ΔΕΞΑΜΕΝΕΣ ΤΗΣ ΣΟΚΟΝΥ ΚΑΙ Ο ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΗΣ ΚΡΟΚΟΣ

Παραφυσική, μεταφυσικά, ανεξήγητα φαινόμενα
ΤΑΥΓΕΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 1399
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2018, 20:08
Phorum.gr user: ΤΑΥΓΕΤΗΣ

ΔΕΞΑΜΕΝΕΣ ΤΗΣ ΣΟΚΟΝΥ ΚΑΙ Ο ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΗΣ ΚΡΟΚΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΥΓΕΤΗΣ » 25 Δεκ 2020, 19:06

Προ πολλων ετων μια κυριακη πηγα στο παζαρι παλαιων βιβλιων που γινοταν στο μοναστηρακι.Στο μερος εκεινο τωρα εγιναν μπαρ,σουβλατζιδικα κτλ
Πηρα καποια βιβλια και ο μικροπωλητης μου εδωσε ως δωρο ενα κουτι με κατι εγγραφα μεσα.
τα κοιταξα και ηταν ενα σοβαρο αρχειο.

Ειχε τα πρακτικα μια υποθεσεως που εγινε στο κερατσινι γυρω στο 1925.
Στο κερατσινι τοτε υπηρχαν δεξαμενες πετρελαιου της εταιριας ΣΟΚΟΝΥ (που μετα τον πολεμο μετονομαστηκε σε SHELL)

Η υποθεση εχει ως εξης:
Δουλευαν εργαζομενοι στην εταιρια αυτη και επειρναν ενα μεριοκαματο αξιοπρεπες.Ειχαν και προεδρο του σωματειου τους εναν ονοματι κροκο που ηταν κομμουνιστης χωρις βεβαια να το ξερουν οι εργαζομενοι.
Η εταιρια συχνα για τον καθαρισμο των δεξαμενων εφερνε εξωτερικα συνεργεια καθαρισμου και πληρωνε κανονικα.
Οι εργαζομενοι ζητησαν απο την εταιρια να μην προσλαμβανει εξωτερικο συνεργειο αλλα με μια προσθετη αμοιβη και να καθαριζουν αυτοι την δεξαμενη.Η εταιρια το δεχτηκε κανονιστηκε τοι ημερομησθιο σε 80 δραχμες και το πραγμα προχωρουσε κανονικα.
Ενα πρωι ο διυεθυντης της εταιρειας πηγαινοντας στο γραφειο βρηκε τους εργαζομενους σε αναστατωση και σε απεργεια.
Ρωτησε τι συμβαινει και τοτε εμαθε οτι ενω ειχαν συμφωνησει 80 δραχμες για την αμοιβη τους η εταιρεια τους κοροιδεψε και τους εδωσε 50 για αυτο απεργουν.
Ο διευθυντης επεμενε οτι εδωσε 80 δραχμες το ατομο και καλεσε το συμβουλιο των εργατων για ενημερωση.
Εκει εμαθε οτι ο κροκος(κομμουνιστης μελος του ΚΚΕ στον πειραια)επαιρνε 80 δραχμες αλλα εδινε σε αυτους τις 50 δραχμες και τα υπολοιπα τα κρατουσε γιΑ ΤΟ ΚΟΜΜΑ κατα δηλωση του.
ΟΙ εργατες εξαγριωθηκαν και πλακωσαν στο ξυλο τον κροκο και ετσι επενεβη η αστυνομια.
Επειδη εχω και ενα ανεκδοτο υλικο με τις δικες που εγινα στην δραμα για το δηθεν πραξικοπημα των κομμουνιστων εναντιον των βουλγαρων της κατοχης το 1941 εξ ου και οι σφαγες του δοξατου βρισκω καποιον κομμουνιστη ονοματι Κροκο που λεει τα εξης στον κατοχικο βουλγαρο νομαρχη << αφου εσυ με εβαλες να κανω το κινημα γιατι τωρα με δικαζετε;>>Τουφεκιστηκε αυτος ο κροκος αλλα δεν εχω ταυτοποιησει αν ειναι το ιδιο προσωπο που εκλεψε τα λεφτα των εργαζομενων της Σοκονυ η απλως συνωνυμια.

ΥΓ :επειδη καποιοι θα πουν <<ρε συ δεν εχεις αλλη δουλεια να κανεις;>> απαντω.Οτι το χομπυ μου ειναι να ψαχνω πραγματικα και οχι να κατεβαινω σε διαδηλωσεις και να ουρλιαζω υστερικως βλακωδη συνθηματα για τον ..λαο και την δημοκρατια ουτε να καιω την αθηνα σαν τους αναρχοαλητες.Διοτι αυτα τα ρεμαλια απο χομπυ πανε εκει και οχι διοτι πιστευουν στα λαικα κινηματα και αλλες τετοιες βλακειες.Και οι περισσοτεροι απο αυτους πανε στις διαδηλωσεις ειναι κρατικοδιαιτοι.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΤΑΥΓΕΤΗΣ την 25 Δεκ 2020, 19:15, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Οταν καποιος κανει εγκλημα και μετανοει ειναι ανθρωπος.Αν κανει εγκλημα και καμαρωνει για αυτο ειναι κομμουνιστης.
Επι 100 κομμουνιστων οι 59 ειναι αφελεις(βλακες),οι 40 αγυρτες(δηλ λαμογια ) και μονον ενας πραγματικος μπολσεβικος.ΛΕΝΙΝ 1917

Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 11105
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: ΔΕΞΑΜΕΝΕΣ ΤΗΣ ΣΟΚΟΝΥ ΚΑΙ Ο ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΗΣ ΚΡΟΚΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 25 Δεκ 2020, 19:13

Το οτι δεν εχεις τιποτα καλυτερο να κανεις το εχουμε καταλαβει ηδη. Σιγα μη σε ρωτησουμε.

ΤΑΥΓΕΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 1399
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2018, 20:08
Phorum.gr user: ΤΑΥΓΕΤΗΣ

Re: ΔΕΞΑΜΕΝΕΣ ΤΗΣ ΣΟΚΟΝΥ ΚΑΙ Ο ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΗΣ ΚΡΟΚΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΥΓΕΤΗΣ » 25 Δεκ 2020, 19:16

ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
25 Δεκ 2020, 19:13
Το οτι δεν εχεις τιποτα καλυτερο να κανεις το εχουμε καταλαβει ηδη. Σιγα μη σε ρωτησουμε.
στην τρυπα σου εσυ.και ασε μας εμας
Οταν καποιος κανει εγκλημα και μετανοει ειναι ανθρωπος.Αν κανει εγκλημα και καμαρωνει για αυτο ειναι κομμουνιστης.
Επι 100 κομμουνιστων οι 59 ειναι αφελεις(βλακες),οι 40 αγυρτες(δηλ λαμογια ) και μονον ενας πραγματικος μπολσεβικος.ΛΕΝΙΝ 1917

ΤΑΥΓΕΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 1399
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2018, 20:08
Phorum.gr user: ΤΑΥΓΕΤΗΣ

Re: ΔΕΞΑΜΕΝΕΣ ΤΗΣ ΣΟΚΟΝΥ ΚΑΙ Ο ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΗΣ ΚΡΟΚΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΥΓΕΤΗΣ » 25 Δεκ 2020, 19:43

ΣΦΑΓΗ ΔΟΞΑΤΟΥ ΔΡΑΜΑΣ ΑΠΟΛΟΓΙΑ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΗ ΚΡΟΚΟΥ

Είναι γνωστες οι σφαγες της περιοχης Δοξατου Δραμας που εγιναν στις 29 Σεπτεμβριου 1941 .Οι Βουλγαροι σε συνεργασια με Κομμουνιστες του ΚΚΕ οργανωσαν μια δηθεν εξεγερση προβοκατσια με με αφορμη αυτην την εξεγερση επνιξαν οι Βουλγαροι στο αιμα την ευρυτερη περιοχη Εχω στα χερια μου εγγραφα που περιγραφουν λεπτο προς λεπτο τι συνεβη αλαλ είναι πολλα και πολυς ο κοπος να δακτυλογραφηθουν
Ακομα και οι Γερμανοι εφριξαν με το εγκλημα αυτό για το οποιο ΟΥΔΕΠΟΤΕ ελογοδοτησε η Βουλγαρια.Οταν Η Ελληνικη κυβερνηση το 1945 ζητουσε δικαιοσυνη μετα τον πολεμο η Βουλγαρια ειχε συμπαραστατη το ΚΚΕ!!

Όταν οι ιδιοι οι Γερμανοι ζητησαν εξηγησεις για τις ομαδικες σφαγες οι Βουλγαροι ηθελαν να πεισουν τους Γερμανους ότι πραγματι εγινε εξεγερση του πλυθυσμου και απλως αυτοι κατεστειλαν την εξεγερση !!!
Για αυτό εκαναν δικες παρωδιες καποιων <<ελληνων>>συντροφων τους του ΚΚΕ
28 ατομα περασαν απο δικες Οσοι κομμουνιστες βεβαιωσαν με τις καταθεσεις τους ΟΤΙ δεν υπηρχε συνεργασια Βουλγαρων και ΚΚΕδων δικαστηκαν και αμεσως αφεθηκαν ελευθεροι!
Οσοι όμως για καποιους λογους τολμησαν να πουν την αληθεια ετουφεκισθησαν αμεσως!!

Μεταξυ των κατηγορουμενων ηταν και ο κομμουνιστης Κροκος στελεχος του ΚΚΕ από το χωριο Κύρια (μηπως σημερα εχει άλλο ονομα γνωριζει κανεις;)που θρηνει 158 Ελληνες δολοφονημενους από τους Βουλγαρους
Αυτος στην απολογια του ειπε:
Τι ζητατε από εμενα ευθυνες και δεν ζητατε από τον (Βουλγαρο) Νομαρχη Δραμας και από τον διοικητη Χωροφυλακης Δραμας που διοργανωσαν την επανασταση;
Σε εμενα τον ιδιον ερχοταν ο Νομαρχης σας και με παρακινουσε συνεχως να οργανωσουμε παρτιζανικο κινημα.Σε εμενα εδωσε χρηματα ,οπλα και αλλα εφοδια για να τα δωσω στο κομμα μου.
Σε μενα μου παρεσχε τοσες και τοσες διευκολυνσεις για να επιτυχω καλυτερα στην διοργανωση του κινηματος.Ως και τις προκυρηξεις που μοιραζαμε αυτος τις ετυπωσε.Τι ζητατε λοιπον ευθυνες από εμενα;
Από τους δικους σας αρχηγους να ζητησετε ευθυνες που αφου μας ξεσηκωσαν κι επετυχαν τον σκοπο τους ,μετα μας προδωσαν και τωρα θελουν να μας βουλωσουν το στομα με τον θανατο

Το ιδιο βραδυ ο Κροκος ειχε τουφεκισθει στο Ινστιτουτο Καπνου Δραμας οπου εγινοντο οι εκτελεσεις .
Και για αποφυγη επιπλοκων με τους Γερμανους ο Νομαρχης Δραμας Γκεωργκηεφ μετετεθη σε άλλο μερος


ΥΓ Ο κομμουνιστης Φαρακος σε καποιο βιβλιο του γραφει για τον ρολο του ΚΚΕ στην σφαγη του Δοξατου στο πλευρο των βουλγαρων βεβαιως βεβαιως
Οταν καποιος κανει εγκλημα και μετανοει ειναι ανθρωπος.Αν κανει εγκλημα και καμαρωνει για αυτο ειναι κομμουνιστης.
Επι 100 κομμουνιστων οι 59 ειναι αφελεις(βλακες),οι 40 αγυρτες(δηλ λαμογια ) και μονον ενας πραγματικος μπολσεβικος.ΛΕΝΙΝ 1917

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: ΔΕΞΑΜΕΝΕΣ ΤΗΣ ΣΟΚΟΝΥ ΚΑΙ Ο ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΗΣ ΚΡΟΚΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 25 Δεκ 2020, 19:56

Αναφορά.

"κουτί με έγγραφα που μου έδωσε ένας φίλος παλαιοπώλης" δεν νοείται ως επαρκής πηγή για να μπαίνει το νήμα στην ενότητα της ιστορίας, άσε που δεν σε πιστεύω κιόλας.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: ΔΕΞΑΜΕΝΕΣ ΤΗΣ ΣΟΚΟΝΥ ΚΑΙ Ο ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΗΣ ΚΡΟΚΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 25 Δεκ 2020, 19:59

Βλήμα έγραψε:
25 Δεκ 2020, 19:56
Αναφορά.

"κουτί με έγγραφα που μου έδωσε ένας φίλος παλαιοπώλης" δεν νοείται ως επαρκής πηγή για να μπαίνει το νήμα στην ενότητα της ιστορίας, άσε που δεν σε πιστεύω κιόλας.
άσε επίσης που δεν διαβάζονται τα κείμενα του από τα τόσα ορθογραφικά λάθη
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29765
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: ΔΕΞΑΜΕΝΕΣ ΤΗΣ ΣΟΚΟΝΥ ΚΑΙ Ο ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΗΣ ΚΡΟΚΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 25 Δεκ 2020, 20:06

Εφόσον δεν υπάρχουν πηγές να πάει στις εναλλακτικές;
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: ΔΕΞΑΜΕΝΕΣ ΤΗΣ ΣΟΚΟΝΥ ΚΑΙ Ο ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΗΣ ΚΡΟΚΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 25 Δεκ 2020, 20:12

Gherschaagk έγραψε:
25 Δεκ 2020, 20:06
Εφόσον δεν υπάρχουν πηγές να πάει στις εναλλακτικές;
Σε ό,τι με αφορά κάντε ό,τι καταλαβαίνετε.
Δεν θα σας πω πώς να τρέξετε το πχόρουμ, απλά το έθεσα υπόψη σας.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

ΤΑΥΓΕΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 1399
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2018, 20:08
Phorum.gr user: ΤΑΥΓΕΤΗΣ

Re: ΔΕΞΑΜΕΝΕΣ ΤΗΣ ΣΟΚΟΝΥ ΚΑΙ Ο ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΗΣ ΚΡΟΚΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΥΓΕΤΗΣ » 25 Δεκ 2020, 20:20

Βλήμα έγραψε:
25 Δεκ 2020, 19:56
Αναφορά.

"κουτί με έγγραφα που μου έδωσε ένας φίλος παλαιοπώλης" δεν νοείται ως επαρκής πηγή για να μπαίνει το νήμα στην ενότητα της ιστορίας, άσε που δεν σε πιστεύω κιόλας.
χα χα χα.
Δεν σας ειπα και προς το παρον δεν θα σας πω ποιας υπηρεσιας ειναι τα εγγραφα.Αλλα και να σας πω τετοιοι που εισαστε δεν αξιζει τον κοπο.Αν θελετε το πιστευετε αν οχι δεν με αφορα.
παντως ειναι κριμα τετοιας σπουδαιοτητος εγγραφα να βρισκονται κυριολεκτικα στα σκουπιδια.Βρηκα πχ και τα χαρησα σε σοβαρο ιστορικο μελετητη εγγραφα του 1924 της επιτροπης που αποκαθιστουσε τους προσφυγες της μικρας ασιας στα χωρια της μακεδονιας.
Οποιος γραφει (δεν θα σας το πω) απο εκει παιζει μονοτερμα τους ηλιθιους που το παιζουν ειδικοι.

και το δευτερο εγγραφο για την δικη του κροκου απο βουλγαρικο δικαστηριο ετσι το βρηκα.οχι στο μοναστηρακι αλλα αλλου δεν σας το λεω διοτι ετσι γουστταρω.
παντως εχω δει ...<,εγκριτους>> επιστημονες ..δημοκρατικων δυναμεων βεβαιως βεβαιως να παραπεμπουν σε πηγες και οταν τις εψαξα ελεγαν αλλα οι πηγες απλως τις παραποιουσαν.Για τοση ..σοβαροτητα μιλαμε,Η παρακμη σε ολο της το μεγαλειο.
Οταν καποιος κανει εγκλημα και μετανοει ειναι ανθρωπος.Αν κανει εγκλημα και καμαρωνει για αυτο ειναι κομμουνιστης.
Επι 100 κομμουνιστων οι 59 ειναι αφελεις(βλακες),οι 40 αγυρτες(δηλ λαμογια ) και μονον ενας πραγματικος μπολσεβικος.ΛΕΝΙΝ 1917

ΤΑΥΓΕΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 1399
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2018, 20:08
Phorum.gr user: ΤΑΥΓΕΤΗΣ

Re: ΔΕΞΑΜΕΝΕΣ ΤΗΣ ΣΟΚΟΝΥ ΚΑΙ Ο ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΗΣ ΚΡΟΚΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΥΓΕΤΗΣ » 25 Δεκ 2020, 20:28

Beria έγραψε:
25 Δεκ 2020, 19:59
Βλήμα έγραψε:
25 Δεκ 2020, 19:56
Αναφορά.

"κουτί με έγγραφα που μου έδωσε ένας φίλος παλαιοπώλης" δεν νοείται ως επαρκής πηγή για να μπαίνει το νήμα στην ενότητα της ιστορίας, άσε που δεν σε πιστεύω κιόλας.
άσε επίσης που δεν διαβάζονται τα κείμενα του από τα τόσα ορθογραφικά λάθη

εσυ μου θυμιζεις αυτο που ειναι στο εργο του μαυρογιαλουρου.Πηγαν οι εργατες ενα εγγραφο που ελεγε ιργασθην αντι το ηργασθην.και ο συνυπουργος του μαυρογιαλουρου το μονο που παρατηρησε ηταν το ιργασθην και οχι την ουσια.εσυ μεινε με τον μαυρογιαλουρο εγω προχωραω.

ΥΓ.Ειμαι και ο ψευτοταυγετης
Οταν καποιος κανει εγκλημα και μετανοει ειναι ανθρωπος.Αν κανει εγκλημα και καμαρωνει για αυτο ειναι κομμουνιστης.
Επι 100 κομμουνιστων οι 59 ειναι αφελεις(βλακες),οι 40 αγυρτες(δηλ λαμογια ) και μονον ενας πραγματικος μπολσεβικος.ΛΕΝΙΝ 1917

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: ΔΕΞΑΜΕΝΕΣ ΤΗΣ ΣΟΚΟΝΥ ΚΑΙ Ο ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΗΣ ΚΡΟΚΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 25 Δεκ 2020, 20:31

ΤΑΥΓΕΤΗΣ έγραψε:
25 Δεκ 2020, 20:28
Beria έγραψε:
25 Δεκ 2020, 19:59
Βλήμα έγραψε:
25 Δεκ 2020, 19:56
Αναφορά.

"κουτί με έγγραφα που μου έδωσε ένας φίλος παλαιοπώλης" δεν νοείται ως επαρκής πηγή για να μπαίνει το νήμα στην ενότητα της ιστορίας, άσε που δεν σε πιστεύω κιόλας.
άσε επίσης που δεν διαβάζονται τα κείμενα του από τα τόσα ορθογραφικά λάθη

εσυ μου θυμιζεις αυτο που ειναι στο εργο του μαυρογιαλουρου.Πηγαν οι εργατες ενα εγγραφο που ελεγε ιργασθην αντι το ηργασθην.και ο συνυπουργος του μαυρογιαλουρου το μονο που παρατηρησε ηταν το ιργασθην και οχι την ουσια.εσυ μεινε με τον μαυρογιαλουρο εγω προχωραω.

ΥΓ.Ειμαι και ο ψευτοταυγετης
Είσαι μόνο ο ψευδοταϋγέτης. Τίποτε άλλο
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: ΔΕΞΑΜΕΝΕΣ ΤΗΣ ΣΟΚΟΝΥ ΚΑΙ Ο ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΗΣ ΚΡΟΚΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 25 Δεκ 2020, 20:32

Είναι πολύ ρεαλιστικό να δίνει μία εταιρεία τα λεφτά στον αρχισυνδικαλιστή για να τα μοιράσει στους συναδέλφους του. Όπως επίσης είναι
πολύ ρεαλιστικό να εξοπλίζουν οι Βούλγαροι το κίνημα που θα τους πολεμήσει.

ΤΑΥΓΕΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 1399
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2018, 20:08
Phorum.gr user: ΤΑΥΓΕΤΗΣ

Re: ΔΕΞΑΜΕΝΕΣ ΤΗΣ ΣΟΚΟΝΥ ΚΑΙ Ο ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΗΣ ΚΡΟΚΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΥΓΕΤΗΣ » 25 Δεκ 2020, 20:37

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
25 Δεκ 2020, 20:32
Είναι πολύ ρεαλιστικό να δίνει μία εταιρεία τα λεφτά στον αρχισυνδικαλιστή για να τα μοιράσει στους συναδέλφους του. Όπως επίσης είναι
πολύ ρεαλιστικό να εξοπλίζουν οι Βούλγαροι το κίνημα που θα τους πολεμήσει.
οι βουλγαροι εβαλαν του κομμουνιστες της δραμας να κανουν ενα ψευτοκινημα για να βρουν ευκαιρια λογω εξεγερσεως να σφαξουν ελληνες.Τοσο απλο,και οταν οι γερμανοι ζητησαν εξηγησεις για τις αγριες αυτες σφαγες ελεγαν για εξεγερσεις κτλ
δεν εχεις αναρρωτηθει γιατι οι κκεδες μιλουν μονο για την σφαγη των καλαβρυτων και οχι για του δοξατου που ηταν και πιο αγριο και με 4.000 θυματα;Δεν εχεις αναρρωτηθει γιατι ενα μηνα μετα την σφαγη εκεινο το ρεμαλι ο δηθεν ποιητης βαρναλης πηγε στην δεξιωση της βουλγαρικης πρεσβειας στην αθηνα;και χαριετιζοταν με τους βουλγαρους κατακτητες;Τι ηθελε εκει;και τον εχουν ανακυρηξει και σε ηρωα;

ΥΓ.απο τον πολυγωναρχιδο ψευτοταυγετη θα μαθετε πολλα.Αλλα αυτο ειναι το προβλημα σας;αν τα εχω τετραγωνα η πολυγωνα;
Οταν καποιος κανει εγκλημα και μετανοει ειναι ανθρωπος.Αν κανει εγκλημα και καμαρωνει για αυτο ειναι κομμουνιστης.
Επι 100 κομμουνιστων οι 59 ειναι αφελεις(βλακες),οι 40 αγυρτες(δηλ λαμογια ) και μονον ενας πραγματικος μπολσεβικος.ΛΕΝΙΝ 1917

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: ΔΕΞΑΜΕΝΕΣ ΤΗΣ ΣΟΚΟΝΥ ΚΑΙ Ο ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΗΣ ΚΡΟΚΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 25 Δεκ 2020, 20:49

ΤΑΥΓΕΤΗΣ έγραψε:
25 Δεκ 2020, 20:37
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
25 Δεκ 2020, 20:32
Είναι πολύ ρεαλιστικό να δίνει μία εταιρεία τα λεφτά στον αρχισυνδικαλιστή για να τα μοιράσει στους συναδέλφους του. Όπως επίσης είναι
πολύ ρεαλιστικό να εξοπλίζουν οι Βούλγαροι το κίνημα που θα τους πολεμήσει.
οι βουλγαροι εβαλαν του κομμουνιστες της δραμας να κανουν ενα ψευτοκινημα για να βρουν ευκαιρια λογω εξεγερσεως να σφαξουν ελληνες.Τοσο απλο,και οταν οι γερμανοι ζητησαν εξηγησεις για τις αγριες αυτες σφαγες ελεγαν για εξεγερσεις κτλ
δεν εχεις αναρρωτηθει γιατι οι κκεδες μιλουν μονο για την σφαγη των καλαβρυτων και οχι για του δοξατου που ηταν και πιο αγριο και με 4.000 θυματα;Δεν εχεις αναρρωτηθει γιατι ενα μηνα μετα την σφαγη εκεινο το ρεμαλι ο δηθεν ποιητης βαρναλης πηγε στην δεξιωση της βουλγαρικης πρεσβειας στην αθηνα;και χαριετιζοταν με τους βουλγαρους κατακτητες;Τι ηθελε εκει;και τον εχουν ανακυρηξει και σε ηρωα;

ΥΓ.απο τον πολυγωναρχιδο ψευτοταυγετη θα μαθετε πολλα.Αλλα αυτο ειναι το προβλημα σας;αν τα εχω τετραγωνα η πολυγωνα;
Και δεν έβρισκαν άλλη αφορμή, πέρα από κάποιο ψευτοκίνημα? Στη τελική, γιατί να ψάξουν αφορμή? Κατακτητές ήταν, άμα γούσταραν έκαναν εθνοκάθαρση.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35418
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: ΔΕΞΑΜΕΝΕΣ ΤΗΣ ΣΟΚΟΝΥ ΚΑΙ Ο ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΗΣ ΚΡΟΚΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 25 Δεκ 2020, 20:52

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
25 Δεκ 2020, 20:49
Και δεν έβρισκαν άλλη αφορμή, πέρα από κάποιο ψευτοκίνημα? Στη τελική, γιατί να ψάξουν αφορμή? Κατακτητές ήταν, άμα γούσταραν έκαναν εθνοκάθαρση.
Υπό γερμανική επίβλεψη ήσαν.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εναλλακτικές επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών