ενηλικοι στο σινεμα, πρεμιερα.

Κινηματογράφος (κριτικές και προτάσεις), θέατρο, ερμηνεία, χορός, τραγούδι, τηλεόραση, ραδιόφωνο κ.ά.
Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: ενηλικοι στο σινεμα, πρεμιερα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 26 Σεπ 2019, 00:43

'Οχι ρε μην τα κατηγοριοποιούμε όλα. Η νοσολογία ένα πράγμα εξυπηρετεί μόνο. Υπάρχει και η καθομιλουμένη που πιάνει ευρύτερο πεδίο. Όλους μας δηλαδή. Σεβαστό αυτό που είπες και σωστό βασικά. Εγώ προβοκατόρικα ανέφερα τους άλλους.
Ωστόσο αυτά είναι δευτερογεννή. Όλοι έχουμε λίγο απ' όλα τα χαρακτηριστικά. Το να επιμένει ένα χαρακτηριστικό ή καλύτερα να κυριαρχεί στα γνωρίσματα σου άμα θέλουμε το αντιμετωπίζουμε ως αρρώστια (να το βιώνει κι ο άνθρωπος έτσι και να νιώθει ότι θέλει βοήθεια) κι άμα θέλουμε το αφήνουμε ως έχει.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68594
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: ενηλικοι στο σινεμα, πρεμιερα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 26 Σεπ 2019, 00:58

Χαοτικός έγραψε:
26 Σεπ 2019, 00:43
'Οχι ρε μην τα κατηγοριοποιούμε όλα. Η νοσολογία ένα πράγμα εξυπηρετεί μόνο. Υπάρχει και η καθομιλουμένη που πιάνει ευρύτερο πεδίο. Όλους μας δηλαδή. Σεβαστό αυτό που είπες και σωστό βασικά. Εγώ προβοκατόρικα ανέφερα τους άλλους.
Ωστόσο αυτά είναι δευτερογεννή. Όλοι έχουμε λίγο απ' όλα τα χαρακτηριστικά. Το να επιμένει ένα χαρακτηριστικό ή καλύτερα να κυριαρχεί στα γνωρίσματα σου άμα θέλουμε το αντιμετωπίζουμε ως αρρώστια (να το βιώνει κι ο άνθρωπος έτσι και να νιώθει ότι θέλει βοήθεια) κι άμα θέλουμε το αφήνουμε ως έχει.
Το αφήνουμε ως έχει, γιατί έτσι είναι γουίν γουίν φάση.

Άσε που εκτός από το κωμικό υπάρχει και το ποιητικό στοιχείο. Γιατί έγιναν όλα αυτά;

αν είναι αλήθεια πως αυτό είναι παραμύθι,
αν είναι αλήθεια πως οι άνθρωποι δε θα ξαναπιάσουν
τον παλιό δόλο των θεών·
αν είναι αλήθεια
πως κάποιος άλλος Τεύκρος, ύστερα από χρόνια,
ή κάποιος Αίαντας ή Πρίαμος ή Εκάβη
ή κάποιος άγνωστος, ανώνυμος, που ωστόσο
είδε ένα Σκάμαντρο να ξεχειλάει κουφάρια,
δεν το 'χει μες στην μοίρα του ν' ακούσει
μαντατοφόρους που έρχουνται να πούνε
πως τόσοι ψήφοι τόση Ζωή
πήγαν στην άβυσσο
για μια γραβάτα αφόρετη
για ένα πουκάμισο λαχούρ
για έναν Γιάνη.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: ενηλικοι στο σινεμα, πρεμιερα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 26 Σεπ 2019, 12:43

Στη Γερμανία δεν ξέρω πότε και αν θα παιχτεί. Όπως ξαναείπαμε, η συντηρητική αλλά έγκυρη Welt έγραψε καλή κριτική στην ταινία, ενώ ακούγονται πολύ θετικά σχόλια. Είδα αρκετές σκηνές, αλλά, άλλο να μπεις στην αίθουσα και να τη δεις ολόκληρη, άλλο στον κομπιούτερ αποκομμένες σκηνές. Πάντως, ο παππούς είπε προψές στο San Sebastián πως αν γεννηθείς έλληνας μένεις για πάντα έλληνας. Χαρείτε, εθνίκια. Καλά που υπάρχει και κανένας εκπατρισμένος και θυμάται ο Κόσμος ότι once upon a time υπήρχε ένας λαός, πολύ, πολύ σοφός, που έχτιζε ωραία κτίρια, έπαιζε θέατρο, και έλυνε ασκήσεις Γεωμετρίας. Άντε, να δω μετά τον Γαβρά τι θα απογίνετε. Η ταινία θα συζητηθεί ακόμα περισσότερο, και μάλιστα θα αρέσει πολύ στο εξωτερικό. Στην Ελλάδα, δείξαμε για Άλλη μια φορά το ποιόν μας, πριν η ταινία προβληθεί, πήρε χίλια unlike από την Ελλάδα. Once upon a time πριν να πλακώσουν οι γιούφτοι...
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: ενηλικοι στο σινεμα, πρεμιερα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 27 Σεπ 2019, 01:06

Ο Γαβράς έχει να διδάξει κάτι: Αν αγαπάς την ελληνικότητά σου, φύγε. Στην Ελλάδα κατοικούν σκουπίδια.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Χουργιατς
Δημοσιεύσεις: 6700
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:06

Re: ενηλικοι στο σινεμα, πρεμιερα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χουργιατς » 27 Σεπ 2019, 01:23

Cavaliere έγραψε:
27 Σεπ 2019, 01:06
Ο Γαβράς έχει να διδάξει κάτι: Αν αγαπάς την ελληνικότητά σου, φύγε. Στην Ελλάδα κατοικούν σκουπίδια.

Στα σκουπίδια κάνει παρουσίαση της ταινίας όμως :102:

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: ενηλικοι στο σινεμα, πρεμιερα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 27 Σεπ 2019, 10:49

Χουργιατς έγραψε:
27 Σεπ 2019, 01:23
Στα σκουπίδια κάνει παρουσίαση της ταινίας όμως :102:
Ναι, αφού είναι κυρίως ελληνική παραγωγή, και μιλά κυρίως για Ελλάδα. Πού θα έπρεπε να κάνει πρεμιέρα; Ούτε στη Λογική δεν πάτε; Το κάψαμε; Κι ούτως ή άλλως ο κόσμος της πρεμιέρας δεν είναι πραγματικό Κοινό. Οι τσαμπατζήδες μαϊντανοί είναι. Το Κοινό έχει σημασία αν θα κόψει εισιτήριο. Τα δικά μου ριψοκινδυνευμένα , sic, προγνωστικά, είναι πως θα πάνε οι Έλληνες να τη δούνε, γιατί το θέμα ποδοσφαιροποιήθηκε. Θα πάνε κυρίως άτομα που δεν βλέπουν Σινεμά, θα πάνε για το θέμα. Όπως πήγανε άτομα στους 300 για να καυλώσουν από περηφάνεια που το Χόλιγουντ δοξάζει τους Σπαρτιάτες, και ζήτημα να είχαν δει καμιά ταινία στη ζωή τους, ίσως καμιά του μακαρίτη του Ψάλτη. Στη Γαλλία μπορεί να κόψει γιατί είναι Γαβράς, και σε αυτές τις χώρες ο Γαβράς έχει σεβασμό *Γαλλία, Ισπανία, Ιταλία. Στην Γερμανία θα παιχτεί καμιά βδομάδα, όχι παραπάνω, και σε ιδιαίτερες αίθουσες. Γενικά εμείς είμαστε λίγο βλαχιά στο σινεμά, κωλοπετεινίτσα της Ευρώπης, με αμόρφωτο σινεφίλ Κοινό -στην Ελλάδα βλέπουν πιο πολύ και πιο καλό σινεμά οι άνθρωποι. Εδώ ο μέσος θεατής είναι πολύ καλά δουλεμένος, π.χ. στην Όπερα, θα πάει πιο ευχάριστα από ό,τι ο Έλληνας που δεν αγάπησε ποτέ ουσιαστικά την δυτική σοβαρή μουσική, αλλά το αθηναϊκό Κοινό του σινεμά είναι ε πολύ υψηλό επίπεδο.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25473
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: ενηλικοι στο σινεμα, πρεμιερα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 27 Σεπ 2019, 11:01

Cavaliere έγραψε:
27 Σεπ 2019, 01:06
Ο Γαβράς έχει να διδάξει κάτι: Αν αγαπάς την ελληνικότητά σου, φύγε. Στην Ελλάδα κατοικούν σκουπίδια.
Στα φόρουμ των σκουπιδιών γράφετε και ξημεροβραδιάζεστε όμως. Δεν πάτε να τα πείτε αυτά στους παράδεισους που μένετε.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68594
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: ενηλικοι στο σινεμα, πρεμιερα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 27 Σεπ 2019, 11:11

Cavaliere έγραψε:
26 Σεπ 2019, 12:43
Στη Γερμανία δεν ξέρω πότε και αν θα παιχτεί. Όπως ξαναείπαμε, η συντηρητική αλλά έγκυρη Welt έγραψε καλή κριτική στην ταινία, ενώ ακούγονται πολύ θετικά σχόλια. Είδα αρκετές σκηνές, αλλά, άλλο να μπεις στην αίθουσα και να τη δεις ολόκληρη, άλλο στον κομπιούτερ αποκομμένες σκηνές. Πάντως, ο παππούς είπε προψές στο San Sebastián πως αν γεννηθείς έλληνας μένεις για πάντα έλληνας. Χαρείτε, εθνίκια. Καλά που υπάρχει και κανένας εκπατρισμένος και θυμάται ο Κόσμος ότι once upon a time υπήρχε ένας λαός, πολύ, πολύ σοφός, που έχτιζε ωραία κτίρια, έπαιζε θέατρο, και έλυνε ασκήσεις Γεωμετρίας. Άντε, να δω μετά τον Γαβρά τι θα απογίνετε. Η ταινία θα συζητηθεί ακόμα περισσότερο, και μάλιστα θα αρέσει πολύ στο εξωτερικό. Στην Ελλάδα, δείξαμε για Άλλη μια φορά το ποιόν μας, πριν η ταινία προβληθεί, πήρε χίλια unlike από την Ελλάδα. Once upon a time πριν να πλακώσουν οι γιούφτοι...
Σου διαφεύγει κάτι σημαντικό. Η ιστορία, δεν είναι προϊόν μυθοπλασίας αλλά πραγματικό γεγονός. Και είναι σαφές ότι με διαφορετική ματιά αξιολογείται ένα γεγονός που συνέβη σε μια άλλη χώρα και διαφορετικά σε μία χώρα που οι πρωταγωνιστές της ιστορίας ήταν καθημερινά στην επικαιρότητα και στα τηλεοπτικά πάνελ. Η ταινία μπορεί να είναι όντως πολύ καλή ως πιστή ή μη απόδοση του βιβλίου και ο Γαβράς να έχει αποδώσει πλήρως το πνεύμα της. Η διαφορά είναι ότι το βιβλίο το έγραψε ο Βαρουφάκης. :D

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι ακόμη και μια καλή ταινία, με εκπληκτική σκηνοθεσία, φωτογραφία, μουσική, υποκριτική δεινότητα κλπ, μπορεί να γίνει αντικείμενο χλεύης για λόγους που δεν θα είναι αμιγώς καλλιτεχνικοί. Μπορεί να γίνει και αντικείμενο θαυμασμού για τον ίδιο λόγο.

Θυμήσου απλώς την χλεύη αλλά και την υποστήριξη που εισέπραξε το "300", που ήταν πιστή μεταφορά των σκηνών του αντίστοιχου κόμικ. Νομίζω κανείς από τους μεν ή τους δε, δεν εστίασε στην πιστή απόδοση των σκηνών. Ούτε κι εσύ έκανες αναφορά σε αυτό.

Ή σκέψου πόσο "καλλιτεχνικά" θα αντιμετώπιζες μία ταινία που θα ήταν βασισμένη στην αυτοβιογραφία του Παπαδόπουλου. :lol:

Δεν επιχειρώ συγκρίσεις, μεταφορά σε άλλο πλαίσιο κάνω.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: ενηλικοι στο σινεμα, πρεμιερα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 27 Σεπ 2019, 11:15

Υδράργυρος έγραψε:
27 Σεπ 2019, 11:01


Στα φόρουμ των σκουπιδιών γράφετε και ξημεροβραδιάζεστε όμως. Δεν πάτε να τα πείτε αυτά στους παράδεισους που μένετε.
Αν και δεν πρέπει να απαντώ ε βλακείες, θα σου πω ότι δεν έχεις κανένα δικαίωμα να μου ζητάς λογαριασμό για το πού γράφω, και δεύτερον, από αυτά που γράφω πού έχεις δει πως μιλώ για παράδεισο; Μόλις σύγκρινα το σινεφίλ Κοινό των χωρών και είπα πως στην Αθήνα είναι καλύτερο. Αλλά αν δεν ήσουν ανόητος, δεν θα τα έλεγες αυτά.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: ενηλικοι στο σινεμα, πρεμιερα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 27 Σεπ 2019, 11:22

ΓΑΛΗ έγραψε:
27 Σεπ 2019, 11:11


Σου διαφεύγει κάτι σημαντικό. Η ιστορία, δεν είναι προϊόν μυθοπλασίας αλλά πραγματικό γεγονός. Και είναι σαφές ότι με διαφορετική ματιά αξιολογείται ένα γεγονός που συνέβη σε μια άλλη χώρα και διαφορετικά σε μία χώρα που οι πρωταγωνιστές της ιστορίας ήταν καθημερινά στην επικαιρότητα και στα τηλεοπτικά πάνελ. Η ταινία μπορεί να είναι όντως πολύ καλή ως πιστή ή μη απόδοση του βιβλίου και ο Γαβράς να έχει αποδώσει πλήρως το πνεύμα της. Η διαφορά είναι ότι το βιβλίο το έγραψε ο Βαρουφάκης. :D

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι ακόμη και μια καλή ταινία, με εκπληκτική σκηνοθεσία, φωτογραφία, μουσική, υποκριτική δεινότητα κλπ, μπορεί να γίνει αντικείμενο χλεύης για λόγους που δεν θα είναι αμιγώς καλλιτεχνικοί. Μπορεί να γίνει και αντικείμενο θαυμασμού για τον ίδιο λόγο.

Θυμήσου απλώς την χλεύη αλλά και την υποστήριξη που εισέπραξε το "300", που ήταν πιστή μεταφορά των σκηνών του αντίστοιχου κόμικ. Νομίζω κανείς από τους μεν ή τους δε, δεν εστίασε στην πιστή απόδοση των σκηνών. Ούτε κι εσύ έκανες αναφορά σε αυτό.

Ή σκέψου πόσο "καλλιτεχνικά" θα αντιμετώπιζες μία ταινία που θα ήταν βασισμένη στην αυτοβιογραφία του Παπαδόπουλου. :lol:

Δεν επιχειρώ συγκρίσεις, μεταφορά σε άλλο πλαίσιο κάνω.
Για τους 300 σας είχα κάνει μια σινεφίλ ανάλυση στο παλιό, που κανονικά έπρεπε να με πληρώνετε για σεμινάριο. Δεν θυμάσαι καλά. Ήμουν από τους πολύ λίγους που είχα σπίτι μου το κόμικ πριν αποφασιστεί να γίνει ταινία, είχα γράψει για αυτό. Το 90% είχε μεσάνυχτα και εγώ επέμενα σε αυτό που λες πως δεν ανέφερα καν. Τώρα, η Ιστορία ή η Πολιτική, δημιουργούν αντιπάθειες και συμπάθειες και για εξωκαλλιτεχνικούς λόγους, αυτό είναι γεγονός, για αυτό είπα πως η ταινία στην Ελλάδα ήδη είναι ποδοσφαιροποιημένη, οπότε θα τη δούνε για μη σινεφίλ λόγους. Επίσης, στο τελικό σου ερώτημα, δες την άποψή μου για την Ελένη του Γκατζογιάννη, την ταινία, για να δεις πόσο κουλ είμαι σε αντίθετες αγιογραφίες. Και ναι, θα έβλεπα μια ταινία με τη ζωή του Παπαδόπουλου, γιατί όχι; Τρομερό θέμα, εμφύλιος, κατασκοπεία, αρχηγός ΚΥΠ, συνωμοσίες, παραστρατιωτικές αδελφότητες, πραξικόπημα, άνοδος, ακμή, πτώση, θάνατος, τι πιο σαιξπηρικό; Μέχρι και που με ενέπνευσες.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Χουργιατς
Δημοσιεύσεις: 6700
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:06

Re: ενηλικοι στο σινεμα, πρεμιερα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χουργιατς » 27 Σεπ 2019, 11:24

Cavaliere έγραψε:
27 Σεπ 2019, 10:49
Πού θα έπρεπε να κάνει πρεμιέρα;
Στο σαλόνι του Βαρουφάκη :102: που αλλού.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68594
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: ενηλικοι στο σινεμα, πρεμιερα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 27 Σεπ 2019, 13:55

Cavaliere έγραψε:
27 Σεπ 2019, 11:22
ΓΑΛΗ έγραψε:
27 Σεπ 2019, 11:11


Σου διαφεύγει κάτι σημαντικό. Η ιστορία, δεν είναι προϊόν μυθοπλασίας αλλά πραγματικό γεγονός. Και είναι σαφές ότι με διαφορετική ματιά αξιολογείται ένα γεγονός που συνέβη σε μια άλλη χώρα και διαφορετικά σε μία χώρα που οι πρωταγωνιστές της ιστορίας ήταν καθημερινά στην επικαιρότητα και στα τηλεοπτικά πάνελ. Η ταινία μπορεί να είναι όντως πολύ καλή ως πιστή ή μη απόδοση του βιβλίου και ο Γαβράς να έχει αποδώσει πλήρως το πνεύμα της. Η διαφορά είναι ότι το βιβλίο το έγραψε ο Βαρουφάκης. :D

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι ακόμη και μια καλή ταινία, με εκπληκτική σκηνοθεσία, φωτογραφία, μουσική, υποκριτική δεινότητα κλπ, μπορεί να γίνει αντικείμενο χλεύης για λόγους που δεν θα είναι αμιγώς καλλιτεχνικοί. Μπορεί να γίνει και αντικείμενο θαυμασμού για τον ίδιο λόγο.

Θυμήσου απλώς την χλεύη αλλά και την υποστήριξη που εισέπραξε το "300", που ήταν πιστή μεταφορά των σκηνών του αντίστοιχου κόμικ. Νομίζω κανείς από τους μεν ή τους δε, δεν εστίασε στην πιστή απόδοση των σκηνών. Ούτε κι εσύ έκανες αναφορά σε αυτό.

Ή σκέψου πόσο "καλλιτεχνικά" θα αντιμετώπιζες μία ταινία που θα ήταν βασισμένη στην αυτοβιογραφία του Παπαδόπουλου. :lol:

Δεν επιχειρώ συγκρίσεις, μεταφορά σε άλλο πλαίσιο κάνω.
Για τους 300 σας είχα κάνει μια σινεφίλ ανάλυση στο παλιό, που κανονικά έπρεπε να με πληρώνετε για σεμινάριο. Δεν θυμάσαι καλά. Ήμουν από τους πολύ λίγους που είχα σπίτι μου το κόμικ πριν αποφασιστεί να γίνει ταινία, είχα γράψει για αυτό. Το 90% είχε μεσάνυχτα και εγώ επέμενα σε αυτό που λες πως δεν ανέφερα καν. Τώρα, η Ιστορία ή η Πολιτική, δημιουργούν αντιπάθειες και συμπάθειες και για εξωκαλλιτεχνικούς λόγους, αυτό είναι γεγονός, για αυτό είπα πως η ταινία στην Ελλάδα ήδη είναι ποδοσφαιροποιημένη, οπότε θα τη δούνε για μη σινεφίλ λόγους. Επίσης, στο τελικό σου ερώτημα, δες την άποψή μου για την Ελένη του Γκατζογιάννη, την ταινία, για να δεις πόσο κουλ είμαι σε αντίθετες αγιογραφίες. Και ναι, θα έβλεπα μια ταινία με τη ζωή του Παπαδόπουλου, γιατί όχι; Τρομερό θέμα, εμφύλιος, κατασκοπεία, αρχηγός ΚΥΠ, συνωμοσίες, παραστρατιωτικές αδελφότητες, πραξικόπημα, άνοδος, ακμή, πτώση, θάνατος, τι πιο σαιξπηρικό; Μέχρι και που με ενέπνευσες.
Δεν αναφερόμουν στην αναφορά σου για τους 300 στο παλιό αλλά στο σημερινό θέμα. Ανέφερες μόνον τους αρχαιογκαγκά και όχι τους άσχετους με το κόμικ διεθνόπληκτους ειρηνιστές, που είχαν βρει απλοϊκό το "300".

Αναφορικά με την ανάλυση σου που μας ξεστράβωσε τότε, θυμάμαι ότι κι εγώ είχα ανεβάσει εικόνες από το κόμικ. Και δεν ήμουν η μόνη.


Για τα υπόλοιπα, πάω στοίχημα ότι θα μείνεις με την έμπνευση.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: ενηλικοι στο σινεμα, πρεμιερα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 27 Σεπ 2019, 19:11

ΓΑΛΗ έγραψε:
27 Σεπ 2019, 13:55
Για τα υπόλοιπα, πάω στοίχημα ότι θα μείνεις με την έμπνευση.
Η έμπνευση είναι μια ιδέα που κάπου πάντα κάτι θα εμβολιάσει, ακόμα και άλλου θέματος.
Ανέφερες μόνον τους αρχαιογκαγκά και όχι τους άσχετους με το κόμικ διεθνόπληκτους ειρηνιστές, που είχαν βρει απλοϊκό το "300".
Δεν τηρώ ίσες αποστάσεις όταν μιλώ με ανθρώπους που επίσης δεν τηρούν.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14631
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ενηλικοι στο σινεμα, πρεμιερα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 28 Σεπ 2019, 09:30

Ο τίτλος του νήματος είναι σαν να κάνει εγκαίνια τσοντοκινηματογράφος.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68594
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: ενηλικοι στο σινεμα, πρεμιερα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 28 Σεπ 2019, 19:41

Cavaliere έγραψε:
27 Σεπ 2019, 19:11
ΓΑΛΗ έγραψε:
27 Σεπ 2019, 13:55
Για τα υπόλοιπα, πάω στοίχημα ότι θα μείνεις με την έμπνευση.
Η έμπνευση είναι μια ιδέα που κάπου πάντα κάτι θα εμβολιάσει, ακόμα και άλλου θέματος.
Ανέφερες μόνον τους αρχαιογκαγκά και όχι τους άσχετους με το κόμικ διεθνόπληκτους ειρηνιστές, που είχαν βρει απλοϊκό το "300".
Δεν τηρώ ίσες αποστάσεις όταν μιλώ με ανθρώπους που επίσης δεν τηρούν.
Ναι, κι εγώ πιστεύω ότι η τήρηση των ίσων αποστάσεων είναι μια υπεραισιόδοξη και αφελής πρακτική, που παράγει μηδενικό αποτέλεσμα. Και τις περισσότερες φορές χάσιμο χρόνου.

:lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “7η τέχνη και Ηλ. ΜΜΕ”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών