ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
sympathy
Δημοσιεύσεις: 247
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2020, 22:23

Re: ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sympathy » 28 Μαρ 2021, 14:51

Τι καραγκιόζηδες. Αντί να το βουλώσετε αφού δεν έχετε να προσφέρετε κάτι καλό επιμένετε στην προώθηση της σαπίλας σας. Πόσο κακό σας έκαναν οι άχρηστοι γονείς σας ρε ξεφτίλες;

giorgos mpekos
Δημοσιεύσεις: 1184
Εγγραφή: 14 Οκτ 2020, 14:03

Re: ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από giorgos mpekos » 28 Μαρ 2021, 14:53

με την καραμπινα μιτσοτακι χαρδαλια κανεις δεν μπορει

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13792
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 28 Μαρ 2021, 14:55

sympathy έγραψε:
27 Μαρ 2021, 16:54
Πασιφάη έγραψε:
27 Μαρ 2021, 16:50
sympathy έγραψε:
27 Μαρ 2021, 16:45


Έλα δίπλα να πεις καμιά άποψη. Είναι το θέμα που οι άντρες εξαφανίζονται μετά το σεξ. Άρχισε να με φορτίζει λίγο.
Αν θες έλα.
Δεν θέλω, επειδή μου το ζητάς. Άπαξ και το γουστάρω, θα σκάσω μύτη . :lol:
Εγώ το ζήτησα εσύ εννοείται ότι θα κάνεις θες. Αλλά τι εννοείς επειδή σου το ζητάω; Επειδή το ζητάω εγώ ή γενικά όταν σου ζητάνε κάτι δεν θέλεις; Το δεύτερο αφορά προσωπικές σου αντιδράσεις βέβαια και πιθανόν να μην ανταποκριθείς. αλλά με νοιάζει το πρώτο που σε ρώτησα, αν κατάλαβες πως το λέω.
Δεν έχω συνηθίσει να πράττω το οτιδήποτε, όταν δεν γουστάρω. Ένας απ'τους κανόνες της ζήσης μου.
Αν σε φορτίζει το εκάστοτε θέμα που συμμετέχεις, προσπάθησε να απομονώσεις την ''φόρτιση'' και να το δεις πιο ψύχραιμα. Αν πάλι αυτό είναι φύσει αδύνατο, απλά διευκρύνισε την άποψή σου σθεναρά. Ίσως κάποιοι εντός του ''ιδρύματος'', να αντιληφθούν. Δεν είναι όλοι, για όλα.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13792
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 28 Μαρ 2021, 15:03

Moser έγραψε:
28 Μαρ 2021, 14:22
δεν τρολαρω παιδια. απλα ειναι κατι που με βασανίζει εδω και 2.5 χρόνια. καθε μερα. εχω σπαμαρει Full το reddit γιατι ετσι βρισκω ανακουφιση στο προβλημα, αναλυοντας το ξανα και ξανα.
Πρέπει να ζητήσεις βοήθεια, άμεσα. Η ενδελεχής ανάλυση που επιχειρείς, σε πάει πολλά βήματα πίσω. Δεν θα γίνω γιατρός να σου πω τι χρειάζεσαι ακριβώς, αλλά όταν κάτι μας ταλανίζει οφείλουμε να το παλεύουμε παντοιοτρόπως.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

sympathy
Δημοσιεύσεις: 247
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2020, 22:23

Re: ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sympathy » 28 Μαρ 2021, 15:06

Πασιφάη έγραψε:
28 Μαρ 2021, 14:55
sympathy έγραψε:
27 Μαρ 2021, 16:54
Πασιφάη έγραψε:
27 Μαρ 2021, 16:50


Δεν θέλω, επειδή μου το ζητάς. Άπαξ και το γουστάρω, θα σκάσω μύτη . :lol:
Εγώ το ζήτησα εσύ εννοείται ότι θα κάνεις θες. Αλλά τι εννοείς επειδή σου το ζητάω; Επειδή το ζητάω εγώ ή γενικά όταν σου ζητάνε κάτι δεν θέλεις; Το δεύτερο αφορά προσωπικές σου αντιδράσεις βέβαια και πιθανόν να μην ανταποκριθείς. αλλά με νοιάζει το πρώτο που σε ρώτησα, αν κατάλαβες πως το λέω.
Δεν έχω συνηθίσει να πράττω το οτιδήποτε, όταν δεν γουστάρω. Ένας απ'τους κανόνες της ζήσης μου.
Αν σε φορτίζει το εκάστοτε θέμα που συμμετέχεις, προσπάθησε να απομονώσεις την ''φόρτιση'' και να το δεις πιο ψύχραιμα. Αν πάλι αυτό είναι φύσει αδύνατο, απλά διευκρύνισε την άποψή σου σθεναρά. Ίσως κάποιοι εντός του ''ιδρύματος'', να αντιληφθούν. Δεν είναι όλοι, για όλα.
Σ' ευχαριστώ. Με ζεσταίνει λίγο αυτό που μου λες και ήμουν πράγματι φορτισμένος.

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6897
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 28 Μαρ 2021, 15:38

sympathy έγραψε:
28 Μαρ 2021, 14:51
Τι καραγκιόζηδες. Αντί να το βουλώσετε αφού δεν έχετε να προσφέρετε κάτι καλό επιμένετε στην προώθηση της σαπίλας σας. Πόσο κακό σας έκαναν οι άχρηστοι γονείς σας ρε ξεφτίλες;
Παλικάρι μου, εγώ δεν έχω μιλήσει μέχρι τώρα, αλλά θα το κάνω για εσένα.
Μην είσαι τόσο απόλυτος, διότι οφείλεις να καταλάβεις πως εδώ μέσα γράφουν και γενιές που δεν έχουν τον ίδιο τρόπο σκέψης/δράσης με την γενιά που μεγάλωσε έχοντας το ίντερνετ ως πασπαρτού για "πάσαν νόσο και πάσαν μαλακίαν"...
Υπάρχουν άνθρωποι, και πίστεψέ με είναι πάρα πολλοί, που δεν διανοούνται να δημοσιεύσουν το όποιο πρόβλημά τους στα φόρα και στα social media, προσμένοντας κάποια λύση από εντελώς άσχετους ιντερνετικούς παντογνώστες.
Αυτοί, ακολουθούν τον κλασικό και σωστό τρόπο αντιμετώπισης του προβλήματός τους: Απευθύνονται στον ειδικό.
ΟΧΙ σε άσχετους στα φόρα.

Αυτό ακριβώς το "κακό" έχω κάνει εγώ, σαν "άχρηστος γονιός" στα παιδιά μου και, ευτυχώς, έχουν ακολουθήσει την συμβουλή μου.

Από την άλλη, αν εσύ θεωρείς ότι μπορείς να προσφέρεις κάποια συμβουλή σε κάποιον που δημοσιεύει ένα σχετικά σοβαρό ψυχολογικού του πρόβλημα στο ίντερνετ, σε παρακαλώ ξανασκέψου το.
Αν δεν είσαι ειδικός, θα του δώσεις 100% λάθος συμβουλή.

sympathy
Δημοσιεύσεις: 247
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2020, 22:23

Re: ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sympathy » 28 Μαρ 2021, 15:50

Λοξίας έγραψε:
28 Μαρ 2021, 15:38
sympathy έγραψε:
28 Μαρ 2021, 14:51
Τι καραγκιόζηδες. Αντί να το βουλώσετε αφού δεν έχετε να προσφέρετε κάτι καλό επιμένετε στην προώθηση της σαπίλας σας. Πόσο κακό σας έκαναν οι άχρηστοι γονείς σας ρε ξεφτίλες;
Παλικάρι μου, εγώ δεν έχω μιλήσει μέχρι τώρα, αλλά θα το κάνω για εσένα.
Μην είσαι τόσο απόλυτος, διότι οφείλεις να καταλάβεις πως εδώ μέσα γράφουν και γενιές που δεν έχουν τον ίδιο τρόπο σκέψης/δράσης με την γενιά που μεγάλωσε έχοντας το ίντερνετ ως πασπαρτού για "πάσαν νόσο και πάσαν μαλακίαν"...
Υπάρχουν άνθρωποι, και πίστεψέ με είναι πάρα πολλοί, που δεν διανοούνται να δημοσιεύσουν το όποιο πρόβλημά τους στα φόρα και στα social media, προσμένοντας κάποια λύση από εντελώς άσχετους ιντερνετικούς παντογνώστες.
Αυτοί, ακολουθούν τον κλασικό και σωστό τρόπο αντιμετώπισης του προβλήματός τους: Απευθύνονται στον ειδικό.
ΟΧΙ σε άσχετους στα φόρα.

Αυτό ακριβώς έχω μάθει στα παιδιά μου και, ευτυχώς, έχουν ακολουθήσει την συμβουλή μου.

Από την άλλη, αν εσύ θεωρείς ότι μπορείς να προσφέρεις κάποια συμβουλή σε κάποιον που δημοσιεύει ένα σχετικά σοβαρό ψυχολογικού του πρόβλημα στο ίντερνετ, σε παρακαλώ ξανασκέψου το.
Αν δεν είσαι ειδικός, θα του δώσεις 100% λάθος συμβουλή.
Φαντάζομαι θα είσαι ανοιχτός στην υπόθεση ότι δεν κατάλαβες τα κίνητρά μου :D
Είσαι υπέρ της κοροϊδίας; Φαντάζομαι όχι. Αυτό πολεμάω εδώ κι αυτό βλέπεις. Πως τώρα αυτό το μετατρέπεις σε βοήθεια δική μου προς κάποιον που τη χρειάζεται μέσω ίντερνετ δεν το καταλαβαίνω. Το μόνο λογικό σχήμα που βλέπω είναι:
Δεχόμαστε ως λάθος το να ζητάς βοήθεια στο ίντερνετ από αγνώστους. Επειδή λοιπόν είναι λάθος δικαιούμαστε να κράξουμε και να λοιδορήσουμε όποιον το κάνει. Αυτός τώρα που θα μας επιπλήξει επειδή κράζουμε και πλήττουμε ηθικά κάποιον, είναι οπωσδήποτε υπέρ της βοήθειας από αγνώστους στο διαδίκτυο.

Απλά σε βοηθάω να μην καταλήγεις εύκολα σε συμπεράσματα. Συμπληρωματικά σε καλώ να δεις ότι είμαι ο πρώτος που είπα να πάει σε ψυχολόγο και τίποτα άλλο δεν είπα. Το είδες αυτό; Επίσης σε ενημερώνω ότι πλησιάζω τα 60 :D Τη χάλασα την εικόνα ε; :D
Μία ερώτηση ακόμα. Τι σε έκανε να γράψεις για μένα και όχι γι αυτούς που κορόιδεψαν; Κάπως πρέπει να υποστώ ένα είδος καταστολής και να μπω εγώ στη θέση μου ενώ κάποιοι άλλοι που τους θεωρώ κακοηθέστατους να χαίρουν πλήρους αλωνίσματος;

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11657
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 28 Μαρ 2021, 15:53

Δε διάβασα τι λέτε, αλλά γιατί μιλάτε σοβαρά; :smt017
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

sympathy
Δημοσιεύσεις: 247
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2020, 22:23

Re: ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sympathy » 28 Μαρ 2021, 16:00

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
28 Μαρ 2021, 15:53
Δε διάβασα τι λέτε, αλλά γιατί μιλάτε σοβαρά; :smt017
Εγώ από θυμό οι άλλοι δεν ξέρω.

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6897
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 28 Μαρ 2021, 16:14

sympathy

'Οχι, δεν είμαι υπέρ της κοροϊδίας και θα προτιμούσα μηδενική συμμετοχή σε τέτοια νήματα.
Ούτε καν με την υπόδειξη να επισκεφθεί ειδικό. Διότι αν ο ΟΡ τρολλάρει, αυτό θα τον ωθήσει σε περισσότερο τρολλάρισμα. Και φυσικά κανείς δεν παραδέχεται ότι τρολλάρει, αλλά απλώς επιμένει πως είναι σοβαρό το θέμα (του).
Αν μιλάει σοβαρά, τότε του ενισχύουμε την λανθασμένη άποψη πως θα βρει την λύση στο ίντερνετ.

Οι κοροϊδίες που διαβάζεις, πηγάζουν από τις δεκάδες παρόμοια νήματα τα οποία είναι, και έχουν αποδειχθεί, τρολλαρίσματα.
Φυσικά και δεν τις επικροτώ, αλλά, τουλάχιστον σε αυτό το φόρουμ, δεν έχει υπάρξει ούτε μία περίπτωση παροόμοιου νήματος που δεν ήταν τρολλάρισμα. Οπότε ένα δίκιο, το έχουν αυτοί που κοροϊδεύουν. Άσε που, στο κάτω κάτω και αν είναι αληθινό το ποστάρισμα, τότε του κόβουν τα φτερά για μια ιντερνετική λύση και, ίσως, τον αναγκάσουν να στραφεί εκεί που πρέπει.
Με αυτά κατά νου, δεν επέπληξα αυτούς που κορόιδεψαν και, αντιθέτως, έγραψα σε εσένα.
Όχι για να σε εγκαλέσω ή να σε βάλω στην θέση σου. Αλλά να σου δώσω μια άλλη οπτική επί του θέματος.
Και, ως φαίνεται, δεν κατάλαβα τα κίνητρά σου, διότι δεν έχω διαβάσει ολο το νήμα, ούτε όλες τις απαντήσεις, δικές σου ή άλλων.

Αν και σε νόμισα κάπως μικρότερο, δεν μου χάλασες καμιά εικόνα.
Έχοντας μπει στα 71, το να πλησιάζει κάποιος τα 60, είναι παλικάρι για εμένα... :)

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 28 Μαρ 2021, 16:22

Εγώ πάντως ξαναλέω για αυτό που σε "στοίχειωσε" κακώς το είδες σαν ψυχαναγκασμό. Το λογικό ήταν να πας να πάρεις άλλη χαρτοπετσέτα εφόσον ήθελες να καθαρίσεις κάτι και αυτή που είχες δεν ήταν πλέον κατάλληλη. Σαφώς και να δεις ειδικό όπως σου έχουν συστήσει και εδώ μέσα αλλά γιατί γενικά δίνεις τόση μεγάλη σημασία στο τι κάνεις αν πρέπει ή όχι; εννοώ όπως στο άλλο παράδειγμα που γύρισες να πάρεις τα σκουπίδια και καθάρισες όλο το σπίτι. Γιατί σε ζοριζει ψυχολογικά αυτό που έκανες ;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20386
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 28 Μαρ 2021, 16:28

Νομιζω φίλε ότι δεν κάνεις ανακύκλωση.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

- Casper -

Re: ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 28 Μαρ 2021, 16:35

Λοξίας έγραψε:
28 Μαρ 2021, 15:38

Από την άλλη, αν εσύ θεωρείς ότι μπορείς να προσφέρεις κάποια συμβουλή σε κάποιον που δημοσιεύει ένα σχετικά σοβαρό ψυχολογικού του πρόβλημα στο ίντερνετ, σε παρακαλώ ξανασκέψου το.
Αν δεν είσαι ειδικός, θα του δώσεις 100% λάθος συμβουλή.
Μην είσαι απόλυτος. Εμένα το φόρουμ (και γενικά το ίντερνετ) πριν κάποια χρόνια με ώθησε στο να ζητήσω βοήθεια από ειδικό. Μπορεί να μην το διαχειρίστηκα με τον σωστό τρόπο που λες, επειδή άνθρωπος είμαι και έχω τον δικό μου χαρακτήρα και προβληματικότητα, αλλά τουλάχιστον έγινε. Αυτά.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 28 Μαρ 2021, 16:43

- Casper - έγραψε:
28 Μαρ 2021, 16:35
Λοξίας έγραψε:
28 Μαρ 2021, 15:38

Από την άλλη, αν εσύ θεωρείς ότι μπορείς να προσφέρεις κάποια συμβουλή σε κάποιον που δημοσιεύει ένα σχετικά σοβαρό ψυχολογικού του πρόβλημα στο ίντερνετ, σε παρακαλώ ξανασκέψου το.
Αν δεν είσαι ειδικός, θα του δώσεις 100% λάθος συμβουλή.
Μην είσαι απόλυτος. Εμένα το φόρουμ (και γενικά το ίντερνετ) πριν κάποια χρόνια με ώθησε στο να ζητήσω βοήθεια από ειδικό. Μπορεί να μην το διαχειρίστηκα με τον σωστό τρόπο που λες, επειδή άνθρωπος είμαι και έχω τον δικό μου χαρακτήρα και προβληματικότητα, αλλά τουλάχιστον έγινε. Αυτά.
Είσαι πολύ ωραία κοπέλα κορίτσι μου , μη βασίζεσαι στη γνώμη των άλλων και ειδικά σε φόρα, όπου καθένας μπορεί να βγάζει τον χειρότερο του εαυτό.
Να σταθείς στα πόδια σου -όλοι έχουμε περάσει απ' αυτό το στάδιο της κατάθλιψης και μιζέριας- και θα τα καταφέρεις. :wave:

- Casper -

Re: ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 28 Μαρ 2021, 16:46

Στύγιος έγραψε:
28 Μαρ 2021, 16:43
- Casper - έγραψε:
28 Μαρ 2021, 16:35
Λοξίας έγραψε:
28 Μαρ 2021, 15:38

Από την άλλη, αν εσύ θεωρείς ότι μπορείς να προσφέρεις κάποια συμβουλή σε κάποιον που δημοσιεύει ένα σχετικά σοβαρό ψυχολογικού του πρόβλημα στο ίντερνετ, σε παρακαλώ ξανασκέψου το.
Αν δεν είσαι ειδικός, θα του δώσεις 100% λάθος συμβουλή.
Μην είσαι απόλυτος. Εμένα το φόρουμ (και γενικά το ίντερνετ) πριν κάποια χρόνια με ώθησε στο να ζητήσω βοήθεια από ειδικό. Μπορεί να μην το διαχειρίστηκα με τον σωστό τρόπο που λες, επειδή άνθρωπος είμαι και έχω τον δικό μου χαρακτήρα και προβληματικότητα, αλλά τουλάχιστον έγινε. Αυτά.
Είσαι πολύ ωραία κοπέλα κορίτσι μου , μη βασίζεσαι στη γνώμη των άλλων και ειδικά σε φόρα, όπου καθένας μπορεί να βγάζει τον χειρότερο του εαυτό.
Να σταθείς στα πόδια σου -όλοι έχουμε περάσει απ' αυτό το στάδιο της κατάθλιψης και μιζέριας- και θα τα καταφέρεις. :wave:
Δεν λέω για τώρα αλλά πριν χρόνια, τώρα καλά είμαι :lol: για πριν χρόνια λέω. Και ναι υπήρχαν και άπειρα τρολλαρίσματα. Πάντα θα υπάρχουν, στο ίντερνετ βρισκόμαστε. Κάποιες φορές ανάλογα και με τον χαρακτήρα μπορεί και να βοηθήσουν - όχι πάντα βέβαια και όχι σε όλες τις φάσεις. Μάλιστα κάποιες φορές η προσπάθεια κάποιων να βοηθήσουν έστω με τον πιο μικρό τρόπο που μπορούν κάποιον εντελώς άγνωστο, είναι συγκινητική.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών