Νάρκωση

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24727
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Νάρκωση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 20 Δεκ 2023, 22:48

Kappa έγραψε:
16 Δεκ 2023, 14:28
Chilloutbuddy έγραψε:
16 Δεκ 2023, 14:07
Κάπα κανα μπάφο πίνεις; Αν δεν πίνεις να ξεκινήσεις άμεσα.
Παίρνω ζαναξ πού και πού, μπαφος δεν ξερω αν θα με βοηθήσει, έχω διαβάσει ότι μπορεί να σε αγχωσει παραπάνω.
Αλήθεια είναι.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24727
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Νάρκωση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 20 Δεκ 2023, 22:48

ε... μου έχει πει ένας φίλος μου δηλαδή.

Kappa
Δημοσιεύσεις: 1418
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2020, 21:20

Re: Νάρκωση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kappa » 20 Δεκ 2023, 22:50

Και άρρωστο εκτός των άλλων. Αλλά έστω, βάζω την απόδειξη της κλινικής και επιμένει στο ίδιο τροπάριο. Δηλαδή θα φτάσει να πει ότι πήγα και πλήρωσα την κλινική απλώς για να "τρολαρω". Θέλω να πιστευω οτι μιλάω με ενήλικα άτομα. Δηλαδή καταντά γελοίο.

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9647
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Νάρκωση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 20 Δεκ 2023, 23:04

foscilis έγραψε:
20 Δεκ 2023, 22:48
Kappa έγραψε:
16 Δεκ 2023, 14:28
Chilloutbuddy έγραψε:
16 Δεκ 2023, 14:07
Κάπα κανα μπάφο πίνεις; Αν δεν πίνεις να ξεκινήσεις άμεσα.
Παίρνω ζαναξ πού και πού, μπαφος δεν ξερω αν θα με βοηθήσει, έχω διαβάσει ότι μπορεί να σε αγχωσει παραπάνω.
Αλήθεια είναι.
+Ταχυκαρδίες + κρίση πανικού.
Δεν ξανακανα.
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24727
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Νάρκωση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 20 Δεκ 2023, 23:14

Bazoomba έγραψε:
20 Δεκ 2023, 23:04
foscilis έγραψε:
20 Δεκ 2023, 22:48
Kappa έγραψε:
16 Δεκ 2023, 14:28


Παίρνω ζαναξ πού και πού, μπαφος δεν ξερω αν θα με βοηθήσει, έχω διαβάσει ότι μπορεί να σε αγχωσει παραπάνω.
Αλήθεια είναι.
+Ταχυκαρδίες + κρίση πανικού.
Δεν ξανακανα.
εντάξει μπορούσες απλά να φας ένα παγωτάκι

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8208
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Νάρκωση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 20 Δεκ 2023, 23:44

foscilis έγραψε:
20 Δεκ 2023, 23:14
Bazoomba έγραψε:
20 Δεκ 2023, 23:04
foscilis έγραψε:
20 Δεκ 2023, 22:48


Αλήθεια είναι.
+Ταχυκαρδίες + κρίση πανικού.
Δεν ξανακανα.
εντάξει μπορούσες απλά να φας ένα παγωτάκι

.

Η χρήση παραισθησιογόνων σε όλες τις κουλτούρες γινόταν για να σου βγάλει στήν επιφάνεια φοβίες.....

Με τη λογική ότι όταν ξαναβιώνεις τις φοβίες σου τότε σου δίνεται και μια ευκαιρία να τις ξεπεράσεις.....

Το παγωτό βοηθάει σίγουρα.....

.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6873
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Νάρκωση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 20 Δεκ 2023, 23:54

Kappa έγραψε:
20 Δεκ 2023, 22:42
Πω ,ημουν απολυτα βέβαιος οτι δεν θα ειχες τα @@ να πεις οτι εκανες λαθος.

Ναι,δεν τεκμηριώνει ότι μπήκα στην κλινική για την επεμβαση, έτσι για την πλάκα μου έκανα εισαγωγή στην κλινικη την ιδια ημερομηνια που "τρολαρω" οτι εκανα την επεμβαση :roll: Μα καλα, δεν ντρεπεσαι; Θα επεμβει καποιος διαχειριστης εστω;
Τα στοιχεία του πολυποδα προφανώς δεν τα έχω ακόμα, περιμένω να με καλέσει ο γιατρός να πάω για τα αποτελέσματα. Αλλά εννοείται πως δεν θα βγάλω τίποτα ονλαιν, είναι ευαίσθητο προσωπικό θέμα και ακόμα δεν ξέρω καν αν είναι κάτι καρκινικό,πιστεύεις ότι εχω την όρεξη να ασχολούμαι με τις εμμονες σου;
Ήμουν σίγουρος ότι δεν θα είχες την αξιοπρέπεια να παραδεχτείς ότι είσαι ένας εθισμένος χρήστης που φαντασιωνεται ξεμπροστιασματα.
Επειδή εσύ θεωρησες οτι έφαγα γουρουνοπουλο και ποσταρες ένα εντελώς άσχετο δικό σου χαρτί :D

Παρακαλώ πολύ όμως, να μην ξανακάνεις σπαμ στο θεμα μου. Καταντά εμμονή και ντροπιαζεσαι από ένα σημείο και μετα. Είπαμε, κάποιοι έχουμε όντως ένα άγχος υγείας. Απέκτησε τσιπα και σεβασου το και ξέσπασε τα λουζερ συμπλεγματα σου αλλού.
Ξαναγράφω, επειδή αυτό το ψέμα ή/και υπεκφυγή το έχεις γράψει 4-5 φορές...όπως εδώ...
Kappa έγραψε:
17 Δεκ 2023, 05:55
{...}Σε καθε περιπτωση, είδες πουθενά να λέω ότι τρώω φακές ή στιφάδο; {...}
Kappa έγραψε:
17 Δεκ 2023, 17:03
{...}Ουτε ξερεις τι εφαγα ουτε σε τι ποσοτητα.{...}
Πουθενά δεν είπα ή θεώρησα ότι έφαγες γουρουνόπουλο και φυσικά ξέρω τι έφαγες...
αφού ΕΣΥ το έγραψες...
Και έγραψα αυτό το ποστ εκφράζοντας έκπληξη που μετά πό εκτομή μεγάλου πολύποδα, ο γιατρός δεν σου έδωσε πολύ ελαφρά διατροφή και σου επέτρεψε να τρως πίστες (που είναι το ίδιο βαριές με το γουρουνόπουλο).
Αλλά εσύ πήρες φωτιά...ε, κάτι θα ξέρεις.

Οπότε, άσε τις κλάψες και την επίκληση στο συναίσθημα...

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6873
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Νάρκωση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 20 Δεκ 2023, 23:58

νύχτα έγραψε:
20 Δεκ 2023, 22:47
Λοξίας έγραψε:
20 Δεκ 2023, 21:31
Kappa έγραψε:
20 Δεκ 2023, 16:03
Με κουράζουν οι βλακείες ηλιθιων. Για να τελειώνουμε:

https://i.postimg.cc/Tws0rJPS/ry.jpg

Περιμένω να έχεις την τσιπα να μην ξαναγράψεις στο τοπικ μου όταν εκφράζω ανησυχίες για θέμα υγείας και έχω ακόμα το άγχος της βιοψιας.
Ναι...τι ακριβώς είναι αυτό που έβαλες;
Μιας και αποφάσισες να δώσεις κάποια στοιχεία (όχι ονόματα ή άλλες λεπτομέρειες που μπορεί να σε ταυτοποιήσουν), τουλάχιστον κάνε το σωστά. Δεν δείχνεις για τόσο χαζός ώστε να μην καταλαβαίνεις πως αυτό που έβαλες δεν τεκμηριώνει απολύτως τίποτε από όσα έλεγες.

Τέσπα, δεν χρειάζεται να ασχοληθώ άλλο με εσένα...
Καταλαβαίνεις.
τώρα, για να λέμε και του στραβού το δίκιο, δεν είναι κάπως παράλογο
να ζητάμε τέτοιου είδους αποδείξεις από έναν αγνωστο σ ένα φόρουμ;
Ναι, φυσικά και είναι υπερβολή τέτοιο αίτημα.
Αλλά σε μία ανάρτηση οπως αυτή, δεν περίμενα τέτοια αντίδραση. Οπότε, φέρθηκα ανάλογα.

Kappa
Δημοσιεύσεις: 1418
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2020, 21:20

Re: Νάρκωση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kappa » 21 Δεκ 2023, 08:59

Ποια επίκληση στο συναίσθημα καημένε κλοουν; :lol: Σου ποσταρα απόδειξη κλινικής. Μεγαλυτερο πειστήριο είναι το δικό μου παρά αυτό που ποσταρες εσύ. Αλλά ΔΕΝ ΈΧΩ χαρτι διαστασεων πολυποδα, τι να κανουμε; Μπορει να μου το δώσουν όταν βγουν τα αποτελέσματα, προς το παρόν δεν μου είπαν καν ακριβή εκατοστά. Να τους μηνυσω λες ; :roll:
Εκανα εισαγωγη σε κλινικη την ημερα που "τρολαρω" οτι εκανα την επεμβαση και δεν εχεις ακομα τα @@ να παραδεχτεις οτι εισαι παπαρας. Γιατί άραγε εκανα εισαγωγη σε κλινικη αν όχι για να κάνω την επεμβαση που αγχωνομουν; Πωπω, εισαι πολυ εξυπνος, Κλουζώ της συμφοράς :lol:
Σου απάντησα ήδη ότι η πίτσα ήταν μαργαριτα και μικρη και δεν την εφαγα καν ολη. Αρα οχι, δεν εφαγα "πιτσες" οπως παραπληνητικα επιμενεις οτι εκανα. Τα κομμάτια που εφαγα οχι,δεν με πειραξαν. Γενικά η ανάρρωση μου πάει καλά εκτός από ένα ελαφρύ πρήξιμο που έχω ακομα και θα παω σημερα να με δει ο γιατρος μου (αν θες φωτογραφιες και απο το ιατρειο πες μας ε, μην παραλειψεις)

Ευτυχώς ενεργούμαι κιόλας. Επίσης ξεχάστηκα πριν μερικές μέρες και σηκωσα δέκα κιλά για μερικά βήματα (να βάλω κάτι ψώνια στο σπιτι) αλλά δεν έπαθα τίποτα (δεν θα το ξανακάνω ωστόσο γιατί ένιωσα ένα τραβηγμα)


Ισως ,αν είσαι πάνω από 10 χρόνων είναι καλό να καταλάβεις πως φυσικά και υπάρχουν κάποια στάνταρ πράγματα στην ιατρική αλλά εξαρτώνται από τον εκάστοτε ασθενη. Προφανώς αποφεύγω τα βαριά πράγματα ΑΚΟΜΑ μάλιστα γιατί με έχει χτυπήσει σε δυσπεψία όλο αυτό, επειδή έχω και χρόνια παλινδρομηση και έχω περάσει ΣΟΒΑΡΗ οισοφαγιτιδα. Ξέρω τι πρέπει να φάω και πώς για να μην με πειράξει. Εσύ ήρθες εδώ μέσα, ποσταρες κάτι εντελώς άσχετο και επιμένεις σε αυτό χωρίς κανένα στοιχείο γιατί δεν έχεις στοιχειώδη αξιοπρέπεια.
Ούτε ράμματα εχω όπως ισχυριστηκες και για αυτό "τρολαρω ". Αντί να βγάζεις σαν καραγκιόζης ιατρικά σου στοιχεία στο φόρουμ, σκέψου να πας σε ψυχιατρο και βάλε μας τη γνωμάτευση που θα σου δώσει γιατί από ένα σημείο και μετα είναι άρνηση πραγνατικοτητας .

Αλλά έστω, είσαι αναξιοπρεπης καραγκιοζης, με ενοχλεις ενω εχω θεμα υγειας, το είπες μια το είπες δύο, σου έδωσα στοιχεία που παράλογα ζητάς, γιατί επιμένεις λες και εισαι δέκα χρόνων να λες τα ίδια και τα ίδια σαν γκομενα που μου τριβεται στην πιτσα;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Kappa την 21 Δεκ 2023, 09:25, έχει επεξεργασθεί 15 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11828
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Νάρκωση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 21 Δεκ 2023, 09:01

σπουδαία η δεύτερη σεζόν, δεν το περίμενα
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 2189
Εγγραφή: 24 Σεπ 2019, 15:07

Re: Νάρκωση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ » 21 Δεκ 2023, 20:33

Λοξία είσαι από τις συμπάθειές μου και γενικά προσυπογράφω την πλειονότητα των όσων γράφεις.
Εδώ έχω την αίσθηση ότι είσαι φάουλ.
Ξανασκέψου το :smt023
Από την αποπλανητική έλξη στον σημειωτικό τυχοδιωκτισμό μια αμφίκρημνη παλινδρομία

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6873
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Νάρκωση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 21 Δεκ 2023, 21:40

...

Άβαταρ μέλους
student
Δημοσιεύσεις: 3419
Εγγραφή: 22 Μαρ 2023, 13:04

Re: Νάρκωση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από student » 22 Δεκ 2023, 00:57

Λοξίας έγραψε:
21 Δεκ 2023, 21:40
...
γμτο, ήθελα να το είχα προλάβει :003:
Perception is reality...

Άβαταρ μέλους
Πλέριος
Δημοσιεύσεις: 1737
Εγγραφή: 29 Οκτ 2022, 21:15
Phorum.gr user: aytos

Re: Νάρκωση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πλέριος » 22 Δεκ 2023, 08:12

Λοξια μιας κι εχω περασει απο την φαση του νεαρου, εννοω την προσπαθεια διαπομπευσης απο αλλα μελη για αναλογο θεμα

απλα ζητα μια συγνωμη

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6873
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Νάρκωση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 22 Δεκ 2023, 10:52

Πλέριος έγραψε:
22 Δεκ 2023, 08:12
Λοξια μιας κι εχω περασει απο την φαση του νεαρου, εννοω την προσπαθεια διαπομπευσης απο αλλα μελη για αναλογο θεμα

απλα ζητα μια συγνωμη
Δεν ζορίζομαι να ζητήσω συγγνώμη αν έχω κάνει λάθος.
Απλώς, θεώρησα πως "γράφει" νέο σενάριο μιας και το παλιό με την γκόμενα που τον φτύνει για άλλον και αυτός απελπισμένος ζητάει βοήθεια από το φόρουμ, έχει φτάσει στο τέλος του.

Και αφού διατείνεται πως όντως λέει αλήθεια και κάποια μέλη θεωρούν πως έχω κάνει φάολ, τότε ζητώ συγγνώμη που δεν έδωσα την δέουσα προσοχή, δεν αντιλήφθηκα την αλήθεια και τον προγκάρισα.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών