Ομάδα συριζαίων αμαυρώνει παρέλαση στη Νέα Φιλαδέλφεια

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
ΤΣΟΛΙΑΣ
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: 05 Μαρ 2019, 15:51
Phorum.gr user: sofos

Re: Γενιτσαριλίκι: Διακωμωδούν την παρέλαση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΣΟΛΙΑΣ » 30 Οκτ 2019, 13:01

Αυτή η σαχλαμάρα στη Νέα Φιλαδέλφεια ,δείχνει να πέτυχε πολύ περισσότερο απ ότι υπολόγιζαν αυτοί που την έστησαν. Βρήκαν δουλειά εδώ και δυο μέρες ,τόσο οι οπαδοί του μπάχαλου ,όσο και όλες οι γεροντοκόρες αρσενικές και θηλυκές.

Άβαταρ μέλους
Drexler
Δημοσιεύσεις: 8047
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 11:43

Re: Γενιτσαριλίκι: Διακωμωδούν την παρέλαση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Drexler » 30 Οκτ 2019, 13:02

vantono έγραψε:
30 Οκτ 2019, 12:49

μέσα στο όλο υποπροοδευτικό κονσεπτ που το εννοούν αυτές, για αυτές είναι. Το "κουτσομπολες" ειναι εντελώς αλλο πράγμα, φέρνει σε καραμπινάτη αντίδραση στην ολη ιδεολογια τους.
Για το τρελαδικο ειναι.Εδω λενε στους γυναικολογους ''να βγαλουν τον σκασμο γιατι το γυναικειο σωμα δεν ειναι νοσηρο''.
Με λογισμό και μ' όνειρο τσακίζουμε το ημιπρολεταριάτο!

Άβαταρ μέλους
Ντεμέκ Φερμαδόρος με Φούιτ
Δημοσιεύσεις: 1414
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 03:17
Τοποθεσία: https://www.xo.gr/profile/profile-906875676/el/
Επικοινωνία:

Re: Γενιτσαριλίκι: Διακωμωδούν την παρέλαση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ντεμέκ Φερμαδόρος με Φούιτ » 30 Οκτ 2019, 13:02

the comet the course the tail έγραψε:
30 Οκτ 2019, 12:47
ΓΑΛΗ έγραψε:
30 Οκτ 2019, 12:44
the comet the course the tail έγραψε:
30 Οκτ 2019, 12:42


άσε να μιλήσει κάνας άλλος για παραγωγική και διανοητική ικανότητα που δεν ξημεροβραδιάζεται στο πχορουμ. :e045:
Άσε μας βρε φλούφλη.
κακιασμένη στριγκλίτσα. :giggle:

:c065:
ωραία πύτισσα η ζωή

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Γενιτσαριλίκι: Διακωμωδούν την παρέλαση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 30 Οκτ 2019, 13:02

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
30 Οκτ 2019, 12:34
Χαοτικός έγραψε:
30 Οκτ 2019, 12:18
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
30 Οκτ 2019, 12:01


Θεωρείς καταπίεση να τιμωρείσαι για τις πράξεις σου. Αυτό είναι σήμα κατατεθέν όλων των αριστερών. Καμία τιμωρία (εκτός αν είσαι φασίστας), καμία επίπτωση, ρέκλα και μπάφοι και όταν έρθει η ώρα να πάνε οι φασίστες να πολεμήσουν γιατί εσύ θα την έχεις κάνει ενώ θα μας ανακοινώσεις το μανιφέστο σου από κάποια βορειοευρωπαική χώρα.
Δεν έχεις καταλάβει ακόμα που βρίσκεσαι. Δεν έχεις καταλάβει ότι άνθρωποι πολέμησαν για να λες σήμερα εσύ τις μπούρδες και τις ψευδοψυχολογικές αναλύσεις σου και να είσαι ελεύθερος να το κάνεις. Δεν έχεις καταλάβει ότι αυτούς τιμούμε στην παρέλαση και αυτούς πρέπει να έχουμε σαν πρότυπο.
Η αριστεροσύνη σου είναι μια παιδική αρρώστια που οι περισσότεροι έχουμε πλέον περάσει.
Οι αριστεροί είναι οι πρώτοι που πολέμησαν. Οι φασίστες μισούν τη χώρα γιατί μισούν τον εαυτό τους. είναι ψυχολογικό φαινόμενο τα έχουμε πει αυτά.
Εγώ τιμ χίλιες φορές το ΟΧΙ στους κατακτητές, διαπαιδαγωγώντας τα παιδιά μου, μαθαίνοντάς τους την ιστορία, μαθαίνοντας τους τα τραγούδια που είχε συνδέσει ο λαός με το ΟΧΙ, μη βλέποντας τούρκικα στην τηλεόραση και σαρβάιβορ και μαλακίες, προωθώντας την ιδέα του να μην βγάζουμε τα λεφτά μας έξω, του να αγοράζουμε ελληνικά προϊόντα, να στηρίζουμε την ελληνική κοινωνία και τη χώρα.Εσείς είστε για Ευρώπες, φώτα, κατανάλωση, χοντροκωλίαση. εγώ τα είδα μόνος μου για το ποιοι ετοιμάζανε διαβατήρια. Όλοι οι φτιαγμένοι από τη χούντα, όλα τα κομματόσκυλα ρουσφετάκηδες. Έχω δει ποιοι γαμάνε τη γλώσσα, ποιοι καταφέρονται ενάντια στον ελληνικό πολιτισμό, την ελληνική ιστορία και την οικονομία κατ επέκτασιν.
ΕΙΣΤΕ ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΔΟΤΕΣ.
Αν τα σχέδια των μεγάλων δυνάμεων είναι να γίνει η χώρα κόμβος για τα συμφέροντα των αφεντικών τους και στα πλαίσια αυτά προτείνουν να γίνουμε μία χώρα με την Τουρκία, θα πιέσουν με τον γνωστό τρόπο τους πολιτικούς σας και αυτοί απλά θα υπογράψουν. Την επόμενη στιγμή θα πιπιλάτε τις καραμέλες που θα σας έχουν πουλήσει. Θα υπερασπίζεστε σθεναρά την νέα απόφαση και θα βρίζετε τους αριστερούς για αθεΐα, ότι είναι κόντρα στην εξέλιξη και τις γνωστές πίπες.

Δεν πείθετε κανέναν με αυτά που λέτε, παρά μόνο νέους του περιβάλλοντος σας. Τους κάνετε μαλάκες, καταναλωτές κάφρους και για τη χώρα δεν τους μαθαίνετε τίποτα. Δεν καλλιεργείτε τίποτα. Μόνο παρτακισμό, πουστιά και λαμογιά και πως να εξαντλούν πόρους χωρίς να σκέφτονται το μέλλον.
Παραλήρημα. Αλλά δεν πειράζει. Έχεις το δικαίωμα. Δεν ζούμε σε δικτατορία σαν τους υπανάπτυκτους Μογγόλους.

Δεν μπορείς να αρθρώσεις επιχείρημα με σαθρή δομή. Αυτό που λυπάμαι περισσότερο είναι η ανικανότητά σας (παρόμοιοι χρήστες πες) να ξεχειλώσετε λίγο το εύρος σας. Είτε προς τα πάνω είτε προς τα κάτω. να βρίσεις πχ και να μπινελικώσεις. Να πεις για το σπίτι μου ρε παιδί μου, για τη μάνα μου, κάτι! Μόνο σε αυτήν τη στενή δέσμη της πιο άκυρης και ανενεργής αντχομινιάς. Παραλήρημα! Δεν είπες τίποτα ρε φίλε. Αντιθέτως δείχνεις ότι δεν ξέρεις και να χρησιμοποιείς τις λέξεις. Δεν ορίζεται ως παραλήρημα κάτι από αυτά που είδες να γράφονται τόση ώρα :102:
Παραμένει η απάντησή μου λοιπόν :g030:
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25881
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Γενιτσαριλίκι: Διακωμωδούν την παρέλαση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 30 Οκτ 2019, 13:03

ΓΑΛΗ έγραψε:
30 Οκτ 2019, 12:58
Αγις έγραψε:
30 Οκτ 2019, 12:55
ΓΑΛΗ έγραψε:
30 Οκτ 2019, 12:53


Ε όχι και παράταιρο το κουτσομπολιό. Είναι μία από τις θεμελιώδεις αρχές του προχώ χώρου.

Καρατσεκαρισμένο. :smt023
Εχουμε την τιμη να συνυπαρχουμε στο φορουμ με κορυφαιο κουτσομπολαρχη του χωρου . :003:
Μόνον στο φόρουμ μπορείς να συνυπάρξεις με αυτές τις γλίτσες.

Εκτός φόρουμ, είναι άφαντοι. :lol:
Εκτος , πεφτουν ροχαλες .
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 22687
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Γενιτσαριλίκι: Διακωμωδούν την παρέλαση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 30 Οκτ 2019, 13:03

Εγώ πάντως από το νήμα έμαθα πράγματα για τον εαυτό μου που δεν ήξερα.

Οτι όταν ήμουν μικρός ήμουν χρυσαυγίτης και τώρα που μεγάλωσα έγινα νεοφίλ.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14597
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Γενιτσαριλίκι: Διακωμωδούν την παρέλαση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 30 Οκτ 2019, 13:04

Dwarven Blacksmith έγραψε:
30 Οκτ 2019, 12:57
vantono έγραψε:
30 Οκτ 2019, 12:44
ΓΑΛΗ έγραψε:
30 Οκτ 2019, 12:17
Εικόνα
το "κουτσομπόλες" ειναι το μονο εντελώς παράταιρο. Καλά τα υπόλοιπα, αλλα το να αισθάνονται περήφανες για ενα βαθύτατα και εξ ορισμού συντηρητικό κουσουρι, που το συναντούμε καθημερινως στη χώρα απο τη δεκαετία του '50 και μετά, δείχνει κατι βραχυκυκλωμένο βαθιά μέσα τους.
Εδώ έχεις παρανοήσει. Τα της λίστας δεν είναι supposed to be ελλατωματα ή προτερήματα. Είναι χαρακτηρισμοί που εκτοξεύονται σχεδόν αποκλειστικά προς γυναίκες. Σεξιστικοί δηλαδή, οπότε τις οικειοποιούνται, χωρίς να σημαίνει ότι όντως έχουν αυτές τις ιδιότητες. Απλά αφαιρούν τη δύναμη τους.

Αυτά είναι κατευθείαν από το γνωστό playbook.
Το τσιγάρο ωστόσο είναι βαλκανική πινελιά.
:smt023
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Γενιτσαριλίκι: Διακωμωδούν την παρέλαση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 30 Οκτ 2019, 13:04

Με τον ...δέοντα σεβασμό το ζεύγος (ΝΔ) Πατούλη στην παρέλαση της 28ης Οκτωβρίου

Εικόνα

Με ...ιδιαίτερο «σεβασμό», θα έλεγε κανείς, εμφανίστηκε στην παρέλαση της 28ης Οκτωβρίου ο περιφερειάρχης Αττικης με τη σύζυγο του, Γιώργος Πατούλης.

Ο ίδιος, αλλά και η Μαρίνα Πατούλη, κατά τη διάρκεια της παρέλασης, ήταν με τα κινητά στα χέρια, άλλοτε βγάζοντας φωτογραφίες, και άλλοτε «σερφάροντας» με την δέουσα προσοχή, οπως... αρμόζει σε μια τέτοια περίσταση.



Παρόλα αυτά όμως, μάλλον κατάλαβαν ότι ήταν άκομψο, αφού στις φωτογραφίες που επιλέχθηκαν για να... «διαφημίσουν» την παρουσία τους εκεί, δεν υπάρχει ούτε μια φωτογραφία που να τους δείχνει με το κινητό στο χέρι. :smt005:

https://www.kontranews.gr/PARAPOLITIKA/ ... oy-Eikones
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΜπλεΜπουμπυς την 30 Οκτ 2019, 13:06, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Γενιτσαριλίκι: Διακωμωδούν την παρέλαση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 30 Οκτ 2019, 13:06

ΓΑΛΗ έγραψε:
30 Οκτ 2019, 12:37
the comet the course the tail έγραψε:
30 Οκτ 2019, 12:30
Χαοτικός έγραψε:
30 Οκτ 2019, 12:24


:smt038
:smt038

μπράβο.

ζω και ελπίζω κάποια στιγμή να δούμε παρελάσεις για την ειρήνη και την φιλία των λαών, με παιδιά από όλες τις φυλές, τις εθνικότητες, πολύχρωμες, με μάτια λέιζερ και μαλλιά τιρκουάζ, δίχως χακί, όπλα και άρματα και βαθμοφόρους στους δρόμους.

ΠΗΞΤΕ ΕΘΝΙΚΟΦΡΟΝΕΣ!!!
Εγώ απλώς σας εύχομαι να ζείτε πάντα εν μέσω ανθρώπων όπως αυτά τα υπέροχα πρότυπα σας και να εξαρτάσθε από την δική τους παραγωγική και διανοητική ικανότητα.
Την πέταξες πάλι την παπαριά.
Είναι το πάγιο επιχείρημά μου, ότι φροντίζεις τον διπλανό σου που αγοράζει το ψωμί από σένα και σου χτίζει το σπίτι και πληρώνει τον άλλον που του κάνει καλά το παιδί. Εσύ ως τι το λες τώρα;
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9706
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Γενιτσαριλίκι: Διακωμωδούν την παρέλαση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 30 Οκτ 2019, 13:06

Χαοτικός έγραψε:
30 Οκτ 2019, 12:57
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
30 Οκτ 2019, 12:42
Χαοτικός έγραψε:
30 Οκτ 2019, 12:39


Ποιος χτύπησε το φασισμό; Ο Ζέρβας; Οι λαδέμποροι; Οι μπαμπάδες και παππούδες πολιτικών που δεσπόζουν σήμερα στην πολιτική σκηνή από πριν τη χούντα και μετά απ αυτήν;
και ποιοι τιμούν τον αγώνα των Ελλήνων του 40; Αυτοί που λένε ότι οι Ευρωπαίοι είναι σωτήρες μας; Το ΝΑΤΟ; Αυτοί που πουλήσανε την Κύπρο; Που βλέπουν τούρκικα; Που πουλάνε το μέλλον όλων μας; Μήπως οι παπάδες; Που όλο μέσα στην πολιτική εξουσία πάνε και χώνονται; Οι τηλεόραση, τα κανάλια; Όλοι αυτοί που δεν πιάνεις στο στόμα σου και σου επιβεβαιώνουν την καθημερινή και ασφαλή κανονικότητα σου (Άσχετα αν έχει γαμηθεί η ζωη και η προσωπικότητά μας και δεν το έχει πάρει κανείς χαμπάρι αφού εφάρμοσαν το πείραμα με το βάτραχο).
Ενώ οι αριστεροί και οι αμφισβητίες είναι ακριβώς απέναντι. Διακριτοί και συγκεκριμένοι. Εύκολα προσφέρονται για οχλικές επιθέσεις.

Έχεις λάθος σύστημα εντοπισμού του εχθρού της Ελλάδας
Κάτσε να τον εντοπίσουμε τον εχθρό φίλε μου. Πες μου. Σε περίπτωση πολέμου με τους Μογγόλους θα υπηρετήσεις τη μαμά πατρίδα και θα πάρεις σκαλπ Τούρκων ή θα συνεχίσεις να μας λές για τους παπάδες;
Εμένα ξέρουν τι θα κάνω οι φίλοι μου. Εσένα;

Το 40 οι κομμουνιστές πήγαν όλοι να αμυνθούν για τη χώρα. Παρακάτω.
Εγώ το έχω πει πολλές φορές και σε όλους τους τόνους ότι θα το κάνω με χαρά. Άσε το 40 και τα υπόλοιπα παραμύθια περί κομουνιστών. Εσύ τι θα κάνεις σε περίπτωση πολέμου ρωτάω. Μην μου λες για τουρκικα σήριαλ ούτε για τους μπαμπάδες και παππούδες και παπάδες. Θα κόψεις λαιμούς Μογγόλων; Ναι ή όχι;

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68599
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Γενιτσαριλίκι: Διακωμωδούν την παρέλαση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 30 Οκτ 2019, 13:06

ΤΣΟΛΙΑΣ έγραψε:
30 Οκτ 2019, 13:01
Αυτή η σαχλαμάρα στη Νέα Φιλαδέλφεια ,δείχνει να πέτυχε πολύ περισσότερο απ ότι υπολόγιζαν αυτοί που την έστησαν. Βρήκαν δουλειά εδώ και δυο μέρες ,τόσο οι οπαδοί του μπάχαλου ,όσο και όλες οι γεροντοκόρες αρσενικές και θηλυκές.
Όντως πέτυχε. Έγινε καλό ξεσκαρτάρισμα.

Οι αρχικές αυθόρμητες εκδηλώσεις για ένα δρώμενο, είναι οι πιο ξεκάθαρες.

Οι περαιτέρω αναλύσεις, δεν προσφέρουν κάτι.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48015
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Γενιτσαριλίκι: Διακωμωδούν την παρέλαση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 30 Οκτ 2019, 13:07

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
30 Οκτ 2019, 12:28
Kauldron έγραψε:
30 Οκτ 2019, 12:22
Μέχρι πριν από κάποια χρόνια ο στρατός λειτουργούσε όχι σαν μαχητική εκπαίδευση αλλά σαν σπάσιμο του τσαμπουκά.
Για να υπάρξει το πρώτο πρέπει πρώτα να υπάρξει το δεύτερο, άσχετε και ανεκπαιδευτε.
Σ εσυνθήκες μάχης θα κληθείς να πάς να πολεμήσεις κουρασμένος, χωρίς να εχεις κοιμηθεί, φάει, κλπ. Για να τα κάνεις αυτά η προϋπόθεση είναι ΠΕΙΘΑΡΧΙΑ.
Αν εσύ έχεις τον "τσαμπουκά" σου, δηλαδή το εγώ σου, και τον υπέρμετρο εγωισμό σου πάνω απ' όλα, με βάση το σπίτι όπου μεγάλωσες, που σε είχανε "ο,τι θέλει ο κανακάρης", δεν υπάρχει περίπτωση να πάς να πολεμήσεις.
Εγώ φιλαράκι έχω υπηρετήσει στις ειδικές δυνάμεις οπότε κάτι ξέρω και από σπάσιμο τσαμπουκά και από πειθαρχία. Στο ξαναλέω ότι γενικά στον στρατό το σπάσιμο τσαμπουκά υπηρετεί ακριβώς την έλλειψη αυτοσεβασμού και αυτοεκτίμησης και δεν πάει παραπέρα. Μένει εκεί. Το θέμα δεν είναι να σε μειώσουν και να σε καψονάρουν μόνο. Αν κάνουν μόνο αυτό, που στις περισσότερες περιπτώσεις μόνο αυτό κάνουν, δεν εξυπηρετούν τα εθνικά συμφέροντα και παράγουν υποψήφιους δούλους.
Απολύθηκες από ειδικές δυνάμεις?
Αφού υπηρέτησες εκεί, θα έχεις ακούσει τη φράση "ξεψάρωσε άσχημα", και "ξεψάρωσε καλά". Το "ψάρωμα" είναι η πειθαρχία μέσω φόβου (για πραγματικούς η φανταστικούς λόγους) που έχουν συνήθως οι νέοι. Όταν "ξεψαρώνεις άσχημα", σημαίνει οτι έφυγε αυτό, αλλά πλέον είσαι απείθαρχος. Όταν ξεψαρώνεις καλά, ή σωστά, είναι οτι πλέον δεν φοβάσαι αλλά πειθαρχείς συνειδητά. Μιλάμε πάντα γι' αξιωματικούς προς στρατιώτες, και οχι "παλιούς", αν και πολλοί παλιοί, θ' αναγνωρίσουν την αξία ενός στρατιώτη που το λέει η καρδιά του. Πχ, άτομο που δεν το είχαν σε υπόληψη επειδή δεν θεωρούσαν οτι θα βγάλει την πορεία, να το εκτιμούν όταν τη βγάλει.
Έτσι είναι όλοι οι στρατοί.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Georg Von Balkanen
Δημοσιεύσεις: 1646
Εγγραφή: 04 Σεπ 2019, 11:33

Re: Γενιτσαριλίκι: Διακωμωδούν την παρέλαση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Georg Von Balkanen » 30 Οκτ 2019, 13:09

Και για να πούμε λίγο τ; πράγματα με το όνομα τους έχοντας μάλιστα διαβάσει την ανακοίνωση που έβγαλαν οι κοπέλες εξηγώντας τους λόγους που τις ώθησαν σε αυτήν την πράξη διαμαρτυρίας.

Όποιο δίκιο είχαν το έχασαν. Επελεξαν λάθος παρέλαση να περάσουν το μήνυμα. Την 28η υπήρχε εθνική ομοψυχία. Όλοι οι Έλληνες θέλησαν να πολεμήσουν εναντίον της δύσης. Εναντίον ιταλικού και γερμανικού επεκτατισμου.

Να το έκαναν την 25η Μαρτίου να πω ναι. Εκεί δεν υπήρχε εθνική ομοψυχία. Είναι μια παρέλαση εθνικιστικού χαρακτήρα καθαρά. Δεν ένωσαν ολοι οι Έλληνες τα όπλα τους ενάντια στην Οθωμανική αυτοκρατορία. Υπήρξε η εκκλησία που διαφωνουσε, υπήρξε ο λαός ο οποίος πολλές φορές εξαναγκαστηκε να "διαλέξει" πλευρά με αιματηρό τρόπο. Χίλιοι δύο άλλοι λογοι.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Γενιτσαριλίκι: Διακωμωδούν την παρέλαση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 30 Οκτ 2019, 13:09

ΓΑΛΗ έγραψε:
30 Οκτ 2019, 12:43
Χαοτικός έγραψε:
30 Οκτ 2019, 12:39
Έχεις λάθος σύστημα εντοπισμού του εχθρού της Ελλάδας
Να υποθέσω ότι θεωρείτε τα παραπαίοντα σωματικώς και νοητικώς δίποδα φίλους/ες της Ελλάδας; :lol:
Μέχρι εδώ είσαστε. Μια χαρά σας φτάνουμε στο όριο και αναδεικνύουμε το εύρος σας. Ρατσιστική ρητορική, αντχομινιές του κώλου.

Το κάνουμε για πλάκα ανά πάσα στιγμή γουστάρουμε. νομίζεις ότι είναι το δυνατό σας σημείο; Απλά είναι το μοναδικό σας σημείο.
Γι αυτό είστε ικανοί.

Ξέρεις γιατί; Μα γιατί μικρά διαρκώς αυτό σας κάνανε και μόνο αυτό μάθατε.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Drexler
Δημοσιεύσεις: 8047
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 11:43

Re: Γενιτσαριλίκι: Διακωμωδούν την παρέλαση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Drexler » 30 Οκτ 2019, 13:09

Χαοτικός έγραψε:
30 Οκτ 2019, 12:57


Το 40 οι κομμουνιστές πήγαν όλοι να αμυνθούν για τη χώρα.
Το Μουσειο εχει αλλο νημα.
Με λογισμό και μ' όνειρο τσακίζουμε το ημιπρολεταριάτο!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών