Αιθουσα "Ελένη Παπαδάκη"

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Αιθουσα "Ελένη Παπαδάκη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 22 Οκτ 2019, 08:13

Athos έγραψε:
22 Οκτ 2019, 07:59
plouf έγραψε:
22 Οκτ 2019, 06:10
Η οριστικη εθνικη συμφιλιωση ηρθε το 1989
:smt005::smt005: ποια συμφιλίωση ; ξέρεις οι αριστεροί να συμφιλιώθηκαν με κανένα ;
εδώ ο Πήζον έτοιμος είναι να σε στείλει με κονσερβοκούτι
Η συντριπτικη πλειψηφια του ελ λαου δεν ασχολειτε πολυ ενεργα και σοβαρα με τα
πολιτικα πραγματα σε βαθμο που να τσακωνεται στα φορα οπως εμεις εδω μεσα.
Τα πρασσινα και μπλε καφενεια στα χωρια μας αφησαν χρονους απο πολυ καιρο.
Οσο για τα κονσερβοκουτια με αυτα ασχολουνται οι ιεχωβαδες του Περισσου για
το ζαιομποτακι που λες δεν ξερω.
Ο απλος ελληνικος λαος ψηφιζει το κομμα που θεωρει οτι θα κανει καλυτερη διαχειριση στα προβληματα
του.
Δεν σημαινει λοιπον οτι οσοι ψηφιζουν ΣΥΡΙΖΑ συμφωνουν με την λαθρολαγνεια και τα κολληματα του κομματος αυτου.
Αντιστροφως οσοι ψηφιζουν νου δου δεν σημαινει οτι εχουν τα οποια κολληματα του κομματος αυτου.
Ελπιζω με βαση τα παραπανω να εγινα κατανοητος.Τις ομορφες καλημερες μου. :wave:

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Αιθουσα "Ελένη Παπαδάκη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 22 Οκτ 2019, 08:26

plouf έγραψε:
22 Οκτ 2019, 07:39
Ελα Γουντυ μην μου κανεις τον Κινεζο.στην βικιπαιδεια υπαρχει αρθρο αφιερωμενο σον αδικοσκωτομενο Μπακογιαννη και γινεται μνεια στην εθνικη συμφιλιωση.
Αυτο ειναι ονειδος στην μνημη του.
Τωρα αν για σενα και για ατομα της αριστερης και δεξιας παραταξης δεν υπαρχει εθνικη συμφιλιωση το προβλημα ειναι δικο σας.
Να σου πω ...
Με το περεστροϊκικό ΚΚΕ της Μαρίας κάποιο είδος συμφιλίωσης να προέκυπτε δεν θα το απέκλεια.
Η ίδια η Μαρία είναι τώρα Ευρωπαϊκός επίτροπος θαλασσών και ωκεανών και τρέχε γύρευε.

Αλλά με τον σκληρό Περισσό ;;;

Συμφιλίωση έχεις με τη Γερμανία που καταθέτει στέφανο ο πρέσβυς στο σκοπευτήριο της Καισαριανής.
Αλλά με μία αμετανόητη Γερμανία που θα έθετε υπό αμφισβήτηση τη συνθήκη των Βερσαλλιών και τον διάδρομο του Δάντσιχ τι συμφιλίωση θα είχες ;
Αν κάποιος χαζός-ο οποιοσδήποτε χαζός- έλεγε "ωωωω έχουμε συμφιλίωση τώρα", την ίδια στιγμή όμως που εμείς εξακολουθούμε να μην ασπαζόμαστε τις ιδέες του Αδόλφου Χίτλερ, τι θα έλεγες ;;;;

Δεν νομίζω να κυκλοφοράει κανένας σοβαρός που να χρησιμοποιεί τον όρο ... συμφιλίωση, εκτός από τους πολιτικούς οι οποίοι λόγω των πριμ δεν μπορούν να κάνουν αλλοιώς.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Αιθουσα "Ελένη Παπαδάκη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 22 Οκτ 2019, 08:32

plouf έγραψε:
22 Οκτ 2019, 08:13
Athos έγραψε:
22 Οκτ 2019, 07:59
plouf έγραψε:
22 Οκτ 2019, 06:10
Η οριστικη εθνικη συμφιλιωση ηρθε το 1989
:smt005::smt005: ποια συμφιλίωση ; ξέρεις οι αριστεροί να συμφιλιώθηκαν με κανένα ;
εδώ ο Πήζον έτοιμος είναι να σε στείλει με κονσερβοκούτι
Η συντριπτικη πλειψηφια του ελ λαου δεν ασχολειτε πολυ ενεργα και σοβαρα με τα
πολιτικα πραγματα σε βαθμο που να τσακωνεται στα φορα οπως εμεις εδω μεσα.
Τα πρασσινα και μπλε καφενεια στα χωρια μας αφησαν χρονους απο πολυ καιρο.
Οσο για τα κονσερβοκουτια με αυτα ασχολουνται οι ιεχωβαδες του Περισσου για
το ζαιομποτακι που λες δεν ξερω.
Ο απλος ελληνικος λαος ψηφιζει το κομμα που θεωρει οτι θα κανει καλυτερη διαχειριση στα προβληματα
του.
Δεν σημαινει λοιπον οτι οσοι ψηφιζουν ΣΥΡΙΖΑ συμφωνουν με την λαθρολαγνεια και τα κολληματα του κομματος αυτου.
Αντιστροφως οσοι ψηφιζουν νου δου δεν σημαινει οτι εχουν τα οποια κολληματα του κομματος αυτου.
Ελπιζω με βαση τα παραπανω να εγινα κατανοητος.Τις ομορφες καλημερες μου. :wave:
Δεν έγινες διότι είσαι κουτό άτομο.
Στα καφενεία μπορεί να κυριαρχούν οι ποδοσφαιρικές συζητήσεις και να μην ακουμπάνε αυτά τα ζητήματα ή να τα ακουμπάνε λίγο.
Δε λέει τίποτα αυτό.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Αιθουσα "Ελένη Παπαδάκη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 22 Οκτ 2019, 08:38

wooded glade έγραψε:
22 Οκτ 2019, 08:26
plouf έγραψε:
22 Οκτ 2019, 07:39
Ελα Γουντυ μην μου κανεις τον Κινεζο.στην βικιπαιδεια υπαρχει αρθρο αφιερωμενο σον αδικοσκωτομενο Μπακογιαννη και γινεται μνεια στην εθνικη συμφιλιωση.
Αυτο ειναι ονειδος στην μνημη του.
Τωρα αν για σενα και για ατομα της αριστερης και δεξιας παραταξης δεν υπαρχει εθνικη συμφιλιωση το προβλημα ειναι δικο σας.
Να σου πω ...
Με το περεστροϊκικό ΚΚΕ της Μαρίας κάποιο είδος συμφιλίωσης να προέκυπτε δεν θα το απέκλεια.
Η ίδια η Μαρία είναι τώρα Ευρωπαϊκός επίτροπος θαλασσών και ωκεανών και τρέχε γύρευε.

Αλλά με τον σκληρό Περισσό ;;;

Συμφιλίωση έχεις με τη Γερμανία που καταθέτει στέφανο ο πρέσβυς στο σκοπευτήριο της Καισαριανής.
Αλλά με μία αμετανόητη Γερμανία που θα έθετε υπό αμφισβήτηση τη συνθήκη των Βερσαλλιών και τον διάδρομο του Δάντσιχ τι συμφιλίωση θα είχες ;
Αν κάποιος χαζός-ο οποιοσδήποτε χαζός- έλεγε "ωωωω έχουμε συμφιλίωση τώρα", την ίδια στιγμή όμως που εμείς εξακολουθούμε να μην ασπαζόμαστε τις ιδέες του Αδόλφου Χίτλερ, τι θα έλεγες ;;;;

Δεν νομίζω να κυκλοφοράει κανένας σοβαρός που να χρησιμοποιεί τον όρο ... συμφιλίωση, εκτός από τους πολιτικούς οι οποίοι λόγω των πριμ δεν μπορούν να κάνουν αλλοιώς.
Για αυτα που λες δεν γνωριζω οπως και η συντριπτικη πλειοψηφια του απλου κοσμου.Αλλο εμεις που τρωγομαστε εδω μεσα.
Τις επιπλεον αποψεις μου για το θεμα θα στις παραθεσω αμεσως.
plouf έγραψε:Η συντριπτικη πλειψηφια του ελ λαου δεν ασχολειτε πολυ ενεργα και σοβαρα με τα
πολιτικα πραγματα σε βαθμο που να τσακωνεται στα φορα οπως εμεις εδω μεσα.
Τα πρασσινα και μπλε καφενεια στα χωρια μας αφησαν χρονους απο πολυ καιρο.
Οσο για τα κονσερβοκουτια με αυτα ασχολουνται οι ιεχωβαδες του Περισσου για
το ζαιομποτακι που λες δεν ξερω.
Ο απλος ελληνικος λαος ψηφιζει το κομμα που θεωρει οτι θα κανει καλυτερη διαχειριση στα προβληματα
του.
Δεν σημαινει λοιπον οτι οσοι ψηφιζουν ΣΥΡΙΖΑ συμφωνουν με την λαθρολαγνεια και τα κολληματα του κομματος αυτου.
Αντιστροφως οσοι ψηφιζουν νου δου δεν σημαινει οτι εχουν τα οποια κολληματα του κομματος αυτου.
Ελπιζω με βαση τα παραπανω να εγινα κατανοητος.Τις ομορφες καλημερες μου. :wave:
Ειναι η απαντηση μου στον φορουμιτη Athos αν θες κοιτα παραπανω τι εγραψα στον φορουμιτη Athos.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Αιθουσα "Ελένη Παπαδάκη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 22 Οκτ 2019, 08:47

plouf έγραψε:
22 Οκτ 2019, 08:38
wooded glade έγραψε:
22 Οκτ 2019, 08:26
plouf έγραψε:
22 Οκτ 2019, 07:39
Ελα Γουντυ μην μου κανεις τον Κινεζο.στην βικιπαιδεια υπαρχει αρθρο αφιερωμενο σον αδικοσκωτομενο Μπακογιαννη και γινεται μνεια στην εθνικη συμφιλιωση.
Αυτο ειναι ονειδος στην μνημη του.
Τωρα αν για σενα και για ατομα της αριστερης και δεξιας παραταξης δεν υπαρχει εθνικη συμφιλιωση το προβλημα ειναι δικο σας.
Να σου πω ...
Με το περεστροϊκικό ΚΚΕ της Μαρίας κάποιο είδος συμφιλίωσης να προέκυπτε δεν θα το απέκλεια.
Η ίδια η Μαρία είναι τώρα Ευρωπαϊκός επίτροπος θαλασσών και ωκεανών και τρέχε γύρευε.

Αλλά με τον σκληρό Περισσό ;;;

Συμφιλίωση έχεις με τη Γερμανία που καταθέτει στέφανο ο πρέσβυς στο σκοπευτήριο της Καισαριανής.
Αλλά με μία αμετανόητη Γερμανία που θα έθετε υπό αμφισβήτηση τη συνθήκη των Βερσαλλιών και τον διάδρομο του Δάντσιχ τι συμφιλίωση θα είχες ;
Αν κάποιος χαζός-ο οποιοσδήποτε χαζός- έλεγε "ωωωω έχουμε συμφιλίωση τώρα", την ίδια στιγμή όμως που εμείς εξακολουθούμε να μην ασπαζόμαστε τις ιδέες του Αδόλφου Χίτλερ, τι θα έλεγες ;;;;

Δεν νομίζω να κυκλοφοράει κανένας σοβαρός που να χρησιμοποιεί τον όρο ... συμφιλίωση, εκτός από τους πολιτικούς οι οποίοι λόγω των πριμ δεν μπορούν να κάνουν αλλοιώς.
Για αυτα που λες δεν γνωριζω οπως και η συντριπτικη πλειοψηφια του απλου κοσμου.Αλλο εμεις που τρωγομαστε εδω μεσα.
Τις επιπλεον αποψεις μου για το θεμα θα στις παραθεσω αμεσως.


Α' είσαι από αυτούς που και δεν γνωρίζουν και έχουν άποψη εσύ !

Εν πάσει περιπτώσει για την συντριπτική πλειοψηφία του απλού κόσμου μέχρι προ δεκαπενταετίας θα συμφωνούσα ότι είχε κάποια άγνοια. Τα Δεκεμβριανά και ο εμφύλιο δεν γράφονται στα σχολικά βιβλία, δεν έχουν γίνει σήριαλ στην τηλεόραση.
Αν κάποιος είχε γεννηθεί μετά το 1950 είχε άγνοια, ή τουλάχιστον αποσπασματικές γνώσεις - εκτός από τους λίγους που διάβαζαν τα εξειδικευμένα βιβλία που εξιστορούν το θέμα.
Αλλά τώρα βρισκόμαστε στην εποχή του internet που τα λέει όλα. Το ποσοστό της άγνοιας έχει ελαχιστοποιηθεί.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Αιθουσα "Ελένη Παπαδάκη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 22 Οκτ 2019, 09:05

wooded glade έγραψε:
22 Οκτ 2019, 08:47
plouf έγραψε:
22 Οκτ 2019, 08:38
wooded glade έγραψε:
22 Οκτ 2019, 08:26


Να σου πω ...
Με το περεστροϊκικό ΚΚΕ της Μαρίας κάποιο είδος συμφιλίωσης να προέκυπτε δεν θα το απέκλεια.
Η ίδια η Μαρία είναι τώρα Ευρωπαϊκός επίτροπος θαλασσών και ωκεανών και τρέχε γύρευε.

Αλλά με τον σκληρό Περισσό ;;;

Συμφιλίωση έχεις με τη Γερμανία που καταθέτει στέφανο ο πρέσβυς στο σκοπευτήριο της Καισαριανής.
Αλλά με μία αμετανόητη Γερμανία που θα έθετε υπό αμφισβήτηση τη συνθήκη των Βερσαλλιών και τον διάδρομο του Δάντσιχ τι συμφιλίωση θα είχες ;
Αν κάποιος χαζός-ο οποιοσδήποτε χαζός- έλεγε "ωωωω έχουμε συμφιλίωση τώρα", την ίδια στιγμή όμως που εμείς εξακολουθούμε να μην ασπαζόμαστε τις ιδέες του Αδόλφου Χίτλερ, τι θα έλεγες ;;;;

Δεν νομίζω να κυκλοφοράει κανένας σοβαρός που να χρησιμοποιεί τον όρο ... συμφιλίωση, εκτός από τους πολιτικούς οι οποίοι λόγω των πριμ δεν μπορούν να κάνουν αλλοιώς.
Για αυτα που λες δεν γνωριζω οπως και η συντριπτικη πλειοψηφια του απλου κοσμου.Αλλο εμεις που τρωγομαστε εδω μεσα.
Τις επιπλεον αποψεις μου για το θεμα θα στις παραθεσω αμεσως.


Α' είσαι από αυτούς που και δεν γνωρίζουν και έχουν άποψη εσύ !

Εν πάσει περιπτώσει για την συντριπτική πλειοψηφία του απλού κόσμου μέχρι προ δεκαπενταετίας θα συμφωνούσα ότι είχε κάποια άγνοια. Τα Δεκεμβριανά και ο εμφύλιο δεν γράφονται στα σχολικά βιβλία, δεν έχουν γίνει σήριαλ στην τηλεόραση.
Αν κάποιος είχε γεννηθεί μετά το 1950 είχε άγνοια, ή τουλάχιστον αποσπασματικές γνώσεις - εκτός από τους λίγους που διάβαζαν τα εξειδικευμένα βιβλία που εξιστορούν το θέμα.
Αλλά τώρα βρισκόμαστε στην εποχή του internet που τα λέει όλα. Το ποσοστό της άγνοιας έχει ελαχιστοποιηθεί.
Ενταξει με κερδισες χαρη στο ιντερνετ ο κοσμος εχει προσβαση σε πολλες πληροφοριες που πριν θα ηταν αδιανοητο.
Ο απλος λαος σκεφτεται οπως σου ειπα και στο παραθετω για να το εμπεδωσεις ακομα κι αν γνωριζουν ολα αυτα απο το ιντερνετ.
Η συντριπτικη πλειψηφια του ελ λαου δεν ασχολειτε πολυ ενεργα και σοβαρα με τα
πολιτικα πραγματα σε βαθμο που να τσακωνεται στα φορα οπως εμεις εδω μεσα.
Τα πρασσινα και μπλε καφενεια στα χωρια μας αφησαν χρονους απο πολυ καιρο.
Οσο για τα κονσερβοκουτια με αυτα ασχολουνται οι ιεχωβαδες του Περισσου για
το ζαιομποτακι που λες δεν ξερω.
Ο απλος ελληνικος λαος ψηφιζει το κομμα που θεωρει οτι θα κανει καλυτερη διαχειριση στα προβληματα
του.
Δεν σημαινει λοιπον οτι οσοι ψηφιζουν ΣΥΡΙΖΑ συμφωνουν με την λαθρολαγνεια και τα κολληματα του κομματος αυτου.
Αντιστροφως οσοι ψηφιζουν νου δου δεν σημαινει οτι εχουν τα οποια κολληματα του κομματος αυτου.
Ελπιζω με βαση τα παραπανω να εγινα κατανοητος.Τις ομορφες καλημερες μου. :wave:
Τα κομματοσκυλα καθε παραταξης ειτε αριστερης ειτε δεξιας ειναι αλλο θεμα η συντριπτικη πλειοψηφια του κοσμου
καθε 4 χρονια ριχνει το ψηφοδελτιο στην καλπη και παει σπιτι του.
Απο την κυριακη των εκλογων και μετα τερμα το διαλειμα και τα κεφαλια μεσα
η βιοπαλη ειναι δυσκολη εκει εξω.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32127
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Αιθουσα "Ελένη Παπαδάκη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 22 Οκτ 2019, 09:48

plouf έγραψε:
21 Οκτ 2019, 18:33
ΓΑΛΗ έγραψε:
21 Οκτ 2019, 18:21
Αναφορικά δε με τη γυναικεία τιμή της κάθε γυναίκας σε ειρηνική ή πολεμική περίοδο, το τελευταίο που μ' ενδιαφέρει είναι η γνώμη του κάθε κατσικογάμη, που θεωρεί τιμή να βιάζει ξένες γυναίκες και θεωρεί συγχρόνως ότι πρέπει να τιμωρηθούν όσες γυναίκες της δικής του χώρας πήγαν με τον εχθρό.

Με το μαλακό ρε μάγκες, σας έπεσαν 10 γραμμάρια υγρής λεβέντικης μπαντριωτικής ισότητας και θέλει πάλι σφουγγάρισμα το παρκέ από τη γλίτσα.
Eνταξει συντρολλη με κερδισες εγω βοσκος ειμαι και με τον πατερα μου βοσκαμε προβατα kai ειμαι απολιτιστο ουγκανο.Προβατογαμης δεν ειμαι παντως.
Μπορεις ομως να μου εξηγησεις γιατι στην πολιτισμενη Γαλλια μετα τον πολεμο κουρευαν γουλι τις γυναικες που πηγαιναν με τον κατακτητη?
Γιατι αραγε? :giggle:

επειδη ηταν αμορφωτα ουγκανα, και ζηλευαν που δεν γαμουσαν αυτοι. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32127
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Αιθουσα "Ελένη Παπαδάκη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 22 Οκτ 2019, 10:06

Εμπεδοκλής έγραψε:
21 Οκτ 2019, 20:04
Προφανώς σε μελλοντική κατάκτηση της χώρας μας χάρις την εκτέλεση της Παπαδάκη πολλές γυναίκες θα το σκεφτούν διπλά να πάνε με κατακτητές διότι θα ξέρουν ότι σε περίπτωση ήττας δεν θα τις πάρουν μαζί...
και, τι;
οι κατακτητες δε θα γαμουνε και θα γι :smt017 νουνε μιαου;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Αιθουσα "Ελένη Παπαδάκη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 22 Οκτ 2019, 10:10

plouf έγραψε:
22 Οκτ 2019, 09:05
Τα κομματοσκυλα καθε παραταξης ειτε αριστερης ειτε δεξιας ειναι αλλο θεμα η συντριπτικη πλειοψηφια του κοσμου
καθε 4 χρονια ριχνει το ψηφοδελτιο στην καλπη και παει σπιτι του.
Απο την κυριακη των εκλογων και μετα τερμα το διαλειμα και τα κεφαλια μεσα
η βιοπαλη ειναι δυσκολη εκει εξω.
Δεν είναι θέμα κομματόσκυλων ή απλού λαού.
Μπορεί να μην έρθει ποτέ η ώρα να αντιπαρατεθούν ένας εθνικόφρων με έναν σταλινικό.
Μπορεί να παίζουν μπιρίμπα.
Όταν έρθει η ώρα να αντιπαρατεθούν, δεν νοείται συμφιλίωση.
Ή -το σύνηθες- οι αριστεροί υπογράφουν δήλωση ή ο άλλοι γίνονται κονσερβοκούτι.
Δεν υπάρχει μέσος όρος μεταξύ των δύο.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αιθουσα "Ελένη Παπαδάκη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 22 Οκτ 2019, 10:22

ΓΑΛΗ έγραψε:
21 Οκτ 2019, 18:21
Αναφορικά δε με τη γυναικεία τιμή της κάθε γυναίκας σε ειρηνική ή πολεμική περίοδο, το τελευταίο που μ' ενδιαφέρει είναι η γνώμη του κάθε κατσικογάμη, που θεωρεί τιμή να βιάζει ξένες γυναίκες και θεωρεί συγχρόνως ότι πρέπει να τιμωρηθούν όσες γυναίκες της δικής του χώρας πήγαν με τον εχθρό.

Με το μαλακό ρε μάγκες, σας έπεσαν 10 γραμμάρια υγρής λεβέντικης μπαντριωτικής ισότητας και θέλει πάλι σφουγγάρισμα το παρκέ από τη γλίτσα.
Και για να τα λέμε όλα, υπάρχουν και αρκετά τζιχάντια από τη δεξιά πλευρά με την ίδια νοοτροπία, έτσι;

Εγώ δεν είμαι κομμουνίστρια ώστε να δικαιολογώ τους πάντες που ανήκουν στην πλευρά "μου". :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 28693
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Αιθουσα "Ελένη Παπαδάκη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 22 Οκτ 2019, 13:35

plouf έγραψε:
21 Οκτ 2019, 18:33
ΓΑΛΗ έγραψε:
21 Οκτ 2019, 18:21
Αναφορικά δε με τη γυναικεία τιμή της κάθε γυναίκας σε ειρηνική ή πολεμική περίοδο, το τελευταίο που μ' ενδιαφέρει είναι η γνώμη του κάθε κατσικογάμη, που θεωρεί τιμή να βιάζει ξένες γυναίκες και θεωρεί συγχρόνως ότι πρέπει να τιμωρηθούν όσες γυναίκες της δικής του χώρας πήγαν με τον εχθρό.

Με το μαλακό ρε μάγκες, σας έπεσαν 10 γραμμάρια υγρής λεβέντικης μπαντριωτικής ισότητας και θέλει πάλι σφουγγάρισμα το παρκέ από τη γλίτσα.
Eνταξει συντρολλη με κερδισες εγω βοσκος ειμαι και με τον πατερα μου βοσκαμε προβατα kai ειμαι απολιτιστο ουγκανο.Προβατογαμης δεν ειμαι παντως.
Μπορεις ομως να μου εξηγησεις γιατι στην πολιτισμενη Γαλλια μετα τον πολεμο κουρευαν γουλι τις γυναικες που πηγαιναν με τον κατακτητη?
Γιατι αραγε? :giggle:

επειδη ηταν αμορφωτα ουγκανα, και ζηλευαν που δεν γαμουσαν αυτοι. :102:
[/quote]

Ακόμη κι εκεί υπάρχει μια διαφορά....

'Άλλο αυτό και άλλο δολοφονίες πολιτικών σκοπιμοτήτων επειδή ο/η τάδε καλλιτέχνης δεν εξυπηρετούσε τον "ταξικό αγώνα" στο καλλιτεχνικό στερέωμα.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26961
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Αιθουσα "Ελένη Παπαδάκη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 22 Οκτ 2019, 13:42

Athos έγραψε:
22 Οκτ 2019, 07:59
plouf έγραψε:
22 Οκτ 2019, 06:10
Η οριστικη εθνικη συμφιλιωση ηρθε το 1989
:smt005::smt005: ποια συμφιλίωση ; ξέρεις οι αριστεροί να συμφιλιώθηκαν με κανένα ;
εδώ ο Πήζον έτοιμος είναι να σε στείλει με κονσερβοκούτι
Nandros έγραψε:
30 Αύγ 2019, 16:05
Κατευθείαν από την ιστοσελίδα του ΚΚΕ και φαρδιά-πλατιά:
Αντιγραφή από εδώ: http://www.kke.gr/taytothta/
Σε περίπτωση ιμπεριαλιστικής πολεμικής εμπλοκής της Ελλάδας, είτε σε αμυντικό είτε σε επιθετικό πόλεμο, το Κόμμα πρέπει να ηγηθεί της αυτοτελούς οργάνωσης της εργατικής - λαϊκής πάλης με όλες τις μορφές, ώστε να οδηγήσει σε ολοκληρωτική ήττα της αστικής τάξης, εγχώριας και ξένης ως εισβολέα, έμπρακτα να συνδεθεί με την κατάκτηση της εξουσίας.
Πισώπλατη μαχαιριά σε καιρό πολέμου.
Φαίνεται να είναι συμφιλιωτικό αυτό;
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αιθουσα "Ελένη Παπαδάκη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 22 Οκτ 2019, 13:45

Golden Age έγραψε:
22 Οκτ 2019, 13:35
'Άλλο αυτό και άλλο δολοφονίες πολιτικών σκοπιμοτήτων επειδή ο/η τάδε καλλιτέχνης δεν εξυπηρετούσε τον "ταξικό αγώνα" στο καλλιτεχνικό στερέωμα.
Η δολοφονία της Παπαδάκη έχει ενδιαφέρον γιατί συνδυάζει τόσο το ταξικό όσο και το αμιγώς αταξικό μίσος.

Το ταξικό είναι η επιφανειακή εύπεπτη δικαιολογία. Γίνεται πιο εύκολα κατανοητό.
Το αταξικό είναι το μίσος του δικού της καλλιτεχνικού περιβάλλοντος, δηλαδή ο φθόνος για τον καλύτερο, που παίζει και στις πιο καλές και εύπορες οικογένειες.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Athos
Δημοσιεύσεις: 4044
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 17:30
Phorum.gr user: Athos

Re: Αιθουσα "Ελένη Παπαδάκη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athos » 22 Οκτ 2019, 13:46

Nandros έγραψε:
22 Οκτ 2019, 13:42
Athos έγραψε:
22 Οκτ 2019, 07:59
plouf έγραψε:
22 Οκτ 2019, 06:10
Η οριστικη εθνικη συμφιλιωση ηρθε το 1989
:smt005::smt005: ποια συμφιλίωση ; ξέρεις οι αριστεροί να συμφιλιώθηκαν με κανένα ;
εδώ ο Πήζον έτοιμος είναι να σε στείλει με κονσερβοκούτι
Nandros έγραψε:
30 Αύγ 2019, 16:05
Κατευθείαν από την ιστοσελίδα του ΚΚΕ και φαρδιά-πλατιά:
Αντιγραφή από εδώ: http://www.kke.gr/taytothta/
Σε περίπτωση ιμπεριαλιστικής πολεμικής εμπλοκής της Ελλάδας, είτε σε αμυντικό είτε σε επιθετικό πόλεμο, το Κόμμα πρέπει να ηγηθεί της αυτοτελούς οργάνωσης της εργατικής - λαϊκής πάλης με όλες τις μορφές, ώστε να οδηγήσει σε ολοκληρωτική ήττα της αστικής τάξης, εγχώριας και ξένης ως εισβολέα, έμπρακτα να συνδεθεί με την κατάκτηση της εξουσίας.
Πισώπλατη μαχαιριά σε καιρό πολέμου.
Φαίνεται να είναι συμφιλιωτικό αυτό;
.
είναι τα λύτρα που πληρώσαμε για να επιτρέψουν ομαλή μεταπολίτευση
θα το δουλεύετε σκληρά το εξηνταράκι σας

Athos
Δημοσιεύσεις: 4044
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 17:30
Phorum.gr user: Athos

Re: Αιθουσα "Ελένη Παπαδάκη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athos » 22 Οκτ 2019, 13:50

plouf έγραψε:
21 Οκτ 2019, 18:33
Eνταξει συντρολλη με κερδισες εγω βοσκος ειμαι και με τον πατερα μου βοσκαμε προβατα kai ειμαι απολιτιστο ουγκανο.Προβατογαμης δεν ειμαι παντως.
Μπορεις ομως να μου εξηγησεις γιατι στην πολιτισμενη Γαλλια μετα τον πολεμο κουρευαν γουλι τις γυναικες που πηγαιναν με τον κατακτητη?
Γιατι αραγε? :giggle:

ρε τσοπάνε άλλο να κουρεύεις το πρόβατο κι άλλο να το σφάζεις
θα το δουλεύετε σκληρά το εξηνταράκι σας

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών