Eurovision 2024

Νέες κυκλοφορίες, προτάσεις για νέα ακούσματα, κριτικές
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Στα νήματα της ενότητας που βάζετε μουσικά βίντεο, παρακαλούμε να περιοριστείτε σε 1 ή το πολύ 2 βίντεο ανά ποστ, για να μην υπερφορτώνονται οι browsers.
Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7773
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Eurovision 2024

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 13 Μάιος 2024, 18:21

exiledd έγραψε:
13 Μάιος 2024, 18:10
:smt017
OANNHSEA έγραψε:
12 Μάιος 2024, 21:55
Τρεις παρατηρήσεις και από μένα:
Πρώτον το Ισραήλ - θα είχε πάρει την πρώτη θέση εάν οι "καλλιτεχνικές" ελίτ (αριστερόστροφες ως επί το πλείστον) που ψηφίζουν δεν το έριχναν. Αυτό λέει πάρα πολλά για τον αριστερό βόθρο του φόρουμ - ότι ότι έχουν το μυαλό να το καταλάβουν δηλαδή, αλλά...

Δεύτερον, από τις πανέμορφους παλιούς διαγωνισμούς με τα υπέροχα ποιητικά κομμάτια, όπως αυτό:



Καταλήξαμε σε εάν βόθρο γιουροβίζιον, στην οποία όλα τα σκατά της γης, από τραβέλια μέχρι ανώμαλοι, παίρνουν και βραβεία!!!
Το πιο σπαστικό είναι ότι υπάρχουν σκατά, ακόμα και εδώ μέσα, τα οποία θεωρούν ότι αυτό είναι φυσιολογικό!!!
Όχι ρε γελοία ανώμαλα υποκείμενα!!! Δεν με αντιπροσωπεύουν εμένα και το 85% του κόσμου, ο βόθρος που αντιπροσωπεύει εσάς στην Eurovision!!!

Τρίτον, για μία ακόμα φορά είδαμε πως χειρίζονται την υπόθεση της Eurovision ο σχετικός βόθρος που θέτουν ως υπεύθυνους...
Γελοία άτομα, της κακιάς ώρας, τα οποία βγάζουν ότι πιο γελοίο και αχαχούχα έχουν εκείνη τη δεδομένη στιγμή!!!
Ένας εμετός που σκοπό έχει μόνο να τα πάρει οικονομικά από την παρουσίαση του κάθε σούργελου, χωρίς κανένα σχέδιο και χωρίς καμία προεργασία!!! Ποιό είναι το Νο1 αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα - ααα!!! ένα μούλικο που δεν ξέρει καν να τραγουδά με το όνομα Σάτι - ε αυτήν θα βάλουμε να μας εκπροσωπήσει!!! Και τον πάτο να πιάσει, εμείς τα λεφτά μας θα τα βγάλουμε και οι υπόλοιποι χαζοί θα μαλακίζονται μέχρι την eurovision!!! Και του χρόνου μία από τα ίδια!!!
Να ξέρετε ότι είσαστε ξεράσματα όσοι από εδώ μέσα υποστηρίζετε αυτό το μοντέλο...

.
Αυτήν την παπαριά οτι η Σάττι δεν ξέρει να τραγουδά ή ότι είναι ατάλαντη μην τη λέτε παραέξω και εκτίθεστε...
Ασχέτως χασμουρητού, "αριστερίλας", woke-ίλας, βάλε μία στο yt Σάττι σοπράνο ή Σάττι ουράνιο τόξο να σου φύγει ο τσέρβελος...
Ή μάλλον ξέρεις κάτι;
Θα στα βάλω εγώ:

Je veux vivre:


Ουράνια τόξα από την παράσταση:"Δαίμονες" :


Η τύπισσα παίζει μπάλα από το γήπεδο της Φουρέιρα, trap, Josephine, και φτάνει μέχρι Νίνα Λοτσαρη, Ηρώδεια, και Λυρική σκηνή

Λαρώστε λίγο οι ακροδεξιοί...
Ακροδεξιός και όποιος δεν του αρέσει η σαττι ;

Άβαταρ μέλους
Niki
Δημοσιεύσεις: 5928
Εγγραφή: 04 Μαρ 2020, 08:33
Phorum.gr user: Niki

Re: Eurovision 2024

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Niki » 13 Μάιος 2024, 18:24

exiledd έγραψε:
13 Μάιος 2024, 18:10
:smt017

Αυτήν την παπαριά οτι η Σάττι δεν ξέρει να τραγουδά ή ότι είναι ατάλαντη μην τη λέτε παραέξω και εκτίθεστε...
Ασχέτως χασμουρητού, "αριστερίλας", woke-ίλας, βάλε μία στο yt Σάττι σοπράνο ή Σάττι ουράνιο τόξο να σου φύγει ο τσέρβελος...
Ή μάλλον ξέρεις κάτι;
Θα στα βάλω εγώ:

Je veux vivre:


Ουράνια τόξα από την παράσταση:"Δαίμονες" :


Η τύπισσα παίζει μπάλα από το γήπεδο της Φουρέιρα, trap, Josephine, και φτάνει μέχρι Νίνα Λοτσαρη, Ηρώδεια, και Λυρική σκηνή

Λαρώστε λίγο οι ακροδεξιοί...
Ακόμα χειρότερα , το να είσαι καταπληκτική ερμηνεύτρια να έχεις ταλέντο φωνή αλλά όχι το μυαλό να κάνεις τις σωστές επιλογές είναι χειρότερο από ένα με περιορισμένο ταλέντο που ξέρει που φτάνουν τα όρια του και κάνει σωστή κριτική και σωστές επιλογές.

Εξηγούμε.
Εμείς τι θέλαμε ένα τραγούδι που να έδειχνε τις φωνητικές και χορευτικές ικανότητες της Σατι για να την προωθήσουμε ή ένα τραγούδι που θα αντιπροσώπευε την Ελλάδα με αξιοπρέπεια;
Μπορεί το τραγούδι που πήγε στην Γιουροβίζιον να έδειχνε με το φαλσέτο τις φωνητικές ικανότητες τις Σατι αλλά μέχρι εκεί.
Δεν είχε να προσφέρει τίποτα σε στίχο και τίποτα από Ελλάδα.

Άρα η Σάτι η δεν είχε το μυαλό να πεί τι τραγούδι είναι αυτό; Ή παραείχε μυαλό και σκέφτηκε με αυτό το τραγούδι εγώ θα κάνω καριέρα ποιός την χέζει την Ελλάδα.
Μια ειλικρινή συγνώμη που στήριξα και ψήφισα ΝΔ.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23705
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Eurovision 2024

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 13 Μάιος 2024, 18:32

exiledd έγραψε:
13 Μάιος 2024, 18:10
Η τύπισσα παίζει μπάλα από το γήπεδο της Φουρέιρα, trap, Josephine, και φτάνει μέχρι Νίνα Λοτσαρη, Ηρώδεια, και Λυρική σκηνή
πολυ φάλτσο η κοπέλα πάντως, ακόμα και εγω τραγουδάω καλύτερα. Αντικειμενικά το λεω.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23675
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Eurovision 2024

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 13 Μάιος 2024, 18:35

Niki έγραψε:
13 Μάιος 2024, 18:24

Εμείς τι θέλαμε ένα τραγούδι που να έδειχνε τις φωνητικές και χορευτικές ικανότητες της Σατι για να την προωθήσουμε ή ένα τραγούδι που θα αντιπροσώπευε την Ελλάδα με αξιοπρέπεια;
Αυτό σηκώνει πολύ συζήτηση. Τα υπόλοιπα τραγούδια του διαγωνισμού τα είδες, ετσι; Το 90% με βάση αυστηρώς τεχνικά χαρακτηριστικά για το είδος που πρεσβεύουν, είχαν φουλ αξιοπρέπεια.

Το τραγούδι της ελβετίας που κέρδισε, κολυμπούσε στην αξιοπρέπεια.

Ολα αυτά με βάση τη φωνητική απόδοση, τη σκηνική παρουσία, την προσοχή στη λεπτομέρεια, τον επαγγελματισμό των δημιουργών και τη κινησιολογία των ερμηνευτών.

Το πρόβλημα είναι ότι ο μέσος Έλληνας, αντιλαμβάνεται την αξιοπρεπή εμφάνιση με τελείως διαφορετικό τρόπο. Ετσι για παράδειγμα, στην περίπτωση του Ελβετού είδε ένα φλαμίγκο με φούστα.

Επίσης δεν ξέρω αν το έχεις παρατηρήσει, αλλά στις ανακοινώσεις των αποτελεσμάτων οι άλλες χώρες τοποθετούν άτομα χαρούμενα, με το χαμόγελό τους, με τον χαβαλέ τους, με το χιούμορ τους.

Η χώρα μας μονίμως βάζει κάτι γραβατάκηδες της ΕΡΤ που είναι λες και το σκάσανε από το ευρωκοινοβούλιο ή κάτι κυρίες που τις τρώει το άγχος μη τυχόν κάνουν κάνα σαρδάμ. Λες και η χώρα μας είναι το σπασικλάκι της παρέας.

Αρα, είναι υποκειμενική έννοια η "αξιοπρέπεια".
Frappezitis έγραψε:
11 Μάιος 2024, 17:06
Ένα μεγάλο μπράβο στην Μαρίνα Σάττι που εκπροσωπεί επαξίως τον λαό μας γεμίζοντας το Instagram με εικόνες από καρπούζια

Άβαταρ μέλους
exiledd
Δημοσιεύσεις: 505
Εγγραφή: 19 Ιουν 2018, 00:13
Phorum.gr user: exiledd

Re: Eurovision 2024

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από exiledd » 13 Μάιος 2024, 18:38

Απάντησα για το ότι θεωρείται ατάλαντη που ντρόπιασε τη χώρα ναι μεγάλο φάουλ το χασμουρητό, καθώς και η επιλογή τραγουδιού, εγώ οτσν πρωτοακουσα το "Ζάρι" ξέρασα από τα αυτιά, αν και η βερσιόν της Eurovision ήταν πιο υποφερτή.

Μόνο ατάλαντη δεν είναι και όχι έναον δεν δέχομαι ότι είναι φάλτσα, μία ικανοποιητική σοπράνο, όχι η καλύτερη, πάντως σίγουρα κάποια που τραγουδά από ρεπερτόριο Φουρεΐρα μέχρι Λυρική, ατάλαντη δεν τη λες σε κανένα από τα πολυσύμπαντα...

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23705
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Eurovision 2024

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 13 Μάιος 2024, 18:40

exiledd έγραψε:
13 Μάιος 2024, 18:38
όχι έναον δεν δέχομαι ότι είναι φάλτσα
αν εισαι τοσο απόλυτος πως να συζητήσουμε ομως;

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7953
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Eurovision 2024

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 13 Μάιος 2024, 18:42

Δεν έχει το στοιχείο που ενθουσιάζει, που θα την άκουγες για πολύ ώρα, σε οποιοδήποτε είδος τραγουδιού. Φάλτσα δεν μου φαίνεται.

Άβαταρ μέλους
exiledd
Δημοσιεύσεις: 505
Εγγραφή: 19 Ιουν 2018, 00:13
Phorum.gr user: exiledd

Re: Eurovision 2024

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από exiledd » 13 Μάιος 2024, 18:43

Επίσης gassim στον άλλο απάντησα όχι φυσικά και δεν είναι ακροδεξιός οποίος δεν του αρέσει η Σάττι, ακροδεξιός είναι όποιος τη θεωρεί ατάλαντη, κάτι που, εμφανέστατα δεν ισχύει επειδή δε γουστάρει την οποία ιδεολογική κατεύθυνση έχει η ίδια ως άτομο ή της τη χρεώνει αυτός

Δρν πειράζει bro ας μην συζητήσουμε κιόλας

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23705
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Eurovision 2024

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 13 Μάιος 2024, 18:45

Antares έγραψε:
13 Μάιος 2024, 18:42
Φάλτσα δεν μου φαίνεται.
σίγουρα; Ειναι σημαντικό θεμα νομιζω, μπορεις να ακουσεις 10 φορές το βιντεακι που εβαλε ο εχιλεδ να μου πεις με βεβαιότητα;

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23705
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Eurovision 2024

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 13 Μάιος 2024, 18:47

exiledd έγραψε:
13 Μάιος 2024, 18:43
Δρν πειράζει bro ας μην συζητήσουμε κιόλας
εγω φταιω που παω να κανω σοβαρη συζήτηση με ακροδεξιους. :011:

Άβαταρ μέλους
Niki
Δημοσιεύσεις: 5928
Εγγραφή: 04 Μαρ 2020, 08:33
Phorum.gr user: Niki

Re: Eurovision 2024

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Niki » 13 Μάιος 2024, 18:51

Εγώ θα γράψω τι νομίζω ότι έγινε.
Κάποιοι στην ΕΡΤ που θεωρούσαν μεγάλο βάρος την επιλογή άκουσαν τους "ειδικούς στο τσέπωμα " και έτσι πήγε ένα τραγούδι που όλοι ήτανε ευχαριστημένοι.
Η επιτροπή.
Ο Φωκάς.
Η Σάτι.
Όλοι οι παρατρεχάμενοι.
Όλοι αυτοί δεν αντιπροσώπευαν την Ελλάδα.
Κανένας τους.
Όλοι αντιπροσώπευαν τα προσωπικά τους συμφέροντα τίποτα παραπάνω.
Αν τύχαινε και έπαιρναν και καμία καλή θέση δεν θα τους χάλαγε.
Μια ειλικρινή συγνώμη που στήριξα και ψήφισα ΝΔ.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23675
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Eurovision 2024

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 13 Μάιος 2024, 18:51

Antares έγραψε:
13 Μάιος 2024, 18:42
Δεν έχει το στοιχείο που ενθουσιάζει, που θα την άκουγες για πολύ ώρα, σε οποιοδήποτε είδος τραγουδιού. Φάλτσα δεν μου φαίνεται.
Εξαρτάται και τι μουσική ακούς βέβαια.
Frappezitis έγραψε:
11 Μάιος 2024, 17:06
Ένα μεγάλο μπράβο στην Μαρίνα Σάττι που εκπροσωπεί επαξίως τον λαό μας γεμίζοντας το Instagram με εικόνες από καρπούζια

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7953
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Eurovision 2024

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 13 Μάιος 2024, 18:54

enaon έγραψε:
13 Μάιος 2024, 18:45
Antares έγραψε:
13 Μάιος 2024, 18:42
Φάλτσα δεν μου φαίνεται.
σίγουρα; Ειναι σημαντικό θεμα νομιζω, μπορεις να ακουσεις 10 φορές το βιντεακι που εβαλε ο εχιλεδ να μου πεις με βεβαιότητα;
Τι να σου πω; Για κάποιον λόγο δεν ακούω πια μουσική αν και θα ήθελα να ακούω κλασική μουσική.
Την κοπέλα δεν την ήξερα, ούτε γνωρίζω καν τι γίνεται με τα σύγχρονα μουσικά δρώμενα εγχώρια και του εξωτερικού.
Αν εννοείς ότι είμαστε στο νήμα για την eurovision έχω περάσει μια κακή εμπειρία. Από γειτονικό διαμέρισμα έπαιζαν κάθε βράδυ τραγούδια της eurovision από όλες τις χρονιές. Οι ωτασπίδες αποδείχθηκαν άχρηστες. Βασανιστήριο. :003:
Δεν ακούγονται αυτά τα τραγούδια, εκτός από ελάχιστα.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23675
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Eurovision 2024

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 13 Μάιος 2024, 18:55

Niki έγραψε:
13 Μάιος 2024, 18:51
Εγώ θα γράψω τι νομίζω ότι έγινε.
Κάποιοι στην ΕΡΤ που θεωρούσαν μεγάλο βάρος την επιλογή άκουσαν τους "ειδικούς στο τσέπωμα " και έτσι πήγε ένα τραγούδι που όλοι ήτανε ευχαριστημένοι.
Η επιτροπή.
Ο Φωκάς.
Η Σάτι.
Όλοι οι παρατρεχάμενοι.
Όλοι αυτοί δεν αντιπροσώπευαν την Ελλάδα.
Κανένας τους.
Όλοι αντιπροσώπευαν τα προσωπικά τους συμφέροντα τίποτα παραπάνω.
Αν τύχαινε και έπαιρναν και καμία καλή θέση δεν θα τους χάλαγε.
Αυτό με τη θέση είναι μύθος. Παρατηρηστε τι κομματαρες αποκλείστηκαν από τον τελικό. Και αυτό συμβαίνει κάθε χρόνο.

Το πρόβλημα της ελληνικής συμμετοχής δεν ήταν η θέση γιατί δεν ήταν τόσο κακη
Το πρόβλημα ήταν η κακή και ερασιτεχνική εμφάνιση.
Frappezitis έγραψε:
11 Μάιος 2024, 17:06
Ένα μεγάλο μπράβο στην Μαρίνα Σάττι που εκπροσωπεί επαξίως τον λαό μας γεμίζοντας το Instagram με εικόνες από καρπούζια

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23705
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Eurovision 2024

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 13 Μάιος 2024, 18:57

Niki έγραψε:
13 Μάιος 2024, 18:51
Όλοι αυτοί δεν αντιπροσώπευαν την Ελλάδα.
Κανένας τους.
ειναι ανεξήγητο στα αλήθεια αυτο που εγινε, υπάρχουν τοσοι τραγουδιστές που μας αντιπροσωπεύουν ολους, ολοι με μια φωνη θα λεγαμε ναι, αυτο ειναι η Ελλάδα!

Λες και το εκαναν επιτηδες να μας διχάσουν.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Μουσική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών