Τεχνητή μείωση του πληθυσμού της Γης

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8147
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Τεχνητή μείωση του πληθυσμού της Γης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 16 Νοέμ 2019, 18:13

zteo έγραψε:
16 Νοέμ 2019, 17:44
Oταν σε αυτην την χωρα κανεται το παν να συγκεντρωθει η Γη σε λιγα χερια μεγαλοτσιφλικαδων.Οι οποιοι αντι να βαλουν σιταρι βαζουν αχρηστες καλλιεργιες το να μειλατε για ελλειψη πορων ειναι υποκρισια.
.
Ειχα δεί πρίν 20ετια ερευνα της Γιούνισεφ....

Οτι ο πλανήτης μπορεί νά θρέψει 60 δίς....

Νομίζω μέ 2 στρέμματα ζεί μια οικογένεια....

Καί έχω αμφιβολίες κατά πόσο έβαζαν σιτάρι σε σχεση μέ το κριθάρι....

γιατί νομίζω οτι το κριθάρι δίνει διπλάσιο καρπό....

Φυσικπα θά έπρεπε νά αρχίσουν απο τήν απαγόρευση τής Παχυσαρκίας....

Δέ μπορεί νά τρώς τόν αχλέουρα.....διπλοτριπλάσια από τούς άλλους....

καί νά χρειαζόμαστε Δισεκατομμύρια στρέμματα γι αυτούς.....ήμαρτο.....

Σύν τήν περαιτέρω σπατάλη πού έχουν οι συνέπειές της....αρρώστιες....σκουπίδια....σκατά.....φάρμακα...

σύν σύν σύν....

.

.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Τεχνητή μείωση του πληθυσμού της Γης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 16 Νοέμ 2019, 19:57

Εσθήρ έγραψε:
16 Νοέμ 2019, 09:18
mao mao έγραψε:
16 Νοέμ 2019, 00:18
Έκανα κλικ στο λινκ φορώντας μάσκα για να μη με πιάσουν τα ψεκαέρια. Παραθέτει ένα απόσπασμα από αγγλικό κείμενο το οποίο ουσιαστικά εννοεί μοίρασμα προφυλακτικών και ενημέρωση για οικογενειακό προγραμματισμό σε χώρες του τρίτου κόσμου.
:smt023
Ετσι.Βαζουμε και κανενα προφυλακτικο,και δνε μιλαω για ελλαδα,εμεις εχουμε το αντιθετο προβλημα,αλλα δειτε υπαναπτυκτες χωρες,τουρκια ,ασια κλπ τι γινεται;Και ευρωπη θα εβαζα(δεν ειναι θεμα φυλής) και θα βαλω ΑΝ και ΟΠΟΥ υπαρχει τετοιο θεμα.
Δεν καταλαβα γιατι θα πρεπει καποιοι λαοι να κανουν 800 παιδια.
Η Γη ειναι πεπερασμενη,πεπερασμενοι και οι ποροι της.
Που ειναι το μεμπτο;Εκτος βεβαια απο χριστιανοταλιμπαν που θελουν να γεννοβολανε 10 /10 οι γυναικες για να φτιαχνουν πολλους χριστιανους,οπως και ταλιμπαν οποιασδηποτε θρησκειας.
Οποιος εχει σωας τας φρενας αντιλαμβανεται οτι ΠΡΕΠΕΙ να μπει ενα φρενοσ τις γεννησεις,ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ,δηλαδη ξεκαθαρα συμφωνα με τον πληθυσμο και τον αριθμο γεννησεων,και σαφως οχι σε σχεση με φυλη ή εθνος.
ΥΓ.Η ιστοσελιδα ειναι της φουτσας κλασικα.
Όλα καλά αλλά δεν θεωρώ υποανάπτυκτη την Τουρκία, ούτε καν την Ινδία που κατασκευάζει μέχρι και αεροπλάνα. Ο πολιτισμός τους είναι το πρόβλημα.
Ανάπτυξη σημαίνει άθεοι; Όχι, μια χαρά πιστούς έχουν οι ΗΠΑ...και έγινε η πιο ανεπτυγμένη χώρα με αυτό το καθεστώς.
Υπονάπτυκτους μπορούμε να θεωρήσουμε τους υποσαχάριους και αυτούς όχι όλους.
the end

User_601

Re: Τεχνητή μείωση του πληθυσμού της Γης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 16 Νοέμ 2019, 20:15

Πάνας έγραψε:
16 Νοέμ 2019, 19:57
Εσθήρ έγραψε:
16 Νοέμ 2019, 09:18
mao mao έγραψε:
16 Νοέμ 2019, 00:18
Έκανα κλικ στο λινκ φορώντας μάσκα για να μη με πιάσουν τα ψεκαέρια. Παραθέτει ένα απόσπασμα από αγγλικό κείμενο το οποίο ουσιαστικά εννοεί μοίρασμα προφυλακτικών και ενημέρωση για οικογενειακό προγραμματισμό σε χώρες του τρίτου κόσμου.
:smt023
Ετσι.Βαζουμε και κανενα προφυλακτικο,και δνε μιλαω για ελλαδα,εμεις εχουμε το αντιθετο προβλημα,αλλα δειτε υπαναπτυκτες χωρες,τουρκια ,ασια κλπ τι γινεται;Και ευρωπη θα εβαζα(δεν ειναι θεμα φυλής) και θα βαλω ΑΝ και ΟΠΟΥ υπαρχει τετοιο θεμα.
Δεν καταλαβα γιατι θα πρεπει καποιοι λαοι να κανουν 800 παιδια.
Η Γη ειναι πεπερασμενη,πεπερασμενοι και οι ποροι της.
Που ειναι το μεμπτο;Εκτος βεβαια απο χριστιανοταλιμπαν που θελουν να γεννοβολανε 10 /10 οι γυναικες για να φτιαχνουν πολλους χριστιανους,οπως και ταλιμπαν οποιασδηποτε θρησκειας.
Οποιος εχει σωας τας φρενας αντιλαμβανεται οτι ΠΡΕΠΕΙ να μπει ενα φρενοσ τις γεννησεις,ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ,δηλαδη ξεκαθαρα συμφωνα με τον πληθυσμο και τον αριθμο γεννησεων,και σαφως οχι σε σχεση με φυλη ή εθνος.
ΥΓ.Η ιστοσελιδα ειναι της φουτσας κλασικα.
Όλα καλά αλλά δεν θεωρώ υποανάπτυκτη την Τουρκία, ούτε καν την Ινδία που κατασκευάζει μέχρι και αεροπλάνα. Ο πολιτισμός τους είναι το πρόβλημα.
Ανάπτυξη σημαίνει άθεοι; Όχι, μια χαρά πιστούς έχουν οι ΗΠΑ...και έγινε η πιο ανεπτυγμένη χώρα με αυτό το καθεστώς.
Υπονάπτυκτους μπορούμε να θεωρήσουμε τους υποσαχάριους και αυτούς όχι όλους.
Δεν ειπα οτι η Τουρκια ειναι υπαναπτυκτη,εγραψα
αλλα δειτε υπαναπτυκτες χωρες,τουρκια ,ασια κλπ τι γινεται;
Υπαρχει ενα θαυματουργο κομμα Πανα μου.Υπαναπρτυκτες χωρες,τουρκια,ασια κλπ.
Επισης εγω δεν μιλησα για πολιτισμο,εγαψα και
Και ευρωπη θα εβαζα(δεν ειναι θεμα φυλής) και θα βαλω ΑΝ και ΟΠΟΥ υπαρχει τετοιο θεμα.
Τωρα το αναπτυξη σημαινει αθεοι,που το ειδες αυτο απο μενα;
Το υπαναπτυκτος ειναι μεγαλο θεμα και εγω δεν το εχω πιασει καθολου.Εγω αυτο που εγραψα οσον αφορα τους ταλιμπαν ,εννοουσα οτι συνηθως οι φανατικο θρησκοι απο ολες τις θρησκειες σκοτωνονται να κανουν πολλα παιδια και ειναι γεγονος.
Αυτα ειπα,και οχι αυτα που λες εσυ Πανα και ειναι καθαρα δικασου,αυθαιρετα συμπερασματα. :P Τα οποια μαλλον προκληθηκαν επειδη δεν διαβασες το κομμα.Αλλο οι υπαναπτυκτες,αλλο η τουρκια,αλλο η ασια ,κλπ.

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Τεχνητή μείωση του πληθυσμού της Γης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 16 Νοέμ 2019, 20:21

Δεν βλέπω να αλλάζει κάτι με το κόμμα... :102:
Βαζουμε και κανενα προφυλακτικο,και δνε μιλαω για ελλαδα,εμεις εχουμε το αντιθετο προβλημα,αλλα δειτε υπαναπτυκτες χωρες,τουρκια ,ασια κλπ τι γινεται;
Εδώ.
Εκτος βεβαια απο χριστιανοταλιμπαν που θελουν να γεννοβολανε 10 /10 οι γυναικες για να φτιαχνουν πολλους χριστιανους,οπως και ταλιμπαν οποιασδηποτε θρησκειας.
the end

User_601

Re: Τεχνητή μείωση του πληθυσμού της Γης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 16 Νοέμ 2019, 20:26

Πάνας έγραψε:
16 Νοέμ 2019, 20:21
Δεν βλέπω να αλλάζει κάτι με το κόμα... :102:
Βαζουμε και κανενα προφυλακτικο,και δνε μιλαω για ελλαδα,εμεις εχουμε το αντιθετο προβλημα,αλλα δειτε υπαναπτυκτες χωρες,τουρκια ,ασια κλπ τι γινεται;
Εδώ.
Εκτος βεβαια απο χριστιανοταλιμπαν που θελουν να γεννοβολανε 10 /10 οι γυναικες για να φτιαχνουν πολλους χριστιανους,οπως και ταλιμπαν οποιασδηποτε θρησκειας.
Βρε συ Πανα,να διαβαζεις ξερεις.
Το κομα σημαινει ακριβως αυτο που σου λεω.Ξες,αν εννοουσα οτι η τουρκια ειναι υπαναπτικτη θα ελεγα,υπαναπτυκτες χωρες οπως Η ΤΟΥΡΚΙΑ,ΑΣΙΑ ΚΛΠ.
Εγω λεω...Υπαναπτυκτες χωρες ,,,,,,,,,,,,,τουρκια,,,,,,,,,,,,ασια κλπ/
Ξες,το κομμα τι δηλωνει;Δηλαδη σου λεω οτι σημερα ειχα για φαγητο φακες,μπριζολα ,μπροκολο κλπ.Εσυ πως το καταλαβαινεις;Οτι οι φακες ειναι μπριζολα;
Λεω,γεννοβολανε υπαναπτυκτες χωρες,,,,η τουρκια,ασια κλπ.
Και στο τελος βαζω αυτο με ταλιμπαν ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ ΘΡΗΣΚΕΙΑΣ,διοτι συνηθως οι θρησκοι δνε θελουν να βαλουν προφυλακτικο,εδω και καποιοι παπες το θεωρουν αμαρτια,τι δεν καταλαβαινεις Πανα μου;

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Τεχνητή μείωση του πληθυσμού της Γης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 16 Νοέμ 2019, 20:30

Όχι καταλαβαίνω πως είναι φαγητό.

Πχ δες τι φαγητό είχα σήμερα, μπριζόλες φακές, μπρόκολο...

Μα καλά πως συνδυάζεις φακές με μπριζόλα; :lol:
the end

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7852
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Τεχνητή μείωση του πληθυσμού της Γης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 16 Νοέμ 2019, 20:33

Nandros έγραψε:
16 Νοέμ 2019, 17:18
Antares έγραψε:
16 Νοέμ 2019, 10:25
Ναι αλλά κανονικά όποιος υπογράφει πρέπει να αρχίσει από τον εαυτό του. Έτσι είναι το σωστό. Δίνει το καλό παράδειγμα.
Δεν έκανα παιδιά από επιλογή - οι λόγοι δεν είναι του παρόντος - και προσυπογράφω για μείωση πληθυσμού.
Εσύ;
.
Δεν έχω, αλλά νεότερη ήθελα ένα, ίσως και δύο αν ήθελε ο σύντροφος, εγώ θα περιοριζόμουν στο ένα. Αλλά δεν μπορώ να πω ότι ήταν κακή τύχη που δεν απέκτησα γιατί δεν είχα μόνο αυτό σαν κακή τύχη στη ζωή μου. Υπάρχουν και αδέρφια, ξαδέρφια, που δεν έχουν παιδιά. Αν πούμε ότι εγώ είμαι άσχημη και με ψυχικά θέματα, είναι και οι άλλοι; Δεν είναι καθόλου. Αντιθέτως. Με προβληματίζει το ποιος θα παίρνει την απόφαση στο ποιος θα κάνει παιδιά γιατί έχουν γίνει πειράματα ευγονικής στις δυτικές χώρες, στειρώθηκαν άτομα χωρίς καν να το γνωρίζουν.

User_601

Re: Τεχνητή μείωση του πληθυσμού της Γης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 16 Νοέμ 2019, 20:39

Πάνας έγραψε:
16 Νοέμ 2019, 20:30
Όχι καταλαβαίνω πως είναι φαγητό.

Πχ δες τι φαγητό είχα σήμερα, μπριζόλες φακές, μπρόκολο...

Μα καλά πως συνδυάζεις φακές με μπριζόλα; :lol:
Φακες ειχα,μπριζολα δεν ειχα βρε..παραδειγμα εδωσα.
Ειδες;καταλαβες οτι ειναι φαγητο,η μπριζολα δεν επεξηγει τις φακες.Ειναι στο ΚΑΙ....δηλαδη φακες ΚΑΙ μπριζολα ΚΑΙ ΜΠΡΟΚΟΛΟ κλπ/.
Πανα μην μου το παιζεις χαζος.
Το κομμα το πολλες φορες το βαζουμε αντι για ΚΑΙ.Το ΚΑΙ ομως δεν μπορουσα να το βαλω,διοτι ακολουθουσαν και αλλα.Δηλαδη.
Υπαναπτυκτες χωρες και τουρκια.Αλλα υπαρχει και η ασια που ηθελα να βαλω και αλλες χωρες που δεν θα κατσω να γραψω κατεβατο.
Γεννοβολανε λοιπον υπαναπτυκτες χωρες,(και)τουρκια(και),ΑΣΙΑ κλπ.
Δεν ξερω αν το εχεις αντιληφθει,αλλα το κομμα συνηθως διαχωριζει. :lol:
ΟΚ εστω δεν το καταλαβες,ομως στο εξηγω.

Άβαταρ μέλους
lafkiotis
Δημοσιεύσεις: 4447
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 01:08

Re: Τεχνητή μείωση του πληθυσμού της Γης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lafkiotis » 17 Νοέμ 2019, 00:06

Παιδια. Στο προσωπο σας λεω. Στο προσωπο.
"Να πάτε να πνιγείτε. Δεν κάνετε ούτε για χαρτιά υγείας στον Ρέντη."

"Με τη Ντιναμό σαν κότες, με τη Λαμία με έπαρση, πλέον θα μας βρείτε μπροστά σας"

Άβαταρ μέλους
Λόρδος Ταντρίδης
Δημοσιεύσεις: 2024
Εγγραφή: 07 Οκτ 2018, 15:49
Phorum.gr user: Λόρδος Ταντρίδης

Re: Τεχνητή μείωση του πληθυσμού της Γης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λόρδος Ταντρίδης » 30 Σεπ 2021, 12:59

Ένα μήνα μετά άρχισαν το πρόγραμμα .

pikey25
Δημοσιεύσεις: 4164
Εγγραφή: 15 Ιαν 2019, 22:49
Phorum.gr user: pikey25

Re: Τεχνητή μείωση του πληθυσμού της Γης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pikey25 » 30 Σεπ 2021, 15:35

Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
30 Σεπ 2021, 12:59
Ένα μήνα μετά άρχισαν το πρόγραμμα .
Και δεν δειχνει και αποτελεσματικο

https://www.worldometers.info/world-population/
Open your eyes time to wake up, Enough is enough is enough is enough

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 27807
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Τεχνητή μείωση του πληθυσμού της Γης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 30 Σεπ 2021, 15:45

Ειμαστε ακομα στο stage 1 που ριχνουμε τη μεση ηλικια
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 22703
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Τεχνητή μείωση του πληθυσμού της Γης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 30 Σεπ 2021, 15:45

Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
30 Σεπ 2021, 12:59
Ένα μήνα μετά άρχισαν το πρόγραμμα .
:smt017:goodpost:
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23061
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Τεχνητή μείωση του πληθυσμού της Γης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 30 Σεπ 2021, 16:09

μιλαγανε ακριβως εκεινο το 2μηνο ως ,,τελευταια ευκαιρια της Γης,, σε σχεση με την κλιματικη αλλαγη...
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών