Σου έχει τύχει να κάνεις μια βλακεία και μετά να πεις; «Γιατί το έκανα αυτό; Τι σκεφτόμουν; Ποιος ήταν ο λόγος;»

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14602
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Σου έχει τύχει να κάνεις μια βλακεία και μετά να πεις; «Γιατί το έκανα αυτό; Τι σκεφτόμουν; Ποιος ήταν ο λόγος;»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 01 Ιαν 2022, 02:05

AlienWay έγραψε:
31 Δεκ 2021, 13:04
Είχα μία πολύ καλή φίλη, με την οποία, αν δεν υπήρχε η απόσταση Αθήνας-Θεσσαλονίκης, σίγουρα θα παιζόταν κάτι.

Κάποια στιγμή στο φέησμπουκ κάποιος πολιτικορθάκιας, με έβγαλε από τα ρούχα μου και τον έβρισα. Πολύ άσχημα. Μετά βέβαια μετάνιωσα και του ζήτησα συγνώμη.

Ωστόσο πριν από αυτό, πετάχτηκε στο μέσεντζερ αυτή η φίλη και μου είπε "ξέρεις ποιος είναι αυτός που έβρισες; Είναι μεγαλοπαράγοντας στον τάδε τομέα. Και άντε γαμήσου". Με διέγραψε και δεν ξαναμιλήσαμε.

Πού να ξέρω εγώ ότι αυτή τον ήξερε και ότι προσβλήθηκε για λογαριασμό του; Πού να ξέρω ότι γι' αυτή, οι "δημόσιες σχέσεις" μετράνε περισσότερο από το ιδανικό της φιλίας;
Έπρεπε να τον βγάλεις έξω μπροστά στην καμ, και να της ελεγες: Αυτός είναι ο μεγαλοπαράγοντας!
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Σου έχει τύχει να κάνεις μια βλακεία και μετά να πεις; «Γιατί το έκανα αυτό; Τι σκεφτόμουν; Ποιος ήταν ο λόγος;»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 01 Ιαν 2022, 02:07

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
01 Ιαν 2022, 01:57
wooded glade έγραψε:
31 Δεκ 2021, 12:17
Ναι, μιά φορά ήταν μία μπούλα και μου έκανε neuma(n) στου Ζόναρς - σίγουρα πράγματα, όχι κατά φαντασίαν.
Για κάποιο απροσδιόριστο λόγο κοίταξα για λίγο προς μία άλλη κατεύθυνση, προς τον μπουφέ ίσως - δεν θυμάμαι.
Μετά που γυρνάω είχε εξαφανιστεί.


.


Τήν ήξερες αυτή πού ερχόταν στό Ζόναρς μέ το μαλλί σε στύλ καπέλλο αρλεκίνου 60 - 70 πόντους όρθιο ;;; .. :smt005:


.

Όχι, δεν ήμουνα τόσο φίλος. Μερικές φορές μόνο.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
έργο_μακέτο
Δημοσιεύσεις: 4412
Εγγραφή: 22 Σεπ 2021, 23:19
Phorum.gr user: έργο μακέτο

Re: Σου έχει τύχει να κάνεις μια βλακεία και μετά να πεις; «Γιατί το έκανα αυτό; Τι σκεφτόμουν; Ποιος ήταν ο λόγος;»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από έργο_μακέτο » 01 Ιαν 2022, 03:04

Αυτό έχει δύο όψεις. Η αρνητική είναι ότι έπραξες με τρόπο ασύμφωνο προς τη σημερινή σου λογική. Η θετική ότι διαπιστώνεις πως δεν είσαι ένας ασυνειδητός βλάκας.
- Have you been to Samos ?
- Yes, I was one of the first.
- No, you have not been to Samos!
- Yes I have!
- Look, you are not here today to insult me.

Άβαταρ μέλους
βοθρατζης
Δημοσιεύσεις: 901
Εγγραφή: 03 Οκτ 2018, 18:49

Re: Σου έχει τύχει να κάνεις μια βλακεία και μετά να πεις; «Γιατί το έκανα αυτό; Τι σκεφτόμουν; Ποιος ήταν ο λόγος;»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από βοθρατζης » 01 Ιαν 2022, 07:12

Chainis έγραψε:
31 Δεκ 2021, 12:59
Ναι, με γκόμινες που μου κωλοτρίβονταν και το έπαιζα σκληρός.
συμβαίνει και στα καλύτερα παιδιά

γιατί ..είναι κρυφό μυστικό που όλοι οι ιντερνετικοί είναι χαμένοι - καμμένοι απο γκομενικά θέματα;
είτε άντρες είτε γυναίκες
κοίτα πόσος κόσμος ψάχνει να καβατζωθεί μέσα απο το ιντερνετ
θα μου πεις ... τι κυκλοφοράει; άστα..

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Σου έχει τύχει να κάνεις μια βλακεία και μετά να πεις; «Γιατί το έκανα αυτό; Τι σκεφτόμουν; Ποιος ήταν ο λόγος;»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 01 Ιαν 2022, 09:02

Πρώτα να ορίσουμε τι πάει να πει "βλακεία".
Μετά να συνειδητοποιήσουμε ότι και άλλοι τραβήξανε όσα εμείς αλλά κάνανε μικρότερες "βλακείες". Άλλοι έχουν πατέρα που βαρά την μάνα τους, ας πούμε, και γι' αυτό τον λόγο καταλήγουν βιαστές ή φασίστες, άλλοι από την ίδια αφετηρία καταλήγουν να προστατεύουν τις γυναίκες. Η μία από τις δύο κατηγορίες είναι μουνόπανα και το να το αντιλαμβάνονται είναι απλός ρεαλισμός.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Σου έχει τύχει να κάνεις μια βλακεία και μετά να πεις; «Γιατί το έκανα αυτό; Τι σκεφτόμουν; Ποιος ήταν ο λόγος;»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 01 Ιαν 2022, 09:20

Να σκεφτώ γιατί το είπα όχι. Ξέρω γιατί λέω κάθε τι που λέω. Όταν πω κάτι βαρύ είναι για να απαντήσω σε κάτι αντίστοιχο, είτε για να πληγώσω τον άλλο γιατί έχω εισπράξει κάτι παρόμοιο, είτε για να επιβληθω στη συζήτηση.
Δεν νιώθω κακιά πάντως.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών