Aδωνις με καρέκλα vs Άδωνις δίχως καρέκλα

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40679
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Aδωνις με καρέκλα vs Άδωνις δίχως καρέκλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 01 Δεκ 2019, 23:29

Άνοιξε καλύτερα τα μάτια σου, βγάλε τις τσίμπλες και ξαναδές τα. Και σταμάτα να διαστρεβλώνεις αυτά που έχω γράψει για τον καραγκιόζη σαλτιμπάγκο.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14541
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Aδωνις με καρέκλα vs Άδωνις δίχως καρέκλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 01 Δεκ 2019, 23:30

Nero έγραψε:
01 Δεκ 2019, 11:33
Otto Weininger έγραψε:
01 Δεκ 2019, 11:07
Nero έγραψε:
01 Δεκ 2019, 10:09


Δεν μπορώ να φανταστώ τι είδους ατομο πρέπει να είναι κάποιος ο οποίος ξεκίνησε οπαδος του Άδωνι, του ακροδεξιού τηλεπωλητή στο ΛΑΟΣ που ζήταγε free fire zones για την αστυνομία και συνεχίζει να σέρνεται άβουλα πίσω του σε οοολη αυτή τη διαδρομή, τη γεμάτη ελιγμούς και στροφές που θα έφερναν εμετό σε κάθε κανονικό άνθρωπο. Εκτός και αν υπάρχει και για τέτοιους οπαδούς οικονομικό συμφέρον στη μέση, αν υπάρχει, πάσο, αλλιώς μιλάμε για κλινικές περιπτώσεις
Θέλεις να μας πεις μερικούς ελιγμούς που έκανε ο Γεωργιάδης ;
Πραγματικούς ελιγμούς, από αυτούς που φέρνουν εμετό όπως έγραψες.
όχι
Κανονικά, σαν θαυμαστής του Κωλεττη, πρέπει να είσαι και του Αδωνιδος.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Uppercut

Re: Aδωνις με καρέκλα vs Άδωνις δίχως καρέκλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 01 Δεκ 2019, 23:32

hellegennes έγραψε:
01 Δεκ 2019, 23:29
Άνοιξε καλύτερα τα μάτια σου, βγάλε τις τσίμπλες και ξαναδές τα. Και σταμάτα να διαστρεβλώνεις αυτά που έχω γράψει για τον καραγκιόζη σαλτιμπάγκο.
Άρα, το ψέμα σου δε μπορείς να το βασίσεις πουθενά κι εξωτερικεύεις τον εκνευρισμό σου για αυτό βρίζοντας με. Δεν διαστρέβλωσα τίποτα, είπες ότι έβριζε το μνημόνιο κι αδυνατείς να το αποδείξεις.

Nero

Re: Aδωνις με καρέκλα vs Άδωνις δίχως καρέκλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 01 Δεκ 2019, 23:40

Ζενίθεδρος έγραψε:
01 Δεκ 2019, 23:30
Nero έγραψε:
01 Δεκ 2019, 11:33
Otto Weininger έγραψε:
01 Δεκ 2019, 11:07


Θέλεις να μας πεις μερικούς ελιγμούς που έκανε ο Γεωργιάδης ;
Πραγματικούς ελιγμούς, από αυτούς που φέρνουν εμετό όπως έγραψες.
όχι
Κανονικά, σαν θαυμαστής του Κωλεττη, πρέπει να είσαι και του Αδωνιδος.
Ιεροσυλία. Βλέπεις ο Κωλέττης είχε βρει τη χρυσή τομή: ναι, ήταν λαμόγιο αλλά παράλληλα είναι και απο τους βασικούς λόγους που σήμερα υπάρχει ελληνικό κράτος(καλό, κακό τρισάθλιο, δεν έχει σημασία). Πχ οι ρουμελιώτες οπλαρχηγοί μπορεί να έγιναν οι προσωπική του πελατεία μετά την επανάσταση αλλά κατάφερε μ'αυτόν τον τρόπο να τους εντάξει στον εθνικό κορμό. Τους έπεισε να κατέβουν απο τα δέντρα και να στηρίξουν την κυβέρνηση. Αν δεν κέρδιζε τον εμφύλιο για λογαριασμό της κεντρικής κυβέρνηση ο δαιμόνιος πολιτικός απο το Συρράκο, η εξέγερση θα είχε τελειώσει το 25 :)

Ο μπουμπούκος είναι λαμόγιο σκέτο

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11911
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Aδωνις με καρέκλα vs Άδωνις δίχως καρέκλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 01 Δεκ 2019, 23:44

hellegennes έγραψε:
01 Δεκ 2019, 11:56

Σε αυτή την φώτο με τον Βασίλη Καρρά μοιάζει :o όσο γερνάει και παχαίνει δηλαδή έτσι θα γίνει; :o

Καρέκλα ξελογιάστρα, Καρέκλα όμορφη
όμορφα τα γρόσσα και οι δοξασμοί

Πέστε στους λαθρό να ρθουν να με βρουν
όπου και να βρίσκονται να με θυμηθούν

Καρέκλα χρυσοστόλιστη, Καρέκλα όμορφη

Καρέκλα ξελογιάστρα,διώξε τους λαϊκιστές
για να κάνω κωλοτούμπες ολυμπιακές
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40679
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Aδωνις με καρέκλα vs Άδωνις δίχως καρέκλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 01 Δεκ 2019, 23:47

Uppercut έγραψε:
01 Δεκ 2019, 23:32
hellegennes έγραψε:
01 Δεκ 2019, 23:29
Άνοιξε καλύτερα τα μάτια σου, βγάλε τις τσίμπλες και ξαναδές τα. Και σταμάτα να διαστρεβλώνεις αυτά που έχω γράψει για τον καραγκιόζη σαλτιμπάγκο.
Άρα, το ψέμα σου δε μπορείς να το βασίσεις πουθενά κι εξωτερικεύεις τον εκνευρισμό σου για αυτό βρίζοντας με. Δεν διαστρέβλωσα τίποτα, είπες ότι έβριζε το μνημόνιο κι αδυνατείς να το αποδείξεις.
Εκτός κι αν είσαι ο Άδωνης, δεν σε έβρισα. Είναι κι αυτό παρενέργεια του ότι βλέπεις ό,τι θες;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Κεντροδεξιός Ψάλτης
Δημοσιεύσεις: 1790
Εγγραφή: 08 Σεπ 2019, 19:55

Re: Aδωνις με καρέκλα vs Άδωνις δίχως καρέκλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κεντροδεξιός Ψάλτης » 02 Δεκ 2019, 00:05

hellegennes έγραψε:
01 Δεκ 2019, 12:04
Το ψήφισε γιατί ήταν γραμμή του κόμματος να το ψηφίσει.

Να το πεις αυτό για την Μπακογιάννη, που ενέργησε κόντρα στο κόμμα της και ψήφισε το 1ο μνημόνιο, ναι.
Ο Άδωνις δεν έχει βρίσει ποτέ το μνημόνιο.Όσο και να ψάχνεις ανάλογη δήλωση δεν θα βρεις μην κουράζεσαι.Από κει μου έκανε εντύπωση τότε όταν έβγαινε σε εκπομπές και έλεγε για την αναγκαιότητα του 1ου μνημονίου.

Άβαταρ μέλους
Γενιά της Αμαρτίας
Δημοσιεύσεις: 9229
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 23:03
Phorum.gr user: Γενιά των 700
Τοποθεσία: Εμπροσθοφυλακή.

Re: Aδωνις με καρέκλα vs Άδωνις δίχως καρέκλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αμαρτίας » 02 Δεκ 2019, 00:17

hellegenes έχεις μπλε μάτια;
Έτσι πρέπει να γίνει, έτσι θα γίνει.

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14541
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Aδωνις με καρέκλα vs Άδωνις δίχως καρέκλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 02 Δεκ 2019, 00:19

Αντε μπαγάσα, έχεις και τα τυχερά σου.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10163
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Aδωνις με καρέκλα vs Άδωνις δίχως καρέκλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 02 Δεκ 2019, 00:25

Το κομενάκι του ανηκει πιστευω . Ολοι οι υπολοιποι τυχαρπαστοι μαυρο-καστανοματηδες πρεπει να σταματησουμε να κοιτάμε το αβαταρ της .

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40679
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Aδωνις με καρέκλα vs Άδωνις δίχως καρέκλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 02 Δεκ 2019, 00:33

Κεντροδεξιός Ψάλτης έγραψε:
02 Δεκ 2019, 00:05
hellegennes έγραψε:
01 Δεκ 2019, 12:04
Το ψήφισε γιατί ήταν γραμμή του κόμματος να το ψηφίσει.

Να το πεις αυτό για την Μπακογιάννη, που ενέργησε κόντρα στο κόμμα της και ψήφισε το 1ο μνημόνιο, ναι.
Ο Άδωνις δεν έχει βρίσει ποτέ το μνημόνιο.Όσο και να ψάχνεις ανάλογη δήλωση δεν θα βρεις μην κουράζεσαι.Από κει μου έκανε εντύπωση τότε όταν έβγαινε σε εκπομπές και έλεγε για την αναγκαιότητα του 1ου μνημονίου.
Ότι είχε πει το μνημόνιο 1 ασπιρίνη και το μνημόνιο 2 χημειοθεραπεία, ότι είχε πει ψηφίζει για να πάρουμε τα λεφτά και όχι γιατί πιστεύει στο μνημόνιο, ότι είχε πει ότι τα δανεικά της χώρας είναι με υπογραφή Σαμαρά και ότι επέκρινε το μνημόνιο 3, του Τσίπρα, όλα αυτά τα έχουμε ξεχάσει μάλλον.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14541
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Aδωνις με καρέκλα vs Άδωνις δίχως καρέκλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 02 Δεκ 2019, 00:38

Nero έγραψε:
01 Δεκ 2019, 23:40
Ζενίθεδρος έγραψε:
01 Δεκ 2019, 23:30
Nero έγραψε:
01 Δεκ 2019, 11:33


όχι
Κανονικά, σαν θαυμαστής του Κωλεττη, πρέπει να είσαι και του Αδωνιδος.
Ιεροσυλία. Βλέπεις ο Κωλέττης είχε βρει τη χρυσή τομή: ναι, ήταν λαμόγιο αλλά παράλληλα είναι και απο τους βασικούς λόγους που σήμερα υπάρχει ελληνικό κράτος(καλό, κακό τρισάθλιο, δεν έχει σημασία). Πχ οι ρουμελιώτες οπλαρχηγοί μπορεί να έγιναν οι προσωπική του πελατεία μετά την επανάσταση αλλά κατάφερε μ'αυτόν τον τρόπο να τους εντάξει στον εθνικό κορμό. Τους έπεισε να κατέβουν απο τα δέντρα και να στηρίξουν την κυβέρνηση. Αν δεν κέρδιζε τον εμφύλιο για λογαριασμό της κεντρικής κυβέρνηση ο δαιμόνιος πολιτικός απο το Συρράκο, η εξέγερση θα είχε τελειώσει το 25 :)

Ο μπουμπούκος είναι λαμόγιο σκέτο
Μετά λύπης μου βλέπω πως είσαι σε πολύ καλό δρόμο να γίνεις μπουμπουκομποτ και να γράφεις ύμνους για τον υπέρμαχο του εθνοσωτηρίου Μνημονίου.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Nero

Re: Aδωνις με καρέκλα vs Άδωνις δίχως καρέκλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 02 Δεκ 2019, 00:47

Ζενίθεδρος έγραψε:
02 Δεκ 2019, 00:38
Nero έγραψε:
01 Δεκ 2019, 23:40
Ζενίθεδρος έγραψε:
01 Δεκ 2019, 23:30


Κανονικά, σαν θαυμαστής του Κωλεττη, πρέπει να είσαι και του Αδωνιδος.
Ιεροσυλία. Βλέπεις ο Κωλέττης είχε βρει τη χρυσή τομή: ναι, ήταν λαμόγιο αλλά παράλληλα είναι και απο τους βασικούς λόγους που σήμερα υπάρχει ελληνικό κράτος(καλό, κακό τρισάθλιο, δεν έχει σημασία). Πχ οι ρουμελιώτες οπλαρχηγοί μπορεί να έγιναν οι προσωπική του πελατεία μετά την επανάσταση αλλά κατάφερε μ'αυτόν τον τρόπο να τους εντάξει στον εθνικό κορμό. Τους έπεισε να κατέβουν απο τα δέντρα και να στηρίξουν την κυβέρνηση. Αν δεν κέρδιζε τον εμφύλιο για λογαριασμό της κεντρικής κυβέρνηση ο δαιμόνιος πολιτικός απο το Συρράκο, η εξέγερση θα είχε τελειώσει το 25 :)

Ο μπουμπούκος είναι λαμόγιο σκέτο
Μετά λύπης μου βλέπω πως είσαι σε πολύ καλό δρόμο να γίνεις μπουμπουκομποτ και να γράφεις ύμνους για τον υπέρμαχο του εθνοσωτηρίου Μνημονίου.
Δε σε έβρισα

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Aδωνις με καρέκλα vs Άδωνις δίχως καρέκλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 02 Δεκ 2019, 00:53

εδω ειναι που δηθεν υποτιθεται ξυπνανε απο τον ληθαργο τα νδουλικα? :003:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Uppercut

Re: Aδωνις με καρέκλα vs Άδωνις δίχως καρέκλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 02 Δεκ 2019, 02:51

hellegennes έγραψε:
01 Δεκ 2019, 23:47
Uppercut έγραψε:
01 Δεκ 2019, 23:32
hellegennes έγραψε:
01 Δεκ 2019, 23:29
Άνοιξε καλύτερα τα μάτια σου, βγάλε τις τσίμπλες και ξαναδές τα. Και σταμάτα να διαστρεβλώνεις αυτά που έχω γράψει για τον καραγκιόζη σαλτιμπάγκο.
Άρα, το ψέμα σου δε μπορείς να το βασίσεις πουθενά κι εξωτερικεύεις τον εκνευρισμό σου για αυτό βρίζοντας με. Δεν διαστρέβλωσα τίποτα, είπες ότι έβριζε το μνημόνιο κι αδυνατείς να το αποδείξεις.
Εκτός κι αν είσαι ο Άδωνης, δεν σε έβρισα. Είναι κι αυτό παρενέργεια του ότι βλέπεις ό,τι θες;
Είπες για τις τσίμπλες στο μάτι μου. Επί του θέματος, το οποίο προσπαθείς απεγνωσμένα να αποφύγεις, είπες ψευδώς ότι ο Άδωνις έβριζε το μνημόνιο κι αδυνατείς να το αποδείξεις.


hellegennes έγραψε:
02 Δεκ 2019, 00:33
Κεντροδεξιός Ψάλτης έγραψε:
02 Δεκ 2019, 00:05
hellegennes έγραψε:
01 Δεκ 2019, 12:04
Το ψήφισε γιατί ήταν γραμμή του κόμματος να το ψηφίσει.

Να το πεις αυτό για την Μπακογιάννη, που ενέργησε κόντρα στο κόμμα της και ψήφισε το 1ο μνημόνιο, ναι.
Ο Άδωνις δεν έχει βρίσει ποτέ το μνημόνιο.Όσο και να ψάχνεις ανάλογη δήλωση δεν θα βρεις μην κουράζεσαι.Από κει μου έκανε εντύπωση τότε όταν έβγαινε σε εκπομπές και έλεγε για την αναγκαιότητα του 1ου μνημονίου.
Ότι είχε πει το μνημόνιο 1 ασπιρίνη και το μνημόνιο 2 χημειοθεραπεία, ότι είχε πει ψηφίζει για να πάρουμε τα λεφτά και όχι γιατί πιστεύει στο μνημόνιο, ότι είχε πει ότι τα δανεικά της χώρας είναι με υπογραφή Σαμαρά και ότι επέκρινε το μνημόνιο 3, του Τσίπρα, όλα αυτά τα έχουμε ξεχάσει μάλλον.
Το ότι είναι ασπιρίνη ή χημειοθεραπεία σημαίνει ότι χρειάζεται, ότι πρέπει να γίνει ή όχι; Η πολιτική δεν είναι θέμα γούστου. Αφού κατάλαβες την μαλακία που πέταξες με τον εξαρχής μνημονιακό Άδωνι που δήθεν έβριζε τα μνημόνια προσπαθείς μ' αυτόν τον γελοίο τρόπο να θολώσεις τα νερά.

Όσο για το τρίτο βεβαίως το επέκρινε και το επικρίνει ακόμα. Ορθό ή λάθος, δεν υπάρχει ασυνέπεια σε αυτό.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Uppercut την 02 Δεκ 2019, 03:04, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών