Αν ξανάρχιζες τη ζωή σου

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
parafrwn
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 2590
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 07:52

Re: Αν ξανάρχιζες τη ζωή σου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από parafrwn » 10 Μάιος 2018, 20:05

hellegennes έγραψε:
10 Μάιος 2018, 20:04
moiraia_ola έγραψε:
10 Μάιος 2018, 20:00
hellegennes έγραψε:
10 Μάιος 2018, 19:48
Έχω ετοιμάσει και φωτογραφίες για χολιγουνδιανή οντισιόν, με διάφορες εκφράσεις που δείχνουν το range μου. Θέλετε να τις δείτε;
ΝΑΙ :D
Εικόνα
Χελι φορ δε Όσκαρ :smt005::smt005::smt005:
Σας σιχάθηκε η ψυχή μου.

Άβαταρ μέλους
lyna
Δημοσιεύσεις: 2140
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:38

Re: Αν ξανάρχιζες τη ζωή σου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lyna » 10 Μάιος 2018, 20:08

Παρά είμαι ψυχαναγκαστική γ να αλλάξω κάτι..
Μάλλον τιποτα
~~¥~~

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22568
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Αν ξανάρχιζες τη ζωή σου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 10 Μάιος 2018, 20:09

lyna έγραψε:
10 Μάιος 2018, 20:08
Παρά είμαι ψυχαναγκαστική γ να αλλάξω κάτι..
Μάλλον τιποτα
καλά θα πέσω αλλού,

το λόττο.

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14557
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Αν ξανάρχιζες τη ζωή σου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 10 Μάιος 2018, 20:09

Εκεινη τη Βραζιλιανα την ξανθια που γνωρισα στο Λονδινο και ενω μου την επεσε δεν εκανα τιποτα.
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14557
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Αν ξανάρχιζες τη ζωή σου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 10 Μάιος 2018, 20:16

hellegennes έγραψε:
10 Μάιος 2018, 20:04
moiraia_ola έγραψε:
10 Μάιος 2018, 20:00
hellegennes έγραψε:
10 Μάιος 2018, 19:48
Έχω ετοιμάσει και φωτογραφίες για χολιγουνδιανή οντισιόν, με διάφορες εκφράσεις που δείχνουν το range μου. Θέλετε να τις δείτε;
ΝΑΙ :D
Εικόνα
Εικόνα
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

mec

Re: Αν ξανάρχιζες τη ζωή σου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mec » 10 Μάιος 2018, 20:36

hellegennes έγραψε:
10 Μάιος 2018, 20:04
Εικόνα
Θα μπορούσες να κάνεις καριέρα ωσάν γιουτουμπάς. :roll:

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Αν ξανάρχιζες τη ζωή σου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 10 Μάιος 2018, 20:44

... θα άλλαζα πολλά!

Κυρίως στις ανθρώπινες σχέσεις. Θα έστελνα με τη μία συγκεκριμένους "φίλους"-"φίλες" και δεν θα πίστευα ότι ο άνθρωπος αλλάζει. Αν δεν είναι τριών χρονών, ΔΕΝ αλλάζει!

Και δεν θα έμπαινα στο δημόσιο. Κατευθείαν έξω και να γυρίσω πίσω φτασμένη!
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

bluerose
Δημοσιεύσεις: 9426
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:08

Re: Αν ξανάρχιζες τη ζωή σου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bluerose » 10 Μάιος 2018, 21:28

Καλά ήταν, πάρα πολύ καλά, εως ότου πήγα σε χωριό προ 6 ετων το μεγαλύτερο λάθος μου
Και δεν είναι ότι το πήρα έτσι, είναι έτσι
Και συνεχίζει:P

Για να μη παρεξηγηθώ σ οσους αρέσει η επαρχια κιολας θα πω το εξης. Γιατι δε πανε στα χωρια να μεινουν;; Εχουν κι ολας χωρια εγω δεν ειχα τόσο λάθος δλδ
Α.. δε πανε.. λένε μονο τι ωραια θα ηταν αν πηγαιναμε

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7895
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Αν ξανάρχιζες τη ζωή σου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 11 Μάιος 2018, 22:23

Dwarven Blacksmith έγραψε:
10 Μάιος 2018, 19:31
Είμαι ο τρίτος Πολιτικός Μηχανικός στο νήμα που δεν θα γινόταν τέτοιος. :smt005:

Αλλά είναι το #2 που θα άλλαζα, το #1 είναι πιο προσωπικό.
Εμένα θα μου άρεσε να είμαι πολιτικός μηχανικός ή αρχιτέκτονας. Να ασχολούμαι όμως με το συγκεκριμένο επάγγελμα. Βασικά οτιδήποτε σε μηχανικό ή επιστήμονα των θετικών επιστημών θα μου άρεσε, αν μπορούσα να αφήσω την υπερβαρετή εργασία γραφείου. Έχω πτυχίο φυσικών επιστημών βέβαια. Η δημιουργική δουλειά σε κάτι που σου αρέσει σου δίνει ζωή.
bluerose έγραψε:
10 Μάιος 2018, 21:28
Καλά ήταν, πάρα πολύ καλά, εως ότου πήγα σε χωριό προ 6 ετων το μεγαλύτερο λάθος μου
Και δεν είναι ότι το πήρα έτσι, είναι έτσι
Και συνεχίζει:P

Για να μη παρεξηγηθώ σ οσους αρέσει η επαρχια κιολας θα πω το εξης. Γιατι δε πανε στα χωρια να μεινουν;; Εχουν κι ολας χωρια εγω δεν ειχα τόσο λάθος δλδ
Α.. δε πανε.. λένε μονο τι ωραια θα ηταν αν πηγαιναμε


Δεν μπορείς να φύγεις ξανά αφού δεν προσαρμόζεσαι; Σε χωριό δεν ξέρω αν θα πήγαινα, αλλά όπου και να πάω σκέφτομαι πάντα να ήμουν αλλού. Ίσως γιατί βιώνω πάντα τα αρνητικά και λίγα θετικά.

bluerose
Δημοσιεύσεις: 9426
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:08

Re: Αν ξανάρχιζες τη ζωή σου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bluerose » 11 Μάιος 2018, 22:28

Εγώ τα θετικά κατάλαβα ότι κοιτάζω και κοιταξα τα πανω πανω και τη πάτησα. Εδώ φευγει και το πατισερι που θα πηγαίνω τώρα;;;

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7895
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Αν ξανάρχιζες τη ζωή σου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 11 Μάιος 2018, 22:41

Αν είναι οικονομικό το θέμα ή θέμα εργασίας δεν είναι εύκολο να φύγεις. Πάντως δεν έχω καταλάβει πως από την πόλη που μεγάλωσες, αποφάσισες να πας σε χωριό. Εγώ έχω χωριό, αλλά εκτός από την ωραία φύση (που δεν την απολαμβάνεις κιόλας), έχει και ανθρώπους που δεν είναι ότι καλύτερο. Το έζησα ως τα 19. Ακόμη και στην πρωτεύουσα του νομού διστάζω να πάω, ενώ καμιά φορά την σκέφτομαι με νοσταλγία, να γλυτώσω από τα ΜΜΜ της Αθήνας με το σπρώξιμο, τις ευγενείς φυλές από όλα τα μήκη και πλάτη του πλανήτη, την κίνηση, τα υψηλά ενοίκια, να έχω την καθαρή θάλασσα πιάτο, να μπορώ να βλέπω τα ανιψάκια μου.

Dorian
Δημοσιεύσεις: 2751
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: Αν ξανάρχιζες τη ζωή σου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 11 Μάιος 2018, 22:55

bluerose έγραψε:
10 Μάιος 2018, 21:28
Καλά ήταν, πάρα πολύ καλά, εως ότου πήγα σε χωριό προ 6 ετων το μεγαλύτερο λάθος μου
Και δεν είναι ότι το πήρα έτσι, είναι έτσι
Και συνεχίζει:P

Για να μη παρεξηγηθώ σ οσους αρέσει η επαρχια κιολας θα πω το εξης. Γιατι δε πανε στα χωρια να μεινουν;; Εχουν κι ολας χωρια εγω δεν ειχα τόσο λάθος δλδ
Α.. δε πανε.. λένε μονο τι ωραια θα ηταν αν πηγαιναμε
Εκτός πόλης στο πιο παραδείσιο και ονειρεμένο μέρος να είσαι στο τέλος θα βαρεθείς, δεν πα να χει την τέλεια θέα, τις πανέμορφες διαδρομές στην εξοχή, μπάνια στην θάλασσα αν είναι κοντά. Ένα πράγμα μένει η ενασχόλιση με την γη σου, έστω ερασιτεχνικά αλλά σε σοβαρό επίπεδο και με αξιόλογο μέγεθος, δεν μιλάμε για κανα παρτέρι. ίσως λιγα ζώα και φυσικά παιδιά και οικογένεια.
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

bluerose
Δημοσιεύσεις: 9426
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:08

Re: Αν ξανάρχιζες τη ζωή σου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bluerose » 11 Μάιος 2018, 22:58

Υπηρχε μια περιοδος φυγής προς τα προάστεια, και εργασια αλλα αυτό οκ πας ερχεσε και δεδομένου ότι υπήρχε οικόπεδο εδώ και 2-3 σπιτια πιο καινουργια τη πατησα. Για μενα όλα τα προάστεια δεν είναι της ψυχολογίας μου γενικά. Τζαμπα δωστο και πες θα κατσεις όχι θα πω (πλεον)
Ετσι το αποφάσισα
Τρομακτικο και το ενφια για τα δεδομένα μου, για αλλους οχι

Δε θελω να συνηθισω. Με το ζορι, αλλα κι όλα για καποιο λογο γινονται μπορει να ετρωγα τα λεφτα, τωρα δεν εχω μια και δεν ανησυχω

Κακη επενδυση για τα δεδομενα τα δικα μου. Δε ξαναμαζευονται

Σημερα πηγα στη μανα μου. Κανα δυο σπιτακια αναμεσα σε ιδιοκτητες 2οροφες τριοροφες (ετσι είναι εκει) ΟΛΑ πουληθηκαν, από πισω ετοιμαζουν για θεμελια από το σπιτι της που ηταν ένα μικρο. Αυτοι δλδ γιατι δεν παιρνουν σε χωριο

Δε βαριεσε όλα είναι ματαια

Πατισερι να ανοιξει άλλο γιατι τι θα κανουμε

bluerose
Δημοσιεύσεις: 9426
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:08

Re: Αν ξανάρχιζες τη ζωή σου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bluerose » 11 Μάιος 2018, 23:04

Dorian έγραψε:
11 Μάιος 2018, 22:55
bluerose έγραψε:
10 Μάιος 2018, 21:28
Καλά ήταν, πάρα πολύ καλά, εως ότου πήγα σε χωριό προ 6 ετων το μεγαλύτερο λάθος μου
Και δεν είναι ότι το πήρα έτσι, είναι έτσι
Και συνεχίζει:P

Για να μη παρεξηγηθώ σ οσους αρέσει η επαρχια κιολας θα πω το εξης. Γιατι δε πανε στα χωρια να μεινουν;; Εχουν κι ολας χωρια εγω δεν ειχα τόσο λάθος δλδ
Α.. δε πανε.. λένε μονο τι ωραια θα ηταν αν πηγαιναμε
Εκτός πόλης στο πιο παραδείσιο και ονειρεμένο μέρος να είσαι στο τέλος θα βαρεθείς, δεν πα να χει την τέλεια θέα, τις πανέμορφες διαδρομές στην εξοχή, μπάνια στην θάλασσα αν είναι κοντά. Ένα πράγμα μένει η ενασχόλιση με την γη σου, έστω ερασιτεχνικά αλλά σε σοβαρό επίπεδο και με αξιόλογο μέγεθος, δεν μιλάμε για κανα παρτέρι. ίσως λιγα ζώα και φυσικά παιδιά και οικογένεια.
Εδώ κι οι δημόσιοι εχουν από 50 κοτες
Επειδή μεγαλωσαν εδώ ξερουν και από χωράφια και από ζώα
Τωρα να βαλεις ασχετους να ασχοληθουν περισσοτερη ζημια θα κανουν. Η νεολαια οπου φυγει φυγει
Κι είναι και μεγαλο χωριο ουτε να σκεφτώ παραπέρα

Αλλα ναι εχουν παρτέρια και κοτες και χρονο μεσήλικες που μεινανε και εργαζονται σε πυροσβεστικη σε εφορια σε δήμο κτλ

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7895
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Αν ξανάρχιζες τη ζωή σου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 11 Μάιος 2018, 23:06

Το ότι όλα για κάποιο λόγο γίνονται έχει κάποια βάση. Εγώ έφυγα από την Αθήνα, έζησα στα Γιάννενα έξι χρόνια και ξαναγύρισα στην Αθήνα. Αν δεν είχε γίνει αυτό, αν έμενα στην Αθήνα ή στα Γιάννενα ίσως να μην ζούσα τώρα.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών