Ελένη Παπαδάκη - η δολοφονία

Ιστορικά γεγονότα, καταστάσεις, αναδρομές
Jolly Roger
Δημοσιεύσεις: 8524
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 00:21
Phorum.gr user: Jolly Roger

Re: Ελένη Παπαδάκη - η δολοφονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jolly Roger » 14 Ιούλ 2019, 23:36

btw, το "Ελληνικόν Αίμα" που έβγαινε με τους πηχυαίους τίτλους για την "πόρνη του Ράλλη" επί δύο μήνες, μόνο αριστερή φυλλάδα δεν ήταν.

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Ελένη Παπαδάκη - η δολοφονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 21 Οκτ 2019, 08:35

Golden Age έγραψε:
11 Ιούλ 2019, 11:19
Maspoli έγραψε:
11 Ιούλ 2019, 11:14
Golden Age έγραψε:
11 Ιούλ 2019, 10:32


Συνεργάστηκε πως; Τους συνέδραμε σε οτιδήποτε;
Τους βοήθαγε να έχουν υψηλό ηθικό για το θεάρεστο έργο τους. Κι αυτούς και τους συνεργάτες αυτών, ώστε να τρέφεται με παντεσπάνι όταν παιδάκια ψοφούσαν στην πείνα.

Δε θα κλάψουμε για τέτοιες
Εικόνα
Δεν συνεγράστηκε μαζί τους. Και δεν έκανε κάτι περισσότερο απο τη Μερκούρη που την είχατε ανάγει σε ίνδαλμα.
Λοιπόν άμα είναι έτσι με αυτή την λογική ,ακόμα τα θύματα βιασμού συνδράμουν στην διατήρηση του υψηλού ηθικού των σαδιστών ,όσων αντιστάθηκαν χάρισαν μέγιστη ηδονή . Δεν είναι λογικά αυτά που λέτε .Η μονάδα ενός συνόλου συγκεκριμένα της χώρας που περνούσε τα πάνδεινα σφαγιαστηκε,βιαστηκε,κατακρεουργηθηκε με την λογική της μη κατανόησης των εγκλημάτων. Σε τι διαφοροποιείται η κτηνωδία ; Εις το όνομα ενός αγώνα; Με διάσκεδαση το κάναν . Υψηλό το ηθικό τους μπρος σε ένα" πορνίδιο" . Δεν μιλάμε για άνθρωπο μιλάμε για το τέρας . Δεν πάτε καλά κανένας σας

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Ελένη Παπαδάκη - η δολοφονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 21 Οκτ 2019, 08:57

Η Ντιριντάουα, καταδότρια της Παπαδάκη, πως έγινε και την άφησαν μετά ελεύθερη ;
Έγινε πρώτη ντίβα, έπαιζε στο θέατρο, στο σινεμά, στις επιθεωρήσεις του ΕΙΡ και παντρεύτηκε και τον Κώστα Χατηχρήστο.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17553
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Ελένη Παπαδάκη - η δολοφονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 21 Οκτ 2019, 09:15

Kiki mat έγραψε:
21 Οκτ 2019, 08:35

Λοιπόν άμα είναι έτσι με αυτή την λογική ,ακόμα τα θύματα βιασμού συνδράμουν στην διατήρηση του υψηλού ηθικού των σαδιστών ,όσων αντιστάθηκαν χάρισαν μέγιστη ηδονή . Δεν είναι λογικά αυτά που λέτε .
Tι μαλακίες αντιστοιχίσεις είναι αυτές που γράφεις ρε; Μου αρέσει που μιλάς και για λογική.
Το θύμα βιασμού δεν ενεργεί με τη θέλησή του.
Η πόρνη που πουλάει το κορμί της στις δυνάμεις Κατοχής έχει τουλάχιστον μια κάποια δικαιολογία που αφορά τη φυσική της επιβίωση μέσα σε αντίξοες συνθήκες.
Η μεγαλοαστή που χαριεντίζεται με τις δυνάμεις Κατοχής και τους συνεργάτες αυτών την ώρα που το πόπολο λιμοκτονεί και συνωστίζεται στα συσσίτια
ή το μαζεύουν τα κάρα νεκρό από τους δρόμους, δεν έχει καμία δικαιολογία.-

Athos
Δημοσιεύσεις: 4044
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 17:30
Phorum.gr user: Athos

Re: Ελένη Παπαδάκη - η δολοφονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athos » 21 Οκτ 2019, 09:27

Maspoli έγραψε:
21 Οκτ 2019, 09:15
Η μεγαλοαστή που χαριεντίζεται με τις δυνάμεις Κατοχής και τους συνεργάτες αυτών την ώρα που το πόπολο λιμοκτονεί και συνωστίζεται στα συσσίτια
ή το μαζεύουν τα κάρα νεκρό από τους δρόμους, δεν έχει καμία δικαιολογία.-
:003: φωτογραφίζεις τη Μερκούρη τώρα
θα το δουλεύετε σκληρά το εξηνταράκι σας

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Ελένη Παπαδάκη - η δολοφονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 21 Οκτ 2019, 09:28

Maspoli έγραψε:
21 Οκτ 2019, 09:15
Kiki mat έγραψε:
21 Οκτ 2019, 08:35

Λοιπόν άμα είναι έτσι με αυτή την λογική ,ακόμα τα θύματα βιασμού συνδράμουν στην διατήρηση του υψηλού ηθικού των σαδιστών ,όσων αντιστάθηκαν χάρισαν μέγιστη ηδονή . Δεν είναι λογικά αυτά που λέτε .
Tι μαλακίες αντιστοιχίσεις είναι αυτές που γράφεις ρε; Μου αρέσει που μιλάς και για λογική.
Το θύμα βιασμού δεν ενεργεί με τη θέλησή του.
Η πόρνη που πουλάει το κορμί της στις δυνάμεις Κατοχής έχει τουλάχιστον μια κάποια δικαιολογία που αφορά τη φυσική της επιβίωση μέσα σε αντίξοες συνθήκες.
Η μεγαλοαστή που χαριεντίζεται με τις δυνάμεις Κατοχής και τους συνεργάτες αυτών την ώρα που το πόπολο λιμοκτονεί και συνωστίζεται στα συσσίτια
ή το μαζεύουν τα κάρα νεκρό από τους δρόμους, δεν έχει καμία δικαιολογία.-
Δεν δολοφόνησαν ,δεν βίασαν την παπαδακη ,. Εμένα και η προγιαγιά μου στην Μακρονησο ,και ο προπάππους στην Γυαρο και ο πατέρας μου φυλακή στην Ανγκολα,θα ρθει ένα τσουρεκακι σαν εσένα να μου την πεί;Ή γιαγιά μου ήταν κατάκοιτη στο κρεβάτι από το ξύλο έως το 1989 που πέθανε. Οι άνθρωποι λειτουργούν και με συγχωρέση . Γνωρίζαμε τον βασανιστή της . Έχω πιει καφέ με τα εγγόνια του,εχουμε παίξει στην παιδική χαρά.

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17553
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Ελένη Παπαδάκη - η δολοφονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 21 Οκτ 2019, 09:36

Athos έγραψε:
21 Οκτ 2019, 09:27
Maspoli έγραψε:
21 Οκτ 2019, 09:15
Η μεγαλοαστή που χαριεντίζεται με τις δυνάμεις Κατοχής και τους συνεργάτες αυτών την ώρα που το πόπολο λιμοκτονεί και συνωστίζεται στα συσσίτια
ή το μαζεύουν τα κάρα νεκρό από τους δρόμους, δεν έχει καμία δικαιολογία.-
:003: φωτογραφίζεις τη Μερκούρη τώρα
Αν βρεις να έχω κάνει πουθενά κάποιο θετικό σχόλιο για τη Μερκούρη, μπορείς να το προσκομίσεις. Για να είμαι όμως δίκαιος, ούτε η ίδια έχει πει καλό λόγο για την ίδια όσον αφορά την τότε στάση της.

Athos
Δημοσιεύσεις: 4044
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 17:30
Phorum.gr user: Athos

Re: Ελένη Παπαδάκη - η δολοφονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athos » 21 Οκτ 2019, 09:40

Kiki mat έγραψε:
21 Οκτ 2019, 09:28
η προγιαγιά μου στην Μακρονησο ,και ο προπάππους στην Γυαρο και ο πατέρας μου φυλακή στην Ανγκολα,θα ρθει ένα τσουρεκακι σαν εσένα να μου την πεί;Ή γιαγιά μου ήταν κατάκοιτη στο κρεβάτι από το ξύλο έως το 1989 που πέθανε. Οι άνθρωποι λειτουργούν και με συγχωρέση . Γνωρίζαμε τον βασανιστή της . Έχω πιει καφέ με τα εγγόνια του,εχουμε παίξει στην παιδική χαρά.
προγονόπληκτος ε; μη ζεις τη ζωή των άλλων, βρες μια δική σου
θα το δουλεύετε σκληρά το εξηνταράκι σας

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17553
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Ελένη Παπαδάκη - η δολοφονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 21 Οκτ 2019, 09:47

Kiki mat έγραψε:
21 Οκτ 2019, 09:28
Maspoli έγραψε:
21 Οκτ 2019, 09:15
Kiki mat έγραψε:
21 Οκτ 2019, 08:35

Λοιπόν άμα είναι έτσι με αυτή την λογική ,ακόμα τα θύματα βιασμού συνδράμουν στην διατήρηση του υψηλού ηθικού των σαδιστών ,όσων αντιστάθηκαν χάρισαν μέγιστη ηδονή . Δεν είναι λογικά αυτά που λέτε .
Tι μαλακίες αντιστοιχίσεις είναι αυτές που γράφεις ρε; Μου αρέσει που μιλάς και για λογική.
Το θύμα βιασμού δεν ενεργεί με τη θέλησή του.
Η πόρνη που πουλάει το κορμί της στις δυνάμεις Κατοχής έχει τουλάχιστον μια κάποια δικαιολογία που αφορά τη φυσική της επιβίωση μέσα σε αντίξοες συνθήκες.
Η μεγαλοαστή που χαριεντίζεται με τις δυνάμεις Κατοχής και τους συνεργάτες αυτών την ώρα που το πόπολο λιμοκτονεί και συνωστίζεται στα συσσίτια
ή το μαζεύουν τα κάρα νεκρό από τους δρόμους, δεν έχει καμία δικαιολογία.-
Δεν δολοφόνησαν ,δεν βίασαν την παπαδακη ,. Εμένα και η προγιαγιά μου στην Μακρονησο ,και ο προπάππους στην Γυαρο και ο πατέρας μου φυλακή στην Ανγκολα,θα ρθει ένα τσουρεκακι σαν εσένα να μου την πεί;Ή γιαγιά μου ήταν κατάκοιτη στο κρεβάτι από το ξύλο έως το 1989 που πέθανε. Οι άνθρωποι λειτουργούν και με συγχωρέση . Γνωρίζαμε τον βασανιστή της . Έχω πιει καφέ με τα εγγόνια του,εχουμε παίξει στην παιδική χαρά.
Δεν καταλαβαίνω τι λες.
Ο βασανιστής της γιαγιάς σου, έπαψε να είναι ο βασανιστής της γιαγιάς σου επειδή εσύ έπαιξες κάποια στιγμή στο μέλλον με τα εγγόνια του;
Και τη συγχώρεση, την άφεση ή οτιδήποτε άλλο, δεν την έκανες την επαύριο των βασανιστηρίων αλλά αφού πέρασε κάποιος καιρός (μιλάμε για δεκαετίες στο παράδειγμά σου) και τα πάθη στο μεταξύ καταλάγιασαν όπως ήταν φυσικό (και καλώς καταλάγιασαν ως προς τις φυσικές σχέσεις των ανθρώπων).

Η στάση της ΕΠ κατά την Κατοχή ήταν συγκεκριμένη και απέχθεια για τη στάση της είχαν τότε (κατά την Κατοχή) και αντι-ΕΑΜικοί μη δωσίλογοι.

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Ελένη Παπαδάκη - η δολοφονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 21 Οκτ 2019, 10:03

Athos έγραψε:
21 Οκτ 2019, 09:40
Kiki mat έγραψε:
21 Οκτ 2019, 09:28
η προγιαγιά μου στην Μακρονησο ,και ο προπάππους στην Γυαρο και ο πατέρας μου φυλακή στην Ανγκολα,θα ρθει ένα τσουρεκακι σαν εσένα να μου την πεί;Ή γιαγιά μου ήταν κατάκοιτη στο κρεβάτι από το ξύλο έως το 1989 που πέθανε. Οι άνθρωποι λειτουργούν και με συγχωρέση . Γνωρίζαμε τον βασανιστή της . Έχω πιει καφέ με τα εγγόνια του,εχουμε παίξει στην παιδική χαρά.
προγονόπληκτος ε; μη ζεις τη ζωή των άλλων, βρες μια δική σου
Tι προγονοπληκτος ; Μία σταλιά χωριό. Από το ΚΚΕ λιγουρευονται τα κοκαλακια μου να πούμε.Ξ ξέρεις πόσα γούστα βγαλαν στα γραφεία από το σκασίδι μου και το τρομπιδι μου ; Και να θέλουν να με θηλικευσουν από πάνω . Και να γίνω σαν τα μούτρα τους; Λουκριτιες.

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Ελένη Παπαδάκη - η δολοφονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 21 Οκτ 2019, 10:27

Maspoli έγραψε:
21 Οκτ 2019, 09:47
Kiki mat έγραψε:
21 Οκτ 2019, 09:28
Maspoli έγραψε:
21 Οκτ 2019, 09:15

Tι μαλακίες αντιστοιχίσεις είναι αυτές που γράφεις ρε; Μου αρέσει που μιλάς και για λογική.
Το θύμα βιασμού δεν ενεργεί με τη θέλησή του.
Η πόρνη που πουλάει το κορμί της στις δυνάμεις Κατοχής έχει τουλάχιστον μια κάποια δικαιολογία που αφορά τη φυσική της επιβίωση μέσα σε αντίξοες συνθήκες.
Η μεγαλοαστή που χαριεντίζεται με τις δυνάμεις Κατοχής και τους συνεργάτες αυτών την ώρα που το πόπολο λιμοκτονεί και συνωστίζεται στα συσσίτια
ή το μαζεύουν τα κάρα νεκρό από τους δρόμους, δεν έχει καμία δικαιολογία.-
Δεν δολοφόνησαν ,δεν βίασαν την παπαδακη ,. Εμένα και η προγιαγιά μου στην Μακρονησο ,και ο προπάππους στην Γυαρο και ο πατέρας μου φυλακή στην Ανγκολα,θα ρθει ένα τσουρεκακι σαν εσένα να μου την πεί;Ή γιαγιά μου ήταν κατάκοιτη στο κρεβάτι από το ξύλο έως το 1989 που πέθανε. Οι άνθρωποι λειτουργούν και με συγχωρέση . Γνωρίζαμε τον βασανιστή της . Έχω πιει καφέ με τα εγγόνια του,εχουμε παίξει στην παιδική χαρά.
Δεν καταλαβαίνω τι λες.
Ο βασανιστής της γιαγιάς σου, έπαψε να είναι ο βασανιστής της γιαγιάς σου επειδή εσύ έπαιξες κάποια στιγμή στο μέλλον με τα εγγόνια του;
Και τη συγχώρεση, την άφεση ή οτιδήποτε άλλο, δεν την έκανες την επαύριο των βασανιστηρίων αλλά αφού πέρασε κάποιος καιρός (μιλάμε για δεκαετίες στο παράδειγμά σου) και τα πάθη στο μεταξύ καταλάγιασαν όπως ήταν φυσικό (και καλώς καταλάγιασαν ως προς τις φυσικές σχέσεις των ανθρώπων).

Η στάση της ΕΠ κατά την Κατοχή ήταν συγκεκριμένη και απέχθεια για τη στάση της είχαν τότε (κατά την Κατοχή) και αντι-ΕΑΜικοί μη δωσίλογοι.
Δεν διακατέχομαι από συναισθήματα τέτοιου μεγαλείου. Ούτε ο παππούς μου ήθελα να μαι ούτε η γιαγια μου. Να πεις στα τσουρέκια στα γραφεία του ΚΚΕ ουτε ναζί θέλω να μαι . Επειδή γεννήθηκα με τον κώλο,ας κοπανιούνται οι κυρίες της ΟΓΕ για τα δικαιώματα της γυναίκας. Μπάσο είμαι από φυσικό μου . Ή ΟΓΕ δημιουργεί κακοποιήσεις . Πρόσφατο παράδειγμα η μεθοδευμενη απομάκρυνση της Διγενή και της Γερασειμιδου.Δημιουργουν κακοποιήσεις και γομαριαζονται..

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17553
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Ελένη Παπαδάκη - η δολοφονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 21 Οκτ 2019, 10:33

Kiki mat έγραψε:
21 Οκτ 2019, 10:27
Δεν διακατέχομαι από συναισθήματα τέτοιου μεγαλείου. Ούτε ο παππούς μου ήθελα να μαι ούτε η γιαγια μου. Να πεις στα τσουρέκια στα γραφεία του ΚΚΕ ουτε ναζί θέλω να μαι . Επειδή γεννήθηκα με τον κώλο,ας κοπανιούνται οι κυρίες της ΟΓΕ για τα δικαιώματα της γυναίκας. Μπάσο είμαι από φυσικό μου . Ή ΟΓΕ δημιουργεί κακοποιήσεις . Πρόσφατο παράδειγμα η μεθοδευμενη απομάκρυνση της Διγενή και της Γερασειμιδου.Δημιουργουν κακοποιήσεις και γομαριαζονται..
Ποια τσουρέκια, ποια γραφεία, ποια ΟΓΕ, ποια Διγενή, ποια Γερασιμίδου και ποια μεγαλεία μου αραδιάζεις ρε; Λες και νοιάζομαι τι θες να είσαι και τι δε θες.
Μιλάμε για ένα συμβάν στην Κατοχή και αμέσως μετά από αυτήν, και μου πετάς ότι άσχετη μαλακία ή απωθημένο σου έρχεται στο μυαλό κάνοντας και κρίση περί του ποιος και αν στέκει καλά...
Για συνέλθετε λίγο ορισμένοι

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Ελένη Παπαδάκη - η δολοφονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 21 Οκτ 2019, 11:00

Maspoli έγραψε:
21 Οκτ 2019, 10:33
Kiki mat έγραψε:
21 Οκτ 2019, 10:27
Δεν διακατέχομαι από συναισθήματα τέτοιου μεγαλείου. Ούτε ο παππούς μου ήθελα να μαι ούτε η γιαγια μου. Να πεις στα τσουρέκια στα γραφεία του ΚΚΕ ουτε ναζί θέλω να μαι . Επειδή γεννήθηκα με τον κώλο,ας κοπανιούνται οι κυρίες της ΟΓΕ για τα δικαιώματα της γυναίκας. Μπάσο είμαι από φυσικό μου . Ή ΟΓΕ δημιουργεί κακοποιήσεις . Πρόσφατο παράδειγμα η μεθοδευμενη απομάκρυνση της Διγενή και της Γερασειμιδου.Δημιουργουν κακοποιήσεις και γομαριαζονται..
Ποια τσουρέκια, ποια γραφεία, ποια ΟΓΕ, ποια Διγενή, ποια Γερασιμίδου και ποια μεγαλεία μου αραδιάζεις ρε; Λες και νοιάζομαι τι θες να είσαι και τι δε θες.
Μιλάμε για ένα συμβάν στην Κατοχή και αμέσως μετά από αυτήν, και μου πετάς ότι άσχετη μαλακία ή
απωθημένο σου έρχεται στο μυαλό κάνοντας και κρίση περί του ποιος και αν στέκει καλά...
Για συνέλθετε λίγο ορισμένοι
Εμένα πήγαν να με αγωγιάσουν από το ΚΚΕ και που λες δεν έχει καμία διαφορά να σε λέει δωσιλογο με οποιαδήποτε άλλη αρνητική τους κρίση . Χειραγωγούν κατευθύνουν συλλογικό μένος προς μονάδα . Εσύ είσαι ο λογικός εγώ είμαι η παράλογη. Θα σου λέω μόνο ναι; Εγώ δεν έβριζα πότε μου πρόσφεραν υβριολογιο.οι άνθρωποι της προσφοράς στο κοινωνικό σύνολο. Με συνεφεραν από την συλλογική τους κακοποίηση ψυχίατρος του στρατού,κοινωνικος λειτουργος και ανθρώπινα δικαιώματα. Είχα γίνει δήμοσιος κίνδυνος τους ξερναγα δεξιά και αριστερά . Μετά τους ετρωγα εγώ .. Είμαι ο φτωχός τους εαυτός σε παιδεία ... Σε αρέσει ετσί ;

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17553
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Ελένη Παπαδάκη - η δολοφονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 21 Οκτ 2019, 11:07

:o
Στης Αννίτας Πάνια είμαι;

zteo
Δημοσιεύσεις: 10150
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: Ελένη Παπαδάκη - η δολοφονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 21 Οκτ 2019, 11:11

Ελατε τωρα τοσα προσωπα ειχε να τιμησει η δεξια απλα διαλεξε μια ηθοποιο-ιεροδουλη των Γερμανοτσολιαδων για να προκαλεσει.Ειπαμε ειναι η δεξια των Παρατραγουδων συνεπως μην ψαχνεται για νοημοσυνη. :8)
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιστορία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών