Eurovision 2024

Νέες κυκλοφορίες, προτάσεις για νέα ακούσματα, κριτικές
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Στα νήματα της ενότητας που βάζετε μουσικά βίντεο, παρακαλούμε να περιοριστείτε σε 1 ή το πολύ 2 βίντεο ανά ποστ, για να μην υπερφορτώνονται οι browsers.
Άβαταρ μέλους
Niki
Δημοσιεύσεις: 5954
Εγγραφή: 04 Μαρ 2020, 08:33
Phorum.gr user: Niki

Re: Eurovision 2024

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Niki » 14 Μάιος 2024, 22:31

Όλοι πρέπει να καταλάβουμε ότι η κοινωνία μας εξελίσσεται και βρισκόμαστε σε ένα μεταβατικό στάδιο.
Νόμοι καινούργιοι θα βγούνε λάθη θα γίνουνε στο τέλος θα βρούμε τον δρόμο μας.
Μια ειλικρινή συγνώμη που στήριξα και ψήφισα ΝΔ.

zteo
Δημοσιεύσεις: 10533
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: Eurovision 2024

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 14 Μάιος 2024, 22:33


Άκουσα και άλλα κομμάτια από το Νέμο. Σαν ποπ τραγουδιστής λέει απλά δεν είναι το στυλ μουσικής που προτιμώ.
Πάντως μου θυμίζει λίγο Justin Bieber
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 9122
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Eurovision 2024

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 14 Μάιος 2024, 22:34

Niki έγραψε:
14 Μάιος 2024, 22:27
Καραμελίτσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 22:21
Niki έγραψε:
14 Μάιος 2024, 21:14


Η βιολογική πραγματικότητα δεν αλλάζει υπάρχουν δύο φύλα ηρεμήστε όλοι αυτό δεν αλλάζει.
Απλά η κοινωνία εξελίσσεται και όλοι οι άνθρωποι έχουν ίσα δικαιώματα και ακόμα το δικαίωμα του αυτοπροσδιορισμού τους.
Μεν βγάζετε νύχια και φόβο δεν αλλάζει η βιολογική πραγματικότητα.
Δεν υπάρχει δικαίωμα στον αυτοπροσδιορισμό.
Την επόμενη φορά που κάποιος θα σου πει ότι ειναι βεγκαν εσυ να του πεις οτι δεν εχει το δικαιωμα να αυτοπροσδιοριζεται.
Στη φράση "ίσα δικαιώματα" που είπες παραπάνω, η λέξη δικαίωμα αφορά τη νομική κατοχύρωση. Στο παράδειγμα με τον βίγκαν, το πώς αυτοχαρακτηρίζεται. Διαφορετικές έννοιες, καταχρηστικά η ίδια λέξη.

Ο καθένας μπορεί να αυτοχαρακτηρίζεται όπως θέλει, και να εισπράτει το αντίστοιχο βρισίδι και συμπεριφορά από τους τριγύρω αν σ' αυτόν τον αυτοπροσδιορισμό λέει πράγματα που δε στέκουν. Και αν κάποιος λέει βλακείες, δεν προστατεύεται νομικά, π.χ. δεν αποτελεί διάκριση εναντίον του το να μην τον προσλαμβάνουν σε μια εργασία επειδή λέει βλακείες.
Z

Άβαταρ μέλους
Niki
Δημοσιεύσεις: 5954
Εγγραφή: 04 Μαρ 2020, 08:33
Phorum.gr user: Niki

Re: Eurovision 2024

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Niki » 14 Μάιος 2024, 22:38

Καραμελίτσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 22:34
Niki έγραψε:
14 Μάιος 2024, 22:27
Καραμελίτσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 22:21


Δεν υπάρχει δικαίωμα στον αυτοπροσδιορισμό.
Την επόμενη φορά που κάποιος θα σου πει ότι ειναι βεγκαν εσυ να του πεις οτι δεν εχει το δικαιωμα να αυτοπροσδιοριζεται.
Στη φράση "ίσα δικαιώματα" που είπες παραπάνω, η λέξη δικαίωμα αφορά τη νομική κατοχύρωση. Στο παράδειγμα με τον βίγκαν, το πώς αυτοχαρακτηρίζεται. Διαφορετικές έννοιες, καταχρηστικά η ίδια λέξη.

Ο καθένας μπορεί να αυτοχαρακτηρίζεται όπως θέλει, και να εισπράτει το αντίστοιχο βρισίδι και συμπεριφορά από τους τριγύρω αν σ' αυτόν τον αυτοπροσδιορισμό λέει πράγματα που δε στέκουν. Και αν κάποιος λέει βλακείες, δεν προστατεύεται νομικά, π.χ. δεν αποτελεί διάκριση εναντίον του το να μην τον προσλαμβάνουν σε μια εργασία επειδή λέει βλακείες.
Συγνώμη αλλα δεν έχω χρόνο για άλλες μακροσκελείς αναλύσεις.

και πάλι συγνώμη.
Απλά κρατάμε ότι διαφωνώ.
Μια ειλικρινή συγνώμη που στήριξα και ψήφισα ΝΔ.

Άβαταρ μέλους
Communio Sancta
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: 02 Μαρ 2024, 19:12

Re: Eurovision 2024

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Communio Sancta » 14 Μάιος 2024, 22:39

Niki έγραψε:
14 Μάιος 2024, 22:31
Όλοι πρέπει να καταλάβουμε ότι η κοινωνία μας εξελίσσεται και βρισκόμαστε σε ένα μεταβατικό στάδιο.
Νόμοι καινούργιοι θα βγούνε λάθη θα γίνουνε στο τέλος θα βρούμε τον δρόμο μας.
Οι φανατικοί κάθε πλευράς δεν βλέπουν λάθη, βλέπουν δόγματα και μάλιστα βιαστικά. Πάμε βιαστικά, και πολλά λάθη μπορεί να καταστρέφουν ανθρώπους.
ΕΙΔΟΝ ΕΓΩ ΤΑΣ ΠΑΓΙΔΑΣ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ HΠΛΩΜΕΝΑΣ ΕΠΙ ΠΑΣΑΝ ΤΗΝ ΓΗΝ ΚΑΙ ΗΡΩΤΗΘΗΝ : ΑΡΑ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΕΚΦΥΓΕΙΝ ΤΑΥΤΑΣ; ΚΑΙ ΗΚΟΥΣΑ ΦΩΝΗΝ ΛΕΓΟΥΣΑΝ ΜΟΙ : "Ο ΤΑΠΕΙΝΟΣ".
ΕXODUS!

Άβαταρ μέλους
Pillars
Δημοσιεύσεις: 1923
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 18:35
Phorum.gr user: Pillars
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Eurovision 2024

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pillars » 14 Μάιος 2024, 23:32

Όσοι ψηφίζουν Μητσοτάκη είναι υπεύθυνοι για την επέλαση των τεράτων και φυσικά για την κατάντια της ΕΡΤ που έχει για πρόεδρο αυτό το σούργελο.

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9200
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Eurovision 2024

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 15 Μάιος 2024, 00:08

omg kai 3 lol έγραψε:
14 Μάιος 2024, 21:11
Σέλευκας έγραψε:
14 Μάιος 2024, 15:11
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Μάιος 2024, 12:56


Ρε σεις, εδώ ο κόσμος καϊγετάει στους Ολυμπιακούς κι εσείς ψάχνετε απαντήσεις στη γιουροβίζιον, που εκ των πραγμάτων είναι κάτι αδιάφορο για τα μουσικά δρώμενα της κάθε χώρας ή ακόμα και για τη δημοσιότητα των καλλιτεχνών, που δεν τους θυμάται ούτε η μάνα τους σε κάποιες περιπτώσεις, όταν σβήσουν οι προβολείς της γιουροβίζιον;

Απ' ό,τι θυμάμαι εγώ μόνον οι ABBA έκαναν διεθνή καρριέρα επειδή έγιναν ευρύτερα γνωστοί από τη γιουροβίζιον. Ένα πιασάρικο πυροτέχνημα είναι και τελειώνει εκεί η ιστορία, τόσο για τους πρώτους όσο και τους τελευταίους.
δε με ενδιαφέρει η μουσική σπουδαιότητα του γεγονότος και δεν είμαι μουσικός για να κρίνω. Εδώ πέρα ψηφίζεται η χώρα μου και συμμετέχει επίσημα με τη σημαία της. Η κυβέρνησή μου αποδέχεται να την εκπροσωπεί η λοατκι κοινοτητα . Με ποιο δικαίωμα; Ειναι πολιτικο το θέμα.

σοβαρα τωρα υπαρχει ανθρωπος που ξυπναει το πρωι κι εχει τετοιες ανησυχιες για να τις λεει και φωναχτα;

απλα κλεισε τη τιβι ρε φιλε, απο τα χιλιαδες καναλια και τις αλλες δραστηριοτητες γιατι επιλεγεις να βλεπεις αυτο που τοσο αποστρεφεσαι;

μηπως ειχες αποψη και για τα eurogames ?

κριμα που δε μας την ειπες

Εικόνα
Σώπα ρε δεν με ενδιαφέρει αν η κυβέρνηση του κράτους μου λανσάρει βαρβαρότητες και χυδαιότητες;
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9200
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Eurovision 2024

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 15 Μάιος 2024, 00:12

gassim έγραψε:
14 Μάιος 2024, 18:51
Είναι η Σάττι της λοατκι κοινότητας;
Δεν είπα για τη Σατι. Είπα ότι η διοργάνωση επέτρεψε να χρησιμοποιηθεί η σημαία της λοατκι κοινότητας και όχι της ΕΕ. Άρα το κράτος μας εκπροσωπήθηκε επίσημα με αυτή τη σημαία.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

zteo
Δημοσιεύσεις: 10533
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: Eurovision 2024

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 15 Μάιος 2024, 00:14

Σέλευκας έγραψε:
15 Μάιος 2024, 00:12
gassim έγραψε:
14 Μάιος 2024, 18:51
Είναι η Σάττι της λοατκι κοινότητας;
Δεν είπα για τη Σατι. Είπα ότι η διοργάνωση επέτρεψε να χρησιμοποιηθεί η σημαία της λοατκι κοινότητας και όχι της ΕΕ. Άρα το κράτος μας εκπροσωπήθηκε επίσημα με αυτή τη σημαία.
Το κρατος μας είναι η Ελλάδα όχι η ΕΕ και την σημαία την πέρασε στην ζούλα το Νεμο
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23751
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Eurovision 2024

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 15 Μάιος 2024, 00:19

Communio Sancta έγραψε:
14 Μάιος 2024, 22:39
Niki έγραψε:
14 Μάιος 2024, 22:31
Όλοι πρέπει να καταλάβουμε ότι η κοινωνία μας εξελίσσεται και βρισκόμαστε σε ένα μεταβατικό στάδιο.
Νόμοι καινούργιοι θα βγούνε λάθη θα γίνουνε στο τέλος θα βρούμε τον δρόμο μας.
Οι φανατικοί κάθε πλευράς δεν βλέπουν λάθη, βλέπουν δόγματα και μάλιστα βιαστικά. Πάμε βιαστικά, και πολλά λάθη μπορεί να καταστρέφουν ανθρώπους.
Το αναγνωρίζουμε.

Εικόνα
Ζούμε σε μία οικονομία.

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 5560
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Eurovision 2024

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 15 Μάιος 2024, 00:19

Σέλευκας έγραψε:
15 Μάιος 2024, 00:08
omg kai 3 lol έγραψε:
14 Μάιος 2024, 21:11
Σέλευκας έγραψε:
14 Μάιος 2024, 15:11

δε με ενδιαφέρει η μουσική σπουδαιότητα του γεγονότος και δεν είμαι μουσικός για να κρίνω. Εδώ πέρα ψηφίζεται η χώρα μου και συμμετέχει επίσημα με τη σημαία της. Η κυβέρνησή μου αποδέχεται να την εκπροσωπεί η λοατκι κοινοτητα . Με ποιο δικαίωμα; Ειναι πολιτικο το θέμα.

σοβαρα τωρα υπαρχει ανθρωπος που ξυπναει το πρωι κι εχει τετοιες ανησυχιες για να τις λεει και φωναχτα;

απλα κλεισε τη τιβι ρε φιλε, απο τα χιλιαδες καναλια και τις αλλες δραστηριοτητες γιατι επιλεγεις να βλεπεις αυτο που τοσο αποστρεφεσαι;

μηπως ειχες αποψη και για τα eurogames ?

κριμα που δε μας την ειπες

Εικόνα
Σώπα ρε δεν με ενδιαφέρει αν η κυβέρνηση του κράτους μου λανσάρει βαρβαρότητες και χυδαιότητες;

πληρωμενη απαντηση του τυπου: πληρωνω φορους και αρα εχω λογο και για τους χορευτες της γιουροβιζιον και για τις φιγουρες που κανουν και για το ποιος κουναει τα σημαιακια και πως τα κουναει αλλα και τι απεικονιζουν αυτα τα σημαιακια..

θα σου ελεγα να ιεραρχησεις καλυτερα τις απαιτησεις για τους φορους που πληρωνεις

το ευκολοτερο πραγμα στον κοσμο ειναι να παρει καποιος ενα κουζινομαχαιρο και να πετσοκοψει μια οδοντογλυφιδα με οποιον τροπο θελει

Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Δημοσιεύσεις: 11623
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:39
Phorum.gr user: κουλούρι Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Eurovision 2024

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κουλούρι Θεσσαλονίκης » 15 Μάιος 2024, 00:23

(✿ ♥‿♥)
Je suis Αγις
Je suis Χαοτικός
Je suis Joost Klein

Άβαταρ μέλους
Στύξ
Δημοσιεύσεις: 1022
Εγγραφή: 27 Μαρ 2024, 16:59
Phorum.gr user: Πάλαι ποτέ Στύγιος
Τοποθεσία: Ζαχαρίας

Re: Eurovision 2024

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύξ » 15 Μάιος 2024, 00:30

omg kai 3 lol έγραψε:
15 Μάιος 2024, 00:19
....

το ευκολοτερο πραγμα στον κοσμο ειναι να παρει καποιος ενα κουζινομαχαιρο και να πετσοκοψει μια οδοντογλυφιδα με οποιον τροπο θελει

Νομίζεις , νυχοκόπτη με κομπρεσέρ έχεις σπάσει;
Ποινικό αδίκημα οι προπηλακισμοί σε βάρος εκπαιδευτικών.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23913
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Eurovision 2024

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 15 Μάιος 2024, 00:32

:smt005:
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9200
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Eurovision 2024

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 15 Μάιος 2024, 00:40

omg kai 3 lol έγραψε:
15 Μάιος 2024, 00:19
Σέλευκας έγραψε:
15 Μάιος 2024, 00:08
omg kai 3 lol έγραψε:
14 Μάιος 2024, 21:11



σοβαρα τωρα υπαρχει ανθρωπος που ξυπναει το πρωι κι εχει τετοιες ανησυχιες για να τις λεει και φωναχτα;

απλα κλεισε τη τιβι ρε φιλε, απο τα χιλιαδες καναλια και τις αλλες δραστηριοτητες γιατι επιλεγεις να βλεπεις αυτο που τοσο αποστρεφεσαι;

μηπως ειχες αποψη και για τα eurogames ?

κριμα που δε μας την ειπες

Εικόνα
Σώπα ρε δεν με ενδιαφέρει αν η κυβέρνηση του κράτους μου λανσάρει βαρβαρότητες και χυδαιότητες;

πληρωμενη απαντηση του τυπου: πληρωνω φορους και αρα εχω λογο και για τους χορευτες της γιουροβιζιον και για τις φιγουρες που κανουν και για το ποιος κουναει τα σημαιακια και πως τα κουναει αλλα και τι απεικονιζουν αυτα τα σημαιακια..

θα σου ελεγα να ιεραρχησεις καλυτερα τις απαιτησεις για τους φορους που πληρωνεις

το ευκολοτερο πραγμα στον κοσμο ειναι να παρει καποιος ενα κουζινομαχαιρο και να πετσοκοψει μια οδοντογλυφιδα με οποιον τροπο θελει
Τι φόρους και παπαριές μου λες, είμαι πολίτης δεν είμαι υπήκοος που πληρώνει φόρους τα έχεις χάσει.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Μουσική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών