Παπουτσια.

Διασκέδαση, μόδα, life style, dolce vita
Ορέστης 35

Re: Παπουτσια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 19 Σεπ 2019, 23:17

Υπερκουλ, καλεσμα στο αντιθετο φυλο ειναι το να παιζεις μουσικη, ειδικα το να τραγουδας.

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Παπουτσια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 19 Σεπ 2019, 23:34

Ορέστης 35
Για μια ακόμα φορά η πείρα σου, έγινε σοφία, εύγε. Νομίζω και εγώ το ίδιο, όλα αυτά τα ντροπαλά παιδιά, που ακολουθούσαν είδη μουσικής, ομάδες, ιδεολογίες ήταν κάτι τέτοιο, μια κοψιά, μόνο άλλαζε το περιτύλιγμα. Το ίδιο συμβαίνει και με τα μεγάλα, ενήλικα μονοθεματικά "παιδιά",που αφιερώνουν την ζωή τους σε κάτι, που θα τους κάνει να ξεχνάνε.
Έσπασα το κεφάλι μου να θυμηθώ ποιος ήμουν επακριβώς την ίδια εποχή. Υποθέτω πως υπήρξα ένα είδος MGTOW( όχι με την σημερινή έννοια, του τύπου μισώ τις γυναίκες και θέλω να γυαλίσω το πόμολο). Ήμουν ένα παιδί ιδιόρρυθμο με εντελώς δικά μου ενδιαφέροντα, άκουγα πολύ ας πούμε εκείνη την περίοδο ψυχεδελική μουσική των 60ς(δεν άκουγε κανείς άλλος), διάβαζα μπιτ συγγραφείς, μου άρεσε η πολιτική. Αυτά δεν τα συζητούσα ιδιαίτερα με συνομήλικους και αναγκαζόμουν να κάνω παρέα με πολύ μεγαλύτερους. Ακόμα και τώρα δεν μπορώ να καταλάβω από πήγαζε αυτή η συμπεριφορά, ούτε κακής εμφάνισης ήμουν, ούτε ένιωθα απόρριψη και τέτοια πράγματα,ούτε καν επιθυμούσα να ξεχωρίζω. Μάλλον είχα περίεργα χόμπι :102:
Τα βινίλια τελικά τα πούλησα εντελώς αδιάφορα. Θα σπρώξω και τα βιβλία επίσης, μερικά είναι και πολύ σπάνια.
Βερμαχτ φορούσα και εγώ, αλλά πιο πολύ μου άρεσαν κάτι καουμπόικες καστόρ μπότες που είχα πάρει από την Αμερικάνικη αγορά στον Βαρδάρη. Τζιν μπουφαν μου αρέσουν ακόμα και ψυχεδελικά πουκάμισα επίσης.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Υπερκουλτουριάρης την 19 Σεπ 2019, 23:40, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Παπουτσια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 19 Σεπ 2019, 23:39

Ορέστης 35 έγραψε:
19 Σεπ 2019, 23:17
Υπερκουλ, καλεσμα στο αντιθετο φυλο ειναι το να παιζεις μουσικη, ειδικα το να τραγουδας.
Δεν μου άρεσε ποτέ, προτιμώ να ακούω. Περισσότερα λένε για εσένα τα γούστα σου,παρά τα τυχαία ταλέντα σου. Είμαι ρομαντικός, ήθελα πάντα να με θελουν για αυτό που είμαι.

Ορέστης 35

Re: Παπουτσια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 20 Σεπ 2019, 02:07

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
19 Σεπ 2019, 23:34
Ορέστης 35
Για μια ακόμα φορά η πείρα σου, έγινε σοφία, εύγε. Νομίζω και εγώ το ίδιο, όλα αυτά τα ντροπαλά παιδιά, που ακολουθούσαν είδη μουσικής, ομάδες, ιδεολογίες ήταν κάτι τέτοιο, μια κοψιά, μόνο άλλαζε το περιτύλιγμα. Το ίδιο συμβαίνει και με τα μεγάλα, ενήλικα μονοθεματικά "παιδιά",που αφιερώνουν την ζωή τους σε κάτι, που θα τους κάνει να ξεχνάνε.
Έσπασα το κεφάλι μου να θυμηθώ ποιος ήμουν επακριβώς την ίδια εποχή. Υποθέτω πως υπήρξα ένα είδος MGTOW( όχι με την σημερινή έννοια, του τύπου μισώ τις γυναίκες και θέλω να γυαλίσω το πόμολο). Ήμουν ένα παιδί ιδιόρρυθμο με εντελώς δικά μου ενδιαφέροντα, άκουγα πολύ ας πούμε εκείνη την περίοδο ψυχεδελική μουσική των 60ς(δεν άκουγε κανείς άλλος), διάβαζα μπιτ συγγραφείς, μου άρεσε η πολιτική. Αυτά δεν τα συζητούσα ιδιαίτερα με συνομήλικους και αναγκαζόμουν να κάνω παρέα με πολύ μεγαλύτερους. Ακόμα και τώρα δεν μπορώ να καταλάβω από πήγαζε αυτή η συμπεριφορά, ούτε κακής εμφάνισης ήμουν, ούτε ένιωθα απόρριψη και τέτοια πράγματα,ούτε καν επιθυμούσα να ξεχωρίζω. Μάλλον είχα περίεργα χόμπι :102:
Τα βινίλια τελικά τα πούλησα εντελώς αδιάφορα. Θα σπρώξω και τα βιβλία επίσης, μερικά είναι και πολύ σπάνια.
Βερμαχτ φορούσα και εγώ, αλλά πιο πολύ μου άρεσαν κάτι καουμπόικες καστόρ μπότες που είχα πάρει από την Αμερικάνικη αγορά στον Βαρδάρη. Τζιν μπουφαν μου αρέσουν ακόμα και ψυχεδελικά πουκάμισα επίσης.
Φωτο ψυχεδελικα πουκαμισα; :D

Πως και δε μπηκες σε κομματικες νεολαιες;

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Παπουτσια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 20 Σεπ 2019, 08:44

Ορέστης 35 έγραψε:
20 Σεπ 2019, 02:07
Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
19 Σεπ 2019, 23:34
Ορέστης 35
Για μια ακόμα φορά η πείρα σου, έγινε σοφία, εύγε. Νομίζω και εγώ το ίδιο, όλα αυτά τα ντροπαλά παιδιά, που ακολουθούσαν είδη μουσικής, ομάδες, ιδεολογίες ήταν κάτι τέτοιο, μια κοψιά, μόνο άλλαζε το περιτύλιγμα. Το ίδιο συμβαίνει και με τα μεγάλα, ενήλικα μονοθεματικά "παιδιά",που αφιερώνουν την ζωή τους σε κάτι, που θα τους κάνει να ξεχνάνε.
Έσπασα το κεφάλι μου να θυμηθώ ποιος ήμουν επακριβώς την ίδια εποχή. Υποθέτω πως υπήρξα ένα είδος MGTOW( όχι με την σημερινή έννοια, του τύπου μισώ τις γυναίκες και θέλω να γυαλίσω το πόμολο). Ήμουν ένα παιδί ιδιόρρυθμο με εντελώς δικά μου ενδιαφέροντα, άκουγα πολύ ας πούμε εκείνη την περίοδο ψυχεδελική μουσική των 60ς(δεν άκουγε κανείς άλλος), διάβαζα μπιτ συγγραφείς, μου άρεσε η πολιτική. Αυτά δεν τα συζητούσα ιδιαίτερα με συνομήλικους και αναγκαζόμουν να κάνω παρέα με πολύ μεγαλύτερους. Ακόμα και τώρα δεν μπορώ να καταλάβω από πήγαζε αυτή η συμπεριφορά, ούτε κακής εμφάνισης ήμουν, ούτε ένιωθα απόρριψη και τέτοια πράγματα,ούτε καν επιθυμούσα να ξεχωρίζω. Μάλλον είχα περίεργα χόμπι :102:
Τα βινίλια τελικά τα πούλησα εντελώς αδιάφορα. Θα σπρώξω και τα βιβλία επίσης, μερικά είναι και πολύ σπάνια.
Βερμαχτ φορούσα και εγώ, αλλά πιο πολύ μου άρεσαν κάτι καουμπόικες καστόρ μπότες που είχα πάρει από την Αμερικάνικη αγορά στον Βαρδάρη. Τζιν μπουφαν μου αρέσουν ακόμα και ψυχεδελικά πουκάμισα επίσης.
Φωτο ψυχεδελικα πουκαμισα; :D

Πως και δε μπηκες σε κομματικες νεολαιες;
Αν τα βρω, ίσα που τα ξαναφοράω(στο σπίτι :D )

Δεν είχα καμιά επιθυμία να ανήκω κάπου. Την αίσθηση πως το σωστό και το λάθος είναι σχετικά την είχα και τότε,φανατικός δεν υπήρξα ποτέ . Εκ των πραγματων ΠΑΣΟΚ και ΝΔ απορρίπτονταν. Σαν γλίτσες τους έβλεπα, που πάνε έκει για την κονόμα. Οι ΚΚΕδες δεν μου ήταν αντιπαθείς,αλλά ήταν βαρετοί και πειθαρχημένοι, σου ζάλιζαν τα παπάρια, το ίδιο και οι αριστεριστές. Μάλλον κάτι σε ελευθεριακός ευρωκομμουνισμός μου άρεσε. Θυμάμαι πως ήμουν άθεος και αδιάφορος για την πατρίδα. Οι λαθρομετανάστες δεν με ενοχλούσαν. Άλλαξα γνώμη γύρω στο 2000,όταν άρχισαν να γίνονταν πολλοί και να τους παρατηρώ χωρίς ταμπού.

Άβαταρ μέλους
κυριος Μακης
Δημοσιεύσεις: 520
Εγγραφή: 03 Μάιος 2018, 10:33
Τοποθεσία: Agri Decumates

Re: Παπουτσια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κυριος Μακης » 20 Σεπ 2019, 11:54

παντως για κατι πιο χαλαρο, πηρα φετος Arkk και ειμαι ικανοποιημενος ως τωρα, καποια μοντελα τους μου αρεσουν πολυ.

Παρταλι

Re: Παπουτσια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παρταλι » 23 Σεπ 2019, 19:21

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
19 Σεπ 2019, 23:34
Ήμουν ένα παιδί ιδιόρρυθμο με εντελώς δικά μου ενδιαφέροντα, άκουγα πολύ ας πούμε εκείνη την περίοδο ψυχεδελική μουσική των 60ς(δεν άκουγε κανείς άλλος).
οταν λες κανεις αλλος τι εννοεις?
στο διαμερισμα σου?
στην πολυκατοικια?
στην παρεα σου?
στο γυραδικο?

γινε πιο σαφης γιατι το πχορουμ το διαβαζει κοσμος και κοσμακης
θα γινει κανα μαζικο ντου απο παντου

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Παπουτσια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 07 Οκτ 2019, 20:59

Εικόνα

Το θέλω αυτό. :hebit:
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Παπουτσια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 07 Οκτ 2019, 21:00

Να πας στρατιωτης

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Παπουτσια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 07 Οκτ 2019, 21:03

perseus έγραψε:
07 Οκτ 2019, 21:00
Να πας στρατιωτης
Τα άρβυλα τα στρατιωτικά είναι άριστης ποιότητας. Είχα μικρότερη. Αυτά είναι λίγο διαφορετικά αλλά κατάλληλα για την εποχή και για τις βροχές. Δεν γίνεται να γυρνάω με τις γόβες συνέχεια.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16949
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Παπουτσια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 07 Οκτ 2019, 21:03

Gherschaagk έγραψε:
07 Οκτ 2019, 20:59
Εικόνα

Το θέλω αυτό. :hebit:
Δε μιλαω γιατι θα με παρεξηγησεις παλι.
















Σα λεσβια θα εισαι ρε!!! :003:

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Παπουτσια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 07 Οκτ 2019, 21:05

stergiosbik έγραψε:
07 Οκτ 2019, 21:03
Gherschaagk έγραψε:
07 Οκτ 2019, 20:59
Εικόνα

Το θέλω αυτό. :hebit:
Δε μιλαω γιατι θα με παρεξηγησεις παλι.
















Σα λεσβια θα εισαι ρε!!! :003:
Ναι μη με παρεξηγήσουν την καημένη και δεν θα μου κάθεται μετά.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14664
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Παπουτσια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 07 Οκτ 2019, 21:05

Gherschaagk έγραψε:
07 Οκτ 2019, 20:59
Εικόνα

Το θέλω αυτό. :hebit:
Εγκρίνω, τύπισσα!
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Παπουτσια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 07 Οκτ 2019, 21:06

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Παπουτσια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 07 Οκτ 2019, 21:12

Feindflug έγραψε:
07 Οκτ 2019, 21:05
Gherschaagk έγραψε:
07 Οκτ 2019, 20:59
Εικόνα

Το θέλω αυτό. :hebit:
Εγκρίνω, τύπισσα!
Κι εγώ τύπε αν και ζαχαρώνω και τα λευκά που έχει.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Life style”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών