συριζαιος μη ψηνετε γουρουνι!!!!!!!!!

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 26341
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: συριζαιος μη ψηνετε γουρουνι!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 06 Νοέμ 2019, 16:23

Lord Brum έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:20
Αγις έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:15
Lord Brum έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:11

Με.το.δικαιωμα του ανήκειν σε ένα έθνος που πάει αυτοβούλως για αφανισμό από φόβο.μην το πουν ρατσιστικό
Μαθε Ελληνικα πρωτα και μετα γραψε- που σε επιασε ο πόνος - και σε καθε μήνυμα μας βγαζεις τα μάτια .
πέρα από κάποια κενά που έγιναν τελείες τι λάθος βρίσκεις στα ελληνικά μου μεγάλε διδάσκαλε?
Στον Ζτεο το εγραψα - λαθος παραθεση. :wave:
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

zteo
Δημοσιεύσεις: 10692
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: συριζαιος μη ψηνετε γουρουνι!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 06 Νοέμ 2019, 16:23

Η επανασταση στο Αφγανισταν ειχε την υποστηριξη λαου και στρατου.Η Λαικη κυβερνηση του Αφγανισταν ειχε υπογραψει συμφωνια με την ΕΣΣΔ οτι σε περιπτωση που δεχοταν επιθεση να την βοηθησει στρατιωτικα.Με το που πηγε η κυβερνηση Ταρακι να κανει αναδιανομη γης οι μουλαδες-φεουδαρχες-τσιφλικαδες αντεδρασαν και καλεσαν μισθοφορους μουτζαχεντιν να εισβαλουν στο Αφγανισταν για να ριξουν την λαικη κυβερνηση.Ολα αυτα πριν καν πατησει το ποδι του στα Αφγανισταν ο πρωτος Σοβιετικος στρατιωτης.
Ολα αυτα σχεδιαστηκαν και εκτελεστηκαν με την βοηθεια των Αμερικανων οπως αναφερει ο Μπρεζινσκι.
http://www.iospress.gr/ios2001/ios20010930a.htm
Εδω ολα τα στοιχεια που δειχνουν οτι η Ελληνικη δεξια στηριξε τους μουτζαχεντιν.Και τωρα υποκριτες κλαψουριζεται οτι σας απειλουν αυτοι που εχεις δημιουργησατε.
Τωρα που ξεφτυλιστικατε ιστορικα και ειδατε ποσο υποκριτες εισαστε ΒΓΑΛΤΕ ΤΟΝ ΣΚΑΣΜΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ. :8)
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

zteo
Δημοσιεύσεις: 10692
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: συριζαιος μη ψηνετε γουρουνι!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 06 Νοέμ 2019, 16:25

Golden Age έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:19
zteo έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:10
υποστηριζει τους μουτζαχεντιν για σημερα. :D
Όταν λες μουτζαχεντίν, αναφέρεσαι και στους φιλοσοβιετικούς "ταξικούς συντρόφους" Λαϊκούς Μουτζαχεντίν του Ιράν, που καλλιεργούσαν τον ισλαμικό φονταμενταλισμό (μαζί με την προώθηση του μαρξισμού :smt005: ) στο κοσμικό Ιράν; Ή αυτοί ήταν καλοί μουτζαχεντίν;

Κάποιοι είχανε βρει μπροστά τους αυτό που οι ίδιοι προωθούσαν στο μουσουλμανικό κόσμο (ισλαμιστικός αντιδυτικισμός), για την εξυπηρέτηση των δικών τους γεωπολιτικών συμφερότων. Η μεταγενέστερη εκμετάλλευση αυτής της καταστάσεως απο τους Αμερικάνους ως μπούμερανκ στους καλλιεργητές του,για τα δικά τους γεωπολιτικά συμφέροντα, είναι άλλη ιστορία.
Παλι υπερασπιζεσαι τους ομοιδεατες σου ισλαμοφασιστες.Μην δεις εσυ μισανθρωπο εθνικιστη αμεσως να τον υποστηριξεις. :8)
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Χοιρινοφοβικός και ο Κακλαμάνης...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 06 Νοέμ 2019, 16:25

Beria έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:13
Στύγιος έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:00
Cavaliere έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 15:54
Ανακάτεψες τούρκους πιλότους με πρόσφυγες, σαλάτα.
Οι πρόσφυγες και οι πιλότοι έχουν τον Αλλάχ τους για Θεό και προσπαθούν να τον επιβάλουν σε άλλους. Δε φταίω εγώ γι' αυτό και φυσικά θα αντισταθώ .
Ο Αλ-λάχ είναι ο Ηλ-ι, ο Θεός του Αβραάμ και θεός σου
Γω είμαι χριστιανοκομμουνιστής και δεν αλλάζω.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 26341
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: συριζαιος μη ψηνετε γουρουνι!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 06 Νοέμ 2019, 16:25

zteo έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:23
Η επανασταση στο Αφγανισταν ειχε την υποστηριξη λαου και στρατου.Η Λαικη κυβερνηση του Αφγανισταν ειχε υπογραψει συμφωνια με την ΕΣΣΔ οτι σε περιπτωση που δεχοταν επιθεση να την βοηθησει στρατιωτικα.Με το που πηγε η κυβερνηση Ταρακι να κανει αναδιανομη γης οι μουλαδες-φεουδαρχες-τσιφλικαδες αντεδρασαν και καλεσαν μισθοφορους μουτζαχεντιν να εισβαλουν στο Αφγανισταν για να ριξουν την λαικη κυβερνηση.Ολα αυτα πριν καν πατησει το ποδι του στα Αφγανισταν ο πρωτος Σοβιετικος στρατιωτης.
Ολα αυτα σχεδιαστηκαν και εκτελεστηκαν με την βοηθεια των Αμερικανων οπως αναφερει ο Μπρεζινσκι.
http://www.iospress.gr/ios2001/ios20010930a.htm
Εδω ολα τα στοιχεια που δειχνουν οτι η Ελληνικη δεξια στηριξε τους μουτζαχεντιν.Και τωρα υποκριτες κλαψουριζεται οτι σας απειλουν αυτοι που εχεις δημιουργησατε.
Τωρα που ξεφτυλιστικατε ιστορικα και ειδατε ποσο υποκριτες εισαστε ΒΓΑΛΤΕ ΤΟΝ ΣΚΑΣΜΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ. :8)
Μαθε Ελληνικαααααα και μετα γραφεεεεεε
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1851
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: συριζαιος μη ψηνετε γουρουνι!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 06 Νοέμ 2019, 16:26

Αγις έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:17
Nandros έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:15
Αγις έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:10


Ειναι τοσο ηλιθιοι που πιστευουν οτι τα μουσλιμια θα ειναι συνοδοιποροι τους ;

:smt005::smt005::smt005::smt005::smt005:
Μα δεν διαβάζουν Ιστορία. Δεν ξέρουν τί έπαθε η αριστερά στο Ιράν, μόλις επικράτησαν οι μουλάδες! :102:
.
Εχει ενα καλο η εισβολη - θα τελειωσουν τους αχριστερους :003:
Εμένα ο πατέρας μου έκανε φυλακή στην Ανγκολα,ήταν ναυτικός ,ο λόγος φυλάκισης του ότι σιτησε αντικυβερνητικές μάζες . Είχαν αναταραχές στην Ανγκολα δεν ξεραν καν αν πιάσουν λιμάνι . Μετα πολλά όταν τελικά πήραν άδεια να δέσουν στο λιμάνι ένας όχλος από κάτω παρακαλαγε για φαγητό,ο πατέρας μου και μερικοί ναύτες δωσαν τρόφιμα και φυλακιστηκαν

zteo
Δημοσιεύσεις: 10692
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: συριζαιος μη ψηνετε γουρουνι!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 06 Νοέμ 2019, 16:28

Αγι αυτα ειναι ειναι τα Ελληνικα μου και στα παπαρια μου εαν δεν σου αρεσουν.Να εχεις τα αρχιδια να μου απαντας πολιτικα.Αλλα δεν τιμας τα παντελονια που φορας. :D
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Χοιρινοφοβικός και ο Κακλαμάνης...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 06 Νοέμ 2019, 16:29

hellegennes έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:23
Cavaliere έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 15:43
Αν έχω καταλάβει, διοργανώνονται μπάρμπεκιου έξω καταυλισμούς προσφύγων για σπάσιμο, και καλά. Και το θεωρείτε αυτό νορμάλ;
Σπάσιμο ή όχι, νορμάλ ή όχι, είναι απολύτως νόμιμο. Ο καθένας έχει το δικαίωμα να συμπεριφέρεται όπως θέλει εφόσον δεν παρανομεί και οι υπόλοιποι δεν έχουν το δικαίωμα να τον ενοχλούν γι' αυτό.
:smt038:smt038

Στο μεταξυ δεν ειναι μονο το θεμα τουτ χοιρινου κρεατος.
Μιλαμε για ατομα που ειναι ικανα να σφαξουν την γυναικα τους ακομα και αν καποιος αλλος της βιασει.
Για τετοιον μεσαιωνα μιλαμε. :011:

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 10147
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Χοιρινοφοβικός και ο Κακλαμάνης...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 06 Νοέμ 2019, 16:29

hellegennes έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:23
Cavaliere έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 15:43
Αν έχω καταλάβει, διοργανώνονται μπάρμπεκιου έξω καταυλισμούς προσφύγων για σπάσιμο, και καλά. Και το θεωρείτε αυτό νορμάλ;
Σπάσιμο ή όχι, νορμάλ ή όχι, είναι απολύτως νόμιμο. Ο καθένας έχει το δικαίωμα να συμπεριφέρεται όπως θέλει εφόσον δεν παρανομεί και οι υπόλοιποι δεν έχουν το δικαίωμα να τον ενοχλούν γι' αυτό.
Ωραία, θα ψηφίσουν σχετικό νόμο και θα το κάνουν να είναι παράνομο.
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
Τρελός_του_Χωριού
Δημοσιεύσεις: 626
Εγγραφή: 22 Μάιος 2018, 14:54
Phorum.gr user: Τρελός_του_Χωριού
Τοποθεσία: Libertopia

Re: Χοιρινοφοβικός και ο Κακλαμάνης...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τρελός_του_Χωριού » 06 Νοέμ 2019, 16:30

Πληροφοριακά, όσον αφορά τη λέξη αλάδωτος, μία δόκιμη επεξήγηση για αυτή τη λέξη
υπάρχει και στο παλαιό ελληνογαλλικό λεξικό του Αντώνιου Ηπίτη (τόμ. Α’, σ. 175):
αλάδωτος[…]ο μη επιχρισμένος δι’ ελαίου[…] κατ’ επέκτασιν ο αμύρωτος, ο αβάπτιστος[…]
όθεν και ο άσπλαχνος· καλούνται δε συνήθως αλάδωτοι οι εβραίοι, les juifes.
Non est ad astra mollis e terris via

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 13473
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: συριζαιος μη ψηνετε γουρουνι!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 06 Νοέμ 2019, 16:31

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 14:51
Ναι σίγουρα. Για αυτό δικαιολογείτε τον κάθε βαρεμένο εθνικιστη τρομοκράτη που ρίχνει με καλασνικωφ στους δρόμους επειδή του την είπαν και τον παρουσιάζετε κι ως θύμα από πάνω
Λέει ο Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
:smt005:

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9878
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: συριζαιος μη ψηνετε γουρουνι!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 06 Νοέμ 2019, 16:31

Nandros έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:15
Αγις έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:10
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 15:42


Ψήνανε έξω από το χοτ σποτ. Και καλά κάνανε. Δεν είναι παράνομο να τρώνε σουβλάκια και να πίνουν κρασί ούτε υπάρχει περιορισμός για το μέρος που αυτό μπορεί να γίνει. Οι συριζαίοι σάλεψαν για άλλη μια φορά. Αυτοί είχαν σκοπό μέσω της παρατεταμένης εξέτασης ασύλου τους να τους κρατήσουν όλους αυτούς στην ελλάδα. Τώρα που καταλαβαίνουν ότι τα σχέδια τους για υποψήφιους ψηφοφόρους αλλάζουν σκούζουν για τα σουβλάκια.
Ειναι τοσο ηλιθιοι που πιστευουν οτι τα μουσλιμια θα ειναι συνοδοιποροι τους ;

:smt005::smt005::smt005::smt005::smt005:
Μα δεν διαβάζουν Ιστορία. Δεν ξέρουν τί έπαθε η αριστερά στο Ιράν, μόλις επικράτησαν οι μουλάδες! :102:
.
Η φάση με τους κομουνιστές είναι ότι καταδικάζουν τις αμερικάνικες επεμβάσεις και τσιρίζουν μέχρι και σήμερα φονιάδες των λαών αλλά κάθε εισβολή της σοβιετικής ένωσης την θεωρούν απελευθερωτικό αγώνα. Τέλοσπαντων, εγώ λέω καλή πούτσα φάγανε στο Αφγανιστάν οι ρώσοι, καλή πούτσα φάγανε στο Ιράν οι αμερικάνοι, και βλέπω σαν γενικό κανόνα την όποια παρέμβαση ειδικά στη μέση ανατολή σαν στήριξη εξτρεμιστικών δυνάμεων. Οι φιλελεύθερες αλλαγές που προωθούσε ο Daoud κατέληξαν με την παρέμβαση των ρώσων σε πόλεμο και καταστροφή. Το ίδιο έγινε και με το Ιράν που ήταν ένα κοσμικό κράτος υπό τον Mohammad Mosaddegh που αφού τον έριξαν οι αμερικάνοι την εξουσία ανέλαβαν οι τύποι με τις μαντίλες.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 26341
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: συριζαιος μη ψηνετε γουρουνι!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 06 Νοέμ 2019, 16:31

zteo έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:28
Αγι αυτα ειναι ειναι τα Ελληνικα μου και στα παπαρια μου εαν δεν σου αρεσουν.Να εχεις τα αρχιδια να μου απαντας πολιτικα.Αλλα δεν τιμας τα παντελονια που φορας. :D
τσκ τσκ τσκ :003:

Εικόνα
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27416
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: συριζαιος μη ψηνετε γουρουνι!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 06 Νοέμ 2019, 16:34

Αγις έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:17
Nandros έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:15
Αγις έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:10


Ειναι τοσο ηλιθιοι που πιστευουν οτι τα μουσλιμια θα ειναι συνοδοιποροι τους ;

:smt005::smt005::smt005::smt005::smt005:
Μα δεν διαβάζουν Ιστορία. Δεν ξέρουν τί έπαθε η αριστερά στο Ιράν, μόλις επικράτησαν οι μουλάδες! :102:
Εχει ενα καλο η εισβολη - θα τελειωσουν τους αχριστερους :003:
:smt018
Προτιμώ την κατάσταση όπως είναι τώρα, με την φαιδρά μειοψηφική αριστερή πορτοκαλέα, και τους ασπροφούστανους μακρυά!
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29950
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: συριζαιος μη ψηνετε γουρουνι!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 06 Νοέμ 2019, 16:34

zteo έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:23
Η επανασταση στο Αφγανισταν ειχε την υποστηριξη λαου και στρατου.

Εικόνα
zteo έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:23
http://www.iospress.gr/ios2001/ios20010930a.htm
:smt005:

zteo έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:23
Με το που πηγε η κυβερνηση Ταρακι να κανει αναδιανομη γης οι μουλαδες-φεουδαρχες-τσιφλικαδες αντεδρασαν
Και γιατί ο Μπρέσνιεφ αφγανικός λαός, τον καθαίρεσε απο την ηγεσία του ΚΚ; Όπως και τον διάδοχό του; Ενώ τον διάδοχο του διαδόχου του, οι Σοβιετικοί, τον καθάρισαν (όχι απλά καθαίρεσαν) μετά την κατάληψη της Καμπούλ;

4 ηγεσίες είχε αλλάξει το..."λαοφιλέστατο" ΚΚ του Αφγανιστάν εκείνα τα χρόνια, με τον τελευταίο (Ναγιμπουλάχ), να αναλαμβάνει την ηγεσία, όταν στη χώρα του υπήρχαν ήδη τα σοβιετικά στρατεύματα κατοχής (με λίγα λόγια "κυβέρνηση Κουίσλιγκ").
zteo έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:23
οι μουλαδες-φεουδαρχες-τσιφλικαδες αντεδρασαν και καλεσαν μισθοφορους μουτζαχεντιν να εισβαλουν στο Αφγανισταν για να ριξουν την λαικη κυβερνηση
Απο ποιες χώρες ήρθαν; Μιλάμε για την προ εισβολής των Σοβιετικών εποχή.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Golden Age την 06 Νοέμ 2019, 16:37, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών