Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 15 Φεβ 2019, 14:02

κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
15 Φεβ 2019, 11:12
Naida έγραψε:
15 Φεβ 2019, 11:08
κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
15 Φεβ 2019, 10:53

έχεις δίκιο σε αυτό αλλά όχι τόσο αυτά όσο ότι:
σκιστηκε το παντελόνι,έπεσε ο κουβας με την σφουγγαρίστρα ,λερώθηκε το πάτωμα.κτλ.
μια αλληλουχία από γκαντεμιές!
Γκαντεμιές ή δικές μας ασυναισθητες ενέργειες; Καλά δε λέω για μια άσχετη ενέργεια όπως που μου χάλασε το πλυντήριο για 2η φορα. Πω τι μπουγάδα με περιμένει την Κυριακή :o πάει η μέση μου :cry
δε ξέρω...
μερικες φορές ειναι γκαντεμιές νομίζω.
πικρα η Κυριακή...Βαλε και μερικά το Σάββατο να ξεμπερδεύεις.
Το Σάββατο δουλεύω ως το μεσημέρι ε μετά σούπερ μάρκετ, πήγαινε έλα τη μικρή στις φίλες, λίγο το σπίτι. Η Κυριακή μένει :a040:
Εκτός κι αν το φτιάξω

Ή αν έρθει η μαμά, αλλά τώρα ντροπή να βάλω τη μάνα μου :oops: από την άλλη παιδί της ειμαι , ας μη μ' έκανε :evil:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25383
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 15 Φεβ 2019, 14:08

κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
15 Φεβ 2019, 09:56
Naida έγραψε:
15 Φεβ 2019, 05:16
Έβλεπα στον ύπνο μου ότι πήγαινα στη δουλειά με μηχανάκι και συνάντησα στον δρόμο τον συνάδελφο τον έναν και του είπα θες να σου πάρω καφέ; Και μου λέει πάρε μου.
Και πήγαινα στην Ε.Ο και έμεινα από βενζίνη. Και μετά βρέθηκα με ένα ποδήλατο αλλά δεν ήξερα ποδήλατο και δε μπορούσα να το πάω. Και αργούσα στη δουλειά και ο δρόμος ήταν μεγάλος που έπρεπε να διανύσω. Και είχα αργήσει κανένα 4ωρο,και με έπαιρνε τηλ ο Beria :o ήταν λέει συνάδελφός μου και δεν απαντούσα γιατί σκεφτόμουν τι δικαιολογία να του πω.
Και τελικά σαν να έβλεπα όνειρο και να ξύπνησα και ξαναβρέθηκα στην αρχή που είχα μείνει με το μηχανάκι και είπα θα πάρω ταξί να μην αργήσω.

Πάω πάλι για ύπνο να δω την συνέχεια.
στοιχειώνει τα όνειρα μας ο Μπέρια! :lol:
έχεις κανένα πρότζεκτ που περιμένει ή κάτι που σε αγχώνει στην δουλειά;
Αυτό που δημιουργώ άγχος σε συναδέλφισες φορουμίστριες δεν είναι καλό
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Δημοσιεύσεις: 11623
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:39
Phorum.gr user: κουλούρι Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κουλούρι Θεσσαλονίκης » 15 Φεβ 2019, 14:13

Naida έγραψε:
15 Φεβ 2019, 14:02
Το Σάββατο δουλεύω ως το μεσημέρι ε μετά σούπερ μάρκετ, πήγαινε έλα τη μικρή στις φίλες, λίγο το σπίτι. Η Κυριακή μένει :a040:
Εκτός κι αν το φτιάξω
Ή αν έρθει η μαμά, αλλά τώρα ντροπή να βάλω τη μάνα μου :oops: από την άλλη παιδί της ειμαι , ας μη μ' έκανε :evil:
σε καμιά φίλη κάποια σεντόνια,εσώρουχα κτλ;
τέλος πάντων ρούχα που δεν θα μπορέσεις να τα πλύνεις καλά;
κρίμα είναι ρε η μαμά σου.αλλο να σου σκουπίσει κι άλλο αυτό.
όχι με τίποτα.


Beria έγραψε:
15 Φεβ 2019, 14:08
κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
15 Φεβ 2019, 09:56
Naida έγραψε:
15 Φεβ 2019, 05:16
Έβλεπα στον ύπνο μου ότι πήγαινα στη δουλειά με μηχανάκι και συνάντησα στον δρόμο τον συνάδελφο τον έναν και του είπα θες να σου πάρω καφέ; Και μου λέει πάρε μου.
Και πήγαινα στην Ε.Ο και έμεινα από βενζίνη. Και μετά βρέθηκα με ένα ποδήλατο αλλά δεν ήξερα ποδήλατο και δε μπορούσα να το πάω. Και αργούσα στη δουλειά και ο δρόμος ήταν μεγάλος που έπρεπε να διανύσω. Και είχα αργήσει κανένα 4ωρο,και με έπαιρνε τηλ ο Beria :o ήταν λέει συνάδελφός μου και δεν απαντούσα γιατί σκεφτόμουν τι δικαιολογία να του πω.
Και τελικά σαν να έβλεπα όνειρο και να ξύπνησα και ξαναβρέθηκα στην αρχή που είχα μείνει με το μηχανάκι και είπα θα πάρω ταξί να μην αργήσω.

Πάω πάλι για ύπνο να δω την συνέχεια.
στοιχειώνει τα όνειρα μας ο Μπέρια! :lol:
έχεις κανένα πρότζεκτ που περιμένει ή κάτι που σε αγχώνει στην δουλειά;
Αυτό που δημιουργώ άγχος σε συναδέλφισες φορουμίστριες δεν είναι καλό
ή μπορεί να είναι και θέμα σεβασμού.να μην γίνουμε ρεζίλι σε φορουμιστές που δεν είναι καραγκιόζηδες :-)
(✿ ♥‿♥)
Je suis Αγις
Je suis Χαοτικός
Je suis Joost Klein

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 15 Φεβ 2019, 14:20

κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
15 Φεβ 2019, 14:13
Naida έγραψε:
15 Φεβ 2019, 14:02
Το Σάββατο δουλεύω ως το μεσημέρι ε μετά σούπερ μάρκετ, πήγαινε έλα τη μικρή στις φίλες, λίγο το σπίτι. Η Κυριακή μένει :a040:
Εκτός κι αν το φτιάξω
Ή αν έρθει η μαμά, αλλά τώρα ντροπή να βάλω τη μάνα μου :oops: από την άλλη παιδί της ειμαι , ας μη μ' έκανε :evil:
σε καμιά φίλη κάποια σεντόνια,εσώρουχα κτλ;
τέλος πάντων ρούχα που δεν θα μπορέσεις να τα πλύνεις καλά;
κρίμα είναι ρε η μαμά σου.αλλο να σου σκουπίσει κι άλλο αυτό.
όχι με τίποτα.

Εγώ θα τα πλύνω το ξέρω.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 15 Φεβ 2019, 14:23

Beria έγραψε:
15 Φεβ 2019, 14:08


Αυτό που δημιουργώ άγχος σε συναδέλφισες φορουμίστριες δεν είναι καλό
Ίσως διακρίνω κάποια αυστηρότητα στο προσωπό σας, γι' αυτό.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Nito
Δημοσιεύσεις: 753
Εγγραφή: 23 Ιαν 2019, 18:32
Επικοινωνία:

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nito » 15 Φεβ 2019, 22:23

κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
05 Απρ 2018, 13:43
Βασικά δεν είδα εγώ όνειρο αλλά η αδερφή μου,
Μου τηλεφώνησε πριν καμιά ώρα για να μου το πεί αλλά δεν το θυμόταν και πολύ καλά.

Είδε λοιπόν ότι εγω έτρεχα σε ένα δρόμο και από πίσω με κυνηγούσε μια ξανθιά.
Μόλις πέρασε η ξανθιά από μπροστά της την σταματάει η αδερφή μου και της λέει:
γιατί την κυνηγάς;
κι αυτή απαντάει : δεν την πρόλαβα γαμώτο!


ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ;;;;


μου τηλεφώνησε γιατί τρόμαξε πάρα πολύ και φοβήθηκε μήπως έπαθα κάτι!
την αποπήρα βέβαια:
α)γιατί μ'έχει πρήξει να με ρωτάει ''και τι εγινε με την δουλειά,γιατι σταματησες''
β)δεν μου εξηγησε όλο το όνειρο.. :hammer:
"Αν δείτε γυναίκα με ξανθά μαλλιά, σας περιμένει μεγάλη χαρά στο μέλλον"

"Αν δείτε σε όνειρο ότι σας κυνηγούν, θα πρέπει να προετοιμαστείτε να αντιμετωπίσετε δυσάρεστες καταστάσεις και να μην τις αφήσετε να σας ταλαιπωρήσουν για καιρό. Επίσης κρούει τον
κώδωνα του κινδύνου για να μην υποπέσετε σε λάθη λόγω της ξεροκεφαλιάς σας, ενώ θα σας προσφερθεί μια καλή συμβουλή.
Στην περίπτωση που δείτε ότι ξεφύγατε από τον κυνηγό σας, θα καταφέρετε να αποφύγετε τις επιπτώσεις, ενώ αν κατάφερε να σας πιάσει το αντίθετο."

the comet the course the tail

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 21 Φεβ 2019, 00:57

χτες βράδυ είδα [... ] τον παππού μου, ο οποίος για έναν λόγο ο οποίος συνδεόταν με το ότι ένα αμάξι πήγαινε 20 λεπτά στο αντίθετο ρεύμα, επανήλθε στην ζωή για 20 λεπτά. στον κήπο ήταν αραγμένος ο Γιακουμής (το αμάξι του) βαμμένο και φτιαγμένο στην πένα, λευκό, σε ένα τσιμεντένιο δρομάκι που ήταν ασπρισμένο με ασβέστη στα πλάγια. καθόμασταν στην κουζίνα στο πατρικό και τα λέγαμε. ήταν και η γιαγιά εκεί, ζωντανή αν και αυτό δεν εξηγήθηκε με κάποιο τρόπο από τον σεναριογράφο... και εκεί που τα λέγαμε, άνοιξε η κατάψυξη και βγήκαν 3 ψάρια κατεψυγμένα, τα οποία ξεπάγωσαν και αιωρούνταν στον χώρο και όρμηξαν στον παππού μου και τσιμπολογούσαν το πρόσωπό του μέχρι που αυτό άρχισε να κομματιάζεται και να διαλύεται και να αποσυντίθεται [...]

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14591
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 21 Φεβ 2019, 07:49

Περπατούσα δήθεν σε έναν λιθοστρωτο φαρδύ δρόμο τριγυρισμενο από εγκαταλελειμενα κλωστουφαντουργια κτισμένα με πυροτουβλα και συνοδευόμενα από υψικαμινους. Αντίκρυ μου ερχόταν δύο ορθόδοξοι Εβραίοι με το σχετικό Λουκ. Ο ένας πήγαινε πιο μπροστά, ενώ ο δεύτερος μιλούσε στο κινητό. Ξαφνικά εμφανίστηκε μια κοπελιά στο δρόμο και ο τηλεφώνων είπε στο συνομιλητή του στα Αγγλικά, πως είδε ένα καλό εβραϊκό κορίτσι. Της φωναξε: I bless you girl. Και τότε αυτή του απάντησε: Fuck youuuu!
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 21 Φεβ 2019, 08:29

Και εγώ έβλεπα μια γυναικα, ήρθε με τσαμπουκά και μου έδειχνε ένα χαρτάκι με ένα αντρικό όνομα. Δεν της έδωσα σημασία και πήγα να φύγω και με άρπαξε από τα μαλλιά. Της έλεγα να με αφήσει και δεν με άφηνε και τραβήχτηκα με δύναμη. Ξεκόλλησε μια τούφα μου και αυτή γέλαγε κι έλεγε είναι εξτενσιον. Την έπιασα κι εγώ από το μαλλί και την χτύπησα στο γόνατο για να γονατίσει, της έλεγα άνοιξε το στόμα σου και της έβαλα το χαρτί στο στόμα και της είπα " φάτο τώρα"
Ρε τη μαλάκω βραδιάτικα με σύγχισε . Ξύπνησα με πονοκεφαλο.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

the comet the course the tail

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 21 Φεβ 2019, 08:37

Naida έγραψε:
21 Φεβ 2019, 08:29
Ξύπνησα με πονοκεφαλο.
Και γω. και σαν να έχει πιαστεί και ο αυχένας μου. τυχαίο;

Άβαταρ μέλους
LEONAS
Δημοσιεύσεις: 5728
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 16:03
Phorum.gr user: ΧΟΥΚ

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από LEONAS » 21 Φεβ 2019, 08:37

Naida έγραψε:
21 Φεβ 2019, 08:29
Και εγώ έβλεπα μια γυναικα, ήρθε με τσαμπουκά και μου έδειχνε ένα χαρτάκι με ένα αντρικό όνομα. Δεν της έδωσα σημασία και πήγα να φύγω και με άρπαξε από τα μαλλιά. Της έλεγα να με αφήσει και δεν με άφηνε και τραβήχτηκα με δύναμη. Ξεκόλλησε μια τούφα μου και αυτή γέλαγε κι έλεγε είναι εξτενσιον. Την έπιασα κι εγώ από το μαλλί και την χτύπησα στο γόνατο για να γονατίσει, της έλεγα άνοιξε το στόμα σου και της έβαλα το χαρτί στο στόμα και της είπα " φάτο τώρα"
Ρε τη μαλάκω βραδιάτικα με σύγχισε . Ξύπνησα με πονοκεφαλο.

:smt005::smt005:
Πέσιμο ή χεσιμο; :p2:

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 21 Φεβ 2019, 08:51

the comet the course the tail έγραψε:
21 Φεβ 2019, 08:37
Naida έγραψε:
21 Φεβ 2019, 08:29
Ξύπνησα με πονοκεφαλο.
Και γω. και σαν να έχει πιαστεί και ο αυχένας μου. τυχαίο;
Ή λόγω καιρού ή πιεστηκαμε στο όνειρο μας. Εγώ το ένιωθα πολύ ζωντανό. Πρέπει να έδινα μάχη το βράδυ με τις κουβερτες. Ξύπνησα το πρωί και οι μισές ήταν στο πάτωμα.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14591
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 23 Φεβ 2019, 17:21

Είδα το κορίτσι από το αβαταρ της Naida. Δήθεν είχα παραγγείλει πίτσα και μου την έφερε. Καθώς έψαχνε στο πορτοφόλι της να μου δώσει τα ρέστα από το πενηντάρικο που της έδωσα, κοιτούσα την βυζοχαραδρα της, και χανομουν στην κυριολεξία μέσα. Δήθεν είχα γίνει σαν τον Τοσοδουλη και ήμουν στριμωγμενος ασφυκτικά ανάμεσα από δύο τεράστιες βυζουμπες. Μου κοβόταν η ανάσα. Προσπάθησα να φωνάξω, αλλά μετά ξύπνησα.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Ορέστης 35

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 23 Φεβ 2019, 19:21

ειδα ονειρο που σχετιζεται με το φορουμ

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14788
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 24 Φεβ 2019, 09:21

Είδα ότι εμφανίστηκαν οι κοιλιακοί μου.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών