Ελένη Παπαδάκη - η δολοφονία

Ιστορικά γεγονότα, καταστάσεις, αναδρομές
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71662
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ελένη Παπαδάκη - η δολοφονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 22 Οκτ 2019, 16:02

Dwarven Blacksmith έγραψε:
22 Οκτ 2019, 16:00
ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Οκτ 2019, 15:51
Sid Vicious έγραψε:
22 Οκτ 2019, 15:27

Στο τι άποψη έχουν για αυτούς που θα πάνε με γυναικα του εχθρου ή που θα βιάσουν γυναικες του εχθρου απάντηση πάντως δεν δόθηκε ακόμη.
Ούτε πρόκειται να δοθεί. Το πολύ να πέσει κάποια ανάλυση του στυλ "ο βιασμός των γυναικών του εχθρού ήταν διαχρονικά ένα μέσο ταπείνωσης του αντιπάλου" και λοιπά μπλαμπλά.

Στο κυρίως ερώτημα δεν πρόκειται να απαντήσει κανένας.
Ντρεπομαστε να κρίνουμε εγκλήματα πολέμου, είναι ταμπού :lol:
Το ότι έχετε πολλά ταμπού είναι αυταπόδεικτο γεγονός.

Το αν ντρέπεστε ή όχι γι' αυτά, δεν το ξέρω.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43999
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Ελένη Παπαδάκη - η δολοφονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 22 Οκτ 2019, 16:16

ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Οκτ 2019, 16:02
Το αν ντρέπεστε ή όχι γι' αυτά, δεν το ξέρω.
Αυτό, το αποκλείω. Έχεις αποδείξει ότι ξέρεις πολύ περισσότερα για την ψυχοσύνθεση μας, απ ότι εμείς οι ίδιοι.

Με την ευκαιρία, μου αρέσει πολύ το έργο "Η ΓΑΛΗ φεμινιστρια". :D
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

nemo
Δημοσιεύσεις: 7579
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Ελένη Παπαδάκη - η δολοφονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 22 Οκτ 2019, 16:28

Beria έγραψε:
22 Οκτ 2019, 15:47
nemo έγραψε:
22 Οκτ 2019, 11:51
Beria έγραψε:
22 Οκτ 2019, 11:39

Τίποτα δεν κατάλαβες από όσα έγραψα.
Δε βαριέσαι
Αυτό να μην καταλαβαίνουμε τα περι προοδευτικής αντίληψης σκόπιμο; ή σπασμωδικό;
Γιατί το συνεχίζεις;
Το κάνεις χειρότερο
Μα δεν το συνέχισα και δεν περίμενα απάντηση
Δεν έχω χρόνο για μεγάλους διαλόγους ερωτώ και απαντώ στοχευμένα σε θέματα που μου προκαλούν ένα προβληματισμό
απλά σου απάντησα στην αρχή γιατί μου φάνηκε υπερβολική χαζή η σύγκριση που έκανες με την Γαλλία και τον δημόσιο εξευτελισμό
με τον τρόπο της δολοφονίας της ΕΠ εξου και η αναφορά για τις μάζες

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17530
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Ελένη Παπαδάκη - η δολοφονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 22 Οκτ 2019, 16:28

ΤΣΟΛΙΑΣ έγραψε:
22 Οκτ 2019, 09:21
Juno έγραψε:
21 Οκτ 2019, 22:00

Σε ποιον τομέα δεν θα προλαβαίναμε να καλύψουμε τη ζήτηση αρχιψεύταρε; Αρχιτέκτονας είναι. Περιμένω απάντηση.
Και μάλλον δεν έχεις διαβάσει για τα ποσοστά της ανεργίας στην Ελλάδα.




Κοίταξε εγώ βιοτεχνία κουφωμάτων αλουμινίου έχω και δεν προλαβαίνουμε. Αν θες να μιλήσω σε κάποιον απ τους αρχιτέκτονες που συνεργάζομαι να τον πάρει να μάθει τη δουλειά ευχαρίστως.
Να τώρα , φτιάχνουμε πολυχώρο εκδηλώσεων Passarella στη Λεωφόρο Πεντέλης και παράλληλα έχω πάνω από 40 παραγγελίες απ την 1η Σεπτέμβρη με το εξοικονομώ κατ οίκον.
Εμένα δε μου λέει κάτι που ο αδερφός σου ή ο καθένας πήρε κάποτε κάπου κάπως ένα χαρτί. Με νοιάζει να είναι σπίρτο στη δουλειά.

Άνεργος στην Ελλάδα σήμερα ή είναι πάνω από 40-45 χρονών ,ή δεν ξέρει να κάνει τίποτα ,ή είναι τεμπέλης.

Αυτοί είναι τα ποσοστά ανεργίας. Να εσύ ας πούμε τι δουλειά μπορείς να κάνεις; Μεσίτρια; Ούτε καν.

Ε όταν βλέπεις άτομα να τσακώνονται για μια ηθοποιό που τη σκοτώσανε πριν 75 χρόνια ,δεν θα τα πάρεις ποτέ ,ούτε για να φέρνουν δεκατιανό στο συνεργείο.

Ώρα για δουλειά.
Έχει πολύ καλύτερη δουλειά από το να είναι δουλάκι εργολάβου και δεν νομίζω πως μπορείς να του δώσει τα λεφτά που παίρνει εκεί. Δεν καταλαβαίνω γιατί να την παρατήσει και να δουλέψει σε εσένα όταν κανονικά εσύ θα έπρεπε να δουλεύεις σε αυτόν!



ΤΣΟΛΙΑΣ έγραψε:
22 Οκτ 2019, 09:21
.... Να εσύ ας πούμε τι δουλειά μπορείς να κάνεις; Μεσίτρια; Ούτε καν....
Γιατί σου ζήτησα δουλειά; :smt005::smt005::smt005:
Έχω, δεν χρειάζομαι και δεύτερη.
Πάντως έχεις πλάκα έτσι που παρουσιάζεις τη δουλειά σου ως μοναδική, που τελικά τι είναι; Τίποτα;
Μου δίνεις εικόνα παπατζή σε ελληνικές ταινίες που είναι μεγαλοεργολάβος με αριστοκρατική καταγωγή και αν τον εμπιστευθούν δεν θα χάσουν κλπ.
Ώρα για δουλειά, άντε να σκάψεις.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Juno την 22 Οκτ 2019, 16:31, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
How are Albanians distorting history
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 8068
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: Ελένη Παπαδάκη - η δολοφονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 22 Οκτ 2019, 16:31

Και τι θέλατε, δηλαδή να έκαναν οι Ελληνίδες γκόμενες των Ναζήδων; Να πεινούσαν; Κλέφτρες να γίνονταν;
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17530
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Ελένη Παπαδάκη - η δολοφονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 22 Οκτ 2019, 16:32

ΟΥΤΙΣ έγραψε:
22 Οκτ 2019, 16:31
Και τι θέλατε, δηλαδή να έκαναν οι Ελληνίδες γκόμενες των Ναζήδων; Να πεινούσαν; Κλέφτρες να γίνονταν;
Ακόμα περιμένουμε αποδείξεις ότι ήταν αυτό που ισχυρίζεσαι. Το ΚΚΕ τότε καταδίκασε την δολοφονίας της ... άρα;


ΤΣΟΛΙΑΣ έγραψε:
22 Οκτ 2019, 09:21
Ε όταν βλέπεις άτομα να τσακώνονται για μια ηθοποιό που τη σκοτώσανε πριν 75 χρόνια ,δεν θα τα πάρεις ποτέ ,ούτε για να φέρνουν δεκατιανό στο συνεργείο.

Ώρα για δουλειά.
Μην πληγώνεις τον Εμπεδοκλή και τον ΟΥΤΙ! :e040:
How are Albanians distorting history
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Ελένη Παπαδάκη - η δολοφονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 22 Οκτ 2019, 16:36

ΟΥΤΙΣ έγραψε:
22 Οκτ 2019, 16:31
Και τι θέλατε, δηλαδή να έκαναν οι Ελληνίδες γκόμενες των Ναζήδων; Να πεινούσαν; Κλέφτρες να γίνονταν;
μισογυνη :giggle:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

nemo
Δημοσιεύσεις: 7579
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Ελένη Παπαδάκη - η δολοφονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 22 Οκτ 2019, 16:37

ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Οκτ 2019, 15:54
Να διευκρινήσω ότι δεν αναφέρομαι στον Beria, έτσι;
Ήταν ο μόνος από την αριστερή πλευρά που έδειξε ότι αντιλαμβάνεται τα πράγματα στη βάση τους.
Εγώ σε αυτόν απευθυνόμουν κυρίως γιατί τον θεωρώ έξυπνο και έχω και τις ανάλογες απαιτήσεις
δλδ όταν προκειται για ένα αποτρόπαιο έγκλημα που δεν δικαιολογείται επαρκώς
λέμε ένα αποτρόπαιο και τέλος

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 8068
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: Ελένη Παπαδάκη - η δολοφονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 22 Οκτ 2019, 16:37

Juno έγραψε:
22 Οκτ 2019, 16:32
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
22 Οκτ 2019, 16:31
Και τι θέλατε, δηλαδή να έκαναν οι Ελληνίδες γκόμενες των Ναζήδων; Να πεινούσαν; Κλέφτρες να γίνονταν;
Ακόμα περιμένουμε αποδείξεις ότι ήταν αυτό που ισχυρίζεσαι. Το ΚΚΕ τότε καταδίκασε την δολοφονίας της ... άρα;



Ακόμη περιμένουμε να μας πείτε αν οι γκόμενες των Ναζήδων ήταν ντε φάκτο προδότριες και έπρεπε να καταλήξουν στο απόσπασμα.
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17530
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Ελένη Παπαδάκη - η δολοφονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 22 Οκτ 2019, 16:39

ΟΥΤΙΣ έγραψε:
22 Οκτ 2019, 16:37
Juno έγραψε:
22 Οκτ 2019, 16:32
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
22 Οκτ 2019, 16:31
Και τι θέλατε, δηλαδή να έκαναν οι Ελληνίδες γκόμενες των Ναζήδων; Να πεινούσαν; Κλέφτρες να γίνονταν;
Ακόμα περιμένουμε αποδείξεις ότι ήταν αυτό που ισχυρίζεσαι. Το ΚΚΕ τότε καταδίκασε την δολοφονίας της ... άρα;



Ακόμη περιμένουμε να μας πείτε αν οι γκόμενες των Ναζήδων ήταν ντε φάκτο προδότριες και έπρεπε να καταλήξουν στο απόσπασμα.
Ναι, έπρεπε. Η Παπαδάκη δεν ήταν μία από αυτές. Την έφαγαν οι κακομούτσουνες, ατάλαντες συντρόφισσες.
How are Albanians distorting history
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Ελένη Παπαδάκη - η δολοφονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 22 Οκτ 2019, 17:03

ΟΥΤΙΣ έγραψε:
22 Οκτ 2019, 16:31
Και τι θέλατε, δηλαδή να έκαναν οι Ελληνίδες γκόμενες των Ναζήδων; Να πεινούσαν; Κλέφτρες να γίνονταν;
Μια ερωτηση αν θες τι αποψη εχεις για αυτο?
plouf @ Αιθουσα "Ελένη Παπαδάκη"
plouf έγραψε:Πολυ φασαρια για μια αρτιστα παντως.Αν ζουσε στην επαρχια και μαθαινε ο πατερας της οτι ηθελε να γινει ηθοποιος με τον ιδιο
τροπο θα την εσφαζε.Οι γυναικες ηθοποιοι μεχρι και την δεκαετια του εξηντα θεωρουνταν ελευθεριων ηθων να τα λεμε κι αυτα.
Τωρα ποιος που την ειδε με τον Ραλλη κι αν πραγματικα ειχαν σχεση η αν η ιδια ηταν δωσιλογος ειτε οχι δεν το γνωριζω.
Αν δεν γινονταν τα Δεκεμβριανα οι αληθινοι δωσιλογοι θα ειχαν το τελος που ειχαν αυτοι της Ιταλιας του Βελγιου και της Γαλλιας
καθως ηταν πολλα τα αισχη τους και ο λαος τους ειχε αχτι.
Γενικα το θεμα των Δεκεμβριανων του Εμφυλιου και η συνακολουθη ατιμωρησια των δοσιλογων ειναι απο τα πιο μελανα σημεια της νεας ελληνικης ιστοριας.
Αλλα και γι αυτο?
plouf @ Αιθουσα "Ελένη Παπαδάκη"
ΓΑΛΗ έγραψε: plouf έγραψε: ↑
Χθες, 15:58
Πολυ φασαρια για μια αρτιστα παντως.Αν ζουσε στην επαρχια και μαθαινε ο πατερας της οτι ηθελε να γινει ηθοποιος με τον ιδιο
τροπο θα την εσφαζε.Οι γυναικες ηθοποιοι μεχρι και την δεκαετια του εξηντα θεωρουνταν ελευθεριων ηθων να τα λεμε κι αυτα.

Στους κωλό"βλαχους". Να τα λέμε κι αυτά. :lol:
Στους ίδιους που έλεγαν παστρικές και όσες ήρθαν μετά την καταστροφή της Σμύρνης.

Ε, στους ίδιους πιάνουν και οι θεωρίες για την "πουτανιά" της Παπαδάκη.
Και τελος αυτο?

plouf @ Αιθουσα "Ελένη Παπαδάκη"
plouf έγραψε:
ΓΑΛΗ έγραψε:
21 Οκτ 2019, 18:21
Αναφορικά δε με τη γυναικεία τιμή της κάθε γυναίκας σε ειρηνική ή πολεμική περίοδο, το τελευταίο που μ' ενδιαφέρει είναι η γνώμη του κάθε κατσικογάμη, που θεωρεί τιμή να βιάζει ξένες γυναίκες και θεωρεί συγχρόνως ότι πρέπει να τιμωρηθούν όσες γυναίκες της δικής του χώρας πήγαν με τον εχθρό.

Με το μαλακό ρε μάγκες, σας έπεσαν 10 γραμμάρια υγρής λεβέντικης μπαντριωτικής ισότητας και θέλει πάλι σφουγγάρισμα το παρκέ από τη γλίτσα.
Eνταξει συντρολλη με κερδισες εγω βοσκος ειμαι και με τον πατερα μου βοσκαμε προβατα kai ειμαι απολιτιστο ουγκανο.Προβατογαμης δεν ειμαι παντως.
Μπορεις ομως να μου εξηγησεις γιατι στην πολιτισμενη Γαλλια μετα τον πολεμο κουρευαν γουλι τις γυναικες που πηγαιναν με τον κατακτητη?
Γιατι αραγε? :giggle:


Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25594
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Ελένη Παπαδάκη - η δολοφονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 22 Οκτ 2019, 17:29

nemo έγραψε:
22 Οκτ 2019, 16:37
ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Οκτ 2019, 15:54
Να διευκρινήσω ότι δεν αναφέρομαι στον Beria, έτσι;
Ήταν ο μόνος από την αριστερή πλευρά που έδειξε ότι αντιλαμβάνεται τα πράγματα στη βάση τους.
Εγώ σε αυτόν απευθυνόμουν κυρίως γιατί τον θεωρώ έξυπνο και έχω και τις ανάλογες απαιτήσεις
δλδ όταν προκειται για ένα αποτρόπαιο έγκλημα που δεν δικαιολογείται επαρκώς
λέμε ένα αποτρόπαιο και τέλος
Καλέ μου φορουμικέ φίλε, εγώ μεγάλωσα σε μια εποχή που τα μετεμφυλιακά πάθη ήταν ακόμη οξυμένα και σε μια οικογένεια που είχε ανθρώπους που πέρασαν δύσκολα εξαιτίας αυτών των παθών. Και από τις δύο πλευρές

Έχοντας λοιπόν αυτά τα εφόδια (πες τα και βαρίδια) δεν θα απαντώ σε τέτοια ζητήματα με βάση τις απαιτήσεις σας, αλλά με την γνώμη που έχω σχηματίσει.
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25594
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Ελένη Παπαδάκη - η δολοφονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 22 Οκτ 2019, 17:30

ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Οκτ 2019, 15:54
Να διευκρινήσω ότι δεν αναφέρομαι στον Beria, έτσι;
Ήταν ο μόνος από την αριστερή πλευρά που έδειξε ότι αντιλαμβάνεται τα πράγματα στη βάση τους.
εγώ δεν έχω μιλήσει άσχημα για σας
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 8068
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: Ελένη Παπαδάκη - η δολοφονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 22 Οκτ 2019, 17:40

plouf έγραψε:
22 Οκτ 2019, 17:03
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
22 Οκτ 2019, 16:31
Και τι θέλατε, δηλαδή να έκαναν οι Ελληνίδες γκόμενες των Ναζήδων; Να πεινούσαν; Κλέφτρες να γίνονταν;
Μια ερωτηση αν θες τι αποψη εχεις για αυτο?
plouf @ Αιθουσα "Ελένη Παπαδάκη"
plouf έγραψε:Πολυ φασαρια για μια αρτιστα παντως.Αν ζουσε στην επαρχια και μαθαινε ο πατερας της οτι ηθελε να γινει ηθοποιος με τον ιδιο
τροπο θα την εσφαζε.Οι γυναικες ηθοποιοι μεχρι και την δεκαετια του εξηντα θεωρουνταν ελευθεριων ηθων να τα λεμε κι αυτα.
Τωρα ποιος που την ειδε με τον Ραλλη κι αν πραγματικα ειχαν σχεση η αν η ιδια ηταν δωσιλογος ειτε οχι δεν το γνωριζω.
Αν δεν γινονταν τα Δεκεμβριανα οι αληθινοι δωσιλογοι θα ειχαν το τελος που ειχαν αυτοι της Ιταλιας του Βελγιου και της Γαλλιας
καθως ηταν πολλα τα αισχη τους και ο λαος τους ειχε αχτι.
Γενικα το θεμα των Δεκεμβριανων του Εμφυλιου και η συνακολουθη ατιμωρησια των δοσιλογων ειναι απο τα πιο μελανα σημεια της νεας ελληνικης ιστοριας.
Αλλα και γι αυτο?
plouf @ Αιθουσα "Ελένη Παπαδάκη"
ΓΑΛΗ έγραψε: plouf έγραψε: ↑
Χθες, 15:58
Πολυ φασαρια για μια αρτιστα παντως.Αν ζουσε στην επαρχια και μαθαινε ο πατερας της οτι ηθελε να γινει ηθοποιος με τον ιδιο
τροπο θα την εσφαζε.Οι γυναικες ηθοποιοι μεχρι και την δεκαετια του εξηντα θεωρουνταν ελευθεριων ηθων να τα λεμε κι αυτα.

Στους κωλό"βλαχους". Να τα λέμε κι αυτά. :lol:
Στους ίδιους που έλεγαν παστρικές και όσες ήρθαν μετά την καταστροφή της Σμύρνης.

Ε, στους ίδιους πιάνουν και οι θεωρίες για την "πουτανιά" της Παπαδάκη.
Και τελος αυτο?

plouf @ Αιθουσα "Ελένη Παπαδάκη"
plouf έγραψε:
ΓΑΛΗ έγραψε:
21 Οκτ 2019, 18:21
Αναφορικά δε με τη γυναικεία τιμή της κάθε γυναίκας σε ειρηνική ή πολεμική περίοδο, το τελευταίο που μ' ενδιαφέρει είναι η γνώμη του κάθε κατσικογάμη, που θεωρεί τιμή να βιάζει ξένες γυναίκες και θεωρεί συγχρόνως ότι πρέπει να τιμωρηθούν όσες γυναίκες της δικής του χώρας πήγαν με τον εχθρό.

Με το μαλακό ρε μάγκες, σας έπεσαν 10 γραμμάρια υγρής λεβέντικης μπαντριωτικής ισότητας και θέλει πάλι σφουγγάρισμα το παρκέ από τη γλίτσα.
Eνταξει συντρολλη με κερδισες εγω βοσκος ειμαι και με τον πατερα μου βοσκαμε προβατα kai ειμαι απολιτιστο ουγκανο.Προβατογαμης δεν ειμαι παντως.
Μπορεις ομως να μου εξηγησεις γιατι στην πολιτισμενη Γαλλια μετα τον πολεμο κουρευαν γουλι τις γυναικες που πηγαιναν με τον κατακτητη?
Γιατι αραγε? :giggle:

Για το πρώτο που λες έχεις δίκιο σχετικά με τα Δεκεμβριανά και τους δωσίλογους. Τα Δεκεμβριανά αποτέλεσαν τεράστιο άλλοθι και κολυμβήθρα για τους προδότες!

Για τα υπόλοιπα, είναι προφανές τι προσπαθεί να κάνει η γατούλα.

Φαντάζομαι κάτι τέτοια θα έλεγαν και τότε για να δικαιολογήσουν την συνεργασία με τον εχθρό ή για να μειώσουν την σημασία της.

Βέβαια, η γατούλα δεν το κάνει επειδή συμπαθεί τους προδότες, αλλά επειδή αντιπαθεί την Αριστερά, οπότε λειτουργούν τα εξαρτημένα της αντανακλαστικά.

Υ.Γ.: Να θυμίσουμε σε αυτό το σημείο ότι παστρικές αποκαλούσαν τις Σμυρνιές οι ιδεολογικοί πρόγονοι της γατούλας. Όχι η Αριστερά.
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43999
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Ελένη Παπαδάκη - η δολοφονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 22 Οκτ 2019, 17:56

ΟΥΤΙΣ έγραψε:
22 Οκτ 2019, 16:37
Juno έγραψε:
22 Οκτ 2019, 16:32
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
22 Οκτ 2019, 16:31
Και τι θέλατε, δηλαδή να έκαναν οι Ελληνίδες γκόμενες των Ναζήδων; Να πεινούσαν; Κλέφτρες να γίνονταν;
Ακόμα περιμένουμε αποδείξεις ότι ήταν αυτό που ισχυρίζεσαι. Το ΚΚΕ τότε καταδίκασε την δολοφονίας της ... άρα;



Ακόμη περιμένουμε να μας πείτε αν οι γκόμενες των Ναζήδων ήταν ντε φάκτο προδότριες και έπρεπε να καταλήξουν στο απόσπασμα.
De fuckto οι γυναίκες πηγαίνουν με άλφα αρσενικά. Σε μια κατεκτημενη χώρα όλοι οι κατεκτημενοι θεωρούνται betas.

Eθνικοκοινωνιστης
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιστορία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών