Να καταρρεύσει η meta παρακαλώ.

Λογισμικό, λειτουργικά συστήματα, προγραμματισμός, hardware, δίκτυα, Internet
dotcom
Δημοσιεύσεις: 2354
Εγγραφή: 26 Ιουν 2019, 15:45
Phorum.gr user: dotcom

Re: Να καταρρεύσει η meta παρακαλώ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dotcom » 18 Οκτ 2022, 11:00

talaipwros έγραψε:
17 Οκτ 2022, 18:44
dotcom έγραψε:
17 Οκτ 2022, 18:26
talaipwros έγραψε:
17 Οκτ 2022, 00:13


οι συζητησεις θα επρεπε να ειναι ιδιωτικες. Αλλιως παμε σε δυστοπιες τυπου κινας
Και αν στις συζητήσεις σου προωθείς πουτινισμό;
αν τις προωθεις σε ιδιωτικες συζητησεις, τοτε ΟΚ.

Με το που θα σε πετυχουν σε δημοσιο λογο ομως, φυλακη
η ρωσική προγάνδα στα PM είναι οκ;

κάπως έτσι βγήκε ο κομπρομα

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25360
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Να καταρρεύσει η meta παρακαλώ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 18 Οκτ 2022, 11:03

dotcom έγραψε:
18 Οκτ 2022, 11:00
talaipwros έγραψε:
17 Οκτ 2022, 18:44
dotcom έγραψε:
17 Οκτ 2022, 18:26


Και αν στις συζητήσεις σου προωθείς πουτινισμό;
αν τις προωθεις σε ιδιωτικες συζητησεις, τοτε ΟΚ.

Με το που θα σε πετυχουν σε δημοσιο λογο ομως, φυλακη
η ρωσική προγάνδα στα PM είναι οκ;

κάπως έτσι βγήκε ο κομπρομα
Ο κομπρομα βγηκε με μαζικη διαδωση fake news σε target / ηλιθιο γκρουπ ψηφοφορων ως "ειδησεων"

Αυτοι που διαδιδουν τα fake news , φυλακη.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3323
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Να καταρρεύσει η meta παρακαλώ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 18 Οκτ 2022, 16:49

Μου αρέσει που στα γεράματα συνειδητοποιούμε ότι τo platitude "your are the product" μάλλον δεν είναι και τόσο platitude.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3323
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Να καταρρεύσει η meta παρακαλώ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 18 Οκτ 2022, 16:55

sharp έγραψε:
17 Οκτ 2022, 02:06
enaon έγραψε:
17 Οκτ 2022, 01:56
sharp έγραψε:
17 Οκτ 2022, 01:52
Αφού έχεις βγει από το λειτουργικό. Θα πρέπει να λειτουργεί σε δικό του σύστημα, έστω σε ένα υποτυπώδες. Γιατί να το κάνει αυτό, για να σε κατασκοπεύσει και για λογαριασμό ποιανού, της γκουγκλ; Δηλ. έχει φτιάξει η Γκουγκλ ιντερφέησ για καθε κατασκευαστη που δουλεύει εκτός Ανδροειδούς και δεν το ξέρουμε; Με το συμπάθειο, αλλά αυτά είναι σαχλαμάρες. Εκτός αν το έχει κάνει η ΝΣΑ, αλλά πάλι μυστικό δεν θα έμενε. Ακόμη και να ανοίγει μόνο του, εμένα ζητά πάντα πασγ. για να μπει στο Ανδροειδές. Οπότε μέχρι εκεί δεν μπορεί να με ακούσει.
βρε σταματα να γραφεις εκθέσεις ιδεών, το ανδροιδ ειναι συστημα πανω σε συστημα, τρεχει σε κονταινερ, δεν ειναι λειτουργικό οπως το καταλαβαινεις ουτε τα γουινδους ειναι τωρα, ουτε τίποτα. Δεν ειναι λινουξ το ανδροιδ, απλα χρησημοποιεί τον πυρίνα. Αλλα δεν θες καν το ιδιο λειτουργικό σε εναν μικροεπεξεργαστή, εχουν τα δικά τους.
Tα γουιν 10 που βάζει ο κόσμος σπίτι του τρέχουν σε κονταινερ; Ποιο είναι αυτό;
Ακόμα όχι προφανώς, τουλάχιστον όχι με την φιλοσοφία του android. Πάντως ο kernel είναι ήδη segregated σε δύο διαφορετικά integrity levels, που το security boundary το κάνουν enforce με HVCI. Υποθέτω με τη δουλειά που έχουν κάνει στο usermode sandboxing, σε λίγα χρόνια δεν θα είναι δύσκολο να έχουν κάτι παρόμοιο με το android στημένο πάνω στο CLR. Better DRM this way :wink
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43271
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Να καταρρεύσει η meta παρακαλώ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 18 Οκτ 2022, 16:58

Hot take:
Η ιδιωτικότητα είναι μια μικροαστική ανησυχία. Η παραβίαση της προκαλεί ένα εντελώς γενικό και απροσδιόριστο κακό, όπως όταν βλέπεις ξαφνικά γλουτένη στα συστατικά του ψωμιού για τοστ.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7945
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Να καταρρεύσει η meta παρακαλώ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 18 Οκτ 2022, 18:31

Στο facebook δεν μπορείς να σχολιάσεις κάτι, κάπου, σε κάτι άσχετο, σε ανθρώπους που συμμερίζεσαι την γνώμη τους, σε μια ανάρτηση για το Λος Άντζελες, ακόμη και σε ομάδα για την κβαντομηχανική (δεν μου έχει τύχει ακόμη αυτό, η αλήθεια είναι), χωρίς να σου κάνει like στο σχόλιο, ο πατέρας σου, η θεία σου (που δεν έχετε μεγάλη διαφορά ηλικίας η αλήθεια είναι), ο μπατζανάκης, ο προϊστάμενός σου στην δουλειά, ο ξάδερφος, η ξαδέρφη, ο συμμαθητής που έχεις να δεις 20 χρόνια και δεν ξέρω ποιοι άλλοι ακόμη. :lol:

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3323
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Να καταρρεύσει η meta παρακαλώ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 19 Οκτ 2022, 01:57

Dwarven Blacksmith έγραψε:
18 Οκτ 2022, 16:58
Hot take:
Η ιδιωτικότητα είναι μια μικροαστική ανησυχία. Η παραβίαση της προκαλεί ένα εντελώς γενικό και απροσδιόριστο κακό, όπως όταν βλέπεις ξαφνικά γλουτένη στα συστατικά του ψωμιού για τοστ.
Παρότι αυτό φαινομενικά έχει merit σαν άποψη, θεωρώ ότι επί της ουσίας χάνει το δάσος. Ναι οκ, στο χωριό (οπού χωριό η οποιαδήποτε κοινωνική οργάνωση που ήμασταν όλοι σε first name basis) η ιδιωτικότητα ήταν ανύπαρκτη χωρίς αυτό να έχει κάποιο ιδιαίτερο impact, αλλά εδώ συζητάμε στο context του internet, όπου μπορείς να κάνεις αλγοριθμικό profiling σε εκατομμύρια ανθρώπους και έπειτα να κάνεις και weaponize αυτό το profiling (2016 elections, Brexit, etc). Ε μάλλον δεν είναι και πολύ συγκρίσιμες καταστάσεις.

Ξεκάθαρα το κακό δεν είναι "απροσδιόριστο". Το ότι ο μέσος μαλάκας χρήστης του facebook δεν μπορεί να αντιληφθεί το κακό, δεν συνεπάγεται την ανυπαρξία του.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23391
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Να καταρρεύσει η meta παρακαλώ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 19 Οκτ 2022, 08:44

klg έγραψε:
19 Οκτ 2022, 01:57
Ξεκάθαρα το κακό δεν είναι "απροσδιόριστο". Το ότι ο μέσος μαλάκας χρήστης του facebook δεν μπορεί να αντιληφθεί το κακό, δεν συνεπάγεται την ανυπαρξία του.

SpoilerShow
σορυ δεν κρατήθηκα, ωραια τα λες νομιζω, δεν εχει πολυ σημασία που είμαστε τωρα, που παμε εχει όμως και ειναι καθαρή η στόχευση θεωρώ. Ελα μετα στο νημα του χελη με την ποίηση να δεις τι εκανε με την μέθοδο επίλυσης που χρησιμοποιούμε οταν παμε στα τυφλά, ευρετική την λενε, δεν το ηξερα.

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25360
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Να καταρρεύσει η meta παρακαλώ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 27 Οκτ 2022, 15:40



Δεν ευχόμουνα ενα τσουβαλι χρυσες λιρες καλύτερα


Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 5263
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Να καταρρεύσει η meta παρακαλώ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 27 Οκτ 2022, 17:28

talaipwros έγραψε:
16 Οκτ 2022, 14:57
Εικόνα


Διαφημισεις με βαση cookies το καταλαβαίνω.
Με βαση συζητήσεις, οχι.

Ουστ.

εδω και χρονια το ΑΙ ειναι σε θεση να προβλεψει με ακριβεια 90% αν ενα ζευγαρι προκειται να χωρισει βασει των καταναλωτικων του αγορων
τι συζηταμε τωρα
:wave:

ΥΓ. enjoy!

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40796
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Να καταρρεύσει η meta παρακαλώ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 27 Οκτ 2022, 18:32

omg kai 3 lol έγραψε:
27 Οκτ 2022, 17:28
εδω και χρονια το ΑΙ ειναι σε θεση να προβλεψει με ακριβεια 90% αν ενα ζευγαρι προκειται να χωρισει βασει των καταναλωτικων του αγορων
Τίποτα δεν μπορεί να προβλέψει με ακρίβεια 90% καμμιά ΑΙ όσον αφορά την ανθρώπινη συμπεριφορά. Αν μπορούσε να κάνει τέτοιο πράγμα μια ΑΙ -βασικά ένας μεγάλος όγκος δεδομένων, όχι ΑΙ-, θα το είχαν πετύχει εδώ και δεκαετίες οι κοινωνικές επιστήμες και οι μαρκετίστες.

Πόσο καλά μπορούν να προβλέψουν οι μαρκετίστες την αγορά; Καθόλου. Είναι 100% ράντομ.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.


Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Πληροφορική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών