Έχουν τα χάλια τους οι σημερινές Ελληνίδες ;

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29757
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Έχουν τα χάλια τους οι σημερινές Ελληνίδες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 08 Νοέμ 2019, 20:04

Ασέβαστος έγραψε:
08 Νοέμ 2019, 19:47
Ερμής έγραψε:
08 Νοέμ 2019, 19:13
Η ενασχοληση με καποιο αθλημα η συγκεκριμενη γυμναστικη 2-4 φορές την εβδομάδα είναι η ελάχιστη άσκηση αν θες να μην γίνεις σα bio χλαπατσα
οχι δα.

πολλοι διατηρουνται μια χαρα χωρις να κανουν τιποτα. απλα δεν γουρουνιαζουν στο φαι, η ετσι ειναι ο σωματοτυπος τους. αν κανουν και καμμια ψιλοχειρωνακτικη εργασια, μπορει ακομη και να μοιαζουν "γυμνασμενοι"
Τώρα μεταξύ μας, το κλασικό αλβανοσωμα οικοδόμου δεν είναι και ο,τι καλύτερο.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
νύχτα
Δημοσιεύσεις: 8705
Εγγραφή: 03 Μαρ 2019, 12:18

Re: Έχουν τα χάλια τους οι σημερινές Ελληνίδες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 08 Νοέμ 2019, 20:05

Feindflug έγραψε:
08 Νοέμ 2019, 19:06
Σκέψου τον άντρα των ονείρων σου, δικιά μου. Είτε είναι κάποιος πρώην, είτε ο νυν είτε κάποιος που απλά τον ποθείς. Τον προτιμάς αγύμναστο ή γυμνασμένο, σε φυσιολογικά πλαίσια πάντα;

Μην μου αρχίσεις τις εγκεφαλικές έλξεις και τα δεν μετράνε αυτά στον έρωτα.

Απλά απάντησέ μου σε αυτήν την ερώτηση.
γυμνασμένο














με κοιλίτσα
fear as night can’t be shut off

Άβαταρ μέλους
LEONAS
Δημοσιεύσεις: 5728
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 16:03
Phorum.gr user: ΧΟΥΚ

Re: Έχουν τα χάλια τους οι σημερινές Ελληνίδες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από LEONAS » 08 Νοέμ 2019, 20:06

νύχτα έγραψε:
08 Νοέμ 2019, 20:05
Feindflug έγραψε:
08 Νοέμ 2019, 19:06
Σκέψου τον άντρα των ονείρων σου, δικιά μου. Είτε είναι κάποιος πρώην, είτε ο νυν είτε κάποιος που απλά τον ποθείς. Τον προτιμάς αγύμναστο ή γυμνασμένο, σε φυσιολογικά πλαίσια πάντα;

Μην μου αρχίσεις τις εγκεφαλικές έλξεις και τα δεν μετράνε αυτά στον έρωτα.

Απλά απάντησέ μου σε αυτήν την ερώτηση.
γυμνασμένο














με κοιλίτσα

Ίδιος εγώ δηλαδή
Πέσιμο ή χεσιμο; :p2:

σούπερ δημήτριος
Δημοσιεύσεις: 956
Εγγραφή: 10 Σεπ 2019, 21:12

Re: Έχουν τα χάλια τους οι σημερινές Ελληνίδες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από σούπερ δημήτριος » 08 Νοέμ 2019, 20:06

άγη κοίτα μην μπερδευτείς με το λαπτοπ που το χεις δίπλα στο αμόνι και του χώσεις καμια σφυριά :lol:

Γιάννης

Re: Έχουν τα χάλια τους οι σημερινές Ελληνίδες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 08 Νοέμ 2019, 20:08

Να, αυτά είναι που με κάνουν να παίρνω ανάποδες. Όταν έχουμε κοιλίτσα δεν σας κάνουμε γιατί είμαστε άσχημοι, όταν δεν έχουμε κοιλίτσα δεν σας κάνουμε γιατί είμαστε νάρκισσοι, ε ασταδιάλα πιά, τι ΣΚΑΤΑ θέλετε;

bolek
Δημοσιεύσεις: 2245
Εγγραφή: 06 Ιουν 2019, 21:40

Re: Έχουν τα χάλια τους οι σημερινές Ελληνίδες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bolek » 08 Νοέμ 2019, 20:13

Γιάννης έγραψε:
08 Νοέμ 2019, 20:08
Να, αυτά είναι που με κάνουν να παίρνω ανάποδες. Όταν έχουμε κοιλίτσα δεν σας κάνουμε γιατί είμαστε άσχημοι, όταν δεν έχουμε κοιλίτσα δεν σας κάνουμε γιατί είμαστε νάρκισσοι, ε ασταδιάλα πιά, τι ΣΚΑΤΑ θέλετε;
να πεφτει το χαρτι καθε παρασκευη
ολα τα υπολοιπα μπορουν να τα ανεχθουν


για το καλο των παιδιων

Άβαταρ μέλους
Bipsco
Δημοσιεύσεις: 3148
Εγγραφή: 15 Δεκ 2018, 14:25

Re: Έχουν τα χάλια τους οι σημερινές Ελληνίδες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bipsco » 08 Νοέμ 2019, 20:14

the comet the course the tail έγραψε:
08 Νοέμ 2019, 20:00
Bipsco έγραψε:
08 Νοέμ 2019, 19:51
Ορέστης 35 έγραψε:
08 Νοέμ 2019, 18:53


Γιατι ειδικα απο το 92 και μετα και οχι το 91;
To 92 είναι ενδεικτικό. Όσο περνάνε τα χρόνια, όλο και περισσότερες είναι έτσι όπως τις περιέγραψα.
μπα. απλά, εσύ μεγάλωσες και μεγαλώνεις φίλε. και πλέον τα πιτσιρίκια σου φαίνονται όντως πιτσιρίκια.
Η σύγκριση ήταν με την δική μου τάξη. Όταν πήγαινα πρώτη λυκείου, οι τελειόφοιτοι μοιάζανε πολύ μεγαλύτεροι μας. Φυσικά υπήρχαν και άτομα στην τάξη μου μεγαλοδείχνανε αλλά ήταν λίγοι.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25899
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Έχουν τα χάλια τους οι σημερινές Ελληνίδες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 08 Νοέμ 2019, 20:15

bolek έγραψε:
08 Νοέμ 2019, 20:13
Γιάννης έγραψε:
08 Νοέμ 2019, 20:08
Να, αυτά είναι που με κάνουν να παίρνω ανάποδες. Όταν έχουμε κοιλίτσα δεν σας κάνουμε γιατί είμαστε άσχημοι, όταν δεν έχουμε κοιλίτσα δεν σας κάνουμε γιατί είμαστε νάρκισσοι, ε ασταδιάλα πιά, τι ΣΚΑΤΑ θέλετε;
να πεφτει το χαρτι καθε παρασκευη
ολα τα υπολοιπα μπορουν να τα ανεχθουν


για το καλο των παιδιων
:003:

:g030:
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

the comet the course the tail

Re: Έχουν τα χάλια τους οι σημερινές Ελληνίδες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 08 Νοέμ 2019, 20:19

Bipsco έγραψε:
08 Νοέμ 2019, 20:14
the comet the course the tail έγραψε:
08 Νοέμ 2019, 20:00
Bipsco έγραψε:
08 Νοέμ 2019, 19:51

To 92 είναι ενδεικτικό. Όσο περνάνε τα χρόνια, όλο και περισσότερες είναι έτσι όπως τις περιέγραψα.
μπα. απλά, εσύ μεγάλωσες και μεγαλώνεις φίλε. και πλέον τα πιτσιρίκια σου φαίνονται όντως πιτσιρίκια.
Η σύγκριση ήταν με την δική μου τάξη. Όταν πήγαινα πρώτη λυκείου, οι τελειόφοιτοι μοιάζανε πολύ μεγαλύτεροι μας. Φυσικά υπήρχαν και άτομα στην τάξη μου μεγαλοδείχνανε αλλά ήταν λίγοι.
ναι, αυτό λέμε! όταν είσαι και εσύ μικρός, κάποιοι συνομήλικοι μεγαλοδείχνουν. αλλιώς βλέπεις έναν 18αρη αν είσαι 18αρης και αλλιώς αν είσαι 28αρης.
εδώ θυμάμαι κάτι κοπέλες στο γυμνάσιο που είχαν βυζιά!
ή έβλεπα κάτι 30αρηδες και νόμιζα ότι είναι κακοί!

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Έχουν τα χάλια τους οι σημερινές Ελληνίδες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 08 Νοέμ 2019, 20:21

Αγις έγραψε:
08 Νοέμ 2019, 20:01


:p5:
I know Εικόνα
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Έχουν τα χάλια τους οι σημερινές Ελληνίδες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 08 Νοέμ 2019, 20:22

Γιάννης έγραψε:
08 Νοέμ 2019, 20:08
Να, αυτά είναι που με κάνουν να παίρνω ανάποδες. Όταν έχουμε κοιλίτσα δεν σας κάνουμε γιατί είμαστε άσχημοι, όταν δεν έχουμε κοιλίτσα δεν σας κάνουμε γιατί είμαστε νάρκισσοι, ε ασταδιάλα πιά, τι ΣΚΑΤΑ θέλετε;
Να αγαπάτε τον εαυτό σας, να έχετε χιούμορ και το κυριότερο να αγαπάτε εμάς :klino:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23238
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Έχουν τα χάλια τους οι σημερινές Ελληνίδες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 08 Νοέμ 2019, 20:29

Και κάτι άλλο. Κάποιος με νορμάλ σώμα αλλά με δόση αισθητικής είναι πάνω από αυτό με το τέλειο σώμα αλλά με ανύπαρκτη αισθητική. Και δε βάζουμε μέσα και το πρόσωπο.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16972
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Έχουν τα χάλια τους οι σημερινές Ελληνίδες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 08 Νοέμ 2019, 20:30

wooded glade έγραψε:
05 Νοέμ 2019, 04:15
Μιά φορά κι ένα καιρό όταν κατεβαίναμε σε κάποιο από τα παραδοσιακά καρτιέ της Αθήνας, όπως πλαζ ντε Κολονακί, Σύνταγμα, Πλάκα, Ερμού, Φωκίωνος, αναστενάζαμε.
Άκουγες επιφωνήματα όπως "πώααα αγαπητοί μου ακροαταί, αμάν" από τον ανδρικό πληθυσμό για τον ποδόγυρο που συνηθροίζετο. Ή ακόμα και αν δεν κραύγαζες εσύ ένα τέτοιο επιφώνημα, το έλεγες από μέσα σου.
Το ίδιο ισχύει και για τα παμπάλαια χρόνια για τις Αθηναίες με τα κρινολίνα.

Τώρα όταν περνάς από εκεί αυτό που περνάει είναι ένα μάτσο ξεκούρδιστα, δεν θες να τα κοιτάξεις καν.
Δεν μπορώ να το εξηγήσω και δεν είμαι ειδικός στα καλλυντικά, στο μέϊκ απ αλλά ούτε στο γυναικείο ντύσιμο.
Νομίζω -είμαι βέβαιος- ότι πρόκειται για ένα καθαρά συριζαϊκό, νουβέλ βαγκ φαινόμενο.
Διαφωνώ!
Και συμφωνώ με πολλούς προλαλήσαντες είμαστε ωραίες! :8)
Αυτό που έχω προσέξει εγώ μια που δεν μιλάμε για το target group μου άρα δεν βάζω βαθμολογία (δεν ντρέπεστε να μας βαθμολογείτε υπάνθρωποι), είναι πως κυκλοφορούν πολλές απεριποίητες γυναίκες. Απεριποίητες σε βαθμό κακουργήματος!
Δηλαδή με ρούχα που είναι της μόδας, αλλά δεν ταιριάζουν στο σώμα τους ή βάζουν τεχνητά νύχια και τα αφήνουν να έχει βγει το καινούριο μέχρι να κλείσουν ραντεβού (αυτό είναι ανατριχιαστικό) ή φοράνε πολύ φθηνιάρικα ρούχα. Και κυρίως είναι μικρές κοπέλες, κρίμα.
Γενικώς μου δίνουν την εντύπωση πως αν θέλουν να βάλουν κάτι, πάει, δεν πάει (λόγω σωματότυπου, καιρού, χώρου που θα παρευρεθούν κλπ) ΘΑ το φορέσουν ο κόσμος να χαλάσει.
Σήμερα πχ είδα μία με πέδιλα (τέτοια μέρα με τόση βροχή) και επιδέσμους και στα δύο μεγάλα δάχτυλα! Έλεος!
Δεν ήταν έτσι παλιά.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
LEONAS
Δημοσιεύσεις: 5728
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 16:03
Phorum.gr user: ΧΟΥΚ

Re: Έχουν τα χάλια τους οι σημερινές Ελληνίδες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από LEONAS » 08 Νοέμ 2019, 20:33

Juno έγραψε:
08 Νοέμ 2019, 20:30
wooded glade έγραψε:
05 Νοέμ 2019, 04:15
Μιά φορά κι ένα καιρό όταν κατεβαίναμε σε κάποιο από τα παραδοσιακά καρτιέ της Αθήνας, όπως πλαζ ντε Κολονακί, Σύνταγμα, Πλάκα, Ερμού, Φωκίωνος, αναστενάζαμε.
Άκουγες επιφωνήματα όπως "πώααα αγαπητοί μου ακροαταί, αμάν" από τον ανδρικό πληθυσμό για τον ποδόγυρο που συνηθροίζετο. Ή ακόμα και αν δεν κραύγαζες εσύ ένα τέτοιο επιφώνημα, το έλεγες από μέσα σου.
Το ίδιο ισχύει και για τα παμπάλαια χρόνια για τις Αθηναίες με τα κρινολίνα.

Τώρα όταν περνάς από εκεί αυτό που περνάει είναι ένα μάτσο ξεκούρδιστα, δεν θες να τα κοιτάξεις καν.
Δεν μπορώ να το εξηγήσω και δεν είμαι ειδικός στα καλλυντικά, στο μέϊκ απ αλλά ούτε στο γυναικείο ντύσιμο.
Νομίζω -είμαι βέβαιος- ότι πρόκειται για ένα καθαρά συριζαϊκό, νουβέλ βαγκ φαινόμενο.
Διαφωνώ!
Και συμφωνώ με πολλούς προλαλήσαντες είμαστε ωραίες! :8)
Αυτό που έχω προσέξει εγώ μια που δεν μιλάμε για το target group μου άρα δεν βάζω βαθμολογία (δεν ντρέπεστε να μας βαθμολογείτε υπάνθρωποι), είναι πως κυκλοφορούν πολλές απεριποίητες γυναίκες. Απεριποίητες σε βαθμό κακουργήματος!
Δηλαδή με ρούχα που είναι της μόδας, αλλά δεν ταιριάζουν στο σώμα τους ή βάζουν τεχνητά νύχια και τα αφήνουν να έχει βγει το καινούριο μέχρι να κλείσουν ραντεβού (αυτό είναι ανατριχιαστικό) ή φοράνε πολύ φθηνιάρικα ρούχα. Και κυρίως είναι μικρές κοπέλες, κρίμα.
Γενικώς μου δίνουν την εντύπωση πως αν θέλουν να βάλουν κάτι, πάει, δεν πάει (λόγω σωματότυπου, καιρού, χώρου που θα παρευρεθούν κλπ) ΘΑ το φορέσουν ο κόσμος να χαλάσει.
Σήμερα πχ είδα μία με πέδιλα (τέτοια μέρα με τόση βροχή) και επιδέσμους και στα δύο μεγάλα δάχτυλα! Έλεος!
Δεν ήταν έτσι παλιά.

Εσύ είσαι όλα τα αντίθετα από αυτά που είπες;
Πέσιμο ή χεσιμο; :p2:

bolek
Δημοσιεύσεις: 2245
Εγγραφή: 06 Ιουν 2019, 21:40

Re: Έχουν τα χάλια τους οι σημερινές Ελληνίδες ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bolek » 08 Νοέμ 2019, 20:35

Juno έγραψε:
08 Νοέμ 2019, 20:30
wooded glade έγραψε:
05 Νοέμ 2019, 04:15
Μιά φορά κι ένα καιρό όταν κατεβαίναμε σε κάποιο από τα παραδοσιακά καρτιέ της Αθήνας, όπως πλαζ ντε Κολονακί, Σύνταγμα, Πλάκα, Ερμού, Φωκίωνος, αναστενάζαμε.
Άκουγες επιφωνήματα όπως "πώααα αγαπητοί μου ακροαταί, αμάν" από τον ανδρικό πληθυσμό για τον ποδόγυρο που συνηθροίζετο. Ή ακόμα και αν δεν κραύγαζες εσύ ένα τέτοιο επιφώνημα, το έλεγες από μέσα σου.
Το ίδιο ισχύει και για τα παμπάλαια χρόνια για τις Αθηναίες με τα κρινολίνα.

Τώρα όταν περνάς από εκεί αυτό που περνάει είναι ένα μάτσο ξεκούρδιστα, δεν θες να τα κοιτάξεις καν.
Δεν μπορώ να το εξηγήσω και δεν είμαι ειδικός στα καλλυντικά, στο μέϊκ απ αλλά ούτε στο γυναικείο ντύσιμο.
Νομίζω -είμαι βέβαιος- ότι πρόκειται για ένα καθαρά συριζαϊκό, νουβέλ βαγκ φαινόμενο.
Διαφωνώ!
Και συμφωνώ με πολλούς προλαλήσαντες είμαστε ωραίες! :8)
η γυναικεια ματαιοδοξια δεν εχει ορια.

καποτε πρεπει να το αποδεχτειτε, οτι οταν δεν σας την πεφτουν οι αντρες η οταν σας την πεφτουν για ενα σεξ της μιας νυχτας
δεν ειστε ωραιες αλλιως ποιος ο λογος για να μην θελουν να σας κρατησουν;;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών