συριζαιος μη ψηνετε γουρουνι!!!!!!!!!

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41292
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Χοιρινοφοβικός και ο Κακλαμάνης...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 06 Νοέμ 2019, 16:54

vagabondo έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:39
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:37
vagabondo έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:29


Ωραία, θα ψηφίσουν σχετικό νόμο και θα το κάνουν να είναι παράνομο.
Ο νόμος τι θα λέγει ακριβώς ;
Ότι θα απαγορεύεται το να τρώμε χοιρινό η πίνουμε οινόπνευμα σε μέρος όπου κυκλοφορούν μουσουλμάνοι μετανάστες ώστε ...να μην ενοχλούνται ;

Γυναίκες με μίνι θα επιτρέπεται να κυκλοφορούν στις περιοχές αυτές όπου υπάρχουν μουσουλμάνοι ;

Φαγητό κατά την διάρκεια του ραμαζανιού επιτρέπεται ;
Ας πούμε, να απαγορεύσει γενικά το ψήσιμο έξω.
Υπάρχουν μέρη που απαγορεύεται. Π.χ. στις Βρυξέλλες. Ωστόσο βρίσκω δύσκολο να εφαρμοστεί τέτοιος νόμος ποτέ στην Ελλάδα, που έχει κάργα το κλίμα για ψήσιμο σε εξωτερικούς χώρους. Επίσης το βρίσκω αδικαιολόγητο περιορισμό της ατομικής ελευθερίας.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27446
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Χοιρινοφοβικός και ο Κακλαμάνης...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 06 Νοέμ 2019, 16:55

vagabondo έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:44
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:42
vagabondo έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:39

Ας πούμε, να απαγορεύσει γενικά το ψήσιμο έξω.
Αρνι το Πάσχα θα μπορούμε να ψήνουμε ;
Αν οι μουσουλμάνοι στην περιοχή μου είναι πολλοί ενδεχομένως να ενοχληθούν
Όχι. (ποιό Πάσχα; Εκατό φορές έγραψες πως είσαι άθεος :lol: )
Δεν το ξέρεις ότι οι άθεοι συμμετέχουν στα γλέντια, μαζί με τους χριστιανούς; Στα ιερατικά δεν συμμετέχουμε.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Χοιρινοφοβικός και ο Κακλαμάνης...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 06 Νοέμ 2019, 16:57

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:50
Ξέρεις τι μου την σπάει ; :D
Ότι άτομα και στελέχη της αριστεράς η οποία υποτίθεται ότι είναι δημοκρατική και σέβεται τις διαφορετικές αντίθετες απόψεις γίνονται πιο αυταρχικοί και μη ανεκτικοί σε αντίθετες διαφορετικές φωνές τις οποίες τις ονομάζουν συλλήβδην ως "φασιστικές "

Ο βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ μίλησε για νομικές απαγορεύσεις των προκλήσεων , την στιγμή που το δικό του το κόμμα έχει κάνει του κόσμου τις προκλήσεις σε θρησκευτικό η εθνικό επίπεδο.

Ψηφίζω ΣΥΡΙΖΑ υπόψη
Ο φασισμός στη σκέψη και στη νοοτροπία δεν είναι προνόμιο των δεξιών. Ο άνθρωπος που δεν μπορεί να συνυπάρξει με τη διαφορετική αντίληψη και με τον διαφορετικό συνάνθρωπο, σκέφτεται και μιλά φασιστικά. Πολλοί αριστεροί είναι φασίστες στο μυαλό. Δηλαδή οι Λαϊκές Δημοκρατίες πως διαμορφώθηκαν; Κομουνιστές δεν ήτανε; Κι εγώ είμαι ΚΚΕ, αλλά θα ήταν γελοίο να μην λέω πως η φασιστική σκέψη επικράτησε στα καθεστώτα μας.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 13522
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: συριζαιος μη ψηνετε γουρουνι!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 06 Νοέμ 2019, 16:57

Cavaliere έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:49
Όσοι χειροκροτούσαν και υποστήριζαν τους μουτζαχεντίν, τώρα παριστάνουν τους αντιισλαμιστές. Τελικά, ο φασίστας είναι γενικά φασίστας, πάντα κάποιον πρέπει να δαιμονοποιεί.
Το ότι είναι φασίστες από που προκύπτει;
Σας τέλειωσε το παραμμύθι με τη χα και πλέον βαστίστηκαν όλοι φασίστες;

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41292
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Χοιρινοφοβικός και ο Κακλαμάνης...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 06 Νοέμ 2019, 16:58

Cavaliere έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:42
hellegennes έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:23
Σπάσιμο ή όχι, νορμάλ ή όχι, είναι απολύτως νόμιμο. Ο καθένας έχει το δικαίωμα να συμπεριφέρεται όπως θέλει εφόσον δεν παρανομεί και οι υπόλοιποι δεν έχουν το δικαίωμα να τον ενοχλούν γι' αυτό.
Το νόμιμο κατά γράμμα δεν είναι πάντοτε και νόμιμο ηθικά. Για αυτό και όταν γίνεται καβγάς, θα παίξει μεγάλο ρόλο στο πόσα θα φας, το τι προηγήθηκε. Δικαίωμά τους να διοργανώνουν ψησταριές και λοιπά, αλλά δικαίωμά μου να τους λέω τρελούς. Δεν ζητώ τη δίωξή τους, θα ήταν αστείο.
Δικαίωμά σου είναι να εκφράζεις την γνώμη σου, όχι να τους ασκείται δημόσια και ενορχηστρωμένη επίθεση. Αυτό είναι ξεκάθαρος τραμπουκισμός και καταπάτηση του δικαιώματος της ελευθερίας ατομικής δράσης και της ιδιωτικότητάς τους.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Χοιρινοφοβικός και ο Κακλαμάνης...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 06 Νοέμ 2019, 16:59

Στη Γερμανία μπορείς να ψήσεις όπου θέλεις σχεδόν, αρκεί να μην παραπονεθεί κανείς για την τσίκνα. Αν συμβεί αυτό, ακόμα και στο μπαλκόνι σου ή στην αυλή σου, πρέπει να σταματήσεις το μπάρμπεκιου.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Noor1
Δημοσιεύσεις: 783
Εγγραφή: 17 Αύγ 2019, 15:02

Εκπλήσσει ευχάριστα η Μπακογιάννη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Noor1 » 06 Νοέμ 2019, 16:59

Αδειάζει τους γελοίους Κυρανάκη και Θ. Πλεύρη για το ρατσιστικό μπάρμπεκιου.

"Η ανθρωπιά, η λεβεντιά, η αλληλεγγύη και ο σεβασμός στον αδύνατο δεν νομοθετούνται. Δεν υπάρχει νόμος που να σε κάνει άνθρωπο. Αυτό το μαθαίνεις ή στα πρώτα έξι χρόνια της ζωής του ή δεν το μαθαίνεις ποτέ"


Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27446
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: συριζαιος μη ψηνετε γουρουνι!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 06 Νοέμ 2019, 16:59

Στύγιος έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:45
Nandros έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:39
zteo έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:23
Η επανασταση στο Αφγανισταν ειχε την υποστηριξη λαου και στρατου.Η Λαικη κυβερνηση του Αφγανισταν ειχε υπογραψει συμφωνια με την ΕΣΣΔ οτι σε περιπτωση που δεχοταν επιθεση να την βοηθησει στρατιωτικα.Με το που πηγε η κυβερνηση Ταρακι να κανει αναδιανομη γης οι μουλαδες-φεουδαρχες-τσιφλικαδες αντεδρασαν και καλεσαν μισθοφορους μουτζαχεντιν να εισβαλουν στο Αφγανισταν για να ριξουν την λαικη κυβερνηση.Ολα αυτα πριν καν πατησει το ποδι του στα Αφγανισταν ο πρωτος Σοβιετικος στρατιωτης.
Ολα αυτα σχεδιαστηκαν και εκτελεστηκαν με την βοηθεια των Αμερικανων οπως αναφερει ο Μπρεζινσκι.
http://www.iospress.gr/ios2001/ios20010930a.htm
Εδω ολα τα στοιχεια που δειχνουν οτι η Ελληνικη δεξια στηριξε τους μουτζαχεντιν.Και τωρα υποκριτες κλαψουριζεται οτι σας απειλουν αυτοι που εχεις δημιουργησατε.
Τωρα που ξεφτυλιστικατε ιστορικα και ειδατε ποσο υποκριτες εισαστε ΒΓΑΛΤΕ ΤΟΝ ΣΚΑΣΜΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ. :8)
Άμα τα λέει ο Ιός, τύφλα νάχει η Ιστορία!
ΒΓΑΛΕ ΤΟΝ ανορθόγραφο και γενικά τον ΣΚΑΣΜΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ. :8)
.
Λίγο πιο ήρεμα ,ούτε εγώ ως φιλόλογος διορθώνω ορθογραφικά εδώ μέσα και σέβομαι τον συνομιλητή.
Αν πρόσεξες ΔΕΝ ήμουν εγώ που το ξεκίνησα πρώτος! Όποιος θέλει σεβασμό πρέπει να τον παρέχει στους άλλ9υς πρώτα.
Για το ορθογραφικό, είχα ποστάρει και μετά είδα την εξήγηση του.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Φραγμένος_Τελεστής
Δημοσιεύσεις: 2088
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:49
Phorum.gr user: Τυπάρας
Τοποθεσία: Ελβετία

Re: Χοιρινοφοβικός και ο Κακλαμάνης...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Φραγμένος_Τελεστής » 06 Νοέμ 2019, 17:00

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:40
Φραγμένος_Τελεστής έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:37
Κανείς δεν είπε πως απαγορεύεται αυτό που έκαναν. Απλά ανάμεσα σε αυτούς τους ανθρώπους υπάρχουν και ανθρωποι που έχουν έρθει από εμπόλεμες ζώνες και που έχουν υποφέρει, και είναι γουρουνιά να πηγαίνεις και να κάνεις πάρτυ μπροστά τους για να τους πονέσεις. Βέβαια, έτσι που το παρουσίασε ο ζαίος, είναι λογικό να καταλάβεις πως θέλει να απαγορεύσει την κατανάλωση χοιρινού όπου υπάρχουν Μουσουλμάνοι για να μη θίγεται η θρησκεία τους, το οποίο είναι εξίσου απαράδεκτο. Αν ο Κυρανάκης δεν ήταν ενήμερος για το εθνικιστικό χάπενινγκ, δικαιολογείται η αντίδρασή του.
Στα γκεη πραιντ κάποιος διαδηλωτης είχε βάλει την εικόνα του Αγίου Νικολάου στα γεννητικά του όργανα
Η κυκλοφορούσε γυμνός με την ελληνική σημαία , που είναι ιερή σαν σύμβολο σε άλλους
Η έχουν γίνει ενέργειες σε χριστιανικές θρησκευτικές τελετές με τρόπο ανίερο ..

Επιλεκτική θρησκευτική ευαισθησία θα δείχνουμε ;

Είμαι Άθεος
Οπως έγραψα, είναι γουρουνιά γιατί μερικοί από αυτούς τους ανθρώπους έχουν υποφέρει (ανάμεσά τους υπάρχουν και παιδιά που είναι μέρες νηστικά), όχι επειδή είναι μουσουλμάνοι και θίγεται η θρησκεία τους (την οποία έχω γραμμένη).
-_-

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41292
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Χοιρινοφοβικός και ο Κακλαμάνης...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 06 Νοέμ 2019, 17:01

Cavaliere έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:59
Στη Γερμανία μπορείς να ψήσεις όπου θέλεις σχεδόν, αρκεί να μην παραπονεθεί κανείς για την τσίκνα. Αν συμβεί αυτό, ακόμα και στο μπαλκόνι σου ή στην αυλή σου, πρέπει να σταματήσεις το μπάρμπεκιου.
Κι αυτό παράλογο είναι. Ας κλείσουν τα παράθυρα. Είναι σαν να παραπονιέμαι για το ότι ακούγονται γέλια από τον δρόμο το καλοκαίρι επειδή παίζουν παιδιά ή συζητάνε οι κυράτσες από τα μπαλκόνια τους. Γενικά, η συμβίωση σε κοινωνίες απαιτεί αμοιβαίες παραχωρήσεις και ανοχές. Και μουσική μπορείς να παίζεις σε ώρες που δεν είναι κοινή ησυχίας, αρκεί να μην πας την ένταση στο 11.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Χοιρινοφοβικός και ο Κακλαμάνης...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 06 Νοέμ 2019, 17:02

Το να φας μια παντσετα εξω απο καταυλισμο εισβολεων,ειναι συμβολικο: Εδω ειναι Ελλαδα, οχι Ισλαμαμπαντ, τραβηξτε στην Σαουδικη Αραβία.
Εαν προσκληθω,θα παραστω.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Χοιρινοφοβικός και ο Κακλαμάνης...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 06 Νοέμ 2019, 17:06

hellegennes έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 17:01
Κι αυτό παράλογο είναι. Ας κλείσουν τα παράθυρα. Είναι σαν να παραπονιέμαι για το ότι ακούγονται γέλια από τον δρόμο το καλοκαίρι επειδή παίζουν παιδιά ή συζητάνε οι κυράτσες από τα μπαλκόνια τους. Γενικά, η συμβίωση σε κοινωνίες απαιτεί αμοιβαίες παραχωρήσεις και ανοχές. Και μουσική μπορείς να παίζεις σε ώρες που δεν είναι κοινή ησυχίας, αρκεί να μην πας την ένταση στο 11.
Εμένα δεν μου έκαναν ποτέ καταγγελία, αλλά αν ήμουν Τούρκος, θα με είχαν πεθάνει στις μηνύσεις.
Ordem e Progresso.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 23381
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Χοιρινοφοβικός και ο Κακλαμάνης...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 06 Νοέμ 2019, 17:08

hellegennes έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 17:01
Cavaliere έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:59
Στη Γερμανία μπορείς να ψήσεις όπου θέλεις σχεδόν, αρκεί να μην παραπονεθεί κανείς για την τσίκνα. Αν συμβεί αυτό, ακόμα και στο μπαλκόνι σου ή στην αυλή σου, πρέπει να σταματήσεις το μπάρμπεκιου.
Κι αυτό παράλογο είναι. Ας κλείσουν τα παράθυρα. Είναι σαν να παραπονιέμαι για το ότι ακούγονται γέλια από τον δρόμο το καλοκαίρι επειδή παίζουν παιδιά ή συζητάνε οι κυράτσες από τα μπαλκόνια τους. Γενικά, η συμβίωση σε κοινωνίες απαιτεί αμοιβαίες παραχωρήσεις και ανοχές. Και μουσική μπορείς να παίζεις σε ώρες που δεν είναι κοινή ησυχίας, αρκεί να μην πας την ένταση στο 11.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27446
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Χοιρινοφοβικός και ο Κακλαμάνης...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 06 Νοέμ 2019, 17:10

Φραγμένος_Τελεστής έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 17:00
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:40
Φραγμένος_Τελεστής έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:37
Κανείς δεν είπε πως απαγορεύεται αυτό που έκαναν. Απλά ανάμεσα σε αυτούς τους ανθρώπους υπάρχουν και ανθρωποι που έχουν έρθει από εμπόλεμες ζώνες και που έχουν υποφέρει, και είναι γουρουνιά να πηγαίνεις και να κάνεις πάρτυ μπροστά τους για να τους πονέσεις. Βέβαια, έτσι που το παρουσίασε ο ζαίος, είναι λογικό να καταλάβεις πως θέλει να απαγορεύσει την κατανάλωση χοιρινού όπου υπάρχουν Μουσουλμάνοι για να μη θίγεται η θρησκεία τους, το οποίο είναι εξίσου απαράδεκτο. Αν ο Κυρανάκης δεν ήταν ενήμερος για το εθνικιστικό χάπενινγκ, δικαιολογείται η αντίδρασή του.
Στα γκεη πραιντ κάποιος διαδηλωτης είχε βάλει την εικόνα του Αγίου Νικολάου στα γεννητικά του όργανα
Η κυκλοφορούσε γυμνός με την ελληνική σημαία , που είναι ιερή σαν σύμβολο σε άλλους
Η έχουν γίνει ενέργειες σε χριστιανικές θρησκευτικές τελετές με τρόπο ανίερο ..

Επιλεκτική θρησκευτική ευαισθησία θα δείχνουμε ;

Είμαι Άθεος
Οπως έγραψα, είναι γουρουνιά γιατί μερικοί από αυτούς τους ανθρώπους έχουν υποφέρει (ανάμεσά τους υπάρχουν και παιδιά που είναι μέρες νηστικά), όχι επειδή είναι μουσουλμάνοι και θίγεται η θρησκεία τους (την οποία έχω γραμμένη).
Τα περί πεινασμένων και νηστικών αλλού. Βρείτε άλλο παραμύθι!
Nandros έγραψε:
05 Νοέμ 2019, 22:28
Συγκεκριμένα τα τρία γεύματα κρέατος περιλαμβάνουν λουκάνικο μοσχαρίσιο, μπιφτέκια και κοτόπουλο συνοδευόμενα από ρύζι, τα γεύματα με όσπρια περιλαμβάνουν φακόρυζο και φασολάδα συνοδευόμενα από ελιές, ενώ το λαδερό είναι αρακάς με πατάτες.

Θα έχουν επίσης τη δυνατότητα να πάρουν πρωινό, που περιλαμβάνει κρουασάν με σοκολάτα και γάλα ή τσάι εναλλακτικά. Όσον αφορά στο δείπνο, προβλέπεται συνδυασμός βραστού αυγού με ντάκο, ελιές και αγγούρι κατά περίπτωση. Το γεύμα και το δείπνο συνοδεύονται από αραβική πίτα, ενώ στο μενού περιλαμβάνονται και 2,5 λίτρα εμφιαλωμένο νερό ανά άτομο. Ειδικό μενού υπάρχει για βρέφη (0-6 μηνών και 6-12 μηνών), εγκύους και θηλάζουσες, καθώς και για διαβητικούς.

https://www.enikos.gr/society/677165/ti ... tes-sti-mo

Προ καιρού είχα διαβάσει για 6.000+ θερμίδες/άτομο.

Πολλή πείνα: Το κρασί παλιό, το τυρί μουχλιασμένο., το χαβιάρι μαύρο!
..
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 10152
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Χοιρινοφοβικός και ο Κακλαμάνης...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 06 Νοέμ 2019, 17:15

hellegennes έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:54
vagabondo έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:39
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:37


Ο νόμος τι θα λέγει ακριβώς ;
Ότι θα απαγορεύεται το να τρώμε χοιρινό η πίνουμε οινόπνευμα σε μέρος όπου κυκλοφορούν μουσουλμάνοι μετανάστες ώστε ...να μην ενοχλούνται ;

Γυναίκες με μίνι θα επιτρέπεται να κυκλοφορούν στις περιοχές αυτές όπου υπάρχουν μουσουλμάνοι ;

Φαγητό κατά την διάρκεια του ραμαζανιού επιτρέπεται ;
Ας πούμε, να απαγορεύσει γενικά το ψήσιμο έξω.
Υπάρχουν μέρη που απαγορεύεται. Π.χ. στις Βρυξέλλες. Ωστόσο βρίσκω δύσκολο να εφαρμοστεί τέτοιος νόμος ποτέ στην Ελλάδα, που έχει κάργα το κλίμα για ψήσιμο σε εξωτερικούς χώρους. Επίσης το βρίσκω αδικαιολόγητο περιορισμό της ατομικής ελευθερίας.
Με την ψήφιση του νόμου, δεν θα είναι πια ατομική ελευθερία.
Εγω για παράδειγμα, βρίσκω αδικαιολόγητο να πληρώνω 30.000 το πατημένο από αυτοκίνητο γατί ή να μην μπορώ να οδηγώ αυτοκίνητο, χωρίς να φοράω την ζώνη, αλλά....
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών