ΤΙΣΤΟΜΠΟΎΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΈ?

Διασκέδαση, μόδα, life style, dolce vita
Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23244
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

ΤΙΣΤΟΜΠΟΎΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΈ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 02 Δεκ 2019, 17:56

Σοβαρά, τιστομπουτσέοντακαβάλα έχετε πάθει τώρα τελευταία όλα τα θηλυκά του ηλικιακού φάσματος 17-77 ετών, και πάτε και πετσοκόβετε καρέ τα μαλλιά σας? Εδώ και μόλις 1 μήνα παρατηρώ ότι το φαινόμενο εξαπλώνεται ιλιγγιωδώς ραγδαία, τί παίζει? Καρέ απόκαλυπς? Προσπαθείτε να γίνετε Κάρεν πριν την ώρα σας κάποιες? Ναι οκ, καταλαβαίνω ότι έχει γίνει μόδα αλλά καταλάβετε κι εσείς ότι ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΑΥΤΌ ΤΟ ΣΤΥΛ ΜΟΔΑΣ!!! Κάποιες σαφώς και είστε ωραία καυλάκια, αλλά κάποιες αλλες πολύ απλά γίνεστε κυράτσες και αντί να δειχνετε μικρότερες, δείχνετε 500 χρονιά μεγαλύτερες. Οπότε συνέλθετε και κόφτε το επιτέλους (όχι το μαλλί).

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29752
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: ΤΙΣΤΟΜΠΟΎΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΈ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 02 Δεκ 2019, 18:00

Στηρίζω vantono.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Re: ΤΙΣΤΟΜΠΟΎΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΈ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 02 Δεκ 2019, 18:04

vantono έγραψε:
02 Δεκ 2019, 17:56
Κάποιες σαφώς και είστε ωραία καυλάκια
εδω είναι το ζουμί, το μαλλί κάνει το καυλάκι;

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23223
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΤΙΣΤΟΜΠΟΎΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΈ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 02 Δεκ 2019, 18:07

Γαμεί το καρέ, ειδικά Όπως το έχει η Βικτόρια Ανταμς, απλά πάει σε λίγες.
Απλά αυτό το στυλ έπαιζε πολύ περισσότερο πριν καμία πενταετία και βάλε , τώρα βλέπω ότι τα μακραινουν
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29752
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: ΤΙΣΤΟΜΠΟΎΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΈ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 02 Δεκ 2019, 18:09

Ερμής έγραψε:
02 Δεκ 2019, 18:07
Γαμεί το καρέ, ειδικά Όπως το έχει η Βικτόρια Ανταμς, απλά πάει σε λίγες.
Απλά αυτό το στυλ έπαιζε πολύ περισσότερο πριν καμία πενταετία και βάλε , τώρα βλέπω ότι τα μακραινουν
Αυτό λέμε. Με ρεγουλα γιατί δεν πάει σε όλες. Όπως δεν πάνε και σε μας όλα τα κουρέματα/στυλ


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21408
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: ΤΙΣΤΟΜΠΟΎΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΈ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 02 Δεκ 2019, 18:10

είναι το φαινόμενο karen
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23244
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: ΤΙΣΤΟΜΠΟΎΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΈ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 02 Δεκ 2019, 18:11

Fluffy έγραψε:
02 Δεκ 2019, 18:04
vantono έγραψε:
02 Δεκ 2019, 17:56
Κάποιες σαφώς και είστε ωραία καυλάκια
εδω είναι το ζουμί, το μαλλί κάνει το καυλάκι;
Και το μαλλί. Για την ακρίβεια, θεωρώ πως όσο πιο κοντό μαλλί μπορεί να υποστηρίξει μια γυναίκα, τόσο περισσότερο καυλάκι είναι. Τουτέστιν, μια τύπισσα που υποστηρίζει τέλεια το καρέ (ή και αγορέ) μαλλί πάνω της, σημαίνει ότι είναι αντικειμενικά όμορφη και μπορεί να τα υποστηρίξει όλα. Όσο και να τσαλακωθεί, θα παραμένει ωραία. Τέτοια κουρέματα όμως δεν πάνε σε όλες. Ήδη μεσα σε τόσο λίγο καιρό, ξέρω καμποσες περιπτώσεις που πήγαν και τα πετσόκοψαν μόνο και μόνο επειδή μόδα, και έγιναν σαν το πέος μου ανάποδα. Το κατάλαβαν, το σκυλομετάνιωσαν και τώρα τρέχουν να καλύψουν τη λάθος επένδυση με τρέσες. :011:

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42849
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: ΤΙΣΤΟΜΠΟΎΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΈ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 02 Δεκ 2019, 18:14

Εγώ δεν βλέπω κάποια έξαρση στην αγορά.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Nero

Re: ΤΙΣΤΟΜΠΟΎΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΈ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 02 Δεκ 2019, 18:15

vantono έγραψε:
02 Δεκ 2019, 18:11
Fluffy έγραψε:
02 Δεκ 2019, 18:04
vantono έγραψε:
02 Δεκ 2019, 17:56
Κάποιες σαφώς και είστε ωραία καυλάκια
εδω είναι το ζουμί, το μαλλί κάνει το καυλάκι;
Και το μαλλί. Για την ακρίβεια, θεωρώ πως όσο πιο κοντό μαλλί μπορεί να υποστηρίξει μια γυναίκα, τόσο περισσότερο καυλάκι είναι. Τουτέστιν, μια τύπισσα που υποστηρίζει τέλεια το καρέ (ή και αγορέ) μαλλί πάνω της, σημαίνει ότι είναι αντικειμενικά όμορφη και μπορεί να τα υποστηρίξει όλα. Όσο και να τσαλακωθεί, θα παραμένει ωραία. Τέτοια κουρέματα όμως δεν πάνε σε όλες. Ήδη μεσα σε τόσο λίγο καιρό, ξέρω καμποσες περιπτώσεις που πήγαν και τα πετσόκοψαν μόνο και μόνο επειδή μόδα, και έγιναν σαν το πέος μου ανάποδα. Το κατάλαβαν, το σκυλομετάνιωσαν και τώρα τρέχουν να καλύψουν τη λάθος επένδυση με τρέσες. :011:


Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23223
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΤΙΣΤΟΜΠΟΎΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΈ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 02 Δεκ 2019, 18:15

Αυτό που λες. Και όχι μόνο ωραίο πρόσωπο αλλά χρειάζεται και το αντίστοιχο ιδιαίτερο classy στυλ. Έχετε δει ποτέ ρουσκα με κοντό μαλλι; και ούτε ποτέ θα δείτε. Μια που ξεχωρίζει το έκανε και της πήγαινε. Η Κιριλενκο
Αλλά ξαναλέω, Αυτό που λες για μοδα έπαιζε από πενταετία μέχρι δεκαετία πίσω. Όχι τώρα.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14675
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: ΤΙΣΤΟΜΠΟΎΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΈ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 02 Δεκ 2019, 18:20

Από τατού και μουσάκλες αρχιεπίσκοπου πολύ καλύτερο.
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23244
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: ΤΙΣΤΟΜΠΟΎΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΈ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 02 Δεκ 2019, 18:21

Ερμής έγραψε:
02 Δεκ 2019, 18:15
Αυτό που λες. Και όχι μόνο ωραίο πρόσωπο αλλά χρειάζεται και το αντίστοιχο ιδιαίτερο classy στυλ. Έχετε δει ποτέ ρουσκα με κοντό μαλλι; και ούτε ποτέ θα δείτε.
Αλλά ξαναλέω, Αυτό που λες για μοδα έπαιζε από πενταετία μέχρι δεκαετία πίσω. Όχι τώρα.
Εγώ παρατηρώ ότι αναβιώνει. Στη δουλειά απο ρεσεψιονίστς μέχρι μαρκετινγκ βλέπω τη μία να πετσοκόβεται μετά την άλλη. Φίλες της δικιάς μου, γκόμενες φίλων μου κτλ, επίσης το 'χουν ρίξει στο καρέ τον τελευταίο καιρό (και κάποιες τρέχουν να τα σώσουν τώρα). Μια περατζάδα απο ίνστα σελεμπριταίων να κάνεις, θα δεις ότι και πολλές απ'αυτές το προωθούν αυτό το κούρεμα τελευταία (πχ, απο ελ η Βαλαβάνη και καποιες αλλες γνωστες, που δεν θυμάμαι τωρα). Δεν ξερω αν έχει πάρει διαστάσεις μόνο στην Ελλάδα, ή είχε πάρει πανευρωπαικά πριν λίγο καιρό και κατεβαίνει κι εδώ. Πάντως ειναι ακομα σχετικά στην αρχή του, γι'αυτο ισως να μην παρατηρείται εύκολα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vantono την 02 Δεκ 2019, 18:22, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.


Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23223
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΤΙΣΤΟΜΠΟΎΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΈ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 02 Δεκ 2019, 18:25

vantono έγραψε:
02 Δεκ 2019, 18:21
Ερμής έγραψε:
02 Δεκ 2019, 18:15
Αυτό που λες. Και όχι μόνο ωραίο πρόσωπο αλλά χρειάζεται και το αντίστοιχο ιδιαίτερο classy στυλ. Έχετε δει ποτέ ρουσκα με κοντό μαλλι; και ούτε ποτέ θα δείτε.
Αλλά ξαναλέω, Αυτό που λες για μοδα έπαιζε από πενταετία μέχρι δεκαετία πίσω. Όχι τώρα.
Εγώ παρατηρώ ότι αναβιώνει. Στη δουλειά απο ρεσεψιονίστς μέχρι μαρκετινγκ βλέπω τη μία να πετσοκόβεται μετά την άλλη. Φίλες της δικιάς μου, γκόμενες φίλων μου κτλ, επίσης το 'χουν ρίξει στο καρέ τον τελευταίο καιρό (και κάποιες τρέχουν να τα σώσουν τώρα). Μια περατζάδα απο ίνστα σελεμπριταίων να κάνεις, θα δεις ότι και πολλές απ'αυτές το προωθούν αυτό το κούρεμα τελευταία (πχ, απο ελ η Βαλαβάνη και καποιες αλλες γνωστες, που δεν θυμάμαι τωρα). Δεν ξερω αν έχει πάρει διαστάσεις μόνο στην Ελλάδα, ή είχε πάρει πανευρωπαικά πριν λίγο καιρό και κατεβαίνει κι εδώ. Πάντως ειναι ακομα σχετικά στην αρχή του, γι'αυτο ισως να μην παρατηρείται εύκολα.
Όχι ρε σου λέω θυμάμαι αρχές της δεκαετίας ειδικά στη Γλυφάδα τότε γινόταν χαμός. Η τότε σχέση μου τα είχε πάντα το καρέ της Άνταμς και αναγκάστηκε να τα μακρυνει γιατί είχε σιχαθεί να το βλέπει παντού. Μετά ήρθε και η μόδα του μακρύ καρε
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Drexler
Δημοσιεύσεις: 8047
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 11:43

Re: ΤΙΣΤΟΜΠΟΎΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΈ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Drexler » 02 Δεκ 2019, 18:27

Fluffy έγραψε:
02 Δεκ 2019, 18:21
αντε συντομα και καπελάκι
Εικόνα
Υπεραρια Σαρλιζ :romance-hearteyes:
Με λογισμό και μ' όνειρο τσακίζουμε το ημιπρολεταριάτο!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Life style”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών