Ασουρμπανιμπάλ-Χαμουραμπί- Σαργών- Δονάλδος

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Nero

Re: Ασουρμπανιμπάλ-Χαμουραμπί- Σαργών- Δονάλδος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 09 Οκτ 2019, 23:53

elchav έγραψε:
09 Οκτ 2019, 23:51
α, εντάξει :smt005:
καλά σου λέει ρε. Κάτσε να φτάσουν πρώτα στη Γαλιλαία. Στο Ομάν έστω...μετά βλέπουμε και κρίνουμε :)

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 28675
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Ασουρμπανιμπάλ-Χαμουραμπί- Σαργών- Δονάλδος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 09 Οκτ 2019, 23:57

Nero έγραψε:
09 Οκτ 2019, 23:53
elchav έγραψε:
09 Οκτ 2019, 23:51
α, εντάξει :smt005:
καλά σου λέει ρε. Κάτσε να φτάσουν πρώτα στη Γαλιλαία. Στο Ομάν έστω...μετά βλέπουμε και κρίνουμε :)
Τις προάλλες "τρομάξατε" επειδή ο "παρανοϊκός" απείλησε την Τουρκία με οικονομικές κυρώσεις. Τώρα τον εγκαλείτε ότι "δεν κάνει τίποτα".

Καλύτερα να ασχοληθείτε με τα μαλλιά του.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Golden Age την 09 Οκτ 2019, 23:58, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42509
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Ασουρμπανιμπάλ-Χαμουραμπί- Σαργών- Δονάλδος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 09 Οκτ 2019, 23:58

Οκ αλλά είναι εύκολο να ασκείς κριτική από τον υπολογιστή σου, ενώ με Χίλαρι μετά τον Γ' ΠΠ δεν θα είχες ρεύμα και ίντερνετ.
LMAO GET REKT LIBTARD
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24332
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Ασουρμπανιμπάλ-Χαμουραμπί- Σαργών- Δονάλδος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 10 Οκτ 2019, 00:11

Kauldron έγραψε:
08 Οκτ 2019, 17:54


Mε κάτι τέτοια δεν υπάρχει πρόβλημα βέβαια...
Και βέβαια υπάρχει, και μάλιστα χοντρό και εμφανές πρόβλημα. Το θέμα είναι γιατί εμείς εδώ στην Ελλάδα να πρέπει να διαλέξουμε μεριά ανάμεσα σε αυτή και τον Τραμπ; Απαγορεύεται να θεωρούμε και τους δύο ανεπαρκής και ακατάλληλους για ένα τέτοιο αξίωμα;

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24332
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Ασουρμπανιμπάλ-Χαμουραμπί- Σαργών- Δονάλδος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 10 Οκτ 2019, 00:15

Παρακολουθώ επίσης αρκετά συχνά να απευθύνεστε με προσβλητικούς χαρακτηρισμούς στον Golden Age ενώ εκείνος δεν σας μιλάει στο ίδιο ύφος. Δεν μου αρέσει εκτός και αν υπάρχουν προηγούμενα που έχω χάσει.
Το ότι διαφωνείτε με αυτά που πρεσβεύει δεν μου φαίνεται αρκετό σαν λόγος.

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12507
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Ασουρμπανιμπάλ-Χαμουραμπί- Σαργών- Δονάλδος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 10 Οκτ 2019, 00:15

Nandros έγραψε:
08 Οκτ 2019, 18:01
'
Είναι απελπιστικό να διαβάζεις εδώ μέσα κάποιους να παίρνουν θέση υπέρ του ενός ή του άλλου ελέφαντα, ενώ εμείς είμαστε τα ποντίκια μέσα στην αρένα που παλεύουν! :cry
.
:+1:

Άβαταρ μέλους
elchav
Δημοσιεύσεις: 8659
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

Re: Ασουρμπανιμπάλ-Χαμουραμπί- Σαργών- Δονάλδος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 10 Οκτ 2019, 00:28

ST48410 έγραψε:
10 Οκτ 2019, 00:15
Παρακολουθώ επίσης αρκετά συχνά να απευθύνεστε με προσβλητικούς χαρακτηρισμούς στον Golden Age ενώ εκείνος δεν σας μιλάει στο ίδιο ύφος. Δεν μου αρέσει εκτός και αν υπάρχουν προηγούμενα που έχω χάσει.
Το ότι διαφωνείτε με αυτά που πρεσβεύει δεν μου φαίνεται αρκετό σαν λόγος.
έχεις δίκιο, προσβάλλουμε τον καημένο ναζί και κατά συρροή διαστρεβλωτή της πραγματικότητας
Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

Nero

Re: Ασουρμπανιμπάλ-Χαμουραμπί- Σαργών- Δονάλδος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 10 Οκτ 2019, 00:33

ST48410 έγραψε:
10 Οκτ 2019, 00:15
Παρακολουθώ επίσης αρκετά συχνά να απευθύνεστε με προσβλητικούς χαρακτηρισμούς στον Golden Age ενώ εκείνος δεν σας μιλάει στο ίδιο ύφος. Δεν μου αρέσει εκτός και αν υπάρχουν προηγούμενα που έχω χάσει.
Το ότι διαφωνείτε με αυτά που πρεσβεύει δεν μου φαίνεται αρκετό σαν λόγος.
δεν χρειάζεται να βρίσει ή να χρησιμοποιεί απαραίτητα "αγοραία" γλώσσα για να είναι προκλητικός, αν και το κάνει και αυτό όταν στριμώχνεται αρκετά. Είναι λίγο αφελές να πιστεύεις κάτι τέτοιο, με το συμπάθιο κιόλας. Ο συγκεκριμένος είναι με διαφορά απο τους πιο προκλητικούς χρήστες εδω μέσα και ας μη βρίζει όσο συχνά όσο άλλοι

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24332
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Ασουρμπανιμπάλ-Χαμουραμπί- Σαργών- Δονάλδος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 10 Οκτ 2019, 00:47

Φανταστείτε λοιπόν κάθε φορά που βγαίνει να μιλήσει κάποιος εκπρόσωπος της Χρυσής Αυγής στην Βουλή οι άλλοι να του απαντούν με βρισιές. Θα βγει κάτι έτσι; Μάλλον θα δικαιωνόταν στα μάτια των πιθανών ψηφοφόρων του.
Τέλος το off topic από μένα. Δεν έχω και καμία διάθεση να κάνω υποδείξεις στους άλλους για το πως θα φέρονται.

Von Mackensen

Re: Ασουρμπανιμπάλ-Χαμουραμπί- Σαργών- Δονάλδος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Von Mackensen » 10 Οκτ 2019, 03:58

OK μόλις άκουσα τον Τραμπ να λέει ότι παράτησε τους Κουρδους στη μοίρα τους διότι και εκείνοι δε βοηθησαν καθόλου τους Αμερικανούς στο 2ο παγκ. Πόλεμο και ειδικά στην απόβαση στη Νορμανδία δεν έκαναν τίποτα. Και ένιωσα την ανάγκη να το μοιραστώ μαζί σας.

Άβαταρ μέλους
hades
Δημοσιεύσεις: 6536
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:47
Phorum.gr user: hades

Re: Ασουρμπανιμπάλ-Χαμουραμπί- Σαργών- Δονάλδος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hades » 10 Οκτ 2019, 08:11

Von Mackensen έγραψε:
10 Οκτ 2019, 03:58
OK μόλις άκουσα τον Τραμπ να λέει ότι παράτησε τους Κουρδους στη μοίρα τους διότι και εκείνοι δε βοηθησαν καθόλου τους Αμερικανούς στο 2ο παγκ. Πόλεμο και ειδικά στην απόβαση στη Νορμανδία δεν έκαναν τίποτα. Και ένιωσα την ανάγκη να το μοιραστώ μαζί σας.
το διάβασα και εγώ και ήμουν στην φάση WTF. :o Καλό είναι να του τουιτάρει και κάποιος ότι ούτε οι Τούρκοι βοήθησαν έτσι για το τζέρτζελο :smt005:
"Υπάρχουν στιγμές στις οποίες ένας λαός οφείλει ,αν θέλει να μείνει μεγάλος ,να είναι ικανός να πολεμήσει ...Έστω και χωρίς ελπίδα νίκης. Μόνο διότι πρέπει "

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14486
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Ασουρμπανιμπάλ-Χαμουραμπί- Σαργών- Δονάλδος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 10 Οκτ 2019, 08:20

Von Mackensen έγραψε:
10 Οκτ 2019, 03:58
OK μόλις άκουσα τον Τραμπ να λέει ότι παράτησε τους Κουρδους στη μοίρα τους διότι και εκείνοι δε βοηθησαν καθόλου τους Αμερικανούς στο 2ο παγκ. Πόλεμο και ειδικά στην απόβαση στη Νορμανδία δεν έκαναν τίποτα. Και ένιωσα την ανάγκη να το μοιραστώ μαζί σας.
Δίκιο έχει. Ούτε στην απόβαση στην Ιβοτζιμα βοήθησαν καθόλου.

Υποψιάζομαι πως ο Τούρκος του έσκασε στην ψυχρά μερικά δις μπαξισι.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Nero

Re: Ασουρμπανιμπάλ-Χαμουραμπί- Σαργών- Δονάλδος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 10 Οκτ 2019, 08:43

Von Mackensen έγραψε:
10 Οκτ 2019, 03:58
OK μόλις άκουσα τον Τραμπ να λέει ότι παράτησε τους Κουρδους στη μοίρα τους διότι και εκείνοι δε βοηθησαν καθόλου τους Αμερικανούς στο 2ο παγκ. Πόλεμο και ειδικά στην απόβαση στη Νορμανδία δεν έκαναν τίποτα. Και ένιωσα την ανάγκη να το μοιραστώ μαζί σας.
είναι τρελός φίλε. Είναι τρελός και αγράμματος. Τις προάλλες μίλαγε για το πως οι επαναστατημένοι το 1776 πήραν τα αεροδρόμια απο τους Άγγλους...

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34309
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Ασουρμπανιμπάλ-Χαμουραμπί- Σαργών- Δονάλδος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 10 Οκτ 2019, 08:50

hades έγραψε:
10 Οκτ 2019, 08:11
Von Mackensen έγραψε:
10 Οκτ 2019, 03:58
OK μόλις άκουσα τον Τραμπ να λέει ότι παράτησε τους Κουρδους στη μοίρα τους διότι και εκείνοι δε βοηθησαν καθόλου τους Αμερικανούς στο 2ο παγκ. Πόλεμο και ειδικά στην απόβαση στη Νορμανδία δεν έκαναν τίποτα. Και ένιωσα την ανάγκη να το μοιραστώ μαζί σας.
το διάβασα και εγώ και ήμουν στην φάση WTF. :o Καλό είναι να του τουιτάρει και κάποιος ότι ούτε οι Τούρκοι βοήθησαν έτσι για το τζέρτζελο :smt005:

Οι Τούρκοι όμως δεν ζητάνε να τους βοηθήσει τώρα.Οι Τούρκοι το μόνο που ζητάνε είναι να μην αναμιχθεί και να τους αφήσει ήσυχους.Πρέπει να καταλάβετε ότι στην αμερικανική νοοτροπία όπως και σε κάθε μεγάλης δύναμης αλλά εκεί περισσότερο,υπάρχει μεγάλη διαφορά ανάμεσα σε αυτόν που ζητάει επέμβαση για λογαριασμό του και σε αυτόν που δεν ζητάει και λέει δεν χρειάζομαι τίποτε άλλο παρά την αποχή σας.Η διαρκής συζήτηση στην Αμερική περί εξωτερικής πολιτικής είναι πότε επεμβαίνουμε και πότε όχι και η πλειοψηφία πάντα θέλει τις λιγότερες δυνατές επεμβάσεις.
Για την Ελλάδα πάντως η ανάσυρση του β΄παγκοσμίου πολέμου ως κριτηρίου δεν είναι αρνητική,εάν σημαίνει κάτι.

Άβαταρ μέλους
hades
Δημοσιεύσεις: 6536
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:47
Phorum.gr user: hades

Re: Ασουρμπανιμπάλ-Χαμουραμπί- Σαργών- Δονάλδος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hades » 10 Οκτ 2019, 08:52

πατησιωτης έγραψε:
10 Οκτ 2019, 08:50
hades έγραψε:
10 Οκτ 2019, 08:11
Von Mackensen έγραψε:
10 Οκτ 2019, 03:58
OK μόλις άκουσα τον Τραμπ να λέει ότι παράτησε τους Κουρδους στη μοίρα τους διότι και εκείνοι δε βοηθησαν καθόλου τους Αμερικανούς στο 2ο παγκ. Πόλεμο και ειδικά στην απόβαση στη Νορμανδία δεν έκαναν τίποτα. Και ένιωσα την ανάγκη να το μοιραστώ μαζί σας.
το διάβασα και εγώ και ήμουν στην φάση WTF. :o Καλό είναι να του τουιτάρει και κάποιος ότι ούτε οι Τούρκοι βοήθησαν έτσι για το τζέρτζελο :smt005:

Οι Τούρκοι όμως δεν ζητάνε να τους βοηθήσει τώρα.Οι Τούρκοι το μόνο που ζητάνε είναι να μην αναμιχθεί και να τους αφήσει ήσυχους.Πρέπει να καταλάβετε ότι στην αμερικανική νοοτροπία όπως και σε κάθε μεγάλης δύναμης αλλά εκεί περισσότερο,υπάρχει μεγάλη διαφορά ανάμεσα σε αυτόν που ζητάει επέμβαση για λογαριασμό του και σε αυτόν που δεν ζητάει και λέει δεν χρειάζομαι τίποτε άλλο παρά την αποχή σας.Η διαρκής συζήτηση στην Αμερική περί εξωτερικής πολιτικής είναι πότε επεμβαίνουμε και πότε όχι και η πλειοψηφία πάντα θέλει τις λιγότερες δυνατές επεμβάσεις.
Για την Ελλάδα πάντως η ανάσυρση του β΄παγκοσμίου πολέμου ως κριτηρίου δεν είναι αρνητική,εάν σημαίνει κάτι.
Ρε πατ τώρα δεν υπάρχει λογική στην δήλωση. Δεν είναι φυσιολογική να λέει ότι οι Κούρδοι δεν συμμετείχαν στην Νορμανδία. Δεν είναι φυσιολογική πως να το κάνουμε .
"Υπάρχουν στιγμές στις οποίες ένας λαός οφείλει ,αν θέλει να μείνει μεγάλος ,να είναι ικανός να πολεμήσει ...Έστω και χωρίς ελπίδα νίκης. Μόνο διότι πρέπει "

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών