Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Γενιά της Αμαρτίας
Δημοσιεύσεις: 9229
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 23:03
Phorum.gr user: Γενιά των 700
Τοποθεσία: Εμπροσθοφυλακή.

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αμαρτίας » 05 Νοέμ 2020, 18:06

- Casper - έγραψε:
05 Νοέμ 2020, 17:55
Είδα πως θα πηγαίναμε Αμερική (???) με μια φίλη μου και ότι η πτήση ήταν 7.5 ώρες. Ενώ είναι λίγες για Αμερική, εμένα στο όνειρο μου φάνηκαν πάρα πολλές, πανικοβλήθηκα και είπα στην φίλη μου πως ούτε με ηρεμιστικό δεν πρόκειται να μπω σε εκείνο το κουτί (το αεροπλάνο εννοούσα) για τόσες ώρες. * Μετά ξαφνικά βρεθήκαμε σε μια τιρκουάζ θάλασσα που έμοιαζε με της Καραϊβικής, με πολλά δέντρα και μαγευτικά τοπία.


*Σήμερα μου ζήτησε η μάνα μου να την πάω για μαγνητική, και για να την αντέξει θα πάρει ζάναξ. Την πρώτη φορά που πήγαμε βγήκε μόλις είδε το μηχάνημα. Της είπα το όνειρο και το σύνδεσε. :lol:
Πέρασες την άβυσσο του ασυνείδητου και βρέθηκες στην αιώνια ευχαρίστηση. Έχεις να φέρεις το δώρο στους δικούς σου ανθρώπους. Μπορώ να πω κι άλλα.
Έτσι πρέπει να γίνει, έτσι θα γίνει.

- Casper -

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 05 Νοέμ 2020, 18:37

Γενιά της Αμαρτίας έγραψε:
05 Νοέμ 2020, 18:06
- Casper - έγραψε:
05 Νοέμ 2020, 17:55
Είδα πως θα πηγαίναμε Αμερική (???) με μια φίλη μου και ότι η πτήση ήταν 7.5 ώρες. Ενώ είναι λίγες για Αμερική, εμένα στο όνειρο μου φάνηκαν πάρα πολλές, πανικοβλήθηκα και είπα στην φίλη μου πως ούτε με ηρεμιστικό δεν πρόκειται να μπω σε εκείνο το κουτί (το αεροπλάνο εννοούσα) για τόσες ώρες. * Μετά ξαφνικά βρεθήκαμε σε μια τιρκουάζ θάλασσα που έμοιαζε με της Καραϊβικής, με πολλά δέντρα και μαγευτικά τοπία.


*Σήμερα μου ζήτησε η μάνα μου να την πάω για μαγνητική, και για να την αντέξει θα πάρει ζάναξ. Την πρώτη φορά που πήγαμε βγήκε μόλις είδε το μηχάνημα. Της είπα το όνειρο και το σύνδεσε. :lol:
Πέρασες την άβυσσο του ασυνείδητου και βρέθηκες στην αιώνια ευχαρίστηση. Έχεις να φέρεις το δώρο στους δικούς σου ανθρώπους. Μπορώ να πω κι άλλα.
Δεν κατάλαβα τίποτα. Ξηγήσου :lol:

- Casper -

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 08 Νοέμ 2020, 00:47

- Casper - έγραψε:
02 Νοέμ 2020, 18:54
Είδα πως μου έκαναν τεστ κορονοϊού, βγήκε θετικό και με έστειλαν σε ένα ξενοδοχείο στις Πλάτρες σε απομόνωση. :fp:
Αυτή την φορά μου το έδωσαν για να το κάνω μόνη μου. Ίσα που το έβαλα στην μύτη, τους το έδωσα πίσω και βγήκε πάλι θετικό. Μετά δεν θυμάμαι τι έγινε.

Δεν ξέρω τι σκατά συμβαίνει γιατί δεν έχω νοσοφοβία. Απλά φοβάμαι μην κολλήσω για να μην το μεταδώσω αλλού και μου έχει γίνει εφιάλτης :-?

- Casper -

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 08 Νοέμ 2020, 18:40

Ειδα πως πεθαναν με την σειρα ολα μου τα ζωα και ξυπνησα αναστατωμενη. Επισης το καθε ζωο αντιστοιχουσε σε μια μεταβλητη για συστημα εξισωσεων που επρεπε να λυσω. Αυτα ειναι.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 09 Νοέμ 2020, 18:44

Έβλεπα ότι κάπου ήμουν με κάποιον άντρα. Δεν είδα ποιον. Σαν να ειμασταν πάνω σε σύννεφα. Και ξαφνικά αρχίσαμε να πέφτουμε αλλά αυτά δεν ήταν σύννεφα ήταν χιόνι και δεν μπορούσα να πάρω αναπνοή και εσκαβα με τα χέρια μου να βγω κάτω, ένιωθα σαν να ήμουν στο βυθό σε νερό και προσπαθούσα να βγω στην επιφάνεια . Αλλά εδώ πήγαινα προς τα κάτω. Τα κατάφερα και βγήκα στο τέρμα και ήταν σαν να είχε κενό εκεί και ανεπνεα κανονικά αλλά από πάνω μου ήταν χιόνι και μου είπε αυτός ο άντρας ωραία είναι σαν ιγκλου.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
1451
Δημοσιεύσεις: 1914
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 10:46
Phorum.gr user: Nikos1451
Τοποθεσία: Ελλάδα

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 1451 » 09 Νοέμ 2020, 19:06

Μια μαύρη γάτα ήρθε να παίξει μαζί μου. Κάθε φορά που προσπαθούσα να τη χαϊδέψω με δάγκωνε αλλά δεν έφευγε και συνέχιζε να παίζει μαζί μου.

- Casper -

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 10 Νοέμ 2020, 13:34

Είδα πως είπα όλα όσα θέλω να πω εδώ και καιρό και τα κρατάω μέσα μου για να μην γίνει μακελειό. Αυτή την φορά όμως, με όσα ακούω καθημερινά και όσο δεν σταματούν να μας γεμίζουν δηλητήριο και να ασχολούνται, δεν γλυτώνει κανείς.-

Ξεπεράστηκαν προ πολλού τα όρια. Το όνειρο ήταν σημάδι για το ξέσπασμα που ακολουθεί.

the comet the course the tail

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 10 Νοέμ 2020, 13:42

Naida έγραψε:
09 Νοέμ 2020, 18:44
Έβλεπα ότι κάπου ήμουν με κάποιον άντρα. Δεν είδα ποιον. Σαν να ειμασταν πάνω σε σύννεφα. Και ξαφνικά αρχίσαμε να πέφτουμε αλλά αυτά δεν ήταν σύννεφα ήταν χιόνι και δεν μπορούσα να πάρω αναπνοή και εσκαβα με τα χέρια μου να βγω κάτω, ένιωθα σαν να ήμουν στο βυθό σε νερό και προσπαθούσα να βγω στην επιφάνεια . Αλλά εδώ πήγαινα προς τα κάτω. Τα κατάφερα και βγήκα στο τέρμα και ήταν σαν να είχε κενό εκεί και ανεπνεα κανονικά αλλά από πάνω μου ήταν χιόνι και μου είπε αυτός ο άντρας ωραία είναι σαν ιγκλου.
με κάποιον άντρα πάγωσε η σχέση σου. το "ιγκλού", είναι αναφορά στα έθιμα των εσκιμώων που σχετίζονται με τις γυναίκες τους και τους φιλοξενούμενούς τους.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 10 Νοέμ 2020, 13:51

the comet the course the tail έγραψε:
10 Νοέμ 2020, 13:42
Naida έγραψε:
09 Νοέμ 2020, 18:44
Έβλεπα ότι κάπου ήμουν με κάποιον άντρα. Δεν είδα ποιον. Σαν να ειμασταν πάνω σε σύννεφα. Και ξαφνικά αρχίσαμε να πέφτουμε αλλά αυτά δεν ήταν σύννεφα ήταν χιόνι και δεν μπορούσα να πάρω αναπνοή και εσκαβα με τα χέρια μου να βγω κάτω, ένιωθα σαν να ήμουν στο βυθό σε νερό και προσπαθούσα να βγω στην επιφάνεια . Αλλά εδώ πήγαινα προς τα κάτω. Τα κατάφερα και βγήκα στο τέρμα και ήταν σαν να είχε κενό εκεί και ανεπνεα κανονικά αλλά από πάνω μου ήταν χιόνι και μου είπε αυτός ο άντρας ωραία είναι σαν ιγκλου.
με κάποιον άντρα πάγωσε η σχέση σου. το "ιγκλού", είναι αναφορά στα έθιμα των εσκιμώων που σχετίζονται με τις γυναίκες τους και τους φιλοξενούμενούς τους.
Ισχύει. Πάγωσε η σχέση μου με κάποιον. Τι έθιμο έχουν;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

the comet the course the tail

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 10 Νοέμ 2020, 13:52

Naida έγραψε:
10 Νοέμ 2020, 13:51
the comet the course the tail έγραψε:
10 Νοέμ 2020, 13:42
Naida έγραψε:
09 Νοέμ 2020, 18:44
Έβλεπα ότι κάπου ήμουν με κάποιον άντρα. Δεν είδα ποιον. Σαν να ειμασταν πάνω σε σύννεφα. Και ξαφνικά αρχίσαμε να πέφτουμε αλλά αυτά δεν ήταν σύννεφα ήταν χιόνι και δεν μπορούσα να πάρω αναπνοή και εσκαβα με τα χέρια μου να βγω κάτω, ένιωθα σαν να ήμουν στο βυθό σε νερό και προσπαθούσα να βγω στην επιφάνεια . Αλλά εδώ πήγαινα προς τα κάτω. Τα κατάφερα και βγήκα στο τέρμα και ήταν σαν να είχε κενό εκεί και ανεπνεα κανονικά αλλά από πάνω μου ήταν χιόνι και μου είπε αυτός ο άντρας ωραία είναι σαν ιγκλου.
με κάποιον άντρα πάγωσε η σχέση σου. το "ιγκλού", είναι αναφορά στα έθιμα των εσκιμώων που σχετίζονται με τις γυναίκες τους και τους φιλοξενούμενούς τους.
Ισχύει. Πάγωσε η σχέση μου με κάποιον. Τι έθιμο έχουν;
την απαφτώνει ο φιλοξενούμενος :-?

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 10 Νοέμ 2020, 13:54

the comet the course the tail έγραψε:
10 Νοέμ 2020, 13:52
Naida έγραψε:
10 Νοέμ 2020, 13:51
the comet the course the tail έγραψε:
10 Νοέμ 2020, 13:42


με κάποιον άντρα πάγωσε η σχέση σου. το "ιγκλού", είναι αναφορά στα έθιμα των εσκιμώων που σχετίζονται με τις γυναίκες τους και τους φιλοξενούμενούς τους.
Ισχύει. Πάγωσε η σχέση μου με κάποιον. Τι έθιμο έχουν;
την απαφτώνει ο φιλοξενούμενος :-?
Αυτό το όνειρο το είδα χθες :-?
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

the comet the course the tail

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 10 Νοέμ 2020, 13:54

- Casper - έγραψε:
10 Νοέμ 2020, 13:34
Είδα πως είπα όλα όσα θέλω να πω εδώ και καιρό και τα κρατάω μέσα μου για να μην γίνει μακελειό. Αυτή την φορά όμως, με όσα ακούω καθημερινά και όσο δεν σταματούν να μας γεμίζουν δηλητήριο και να ασχολούνται, δεν γλυτώνει κανείς.-

Ξεπεράστηκαν προ πολλού τα όρια. Το όνειρο ήταν σημάδι για το ξέσπασμα που ακολουθεί.
να περιμένουμε κι εδώ κάποιο ξέσπασμα; :c040:

the comet the course the tail

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 10 Νοέμ 2020, 13:55

Naida έγραψε:
10 Νοέμ 2020, 13:54
the comet the course the tail έγραψε:
10 Νοέμ 2020, 13:52
Naida έγραψε:
10 Νοέμ 2020, 13:51


Ισχύει. Πάγωσε η σχέση μου με κάποιον. Τι έθιμο έχουν;
την απαφτώνει ο φιλοξενούμενος :-?
Αυτό το όνειρο το είδα χθες :-?
δλδ; σε απάφτωσε χθες κανείς; :102:

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 10 Νοέμ 2020, 13:56

the comet the course the tail έγραψε:
10 Νοέμ 2020, 13:55
Naida έγραψε:
10 Νοέμ 2020, 13:54
the comet the course the tail έγραψε:
10 Νοέμ 2020, 13:52


την απαφτώνει ο φιλοξενούμενος :-?
Αυτό το όνειρο το είδα χθες :-?
δλδ; σε απάφτωσε χθες κανείς; :102:
Αυτό έβλεπα :-?
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

the comet the course the tail

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 10 Νοέμ 2020, 13:59

Naida έγραψε:
10 Νοέμ 2020, 13:56
the comet the course the tail έγραψε:
10 Νοέμ 2020, 13:55
Naida έγραψε:
10 Νοέμ 2020, 13:54


Αυτό το όνειρο το είδα χθες :-?
δλδ; σε απάφτωσε χθες κανείς; :102:
Αυτό έβλεπα :-?
ήταν καλά; :102:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών