Κουγκλ (ντούπλεξ) έη άη

Λογισμικό, λειτουργικά συστήματα, προγραμματισμός, hardware, δίκτυα, Internet
Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38136
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Κουγκλ (ντούπλεξ) έη άη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 28 Φεβ 2023, 21:18

enaon έγραψε:
28 Φεβ 2023, 20:58
hellegennes έγραψε:
28 Φεβ 2023, 20:55
Και ο άθλος θετική έννοια είναι αλλά και ο μόχθος και ο άθλος και ο πόνος εμπεριέχουν την έννοια της κόπωσης και κατ' επέκταση της ζημιάς.
ναι ετσι τα εχω καταλάβει και εγώ, περίεργο/στενάχωρο ειναι λίγο, θαυμάζουμε το αποτέλεσμα αλλα δεν θέλουμε το τίμημα.
Ναι, υπάρχει ένα πάτερν σε αυτό γενικά στην ζωή μας.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9478
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Κουγκλ (ντούπλεξ) έη άη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 28 Φεβ 2023, 22:15

hellegennes έγραψε:
28 Φεβ 2023, 20:55
enaon έγραψε:
28 Φεβ 2023, 20:50
hellegennes έγραψε:
28 Φεβ 2023, 20:45
μόχθος-μοχθηρός
ο μοχθηρός γιατί εχει αρνητικό πρόσημο, θετική έννοια δεν ειναι ο μόχθος;
Και ο άθλος θετική έννοια είναι αλλά και ο μόχθος και ο άθλος και ο πόνος εμπεριέχουν την έννοια της κόπωσης και κατ' επέκταση της ζημιάς. Η σημασιολογική εξέλιξη, κατά τον Μπαμπνιώτη
Bic έγραψε:
28 Φεβ 2023, 20:50
Οπότε, που καταλήγουμε; Ότι ο Ευριπίδης είχε δανειστεί τη χρονομηχανή του Αρχιμήδη; Ή ότι το συγκεκριμένο site πουλάει φίδια;
Μπερδεύτηκες. Δεν είπαμε ότι η λέξη πονηρός είναι σύγχρονη, η έννοια που είναι την συνδέει με την εξυπνάδα είναι σύγχρονη. Τράβα πίσω στο νήμα να δεις.
Εσύ μπερδεύεσαι μάλλον. Ο enaon δεν σε ρώτησε για την έννοιά της όσον αφορά την εξυπνάδα, αλλά γιατί έχει πάρει αρνητική χροιά και εννοούμε τον κακό λέγοντας ο πονηρός. Εξ ου και όλες οι αναφορές σε θρησκευτικά θέματα από τα πρώτα κιόλας σχετικά ποστς.
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9478
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Κουγκλ (ντούπλεξ) έη άη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 28 Φεβ 2023, 22:17

sys3x έγραψε:
28 Φεβ 2023, 21:18
enaon έγραψε:
28 Φεβ 2023, 20:58
hellegennes έγραψε:
28 Φεβ 2023, 20:55
Και ο άθλος θετική έννοια είναι αλλά και ο μόχθος και ο άθλος και ο πόνος εμπεριέχουν την έννοια της κόπωσης και κατ' επέκταση της ζημιάς.
ναι ετσι τα εχω καταλάβει και εγώ, περίεργο/στενάχωρο ειναι λίγο, θαυμάζουμε το αποτέλεσμα αλλα δεν θέλουμε το τίμημα.
Ναι, υπάρχει ένα πάτερν σε αυτό γενικά στην ζωή μας.
Να, αυτά έλεγα κι εγώ πιο πάνω στον Χέλη. Για το πάτερν ημών.
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38136
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Κουγκλ (ντούπλεξ) έη άη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 28 Φεβ 2023, 22:29

:lol:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23894
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Κουγκλ (ντούπλεξ) έη άη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 28 Φεβ 2023, 22:36

Bic έγραψε:
28 Φεβ 2023, 22:15
Εσύ μπερδεύεσαι μάλλον. Ο enaon δεν σε ρώτησε για την έννοιά της όσον αφορά την εξυπνάδα, αλλά γιατί έχει πάρει αρνητική χροιά και εννοούμε τον κακό λέγοντας ο πονηρός. Εξ ου και όλες οι αναφορές σε θρησκευτικά θέματα από τα πρώτα κιόλας σχετικά ποστς.
το κανει εσκεμμένα για να τον λέμε χελη plus. :011:

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38136
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Κουγκλ (ντούπλεξ) έη άη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 28 Φεβ 2023, 22:36

Ετμλκ :smt005:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41007
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Κουγκλ (ντούπλεξ) έη άη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 28 Φεβ 2023, 22:44

Bic έγραψε:
28 Φεβ 2023, 22:15
hellegennes έγραψε:
28 Φεβ 2023, 20:55
enaon έγραψε:
28 Φεβ 2023, 20:50


ο μοχθηρός γιατί εχει αρνητικό πρόσημο, θετική έννοια δεν ειναι ο μόχθος;
Και ο άθλος θετική έννοια είναι αλλά και ο μόχθος και ο άθλος και ο πόνος εμπεριέχουν την έννοια της κόπωσης και κατ' επέκταση της ζημιάς. Η σημασιολογική εξέλιξη, κατά τον Μπαμπνιώτη
Bic έγραψε:
28 Φεβ 2023, 20:50
Οπότε, που καταλήγουμε; Ότι ο Ευριπίδης είχε δανειστεί τη χρονομηχανή του Αρχιμήδη; Ή ότι το συγκεκριμένο site πουλάει φίδια;
Μπερδεύτηκες. Δεν είπαμε ότι η λέξη πονηρός είναι σύγχρονη, η έννοια που είναι την συνδέει με την εξυπνάδα είναι σύγχρονη. Τράβα πίσω στο νήμα να δεις.
Εσύ μπερδεύεσαι μάλλον. Ο enaon δεν σε ρώτησε για την έννοιά της όσον αφορά την εξυπνάδα, αλλά γιατί έχει πάρει αρνητική χροιά και εννοούμε τον κακό λέγοντας ο πονηρός. Εξ ου και όλες οι αναφορές σε θρησκευτικά θέματα από τα πρώτα κιόλας σχετικά ποστς.
Ο πονηρός στην σύγχρονη ελληνική είναι αυτός που είναι ταυτόχρονα έξυπνος και υστερόβουλος ή τσαχπίνης, όχι ο κακός.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9478
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Κουγκλ (ντούπλεξ) έη άη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 01 Μαρ 2023, 10:35

hellegennes έγραψε:
28 Φεβ 2023, 22:44
Bic έγραψε:
28 Φεβ 2023, 22:15
hellegennes έγραψε:
28 Φεβ 2023, 20:55


Και ο άθλος θετική έννοια είναι αλλά και ο μόχθος και ο άθλος και ο πόνος εμπεριέχουν την έννοια της κόπωσης και κατ' επέκταση της ζημιάς. Η σημασιολογική εξέλιξη, κατά τον Μπαμπνιώτη



Μπερδεύτηκες. Δεν είπαμε ότι η λέξη πονηρός είναι σύγχρονη, η έννοια που είναι την συνδέει με την εξυπνάδα είναι σύγχρονη. Τράβα πίσω στο νήμα να δεις.
Εσύ μπερδεύεσαι μάλλον. Ο enaon δεν σε ρώτησε για την έννοιά της όσον αφορά την εξυπνάδα, αλλά γιατί έχει πάρει αρνητική χροιά και εννοούμε τον κακό λέγοντας ο πονηρός. Εξ ου και όλες οι αναφορές σε θρησκευτικά θέματα από τα πρώτα κιόλας σχετικά ποστς.
Ο πονηρός στην σύγχρονη ελληνική είναι αυτός που είναι ταυτόχρονα έξυπνος και υστερόβουλος ή τσαχπίνης, όχι ο κακός.
Στο ΛΚΝ έχει τη φωτογραφία σου δίπλα στον ορισμό; Τσαχπίνη και έξυπνε κυβιστή... κυβιστιστή... κυβισμιστή... κωλοτούμπα τέλος πάντων, δεν ξέρω πώς να το πω.
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41007
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Κουγκλ (ντούπλεξ) έη άη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 01 Μαρ 2023, 12:24

Ό,τι πεις. Όταν δεν καταλαβαίνεις μια συζήτηση είναι κωλοτούμπα, γιατί σ' αρέσει η λέξη. Δεν το συνεχίζω, ό,τι πεις καλό μου ξουράφι.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9478
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Κουγκλ (ντούπλεξ) έη άη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 01 Μαρ 2023, 12:36

hellegennes έγραψε:
01 Μαρ 2023, 12:24
Ό,τι πεις. Όταν δεν καταλαβαίνεις μια συζήτηση είναι κωλοτούμπα, γιατί σ' αρέσει η λέξη. Δεν το συνεχίζω, ό,τι πεις καλό μου ξουράφι.
Ρίξε μια ματιά πώς κλιμακώθηκε η συζήτηση, από πού άρχισε, τι ρώτησα εγώ αρχικά, τι απάντησες άμεσα εσύ (με 100% βεβαιότητα, το οποίο μάλιστα προς στιγμήν δέχτηκα αφού δεν το γνώριζα, μέχρι να βγουν κι άλλα στοιχεία), πώς άρχισες μετά τα αβαβά του τύπου "ναι, αλλά εγώ δεν εννοούσα αυτό αλλά εκείνο" και θα δεις γιατί το θεώρησα κωλοτούμπα.
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41007
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Κουγκλ (ντούπλεξ) έη άη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 01 Μαρ 2023, 12:48

Γιατί; Για να σου χαλάσω την ψευδαίσθηση; Αν σε κάνει να νιώθεις καλά, μπορείς να το πιστεύεις. Ποιος είμαι εγώ για να σου αλλάξω γνώμη;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9478
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Κουγκλ (ντούπλεξ) έη άη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 01 Μαρ 2023, 12:58

hellegennes έγραψε:
01 Μαρ 2023, 12:48
Γιατί; Για να σου χαλάσω την ψευδαίσθηση; Αν σε κάνει να νιώθεις καλά, μπορείς να το πιστεύεις. Ποιος είμαι εγώ για να σου αλλάξω γνώμη;
Τώρα μιλάς σωστά. Όχι σαν τυπικός Χέλης βέβαια, εκείνος θα έψαχνε να βρει τα ποστς, να βάλει παραθέσεις, να κάνει αναλύσεις.

Και, μπισμπιρίκο, κάνε και κανένα quote, μην τρέχω συνέχεια στα τελευταία να δω απαντήσεις, βοηθάει. Κοροϊδεύαμε τον Περσέα κάποτε που τα έκανε αυτά, αλλά εκείνος ήταν και μπάρμπας.
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41007
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Κουγκλ (ντούπλεξ) έη άη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 01 Μαρ 2023, 15:28

Bic έγραψε:
01 Μαρ 2023, 12:58
hellegennes έγραψε:
01 Μαρ 2023, 12:48
Γιατί; Για να σου χαλάσω την ψευδαίσθηση; Αν σε κάνει να νιώθεις καλά, μπορείς να το πιστεύεις. Ποιος είμαι εγώ για να σου αλλάξω γνώμη;
Τώρα μιλάς σωστά. Όχι σαν τυπικός Χέλης βέβαια, εκείνος θα έψαχνε να βρει τα ποστς, να βάλει παραθέσεις, να κάνει αναλύσεις.

Και, μπισμπιρίκο, κάνε και κανένα quote, μην τρέχω συνέχεια στα τελευταία να δω απαντήσεις, βοηθάει. Κοροϊδεύαμε τον Περσέα κάποτε που τα έκανε αυτά, αλλά εκείνος ήταν και μπάρμπας.
Σπανίως κάνω παράθεση όταν είναι το αμέσως προηγούμενο ποστ που απαντάω. Τόσα χρόνια δεν το έχεις παρατηρήσει; Αλλά ας σου κάνω την χάρη. Όσο για το άλλο, βαριέμαι να ξαναπώ τα αυτονόητα. Σε αφήνω να πιστεύεις ό,τι θέλεις. Δωρεάν είναι.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9478
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Κουγκλ (ντούπλεξ) έη άη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 01 Μαρ 2023, 16:15

hellegennes έγραψε:
01 Μαρ 2023, 15:28
Bic έγραψε:
01 Μαρ 2023, 12:58
hellegennes έγραψε:
01 Μαρ 2023, 12:48
Γιατί; Για να σου χαλάσω την ψευδαίσθηση; Αν σε κάνει να νιώθεις καλά, μπορείς να το πιστεύεις. Ποιος είμαι εγώ για να σου αλλάξω γνώμη;
Τώρα μιλάς σωστά. Όχι σαν τυπικός Χέλης βέβαια, εκείνος θα έψαχνε να βρει τα ποστς, να βάλει παραθέσεις, να κάνει αναλύσεις.

Και, μπισμπιρίκο, κάνε και κανένα quote, μην τρέχω συνέχεια στα τελευταία να δω απαντήσεις, βοηθάει. Κοροϊδεύαμε τον Περσέα κάποτε που τα έκανε αυτά, αλλά εκείνος ήταν και μπάρμπας.
Σπανίως κάνω παράθεση όταν είναι το αμέσως προηγούμενο ποστ που απαντάω. Τόσα χρόνια δεν το έχεις παρατηρήσει; Αλλά ας σου κάνω την χάρη. Όσο για το άλλο, βαριέμαι να ξαναπώ τα αυτονόητα. Σε αφήνω να πιστεύεις ό,τι θέλεις. Δωρεάν είναι.
Όκει προφέσορ, προφέσορ, προφέσορ...
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43658
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Κουγκλ (ντούπλεξ) έη άη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 08 Μαρ 2023, 20:37

Προσπαθώ να φτιάξω AI art για κάτι που θεωρώ είναι πολύ απλό, για ένα τοπ σίκρετ πχορουμικό πρότζεκτ και τα AI με απογοητέυουν. sys3x ξέρεις να βοηθήσεις;
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Απάντηση

Επιστροφή στο “Πληροφορική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών