Αιθουσα "Ελένη Παπαδάκη"

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26994
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Αιθουσα "Ελένη Παπαδάκη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 21 Οκτ 2019, 18:55

Maspoli έγραψε:
21 Οκτ 2019, 18:45
Στο σωματείο της. Αλήτης πχ ο Μινωτής που τον έχεις γράψει στο προεδρειο; Να το δεχτώ αλλά μη μου ενοχλεισαι για χαρακτηρισμούς προς την ΕΠ.
Το προεδρείο: Αιμίλιος Βεάκης, Θεόδωρος Μορίδης, Σπύρος Πατρίκιος, Χρήστος Τσαγανέας, Πάνος Καραβουσάνος.
Δεν ήταν ο Μινωτής και ο Βεάκης στο τέλος έβγαλε έξω την ουρά του.

Γιατί να ενοχληθώ με τους χαρακτηρισμούς από τα νεοσταλίνια;
Χαίρομαι πάντως με τα σκουζμάρια τους!
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17551
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Αιθουσα "Ελένη Παπαδάκη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 21 Οκτ 2019, 18:57

Ναι ο Βεακης, λάθος μου από κεκτημένη ταχύτητα. Δεν αλλάζει αυτό που έγραψα.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69686
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αιθουσα "Ελένη Παπαδάκη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 21 Οκτ 2019, 19:07

plouf έγραψε:
21 Οκτ 2019, 18:33
ΓΑΛΗ έγραψε:
21 Οκτ 2019, 18:21
Αναφορικά δε με τη γυναικεία τιμή της κάθε γυναίκας σε ειρηνική ή πολεμική περίοδο, το τελευταίο που μ' ενδιαφέρει είναι η γνώμη του κάθε κατσικογάμη, που θεωρεί τιμή να βιάζει ξένες γυναίκες και θεωρεί συγχρόνως ότι πρέπει να τιμωρηθούν όσες γυναίκες της δικής του χώρας πήγαν με τον εχθρό.

Με το μαλακό ρε μάγκες, σας έπεσαν 10 γραμμάρια υγρής λεβέντικης μπαντριωτικής ισότητας και θέλει πάλι σφουγγάρισμα το παρκέ από τη γλίτσα.
Eνταξει συντρολλη με κερδισες εγω βοσκος ειμαι και με τον πατερα μου βοσκαμε προβατα kai ειμαι απολιτιστο ουγκανο.Προβατογαμης δεν ειμαι παντως.
Μπορεις ομως να μου εξηγησεις γιατι στην πολιτισμενη Γαλλια μετα τον πολεμο κουρευαν γουλι τις γυναικες που πηγαιναν με τον κατακτητη?
Γιατι αραγε? :giggle:

Και βάσει ποιας παραμορφωμένης αντίληψης πιστεύεις ότι θεωρώ πολιτισμένους τους Γάλλους; :lol:

Έχω τελείως άλλη αντίληψη για το τι σημαίνει πολιτισμός, καλέ μου.

Και το μοντέλο Σαρτρ - ντε Μπωβουάρ, το θεωρώ ως την πιο γελοία περίπτωση ζεύγους.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21046
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Αιθουσα "Ελένη Παπαδάκη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 21 Οκτ 2019, 19:08

Αν κοιμήθηκε με Γερμανούς και καλοπερνούσε τρώγοντας από φαγητά που είχαν επιτάξει οι Γερμανοί από την Περιφέρεια καλώς εκτελέστηκε. Σε κάθε άλλη περίπτωση, κακώς.

Σε όλη την απελευθερωμένη Ευρώπη οι συνεργάτες και οι κοκότες των κατακτητών είχαν παρόμοια τύχη. Γιατί να αποτελούμε εξαίρεση;

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69686
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αιθουσα "Ελένη Παπαδάκη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 21 Οκτ 2019, 19:11

Εμπεδοκλής έγραψε:
21 Οκτ 2019, 19:08
Αν κοιμήθηκε με Γερμανούς και καλοπερνούσε τρώγοντας από φαγητά που είχαν επιτάξει οι Γερμανοί από την Περιφέρεια καλώς εκτελέστηκε. Σε κάθε άλλη περίπτωση, κακώς.

Σε όλη την απελευθερωμένη Ευρώπη οι συνεργάτες και οι κοκότες των κατακτητών είχαν παρόμοια τύχη. Γιατί να αποτελούμε εξαίρεση;
Όποιος ψάχνεται με το τι έκαναν οι άλλοι, δεν έχει δική του άποψη.

Αν γουστάρεις κονσέρβες ομαδοσκέψης, συζήτησε με κάποιο κομμούνι. Θα τα βρείτε σίγουρα.

...Αν δεν είσαι ήδη, γιατί για τέτοιο σε κόβω.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: Αιθουσα "Ελένη Παπαδάκη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 21 Οκτ 2019, 19:12

ρε τους βροντόσαυρους ντε και καλα να υπερασπιζονται δολοφόνους

το κκε ειχε φτιαξει μηχανισμούς δολοφονιας κάθε εναντιου
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: Αιθουσα "Ελένη Παπαδάκη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 21 Οκτ 2019, 19:13

και την δολοφονησαν και την ληστεψαν

τοιούτοι αγωνιστες ηταν
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: Αιθουσα "Ελένη Παπαδάκη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 21 Οκτ 2019, 19:15

και μαζι με την παπαδακη ηταν νεαρη γυναικα επτα μηνων εγγυος

την δολοφονησαν και αυτή

τοιούτοι αγωνιστες
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21046
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Αιθουσα "Ελένη Παπαδάκη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 21 Οκτ 2019, 19:17

run έγραψε:
21 Οκτ 2019, 19:13
και την δολοφονησαν και την ληστεψαν

τοιούτοι αγωνιστες ηταν
Και που τα βρήκε τα λεφτά μέσα στην Κατοχή; Κοιμόταν με αυτούς που έβγαζαν τα χρυσά δόντια των δύσμοιρων για ένα κομμάτι ψωμί ή κοιμόταν με τους κατακτητές;

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: Αιθουσα "Ελένη Παπαδάκη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 21 Οκτ 2019, 19:19

και βιαστηκε κιολας η παπαδακη

ειπαμε τοιούτοι

αγωνιστες
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: Αιθουσα "Ελένη Παπαδάκη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 21 Οκτ 2019, 19:20

Εμπεδοκλής έγραψε:
21 Οκτ 2019, 19:17
run έγραψε:
21 Οκτ 2019, 19:13
και την δολοφονησαν και την ληστεψαν

τοιούτοι αγωνιστες ηταν
Και που τα βρήκε τα λεφτά μέσα στην Κατοχή; Κοιμόταν με αυτούς που έβγαζαν τα χρυσά δόντια των δύσμοιρων για ένα κομμάτι ψωμί ή κοιμόταν με τους κατακτητές;

ασε ρε εμπεδοκλη

την βιασαν και την δολοφονησαν και την ληστεψαν και μου λες που βρηκε τα λεφτα
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: Αιθουσα "Ελένη Παπαδάκη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 21 Οκτ 2019, 19:22

και γιατι ωρε τετοια πρεμουρα το κκε να κρυβει σε μαζικούς ταφους και καταβοθρες τους δολοφονημένους??
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: Αιθουσα "Ελένη Παπαδάκη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 21 Οκτ 2019, 19:23

τοιούτοι κανουν τους δημοκρατες
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26994
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Αιθουσα "Ελένη Παπαδάκη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 21 Οκτ 2019, 19:26

Εμπεδοκλής έγραψε:
21 Οκτ 2019, 19:17
run έγραψε:
21 Οκτ 2019, 19:13
και την δολοφονησαν και την ληστεψαν

τοιούτοι αγωνιστες ηταν
Και που τα βρήκε τα λεφτά μέσα στην Κατοχή; Κοιμόταν με αυτούς που έβγαζαν τα χρυσά δόντια των δύσμοιρων για ένα κομμάτι ψωμί ή κοιμόταν με τους κατακτητές;
Ο Ανδρικίδης συνέλαβε και εκτέλεσε τον Ορέστη (τα γράφει αυτά ο Μυράτ χωρίς να αναφέρει το όνομα του φίλου του Ανδρικίδη) διότι εκτός από τις «ακόλαστες πράξεις» κατάκλεβε όλους τους «αντιδραστικούς» που συνελάμβανε. Έκλεβε δηλαδή τις βέρες, τους σταυρούς και ό,τι χρυσαφικό και λίρες είχαν κρύψει στις ραφές των ρούχων τους και είτε τα κρατούσε ο ίδιος είτε τα χάριζε στις γκόμενες και δεν τα παρέδιδε στους ανωτέρους του «για τις ανάγκες του κόμματος». Έτσι ακριβώς ήταν η κατηγορία και γιʼ αυτό η ηγεσία έστειλε τον Ανδρικίδη στα Πατήσια για να βάλει τάξη. (Ο Ορέστης πήρε το δαχτυλίδι και το ρολόι της Παπαδάκη).
Τώρα πώς το άσπιλο Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδος είχε αλισβερίσι με τους μαυραγορίτες και τους απατεώνες σαράφηδες της αγοράς, οι οποίοι εξαργύρωναν βέρες, ρολόγια και χρυσαφικά με λίρες Αγγλίας είναι μια άλλη πονεμένη ιστορία.


Τί ναζί που λήστευαν Εβραίους, τι παλαιοσταλίνια που σκύλευαν νεκρούς για τις ανάγκες του κώματος! :c020:
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Αιθουσα "Ελένη Παπαδάκη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 21 Οκτ 2019, 19:31

ΓΑΛΗ έγραψε:
21 Οκτ 2019, 19:07
plouf έγραψε:
21 Οκτ 2019, 18:33
ΓΑΛΗ έγραψε:
21 Οκτ 2019, 18:21
Αναφορικά δε με τη γυναικεία τιμή της κάθε γυναίκας σε ειρηνική ή πολεμική περίοδο, το τελευταίο που μ' ενδιαφέρει είναι η γνώμη του κάθε κατσικογάμη, που θεωρεί τιμή να βιάζει ξένες γυναίκες και θεωρεί συγχρόνως ότι πρέπει να τιμωρηθούν όσες γυναίκες της δικής του χώρας πήγαν με τον εχθρό.

Με το μαλακό ρε μάγκες, σας έπεσαν 10 γραμμάρια υγρής λεβέντικης μπαντριωτικής ισότητας και θέλει πάλι σφουγγάρισμα το παρκέ από τη γλίτσα.
Eνταξει συντρολλη με κερδισες εγω βοσκος ειμαι και με τον πατερα μου βοσκαμε προβατα kai ειμαι απολιτιστο ουγκανο.Προβατογαμης δεν ειμαι παντως.
Μπορεις ομως να μου εξηγησεις γιατι στην πολιτισμενη Γαλλια μετα τον πολεμο κουρευαν γουλι τις γυναικες που πηγαιναν με τον κατακτητη?
Γιατι αραγε? :giggle:

Και βάσει ποιας παραμορφωμένης αντίληψης πιστεύεις ότι θεωρώ πολιτισμένους τους Γάλλους; :lol:

Έχω τελείως άλλη αντίληψη για το τι σημαίνει πολιτισμός, καλέ μου.

Και το μοντέλο Σαρτρ - ντε Μπωβουάρ, το θεωρώ ως την πιο γελοία περίπτωση ζεύγους.
Dεν γνωριζω βεβαια τα προτυπα σου για τις διαφυλικες σχεσεις ωστοσο θα μου επιτρεψεις να σου πω οτι το
ζευγος Σατρ αν δεν κανω λαθος συντομα διαχωρισε την θεση του απο το Κομμουνιστικο Κομμα Γαλλιας και οχι
μονο αυτο αλλα και το ιδιο το ΚΚΓ απο πολυ παλια αλλαξε γραμμη πλευσης.
Σχετικα με τα γραφομενα μου αντικατοπτριζω τις αντιληψεις των ανθρωπων της εποχης απο λαθος μου
φανηκε οτι οι αντιληψεις ειναι και δικες μου.Παραπανω ειχα γραψει οτι η σφαγη μιας ανυπερασπιστης γυναικας
ειναι εγκλημα αν θες ψαξο.
Τριτο παγκοσμιο πολεμο δεν θα ζησουμε χαρη στην υπαρξη πυρηνικων κεφαλων.
Οι πολεμοι θα ειναι proxy wars οπως στην Συρια δηλαδη.
Για το αν θα γινει πολεμος Ελαδας-Τουρκιας δεν ξερω να πω αλλα η υπαρξη του ΝΑΤΟ τουλαχιστον
προς το παρον τον εμποδιζει.
Σε καθε περιπτωση τα πραγματα ειναι σιγουρα επικυνδυνα και ολα ειναι δυνατα.
Ελπιζω να εγινα κατανοητος τωρα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών