Borderless - χωρίς σύνορα ένα διαφωτιστικό ντοκιμαντέρ για το μεταναστευτικό κύμα

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
axilmar
Δημοσιεύσεις: 8311
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Borderless - χωρίς σύνορα ένα διαφωτιστικό ντοκιμαντέρ για το μεταναστευτικό κύμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 09 Οκτ 2019, 14:51

Northern Spirit έγραψε:
09 Οκτ 2019, 14:50
axilmar έγραψε:
09 Οκτ 2019, 14:48
Northern Spirit έγραψε:
09 Οκτ 2019, 14:45


Το συζηταμε γιατι στη Ευερωπη οι ξενοι μεταναστες ειναι στο 4.5% του πληθυσμου ενας χστους 20 δηλαδη αλλα παρολα αυτα διαβαζουε οτι "γεμισε η Ευρωπη μεταναστες".

Η πλακα ειναι οτι στις ΗΠΑ ή την Ρωσια που παρουσιαζουνε πιο σκληρη γραμη το ποσοστο μεταναστων ειναι υψηλοτερο.Παρολα αυτα χρησιμκποιουμε και στην Ευρωπη την δικη τους ρητορικη.
Δλδ το οριο πιο ειναι;
δεν υπαρχει συγκεκριμενο οριο αλλα οταν λες "γεμισε η χωρα μεταναστες" λογικα καποιος θα περιμενε πολυ περισσοτερους αναλογικα απο το 1 στους 20.

Διαφοροι ξενοφοβικοι εδω μεσα και στον τυπο διακηρυσουνε οτι αυτο το 5% οπου να'ναι θα επιβαλλει και τους δικους του νομους στη χωρα..Μιλαμε για υπερβολικη υστερια..
Δλδ μπορουν να ερθουν 100 εκατομμυρια μουσουλμανοι στην Ελλαδα, ας πουμε;

Στρακαστρουκας
Δημοσιεύσεις: 10991
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 17:48
Phorum.gr user: Στρακαστρουκας

Re: Borderless - χωρίς σύνορα ένα διαφωτιστικό ντοκιμαντέρ για το μεταναστευτικό κύμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στρακαστρουκας » 09 Οκτ 2019, 14:57

axilmar έγραψε:
09 Οκτ 2019, 14:51
Δλδ μπορουν να ερθουν 100 εκατομμυρια μουσουλμανοι στην Ελλαδα, ας πουμε;
Με λευκους δυτικους δεν εχεις προβλημα φανταζομαι
"Δεν ειμαι ΝΔλης αλλα..."

alexandroso
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 20 Απρ 2018, 16:11

Re: Borderless - χωρίς σύνορα ένα διαφωτιστικό ντοκιμαντέρ για το μεταναστευτικό κύμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alexandroso » 09 Οκτ 2019, 14:58

axilmar έγραψε:
09 Οκτ 2019, 14:42
alexandroso έγραψε:
09 Οκτ 2019, 14:41
Τρίχες στο πρώτο σκέλος περισσότερες τρίχες στο δεύτερο στο οποίο είπα ότι έχω ήδη απαντήσει πολλές φορές. Σκέψου μόνος σου ή ψάξε τις δημοσιεύσεις μου. Δεν είναι πάνω από μια μέρα που με ξαναρώτησαν αυτή την πρωτότυπη μαλακία. θα σου δώσω και Hint, το νήμα της Μόριας.
Ωραια, θα τις ψαξω τις δημοσιευσεις σου. Το 1ο σκελος γιατι ειναι τριχες; πως το τεκμηριωνεις οτι ειναι τριχες;

EDIT: σε 67 εγγραφες δεν βρηκα τιποτε σχετικο, παρα μονο το 'οσους αστεγους εχεις παρει εσυ'.

Η ερωτηση λοιπον μενει.
Θα σου πω μια ιστορία. Οταν επί Οθωνα είχαν έρθει Πολωνοί επαναστάτες σαν πρόσφυγες το Ελληνικό κράτος άρχισε να φτιάχνει δρόμους μόνο και μόνο για να τους εργοδοτήσει. (βέβαια μετά ο Οθωνας με την παρότρυνση ξένων κυβερνήσεων τους έστρωσε στο κυνήγι με τη δικαιολογία ότι θέλαν να ανατρέψουν τη μοναρχία αλλά αυτή είναι άλλη ιστορία) Το χαμηλό εργατικό κόστος είναι το προαπαιτούμενο της καπιταλιστικής ανάπτυξης. Γιατί νομίζεις ότι η κυβέρνηση προσπαθεί να κταργήσει τις ΣΣΕ και να τις αντικαταστήσει με επιχειρηματικές; Γιατί έχουν κατώτατο μισθό μέσα. Σε κάθε περίπτωση ο πλούτος κάθε χώρας γεννιέται από την εργασία. Εχεις πάει και φέρνεις αλλοδαπούς νόμιμα, μέσω μεγάλων γραφείων εργασίας, για να δουλέψουν με μεροκάματα πείνας τόσο στον τουρισμό όσο και στην αγροτική παραγωγή αλλά δεν θες αυτούς που έρχονται από μόνοι τους γιατί... δεν θα πάρει την προμήθειά του το γραφείο;

Η απάντηση είναι, αφού επιμένεις, ότι γι αυτό φτιάχνουμε κράτος και οργανωμένες κοινωνίες και διεθνείς νόμους για να κάνουν αυτά που δεν μπορεί να κάνει ο πολίτης μόνος του. Σειρά σου τώρα. Γιατί φωνάζεις για τους Ελληνες; Πόσους Ελληνες άστεγους έχεις σπίτι σου και φιλοξενείς και ταίζεις;
Don't knock on masturbation. It's sex with someone I love. "Woody Allen"
Never underestimate the power of denial. "American beauty"

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8311
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Borderless - χωρίς σύνορα ένα διαφωτιστικό ντοκιμαντέρ για το μεταναστευτικό κύμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 09 Οκτ 2019, 15:05

alexandroso έγραψε:
09 Οκτ 2019, 14:58
Σε κάθε περίπτωση ο πλούτος κάθε χώρας γεννιέται από την εργασία.
Αρα, εφοσον δεν εχουμε εργασια στην Ελλαδα, δεν μπορουμε να φερουμε και ανθρωπους, χωρις να πεσει το βιοτικο επιπεδο.

Εαν διαφωνεις καπου, ειμαι ανοιχτος στο να ακουσω το αντεπιχειρημα.
alexandroso έγραψε:
09 Οκτ 2019, 14:58
Η απάντηση είναι, αφού επιμένεις, ότι γι αυτό φτιάχνουμε κράτος και οργανωμένες κοινωνίες και διεθνείς νόμους για να κάνουν αυτά που δεν μπορεί να κάνει ο πολίτης μόνος του. Σειρά σου τώρα. Γιατί φωνάζεις για τους Ελληνες; Πόσους Ελληνες άστεγους έχεις σπίτι σου και φιλοξενείς και ταίζεις;
Τι παει να πει 'οτι για αυτο φτιαχνουμε δομες;' δεν σε ρωτησα τι κανει η χωρα για τους μεταναστες, ρωτησα εσυ τι κανεις.

Θα σου απαντησω περι Ελληνων, αμα μου απαντησεις γιατι εσυ δεν εχεις παρει λαθρομεταναστες. Η απαντηση 'γιατι το κανει το κρατος' ισοδυναμει με την απαντηση 'δεν θελω να ξοδεψω τα δικα μου resources'.


alexandroso
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 20 Απρ 2018, 16:11

Re: Borderless - χωρίς σύνορα ένα διαφωτιστικό ντοκιμαντέρ για το μεταναστευτικό κύμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alexandroso » 09 Οκτ 2019, 15:09

axilmar έγραψε:
09 Οκτ 2019, 15:05
alexandroso έγραψε:
09 Οκτ 2019, 14:58
Σε κάθε περίπτωση ο πλούτος κάθε χώρας γεννιέται από την εργασία.
Αρα, εφοσον δεν εχουμε εργασια στην Ελλαδα, δεν μπορουμε να φερουμε και ανθρωπους, χωρις να πεσει το βιοτικο επιπεδο.

Εαν διαφωνεις καπου, ειμαι ανοιχτος στο να ακουσω το αντεπιχειρημα.
alexandroso έγραψε:
09 Οκτ 2019, 14:58
Η απάντηση είναι, αφού επιμένεις, ότι γι αυτό φτιάχνουμε κράτος και οργανωμένες κοινωνίες και διεθνείς νόμους για να κάνουν αυτά που δεν μπορεί να κάνει ο πολίτης μόνος του. Σειρά σου τώρα. Γιατί φωνάζεις για τους Ελληνες; Πόσους Ελληνες άστεγους έχεις σπίτι σου και φιλοξενείς και ταίζεις;
Τι παει να πει 'οτι για αυτο φτιαχνουμε δομες;' δεν σε ρωτησα τι κανει η χωρα για τους μεταναστες, ρωτησα εσυ τι κανεις.

Θα σου απαντησω περι Ελληνων, αμα μου απαντησεις γιατι εσυ δεν εχεις παρει λαθρομεταναστες. Η απαντηση 'γιατι το κανει το κρατος' ισοδυναμει με την απαντηση 'δεν θελω να ξοδεψω τα δικα μου resources'.
Τι θα πει δεν έχουμε εργασία στην Ελλάδα; Δεν σε καταλαβαίνω. Μήπως εννοείς ότι δεν υπάρχει τίποτα που να χρειάζεται να γίνει στην Ελλάδα;

Ποιός μίλησε για το τι ξοδεύω και που; Εγώ απλά είπα γιατί δεν έχω μετανάστη σπίτι μου. Για τον ίδιο λόγο που δεν έχω και Ελληνα άστεγο σπίτι μου. Για τον ίδιο λόγο που πληρώνω το κράτος για να αναλαμβάνει τέτοια θέματα. Εσύ; Γιατί; Θα απαντήσεις ποτέ ή μόνο ερωτήσεις θα κάνεις;
Don't knock on masturbation. It's sex with someone I love. "Woody Allen"
Never underestimate the power of denial. "American beauty"

Άβαταρ μέλους
Northern Spirit
Δημοσιεύσεις: 10759
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:19

Re: Borderless - χωρίς σύνορα ένα διαφωτιστικό ντοκιμαντέρ για το μεταναστευτικό κύμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Northern Spirit » 09 Οκτ 2019, 15:11

axilmar έγραψε:
09 Οκτ 2019, 14:51
Northern Spirit έγραψε:
09 Οκτ 2019, 14:50
axilmar έγραψε:
09 Οκτ 2019, 14:48


Δλδ το οριο πιο ειναι;
δεν υπαρχει συγκεκριμενο οριο αλλα οταν λες "γεμισε η χωρα μεταναστες" λογικα καποιος θα περιμενε πολυ περισσοτερους αναλογικα απο το 1 στους 20.

Διαφοροι ξενοφοβικοι εδω μεσα και στον τυπο διακηρυσουνε οτι αυτο το 5% οπου να'ναι θα επιβαλλει και τους δικους του νομους στη χωρα..Μιλαμε για υπερβολικη υστερια..
Δλδ μπορουν να ερθουν 100 εκατομμυρια μουσουλμανοι στην Ελλαδα, ας πουμε;
δεν εχουνε ερθει για πανω απο 1000 χρονια ουτε προκειται να ερθουνε τετοια νουμερα..
Αλλα εδω μιλαμε για υστερια: ανθρωπους που ζτανε να πυροβολουνε αοπλους μεταναστες στα συνορα η να βυθιζουνε τα πλαια ποθυ τους μετεφερουνε με την δικαιολογια οτι "γεμισαμε". Ολα αυτα γινονται για το 5% που στην ουσια ειναι ακομη μικροτερο αφου το μεγαλυτερο μερος του 5% ειναι νομιμοι μεταναστες.

Στην ουσια ολη η φασαρια γινεται, και κυβερνησεις εχουνε πεσει στην Ευρωπη για φαινομενο που ειναι κατω του 1% του πληθυσμου.

Αυτο, ναι, ειναι παραλογισμος και υστερια.
"Έκαστος τόπος έχει την πληγήν του: Η Αγγλία την ομίχλην, η Αίγυπτος τας οφθαλμίας, η Βλαχία τας ακρίδας και η Ελλάς τους Έλληνας".

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8311
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Borderless - χωρίς σύνορα ένα διαφωτιστικό ντοκιμαντέρ για το μεταναστευτικό κύμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 09 Οκτ 2019, 15:18

alexandroso έγραψε:
09 Οκτ 2019, 15:09
Τι θα πει δεν έχουμε εργασία στην Ελλάδα; Δεν σε καταλαβαίνω. Μήπως εννοείς ότι δεν υπάρχει τίποτα που να χρειάζεται να γίνει στην Ελλάδα;
Θα πει οτι δεν εχουμε την τεραστια προσφορα εργασιας που ειχανε οι χωρες που ανεφερες. Δεν εχουμε καν προσφορα εργασιας που καλυπτει την τοπικη ανεργια.

Οποτε, συμφωνεις οτι δεν πρεπει να φερουμε ανθρωπους ή να ερθουν ανθρωποι επειδη δεν υπαρχει εργασια για αυτους;
alexandroso έγραψε:
09 Οκτ 2019, 15:09
Ποιός μίλησε για το τι ξοδεύω και που; Εγώ απλά είπα γιατί δεν έχω μετανάστη σπίτι μου. Για τον ίδιο λόγο που δεν έχω και Ελληνα άστεγο σπίτι μου. Για τον ίδιο λόγο που πληρώνω το κράτος για να αναλαμβάνει τέτοια θέματα. Εσύ; Γιατί; Θα απαντήσεις ποτέ ή μόνο ερωτήσεις θα κάνεις;
Καταλαβα. Ειπες οτι δεν εχεις γιατι το κρατος κανει αυτην την δουλεια.

Το θεμα ειναι γιατι δεν την κανεις εσυ αυτην την δουλεια, συμπληρωματικα με το κρατος. Ειδικα εφοσον ξερεις οτι το κρατος εχει τρομερες ελλειψεις.

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8311
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Borderless - χωρίς σύνορα ένα διαφωτιστικό ντοκιμαντέρ για το μεταναστευτικό κύμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 09 Οκτ 2019, 15:19

Northern Spirit έγραψε:
09 Οκτ 2019, 15:11
δεν εχουνε ερθει για πανω απο 1000 χρονια ουτε προκειται να ερθουνε τετοια νουμερα..
Οκ. 10 εκατομμυρια; σαφως και μπορουν να ερθουν 10 εκατομμυρια.

Για πες μου...ειναι αυτο αποδεκτο οριο;
Northern Spirit έγραψε:
09 Οκτ 2019, 15:11
Αλλα εδω μιλαμε για υστερια: ανθρωπους που ζτανε να πυροβολουνε αοπλους μεταναστες στα συνορα η να βυθιζουνε τα πλαια ποθυ τους μετεφερουνε με την δικαιολογια οτι "γεμισαμε". Ολα αυτα γινονται για το 5% που στην ουσια ειναι ακομη μικροτερο αφου το μεγαλυτερο μερος του 5% ειναι νομιμοι μεταναστες.

Στην ουσια ολη η φασαρια γινεται, και κυβερνησεις εχουνε πεσει στην Ευρωπη για φαινομενο που ειναι κατω του 1% του πληθυσμου.

Αυτο, ναι, ειναι παραλογισμος και υστερια.
Το προβλημα ειναι το τι θα γινει στο μελλον. Συγνωμη δλδ κιολας που σκεφτομαστε το μελλον μας.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 13583
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Borderless - χωρίς σύνορα ένα διαφωτιστικό ντοκιμαντέρ για το μεταναστευτικό κύμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 09 Οκτ 2019, 20:16

το είδε κανείς όλο το ντοκιμαντέρ;;
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Παρταλι

Re: Borderless - χωρίς σύνορα ένα διαφωτιστικό ντοκιμαντέρ για το μεταναστευτικό κύμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παρταλι » 09 Οκτ 2019, 20:21

axilmar εγω ζω στην επαρχια σε ενα δυοροφο σπιτι
μονος πλεον αφου εχω χασει γονεις κι ο πανω οροφος ρημαζει
σκεφτομαι να βαλω μεσα προσφυγες (ή και λαθρομεταναστες, σταρχιδιαμ)
μπας και σωθει το σπιτι και δεν πεσει στο κεφαλι μου

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26961
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Borderless - χωρίς σύνορα ένα διαφωτιστικό ντοκιμαντέρ για το μεταναστευτικό κύμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 09 Οκτ 2019, 21:05

alexandroso έγραψε:
09 Οκτ 2019, 12:50
...
A. το 1923, περίπου 17.000 Έλληνες
Β. Το 1939 περίπου 12.000 Έλληνες.
Γ. περίπου 20.000 Έλληνες
....
Α+Β+Γ = 49.000 Έλληνες πρόσφυγες.
Βάλε και τις 100άδες χιλιάδες μεταναστών στην Ευρώπη, Αμερικές, Αυστραλία.

Επομένως, κατά την halilέγγυα ιδεοληψία, είμαστε υποχρεωμένοι να δεχτούμε, σιτήσουμε, οικίσουμε, όλα τα μύρια των δυστυχισμένων επί προσώπου Γης!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nandros την 09 Οκτ 2019, 21:26, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Borderless - χωρίς σύνορα ένα διαφωτιστικό ντοκιμαντέρ για το μεταναστευτικό κύμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 09 Οκτ 2019, 21:10

Kauldron έγραψε:
09 Οκτ 2019, 14:27
alexandroso έγραψε:
09 Οκτ 2019, 13:39
axilmar έγραψε:
09 Οκτ 2019, 13:02
Εσυ κανεις διαχωρισμο προσφυγων/λαθρομεταναστων;
Οχι γιατί δεν υπάρχουν, για μένα, λαθραίοι άνθρωποι. Μόνο άνθρωποι που ψάχνουν για μια καλύτερη ζωή. Αλλωστε δεν έφυγαν μόνο σαν πρόσφυγες οι Ελληνες απ την Ελλάδα αλλά και σαν μετανάστες. Αλλά μικρή σημασία έχει το τι κάνω εγώ.
Λαθραναγνώστης, λαθροθήρας, λαθρέμπορος...
Λαθραναγνώστης δεν είναι αυτός που είναι λαθραίος. Ούτε και ο λαθροθήρας, ούτε και ο λαθρέμπορος.
Ασχοληθείτε επιτέλους με τη γλώσσα που υποτίθεται ότι υπηρετείτε.
Δεν υφίσταται έννοια "λαθρομετανάστης". Είναι μία μ...κία που πέταξε κάποιος και την έχουν πάρει όλοι οι ρατσιστές παραμάσχαλα.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26961
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Borderless - χωρίς σύνορα ένα διαφωτιστικό ντοκιμαντέρ για το μεταναστευτικό κύμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 09 Οκτ 2019, 21:19

Παρταλι έγραψε:
09 Οκτ 2019, 20:21
axilmar εγω ζω στην επαρχια σε ενα δυοροφο σπιτι
μονος πλεον αφου εχω χασει γονεις κι ο πανω οροφος ρημαζει σκεφτομαι να βαλω μεσα προσφυγες (ή και λαθρομεταναστες, σταρχιδιαμ) μπας και σωθει το σπιτι και δεν πεσει στο κεφαλι μου
Και υποθέτεις ότι θα το φροντίσουν και θα το συντηρήσουν;
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26961
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Borderless - χωρίς σύνορα ένα διαφωτιστικό ντοκιμαντέρ για το μεταναστευτικό κύμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 09 Οκτ 2019, 21:25

stavmanr έγραψε:
09 Οκτ 2019, 21:10
Kauldron έγραψε:
09 Οκτ 2019, 14:27
alexandroso έγραψε:
09 Οκτ 2019, 13:39

Οχι γιατί δεν υπάρχουν, για μένα, λαθραίοι άνθρωποι. Μόνο άνθρωποι που ψάχνουν για μια καλύτερη ζωή. Αλλωστε δεν έφυγαν μόνο σαν πρόσφυγες οι Ελληνες απ την Ελλάδα αλλά και σαν μετανάστες. Αλλά μικρή σημασία έχει το τι κάνω εγώ.
Λαθραναγνώστης, λαθροθήρας, λαθρέμπορος...
Λαθραναγνώστης δεν είναι αυτός που είναι λαθραίος. Ούτε και ο λαθροθήρας (κυνηγος που παραβιάζει τον νόμο), ούτε και ο λαθρέμπορος (έμπορος που παραβιάζει τον νόμο).
Ασχοληθείτε επιτέλους με τη γλώσσα που υποτίθεται ότι υπηρετείτε.
Δεν υφίσταται έννοια "λαθρομετανάστης" (μετανάστης που παραβιάζει τον νόμο). Είναι μία μ...κία που πέταξε κάποιος και την έχουν πάρει όλοι οι ρατσιστές παραμάσχαλα.
Μάθε πρώτα ελληνικά, χασοδίκη, και μετά κάνε μαθήματα στους άλλους με μ...κίες
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών