Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Παραφυσική, μεταφυσικά, ανεξήγητα φαινόμενα
seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 20 Οκτ 2019, 15:39

Archmage έγραψε:
20 Οκτ 2019, 15:24
seismic έγραψε:
20 Οκτ 2019, 15:15
Archmage έγραψε:
20 Οκτ 2019, 14:48
περιμένουμε σπίτια που αντέχουν 100 τζι. Ή 50. Ή 20.
Δεν είναι ανάγκη να περιμένετε Έχετε μπροστά σας τα πειράματα
Κατανόηση κειμένου, επίπεδο δημοτικού: «σπίτι» και «πείραμα» είναι διαφορετικές έννοιες.
Εγώ μια πρόταση έκανα. Δουλειά δική σας είναι να την αξιοποιήσετε αν θέλετε.
Αν θέλετε περισσότερα θύματα σε σεισμούς από αυτά που υπάρχουν στο παρελθόν δική σας ευθύνη.
Τώρα δεν μπορείτε να πείτε ότι δεν ξέρατε. Εγώ έκανα ότι ήταν δυνατόν να σώσω τον κόσμο και τις περιουσίες του.
Ας αναλάβει ο καθένας τις ευθύνες του.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Archmage
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:41

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Archmage » 20 Οκτ 2019, 16:01

seismic έγραψε:
20 Οκτ 2019, 15:39
Εγώ μια πρόταση έκανα
Ωραία, την έκανες, φχαριστούμε πολύ, τέλος. Τι θες άλλο;

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 20 Οκτ 2019, 18:02

Archmage έγραψε:
20 Οκτ 2019, 16:01
seismic έγραψε:
20 Οκτ 2019, 15:39
Εγώ μια πρόταση έκανα
Ωραία, την έκανες, φχαριστούμε πολύ, τέλος. Τι θες άλλο;
Δεν θέλω τίποτα άλλο από το να δείχνω στον κόσμο την αξία της δική σας επιστήμη εν σχέση με την ανώτατη στάθμη της δικής μου επιστήμης.
Αυτό θα το κάνω μέχρι τα βγάλω την επιστήμη σας αναχρονιστική. Στο κάτω κάτω αυτή είναι και η δουλειά του ανεξάρτητου ερευνητή και συγγραφέα επιστημονικών συγγραμμάτων που είμαι εγώ.
Εσύ τι άλλο θες?
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Archmage
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:41

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Archmage » 21 Οκτ 2019, 17:13

seismic έγραψε:
20 Οκτ 2019, 18:02
Δεν θέλω τίποτα άλλο από το να δείχνω στον κόσμο την αξία της δική σας επιστήμη εν σχέση με την ανώτατη στάθμη της δικής μου επιστήμης. Αυτό θα το κάνω μέχρι τα βγάλω την επιστήμη σας αναχρονιστική. Στο κάτω κάτω αυτή είναι και η δουλειά του ανεξάρτητου ερευνητή και συγγραφέα επιστημονικών συγγραμμάτων που είμαι εγώ. Εσύ τι άλλο θες?
Τίποτα, με έχεις καλύψει απόλυτα με το παραπάνω. Λυπηρό από μια άποψη να σου έχει γίνει μονομανία κάτι που βασίζεται σε πλήρη άγνοια της πραγματικότητας, καθώς δεν ξέρεις καν τι σημαίνουν οι όροι που χρησιμοποιείς. Αφού σε γεμίζει όμως «η δουλειά του ανεξάρτητου ερευνητή και συγγραφέα επιστημονικών συγγραμμάτων», δηλαδή η αντιγραφή των ίδιων σεντονιών για άλλα δέκα χρόνια, καλή τύχη!

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 21 Οκτ 2019, 21:06

Archmage έγραψε:
21 Οκτ 2019, 17:13
seismic έγραψε:
20 Οκτ 2019, 18:02
Δεν θέλω τίποτα άλλο από το να δείχνω στον κόσμο την αξία της δική σας επιστήμη εν σχέση με την ανώτατη στάθμη της δικής μου επιστήμης. Αυτό θα το κάνω μέχρι τα βγάλω την επιστήμη σας αναχρονιστική. Στο κάτω κάτω αυτή είναι και η δουλειά του ανεξάρτητου ερευνητή και συγγραφέα επιστημονικών συγγραμμάτων που είμαι εγώ. Εσύ τι άλλο θες?
Τίποτα, με έχεις καλύψει απόλυτα με το παραπάνω. Λυπηρό από μια άποψη να σου έχει γίνει μονομανία κάτι που βασίζεται σε πλήρη άγνοια της πραγματικότητας, καθώς δεν ξέρεις καν τι σημαίνουν οι όροι που χρησιμοποιείς. Αφού σε γεμίζει όμως «η δουλειά του ανεξάρτητου ερευνητή και συγγραφέα επιστημονικών συγγραμμάτων», δηλαδή η αντιγραφή των ίδιων σεντονιών για άλλα δέκα χρόνια, καλή τύχη!
Το μόνο λυπηρό της υπόθεσης είναι ότι, ενώ κρατώ στα χέρια μου, γιατί μου ανήκει γιατί είμαι ο εφευρέτης, έναν τεράστιο θησαυρό που σώζει ζωές και περιουσίες,.. κάποιοι αποφάσισαν με τον νόμο του ισχυρού να μην τον χαρώ.
Η μεγαλύτερη πουτ@ν@ που γνώρισα στην ζωή μου είναι η επιστήμη. Πολύ νταβατζιλίκι γύρω της ... και πολύ σαπίλα μέσα της.
Ασελγούν επάνω της πολλοί αλήτες. :cry
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 24 Οκτ 2019, 19:17

Αν και είμαι πολύ ευγενικός άνθρωπος θα αναγκαστώ να γίνω αυστηρός προς αυτούς που αντιτίθενται στα οφέλη που πρεσβεύει η εφεύρεσή μου.
Θα υποβάλω ερωτήσεις και απαντήσεις για το τι κάνουν σήμερα οι πολιτικοί μηχανικοί και τι κάνω εγώ.
Είναι καιρός πλέον να παλέψω με την βλακεία και να ανατρέψω τον λανθασμένο παγκόσμιο αντισεισμικό σχεδιασμό.
1) Η αδράνεια της πλάκας και η μετατόπιση του εδάφους δημιουργεί μια ροπή ανατροπής στα τοιχώματα της κατασκευής.
Αυτή η ροπή ανατροπής του τοιχώματος παραμορφώνει τους κορμούς των δοκών εφαρμόζοντας ανοδικές και καθοδικές εντάσεις στις διατομές τους και τους σπάει.
Αυτό σημαίνει ότι οι πολιτικοί μηχανικοί προσπαθούν να σταματήσουν την ανατροπή του τοιχώματος με τις διατομές των δοκών οι οποίες δεν διαθέτουν αρκετή αντοχή να εφαρμόσουν τις απαιτούμενες αντίρροπες ροπές ισορροπίας σε πολύ μεγάλους σεισμούς, και σπάνε. Ακόμη αυτό σημαίνει ότι οι εντάσεις των ροπών ανατροπής του τοιχώματος κατευθύνονται στις διατομές και τις σπάνε.
Σε αυτήν την παραμόρφωση συμβάλει και η κάμψη η οποία έχει μια ελαστική πρωταρχική παραμόρφωση πριν περάσει σε ανελαστικές ψαθυρές παραμορφώσεις.
Το λάθος του σχεδιασμού των πολιτικών μηχανικών είναι ότι ανακυκλώνουν τις εντάσεις του σεισμού πάνω στο σώμα της κατασκευής διότι δεν έχουν βρει την μέθοδο να εκτρέπουν τις δυνάμεις του σεισμού έξω από το σώμα της κατασκευής.
Αυτό κάνει η ευρεσιτεχνία μου.
Η ευρεσιτεχνία μου εκτρέπει την δύναμη του σεισμού μέσα στο έδαφος, ενώ ο σχεδιασμός των πολιτικών μηχανικών την στέλνει και την ανακυκλώνει πάνω στις διατομές των φερόντων στοιχείων. Ανακύκλωση σημαίνει προσαύξηση έντασης σε κάθε κύκλο μετατόπισης του σεισμού. Αυτή είναι η κύρια διαφορά του δικού μου σχεδιασμού και των πολιτικών μηχανικών. Οι πολιτικοί μηχανικοί σας χρεώνουν με πολύ οπλισμό ενώ εγώ σας αφαιρώ τις εντάσεις του σεισμού πάνω από την κατασκευή και τον στέλνω μέσα στο έδαφος.
Τα μαθηματικά είναι για να βρίσκεις τις εντάσεις και τις διατομές. Τίποτα νέον.
Η μέθοδος σχεδιασμού όμως επηρεάζει τον σωστό ή τον λάθος τρόπο δόμησης.
Αυτά για τον κάθε ξερόλα. Αναμένω την τάπα του. :D
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 25 Οκτ 2019, 21:03

Η καλύτερες ιδέες είναι οι απλούστερες. Ώμος..
Ποτέ μια ιδέα δεν πάει καλά αν είσαι σε λάθος μέρος.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 27 Οκτ 2019, 17:43

seismic έγραψε:
25 Οκτ 2019, 21:03
Η καλύτερες ιδέες είναι οι απλούστερες. Ώμος..
Ποτέ μια ιδέα δεν πάει καλά αν είσαι σε λάθος μέρος.
Εκτός των άλλων ο μηχανισμός τις ευρεσιτεχνίας μου κάνει όλα αυτά που κάνει και η βίδα εδάφους του βίντεο, καθώς και ότι κάνουν όλες οι άλλες αγκυρώσεις εδάφους. Κάνει όμως και κάτι άλλο που τον ξεχωρίζει σαν τον ποιο ισχυρό μηχανισμό πάκτωσης παγκοσμίως.
Αυτό που κάνει και δεν το κάνει καμία άλλη πάκτωση στον κόσμο είναι ότι εξασκεί μηχανικές πιέσεις απεριόριστης έντασης προς τα πρανή της γεώτρησης. Δηλαδή μετατρέπει την κατακόρυφη ορθή έλξη του υδραυλικού ελκυστήρα που εφαρμόζετε πάνω στον τένοντα του μηχανισμού σε οριζόντια πίεση προς τα περιφερειακά πρανή της γεώτρησης. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα μια έξτρα δύναμη πάκτωσης από αυτήν που εφαρμόζουν οι άλλες πακτώσεις. Ο μηχανισμός πάκτωσης της ευρεσιτεχνίας μου αρχίζει από εκεί που σταματούν οι άλλοι μηχανισμοί, διότι εφαρμόζει ότι εφαρμόζουν και οι άλλοι μηχανισμοί πάκτωσης, συν την έξτρα μηχανική πίεση προς τα πρανή.. :g030:
Αυτό του δίνει την δυνατότητα να πακτώσει από ομπρέλες στην θάλασσα μέχρι και ουρανοξύστες με το έδαφος.
Ο ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΣ ΚΛΕΙΣΤΟΣ
Εικόνα
Ο ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΣ ΣΕ ΔΙΑΣΤΟΛΗ
Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος seismic την 28 Οκτ 2019, 08:18, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
nick
Δημοσιεύσεις: 5221
Εγγραφή: 25 Μάιος 2018, 22:21

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nick » 28 Οκτ 2019, 02:00

Ευγε, κέρδισες με το σπαθί σου το επαθλο!

Εικόνα

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 28 Οκτ 2019, 07:34

nick έγραψε:
28 Οκτ 2019, 02:00
Ευγε, κέρδισες με το σπαθί σου το επαθλο!

Εικόνα
Ευπρόσδεκτα όλα τα βραβεία! Τιμή μου να έχω το μεγαλύτερο ( cavli ) στον κόσμο! :smt005:
Αυτό που κάνει η πατέντα είναι εκτροπές δυνάμεων.
Την εξωτερική δύναμη της αδράνειας μιας κατασκευής, προερχόμενη από την μετατόπιση που επιβάλει ο σεισμός στην κατασκευή, την εκτρέπει και από οριζόντια την μετατρέπει σε ορθή κατακόρυφη και την στέλνει μέσω του τένοντα από την ανώτατη στάθμη, στον μηχανισμό μέσα στο έδαφος.
Ο μηχανισμός μέσα στο έδαφος παραλαμβάνει τις ορθές δυνάμεις θλίψης και εφελκυσμού και την εκτρέπει στις πλευρές των πρανών της γεώτρησης του εδάφους.
Δηλαδή από οριζόντιες τις μετατρέπει σε ορθές και από ορθές πάλη σε οριζόντιες.
Τα πάνω ακτίνια του μηχανισμού οδηγούν τις καθοδικές εντάσεις προς τα πρανή και τα κάτω ανεστραμμένα ακτίνια οδηγούν τις ανοδικές εντάσεις προς τα πρανή.
Σήμερα τις οδηγούν πάνω στις διατομές των φερόντων στοιχείων ( δοκών και τοιχωμάτων )
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
nick
Δημοσιεύσεις: 5221
Εγγραφή: 25 Μάιος 2018, 22:21

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nick » 28 Οκτ 2019, 09:50

Εχεις δοκιμασει να φτιαξεις την πατεντα σου λιγοτερο 'απολυτη'. Δλδ εχουμε ενα συμβατικο σπιτι και ενα με βιδα ΙΔΙΑΣ αντισεισμικής αντοχής. Ποσο φθηνότερο θα ηταν να κατασκευασθεί το βιδοτο;

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 28 Οκτ 2019, 10:53

nick έγραψε:
28 Οκτ 2019, 09:50
Εχεις δοκιμασει να φτιαξεις την πατεντα σου λιγοτερο 'απολυτη'. Δλδ εχουμε ενα συμβατικο σπιτι και ενα με βιδα ΙΔΙΑΣ αντισεισμικής αντοχής. Ποσο φθηνότερο θα ηταν να κατασκευασθεί το βιδοτο;
Ωραία ερώτηση! Για να απαντηθεί σωστά πρέπει να λάβουμε υπόψιν πάρα πολλούς παράγοντες.
1) Καταρχήν δεν είναι δυνατόν να είναι ΙΔΙΑΣ αντισεισμικής αντοχής. Για να είναι ΙΔΙΑΣ αντισεισμικής αντοχής.πρέπει να αυξηθεί η ποιότητα των υλικών, και οι διατομές των στοιχείων ( τοιχώματος - δοκού ) Όταν όμως αυξάνεις τις διατομές αυξάνεις και την μάζα οπότε αυξάνεις και τις εντάσεις αδράνειας. Οπότε είναι δώρον άδωρον μετά από κάποιο σημείο και μετά να αυξάνεις τις διατομές, διότι αυξάνοντας τις διατομές, αυξάνεις και τα σεισμικά φορτία. Είναι προτιμότερο να αφαιρείς τα σεισμικά φορτία από την κατασκευή εκ τρέποντας αυτά μέσα στο έδαφος, παρά να τα στέλνεις πάνω στις διατομές. Αν τα στείλεις πάνω στις διατομές χρειάζεσαι μεγαλύτερη ποιότητα υλικών και μεγαλύτερες διατομές, οπότε και μεγαλύτερο κόστος. Η ευρεσιτεχνία κάνει την κατασκευή πιο ισχυρή. Αν έχουμε κάτι πολύ ισχυρό το οποίον δεν χρειάζεται να είναι τόσο ισχυρό, τότε αφαιρούμε οπλισμό και το κάνουμε πιο οικονομικό.
2) Το κόστος εξαρτάτε και από το είδος της κατασκευής. Στις ανεμογεννήτριες π.χ αντί να σπαταλάς χρήματα για την βάση στήριξης, μετατρέπεις με τον μηχανισμό της πατέντας το βουνό σαν βάση στήριξης κατεβάζοντας το κόστος κατά 80% Το ίδιο συμβαίνει και για τις μεγάλες βάσεις άλλων έργων όπως είναι οι βάσεις στις κοιλαδογέφυρες, αφού τις καταργείς εντελώς.
3) Για τα σπίτια. Η ευρεσιτεχνία για να δουλέψει αποτελεσματικά πρέπει να τοποθετηθεί σε μεγάλα επιμήκη τοιχώματα στα οποία πακτώνουμε όλες τις παρειές των. Αυτό συμβαίνει για τον εξής λόγο. Τα μαθηματικά μας λένε ότι πολλαπλασιάζουμε την δύναμη επί το ύψος και μετά το αποτέλεσμα το διαιρούμε με την απόσταση του ενός μηχανισμού της ευρεσιτεχνίας από τον άλλο, για να βρούμε την ροπή ανατροπής. Συμπέρασμα .. όσο πιο επιμήκη είναι το τοίχωμα, τόσο μικρότερη ροπή ευστάθειας χρειάζεται για να ισορροπήσει, και τόσο πιο ικανό είναι να παραλάβει η διατομή του τις θλιπτικές εντάσεις. Οπότε εμένα με συμφέρει να τοποθετώ την ευρεσιτεχνία μου σε κατασκευές που έχουν μεγάλα τοιχώματα και είναι και φθηνά. Τέτοιες κατασκευές είναι τα προκατασκευασμένα από σκυρόδεμα, των οποίων το κόστος κυμαίνεται 30 με 50% κάτω από το κόστος της συμβατικής κατοικίας.
Αν τα προκατασκευασμένα φορέσουν την ευρεσιτεχνία μου θα αυξηθεί ο αριθμός των ορόφων που τους επιτρέπεται σήμερα, διότι η ευρεσιτεχνία τους λύνει τα προβλήματα που έχουν. Οπότε το κόστος των κατασκευών θα πέσει 30 με 50%. Για συμβατικές κατοικίες το κόστος ούτε θα αυξηθεί ούτε θα μειωθεί διότι από την μία θα πληρώσουν τον μηχανισμό της ευρεσιτεχνίας, από την άλλη οι υπολογισμοί θα αφαιρέσουν διατομές, βάσεις, και οπλισμό. Θα αυξηθεί όμως η αντισεισμική τους θωράκιση.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
nick
Δημοσιεύσεις: 5221
Εγγραφή: 25 Μάιος 2018, 22:21

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nick » 28 Οκτ 2019, 11:33

Στο λεω διοτι ο κοσμος μπορει να μην ενδιαφέρεται τοσο να αυξησει την αντοχή (απλα να ειναι μεσα στα ορια), αλλα να μειωσει το κοστος.Δεν εχει ερθει η καταστροφη απο τους σεισμους. Εδω σε μεγαλους σεισμους και το πολυ να γκρεμίστει κανα παλαιο σπιτι.

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 28 Οκτ 2019, 11:45

nick έγραψε:
28 Οκτ 2019, 11:33
Στο λεω διοτι ο κοσμος μπορει να μην ενδιαφέρεται τοσο να αυξησει την αντοχή (απλα να ειναι μεσα στα ορια), αλλα να μειωσει το κοστος.Δεν εχει ερθει η καταστροφη απο τους σεισμους. Εδω σε μεγαλους σεισμους και το πολυ να γκρεμίστει κανα παλαιο σπιτι.
Συμφωνώ! Όμως μετά από σεισμούς υπάρχει και μεγάλο κόστος για επισκευές τις οποίες γλυτώνεις με την ευρεσιτεχνία.
Υπάρχουν και δημόσια έργα με κοινόχρηστο χαρακτήρα όπως γέφυρες, νοσοκομεία που δεν επιτρέπουν καθυστέρηση επισκευών.
Το κόστος της ευρεσιτεχνίας για ένα κτίριο ύψους 6 ορόφων και ολικού εμβαδού 2400 τετρ. μέτρων κυμαίνεται γύρω στις 60000 ευρώ.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 29 Οκτ 2019, 17:48

Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εναλλακτικές επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών