδουλώσεις έχουν το δικαίωμα της οπλοφορίας. :D

Nero

Re: ακύρωση Richard Stallman

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 20 Σεπ 2019, 10:56

Μαυροβασίλης έγραψε:
20 Σεπ 2019, 10:38
μφγ λείπω πέντε μέρες, ΣΕ και νταρφ έχουν πάθει εγώ θα κάτσω με τη νεολαία (ο 2ος με μόνιμη περίοδο), φοσι και κλγ ΟΡΓΩΝΟΥΝ
nope :smt018

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ @ ΑΔΩΝΙΣ ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ SPECIAL EDITION

Άβαταρ μέλους
Μαυροβασίλης
Δημοσιεύσεις: 7804
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:45

Re: ακύρωση Richard Stallman

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαυροβασίλης » 20 Σεπ 2019, 11:06

δεν άκουσε τον τζοελ φαίνεται :-/

Εικόνα
Χάρε, μην ψάχνεις να με βρεις στα πέρατα του κόσμου
μα σαν περάσω τα εκατό θαν έρθω αμοναχός μου

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: ακύρωση Richard Stallman

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 20 Σεπ 2019, 11:10

foscilis έγραψε:
20 Σεπ 2019, 10:35
Νομίζεις πραγματικά ότι αυτό με έβγαλε από τα ρούχα μου; Ή ότι με ενδιαφέρει "ο σεβάσμιος γέρος" (του οποίου ΔΕΝ είμαι οπαδός) και όχι το τεκμήριο αθωότητας, το δικαίωμα να λες τη γνώμη σου και το να μη βασίζονται οι κατηγορίες απέναντι σε κάποιον στο πώς νιώθει ο όχλος;

Νομίζεις ότι βγήκα από τα ρούχα μου τώρα; Και όχι όταν οι ίδιοι ακριβώς άνθρωποι πριν τρεις μήνες υποστήριζαν το δικαίωμα των start up τους να κερδοσκοπούν από αγγελίες κυκλωμάτων παιδικής πορνείας ατιμώρητα επειδή free speech; Ή πριν δυο μήνες έσερναν φτωχές γυναίκες στα δικαστήρια επειδή αρνούνταν να κάνουν βραζιλιανική αποτρίχωση στα θηλυκά αρχίδια της Τζέσικα Γιάνιβ;

Όχι φίλε μου. Απλώς δεν κάνω τις αρχές μου λάστιχο με μόνο κοινό παρανομαστή ότι πάντα θα είμαι με τη μεριά των κακομαθημένων εξουσιαστών που το σύμπαν οφείλει να χαϊδεύει κάθε τους ιδιοτροπία και να υποκλίνεται και στην ηθική τους ανωτερότητα. Όπως κάνει αυτή η τρισάθλια παρακμιακή ελίτ.

Παραείμαι μορφωμένος και έξυπνος και εργαζόμενος για να τα κάνω όλα αυτά, σόρι.
Τη γνώμη του μπορεί να συνεχίσει να τη λέει, αυτό που θες είναι να βρίσκεται σε θέση ισχύος ώστε να μπορεί να την επιβάλλει σε μαθητές και υφιστάμενους.
Γιατι το ΜΟΝΟ που άλλαξε είναι ότι έχασε τη θέση ισχύος. Επισήμως τουλάχιστον, είμαι σίγουρος ότι θα κάνει λαμπρή καριέρα ως ομιλητής σε διάφορες εκδηλώσεις.
Πες μου ότι είναι ψέμματα αυτό που γράφω.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3279
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: ακύρωση Richard Stallman

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 20 Σεπ 2019, 11:14

Dwarven Blacksmith έγραψε:
20 Σεπ 2019, 11:10
foscilis έγραψε:
20 Σεπ 2019, 10:35
Νομίζεις πραγματικά ότι αυτό με έβγαλε από τα ρούχα μου; Ή ότι με ενδιαφέρει "ο σεβάσμιος γέρος" (του οποίου ΔΕΝ είμαι οπαδός) και όχι το τεκμήριο αθωότητας, το δικαίωμα να λες τη γνώμη σου και το να μη βασίζονται οι κατηγορίες απέναντι σε κάποιον στο πώς νιώθει ο όχλος;

Νομίζεις ότι βγήκα από τα ρούχα μου τώρα; Και όχι όταν οι ίδιοι ακριβώς άνθρωποι πριν τρεις μήνες υποστήριζαν το δικαίωμα των start up τους να κερδοσκοπούν από αγγελίες κυκλωμάτων παιδικής πορνείας ατιμώρητα επειδή free speech; Ή πριν δυο μήνες έσερναν φτωχές γυναίκες στα δικαστήρια επειδή αρνούνταν να κάνουν βραζιλιανική αποτρίχωση στα θηλυκά αρχίδια της Τζέσικα Γιάνιβ;

Όχι φίλε μου. Απλώς δεν κάνω τις αρχές μου λάστιχο με μόνο κοινό παρανομαστή ότι πάντα θα είμαι με τη μεριά των κακομαθημένων εξουσιαστών που το σύμπαν οφείλει να χαϊδεύει κάθε τους ιδιοτροπία και να υποκλίνεται και στην ηθική τους ανωτερότητα. Όπως κάνει αυτή η τρισάθλια παρακμιακή ελίτ.

Παραείμαι μορφωμένος και έξυπνος και εργαζόμενος για να τα κάνω όλα αυτά, σόρι.
Τη γνώμη του μπορεί να συνεχίσει να τη λέει, αυτό που θες είναι να βρίσκεται σε θέση ισχύος ώστε να μπορεί να την επιβάλλει σε μαθητές και υφιστάμενους.
Γιατι το ΜΟΝΟ που άλλαξε είναι ότι έχασε τη θέση ισχύος. Επισήμως τουλάχιστον, είμαι σίγουρος ότι θα κάνει λαμπρή καριέρα ως ομιλητής σε διάφορες εκδηλώσεις.
Πες μου ότι είναι ψέμματα αυτό που γράφω.
Τι θέση ισχύος είχε; Visiting Scientist ήταν.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: ακύρωση Richard Stallman

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 20 Σεπ 2019, 11:27

klg έγραψε:
20 Σεπ 2019, 11:14
Dwarven Blacksmith έγραψε:
20 Σεπ 2019, 11:10
foscilis έγραψε:
20 Σεπ 2019, 10:35
Νομίζεις πραγματικά ότι αυτό με έβγαλε από τα ρούχα μου; Ή ότι με ενδιαφέρει "ο σεβάσμιος γέρος" (του οποίου ΔΕΝ είμαι οπαδός) και όχι το τεκμήριο αθωότητας, το δικαίωμα να λες τη γνώμη σου και το να μη βασίζονται οι κατηγορίες απέναντι σε κάποιον στο πώς νιώθει ο όχλος;

Νομίζεις ότι βγήκα από τα ρούχα μου τώρα; Και όχι όταν οι ίδιοι ακριβώς άνθρωποι πριν τρεις μήνες υποστήριζαν το δικαίωμα των start up τους να κερδοσκοπούν από αγγελίες κυκλωμάτων παιδικής πορνείας ατιμώρητα επειδή free speech; Ή πριν δυο μήνες έσερναν φτωχές γυναίκες στα δικαστήρια επειδή αρνούνταν να κάνουν βραζιλιανική αποτρίχωση στα θηλυκά αρχίδια της Τζέσικα Γιάνιβ;

Όχι φίλε μου. Απλώς δεν κάνω τις αρχές μου λάστιχο με μόνο κοινό παρανομαστή ότι πάντα θα είμαι με τη μεριά των κακομαθημένων εξουσιαστών που το σύμπαν οφείλει να χαϊδεύει κάθε τους ιδιοτροπία και να υποκλίνεται και στην ηθική τους ανωτερότητα. Όπως κάνει αυτή η τρισάθλια παρακμιακή ελίτ.

Παραείμαι μορφωμένος και έξυπνος και εργαζόμενος για να τα κάνω όλα αυτά, σόρι.
Τη γνώμη του μπορεί να συνεχίσει να τη λέει, αυτό που θες είναι να βρίσκεται σε θέση ισχύος ώστε να μπορεί να την επιβάλλει σε μαθητές και υφιστάμενους.
Γιατι το ΜΟΝΟ που άλλαξε είναι ότι έχασε τη θέση ισχύος. Επισήμως τουλάχιστον, είμαι σίγουρος ότι θα κάνει λαμπρή καριέρα ως ομιλητής σε διάφορες εκδηλώσεις.
Πες μου ότι είναι ψέμματα αυτό που γράφω.
Τι θέση ισχύος είχε; Visiting Scientist ήταν.
Δηλαδή μια θα υποβαθμιζετε τη "δίωξη" μια θα την τονιζετε; Δεν πάει έτσι, αν θέλετε να σας πάρουν σοβαρά.
Μαυροβασίλης έγραψε:
20 Σεπ 2019, 10:38
μφγ λείπω πέντε μέρες, ΣΕ και νταρφ έχουν πάθει εγώ θα κάτσω με τη νεολαία (ο 2ος με μόνιμη περίοδο), φοσι και κλγ ΟΡΓΩΝΟΥΝ
Σιγά - σιγα βρίσκεις κι εσύ που θα κάτσεις. :)
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3279
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: ακύρωση Richard Stallman

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 20 Σεπ 2019, 12:00

Dwarven Blacksmith έγραψε:
20 Σεπ 2019, 11:27
Δηλαδή μια θα υποβαθμιζετε τη "δίωξη" μια θα την τονιζετε; Δεν πάει έτσι, αν θέλετε να σας πάρουν σοβαρά.
Τι σχέση έχει η δίωξη με το πώς εσύ ερμηνεύεις τη θέση ισχύος; Δεν μπορούσε να κάνει coerce φοιτητριές να του παίρνουν πίπες για βαθμούς ergo δεν είχε θέση ισχύος στο ίδρυμα με την έννοια που έγραψες.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: ακύρωση Richard Stallman

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 20 Σεπ 2019, 12:06

klg έγραψε:
20 Σεπ 2019, 12:00
Dwarven Blacksmith έγραψε:
20 Σεπ 2019, 11:27
Δηλαδή μια θα υποβαθμιζετε τη "δίωξη" μια θα την τονιζετε; Δεν πάει έτσι, αν θέλετε να σας πάρουν σοβαρά.
Τι σχέση έχει η δίωξη με το πώς εσύ ερμηνεύεις τη θέση ισχύος; Δεν μπορούσε να κάνει coerce φοιτητριές να του παίρνουν πίπες για βαθμούς ergo δεν είχε θέση ισχύος στο ίδρυμα με την έννοια που έγραψες.
Είπα ότι δεν υφίσταται φίμωση, απλά αποδυνάμωση της θέσης ισχύος του (όχι πλήρως γιατί ακόμα έχει φαν κλαμπ). Γι αυτό ανοίχτηκε το νήμα, επειδή "τον διέγραψαν από παντού". Τώρα λέτε "ε δεν ήταν και πουθενά". You can't have it both ways.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Φιλοσοφία πολιτικής”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών