Πορνογραφια στους κομπιουτερ

Λογισμικό, λειτουργικά συστήματα, προγραμματισμός, hardware, δίκτυα, Internet
Άβαταρ μέλους
relativer777
Δημοσιεύσεις: 4145
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:11
Phorum.gr user: relativer777
Τοποθεσία: Χαλκηδόνα

Re: Πορνογραφια στους κομπιουτερ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από relativer777 » 11 Ιαν 2020, 22:05

Χαοτικός έγραψε:
11 Ιαν 2020, 17:19
relativer777 έγραψε:
09 Ιαν 2020, 20:25
Κατέβασα Linux αλλά δεν μπόρεσα να κάνω installation Γιατί δεν βρήκα το ISO file που χρειάζεται για να το κατεβάσω σε USB στικάκι.

Τότε τι κατέβασες; Όταν λέμε κατεβάζω μια διανομή λίνουξ εννοούμε κατεβάζω το ISO της.
Αυτοί έχουν 10 διαφορετικές διανομές χωρίς ISO.
Για την κανονική διανομή, παραπέμπουν σε κάποια ling
Πού τα πουλάνε.
Η ζωή είναι ωραία γι'αυτούς που ξέρουν να την ομορφαίνουν

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3343
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Πορνογραφια στους κομπιουτερ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 11 Ιαν 2020, 22:48

sys3x έγραψε:
11 Ιαν 2020, 20:50
klg έγραψε:
11 Ιαν 2020, 19:31
Χαοτικός έγραψε:
11 Ιαν 2020, 17:19



Τότε τι κατέβασες; Όταν λέμε κατεβάζω μια διανομή λίνουξ εννοούμε κατεβάζω το ISO της.
Έλα ρε ψυχάκια, έβαλα σήμερα mint με xfce και i3 σε καινούργιο SSD και σε θυμήθηκα. Τελευταία φορά που είχα linux εκτός VM στο desktop μου ήταν το 2010.
αυτή τη στιγμή που μιλάμε τελειώνει το βαλιντέησο από το έτσερ, καίω σε μιά εσντή μία λουμπούντου-αρμ να τη δοκιμάσω σε ένα rpi4 μπας και καταφέρω να έχω ένα αξιοπρεπές ντέσκτοπ (από άποψη ταχύτητας-απόκρισης) σε αυτό το σκατουλάκι, δε περιμένω και πολλά καθώς το χ64-ομπούντου-σέρβερ με κέηντιή που δοκίμασα ήδη σε μιά άλλη καρτούλα (που θεωρητικά εφόσον είναι χ64 πηγαίνει εκ των πραγμάτων πιο γλήγορα) ψιλοσέρνεται, 96%...θα δούμε σε λίγο.
Αρχικα τι etcher ρε μαλάκα, μου θες και linux, μονο dd. Εμένα με raspbian σε rpi3 B+ μου έπαιζε κομπλε με xfce, πολύ καλύτερα από ότι με lxde, fyi.
relativer777 έγραψε:
11 Ιαν 2020, 21:52
klg έγραψε:
11 Ιαν 2020, 10:44
relativer777 έγραψε:
10 Ιαν 2020, 14:06
Τα κατέβασα από το ISORIVER.COM
To ISO δεν το έχουν.
Έχουν 8 διαφορετικά version, αλλά όχι το ISO.
Έχω τα windows 10 pro 64 bit.
Δέν είμαι σήγουρος εάν είναι καλήτερο να αλλάξω σε
Linux. Να τα έχω και τα δύο θα έχω πρόβλημα χώρου
Στον σκληρό δίσκο. Είναι μικρός. 128 gb SSD.
Κατά τον Μάϊο, θα αντικαταστήσω οποσδήποτε
Τον σκληρό δίσκο με 500GB SSD.
Είναι πανάκριβοι, ακόμη και από την Κίνα.
Άλλωστε τα Windows 10 pro 64bit και το Office 2019 pro plus που έχω είναι πολύ βολικά.
Να τα αλλάξω μονο και μόνο για να βλέπω καμιά τσόντα ακίνδυνα ? Δέν νομίζω να αξίζει τον κόπο !
Πάντος σ'ευχαριστώ για την πληροφόρηση.
Τα λέμε.
To iso δεν είναι version του λειτουργικού, είναι ένα είδος αρχείου που αναπαριστά τα αρχεία που θα είχες σε ένα CD/DVD/whatever σε ένα ενιαίο αρχείο. Αυτό που κατέβασες είναι σχεδόν σίγουρα το iso. Τώρα αν δεν θες να βάλεις linux τι να σου πω, δικό σου θέμα, δεν πρόκειται να επιχειρηματολογίσω υπέρ του.
Σ'ευχαριστώ για την πληροφόρηση, έχω κάψει πολά στικάκια και σιντί/ντιβιντί για πελάτες μου όταν ασκούσαν το επάγγελμα. Γνωρίζω ως τεχνικός Η/Υ
Από καψίματα και σε επρόμ και εεπρόμ.
Όταν ξεκίνησα το 1979 δέν υπήρχε ούτε το DOS.
Είχαμε το PCM . Και αποθηκεύαμε σε διάτρητες ταινίες και κάρτες από χαρτόνι και σε Tape streamer.
Στο Πανεπιστήμιο είχαμε άλλωστε UNIX.
Έτσι Το πρώτο μου κομπιούτερ είταν ένα Tectonic Tower mini computer με σύστημα XENIX που είταν ένα
Light version from unix.
Τα λέμε
:102:
Οκ;

https://linuxmint.com/download.php

Download Links, πάτας στο link και σε βγάζει στη σελίδα για να επιλέξεις τον server από όπου θες να κατεβάσεις το iso. Αν το pc σου είναι καρο, κατεβάζεις το Xfce + whatever bitness έχει η cpu σου.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
relativer777
Δημοσιεύσεις: 4145
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:11
Phorum.gr user: relativer777
Τοποθεσία: Χαλκηδόνα

Re: Πορνογραφια στους κομπιουτερ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από relativer777 » 11 Ιαν 2020, 23:14

klg έγραψε:
11 Ιαν 2020, 22:48
sys3x έγραψε:
11 Ιαν 2020, 20:50
klg έγραψε:
11 Ιαν 2020, 19:31


Έλα ρε ψυχάκια, έβαλα σήμερα mint με xfce και i3 σε καινούργιο SSD και σε θυμήθηκα. Τελευταία φορά που είχα linux εκτός VM στο desktop μου ήταν το 2010.
αυτή τη στιγμή που μιλάμε τελειώνει το βαλιντέησο από το έτσερ, καίω σε μιά εσντή μία λουμπούντου-αρμ να τη δοκιμάσω σε ένα rpi4 μπας και καταφέρω να έχω ένα αξιοπρεπές ντέσκτοπ (από άποψη ταχύτητας-απόκρισης) σε αυτό το σκατουλάκι, δε περιμένω και πολλά καθώς το χ64-ομπούντου-σέρβερ με κέηντιή που δοκίμασα ήδη σε μιά άλλη καρτούλα (που θεωρητικά εφόσον είναι χ64 πηγαίνει εκ των πραγμάτων πιο γλήγορα) ψιλοσέρνεται, 96%...θα δούμε σε λίγο.
Αρχικα τι etcher ρε μαλάκα, μου θες και linux, μονο dd. Εμένα με raspbian σε rpi3 B+ μου έπαιζε κομπλε με xfce, πολύ καλύτερα από ότι με lxde, fyi.
relativer777 έγραψε:
11 Ιαν 2020, 21:52
klg έγραψε:
11 Ιαν 2020, 10:44


To iso δεν είναι version του λειτουργικού, είναι ένα είδος αρχείου που αναπαριστά τα αρχεία που θα είχες σε ένα CD/DVD/whatever σε ένα ενιαίο αρχείο. Αυτό που κατέβασες είναι σχεδόν σίγουρα το iso. Τώρα αν δεν θες να βάλεις linux τι να σου πω, δικό σου θέμα, δεν πρόκειται να επιχειρηματολογίσω υπέρ του.
Σ'ευχαριστώ για την πληροφόρηση, έχω κάψει πολά στικάκια και σιντί/ντιβιντί για πελάτες μου όταν ασκούσαν το επάγγελμα. Γνωρίζω ως τεχνικός Η/Υ
Από καψίματα και σε επρόμ και εεπρόμ.
Όταν ξεκίνησα το 1979 δέν υπήρχε ούτε το DOS.
Είχαμε το PCM . Και αποθηκεύαμε σε διάτρητες ταινίες και κάρτες από χαρτόνι και σε Tape streamer.
Στο Πανεπιστήμιο είχαμε άλλωστε UNIX.
Έτσι Το πρώτο μου κομπιούτερ είταν ένα Tectonic Tower mini computer με σύστημα XENIX που είταν ένα
Light version from unix.
Τα λέμε
:102:
Οκ;

https://linuxmint.com/download.php

Download Links, πάτας στο link και σε βγάζει στη σελίδα για να επιλέξεις τον server από όπου θες να κατεβάσεις το iso. Αν το pc σου είναι καρο, κατεβάζεις το Xfce + whatever bitness έχει η cpu σου.
Εάν θεωρείς ότι το λάπτοπ μου είναι κάρο, Τότε είναι κάρο που πετάει.
Μάλλον δεν διάβασες που σου έγραψα ότι έχω τα windows 10 προ και δεν έχει κανένα πρόβλημα.
Απλά: Όταν είσαι άνετος με το σύστημα,δεν έχεις λόγο να το αλλάξεις. Γιά πές μου μία αιτία για να αλλάξω σε Linux. Για να σερφάρω σε τσόντες ?

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24477
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Πορνογραφια στους κομπιουτερ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 11 Ιαν 2020, 23:19

relativer777 έγραψε:
11 Ιαν 2020, 23:14
Εάν θεωρείς ότι το λάπτοπ μου είναι κάρο, Τότε είναι κάρο που πετάει.
Μάλλον δεν διάβασες που σου έγραψα ότι έχω τα windows 10 προ και δεν έχει κανένα πρόβλημα.
Απλά: Όταν είσαι άνετος με το σύστημα,δεν έχεις λόγο να το αλλάξεις. Γιά πές μου μία αιτία για να αλλάξω σε Linux. Για να σερφάρω σε τσόντες ?
Δεν έγραψε ότι το laptop σου είναι κάρο. Σου είπε αν τυχόν είναι αδύναμο, τι να κάνεις. Επίσης δεν σου συνέστησε να βάλεις υποχρεωτικά linux. Είδε ότι αποπειράθηκες να κατεβάσεις και σου πρόσφερε κάποιες πληροφορίες.

opsimasmenos
Δημοσιεύσεις: 845
Εγγραφή: 19 Αύγ 2018, 23:48

Re: Πορνογραφια στους κομπιουτερ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από opsimasmenos » 11 Ιαν 2020, 23:58

relativer777 έγραψε:
11 Ιαν 2020, 23:14
Απλά: Όταν είσαι άνετος με το σύστημα,δεν έχεις λόγο να το αλλάξεις. Γιά πές μου μία αιτία για να αλλάξω σε Linux. Για να σερφάρω σε τσόντες ?
Έχουν πολλά προγράμματα δωρεάν και πολλά με ανοικτό κώδικα για προγραμματιστές. Νομίζω πως δεν ισχύει το ίδιο στα γουιν.
Έχουν τα πάντα χρώμα, δεν είναι το διάφανο και άχρωμο των δεκαριών. Σήμερα φόρτωσα σένα παλιό τα γουιν εξπι, τι χρώματα τι μουσικές ωραίες και πως κατάντησαν έτσι; θυμίζει τις παλιές μουσικές και την έλλειψη φαντασίας στις νέες, σκέτη αποδόμηση για αφαίρεση κάθε προοπτικής από τη νέα γενιά.
Καταλαμβανουν λιγότερο χώρο στη μνήμη και δεν την γεμίζουν χωρίς λόγο.
Κατά την εγκατάσταση τους, αν και είχα κατεβάσει ίσο ντεσκτοπ δεν έκανα και πολλά πολλά, λειτουργούσε μάλλον το δικτυο-σερβερ και όλα καλά.

Άβαταρ μέλους
relativer777
Δημοσιεύσεις: 4145
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:11
Phorum.gr user: relativer777
Τοποθεσία: Χαλκηδόνα

Re: Πορνογραφια στους κομπιουτερ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από relativer777 » 12 Ιαν 2020, 01:06

opsimasmenos έγραψε:
11 Ιαν 2020, 23:58
relativer777 έγραψε:
11 Ιαν 2020, 23:14
Απλά: Όταν είσαι άνετος με το σύστημα,δεν έχεις λόγο να το αλλάξεις. Γιά πές μου μία αιτία για να αλλάξω σε Linux. Για να σερφάρω σε τσόντες ?
Έχουν πολλά προγράμματα δωρεάν και πολλά με ανοικτό κώδικα για προγραμματιστές. Νομίζω πως δεν ισχύει το ίδιο στα γουιν.
Έχουν τα πάντα χρώμα, δεν είναι το διάφανο και άχρωμο των δεκαριών. Σήμερα φόρτωσα σένα παλιό τα γουιν εξπι, τι χρώματα τι μουσικές ωραίες και πως κατάντησαν έτσι;
Καταλαμβανουν λιγότερο χώρο στη μνήμη και δεν την γεμίζουν χωρίς λόγο.
Κατά την εγκατάσταση τους, αν και είχα κατεβάσει ίσο ντεσκτοπ δεν έκανα και πολλά πολλά, λειτουργούσε μάλλον το δικτυο-σερβερ και όλα καλά.
Και στα δεκάρια μπορείς να αλλάξεις τα πάντα. Είναι λίγο μπέρδεμα η διαδικασία για κάποιον που δεν είναι εξοικειωμένος με τα δεκάρια. Απλά η Microsoft έχει πάρει κατά βάση τμήματα από τα επτά και οκτώ, πρόσθεσε και μερικά νέα στοιχεία και ... Βουαλά !!!
Νά τα 10ρια. Έχουν ως επί το πλείστον πολύ παλιά driver παρωχημένα τα οποία όμως ανανεώνει σιγά-σιγά με συνεχείς ενημερώσεις.
Εάν τα δουλέψει κάποιος για μικρό διάστημα,
Εξοικειώνεται και του είναι παιχνιδάκι.
Αντί για το μπλέ μπορείς να επιλέξεις άλλο ή να βάλεις κάποια φωτογραφία. Έβαλα αρκετές απίθανες φωτογραφίες, αλλά τις έβγαλα όταν διαπίστωσα
Ότι πολλά εικονίδια έπεφταν επάνω σε σημεία που ήταν ιδίου χρώματος και δεν ξεχώριζαν.
Έτσι έβαλα πάλη το διαφανές μπλέ, αλλά στο σκούρο.
Έτσι είναι ποιό πρακτικά για εμένα.
Όσο για δωρεάν προγράμματα ? Τα windows είναι
Ασυναγώνιστα.
Έχει εκατοντάδες χιλιάδες δωρεάν προγράμματα που μπορείς να κατεβάσεις για οτιδήποτε θελήσεις.
Και στο τελευταίο: Όχι τα Windows δέν έχουν
Ανοιχτό source code. Μπορείς να προγραμματίσεις εφαρμογές σε πολλές γλώσσες ,αλλά δεν έχουν δώσει ποτέ τον κώδικα για να παρέμβει κάποιος προγραμματιστής στα windows, ή στα office.
:g030:
Η ζωή είναι ωραία γι'αυτούς που ξέρουν να την ομορφαίνουν

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Πορνογραφια στους κομπιουτερ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 12 Ιαν 2020, 16:16

klg έγραψε:
11 Ιαν 2020, 19:31
Χαοτικός έγραψε:
11 Ιαν 2020, 17:19
relativer777 έγραψε:
09 Ιαν 2020, 20:25
Κατέβασα Linux αλλά δεν μπόρεσα να κάνω installation Γιατί δεν βρήκα το ISO file που χρειάζεται για να το κατεβάσω σε USB στικάκι.

Τότε τι κατέβασες; Όταν λέμε κατεβάζω μια διανομή λίνουξ εννοούμε κατεβάζω το ISO της.
Έλα ρε ψυχάκια, έβαλα σήμερα mint με xfce και i3 σε καινούργιο SSD και σε θυμήθηκα. Τελευταία φορά που είχα linux εκτός VM στο desktop μου ήταν το 2010.

Γάμησέ τα κι εγώ θέλω αναβάθμιση. Το xfce και καμιά πενηνταριά ακόμα δεν τα μπορώ ρε συ. βέβαια όλα μάθηση είναι αλλά είμαι λίγο φρουφρούς.
KDE ή mate μόνο.

Ρε συ στους SSD πρέπει να το μετράει σοβαρά κάποιος, το να έχουν πολύ IQPS; Ή δεν θα φανεί διαφορά στον αλπό χρήστη; Μιλάω για ταχύτητα.
Να κάνεις κλικ στον φάκελο κι ο μπρόουζερ να ανοίγει όχι δύο και τρία δευτερόλεπτα. (Αυτό θα το παρατηρήσεις στο xfce βέβαια στο οποίο δεν προλαβαίνεις να αφήσεις το κλικ και πετάγεται το παράθυσρο ορθάνοιχτο). (Και μιλάω από πλευράς παλιού σκληρού δίσκου).
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Πορνογραφια στους κομπιουτερ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 12 Ιαν 2020, 16:23

relativer777 έγραψε:
11 Ιαν 2020, 21:09
Χαοτικός έγραψε:
11 Ιαν 2020, 17:19
relativer777 έγραψε:
09 Ιαν 2020, 20:25
Κατέβασα Linux αλλά δεν μπόρεσα να κάνω installation Γιατί δεν βρήκα το ISO file που χρειάζεται για να το κατεβάσω σε USB στικάκι.

Τότε τι κατέβασες; Όταν λέμε κατεβάζω μια διανομή λίνουξ εννοούμε κατεβάζω το ISO της.
Τώρα τα βρήκα σε ISO
Δέν θα τα χρησιμοποιείσω όμως, γιατί με τα WINDOWS είμαι μιά χαρά.
Δεν έχω κάποιο πρόβλημα ώστε να αλλάξω σύστημα.
Το λάπτοπ μου, είναι αρκετά γρήγορο και με τα Windows 10.
Ούτως ή άλλως, δεν μπαίνω σε πορνό σελίδες.
Το έχω για κείμενα μόνο.
Έχω εγκαταστήσει ένα tomb raider και το πηγαίνει σφαίρα.
Για παιχνίδια, βίντεο, τραγούδια και Βιβλία, καθώς και για ίντερνετ, έχω παραγγείλει ένα 11.6 ίντσες
Τάμπλετ το οποίο θα παραλάβω κατά τα τέλη του μήνα.
Τα λέμε ρέ χάος.

:na!:


:011:
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3343
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Πορνογραφια στους κομπιουτερ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 12 Ιαν 2020, 16:49

Χαοτικός έγραψε:
12 Ιαν 2020, 16:16
Γάμησέ τα κι εγώ θέλω αναβάθμιση. Το xfce και καμιά πενηνταριά ακόμα δεν τα μπορώ ρε συ. βέβαια όλα μάθηση είναι αλλά είμαι λίγο φρουφρούς.
KDE ή mate μόνο.
Σκέφτηκα και το KDE, αλλά και πάλι θα έβαζα i3 οπότε το εμφανισιακό κομμάτι του KDE το χάνεις και το xfce είναι πιο lightweight από το KDE, οπότε δεν το σκέφτηκα παραπάνω.

Χαοτικός έγραψε:
12 Ιαν 2020, 16:16
Ρε συ στους SSD πρέπει να το μετράει σοβαρά κάποιος, το να έχουν πολύ IQPS; Ή δεν θα φανεί διαφορά στον αλπό χρήστη; Μιλάω για ταχύτητα.
Να κάνεις κλικ στον φάκελο κι ο μπρόουζερ να ανοίγει όχι δύο και τρία δευτερόλεπτα. (Αυτό θα το παρατηρήσεις στο xfce βέβαια στο οποίο δεν προλαβαίνεις να αφήσεις το κλικ και πετάγεται το παράθυσρο ορθάνοιχτο). (Και μιλάω από πλευράς παλιού σκληρού δίσκου).
(Υποθέτω εννοείς IOPS) Εξαρτάται τι κάνεις. Ο μέσος χρήστης που απλά σερφάρει, ακούει καμια μουσική και βλέπει καμια ταινία, δεν νομίζω να παρατηρήσει κάποια ιδιαίτερη διαφορά. Γενικά το access pattern που κάνει benefit από τέτοιους δίσκους είναι το sequential access τεράστιων αρχείων και ότι έχει μεγάλο IO queue depth (πχ μια βάση δεδομένων). Εντάξει παίζει να σου κάνει boot το OS λίγο πιο γρήγορα, αλλά εκτός άμα κάνεις video editing (όλη μέρα όμως, να έχεις στήσει rendering server ή κάτι τέτοιο), ή παίζεις μονταρισμένα παιχνίδια με γιγαντιαία textures ή κάνεις compile όλη μέρα όλο το source code του chrome, δεν νομίζω ότι αξίζει τα λεφτά του. Nice to have βέβαια, άμα έχεις να τα δώσεις, δώστα. Στο laptop έχω 1TB NVMe, οπότε δεν μπορώ να σου πω εγώ να μην τα σκάσεις.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Πορνογραφια στους κομπιουτερ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 12 Ιαν 2020, 17:41

ΟΚ ρε θενκς. Κάνω κάτι αλχημείες και με βίντεο και με και πέρασμα υποτίτλων ξέρω γω και μπρόουσινγκ αρχείων και αναζήτηση πολύ συχνά σε διάφορα παρτίσιον. Πτως και μόνο που θα βάλω SSD συγκριτικά με τον παλιό πιστεύω θα μου φανεί σφαίρα. προσανατολίζομαι και σε RYZEN 5 2600x
και μνήμη στα 3200 ΜΗ, οπότε μια χαρά θα είμαι.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38185
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Πορνογραφια στους κομπιουτερ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 12 Ιαν 2020, 18:53

klg έγραψε:
11 Ιαν 2020, 22:48


Αρχικα τι etcher ρε μαλάκα
ήμανε σε γουήντοζ ατμ, τι να κάνω, ρημπούτ σε λίνουξ μόνο και μόνο για ντιντί :102:

όντωστ πάει καλούτσικα με ράσμπιαν (xfce), πάλι ψιλοσκατένια απόκριση αλλά δλεύ λίγο-ελάχιστα καλύτερα με φαίνεται.
η αφεντικίνα μου ήθελε ένα γκομπιούτερ για την υποδοχή που να πιάνει λίγο χώρο για να μπαίνει φέης να βάζει καμμιά μουσικούλα κτρ οπότε της πήρα ένα rpi, μιά χαρά της έκατσε.
θα δοκιμάσω σε καμμιά άλλη παρατημένη sd και την αρμ έκδοση του kali έτσι για τα λολζ να δω πως πάει, το kali παραδοσιακά πάει σφαίρα και σε παλιά μηχανάκια γι' αυτό.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3343
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Πορνογραφια στους κομπιουτερ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 12 Ιαν 2020, 20:23

sys3x έγραψε:
12 Ιαν 2020, 18:53
klg έγραψε:
11 Ιαν 2020, 22:48


Αρχικα τι etcher ρε μαλάκα
ήμανε σε γουήντοζ ατμ, τι να κάνω, ρημπούτ σε λίνουξ μόνο και μόνο για ντιντί :102:

όντωστ πάει καλούτσικα με ράσμπιαν (xfce), πάλι ψιλοσκατένια απόκριση αλλά δλεύ λίγο-ελάχιστα καλύτερα με φαίνεται.
η αφεντικίνα μου ήθελε ένα γκομπιούτερ για την υποδοχή που να πιάνει λίγο χώρο για να μπαίνει φέης να βάζει καμμιά μουσικούλα κτρ οπότε της πήρα ένα rpi, μιά χαρά της έκατσε.
θα δοκιμάσω σε καμμιά άλλη παρατημένη sd και την αρμ έκδοση του kali έτσι για τα λολζ να δω πως πάει, το kali παραδοσιακά πάει σφαίρα και σε παλιά μηχανάκια γι' αυτό.
Μήπως απλά έχεις κάνει μαλακία και έχεις βάλει μάπα SD; Μπορείς να δοκιμάσεις και ένα καλό USB και κάνεις boot το λειτουργικό από το usb.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38185
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Πορνογραφια στους κομπιουτερ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 12 Ιαν 2020, 20:37

klg έγραψε:
12 Ιαν 2020, 20:23
sys3x έγραψε:
12 Ιαν 2020, 18:53
klg έγραψε:
11 Ιαν 2020, 22:48


Αρχικα τι etcher ρε μαλάκα
ήμανε σε γουήντοζ ατμ, τι να κάνω, ρημπούτ σε λίνουξ μόνο και μόνο για ντιντί :102:

όντωστ πάει καλούτσικα με ράσμπιαν (xfce), πάλι ψιλοσκατένια απόκριση αλλά δλεύ λίγο-ελάχιστα καλύτερα με φαίνεται.
η αφεντικίνα μου ήθελε ένα γκομπιούτερ για την υποδοχή που να πιάνει λίγο χώρο για να μπαίνει φέης να βάζει καμμιά μουσικούλα κτρ οπότε της πήρα ένα rpi, μιά χαρά της έκατσε.
θα δοκιμάσω σε καμμιά άλλη παρατημένη sd και την αρμ έκδοση του kali έτσι για τα λολζ να δω πως πάει, το kali παραδοσιακά πάει σφαίρα και σε παλιά μηχανάκια γι' αυτό.
Μήπως απλά έχεις κάνει μαλακία και έχεις βάλει μάπα SD; Μπορείς να δοκιμάσεις και ένα καλό USB και κάνεις boot το λειτουργικό από το usb.
όχι ρε, της πήρα και μία ακόμη πιο γλήγορη sd, και στο σπίτι στο δικό μου rpi4 (το rpi2 έχει εντελώς σκατένια απόκριση) με 5 διαφορετικές καλές sd τέτοια απόκριση έχει.
θα κάνω sync τον ρουτφ σε έναν μεγάλο εξωτερικό για τον nextcloud server (παρεμπιπτόντως γαμάει το nextcloud τελικά) που έχω στήσει στο σπίτι πάνω στο rpi4 γιατί μαξάρει (μέχρι 16-32 όσα γκίγκα είναι η κάρτα σε κάθε περίπτωση) στο άπλοαντ λόγω χώρου η php και θα δω αν έχει πραγματικές διαφορές στην απόκριση, προς το παρόν οι μαλάκες δεν έχουν αλλάξει ακόμη το φίρμγουερ του 4 (στο rpi3 γίνεται χωρίς sync του root) και θέλει να έχεις μονίμως κουμπωμένη μιά sd για να μπουτάρει η μαλακία.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Ορέστης 35

Re: Πορνογραφια στους κομπιουτερ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 12 Ιαν 2020, 21:55

sys3x έγραψε:
12 Ιαν 2020, 18:53
klg έγραψε:
11 Ιαν 2020, 22:48


Αρχικα τι etcher ρε μαλάκα
ήμανε σε γουήντοζ ατμ, τι να κάνω, ρημπούτ σε λίνουξ μόνο και μόνο για ντιντί :102:

όντωστ πάει καλούτσικα με ράσμπιαν (xfce), πάλι ψιλοσκατένια απόκριση αλλά δλεύ λίγο-ελάχιστα καλύτερα με φαίνεται.
η αφεντικίνα μου ήθελε ένα γκομπιούτερ για την υποδοχή που να πιάνει λίγο χώρο για να μπαίνει φέης να βάζει καμμιά μουσικούλα κτρ οπότε της πήρα ένα rpi, μιά χαρά της έκατσε.
θα δοκιμάσω σε καμμιά άλλη παρατημένη sd και την αρμ έκδοση του kali έτσι για τα λολζ να δω πως πάει, το kali παραδοσιακά πάει σφαίρα και σε παλιά μηχανάκια γι' αυτό.
Crunchbag ++ εχω βαλει. Το μονο προβλημα οτι δεν αναγνωριζει κινητα στο usb.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38185
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Πορνογραφια στους κομπιουτερ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 12 Ιαν 2020, 22:01

Ορέστης 35 έγραψε:
12 Ιαν 2020, 21:55
sys3x έγραψε:
12 Ιαν 2020, 18:53
klg έγραψε:
11 Ιαν 2020, 22:48


Αρχικα τι etcher ρε μαλάκα
ήμανε σε γουήντοζ ατμ, τι να κάνω, ρημπούτ σε λίνουξ μόνο και μόνο για ντιντί :102:

όντωστ πάει καλούτσικα με ράσμπιαν (xfce), πάλι ψιλοσκατένια απόκριση αλλά δλεύ λίγο-ελάχιστα καλύτερα με φαίνεται.
η αφεντικίνα μου ήθελε ένα γκομπιούτερ για την υποδοχή που να πιάνει λίγο χώρο για να μπαίνει φέης να βάζει καμμιά μουσικούλα κτρ οπότε της πήρα ένα rpi, μιά χαρά της έκατσε.
θα δοκιμάσω σε καμμιά άλλη παρατημένη sd και την αρμ έκδοση του kali έτσι για τα λολζ να δω πως πάει, το kali παραδοσιακά πάει σφαίρα και σε παλιά μηχανάκια γι' αυτό.
Crunchbag ++ εχω βαλει. Το μονο προβλημα οτι δεν αναγνωριζει κινητα στο usb.
Σε rpi4 Ορέστη;
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Πληροφορική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών