ΣΚ Λονδίνο

Ταξίδια, εκδρομές, περιγραφές, αναμνήσεις, πληροφορίες και νέες οργανώσεις!
the comet the course the tail

Re: ΣΚ Λονδίνο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 07 Οκτ 2019, 00:02

Frozen έγραψε:
06 Οκτ 2019, 23:00
the comet the course the tail έγραψε:
06 Οκτ 2019, 14:29
καλησπέρα φίλη Φρόζεν. εγύρισες; πώς τα πέρασες; :roll:
Καλησπέρα φίλη Comet, όχι ακόμη. Όταν πάω και γυρίσω θα σας ενημερώσω λεπτομερώς.
:ty:

Who is The 4th man
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 4465
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 17:44

Re: ΣΚ Λονδίνο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Who is The 4th man » 07 Οκτ 2019, 01:48

Frozen έγραψε:
03 Οκτ 2019, 00:49
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
03 Οκτ 2019, 00:47
Ντεμέκ Φερμαδόρος με Φούιτ έγραψε:
03 Οκτ 2019, 00:30




Δέν έχω δεί όλες τις προτάσεις πού σού έκαναν.....γιατί πετάγονται σαν τσουτσούδες οι φεϊγκντεμέκ και σπάνε @@

Στοουνχετζ......Compton Avenue, Τρενάκι..... έχεις ξεχάσει που ακριβώς θέλεις να πας, μιά ώρα δρόμος..... και ο Φιλώτας να κουβαλάει σαν γαϊδούρι τις σακούλες από τα Harrods....όσα και αν έχω δανεικά πια δεν σου δίνω να κάνεις βόλτες με το magic bus

.
Μού θύμισες ένα παλιοτράγουδο πού θά έβαζα στή θέση σου στήν πρώτη πρόταση.....

Τό... Δεν έχω χρόνο ....μάτια μου.....δέν έχω χρόνο..... μέ τη Σωτ. Λεονάρδου.....

Καί θά μού απαντούσες μέ τό ίδιο τραγούδι....

Αν θές νά κάνω νούμερα.....καί νά πουλήσω κέφι....

Θέλω βροχή τά κέρματα.....νά πέφτουνε στό ντέφι.... :opa:

Νομίζω τού Ασιμου.....


. :wave:
Χριστέ μου! Δεν περίμενα ότι μπορεί να γίνει και χειρότερο! :fp:
φρόζεν μη τά χανεις...στηρίξου στά μπράτσα μου........μετά τό λονδινο τά λεμε

Αυτομπαναρισμενος επ αόριστον

Άβαταρ μέλους
Ντεμέκ Φερμαδόρος με Φούιτ
Δημοσιεύσεις: 1414
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 03:17
Τοποθεσία: https://www.xo.gr/profile/profile-906875676/el/
Επικοινωνία:

Re: ΣΚ Λονδίνο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ντεμέκ Φερμαδόρος με Φούιτ » 07 Οκτ 2019, 02:33

Ορέστης 35 έγραψε:
03 Οκτ 2019, 06:56
Frozen έγραψε:
02 Οκτ 2019, 22:01
Feindflug έγραψε:
02 Οκτ 2019, 21:42


Ferodo αγωνιστικά, τύπε.
Εσείς οι δύο παίζει να είστε και το ίδιο άτομο! :p2:
Αυτο πιστευω κι εγω.

Ορέστη ελεος...απο σενα δςν το περίμενα
(δουλεύω λιγο στο μυαλο μου την ιδέα σου)
ωραία πύτισσα η ζωή

Who is The 4th man
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 4465
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 17:44

Re: ΣΚ Λονδίνο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Who is The 4th man » 07 Οκτ 2019, 02:55

Ντεμέκ Φερμαδόρος με Φούιτ έγραψε:
07 Οκτ 2019, 02:33
Ορέστης 35 έγραψε:
03 Οκτ 2019, 06:56
Frozen έγραψε:
02 Οκτ 2019, 22:01

Εσείς οι δύο παίζει να είστε και το ίδιο άτομο! :p2:
Αυτο πιστευω κι εγω.

Ορέστη ελεος...απο σενα δςν το περίμενα
(δουλεύω λιγο στο μυαλο μου την ιδέα σου)
ό Ορεστης35 αστεία τό είπε....θά τού δώσω....μολις ξεμπλέξω από καταστασεις.....ραντεβού στον αγ κοσμά γιά μπασκετάκι......
καί μετά πάρε τό ΣΚΕΠΤΙΚΟ καί ελάτε στό φλοίσβο για κανα ποτο-καφέ......
απ'οτι είδα Ντεμεκ πας φλοίσβο γιά πλάτσα πλούτσα στά ρηχά.....
άαα νά ερχόταν και ό πάνας..... :)
Αυτομπαναρισμενος επ αόριστον

Άβαταρ μέλους
Ντεμέκ Φερμαδόρος με Φούιτ
Δημοσιεύσεις: 1414
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 03:17
Τοποθεσία: https://www.xo.gr/profile/profile-906875676/el/
Επικοινωνία:

Re: ΣΚ Λονδίνο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ντεμέκ Φερμαδόρος με Φούιτ » 07 Οκτ 2019, 03:09

sibylic έγραψε:
07 Οκτ 2019, 02:55
Ντεμέκ Φερμαδόρος με Φούιτ έγραψε:
07 Οκτ 2019, 02:33
Ορέστης 35 έγραψε:
03 Οκτ 2019, 06:56


Αυτο πιστευω κι εγω.

Ορέστη ελεος...απο σενα δςν το περίμενα
(δουλεύω λιγο στο μυαλο μου την ιδέα σου)
ό Ορεστης35 αστεία τό είπε....θά τού δώσω....μολις ξεμπλέξω από καταστασεις.....ραντεβού στον αγ κοσμά γιά μπασκετάκι......
καί μετά πάρε τό ΣΚΕΠΤΙΚΟ καί ελάτε στό φλοίσβο για κανα ποτο-καφέ......
απ'οτι είδα Ντεμεκ πας φλοίσβο γιά πλάτσα πλούτσα στά ρηχά.....
άαα νά ερχόταν και ό πάνας..... :)
Για Σαρωνιδα ειχα πει (και περισσότερο για περπατημα στο παραθαλάσσιο μονοπάτι) για φλοίσβο δεν θυμάμαι....αν ειναι το ιδιο μέρος και τα μπερδεύω....σορυ...

Στον κ.Ορεστη εχω ηδη προτείνει συνάντηση αλλα ας γραψει αυτος ΑΝ ΤΟ ΕΠΙΘΥΜΕΙ τι απάντησε
Και σε γραφικό εχω προτείνει αλλα ας γραψει αυτός ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ επιθυμεί τι απάντησε...
Στον Σκεπτικό οχι, θα ελεγα ότι το ίδιο ειναι αφού είπα σε Γραφικο, αλλα θα τσαντιστεί παλι οτι αφήνω υπονοιες για κλωνους...
Τον πάνα τον ντρέπομαι λιγο, θα ηταν πολύ σιβαρος νομιζω και γω γεννήθηκα γελοίος και κατόπιν το ανεπτυξα εκ πεποιθησεως ...

Σε κάθε περιπτωση, θα χαρώ για ενα μίνι μίτινγκ, θα ειμσστε σαν τον κυκλο των χαμένων ποιητών αλλα χωρις την ποίηση..
ωραία πύτισσα η ζωή

Who is The 4th man
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 4465
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 17:44

Re: ΣΚ Λονδίνο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Who is The 4th man » 07 Οκτ 2019, 03:28

Ντεμέκ Φερμαδόρος με Φούιτ έγραψε:
07 Οκτ 2019, 03:09
sibylic έγραψε:
07 Οκτ 2019, 02:55
Ντεμέκ Φερμαδόρος με Φούιτ έγραψε:
07 Οκτ 2019, 02:33



Ορέστη ελεος...απο σενα δςν το περίμενα
(δουλεύω λιγο στο μυαλο μου την ιδέα σου)
ό Ορεστης35 αστεία τό είπε....θά τού δώσω....μολις ξεμπλέξω από καταστασεις.....ραντεβού στον αγ κοσμά γιά μπασκετάκι......
καί μετά πάρε τό ΣΚΕΠΤΙΚΟ καί ελάτε στό φλοίσβο για κανα ποτο-καφέ......
απ'οτι είδα Ντεμεκ πας φλοίσβο γιά πλάτσα πλούτσα στά ρηχά.....
άαα νά ερχόταν και ό πάνας..... :)
Για Σαρωνιδα ειχα πει (και περισσότερο για περπατημα στο παραθαλάσσιο μονοπάτι) για φλοίσβο δεν θυμάμαι....αν ειναι το ιδιο μέρος και τα μπερδεύω....σορυ...

Στον κ.Ορεστη εχω ηδη προτείνει συνάντηση αλλα ας γραψει αυτος ΑΝ ΤΟ ΕΠΙΘΥΜΕΙ τι απάντησε
Και σε γραφικό εχω προτείνει αλλα ας γραψει αυτός ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ επιθυμεί τι απάντησε...
Στον Σκεπτικό οχι, θα ελεγα ότι το ίδιο ειναι αφού είπα σε Γραφικο, αλλα θα τσαντιστεί παλι οτι αφήνω υπονοιες για κλωνους...
Τον πάνα τον ντρέπομαι λιγο, θα ηταν πολύ σιβαρος νομιζω και γω γεννήθηκα γελοίος και κατόπιν το ανεπτυξα εκ πεποιθησεως ...

Σε κάθε περιπτωση, θα χαρώ για ενα μίνι μίτινγκ, θα ειμσστε σαν τον κυκλο των χαμένων ποιητών αλλα χωρις την ποίηση..
από βαρκιζα καί πέρα πάω μόνο πολύ αργά,μετά τίς 11μμ(όταν πάω) με κανα φιλο γιά ψάρεμα.....
αλλά έτσι όπως πάμε νά τό ανοίξουμε τό πράγμα δικαιότερο θά ήταν νά οργανώνονταν καποια στιγμή
μιά πχωρουμική συνάντηση στό νότο καί μιά στό βορά καί όποιος ήθελε νά πήγαινε καί στίς δύο...
εγώ δεν μπορώ νά αφαιρέσω κανέναν καί καμία από τό κοινωνικό του περίγυρο (.... :wink )....
γιατί πολλά παιδιά εδώ γνωρίζονται όχι μόνο ιντερνετικά....
Αυτομπαναρισμενος επ αόριστον

Who is The 4th man
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 4465
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 17:44

Re: ΣΚ Λονδίνο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Who is The 4th man » 07 Οκτ 2019, 03:40

τώρα εσυ εννοείς γιά ένα μινι μιτινγκ....δηλ να τή ρίξουμε εδώ την ιδεα καί να τοποθετηθεί εδώ ό καθενας
( :a108: .....χωρις πμ εννοείς :smt005: ).......βλέπουμε

Ντεμέκ Φερμαδόρος με Φούιτ έγραψε
" θα ειμσστε σαν τον κυκλο των χαμένων ποιητών αλλα χωρις την ποίηση.."

δεν χρειάζεται αφού οί ίδιοι είμαστε μεταϊστορικά δείγματα σουρεαλιστικής ποίησης....
καί μελλοντική τροφή προαλοιφόμενων δημοσιογραφικών πιράνχας
Αυτομπαναρισμενος επ αόριστον

Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 15313
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: ΣΚ Λονδίνο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 07 Οκτ 2019, 03:57

Ντεμέκ Φερμαδόρος με Φούιτ έγραψε:
07 Οκτ 2019, 03:09

Σε κάθε περιπτωση, θα χαρώ για ενα μίνι μίτινγκ, θα ειμσστε σαν τον κυκλο των χαμένων ποιητών αλλα χωρις την ποίηση..

Εικόνα
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

Who is The 4th man
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 4465
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 17:44

Re: ΣΚ Λονδίνο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Who is The 4th man » 07 Οκτ 2019, 04:02

aLiCat έγραψε:
07 Οκτ 2019, 03:57
Ντεμέκ Φερμαδόρος με Φούιτ έγραψε:
07 Οκτ 2019, 03:09

Σε κάθε περιπτωση, θα χαρώ για ενα μίνι μίτινγκ, θα ειμσστε σαν τον κυκλο των χαμένων ποιητών αλλα χωρις την ποίηση..

Εικόνα
λάθος μιλάμε σοβαρά καί ευγενικά :smt018
(...... ή γατούλα σας κρύβει μεσα της ένα πιράνχας μήπως; :p2: )
Αυτομπαναρισμενος επ αόριστον

σούπερ δημήτριος
Δημοσιεύσεις: 956
Εγγραφή: 10 Σεπ 2019, 21:12

Re: ΣΚ Λονδίνο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από σούπερ δημήτριος » 07 Οκτ 2019, 06:29

sibylic έγραψε:
07 Οκτ 2019, 04:02
(...... ή γατούλα σας κρύβει μεσα της ένα πιράνχας μήπως; :p2: )
:lol:
βρίσκω αφόρητα πληκτικές τις δεξιώσεις του δελαφράγκα [γκλουκ,τζούρα σαμπάνια] θα θέλατε να το σκάσουμε για λίγο στην βεράντα?

Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 15313
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: ΣΚ Λονδίνο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 07 Οκτ 2019, 10:43

sibylic έγραψε:
07 Οκτ 2019, 04:02
aLiCat έγραψε:
07 Οκτ 2019, 03:57
Ντεμέκ Φερμαδόρος με Φούιτ έγραψε:
07 Οκτ 2019, 03:09

Σε κάθε περιπτωση, θα χαρώ για ενα μίνι μίτινγκ, θα ειμσστε σαν τον κυκλο των χαμένων ποιητών αλλα χωρις την ποίηση..

Εικόνα
λάθος μιλάμε σοβαρά καί ευγενικά :smt018
(...... ή γατούλα σας κρύβει μεσα της ένα πιράνχας μήπως; :p2: )
Μπα δεν νομίζω.Εικόνα Πρόκειται για φιλειρηνική γατούλα, που προφανώς αστειεύεται. :)
Χωρίς αυτό να σημαίνει οτι άμα το φέρουν οι περιστάσεις, θα διστάσει να βγάλει και τα νυχάκια της. :P

Εικόνα
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

the comet the course the tail

Re: ΣΚ Λονδίνο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 15 Οκτ 2019, 14:05

Frozen επήγες τελικά; :xena:

Άβαταρ μέλους
Frozen
Δημοσιεύσεις: 1185
Εγγραφή: 27 Μάιος 2018, 19:15

Re: ΣΚ Λονδίνο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frozen » 21 Οκτ 2019, 22:41

the comet the course the tail έγραψε:
15 Οκτ 2019, 14:05
Frozen επήγες τελικά; :xena:
Πήγα και ήρθα! Κάθισε να σου τα πω! Να σε κεράσω και τσαγακι μισό.
Pluviophile - (n) a lover of rain; someone who finds joy and peace of mind during rainy days. :hebit:

the comet the course the tail

Re: ΣΚ Λονδίνο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 21 Οκτ 2019, 22:42

Frozen έγραψε:
21 Οκτ 2019, 22:41
the comet the course the tail έγραψε:
15 Οκτ 2019, 14:05
Frozen επήγες τελικά; :xena:
Πήγα και ήρθα! Κάθισε να σου τα πω! Να σε κεράσω και τσαγακι μισό.
ακούω.

Άβαταρ μέλους
Frozen
Δημοσιεύσεις: 1185
Εγγραφή: 27 Μάιος 2018, 19:15

Re: ΣΚ Λονδίνο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frozen » 22 Οκτ 2019, 00:58

Αρχικά να πω ότι έμεινα στη περιοχή Earl's court, πολύ βολική τοποθεσία καθώς είχε στα 5 λεπτά από το ξενοδοχείο σταθμό μετρό που εξυπηρετεί 2 γραμμές (μπλε και πράσινη). Είχε αρκετά μαγαζιά και εστιατόρια γύρω γυρω.

Πρώτη μέρα η αλήθεια είναι πως δεν είδα πολλά καθώς ξύπνησα στις 4 το πρωί για την πτήση και μου πήρε 2+ ώρες για να φτάσω στον κεντρικό σταθμό λόγω κίνησης. Κακή απόφαση το λεωφορείο, έπρεπε να είχα παρει gatwick express (τρένο). Για πρωινό/ brunch που λέμε και στο χωριό, πήγα στο giraffe που ήταν πολύ κοντά στον κεντρικό σταθμό Victoria. Πρέπει να είναι αλυσίδα γιατί τα είδα κ αλλού. Τα συστήνω!
Μεσημέρι-απόγευμα χαλαρή βόλτα στο ποτάμι για τα κλασσικά Westminster, London eye κλπ. Αργά το απόγευμα βρέθηκα Trafalgar Square, όπου είχε και διαδήλωση ακτιβιστών, όλα ήρεμα παρόλα αυτά! Για φαγητό/ποτό ήθελα να πάω στο The lord moon of the mall, αλλά τελικά δεν είχε να καθίσεις και πήγα σε μια άλλη παμπ απέναντι. Το φαγητό πολύ μέτριο.

Δεύτερη μέρα, πρωινό στο Notting Hill που ήταν κ κοντά από εκεί και βόλτα στην αγορά. Ομορφα παστέλ νεοκλασικά κτήρια με λουλούδια! :g094:
Από εκεί βόλτα στο Holland Park για να δω Kyoto Garden, όμορφο δε λέω!
Μετά πήγα προς το natural History Museum, είδα την έκθεση με τους δεινοσαύρους φυσικά, είχε προσωρινή έκθεση με το φεγγάρι η οποία ήταν αρκετά εντυπωσιακή. Τεράστιο μουσείο, πέρασα ένα δυωράκι χωρίς να το καταλάβω χαζεύοντας διάφορα.
Για φαγητό κατευθύνθηκα προς Covent Garden, τουριστική περιοχή από τι μας είπαν φίλοι αργότερα.
Συνάντηση με φίλους για ποτό αργότερα στο Soho, το οποίο ήταν γεμάτο κόσμο. Εκεί είδαμε κάθε καρυδιάς καρύδι! :lol: Μου άρεσε όμως, άπειρες επιλογές για φαγητό και ποτό! Εντυπωσιακα κτήρια, φώτα και οθόνες παντού.

Την επόμενη μέρα, πήγαμε να δούμε την αλλαγή της φρουράς στο buckingham palace, ήταν πολύ μεγάλη εκδήλωση με παρελάσεις που κράτησε ώρες, δεν ξέρω αν είναι πάντοτε έτσι ή είχαν κάτι συγκεκριμένο εκείνη τη μέρα. Είδαμε και διαδηλώσεις κατά του Brexit.
Φύγαμε για το tower Bridge να βγάλουμε τις καθιερωμένες φωτογραφίες, μετά προς Hyde Park και είδαμε λίγο από Oxford Street.

Δεν πίεσα τον εαυτό μου να βάλω πολλά πράγματα στο πρόγραμμα καθώς ήξερα ότι δεν υπάρχει περίπτωση να τα προλάβω και σύντομα θα ξαναβρεθώ εκεί. Λυπάμαι βέβαια που δεν είδα περισσότερα από την μία αλλά η πόλη είναι χαοτική, χρειάζεσαι αρκετό χρόνο για να πας από το ένα μέρος στο άλλο και δεν το συνειδητοποιεις κιόλας πόσο κουραστικό μπορεί να γίνει.
Να προσθέσω ότι αυτό που λένε για ευγενειες κλπ ούτε κατά διάνοια δεν το συνάντησα. :roll:
Pluviophile - (n) a lover of rain; someone who finds joy and peace of mind during rainy days. :hebit:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ταξίδια”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών