Ψάχνω γαλλικό μπουλντόγκ

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11813
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Ψάχνω γαλλικό μπουλντόγκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 04 Οκτ 2019, 18:08

Nero έγραψε:
04 Οκτ 2019, 17:54
Sid Vicious έγραψε:
04 Οκτ 2019, 17:53
Νευράκια ε; Φίλε μου έτσι θα γίνεται αν εθελοτυφλείς, θα ψάχνεις γαλλικα μπουλτνογκ, θα παριστάνεις τον ιστορικο και τα ψυχολογικα σου εκει θα μαζεύονται, βουνο θα γινονται και θα σαι μεσα στα νευρα. Δεν είμαι και γιατρος να σε προτείνω σε τετοια περιπτωση τι ηρεμιστικα μπορει να σε βοηθησουν.
Καθόλου μα καθόλου νευράκια. Απλή απογοήτευση
Γνωριζόμαστε; :102:
Πάντως την συμβουλή μου άκουσε την, για καλό είναι.
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Ψάχνω γαλλικό μπουλντόγκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 04 Οκτ 2019, 18:11

the comet the course the tail έγραψε:
04 Οκτ 2019, 18:04
για ποιο λόγο να βάλει κανείς τέτοιο μπελά στο κεφάλι του; σκύλο; σοβαρά; (εξαιρείται το αγαπημένο μου μπιζέλι).
θέλει να φάει, να χέσει, να το πας βόλτα, γαβγίζει. δεν μπορείς να πας πουθενά. ούτε παιδί να είχες.
πάρτε μια γατούλα που είναι βολικές.
Πολλοί έχουν διάφορους λόγους που παίρνουν σκύλο, αλλά όχι ρε παιδιά και για να βγάλουμε γκόμενα!

Για να σώσεις μια ζωή ας πούμε παράλληλα με κάτι που σε υποχρεώνει να βρίσκεσαι κάπου συνέχεια. Εγώ έτσι πήρα τον σκύλο, για να τον σώσω από βέβαιο θάνατο (από φίλο, όχι από γκόμενα στο φέις) ενώ παράλληλα είχα και την μητέρα μου με αλτσχάιμερ, έχω και τον ανάλογο χώρο φυσικά για τέτοια φιλοξενία. Πέθανε η μητέρα μου πεθαίνει και το σκυλάκι μου τώρα, έφτασε η ώρα της νομίζω, έχει καταπέσει πολύ.
the end

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10157
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Ψάχνω γαλλικό μπουλντόγκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 04 Οκτ 2019, 18:20

Nero έγραψε:
04 Οκτ 2019, 15:43
Για υιοθεσία, αλλά και η ενοικίαση είναι συζητήσιμη

Ο τυπάς είναι εμφανίσιμος , το έχει με το μπλα μπλά , οπότε και κότα να έβγαζε βόλτα (με harness) το αποτέλεσμα θα ήταν το ίδιο , μη σου πω και καλύτερο . :smt005:


Σκέψου το . !!

Εικόνα

fagano3

Re: Ψάχνω γαλλικό μπουλντόγκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fagano3 » 04 Οκτ 2019, 18:35

Nαι να βγαλεις γκομενα και μετα να μην μπορεις να πας ουτε μονοημερη γιατι δεν θα εχεις που να αφησεις τον σκυλο. :lol:

Απαραιτητη προυποθεση για να παρεις σκυλι ειναι να εχεις καποιον στο σπιτι που δεν θα εργαζεται και γειτονα με τον οποιο εχεις καλες σχεσεις και τον εμπιστευεσαι για να του δινεις τα κλειδια του σπιτιου αμα πας κανα τριημερο εκδρομη.

Παντως ολα αυτα τα γαλλικα μπουλντογ και παρεμφερη με την κοντη μυτη ειναι εντελως προβληματικα. Στα 3 μετρα λαχανιαζουν.

Παρε ενα λαμπραδορ που ειναι ομορφο,φιλικο με ολους και παιζει καλα σε παρκα με σκυλους που κανεις τις γνωριμιες.

Αν θες παντως πραγματικα εντυπωσιακο σκυλι παρε ενα galgo ή greyhood.

Δεν υπαρχει περιπτωση με το που θα το δουν να τρεχει να μην ερθουν να σου μιλησουν. Αντρες , γυναικες.Δεν εχει σημασια.Ολοι μενουν οταν το πρωτοβλεπουν να τρεχει.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ψάχνω γαλλικό μπουλντόγκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 04 Οκτ 2019, 18:48

Εγώ συναντάω κάποιες φορές τα πρωινά που φεύγω έναν με ένα σκύλο τεράστιο πατσαβουράκι. Αλλά τεράστιο. Αυτόν δεν τον έχω κοιτάξει και πολλές φορές αλλά εκείνος ο σκύλος μου έρχεται να γονατίσω να τον πάρω αγκαλιά :hebit:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Ψάχνω γαλλικό μπουλντόγκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 04 Οκτ 2019, 18:52

fagano3 έγραψε:
04 Οκτ 2019, 18:35


Αν θες παντως πραγματικα εντυπωσιακο σκυλι παρε ενα galgo ή greyhood.

Δεν υπαρχει περιπτωση με το που θα το δουν να τρεχει να μην ερθουν να σου μιλησουν. Αντρες , γυναικες.Δεν εχει σημασια.Ολοι μενουν οταν το πρωτοβλεπουν να τρεχει.
Αν πάρεις τέτοιο μόνο ο Γούντι θα σε πλησιάσει, τι άλογο τι σκύλος...
the end

fagano3

Re: Ψάχνω γαλλικό μπουλντόγκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fagano3 » 04 Οκτ 2019, 19:15

Πάνας έγραψε:
04 Οκτ 2019, 18:52
fagano3 έγραψε:
04 Οκτ 2019, 18:35


Αν θες παντως πραγματικα εντυπωσιακο σκυλι παρε ενα galgo ή greyhood.

Δεν υπαρχει περιπτωση με το που θα το δουν να τρεχει να μην ερθουν να σου μιλησουν. Αντρες , γυναικες.Δεν εχει σημασια.Ολοι μενουν οταν το πρωτοβλεπουν να τρεχει.
Αν πάρεις τέτοιο μόνο ο Γούντι θα σε πλησιάσει, τι άλογο τι σκύλος...
Eιναι πολυ γλυκα και πολυ απαλα στο αγγιγμα.

Αν σε αφησουν βεβαια, γιατι ειναι ντροπαλα.

Παντως οταν τρεχουν ειναι σαν μπαλαρινες.Σαν να μην πατανε στο εδαφος.

Επισης ειναι απο τα λιγα σκυλια που βλεπω συχνα ως ζευγαρια αν εξαιρεσουμε τα πατσαβουροσκυλα μινιον.

Συν οτι μπορεις να τα βρεις και τζαμπα μιας και πολλοι παλιανθρωποι τα παρατανε μολις γερασουν γιατι δεν ειναι πια τοσο καλα για κυνηγι.

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Ψάχνω γαλλικό μπουλντόγκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 04 Οκτ 2019, 19:24

Καμάκι επιπέδου "ζαχαροπλάστης είναι ο μπαμπάς σου;"

bolek
Δημοσιεύσεις: 2245
Εγγραφή: 06 Ιουν 2019, 21:40

Re: Ψάχνω γαλλικό μπουλντόγκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bolek » 04 Οκτ 2019, 19:27

αμα παρω το μαλτεζακι της αδερφης μου και το παω βολτα στην πειραικη θα Γαμησω;
η πρεπει να εχω μεγαλυτερο σκυλι;

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Ψάχνω γαλλικό μπουλντόγκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 04 Οκτ 2019, 19:32

Τις προάλλες καθώς περίμενα να έρθει ο οδοντογιατρός έκατσα στο απέναντι παρκάκι από το ιατρείο, ήταν μια κοπελιά με ένα ροντβάιλερ και της έπιασα συζήτηση για να περάσει η ώρα, σε κάποια φάση άρχισε να μου λέει ότι συζεί με κάποιον κλπ, κάτι σαν απολογία ότι δεν μπορεί να προχωρήσει παρακάτω ή ότι πρέπει να είμαι ενήμερος.. το έχω πάθει με άλλες δύο αυτό. Χωρίς να έχω δώσει ποτέ δικαίωμα.
the end

Ορέστης 35

Re: Ψάχνω γαλλικό μπουλντόγκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 04 Οκτ 2019, 20:11

the comet the course the tail έγραψε:
04 Οκτ 2019, 18:04
για ποιο λόγο να βάλει κανείς τέτοιο μπελά στο κεφάλι του; σκύλο; σοβαρά; (εξαιρείται το αγαπημένο μου μπιζέλι).
θέλει να φάει, να χέσει, να το πας βόλτα, γαβγίζει. δεν μπορείς να πας πουθενά. ούτε παιδί να είχες.
πάρτε μια γατούλα που είναι βολικές.
Το πηρε η μανα μου και ο αδερφος μου και μολις εμαθαν οτι θελει καθε μερα βολτα το παρατησαν. Ευτυχως υπηρχα εγω.

Ορέστης 35

Re: Ψάχνω γαλλικό μπουλντόγκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 04 Οκτ 2019, 20:12

Πάνας έγραψε:
04 Οκτ 2019, 19:32
Τις προάλλες καθώς περίμενα να έρθει ο οδοντογιατρός έκατσα στο απέναντι παρκάκι από το ιατρείο, ήταν μια κοπελιά με ένα ροντβάιλερ και της έπιασα συζήτηση για να περάσει η ώρα, σε κάποια φάση άρχισε να μου λέει ότι συζεί με κάποιον κλπ, κάτι σαν απολογία ότι δεν μπορεί να προχωρήσει παρακάτω ή ότι πρέπει να είμαι ενήμερος.. το έχω πάθει με άλλες δύο αυτό. Χωρίς να έχω δώσει ποτέ δικαίωμα.
Να τις ρωτας "θα παντρευτειτε;" μολις σου πουν ετσι. Το κανει ενας pua και ειναι ψαρωτικο.

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Ψάχνω γαλλικό μπουλντόγκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 04 Οκτ 2019, 21:01

Ορέστης 35 έγραψε:
04 Οκτ 2019, 20:12
Πάνας έγραψε:
04 Οκτ 2019, 19:32
Τις προάλλες καθώς περίμενα να έρθει ο οδοντογιατρός έκατσα στο απέναντι παρκάκι από το ιατρείο, ήταν μια κοπελιά με ένα ροντβάιλερ και της έπιασα συζήτηση για να περάσει η ώρα, σε κάποια φάση άρχισε να μου λέει ότι συζεί με κάποιον κλπ, κάτι σαν απολογία ότι δεν μπορεί να προχωρήσει παρακάτω ή ότι πρέπει να είμαι ενήμερος.. το έχω πάθει με άλλες δύο αυτό. Χωρίς να έχω δώσει ποτέ δικαίωμα.
Να τις ρωτας "θα παντρευτειτε;" μολις σου πουν ετσι. Το κανει ενας pua και ειναι ψαρωτικο.
Τι είναι ο pua, έχει βούλες;
the end

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14597
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Ψάχνω γαλλικό μπουλντόγκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 04 Οκτ 2019, 21:09

the comet the course the tail έγραψε:
04 Οκτ 2019, 18:04
για ποιο λόγο να βάλει κανείς τέτοιο μπελά στο κεφάλι του; σκύλο; σοβαρά; (εξαιρείται το αγαπημένο μου μπιζέλι).
θέλει να φάει, να χέσει, να το πας βόλτα, γαβγίζει. δεν μπορείς να πας πουθενά. ούτε παιδί να είχες.
πάρτε μια γατούλα που είναι βολικές.
:+1:
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14597
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Ψάχνω γαλλικό μπουλντόγκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 04 Οκτ 2019, 21:15

the comet the course the tail έγραψε:
04 Οκτ 2019, 17:59
εγώ πάντως άμα βλέπω γυναίκα με σκυλάκι ή και άντρα, κάνω πέρα. βλαμμένοι έχουν σκύλους συνήθως και τους πάνε και βόλτα. :xena:
Eγώ δεν τα ξανάφτιαξα με καψούρα μου (σεξουαλικού τύπου) ενώ είχα μετανιώσει και ήθελα να τα βρούμε γιατί έμαθα πως πήρε σκύλο. Δεν πίστεψα πως θα πλένει τα χέρια της πριν μου τον πιάσει ...

:a040:
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών