Φαούτσι: ένας εμβολιασμένος που μολύνεται με την Δέλτα έχει τα ίδια επίπεδα ιού με έναν ανεμβολίαστο!

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6672
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Φαούτσι: ένας εμβολιασμένος που μολύνεται με την Δέλτα έχει τα ίδια επίπεδα ιού με έναν ανεμβολίαστο!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 29 Ιούλ 2021, 20:59

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
29 Ιούλ 2021, 20:35
nik_killthemall έγραψε:
29 Ιούλ 2021, 19:32
Dr. Fauci : Now that we have a delta variant that has changed the entire landscape because when u look at the level of virus in the nasopharynx of a vaccinated person who gets a breakthrough infection with delta, it is exactly the same as the level of virus in a unvaccinated person who's infected.

(*) A breakthrough infection is a case of illness in which a vaccinated individual becomes sick from the same illness that the vaccine is meant to prevent. Simply, they occur when vaccines fail to provide immunity against the pathogen they are designed to target.
τί ποσοστό εμβολιασμένων δίνουν μπρέικθρους;
Δεν ξέρω, υποθέτω πως για να το εκτιμήσεις μπορείς να μετατρέψεις σε ποσοστό την μείωση από 3 ως 12 φορές του ινφεκσιον εφεκτιβνες που δίνει ο φοσι πιο πανω. Αυτό δίνει ποσοστό από 8% ως 30%.
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6672
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Φαούτσι: ένας εμβολιασμένος που μολύνεται με την Δέλτα έχει τα ίδια επίπεδα ιού με έναν ανεμβολίαστο!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 29 Ιούλ 2021, 21:07

Αρίστος έγραψε:
29 Ιούλ 2021, 20:55
nik_killthemall έγραψε:
29 Ιούλ 2021, 20:17
Εμβολιαστείτε οι ηλικιωμένοι και μετά από 2-3 χρόνια εμβολιασμών θα πάρουμε τις ζωές μας πίσω, είναι το αληθές.


Επειδη με εχεις μπερδεψει εσυ εμβολιαστηκες;

.
Όχι ! Είμαι κάτω από 50 (43) χωρίς υποκείμενο νόσημα, απόλυτα υγιής, λιποβαρής, 26 λεπτα τα 5km, διασχίζω βουνοκορφές με σάλτα, εργασιακή σχέση ριμοουτ και η ηλικακη μου ομάδα επιβαρύνει το σύστημα υγείας στο 10% επί του συνόλου.

ΕΣΥ πρέπει να εμβολιαστείς γιατί η ηλικιακή σου ομάδα θα μας γαμήσει πάλι τον χειμώνα, θα μονοπωλήσει το σύστημα υγείας που το πληρώνουμε ολοι και θα οδηγήσει σε λοκνταουν !

Πριν με πεις ρατσιστή, θα σου τρίψω στα μούτρα τον ιό που τολμά να φέρεται άνισα στους ανθρώπους κατά ηλικιακή ομάδα και να μην λογαριάζει δημοκρατίες και συντάγματα.
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41056
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Φαούτσι: ένας εμβολιασμένος που μολύνεται με την Δέλτα έχει τα ίδια επίπεδα ιού με έναν ανεμβολίαστο!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 29 Ιούλ 2021, 21:13

nik_killthemall έγραψε:
29 Ιούλ 2021, 21:07
Αρίστος έγραψε:
29 Ιούλ 2021, 20:55
nik_killthemall έγραψε:
29 Ιούλ 2021, 20:17
Εμβολιαστείτε οι ηλικιωμένοι και μετά από 2-3 χρόνια εμβολιασμών θα πάρουμε τις ζωές μας πίσω, είναι το αληθές.


Επειδη με εχεις μπερδεψει εσυ εμβολιαστηκες;

.
Όχι ! Είμαι κάτω από 50 (43) χωρίς υποκείμενο νόσημα, απόλυτα υγιής, λιποβαρής, 26 λεπτα τα 5km, διασχίζω βουνοκορφές με σάλτα, εργασιακή σχέση ριμοουτ και η ηλικακη μου ομάδα επιβαρύνει το σύστημα υγείας στο 10% επί του συνόλου.

ΕΣΥ πρέπει να εμβολιαστείς γιατί η ηλικιακή σου ομάδα θα μας γαμήσει πάλι τον χειμώνα, θα μονοπωλήσει το σύστημα υγείας που το πληρώνουμε ολοι και θα οδηγήσει σε λοκνταουν !

Πριν με πεις ρατσιστή, θα σου τρίψω στα μούτρα τον ιό που τολμά να φέρεται άνισα στους ανθρώπους κατά ηλικιακή ομάδα και να μην λογαριάζει δημοκρατίες και συντάγματα.


α) Ειμαι υπεραλλεργικος τοσο που αντενδεικνυται να κανω ακομη και αντιτετανικο ορο ακομη και αν πατησω κατι σκουριασμενο. Ενα εμβολιο ειχα κανει μικρος και πηγα να πεθανω.

β) Εχω να παθω ιωση η γριππη πανω απο πεντε χρονια.

γ) Νοσοκομειο πηγα για τελευταια φορα στα 20 μου προκειμενου να κανω εγχειριση στο ποδι (επικινδυνο πρηξιμο απο μολυνση).

δ) Περπαταω 4-5 χιλιομετρα καθημερινα, κανω πανω απο 50 μπανια το καλοκαιρι και συνηθως κολυμπαω ασυλληπτες αποστασεις χωρις κουραση.

ε) Σε μεσα μαζικης μεταφορας δεν μπαινω και δουλευω κυριως με τηλεργασια, τηλεφωνα και μειλς.

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41056
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Φαούτσι: ένας εμβολιασμένος που μολύνεται με την Δέλτα έχει τα ίδια επίπεδα ιού με έναν ανεμβολίαστο!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 29 Ιούλ 2021, 21:19

Ο Φαουτσι και τα CDC εδωσαν το μηνυμα και ανελαβαν Παγωνη και Χαρδαλιας.


Χαρδαλιάς: Θα φορούν όλοι μάσκες – Ένα βήμα πριν το λοκντάουν Μύκονος και Ίος

https://www.tribune.gr/politics/news/ar ... i-ios.html


Για πεστε μας κυριε Χαρδαλια, ο Μπουμπουκος μαζι με τις κυριες της ΥΨηλης Ελιτ γιατι δεν φορουσαν μασκα στο παρτυ της Δημοκρατιας;

Ο Γωγος γιατι κυκλοφορουσε αμασκωτος στην Πατρα και μιλουσε σε πηγαδακια;

Εικόνα

.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Φαούτσι: ένας εμβολιασμένος που μολύνεται με την Δέλτα έχει τα ίδια επίπεδα ιού με έναν ανεμβολίαστο!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 29 Ιούλ 2021, 21:28

gassim έγραψε:
29 Ιούλ 2021, 15:02
Ακόμα και αν αύριο το πρωί αποδειχτεί οτι τα εμβόλια προκαλούν ανικανότητα, καρκίνους, δεν προστατεύουν απο τον κόβιντ και μαραίνεται το πουλί των ανδρών την επόμενη φορά πάλι τους ειδικούς επιστήμονες και τους γιατρούς θα εμπιστευθούμε και όχι τους μάγους, τους τσαρλατάνους και τους ερευνητές του διαδικτύου.
Πάρτε το απόφαση και μην τρώτε την ώρα σας εδωπέρα.
ΟΚ. Τι λένε τώρα οι ειδικοί;
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Φαούτσι: ένας εμβολιασμένος που μολύνεται με την Δέλτα έχει τα ίδια επίπεδα ιού με έναν ανεμβολίαστο!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 29 Ιούλ 2021, 21:32

Jack Shephard έγραψε:
29 Ιούλ 2021, 15:35
Η συνέντευξη του Fauci είναι η παρακάτω. Που ακριβώς αναφέρεται αυτό που αναφέρει ο τίτλος του θέματος; Υπάρχει τέτοια δήλωση ή είναι απάτη;

https://www.npr.org/2021/07/27/10213730 ... 7561125043

Κάτι που είναι σίγουρα απάτη είναι αυτό.
Ο «αρχιερέας» της παράνοιας που ζούμε τον τελευταίο 1,5 χρόνο, Άντονι Φάουτσι, ομολογεί πλέον πως ο εμβολιασμένος μεταδίδει κανονικά τον κορωνοϊό, όπως και ο ανεμβολίαστος!
Ποτέ δεν είπε ότι μεταδίδουν ακριβώς όπως οι ανεμβολίαστοι τον ιό. Αντιθέτως λέει:
I certainly believe that if we keep up right now at the rate of acceleration of cases, which is really predominantly - overwhelmingly predominantly among unvaccinated people, that we are going to see a surge in infections that is going to be really quite disturbing. And when you have a surge in infections among unvaccinated people, you will definitely get increased hospitalizations, and that will lead to increased deaths.
και
I mean, that's the critical new information; that even though breakthrough infections among vaccinated people are rare - they still comprise a very small fraction of the infections that occur - is that when people who are vaccinated do get a breakthrough infection, we know now as a fact that they are capable of transmitting the infection to someone else.
και αυτός είναι και ο λόγος που άλλαξαν τη σύσταση για τη μάσκα και η σύσταση τους εναρμονίζεται με αυτή της ... Ελλάδας:
And given that that's the case, now when we're talking about vaccinated people being indoors in settings where you don't know what the status is, particularly in an area, as you mentioned correctly, that has a high degree of protection, the recommendation is that you wear a mask even indoors, even if you're vaccinated.
Ούτε το αντιθετο είπε όπως λες.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Φαούτσι: ένας εμβολιασμένος που μολύνεται με την Δέλτα έχει τα ίδια επίπεδα ιού με έναν ανεμβολίαστο!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 29 Ιούλ 2021, 21:41

Τελικά το αφήγημα ότι πρέπει να είναι υποχρεωτικός ο εμβολιασμός λόγω ευθύνης προς το κοινωνικό σύνολο πάει περίπατο. Αναμένουμε γι άλλο.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30168
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Φαούτσι: ένας εμβολιασμένος που μολύνεται με την Δέλτα έχει τα ίδια επίπεδα ιού με έναν ανεμβολίαστο!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 29 Ιούλ 2021, 22:29

pikey25 έγραψε:
29 Ιούλ 2021, 18:24
Otto Weininger έγραψε:
29 Ιούλ 2021, 18:06
pikey25 έγραψε:
29 Ιούλ 2021, 16:25


Ξαναφορα την μασκα που δεν προστατευει γιατι εχουμε να κανουμε με νεο ιο. :a108:
Ποια μάσκα δεν σε προστατεύει;
Ρωτα τον Φαουτσι ποια ειναι αυτη η μασκα , αυτος ελεγε οτι δεν προστατευει
Δεν χρειάζομαι να ρωτήσω τον Φάουτσι ούτε κανέναν. Οι ffp2/ffp3 μάσκες σε προστατεύουν, πλέον είναι φθηνές, πάρε και φόρα.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30168
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Φαούτσι: ένας εμβολιασμένος που μολύνεται με την Δέλτα έχει τα ίδια επίπεδα ιού με έναν ανεμβολίαστο!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 29 Ιούλ 2021, 22:31

Χαοτικός έγραψε:
29 Ιούλ 2021, 21:41
Τελικά το αφήγημα ότι πρέπει να είναι υποχρεωτικός ο εμβολιασμός λόγω ευθύνης προς το κοινωνικό σύνολο πάει περίπατο. Αναμένουμε γι άλλο.
Όχι βέβαια. Αν μη τι άλλο, οι ανεμβολιαστοι είναι προωθούν τις μεταλλάξεις.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6672
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Φαούτσι: ένας εμβολιασμένος που μολύνεται με την Δέλτα έχει τα ίδια επίπεδα ιού με έναν ανεμβολίαστο!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 29 Ιούλ 2021, 22:55

Κάτι άλλο πολύ σημαντικό που προσπερνιέται αλλά έχει έρθει η ώρα να γίνει φόκους : Ποτέ στη πραγματικότητα, τόσο το infection όσο και το critical disease effectiveness, δεν πρόκειται να προσεγγιστούν στη πράξη στις υψηλές τιμές που αρχικά δόθηκαν, πολύ απλά επειδή η περίοδος προστασίας του εμβολίου είναι μικρή και φθίνουσα και οι εμβολιαζόμενοι δεν εμβολιάστηκαν όλοι μαζί ταυτόχρονα.

Τα εμβόλια θα είναι άμυνα μόνο για τους ηλικιωμένους και την διάσωση των συστημάτων υγείας στην μάχη του χειμώνα. Σιγά σιγά οι οργανισμοί υγείας πρέπει να εξαφανίσουν τις αρχικές αυταπάτες ότι με καθολικούς εμβόλιασμούς 6-7 μηνών ο ιος θα φοβηθεί και θα φύγει ... έχει χρόνια μπροστά αυτή η ιστορία.
27 July 2021, 8:28 pm Vaccine effectiveness in preventing serious illness falls to 80% – Israeli study

Hebrew University research also says Israel’s severe COVID cases could reach 400 by mid-August, urges new restrictions.

Data released by the Health Ministry last week suggested that people vaccinated in January have just 16% protection against infection now, while in those vaccinated in April, the effectiveness was at 75%.

https://www.timesofisrael.com/israels-s ... hers-warn/
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41080
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Φαούτσι: ένας εμβολιασμένος που μολύνεται με την Δέλτα έχει τα ίδια επίπεδα ιού με έναν ανεμβολίαστο!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 29 Ιούλ 2021, 23:06

Otto Weininger έγραψε:
29 Ιούλ 2021, 22:31
Χαοτικός έγραψε:
29 Ιούλ 2021, 21:41
Τελικά το αφήγημα ότι πρέπει να είναι υποχρεωτικός ο εμβολιασμός λόγω ευθύνης προς το κοινωνικό σύνολο πάει περίπατο. Αναμένουμε γι άλλο.
Όχι βέβαια. Αν μη τι άλλο, οι ανεμβολιαστοι είναι προωθούν τις μεταλλάξεις.
Ακόμα βρίσκεσαι στην ίδια σελίδα;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Φαούτσι: ένας εμβολιασμένος που μολύνεται με την Δέλτα έχει τα ίδια επίπεδα ιού με έναν ανεμβολίαστο!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 29 Ιούλ 2021, 23:10

Otto Weininger έγραψε:
29 Ιούλ 2021, 22:31
Χαοτικός έγραψε:
29 Ιούλ 2021, 21:41
Τελικά το αφήγημα ότι πρέπει να είναι υποχρεωτικός ο εμβολιασμός λόγω ευθύνης προς το κοινωνικό σύνολο πάει περίπατο. Αναμένουμε γι άλλο.
Όχι βέβαια. Αν μη τι άλλο, οι ανεμβολιαστοι είναι προωθούν τις μεταλλάξεις.
Ψέμα. Να μου εξηγήσεις το μηχανισμό.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30168
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Φαούτσι: ένας εμβολιασμένος που μολύνεται με την Δέλτα έχει τα ίδια επίπεδα ιού με έναν ανεμβολίαστο!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 29 Ιούλ 2021, 23:13

hellegennes έγραψε:
29 Ιούλ 2021, 23:06
Otto Weininger έγραψε:
29 Ιούλ 2021, 22:31
Χαοτικός έγραψε:
29 Ιούλ 2021, 21:41
Τελικά το αφήγημα ότι πρέπει να είναι υποχρεωτικός ο εμβολιασμός λόγω ευθύνης προς το κοινωνικό σύνολο πάει περίπατο. Αναμένουμε γι άλλο.
Όχι βέβαια. Αν μη τι άλλο, οι ανεμβολιαστοι είναι προωθούν τις μεταλλάξεις.
Ακόμα βρίσκεσαι στην ίδια σελίδα;
Απλά δεν έχω βρει εδω μεσα κάποιον ισάξιο μου στην Μικροβιολογια που να διαφωνεί με αυτό που λέω.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30168
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Φαούτσι: ένας εμβολιασμένος που μολύνεται με την Δέλτα έχει τα ίδια επίπεδα ιού με έναν ανεμβολίαστο!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 29 Ιούλ 2021, 23:16

Χαοτικός έγραψε:
29 Ιούλ 2021, 23:10
Otto Weininger έγραψε:
29 Ιούλ 2021, 22:31
Χαοτικός έγραψε:
29 Ιούλ 2021, 21:41
Τελικά το αφήγημα ότι πρέπει να είναι υποχρεωτικός ο εμβολιασμός λόγω ευθύνης προς το κοινωνικό σύνολο πάει περίπατο. Αναμένουμε γι άλλο.
Όχι βέβαια. Αν μη τι άλλο, οι ανεμβολιαστοι είναι προωθούν τις μεταλλάξεις.
Ψέμα. Να μου εξηγήσεις το μηχανισμό.
Το έχω εξηγήσει από τις αρχές Ιουλίου

Συνέλθετε.
Τα εμβόλια μειώνουν το replication του ιού, δεν προκαλούν παραλλαγές του.

Κάθε φορά που ο ιός διαιρείται και δημιουργεί ένα αντίγραφο του, κάνει ένα μικρό σφάλμα. Ε αυτό το "σφάλμα" κάποια στιγμή μπορεί να γίνει απειλητικό.

Το εμβόλιο κάνει το ανοσοποιητικό μας να σκοτώνει τον ιό, άρα του σταματάει το replication κατ επέκταση και τις παραλλαγές του που προκύπτουν από αυτό. Δεν δημιουργεί νέες παραλλαγές. Από την στιγμή που το εμβόλιο δίνει ανοσοαποκριση σχεδόν μηδενίζει την πιθανότητα να υπάρξουν νέες παραλλαγές μέσω εμβολιασμενων.
Αντίθετα με τους ανεμβολιαστους φυσικά, οι οποίοι είναι οι αβανταδοροι του ιού.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41080
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Φαούτσι: ένας εμβολιασμένος που μολύνεται με την Δέλτα έχει τα ίδια επίπεδα ιού με έναν ανεμβολίαστο!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 29 Ιούλ 2021, 23:34

Otto Weininger έγραψε:
29 Ιούλ 2021, 23:13
hellegennes έγραψε:
29 Ιούλ 2021, 23:06
Otto Weininger έγραψε:
29 Ιούλ 2021, 22:31


Όχι βέβαια. Αν μη τι άλλο, οι ανεμβολιαστοι είναι προωθούν τις μεταλλάξεις.
Ακόμα βρίσκεσαι στην ίδια σελίδα;
Απλά δεν έχω βρει εδω μεσα κάποιον ισάξιο μου στην Μικροβιολογια που να διαφωνεί με αυτό που λέω.
Δεν χρειάζεται να είναι εδώ μέσα. Υπάρχουν πραγματικότητα και εκτός φόρουμ. Δεν είμαστε RPG.

Αυτό που γράφεις παραπάνω για πολλαπλασιασμό δεν ισχύει για τα κορωνοεμβόλια και γενικά για τον κορωνοϊό. Το ιικό φορτίο δεν μειώνεται σε ασυμπτωματικούς και εμβολιασμένους.

Στηρίζεσαι σε μια γενική αρχή, η οποία δεν περιγράφει την πραγματικότητα για κάθε μόλυνση από διαφορετικό παθογόνο.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών