Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
σούπερ δημήτριος
Δημοσιεύσεις: 956
Εγγραφή: 10 Σεπ 2019, 21:12

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από σούπερ δημήτριος » 31 Οκτ 2019, 15:16

έχεις δίκιο.να πιάσουμε το 2019 λοιπόν.ξέρεις πολλές χώρες που θα ήταν ανεκτό αυτό και δεν θα γινόταν της πουτάνας?

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48680
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 31 Οκτ 2019, 15:43

axilmar έγραψε:
31 Οκτ 2019, 15:00
σούπερ δημήτριος έγραψε:
31 Οκτ 2019, 11:02
σωστά.επειδή παίρνουν το 2019 κεφάλια μπροστά στις κάμερες σαν να μην τρέχει μια δεν σημαίνει πως το έκαναν και πριν 100 χρόνια
Και πριν απο 100 χρονια να το εκαναν, δεν σημαινει πως το κανουν συνεχεια τα τελευταια 100 χρονια.
A, δηλαδή αν αποκεφαλίσεις κάποιον μια φορά δε μετράει, πρέπει ν' αποκεφαλίζεις κόσμο συνέχεια. :lol:
Αλλά αυτά τα κάνουν συνέχεια. Υπάρχουν φωτογραφίες και από τη δεκαετία του 90, και από παλιότερα, φυσικά. Ο αποκεφαλισμός, είτε ενώ είναι ζωντανό το θύμα είτε αφού έχει εκτελεστεί, είναι αγαπημένη συνήθεια στο ισλάμ.
Εσύ θα 'θελες να το ρισκάρεις? Να δείς αν θα πέσεις σε "καλό" Τούρκο, που απλά θα σε σκοτώσει, ή σε "κακό" που θα σε σκοτώσει και θα σ' αποκεφαλίσει, ή θα σ' αποκεφαλίσει ενώ είσαι ακόμα ζωντανός, ενδεχομένως τραυματίας?
Από αυτά σε σώζει ο ελληνικός στρατός.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8377
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 01 Νοέμ 2019, 11:09

Kauldron έγραψε:
31 Οκτ 2019, 15:43
axilmar έγραψε:
31 Οκτ 2019, 15:00
σούπερ δημήτριος έγραψε:
31 Οκτ 2019, 11:02
σωστά.επειδή παίρνουν το 2019 κεφάλια μπροστά στις κάμερες σαν να μην τρέχει μια δεν σημαίνει πως το έκαναν και πριν 100 χρόνια
Και πριν απο 100 χρονια να το εκαναν, δεν σημαινει πως το κανουν συνεχεια τα τελευταια 100 χρονια.
A, δηλαδή αν αποκεφαλίσεις κάποιον μια φορά δε μετράει, πρέπει ν' αποκεφαλίζεις κόσμο συνέχεια. :lol:
Αλλά αυτά τα κάνουν συνέχεια. Υπάρχουν φωτογραφίες και από τη δεκαετία του 90, και από παλιότερα, φυσικά. Ο αποκεφαλισμός, είτε ενώ είναι ζωντανό το θύμα είτε αφού έχει εκτελεστεί, είναι αγαπημένη συνήθεια στο ισλάμ.
Εσύ θα 'θελες να το ρισκάρεις? Να δείς αν θα πέσεις σε "καλό" Τούρκο, που απλά θα σε σκοτώσει, ή σε "κακό" που θα σε σκοτώσει και θα σ' αποκεφαλίσει, ή θα σ' αποκεφαλίσει ενώ είσαι ακόμα ζωντανός, ενδεχομένως τραυματίας?
Από αυτά σε σώζει ο ελληνικός στρατός.
Το "συνεχεια" ειναι το επιχειρημα σου, ετσι δεν ειναι; εσυ ειπες παραπανω οτι ειναι βαρβαροι επειδη το κανουν 'συνεχεια'.

Εγω απλα σου λεω οτι δεν το κανουν συνεχεια και δεν μπορεις να τους χαρακτηρισεις βαρβαρους για αυτον τον λογο.

Σε περιπτωση πολεμικης αναμετρησης, δεν θα ρισκαρω τιποτε με οποιονδηποτε. Το να μου κοψουν το κεφαλι ειναι αδιαφορο για εμενα, αφου καλλιστα θα μπορουσαν να με εχουνε σκοτωσει με μια σφαιρα.

Ο Ελληνικος στρατος καλα κανει και υπαρχει και δεν ειναι μερος της κουβεντας.Το θεμα ειναι οτι δεν μπορουμε να χαρακτηριζουμε εναν ολοκληρο λαο ως βαρβαρους εξαιτιας καποιων συμπεριφορων ορισμενων απο αυτους.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48680
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 01 Νοέμ 2019, 11:12

Εγω απλα σου λεω οτι δεν το κανουν συνεχεια και δεν μπορεις να τους χαρακτηρισεις βαρβαρους για αυτον τον λογο.
Ε, βέβαια δε μπορείς να χαρακτηρίζεις βάρβαρο κάποιον επειδή απλά κόβει κεφάλια. Σωστά.
:smt005::smt005::smt005::smt005:
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Ju-87
Δημοσιεύσεις: 4624
Εγγραφή: 19 Μάιος 2018, 14:16

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ju-87 » 12 Δεκ 2019, 15:42

Στύγιος έγραψε:
14 Οκτ 2019, 17:35

Έρχεται η απουσιολόγος πρόπερσι και έγραφε "ΗΛΙΑΔΑ" στο απουσιολόγιο :fp: .Ένα ψιλοεγκεφαλικό πρέπει να το έπαθα εκείνη τη στιγμή :003:
Με όποιον δάσκαλο καθίσεις τέτοια γράμματα θα μάθεις... :003:
Δημοκράτης έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:42
Από εκεί και πέρα είναι φανερό ότι ψήφισα μαλακα
AlienWay έγραψε:
05 Οκτ 2021, 22:00
Η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Επαναλαμβάνω, η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Antigeist

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antigeist » 12 Δεκ 2019, 16:00

Ένας στρατός για να σε σώζει πρέπει να είναι ισχυρός οργανισμός. Ο βυζαντινός θεματικός στρατός ήταν μια εξαιρετική ένοπλη δύναμη που ήταν ήδη νεκρή όταν εισέβαλαν οι Νορμανδοί στην Ιταλία. Το ίδιο ήταν και ο Πρωσσικός στρατός που πέθανε το 45. Ο σημερινός (και χτεσινός) ελληνικός στρατός δεν είναι ιδιαίτερα αξιόμαχος και δεν απέχει πολύ από μια πολιτοφυλακή. Όποιος διαφωνεί εδώ απλά δεν έχει καταλάβει τι κάνει έναν στρατό ισχυρό λόγω του ότι είναι εντελώς αναλφάβητος από στρατιωτική παιδεία. Ένας ισχυρός στρατός πρέπει να διαθέτει σε σημαντικό βαθμό τεράστια ανδρεία (αυτό που λέμε λαϊκιστί αρχίδια), ικανή επάνδρωση, υψηλή εξειδίκευση, σιδερένια πειθαρχία, ποιοτική και ποσοτική εξάρτυση, ικανή επιμελητεία, και ενάρετη πολιτική και στρατιωτική ΗΓΕΣΙΑ. Ούτε ένα τικ δεν συμπληρώνει σε αυτά ο στρατός μας και η άρνηση αυτής της πραγματικότητας δεν μας βοηθάει καθόλου. Για να βελτιωθούμε πρέπει να τα συνειδητοποιήσουμε. Είναι αφελέστατη η άποψη ότι η Τουρκία δεν μας έχει επιτεθεί επειδή φοβάται τις ένοπλες δυνάμεις μας.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48680
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 12 Δεκ 2019, 23:01

Ο σημερινός (και χτεσινός) ελληνικός στρατός δεν είναι ιδιαίτερα αξιόμαχος και δεν απέχει πολύ από μια πολιτοφυλακή.
Ξέρεις έστω τί είναι η πολιτοφυλακή?
Όποιος διαφωνεί εδώ απλά δεν έχει καταλάβει τι κάνει έναν στρατό ισχυρό λόγω του ότι είναι εντελώς αναλφάβητος από στρατιωτική παιδεία.
Το όλο πόστ σου, δείχνει οτι μάλλον εσύ δεν ξέρεις πού παν τα τέσσερα. Ενδεχομένως να μην έχεις κάν υπηρετήσει.
Ένας ισχυρός στρατός πρέπει να διαθέτει σε σημαντικό βαθμό τεράστια ανδρεία (αυτό που λέμε λαϊκιστί αρχίδια), ικανή επάνδρωση, υψηλή εξειδίκευση, σιδερένια πειθαρχία, ποιοτική και ποσοτική εξάρτυση, ικανή επιμελητεία, και ενάρετη πολιτική και στρατιωτική ΗΓΕΣΙΑ.
Σα να λέμε ο Αμερικανικός στρατός είναι χάχες. Ομοίως και ο Βρετανικός.
Είναι αφελέστατη η άποψη ότι η Τουρκία δεν μας έχει επιτεθεί επειδή φοβάται τις ένοπλες δυνάμεις μας.
Εντάξει, μας έπεισες. Φοβάται τους Ευρωπέηδες και τον Ευρωστρατό. Oh wait, δεν υπάρχει.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8377
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 13 Δεκ 2019, 10:28

Kauldron έγραψε:
01 Νοέμ 2019, 11:12
Εγω απλα σου λεω οτι δεν το κανουν συνεχεια και δεν μπορεις να τους χαρακτηρισεις βαρβαρους για αυτον τον λογο.
Ε, βέβαια δε μπορείς να χαρακτηρίζεις βάρβαρο κάποιον επειδή απλά κόβει κεφάλια. Σωστά.
:smt005::smt005::smt005::smt005:
Εγω ειπα δεν μπορεις να χαρακτηρισεις εναν λαο βαρβαρο, οχι αυτους που κοβουν τα κεφαλια.

Και εγω παντως εναντια ειμαι στην αθροα λαθρομεταναστευση. Δες το νημα 'γιναμε φαρ ουεστ'....πανω απο τα μισα ποστς ειναι για αλλοδαπους.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48680
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 13 Δεκ 2019, 18:21

axilmar έγραψε:
13 Δεκ 2019, 10:28
Kauldron έγραψε:
01 Νοέμ 2019, 11:12
Εγω απλα σου λεω οτι δεν το κανουν συνεχεια και δεν μπορεις να τους χαρακτηρισεις βαρβαρους για αυτον τον λογο.
Ε, βέβαια δε μπορείς να χαρακτηρίζεις βάρβαρο κάποιον επειδή απλά κόβει κεφάλια. Σωστά.
:smt005::smt005::smt005::smt005:
Εγω ειπα δεν μπορεις να χαρακτηρισεις εναν λαο βαρβαρο, οχι αυτους που κοβουν τα κεφαλια.

Και εγω παντως εναντια ειμαι στην αθροα λαθρομεταναστευση. Δες το νημα 'γιναμε φαρ ουεστ'....πανω απο τα μισα ποστς ειναι για αλλοδαπους.
Εντάξει, επειδή κάποιες γιαγιάδες κάπου δεν κόβουν κεφάλια, τότε δεν είναι βάρβαροι οι Τούρκοι.
Ρε, μας δουλεύεις?
Βάρβαρος λαός είναι, και καθίκια.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Ju-87
Δημοσιεύσεις: 4624
Εγγραφή: 19 Μάιος 2018, 14:16

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ju-87 » 13 Δεκ 2019, 18:52

axilmar έγραψε:
13 Δεκ 2019, 10:28
Εγω ειπα δεν μπορεις να χαρακτηρισεις εναν λαο βαρβαρο, οχι αυτους που κοβουν τα κεφαλια.
Για ανελυσες μας τυπε τι ακριβως προσφεραν οι κωλοτουρκοι στην ανθρωποτητα περαν απο πολεμους, γενοκτονιες, εθνοκαθαρσεις, πογκρομ και αιματοκυλισματα?

Αει σιχτηρ πια με αυτον τον μπασταρδο κωλολαο...
Δημοκράτης έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:42
Από εκεί και πέρα είναι φανερό ότι ψήφισα μαλακα
AlienWay έγραψε:
05 Οκτ 2021, 22:00
Η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Επαναλαμβάνω, η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8377
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 14 Δεκ 2019, 11:02

Kauldron έγραψε:
13 Δεκ 2019, 18:21
axilmar έγραψε:
13 Δεκ 2019, 10:28
Kauldron έγραψε:
01 Νοέμ 2019, 11:12


Ε, βέβαια δε μπορείς να χαρακτηρίζεις βάρβαρο κάποιον επειδή απλά κόβει κεφάλια. Σωστά.
:smt005::smt005::smt005::smt005:
Εγω ειπα δεν μπορεις να χαρακτηρισεις εναν λαο βαρβαρο, οχι αυτους που κοβουν τα κεφαλια.

Και εγω παντως εναντια ειμαι στην αθροα λαθρομεταναστευση. Δες το νημα 'γιναμε φαρ ουεστ'....πανω απο τα μισα ποστς ειναι για αλλοδαπους.
Εντάξει, επειδή κάποιες γιαγιάδες κάπου δεν κόβουν κεφάλια, τότε δεν είναι βάρβαροι οι Τούρκοι.
Ρε, μας δουλεύεις?
Βάρβαρος λαός είναι, και καθίκια.
Οι Τουρκοι που εχουνε κοψει κεφαλια πες οτι ειναι καμμια 1000αδα...στα 80 εκατομμυρια πληθυσμου το 1000 ειναι το 0,00125%.

Πες οτι ειναι και 100.000 αυτοι που συμφωνουνε, πραγμα εντελως απιθανο, αντε να ειναι το 0,125% του πληθυσμου.

Οι γενικευσεις αυτες του στυλ 'ειναι βαρβαρος λαος' ειναι φασιστικες γιατι χαρακτηριζουν συλληβδην εναν ολοκληρο λαο και αποτελουν στην κυριολεξια υποκινηση μισους.

Με το ιδιο σκεπτικο, ολοι οι λαοι βαρβαροι ειναι, γιατι ολοι εχουνε διαπραξει βαρβαροτητες.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48680
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 14 Δεκ 2019, 16:15

axilmar έγραψε:
14 Δεκ 2019, 11:02
Kauldron έγραψε:
13 Δεκ 2019, 18:21
axilmar έγραψε:
13 Δεκ 2019, 10:28


Εγω ειπα δεν μπορεις να χαρακτηρισεις εναν λαο βαρβαρο, οχι αυτους που κοβουν τα κεφαλια.

Και εγω παντως εναντια ειμαι στην αθροα λαθρομεταναστευση. Δες το νημα 'γιναμε φαρ ουεστ'....πανω απο τα μισα ποστς ειναι για αλλοδαπους.
Εντάξει, επειδή κάποιες γιαγιάδες κάπου δεν κόβουν κεφάλια, τότε δεν είναι βάρβαροι οι Τούρκοι.
Ρε, μας δουλεύεις?
Βάρβαρος λαός είναι, και καθίκια.
Οι Τουρκοι που εχουνε κοψει κεφαλια πες οτι ειναι καμμια 1000αδα...στα 80 εκατομμυρια πληθυσμου το 1000 ειναι το 0,00125%.

Πες οτι ειναι και 100.000 αυτοι που συμφωνουνε, πραγμα εντελως απιθανο, αντε να ειναι το 0,125% του πληθυσμου.

Οι γενικευσεις αυτες του στυλ 'ειναι βαρβαρος λαος' ειναι φασιστικες γιατι χαρακτηριζουν συλληβδην εναν ολοκληρο λαο και αποτελουν στην κυριολεξια υποκινηση μισους.

Με το ιδιο σκεπτικο, ολοι οι λαοι βαρβαροι ειναι, γιατι ολοι εχουνε διαπραξει βαρβαροτητες.
Από πού προκύπτει η χιλιάδα? Από πού προκύπτει οτι είναι μόνο 100 χιλιάδες αυτοί που συμφωνούνε? Αν είναι 60 μύρια, είναι βάρβαρος ο λαός?
Επιπλέον, πάντα κάποιος είναι βάρβαρος σε σχέση μ' άλλους λαούς της εποχής του. Φυσικά σε σύγκριση με, πχ τους Μογγόλους του 11ου αιώνα (λέμε), οι σημερινοί Τούρκοι είναι κύριοι. Σε σύγκριση όμως με τους σημερινούς Γάλλους (πχ) ή έστω Βούλγαρους, κλπ που πλέον ΔΕΝ κόβουν κεφάλια εχθρών, μάλλον είναι καννίβαλοι.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Antigeist

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antigeist » 14 Δεκ 2019, 16:24

Ju-87 έγραψε:
13 Δεκ 2019, 18:52
axilmar έγραψε:
13 Δεκ 2019, 10:28
Εγω ειπα δεν μπορεις να χαρακτηρισεις εναν λαο βαρβαρο, οχι αυτους που κοβουν τα κεφαλια.
Για ανελυσες μας τυπε τι ακριβως προσφεραν οι κωλοτουρκοι στην ανθρωποτητα περαν απο πολεμους, γενοκτονιες, εθνοκαθαρσεις, πογκρομ και αιματοκυλισματα?

Αει σιχτηρ πια με αυτον τον μπασταρδο κωλολαο...
Η δουλειά ενός λαού είναι να επιβιώνει και να παραμένει περήφανος και ελεύθερος. Δεν είναι να "προσφέρει στην ανθρωπότητα" ρε χαζούλη.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48680
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 14 Δεκ 2019, 16:29

Antigeist έγραψε:
14 Δεκ 2019, 16:24
Ju-87 έγραψε:
13 Δεκ 2019, 18:52
axilmar έγραψε:
13 Δεκ 2019, 10:28
Εγω ειπα δεν μπορεις να χαρακτηρισεις εναν λαο βαρβαρο, οχι αυτους που κοβουν τα κεφαλια.
Για ανελυσες μας τυπε τι ακριβως προσφεραν οι κωλοτουρκοι στην ανθρωποτητα περαν απο πολεμους, γενοκτονιες, εθνοκαθαρσεις, πογκρομ και αιματοκυλισματα?

Αει σιχτηρ πια με αυτον τον μπασταρδο κωλολαο...
Η δουλειά ενός λαού είναι να επιβιώνει και να παραμένει περήφανος και ελεύθερος. Δεν είναι να "προσφέρει στην ανθρωπότητα" ρε χαζούλη.
Να επιβιώνει ακόμα και εις βάρος των άλλων λαών και να τους εξοντώνει, ας πούμε?
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14693
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Καταλάβατε τώρα ρε "χαλαροί" τύποι?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 14 Δεκ 2019, 16:31

Kauldron έγραψε:
14 Δεκ 2019, 16:29
Antigeist έγραψε:
14 Δεκ 2019, 16:24
Ju-87 έγραψε:
13 Δεκ 2019, 18:52


Για ανελυσες μας τυπε τι ακριβως προσφεραν οι κωλοτουρκοι στην ανθρωποτητα περαν απο πολεμους, γενοκτονιες, εθνοκαθαρσεις, πογκρομ και αιματοκυλισματα?

Αει σιχτηρ πια με αυτον τον μπασταρδο κωλολαο...
Η δουλειά ενός λαού είναι να επιβιώνει και να παραμένει περήφανος και ελεύθερος. Δεν είναι να "προσφέρει στην ανθρωπότητα" ρε χαζούλη.
Να επιβιώνει ακόμα και εις βάρος των άλλων λαών και να τους εξοντώνει, ας πούμε?
John Lennon, εσύ;
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών