συριζαιος μη ψηνετε γουρουνι!!!!!!!!!

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 26341
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Χοιρινοφοβικός και ο Κακλαμάνης...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 06 Νοέμ 2019, 16:44

Ολα θα τα χρησιμοποιησουμε - ακομα και με το διάβολο θα συμμαχήσουμε :8) για την υπεράσπιση της Πατριδας του τροπου ζωης μας -του πολιτισμου μας και των συμφερόντων μας .
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Χοιρινοφοβικός και ο Κακλαμάνης...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 06 Νοέμ 2019, 16:44

bolek έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 15:52
αυτο δεν πρεπει να ειναι προβλημα. δηλαδη εαν κινεζοι αρχιζουν να τρωνε μυρμηγκια και ακριδες κοντα μου εγω θα πρεπει να παρεξηγηθω;
αφου δεν τρωνε χοιρινο εκει τελειωνει το θεμα
Έχεις δίκιο.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
lonelyrider
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2018, 00:12
Phorum.gr user: lonelyrider
Τοποθεσία: Τόπος ζώντων

Re: συριζαιος μη ψηνετε γουρουνι!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lonelyrider » 06 Νοέμ 2019, 16:44

Πως φαντάζεστε την Ελλάδα σε 5 χρόνια με δεδομένο ότι οι μεταναστευτικές ροές λίγες ή πολλές θα συνεχίσουν να υφίστανται μιας και σιγά μη μείνει ο Αφγανός στο Αφγανιστάν, ο Μπαγκλαντεσιανός στο Μπαγκλαντές κτλ?
"Οἶδά σου τὰ ἔργα, ὅτι οὔτε ψυχρὸς εἶ οὔτε ζεστός· ὄφελον ψυχρὸς ἦς ἢ ζεστός, οὕτως ὅτι χλιαρὸς εἶ, καὶ οὔτε ζεστὸς οὔτε ψυχρός, μέλλω σε ἐμέσαι ἐκ τοῦ στόματός μου." (Αποκάλυψη 3,15-16)

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: συριζαιος μη ψηνετε γουρουνι!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 06 Νοέμ 2019, 16:45

Nandros έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:39
zteo έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:23
Η επανασταση στο Αφγανισταν ειχε την υποστηριξη λαου και στρατου.Η Λαικη κυβερνηση του Αφγανισταν ειχε υπογραψει συμφωνια με την ΕΣΣΔ οτι σε περιπτωση που δεχοταν επιθεση να την βοηθησει στρατιωτικα.Με το που πηγε η κυβερνηση Ταρακι να κανει αναδιανομη γης οι μουλαδες-φεουδαρχες-τσιφλικαδες αντεδρασαν και καλεσαν μισθοφορους μουτζαχεντιν να εισβαλουν στο Αφγανισταν για να ριξουν την λαικη κυβερνηση.Ολα αυτα πριν καν πατησει το ποδι του στα Αφγανισταν ο πρωτος Σοβιετικος στρατιωτης.
Ολα αυτα σχεδιαστηκαν και εκτελεστηκαν με την βοηθεια των Αμερικανων οπως αναφερει ο Μπρεζινσκι.
http://www.iospress.gr/ios2001/ios20010930a.htm
Εδω ολα τα στοιχεια που δειχνουν οτι η Ελληνικη δεξια στηριξε τους μουτζαχεντιν.Και τωρα υποκριτες κλαψουριζεται οτι σας απειλουν αυτοι που εχεις δημιουργησατε.
Τωρα που ξεφτυλιστικατε ιστορικα και ειδατε ποσο υποκριτες εισαστε ΒΓΑΛΤΕ ΤΟΝ ΣΚΑΣΜΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ. :8)
Άμα τα λέει ο Ιός, τύφλα νάχει η Ιστορία!
ΒΓΑΛΕ ΤΟΝ ανορθόγραφο και γενικά τον ΣΚΑΣΜΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ. :8)
.
Λίγο πιο ήρεμα ,ούτε εγώ ως φιλόλογος διορθώνω ορθογραφικά εδώ μέσα και σέβομαι τον συνομιλητή.

zteo
Δημοσιεύσεις: 10693
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: συριζαιος μη ψηνετε γουρουνι!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 06 Νοέμ 2019, 16:46

Nandros έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:39
zteo έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:23
Η επανασταση στο Αφγανισταν ειχε την υποστηριξη λαου και στρατου.Η Λαικη κυβερνηση του Αφγανισταν ειχε υπογραψει συμφωνια με την ΕΣΣΔ οτι σε περιπτωση που δεχοταν επιθεση να την βοηθησει στρατιωτικα.Με το που πηγε η κυβερνηση Ταρακι να κανει αναδιανομη γης οι μουλαδες-φεουδαρχες-τσιφλικαδες αντεδρασαν και καλεσαν μισθοφορους μουτζαχεντιν να εισβαλουν στο Αφγανισταν για να ριξουν την λαικη κυβερνηση.Ολα αυτα πριν καν πατησει το ποδι του στα Αφγανισταν ο πρωτος Σοβιετικος στρατιωτης.
Ολα αυτα σχεδιαστηκαν και εκτελεστηκαν με την βοηθεια των Αμερικανων οπως αναφερει ο Μπρεζινσκι.
http://www.iospress.gr/ios2001/ios20010930a.htm
Εδω ολα τα στοιχεια που δειχνουν οτι η Ελληνικη δεξια στηριξε τους μουτζαχεντιν.Και τωρα υποκριτες κλαψουριζεται οτι σας απειλουν αυτοι που εχεις δημιουργησατε.
Τωρα που ξεφτυλιστικατε ιστορικα και ειδατε ποσο υποκριτες εισαστε ΒΓΑΛΤΕ ΤΟΝ ΣΚΑΣΜΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ. :8)
Άμα τα λέει ο Ιός, τύφλα νάχει η Ιστορία!
ΒΓΑΛΕ ΤΟΝ ανορθόγραφο και γενικά τον ΣΚΑΣΜΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ. :8)
.
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19484
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Χοιρινοφοβικός και ο Κακλαμάνης...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 06 Νοέμ 2019, 16:46

Φραγμένος_Τελεστής έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:37
Κανείς δεν είπε πως απαγορεύεται αυτό που έκαναν. Απλά ανάμεσα σε αυτούς τους ανθρώπους υπάρχουν και ανθρωποι που έχουν έρθει από εμπόλεμες ζώνες και που έχουν υποφέρει, και είναι γουρουνιά να πηγαίνεις και να κάνεις πάρτυ μπροστά τους για να τους πονέσεις. Βέβαια, έτσι που το παρουσίασε ο ζαίος, είναι λογικό να καταλάβεις πως θέλει να απαγορεύσει την κατανάλωση χοιρινού όπου υπάρχουν Μουσουλμάνοι για να μη θίγεται η θρησκεία τους, το οποίο είναι εξίσου απαράδεκτο. Αν ο Κυρανάκης δεν ήταν ενήμερος για το εθνικιστικό χάπενινγκ, δικαιολογείται η αντίδρασή του.
Ενώ το να κάνεις εκδηλώσεις που προκαλείς τα συναισθήματα του ελληνικού λαού ...
Όπως αυτό με τις κοπέλες στην παρέλαση , η εκδηλώσεις όπου θέλεις να κάνεις σπάσιμο η να προκαλέσεις οσους αισθάνονται Έλληνες η χριστιανοί ορθόδοξοι ....

Είμαι Άθεος Αριστερός και δεν ειμαι εθνικιστής

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Χοιρινοφοβικός και ο Κακλαμάνης...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 06 Νοέμ 2019, 16:46

Σπύρος έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 15:56
Δεν τοποθετούμαι για το αν είναι κάψιμο ή όχι, αλλά για το αν και τι μπορεί να κάνει ένας αρμόδιος φορέας γι' αυτό.
Τίποτα. Εσύ, τι θα έκανες, εάν εγώ διοργάνωνα τσιμπούσι δίπλα από χαρτόκουτα που κοιμούνται άστεγοι; Τίποτα, δεν αξίζει να ασχολείσαι με άρρωστα μυαλά.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9878
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: συριζαιος μη ψηνετε γουρουνι!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 06 Νοέμ 2019, 16:47

zteo έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:23
Η επανασταση στο Αφγανισταν ειχε την υποστηριξη λαου και στρατου.Η Λαικη κυβερνηση του Αφγανισταν ειχε υπογραψει συμφωνια με την ΕΣΣΔ οτι σε περιπτωση που δεχοταν επιθεση να την βοηθησει στρατιωτικα.Με το που πηγε η κυβερνηση Ταρακι να κανει αναδιανομη γης οι μουλαδες-φεουδαρχες-τσιφλικαδες αντεδρασαν και καλεσαν μισθοφορους μουτζαχεντιν να εισβαλουν στο Αφγανισταν για να ριξουν την λαικη κυβερνηση.Ολα αυτα πριν καν πατησει το ποδι του στα Αφγανισταν ο πρωτος Σοβιετικος στρατιωτης.
Ολα αυτα σχεδιαστηκαν και εκτελεστηκαν με την βοηθεια των Αμερικανων οπως αναφερει ο Μπρεζινσκι.
http://www.iospress.gr/ios2001/ios20010930a.htm
Εδω ολα τα στοιχεια που δειχνουν οτι η Ελληνικη δεξια στηριξε τους μουτζαχεντιν.Και τωρα υποκριτες κλαψουριζεται οτι σας απειλουν αυτοι που εχεις δημιουργησατε.
Τωρα που ξεφτυλιστικατε ιστορικα και ειδατε ποσο υποκριτες εισαστε ΒΓΑΛΤΕ ΤΟΝ ΣΚΑΣΜΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ. :8)
Δεν έγινε επανάσταση στο Αφγανιστάν. Έγινε πραξικόπημα υποκινούμενο από τη σοβιετική ένωση. Πρώτα δολοφόνησαν τον δικό τους Mohammed Daoud Khan γιατί προφανώς δεν ακολουθούσε όλες τις οδηγίες τους και μετά εγκατέστησαν τον στρατιωτικό Abdul Kadir Dagarwal που δούλευε για τη σοβιετική ένωση. Δεν σας τα είπανε στο κόμμα;

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9878
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: συριζαιος μη ψηνετε γουρουνι!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 06 Νοέμ 2019, 16:49

zteo έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:36
Τωρα καταλαβατε δεξιοπουλα γιατι ειστε ξεφτιλες.Μολις πηγε η συζητηση στο Αφγανισταν αμεσως σηκωσατε τις μαυρες σημαιες του χαλιφατου να το υποστηριξετε.Απλα σηκωνεται ενα θεμα για αποπροσανατολισμο και τιποτα αλλο.
Στα αρχιδια μου η μαλακια του Ζαιου.
Αδιαφορω εαν διπλα στα κεντρα μεταναστων ψηνουν χοιρινο η μοσχαρι.
Αλλα δεν μπορω να σας αφησω να χειραγωγειται τον λαο με τα ψευτοθεματα που σηκωνεται. :8)
Ρε συ πρέπει να το καταλάβεις. Για το χαλιφάτο ευθύνεται τόσο η σοβιετική ένωση όσο κι οι ΗΠΑ.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Χοιρινοφοβικός και ο Κακλαμάνης...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 06 Νοέμ 2019, 16:49

Cavaliere έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:43
Στύγιος έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:00
Οι πρόσφυγες και οι πιλότοι έχουν τον Αλλάχ τους για Θεό και προσπαθούν να τον επιβάλουν σε άλλους. Δε φταίω εγώ γι' αυτό και φυσικά θα αντισταθώ .
Μπράβο.
Συγγνώμη αν σε πείραξε η τοποθέτηση μου, λυπάμαι ,αλλά είναι η δική μου γνώμη και πάλι συγγνώμη.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: συριζαιος μη ψηνετε γουρουνι!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 06 Νοέμ 2019, 16:49

Όσοι χειροκροτούσαν και υποστήριζαν τους μουτζαχεντίν, τώρα παριστάνουν τους αντιισλαμιστές. Τελικά, ο φασίστας είναι γενικά φασίστας, πάντα κάποιον πρέπει να δαιμονοποιεί.
Ordem e Progresso.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19484
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Χοιρινοφοβικός και ο Κακλαμάνης...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 06 Νοέμ 2019, 16:50

Cavaliere έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:42
hellegennes έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:23
Σπάσιμο ή όχι, νορμάλ ή όχι, είναι απολύτως νόμιμο. Ο καθένας έχει το δικαίωμα να συμπεριφέρεται όπως θέλει εφόσον δεν παρανομεί και οι υπόλοιποι δεν έχουν το δικαίωμα να τον ενοχλούν γι' αυτό.
Το νόμιμο κατά γράμμα δεν είναι πάντοτε και νόμιμο ηθικά. Για αυτό και όταν γίνεται καβγάς, θα παίξει μεγάλο ρόλο στο πόσα θα φας, το τι προηγήθηκε. Δικαίωμά τους να διοργανώνουν ψησταριές και λοιπά, αλλά δικαίωμά μου να τους λέω τρελούς. Δεν ζητώ τη δίωξή τους, θα ήταν αστείο.
Ξέρεις τι μου την σπάει ; :D
Ότι άτομα και στελέχη της αριστεράς η οποία υποτίθεται ότι είναι δημοκρατική και σέβεται τις διαφορετικές αντίθετες απόψεις γίνονται πιο αυταρχικοί και μη ανεκτικοί σε αντίθετες διαφορετικές φωνές τις οποίες τις ονομάζουν συλλήβδην ως "φασιστικές "

Ο βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ μίλησε για νομικές απαγορεύσεις των προκλήσεων , την στιγμή που το δικό του το κόμμα έχει κάνει του κόσμου τις προκλήσεις σε θρησκευτικό η εθνικό επίπεδο.

Ψηφίζω ΣΥΡΙΖΑ υπόψη

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19484
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Χοιρινοφοβικός και ο Κακλαμάνης...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 06 Νοέμ 2019, 16:52

Cavaliere έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:46
Σπύρος έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 15:56
Δεν τοποθετούμαι για το αν είναι κάψιμο ή όχι, αλλά για το αν και τι μπορεί να κάνει ένας αρμόδιος φορέας γι' αυτό.
Τίποτα. Εσύ, τι θα έκανες, εάν εγώ διοργάνωνα τσιμπούσι δίπλα από χαρτόκουτα που κοιμούνται άστεγοι; Τίποτα, δεν αξίζει να ασχολείσαι με άρρωστα μυαλά.
Δεν υ πρέπει δημοσίως να κάνουμε τσιμπούσια άμα γύρω μας υπάρχουν άνθρωποι που δεν μπορούν να φάνε ;
Με την ίδια λογική να μην στέλνω το παιδί μου στο σχολείο όταν αλλά παιδάκια δεν μπορούν να πάνε σχολείο ...

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Χοιρινοφοβικός και ο Κακλαμάνης...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 06 Νοέμ 2019, 16:53

Στύγιος έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:49
Συγγνώμη αν σε πείραξε η τοποθέτηση μου, λυπάμαι ,αλλά είναι η δική μου γνώμη και πάλι συγγνώμη.
Όχι, παλικάρι μου, τίποτα δεν με πείραξε. Για όνομα.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25595
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Χοιρινοφοβικός και ο Κακλαμάνης...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 06 Νοέμ 2019, 16:53

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:52
Cavaliere έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:46
Σπύρος έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 15:56
Δεν τοποθετούμαι για το αν είναι κάψιμο ή όχι, αλλά για το αν και τι μπορεί να κάνει ένας αρμόδιος φορέας γι' αυτό.
Τίποτα. Εσύ, τι θα έκανες, εάν εγώ διοργάνωνα τσιμπούσι δίπλα από χαρτόκουτα που κοιμούνται άστεγοι; Τίποτα, δεν αξίζει να ασχολείσαι με άρρωστα μυαλά.
Δεν υ πρέπει δημοσίως να κάνουμε τσιμπούσια άμα γύρω μας υπάρχουν άνθρωποι που δεν μπορούν να φάνε ;
Με την ίδια λογική να μην στέλνω το παιδί μου στο σχολείο όταν αλλά παιδάκια δεν μπορούν να πάνε σχολείο ...
Αυτό σου είπε βρε Αινειάν;
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών