Ομοιοπαθητική = Απάτη

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30218
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Ομοιοπαθητική = Απάτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 19 Οκτ 2018, 22:15

Ερμής έγραψε:
19 Οκτ 2018, 11:25
σου έχω καλύτερο.

http://www.orgonodrome.gr/product/nemesis

Να σου πω ομως την μαύρη μου αλήθεια, γιατί πρέπει να κυνηγάμε αυτούς που πουλάνε και όχι αυτούς που αγοράζουν, θεωρείς οτι έχουν μικρότερη ευθύνη;
η ελπίδα όταν αφορά την υγεία είναι τεράστιο πράγμα.

ΥΓ : Ριτζέρι αφήνω ασχολίαστη την νέα προσπάθειά σου.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Σαρακατσανος
Δημοσιεύσεις: 865
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 17:22

Re: Ομοιοπαθητική = Απάτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σαρακατσανος » 20 Οκτ 2018, 10:31

ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
18 Οκτ 2018, 15:51


Ο Νandros οχι ...μπζζζζζ
Επαναλαμβανόμενη σύμπτωση , πόσο σύμπτωση να είναι πχια; Πάλι (boring) προσφυγή σε αμυντικούς μηχανισμους προβολής και άρνησης και τίποτα για την ουσία.
Μιλάς εσύ για εμπάθεια , όταν παραδέχεσαι ότι μόνο ο Νάνδρος δεν έχει δικαίωμα να τους αποκαλέσει απατεώνες. Ριλι ναου, ντουντ;
Στο προκείμενο: Δεν πρόκειται για γνωμάτευση , είναι απόφαση θεσμικού οργάνου του Κράτους (με ΦΕΚ, capisci? ) με 31 μέλη , τα ακόλουθα
SpoilerShow
ΜΕΛΗ ΚΕΝΤΡΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ (Κε.Σ.Υ)
Ορισμός μελών του Κεντρικού Συμβουλίου Υγείας σύμφωνα ε την αριθ. Πρωτ. Α1β/Γ.Π.οικ.: 4630/12-02-2016 Υπουργική Απόφαση:

1. ΒΛΑΣΤΑΡΑΚΟ ΜΙΧΑΗΛ, Ω.Ρ.Λ., Πρόεδρο του Πανελληνίου Ιατρικού Συλλόγου (Π.Ι.Σ.), ως τακτικό εκπρόσωπο του Π.Ι.Σ., με αναπληρωτή τον ΚΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟ, Χειρουργό – Β΄ Αντιπρόεδρο του Π.Ι.Σ.

2. ΠΑΓΩΝΗ ΜΑΤΙΝΑ, Παθολόγο – Πρόεδρο του Ανώτατου Πειθαρχικού Συμβουλίου Ιατρών, ως τακτικό εκπρόσωπο του Π.Ι.Σ., με αναπληρωτή τον ΡΟΚΑΔΑΚΗ ΓΡΗΓΟΡΙΟ, Οφθαλμίατρο – Μέλος Δ.Σ. του Π.Ι.Σ.

3. ΨΥΧΑΡΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ, Ορθοπεδικό – Μέλος του Δ.Σ. του Π.Ι.Σ., ως τακτικό εκπρόσωπο του Π.Ι.Σ., με αναπληρωτή τον ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗ ΒΛΑΔΙΜΗΡΟ, Χειρουργό – Ταμία του Π.Ι.Σ.

4. ΚΑΤΣΙΚΗ ΑΘΑΝΑΣΙΟ, Πρόεδρο της Εθνικής Οδοντιατρικής Ομοσπονδίας (Ε.Ο.Ο.), ως τακτικό εκπρόσωπο της Ε.Ο.Ο., με αναπληρωτή τον ΥΦΑΝΤΗ ΑΘΑΝΑΣΙΟ, Μέλος του Δ.Σ. της Ε.Ο.Ο. και Πρόεδρο του Οδοντιατρικού Συλλόγου Αττικής.

5. ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΗ ΑΘΑΝΑΣΙΟ, Μέλος του Δ.Σ. του Πανελληνίου Φαρμακευτικού Συλλόγου (Π.Φ.Σ.), ως τακτικό εκπρόσωπο του Π.Φ.Σ., με αναπληρωτή τον ΔΑΣΚΑΛΟΠΟΥΛΟ ΝΙΚΟΛΑΟ, Μέλος του Δ.Σ. του Π.Φ.Σ.

6. ΛΥΜΠΕΡΗ ΙΩΑΝΝΗ, Μέλος του Δ.Σ. της Κεντρικής Ένωσης Δήμων Ελλάδας και Δημοτικό Σύμβουλο Ήλιδας, ως τακτικό εκπρόσωπο της Κεντρικής Ένωσης Δήμων Ελλάδας (Κ.Ε.Δ.Ε.), με αναπληρωτή τον ΠΑΤΟΥΛΗ ΓΕΩΡΓΙΟ, Πρόεδρο της Κ.Ε.Δ.Ε. και Δήμαρχο Αμαρουσίου.

7. ΜΙΧΑΛΑΚΟ ΣΤΕΦΑΝΟ, Ιατρό, ως τακτικό εκπρόσωπο της Γενικής Συνομοσπονδίας Εργατών Ελλάδας (Γ.Σ.Ε.Ε.), ως τακτικό εκπρόσωπο της Γ.Σ.Ε.Ε., με αναπληρωτή τον ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟ ΘΕΟΔΩΡΟ, Ιατρό.

8. ΒΕΡΓΟΠΟΥΛΟ ΔΗΜΗΤΡΗ, Μέλος του Εποπτικού Συμβουλίου της Πανελλήνιας Συνομοσπονδίας Ενώσεων Αγροτικών Συνεταιρισμών (ΠΑΣΕΓΕΣ), ως τακτικό εκπρόσωπο της ΠΑΣΕΓΕΣ, με αναπληρωτή τον ΚΟΛΥΒΑ ΓΙΑΝΝΗ, Γενικό Διευθυντή της ΠΑΣΕΓΕΣ.

9. ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟ ΔΗΜΗΤΡΙΟ, Αντιπρόεδρο της Ευρωπαϊκής Ένωσης Βιοτεχνικών και Μικρομεσαίων Επιχειρήσεων, ως τακτικό εκπρόσωπο της Γενικής Συνομοσπονδίας Επαγγελματιών, Βιοτεχνών, Εμπόρων Ελλάδας (Γ.Σ.Ε.Β.Ε.Ε.), με αναπληρωτή τον ΚΟΡΜΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ, Ιατρό Χειρουργό.

10. ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ, Μέλος του Δ.Σ. της Ένωσης Περιφερειών Ελλάδας (ΕΝ.Π.Ε.) και Περιφερειακή Σύμβουλος Πελοποννήσου, ως τακτική εκπρόσωπο της ΕΝ.Π.Ε., με αναπληρωτή τον ΤΣΙΓΚΑ ΓΕΩΡΓΙΟ, Περιφερειακό Σύμβουλο Θεσσαλίας.

11. ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ, Καθηγητή του Τομέα Υγεία του Παιδιού της Εθνικής Σχολής Δημόσιας Υγείας (Ε.Σ.Δ.Υ.), ως τακτικό εκπρόσωπο της Ε.Σ.Δ.Υ., με αναπληρωτή τον ΝΤΟΥΝΙΑ ΓΕΩΡΓΙΟ, Επιμελητή του Τομέα Επαγγελματικής και Βιομηχανικής Υγιεινής της Ε.Σ.Δ.Υ.

12. ΚΑΦΕΤΖΟΠΟΥΛΟ ΕΥΑΓΓΕΛΟ, Νευρολόγο – Ψυχίατρο – Πρόεδρο του Δ.Σ. του Οργανισμού κατά των Ναρκωτικών (Ο.ΚΑ.ΝΑ.), με αναπληρωτή τον ΦΩΤΟΠΟΥΛΟ ΔΗΜΟ, Ψυχίατρο – Αντιπρόεδρο του Δ.Σ. του Ο.ΚΑ.ΝΑ.

13. ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟ – ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ, Μηχανικό Παραγωγής και Διοίκησης εκ του Τεχνικού Επιμελητηρίου Ελλάδας, ως τακτικό εκπρόσωπο των φορέων:
i. Τεχνικό Επιμελητήριο Ελλάδας
ii. Ένωση Ελλήνων Χημικών
iii. Πανελλήνια Ένωση Βιοεπιστημόνων
iv. Ένωση Ελλήνων Φυσικών

με αναπληρωτή τον ΛΕΓΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΙΟ, Αγρονόμο – Τοπογράφο Μηχανικό εκ του Τεχνικού Επιμελητηρίου Ελλάδας.

14. ΓΑΡΥΦΑΛΛΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ – ΑΝΑΣΤΑΣΙΟ, Καθηγητή Παθολογίας – Κλινικής Ανοσολογίας, Πρόεδρο του Τμήματος Ιατρικής του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, ως τακτικό εκπρόσωπο των Ιατρικών Τμημάτων των Α.Ε.Ι. της χώρας, με αναπληρωτή τον ΕΛΙΣΑΦ ΜΩΥΣΗ, Καθηγητή Παθολογίας του Τμήματος Ιατρικής του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων.

15. ΠΑΠΑΔΟΓΕΩΡΓΑΚΗ ΝΙΚΟΛΑΟ, Καθηγητής του Τμήματος Οδοντιατρικής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, ως τακτικό εκπρόσωπο των Οδοντιατρικών Τμημάτων των Α.Ε.Ι. της χώρας, με αναπληρωτή τον ΙΑΤΡΟΥ ΙΩΑΝΝΗ, Καθηγητή του Τμήματος Οδοντιατρικής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών.

16. ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ, Μέλος Δ.Ε.Π. του Τμήματος Φαρμακευτικής του Πανεπιστημίου Πατρών, ως τακτικό εκπρόσωπο των Φαρμακευτικών Τμημάτων των Α.Ε.Ι. της χώρας, με αναπληρωτή τον ΔΗΜΟΠΟΥΛΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ, Καθηγητή του Τμήματος Φαρμακευτικής του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης.

17. ΜΕΤΑΞΑΚΗ ΜΙΧΑΗΛ, Υπάλληλο του κλάδου ΠΕ Διοικητικού – Λογιστικού στο Γενικό Νοσοκομείο Αττικής «Σισμανόγλειο – Αμαλία Φλέμινγκ», ως τακτικό εκπρόσωπο της Ανώτατης Διοίκησης Ενώσεων Δημοσίων Υπηρεσιών (Α.Δ.Ε.Δ.Υ.), με αναπληρώτρια τη ΒΙΤΣΑ ΓΕΩΡΓΙΑ, Υπάλληλο του κλάδου ΤΕ Νοσηλευτικής στο Ειδικό Αντικαρκινικό Νοσοκομείο Πειραιά "ΜΕΤΑΞΑ".

18. ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ, Υπάλληλο του κλάδου ΤΕ Νοσηλευτικής – Τομεάρχη Νοσηλευτικής Υπηρεσίας στο Περιφερειακό Γενικό Νοσοκομείο Ελευσίνας «ΘΡΙΑΣΙΟ», ως τακτική εκπρόσωπο της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Εργαζομένων Δημόσιων Νοσοκομείων (Π.Ο.Ε.ΔΗ.Ν.), με αναπληρώτρια την ΣΙΑΝΤΟΥ ΌΛΓΑ, Υπάλληλο του κλάδου ΤΕ Νοσηλευτικής στο Γενικό Νοσοκομείο Παίδων «Η ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ».

19. ΣΑΛΟΥΡΟΥ ΜΑΡΙΑ, Υπάλληλο του κλάδου ΤΕ Νοσηλευτικής – Τομεάρχη Νοσηλευτικής Υπηρεσίας στο Γενικό Νοσοκομείο Αθηνών «ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ», ως τακτική εκπρόσωπο της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Εργαζομένων Δημόσιων Νοσοκομείων (Π.Ο.Ε.ΔΗ.Ν.), με αναπληρωτή τον ΚΩΣΤΟΡΡΙΖΟ ΆΡΗ, Υπάλληλο του κλάδου ΤΕ Νοσηλευτικής – Προϊστάμενο Αιμοδοσίας στο Νοσοκομείο Νοσημάτων Θώρακος Αθηνών «Η ΣΩΤΗΡΙΑ».

20. ΨΩΜΑ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟ, Σχη (ΥΙ), ως τακτικό εκπρόσωπο του Γενικού Επιτελείου Εθνικής Άμυνας, με αναπληρωτή τον ΚΑΤΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟ, Ανχη (ΥΙ) του Γενικού Επιτελείου Εθνικής Άμυνας.

21. ΔΑΝΙΗΛΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ, Προϊσταμένη της Διεύθυνσης Επαγγελματιών Υγείας του Υπουργείου Υγείας, με αναπληρώτρια την ΡΟΥΤΣΗ – ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ, Προϊσταμένη του τμήματος Εφαρμογής Πολιτικών Υγείας της Διεύθυνσης Στρατηγικού Σχεδιασμού του Υπουργείου Υγείας.

22. ΚΑΝΤΖΙΟΥ ΧΡΥΣΑΝΘΗ, Υπάλληλο του Τμήματος Οργάνωσης και Συλλογικών Οργάνων της Διεύθυνσης Διοικητικών Υπηρεσιών και Υποστήριξης, με αναπληρώτρια την ΝΤΑΠΑΝΤΑ ΔΙΟΝΥΣΙΑ, Προϊσταμένη του Τμήματος Οργάνωσης και Συλλογικών Οργάνων της Διεύθυνσης Διοικητικών Υπηρεσιών και Υποστήριξης.

23. ΚΑΛΑΜΑΤΙΑΝΟ ΔΙΟΝΥΣΙΟ - ΧΑΡΑΛΑΜΠΟ, Διοικητή του ΙΚΑ – ΕΤΑΜ, με αναπληρώτρια την ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ, Υποδιοικήτρια του ΙΚΑ – ΕΤΑΜ.

24. ΠΛΙΑΚΗ ΣΤΥΛΙΑΝΟ, Διοικητή του Οργανισμού Γεωργικών Ασφαλίσεων (Ο.Γ.Α.), με αναπληρωτή τον ΒΙΤΑΝΤΖΑΚΗ ΝΙΚΟΛΑΟ, Υποδιοικητή του Ο.Γ.Α.

25. ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ, Πρόεδρο του Εθνικού Οργανισμού Φαρμάκων (Ε.Ο.Φ.), με αναπληρώτρια την ΜΑΚΡΙΔΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ, Α΄ Αντιπρόεδρο του Ε.Ο.Φ.

26. ΜΑΡΚΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟ, Ενδοκρινολόγο – Καθηγητή Παθολογίας Ενδοκρινολογίας του Ιατρικού Τμήματος του Πανεπιστημίου Πατρών, με αναπληρωτή τον ΣΦΟΝΤΟΥΡΗ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟ, Ρευματολόγο – Επιστημονικό Υπεύθυνο του Ρευματολογικού Τμήματος του Γενικού Νοσοκομείου Αθηνών «Ο ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ – ΟΦΘΑΛΜΙΑΤΡΕΙΟ ΑΘΗΝΩΝ - ΠΟΛΥΚΛΙΝΙΚΗ».

27. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ – ΗΛΙΑΝΑ, Καθηγήτρια Βιοπαθολογίας Ανοσολογίας του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών – Διευθύντρια Βιοπαθολογικού Εργαστηρίου Αιγινήτειου Νοσοκομείου, με αναπληρωτή τον ΥΦΑΝΤΗ ΓΕΩΡΓΙΟ, Καρδιολόγο – Διευθυντή του Αιμοδυναμικού Τμήματος του Γενικού Νοσοκομείου Αθηνών «Ο ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ – ΟΦΘΑΛΜΙΑΤΡΕΙΟ ΑΘΗΝΩΝ - ΠΟΛΥΚΛΙΝΙΚΗ».

28. ΛΙΟΝΗ ΧΡΗΣΤΟ, Καθηγητή Γενικής Ιατρικής και Πρωτοβάθμιας Φροντίδας Υγείας της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Κρήτης, με αναπληρωτή τον ΚΟΥΤΗ ΑΝΤΩΝΙΟ, Ιατρό Κοινωνικής Ιατρικής – Διευθυντή Ε.Σ.Υ. Κλινικής Κοινωνικής και Οικογενειακής Ιατρικής στο Πανεπιστημιακό Γενικό Νοσοκομείου Ηρακλείου.

29. ΒΑΡΝΑΒΑ ΔΗΜΗΤΡΙΟ, Οφθαλμίατρο στο Γενικό Νοσοκομείο Χαλκιδικής, ως τακτικό εκπρόσωπο της Ομοσπονδίας Ενώσεων Νοσοκομειακών Γιατρών Ελλάδας, με αναπληρωτή τον ΛΙΒΑΔΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟ, Ουρολόγο στο Γενικό Νοσοκομείο Αττικής «ΣΙΣΜΑΝΟΓΛΕΙΟ – ΑΜΑΛΙΑ ΦΛΕΜΙΝΓΚ».

30. ΜΠΕΡΣΙΜΗ ΣΩΤΗΡΙΟ, Πρόεδρο του Εθνικού Οργανισμού Παροχής Υπηρεσιών Υγείας, με αναπληρωτή τον ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ, Αντιπρόεδρο του Ε.Ο.Π.Υ.Υ.

31. ΣΚΑΝΔΑΛΑΚΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ, Πρόεδρος του Κε.Σ.Υ.
Δεν παρέφρασε, απέδωσε ευσύνοπτα το νόημα της απόφασης . Εσύ αρνείσαι ή δεν είσαι σε θέση να αντιληφθείς τί αφορά η έγκριση από ΕΟΦ , διαστρεβλώνοντας την πραγματικότητα. Δύο είναι οι υποθέσεις , είτε είναι αποτελεσματικά τα ομοιοπαθητικά , είτε όχι. Αν θεωρείς ότι είναι αναποτελεσματικά , ομονοείς με το Νάνδρο . Αν διαφωνείς με το Νάνδρο, αποδέχεσαι την αποτελεσματικότητά τους . Μη μου πείς ότι είναι δύσκολη η επιλογή.

ΥΓ1 Η έγκριση του ΕΟΦ δε συνιστά τεκμήριο αποτελεσματικότητας. Το είπαμε τόσα ατομα εδώ μέσα. Τί δυσχεραίνει να το καταλάβεις;
ΥΓ 2 Παίζεις εν ου παικτοίς. Μην ξαναμιλήσεις για εμπάθεια ειδικά εσύ, προσπαθώντας να δημιουργήσεις εντυπώσεις. Εγώ δε σου έχω στείλει ποτέ ΠΜ , εσύ όμως στο παλιό ναι.
Re: Ομοιοπαθητική = Απάτη
Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 14 Οκτ 2018, 22:48
Καταρχας ο τιτλος ειναι παραπλανητικος και ψευδης
Αποτελει φαντασιωση του νηματοθετη και οχι πραγματικοτητα

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: Ομοιοπαθητική = Απάτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 20 Οκτ 2018, 10:51

Ρε αραξε στα κυβικα σου που θα μου πεις εσυ για τι δεν θα ξαναμιλησω
Βαριεμαι να μου γραφεις για λογαριασμο του Nandros και να απανταω σε εσενα γι αυτον
Τι φαση;
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

Άβαταρ μέλους
Σαρακατσανος
Δημοσιεύσεις: 865
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 17:22

Re: Ομοιοπαθητική = Απάτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σαρακατσανος » 20 Οκτ 2018, 14:20

ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
20 Οκτ 2018, 10:51
Ρε αραξε στα κυβικα σου που θα μου πεις εσυ για τι δεν θα ξαναμιλησω
Βαριεμαι να μου γραφεις για λογαριασμο του Nandros και να απανταω σε εσενα γι αυτον
Τι φαση;
Όποτε βλέπω οιοδήποτε χατζηαβάτη νεοέλληνα να διασπείρει ψευδή πράγματα που θέτουν σε κίνδυνο την υγεία ανθρώπου, είμαι υποχρεωμένος να αποκαθιστώ την αλήθεια . Δε φταίω εγώ που εσύ πληροίς αυτά τα κριτήρια. Έτυχε να είναι ο Νάνδρος που άνοιξε το νήμα με το οποίο συμφωνώ.

ΥΓ Ανέβα αψήλου έστω κι αν έπεσαν οι θερμοκρασίες, γιατί βλέπω ότι ο κάμπος σε έχει κάνει αμβλύνου κι ευερέθιστο . Κερνάω ξινούγαλο και πρασόπ'τα που μ'ανέμκε από προχθές .
Re: Ομοιοπαθητική = Απάτη
Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 14 Οκτ 2018, 22:48
Καταρχας ο τιτλος ειναι παραπλανητικος και ψευδης
Αποτελει φαντασιωση του νηματοθετη και οχι πραγματικοτητα

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 17200
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Ομοιοπαθητική = Απάτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 20 Οκτ 2018, 14:26

Aμα η πρασοπιτα δεν εχει πιστοποιηση δεν την τρωει ο Γιαννοπουλας.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27300
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Ομοιοπαθητική = Απάτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 20 Οκτ 2018, 16:42

Σαρακατσανος έγραψε:
20 Οκτ 2018, 14:20
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
20 Οκτ 2018, 10:51
Ρε αραξε στα κυβικα σου που θα μου πεις εσυ για τι δεν θα ξαναμιλησω
Βαριεμαι να μου γραφεις για λογαριασμο του Nandros και να απανταω σε εσενα γι αυτον
Τι φαση;
Όποτε βλέπω οιοδήποτε χατζηαβάτη νεοέλληνα να διασπείρει ψευδή πράγματα που θέτουν σε κίνδυνο την υγεία ανθρώπου, είμαι υποχρεωμένος να αποκαθιστώ την αλήθεια . Δε φταίω εγώ που εσύ πληροίς αυτά τα κριτήρια. Έτυχε να είναι ο Νάνδρος που άνοιξε το νήμα με το οποίο συμφωνώ.

ΥΓ Ανέβα αψήλου έστω κι αν έπεσαν οι θερμοκρασίες, γιατί βλέπω ότι ο κάμπος σε έχει κάνει αμβλύνου κι ευερέθιστο . Κερνάω ξινούγαλο και πρασόπ'τα που μ'ανέμκε από προχθές .
Δεν ξέρω αν το έχεις καταλάβει αλλά πολύ συχνά οι προσωπικές αντιπάθειες, παλιές ή καινούργιες, ρυθμίζουν τις αντιδράσεις κάποιων.
Και επειδή έχω κοντραριστεί χοντρά με τον ΓΓ, για κάποιες περίεργες/ύποπτες δημοσιεύσεις, ανακρίβειες, αντιφάσεις του, κλπ, περίμενα την αντίδραση.
Κάποιος άλλος έστησε πολυσέλιδο αντίλογο με επαγγελματίες προς χάριν του αντίλογου και μόνο.
Το γεγονός πως το νήμα άπτεται της Υγείας, δεν μετράει. Ο καθένας με τα χούγια του. :102:
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: Ομοιοπαθητική = Απάτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 20 Οκτ 2018, 17:10

Σαρακατσανος έγραψε:
20 Οκτ 2018, 14:20
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
20 Οκτ 2018, 10:51
Ρε αραξε στα κυβικα σου που θα μου πεις εσυ για τι δεν θα ξαναμιλησω
Βαριεμαι να μου γραφεις για λογαριασμο του Nandros και να απανταω σε εσενα γι αυτον
Τι φαση;
Όποτε βλέπω οιοδήποτε χατζηαβάτη νεοέλληνα να διασπείρει ψευδή πράγματα που θέτουν σε κίνδυνο την υγεία ανθρώπου, είμαι υποχρεωμένος να αποκαθιστώ την αλήθεια . Δε φταίω εγώ που εσύ πληροίς αυτά τα κριτήρια. Έτυχε να είναι ο Νάνδρος που άνοιξε το νήμα με το οποίο συμφωνώ.

ΥΓ Ανέβα αψήλου έστω κι αν έπεσαν οι θερμοκρασίες, γιατί βλέπω ότι ο κάμπος σε έχει κάνει αμβλύνου κι ευερέθιστο . Κερνάω ξινούγαλο και πρασόπ'τα που μ'ανέμκε από προχθές .
:o:o
Ποια ειναι τα ψευδη πραγματα που διασπειρω εγω και θετουν σε κινδυνο την υγεια του ανθρωπου;
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

Άβαταρ μέλους
Σαρακατσανος
Δημοσιεύσεις: 865
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 17:22

Re: Ομοιοπαθητική = Απάτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σαρακατσανος » 21 Οκτ 2018, 08:47

Άντε μανά ξανά .

Νάνδρος: Ομοιοπαθητική=απάτη
Εσύ: ο τίτλος είναι ψευδής.


Σοβαρά τώρα; Θα συνεχίσεις για πολύ τις ανούσιες σοφιστείες προτού παραδεχθείς τί έγραψες; Εκτός κι αν διαχειρίζεται το λογαριασμό σου ο γιος του Καμμένου.
Re: Ομοιοπαθητική = Απάτη
Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 14 Οκτ 2018, 22:48
Καταρχας ο τιτλος ειναι παραπλανητικος και ψευδης
Αποτελει φαντασιωση του νηματοθετη και οχι πραγματικοτητα

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: Ομοιοπαθητική = Απάτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 21 Οκτ 2018, 09:37

Παμε ξανα
Ο τιτλος ειναι ψευδης γιατι δεν προκυπτει απο το op
Δεν ειναι νημα αποψης.Ειναι νημα με συγκεκριμενο op
Αρχισες να με κουραζεις με τις ασυναρτησιες σου και δεν θα ανεχθω αλλους υποτιμητικους χαρακτηρισμους
Κοψτους


Αλλα τι να λεμε τωρα
Το κρατος επιρεπει στον κοσμο να πηγαινει σε ομοιοπαθητικους και να παιρνει ομοιοπαθητικα φαρμακα και συ εγραψες για εμενα οτι διασπείρει ψευδή πράγματα που θέτουν σε κίνδυνο την υγεία ανθρώπου.
Μιλαμε για εμπαθεια οχι αστεια

Ο δε ρολος που εχεις αναθεσει στον εαυτο σου να αποκαθιστα την αληθεια και την δηθεν διασπορα ψευδων ειδησεων απο τα posts μου ου θέτουν σε κίνδυνο την υγεία ανθρώπου, οταν την ιδια στιγμη εκατονταδες εκατομμυρια ανθρωποι σε ολον τον κοσμο κανουν χρηση ομοιοπαθητικης ειναι κατι που προκαλει απλα γελιο
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

Άβαταρ μέλους
Μηχανικός
Δημοσιεύσεις: 12036
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:31
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Ομοιοπαθητική = Απάτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μηχανικός » 21 Οκτ 2018, 14:13

Μια συνάδελφος μου είχε πει ότι έλυσε ένα χρόνιο πρόβλημα με την ομοιοπαθητική και πήγα και εγώ σε ομοιοπαθητικό γιατρό.
Κανονικός γιατρός ήταν που είχε τελειώσει στην Αθήνα.
Τσάμπα την επίσκεψη πλήρωσα, δεν δοκίμασα ούτε το <φάρμακο> που μου έγραψε, όταν μου εξήγησε πως φτιάχνεται και πως θα επιδράσει. :lol:

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27300
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Ομοιοπαθητική = Απάτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 21 Οκτ 2018, 16:34

ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
21 Οκτ 2018, 09:37
Παμε ξανα
Ο τιτλος ειναι ψευδης γιατι δεν προκυπτει απο το op
Δεν ειναι νημα αποψης.Ειναι νημα με συγκεκριμενο op
Αρχισες να με κουραζεις με τις ασυναρτησιες σου και δεν θα ανεχθω αλλους υποτιμητικους χαρακτηρισμους
Κοψτους


Αλλα τι να λεμε τωρα
Το κρατος επιρεπει στον κοσμο να πηγαινει σε ομοιοπαθητικους και να παιρνει ομοιοπαθητικα φαρμακα και συ εγραψες για εμενα οτι διασπείρει ψευδή πράγματα που θέτουν σε κίνδυνο την υγεία ανθρώπου.
Μιλαμε για εμπαθεια οχι αστεια

Ο δε ρολος που εχεις αναθεσει στον εαυτο σου να αποκαθιστα την αληθεια και την δηθεν διασπορα ψευδων ειδησεων απο τα posts μου ου θέτουν σε κίνδυνο την υγεία ανθρώπου, οταν την ιδια στιγμη εκατονταδες εκατομμυρια ανθρωποι σε ολον τον κοσμο κανουν χρηση ομοιοπαθητικης ειναι κατι που προκαλει απλα γελιο
Πάμε ξανά:
Ο τίτλος του νήματος είναι Ομοιοπαθητική = Απάτη με μεγάλα και φανταχτερά γράμματα για να σου καρφώνεται στο μάτι.

Έχω δώσει παραπομπή για 1800 έρευνες που λένε πως δεν λειτουργεί.
Στον καπιταλισμό πουλάς ελεύθερα μέχρι και σκατά, εφόσον το δηλώνεις σαν τέτοιο και ακατάλληλο προς βρώσιν και εσύ είσαι υπέρ του καπιταλισμού ή κάνω λάθος; :smt077:
Οι ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ πουλάνε αέρα κοπανιστό.

Εκτός από την απόφαση του ΚΕΣΥ έχω παραθέσει αποφάσεις σοβαρών κρατών που λένε πως η Ομοιοπαθητική δεν δουλεύει.

Ξέρω πως η προσωπική σου εμπάθεια για μένα σε σπρώχνει στην αντιδραστική συμπεριφορά σου, αλλά όπως βλέπεις οι πάντες σε γράφουν, πλην ενός του ιδίου φυράματος με σένα!

Τραγούδα τώρα! Μας διασκεδάζεις! :g030:
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: Ομοιοπαθητική = Απάτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 21 Οκτ 2018, 16:46

A μαλιστα
Χαιρομαι που το ξεκαθαρισαμε οτι το ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΤΙΚΗ=ΑΠΑΤΗ δε προεκυψε απο την αποφαση του ΚΕΣΥ οπως θα καταλαβαινε καθε αναγνωστης του νηματος

Ειπες να κανεις ενα νημα για να εκφρασεις την προσωπικη σου αποψη για την ομοιοπαθητικη και ειπες να ξεκινησεις με ενα ασχετο op δηλαδη την αποφαση του ΚΕΣΥ


Αυτο με τις 1800 μελετες καλο ειναι να σταματησεις να το γραφεις εκτος και αν εχεις την επιστημονικη επαρκεια να τις διαβασεις και εχεις διαβασει και τις 1800
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27300
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Ομοιοπαθητική = Απάτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 21 Οκτ 2018, 17:17

ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
21 Οκτ 2018, 16:46
A μαλιστα
Χαιρομαι που το ξεκαθαρισαμε οτι το ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΤΙΚΗ=ΑΠΑΤΗ δε προεκυψε απο την αποφαση του ΚΕΣΥ οπως θα καταλαβαινε καθε αναγνωστης του νηματος

Ειπες να κανεις ενα νημα για να εκφρασεις την προσωπικη σου αποψη για την ομοιοπαθητικη και ειπες να ξεκινησεις με ενα ασχετο op δηλαδη την αποφαση του ΚΕΣΥ

Αυτο με τις 1800 μελετες καλο ειναι να σταματησεις να το γραφεις εκτος και αν εχεις την επιστημονικη επαρκεια να τις διαβασεις και εχεις διαβασει και τις 1800
Εσύ που είσαι αιρκοντισιονάς, βενζχινάς, λαδέμπορος, οικονομολόγος, πολιτικός αναλυτής κλπ κλπ κλπ, τις διάβασες και τί κατάλαβες;

ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΤΙΚΗ = ΑΠΑΤΗ! :smt077:
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: Ομοιοπαθητική = Απάτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 21 Οκτ 2018, 18:40

Μαθε τωρα λιγο μπαλιτσα απο τον αρχοντα
Υπαρχουν φαρμακα της κλασσικης ιατρικης που ειναι completely ineffective;
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: Ομοιοπαθητική = Απάτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 21 Οκτ 2018, 18:51

από Nandros » 14 Οκτ 2018, 23:05

η Ρωσική Ακαδημία των Επιστημών απεφάνθη ότι η εναλλακτική θεραπευτική πρακτική της ομοιοπαθητικής στερείται επιστημονικής βάσης. Πριν ένα χρόνο, με απόφαση της Ομοσπονδιακής Επιτροπής Εμπορίου των ΗΠΑ (FTC), οι εταιρίες κατασκευής ομοιοπαθητικών φαρμάκων, υποχρεώθηκαν να αναγράφουν σε αυτά, ότι «δεν υπάρχει καμία επιστημονική απόδειξη ότι το προϊόν λειτουργεί».
Τα τονισμενα με κοκκινο δεν σημαινουν οτι τα φαρμακα αυτα δεν λειτουργουν
Αλλο το "δεν υπαρχει καμια αποδειξη οτι δεν λειτουργουν" και αλλο το "δεν λειτουργουν"
Αμορφωτος ειμαι αλλα μαλλον καταλαβαινω τα ελληνικα καλυτερα απο σενα

Δεν υπαρχει καμαι επιστημονικη αποδεικξη για υπαρξη εξωγηινης ζωης
Ποια ειναι η γνωμη σου;Υπαρχει;

Απο εκει και περα επιμενω να μας πεις αν υπαρχουν φαρμακα της κλασσικης ιατρικης για τα οποια ισχυει το δεν υπάρχει καμία επιστημονική απόδειξη ότι το προϊόν λειτουργεί».
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών