Του εφυγε η μαγκια

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48450
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Του εφυγε η μαγκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 13 Νοέμ 2019, 14:27

Naida έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:24
Kauldron έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:20
Naida έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:17


Δεν είμαστε ολοι το ίδιο. Αν είναι ποτέ δυνατόν να επευφημούσα και να χαιρόμουν με τέτοιες συμπεριφορές από άτομα που βρίσκονται σε θέσεις εξουσίας εναντίον του οποιουδήποτε. Θα πρέπει να ήμουν εντελώς ηλίθια.
Δες όμως εδώ τί γράφουν για βίαιη επίθεση κατά της ΧΑ...
Γι' αυτήν την τρομοκρατική επίθεση δεν είπαν κουβέντα

Δεξιοί κι αριστεροί, να επευφημούν μια βίαιη επίθεση, και μάλιστα να φτάνουν στο σημείο να λένε οτι δε θα πρέπει η αστυνομία να προστατεύει τους ΧΑτες (αλλά βέβαια αν αντιδράσουν βίαια οι ΧΑτες, να επεμβαίνει).
Ποιος επιτέθηκε; Η αστυνομία;
:102:
Δεν ξέρουμε, δεν συνελλήφθη κανείς (όπως συνήθως). Οπότε μπορεί κανείς να υποθέσει ο,τι θέλει. Δε θα 'ταν άλλωστε η πρώτη φορά που αστυνομικοί φοράνε πολιτικά και κάνουν μπάχαλα.
Αλλά να σε ρωτήσω, αν δεν ήταν η αστυνομία, ήταν ΟΚ? Τον Φουντούλη και τον Καπελώνη δεν τους σκότωσαν άνθρωποι με στολή. Αυτό σημαίνει οτι καλώς τους σκότωσαν?
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 14989
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Του εφυγε η μαγκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 13 Νοέμ 2019, 14:27

parafrwn έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:23
Lord Brum έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:20
μια χαρά άνθρωποι είναι οι λαθρο, δεν λέω ότι πρέπει να τους σκοτώσει κανείς επειδή είναι αλλοεθνείς αλλά επειδή είναι εισβολείς. Ας μείνουν στις χώρες τους ή ας μην εισβάλλουν στη δική μου και να είναι καλά. Αν εισβάλουν όμως, από την ασφάλειά τους προέχει η ασφάλεια της χώρας. Τώρα η αριστερή σκατοψυχία για τους αστυνομικούς δεν θα σου βγει σε καλό. Κάτι τέτοια άκουγε ο κορκονέας και το έκανε το στιγμιαίο λάθος. Φρόντισε να μην προκαλείς για να μην ρισκάρεις να είσαι ο επόμενος
Τον προκάλεσαν τον Κορκονέα, άχου το μωρέ...Δεν άντεξε τις βρισιές το γουρούνι και έβγαλε το κουμπούρι και έριξε.
Ρε, δε γαμιέστε μεσημεριάτικα;
όχι ρε δεν τον προκάλεσαν, εκεί που περνούσε αμέριμνος βλέπει κάτι 15χρονα και λέει "δεν καθαρίζω ένα να μην ξαναπάω στη δουλειά για καμιά 15αρια χρόνια?" Απλά οι γρηγορόπουλοι πιστεύουν ότι μπορούν να σπάνε, να βρίζουν και να προκαλούν ατιμώρητοι. Όταν θα πέσουν σε λοξό που θα πάρει ανάποδες τότε είναι αργά για όλους. Το τι αληταράδες ήταν οι γρηγορόπουλοι φάνηκε από την μετεξέλιξη του ρωμανού σε ένοπλο ληστή και τρομοκράτη καθώς και από το γεγονός ότι 15χρονα τα είχαν αμολυμένα οι γονείς τους να αλητεύουν στα εξάρχεια στις 10 το βράδυ.
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

alexandroso
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 20 Απρ 2018, 16:11

Re: Του εφυγε η μαγκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alexandroso » 13 Νοέμ 2019, 14:28

Kauldron έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:23
Οχι, η δουλειά του αστυνομικού δεν είναι να "εκτελεί εντολές". Η δουλειά του αστυνομικού είναι να εφαρμόζει το νόμο. Αν ήθελαν να "εκτελούν εντολές" ας πήγαιναν να γίνουν στρατιωτικοί (αν και ακόμα κι αυτοί υποχρεούνται να υπακούν σε κάποιους "νόμους" όταν τις εκτελούν).
Ο νόμος είναι σαν τον ιστό της αράχνης. Οι μικρές μύγες πιάνονται, ενώ οι μεγάλες σκίζουν το δίχτυ και φεύγουν.

Κάποιος περίεργος αρχαίος Σκύθης (Αναχάρσις)
Don't knock on masturbation. It's sex with someone I love. "Woody Allen"
Never underestimate the power of denial. "American beauty"

alexandroso
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 20 Απρ 2018, 16:11

Re: Του εφυγε η μαγκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alexandroso » 13 Νοέμ 2019, 14:29

Lord Brum έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:27
15χρονα τα είχαν αμολυμένα οι γονείς τους να αλητεύουν στα εξάρχεια στις 10 το βράδυ.
Στις 10 το βράδυ ε; :smt005::smt005::smt005:
Don't knock on masturbation. It's sex with someone I love. "Woody Allen"
Never underestimate the power of denial. "American beauty"

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25887
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Του εφυγε η μαγκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 13 Νοέμ 2019, 14:32

σούπερ δημήτριος έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:27
Αγις έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:17
Να σε κάνουμε πρωθυπουργό για μια ημέρα να τα σιάξεις ολα , υπέρτατε .
δεν σας αξιζω ταπεινέ μπριτζολοψήστη
Εχεις δικιο σ αυτο - σκληρη αληθεια αλλα αληθεια .
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Dasein
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 08:50

Re: Του εφυγε η μαγκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dasein » 13 Νοέμ 2019, 14:33

Εάν έγινε, είναι σαφώς καταδικαστέο. Καθώς γνωρίζω, η καταγγελία είναι επώνυμη. Τώρα, όποιος δικαιολογεί τέτοια συμπεριφορά οργάνου της τάξεως, εύχομαι να μην βρεθεί σε παρόμοια θέση (που είναι πολύ εύκολο να βρεθείς, χωρίς να προκαλέσεις). Είμαι 58 ετών, κυκλοφορώ καλοντυμένος και προσεγμένος και όμως πρίν 2 χρόνια περπατώντας δίπλα από μια κλούβα στην Πειραιώς, χωρίς να έχω χώρο να περάσω από αλλού, πέρασα ανάμεσα από όργανα και εκτός από βρισίδια, δέχτηκα και μια σπρωξιά. Μόνο και μόνο επειδή πέρασα ανάμεσα τους, δίχως να προκαλέσω ή να πω κάτι. Δεν το συνέχισα και δεν μπορώ να αποφασίσω ακόμα εάν έκανα καλώς ή κακώς.

Το θέμα είναι η εκπαίδευση και τα πολυθρυλούμενα ψυχολογικά τεστ για να βγεις έξω στον κόσμο οπλισμένος. Γνωρίζω άνθρωπο με γενετήσια ασταθή ψυχολογική και διανοητική κατάσταση, ο οποίος μη έχοντας εργασία, μπήκε πρίν από αρκετά χρόνια, μέσω της τότε προέδρου της Βουλής, ως αστυνομικός σε γραφείο και έπειτα από καιρό κάποιος είχε την φαεινή ιδέα να τον εντάξει στα ΜΑΤ, που είναι μέχρι και τώρα.

Υπάρχουν πολλοί αστυνομικοί που επιτελούν με επαγγελματισμό και αίσθηση του καθήκοντος το έργο τους, αλλά αυτοί οι λίγοι που βλέπουν το επάγγελμα ως όχημα για τα ψυχολογικά τους απωθημένα, είναι αυτοί που θα κάνουν την ζημιά.

Χόρχε ντελ Σάλτο

Re: Του εφυγε η μαγκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χόρχε ντελ Σάλτο » 13 Νοέμ 2019, 14:37

Η αστυνομία είναι αστυνομία. Είναι όργανο επιβολής της εξουσίας της κυβέρνησης.
Ως τέτοιο λειτουργεί σε ορανωμενο πλαίσιο και χρησιμοποιεί ακόμη και βία σε ορισμένο πλαίσιο πάλι με συγκεκριμένο σκοπό και όρια.

Έχουμε κάτι τέτοιο εδω;

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Του εφυγε η μαγκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 13 Νοέμ 2019, 14:37

Kauldron έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:27
Naida έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:24
Kauldron έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:20


Δες όμως εδώ τί γράφουν για βίαιη επίθεση κατά της ΧΑ...
Γι' αυτήν την τρομοκρατική επίθεση δεν είπαν κουβέντα

Δεξιοί κι αριστεροί, να επευφημούν μια βίαιη επίθεση, και μάλιστα να φτάνουν στο σημείο να λένε οτι δε θα πρέπει η αστυνομία να προστατεύει τους ΧΑτες (αλλά βέβαια αν αντιδράσουν βίαια οι ΧΑτες, να επεμβαίνει).
Ποιος επιτέθηκε; Η αστυνομία;
:102:
Δεν ξέρουμε, δεν συνελλήφθη κανείς (όπως συνήθως). Οπότε μπορεί κανείς να υποθέσει ο,τι θέλει. Δε θα 'ταν άλλωστε η πρώτη φορά που αστυνομικοί φοράνε πολιτικά και κάνουν μπάχαλα.
Αλλά να σε ρωτήσω, αν δεν ήταν η αστυνομία, ήταν ΟΚ? Τον Φουντούλη και τον Καπελώνη δεν τους σκότωσαν άνθρωποι με στολή. Αυτό σημαίνει οτι καλώς τους σκότωσαν?
Μπλέκεις διαφορετικά πράγματα. Μη τα μπλέκεις.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48450
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Του εφυγε η μαγκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 13 Νοέμ 2019, 14:39

Naida έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:37
Kauldron έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:27
Naida έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:24


Ποιος επιτέθηκε; Η αστυνομία;
:102:
Δεν ξέρουμε, δεν συνελλήφθη κανείς (όπως συνήθως). Οπότε μπορεί κανείς να υποθέσει ο,τι θέλει. Δε θα 'ταν άλλωστε η πρώτη φορά που αστυνομικοί φοράνε πολιτικά και κάνουν μπάχαλα.
Αλλά να σε ρωτήσω, αν δεν ήταν η αστυνομία, ήταν ΟΚ? Τον Φουντούλη και τον Καπελώνη δεν τους σκότωσαν άνθρωποι με στολή. Αυτό σημαίνει οτι καλώς τους σκότωσαν?
Μπλέκεις διαφορετικά πράγματα. Μη τα μπλέκεις.
Η βία είναι βία. Δεν είναι διαφορετικά πράγματα.
Και μάλιστα στην περίπτωση των 2 ΧΑτων, ήταν φόνος.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18493
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Του εφυγε η μαγκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 13 Νοέμ 2019, 14:40

Μενα παντως δεν με εχει ενοχλησει ποτε αστυνομικος.
Ισως επειδη δεν εχω συμμορια να τρομοκρατω ανυπερασπιστο κοσμακη...
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23202
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Του εφυγε η μαγκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 13 Νοέμ 2019, 14:42

Naida έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:17
ΓΑΛΗ έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:01
Naida έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 13:58


Αυτό δεν καταλαβαίνουν τα αστερια μας.
Πέρα από τα ευχολόγια σας, υποθέτω ότι τότε δεν θα είχατε πρόβλημα, έτσι δεν είναι;

Έχει άλλη χάρη η σταλινική βία. :lol:
Δεν είμαστε ολοι το ίδιο. Αν είναι ποτέ δυνατόν να επευφημούσα και να χαιρόμουν με τέτοιες συμπεριφορές από άτομα που βρίσκονται σε θέσεις εξουσίας εναντίον του οποιουδήποτε. Θα πρέπει να ήμουν εντελώς ηλίθια.
Αν αυτές τις συμπεριφορές τις έχουν άτομα που δεν ειναι σε θέσεις εξουσίας, ολα οκ;
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Του εφυγε η μαγκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 13 Νοέμ 2019, 14:42

Dasein έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:33
Εάν έγινε, είναι σαφώς καταδικαστέο. Καθώς γνωρίζω, η καταγγελία είναι επώνυμη. Τώρα, όποιος δικαιολογεί τέτοια συμπεριφορά οργάνου της τάξεως, εύχομαι να μην βρεθεί σε παρόμοια θέση (που είναι πολύ εύκολο να βρεθείς, χωρίς να προκαλέσεις). Είμαι 58 ετών, κυκλοφορώ καλοντυμένος και προσεγμένος και όμως πρίν 2 χρόνια περπατώντας δίπλα από μια κλούβα στην Πειραιώς, χωρίς να έχω χώρο να περάσω από αλλού, πέρασα ανάμεσα από όργανα και εκτός από βρισίδια, δέχτηκα και μια σπρωξιά. Μόνο και μόνο επειδή πέρασα ανάμεσα τους, δίχως να προκαλέσω ή να πω κάτι. Δεν το συνέχισα και δεν μπορώ να αποφασίσω ακόμα εάν έκανα καλώς ή κακώς.
Πού έγινε αυτο; όχι οτι δεν το πιστεύω τέτοια καγκουρακια που εχουν γινει ματαδες, αλλα μου κανει εξαιρετική εντύπωση έχοντας περάσει απειρες φορες κολλητα τους. Μια φορα ενας μαλιστα μου ειπε οτι πρέπει να αλλάξω λάστιχα στο ποδήλατο μου γιατι δεν κάνουν για δρομο. Στη Γαλλια μονο μια φορα μου ζήτησαν να απομακρυνθω, μάλλον φοβηθηκαν μην εχω καμια βομβα γιατι ειχα μια τεραστια βαλίτσα, κατάλαβαν οτι ειμαι τουριστας μετα κ με αγνοησαν

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48450
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Του εφυγε η μαγκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 13 Νοέμ 2019, 14:43

under έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:40
Μενα παντως δεν με εχει ενοχλησει ποτε αστυνομικος.
Ισως επειδη δεν εχω συμμορια να τρομοκρατω ανυπερασπιστο κοσμακη...
Πού να σε βρεί για να σ' ενοχλήσει?
Εσύ δεν έχεις κατέβει και ποτέ σε καμιά διαμαρτυρία.
Προφανώς ούτε στις συγκεντρώσεις επί σύριζα για τις Πρέσπες κατέβηκες. Γιατί αυτοί που κατέβηκαν τους ενόχλησαν, και μάλιστα πολύ οι "γαμιάδες" οι χακί.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18493
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Του εφυγε η μαγκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 13 Νοέμ 2019, 14:46

Kauldron έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:43
under έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:40
Μενα παντως δεν με εχει ενοχλησει ποτε αστυνομικος.
Ισως επειδη δεν εχω συμμορια να τρομοκρατω ανυπερασπιστο κοσμακη...
Πού να σε βρεί για να σ' ενοχλήσει?
Εσύ δεν έχεις κατέβει και ποτέ σε καμιά διαμαρτυρία.
Προφανώς ούτε στις συγκεντρώσεις επί σύριζα για τις Πρέσπες κατέβηκες. Γιατί αυτοί που κατέβηκαν τους ενόχλησαν, και μάλιστα πολύ οι "γαμιάδες" οι χακί.
Την αστυνομια την ελεγχει αυτος που ψηφιζεται απο τον λαο.
Χαρη στη δικη σου ψηφο ετρωγαν ξυλο οσοι διαμαρτυρονταν για τις Πρεσπες και χαρη στη δικη μου οι αληταραδες των εξαρχειων.
Τουμπεκι λοιπον.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Του εφυγε η μαγκια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 13 Νοέμ 2019, 14:46

under έγραψε:
13 Νοέμ 2019, 14:40
Μενα παντως δεν με εχει ενοχλησει ποτε αστυνομικος.
Ισως επειδη δεν εχω συμμορια να τρομοκρατω ανυπερασπιστο κοσμακη...
Αν αύριο είναι μπάτσοι που δε θα τους αρέσει η φάτσα σου και σου κάνουν τον κωλο σουρωτηρι μη βγάλεις άχνα όμως.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών