Φωτογραφίες μας

Φωτογραφία, ζωγραφική, γλυπτική, ψηφιδωτά, κ.ά.
Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Φωτογραφίες μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 03 Οκτ 2021, 23:58

rednick έγραψε:
03 Οκτ 2021, 23:55
Naida έγραψε:
30 Σεπ 2021, 20:19
Εικόνα
Καλη επιλογη το ασπρομαυρο.
Ναι μου το έβγαλε το σύνθημα μαζί με τα χαλάσματα :D
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

rednick
Δημοσιεύσεις: 1719
Εγγραφή: 10 Απρ 2018, 22:04

Re: Φωτογραφίες μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από rednick » 04 Οκτ 2021, 00:01

περαστική έγραψε:
02 Οκτ 2021, 07:34
Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
η 3τη εχει ωραιο καδρο καθετο , οι 2 πρωτες επρεπε να γυρισεις οριζοντια το κινητο.

Άβαταρ μέλους
Ελ_ρία
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: 24 Σεπ 2021, 04:01

Re: Φωτογραφίες μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ελ_ρία » 04 Οκτ 2021, 00:02

Εικόνα
  • 𝔇𝔢𝔢𝔭 ι𝔫𝔱𝔬 𝔱𝔥α𝔱 𝔡α𝔯𝔨𝔫𝔢ς𝔰 𝔭𝔢𝔢𝔯𝔦𝔫𝔤, 𝔩𝔬ν𝔤 ℑ 𝔰𝔱𝔬𝔬𝔡 𝔱𝔥𝔢𝔯𝔢,
    𝔴𝔬ν𝔡𝔢𝔯𝔦𝔫𝔤, 𝔣𝔢𝔞𝔯𝔦𝔫𝔤, 𝔡𝔬𝔲𝔟τι𝔫𝔤,
    𝔡𝔯𝔢𝔞𝔪𝔦𝔫𝔤 𝔡𝔯𝔢𝔞𝔪𝔰 𝔫𝔬 𝔪𝔬𝔯𝔱𝔞𝔩 𝔢𝔳𝔢𝔯 𝔡𝔞𝔯𝔢𝔡 𝔱𝔬 𝔡𝔯𝔢𝔞𝔪 𝔟𝔢𝔣𝔬𝔯𝔢.

rednick
Δημοσιεύσεις: 1719
Εγγραφή: 10 Απρ 2018, 22:04

Re: Φωτογραφίες μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από rednick » 04 Οκτ 2021, 00:07

νύχτα έγραψε:
03 Οκτ 2021, 22:44
Εικόνα
Μπραβο για το καδρο και για το θεμα που μυριζει Ελλαδαρα με το αυθαιρετο και το γαλαζιο του ουρανου και της θαλασσας.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24477
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Φωτογραφίες μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 04 Οκτ 2021, 00:10

Ελ_ρία έγραψε:
04 Οκτ 2021, 00:02
Εικόνα
Πολύ ωραία χρώματα. Λείπει ίσως ένα σημείο που θα ήταν κάπως νεταρισμένο.

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4605
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: μόνος κι έρμος

Re: Φωτογραφίες μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 04 Οκτ 2021, 00:10

Ελ_ρία έγραψε:
04 Οκτ 2021, 00:02
Εικόνα
blur witch photo. :xena:
cease fire!

Άβαταρ μέλους
Ελ_ρία
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: 24 Σεπ 2021, 04:01

Re: Φωτογραφίες μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ελ_ρία » 04 Οκτ 2021, 00:58

:lol::lol::lol::smt018
kongrosian έγραψε:
04 Οκτ 2021, 00:10
Ελ_ρία έγραψε:
04 Οκτ 2021, 00:02
Εικόνα
blur witch photo. :xena:
  • 𝔇𝔢𝔢𝔭 ι𝔫𝔱𝔬 𝔱𝔥α𝔱 𝔡α𝔯𝔨𝔫𝔢ς𝔰 𝔭𝔢𝔢𝔯𝔦𝔫𝔤, 𝔩𝔬ν𝔤 ℑ 𝔰𝔱𝔬𝔬𝔡 𝔱𝔥𝔢𝔯𝔢,
    𝔴𝔬ν𝔡𝔢𝔯𝔦𝔫𝔤, 𝔣𝔢𝔞𝔯𝔦𝔫𝔤, 𝔡𝔬𝔲𝔟τι𝔫𝔤,
    𝔡𝔯𝔢𝔞𝔪𝔦𝔫𝔤 𝔡𝔯𝔢𝔞𝔪𝔰 𝔫𝔬 𝔪𝔬𝔯𝔱𝔞𝔩 𝔢𝔳𝔢𝔯 𝔡𝔞𝔯𝔢𝔡 𝔱𝔬 𝔡𝔯𝔢𝔞𝔪 𝔟𝔢𝔣𝔬𝔯𝔢.

περαστική

Re: Φωτογραφίες μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 04 Οκτ 2021, 11:24

rednick έγραψε:
04 Οκτ 2021, 00:01
περαστική έγραψε:
02 Οκτ 2021, 07:34
Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
η 3τη εχει ωραιο καδρο καθετο , οι 2 πρωτες επρεπε να γυρισεις οριζοντια το κινητο.
Δεν θα φαίνονταν τα πουλιά μετά, τις έχω και οριζόντια :Ρ
Ελ_ρία έγραψε:
04 Οκτ 2021, 00:02
Εικόνα
Πολύ ωραία :)

rednick
Δημοσιεύσεις: 1719
Εγγραφή: 10 Απρ 2018, 22:04

Re: Φωτογραφίες μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από rednick » 04 Οκτ 2021, 12:40

Δεν θα φαίνονταν τα πουλιά μετά, τις έχω και οριζόντια
-Επιμενω οτι η 3τη εχει θεμα, το ζευγαρι και το φοντο με ωραια χρωματα κ,λ,π,για αυτο και ξεχωριζει.
-Στις 2 πρωτες καταφερες να χαλασεις την γεφυρα κοβωντας το καδρο και ταυτοχρονα να εχεις παρει κατι μικρες κουκιδες που τις ονομαζουμε πουλια.Δεν μπορεις να εχεις μεγαλο μερος του καδρου με πουλια οταν τραβας με κινητο ,θελεις φωτογραφικη και τηλεφακο ,σορυ καλοπιστα το λεω συνεχισε να φωτογραφιζεις [εστω και με κινητο] αλλα να εχεις επιγνωση των οριων του κινητου. Θελω να βγαλω αστρο/φια αλλα δεν εχω τον εξοπλισμο του φοσιλι και δεν το προσπαθω.

rednick
Δημοσιεύσεις: 1719
Εγγραφή: 10 Απρ 2018, 22:04

Re: Φωτογραφίες μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από rednick » 04 Οκτ 2021, 12:52

Ελ_ρία έγραψε:
04 Οκτ 2021, 00:58
:lol::lol::lol::smt018
kongrosian έγραψε:
04 Οκτ 2021, 00:10
Ελ_ρία έγραψε:
04 Οκτ 2021, 00:02
Εικόνα
blur witch photo. :xena:
επιδιωξες να παρεις αυτην την εικονα? και αν ναι τι ακρυβως βλεπει ο θεατης?

Άβαταρ μέλους
Ελ_ρία
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: 24 Σεπ 2021, 04:01

Re: Φωτογραφίες μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ελ_ρία » 04 Οκτ 2021, 13:38

ο Θεατής σε κάθε εικόνα σε κάθε ποιημα σε κάθε τραγούδι σε οτι κάθε που συναντά το λαμβάνει όπως ακριβώς εκείνος θέλει εξάλλου οτιδήποτε, εξαρτάτε από τον τρόπο που το κοιτάς.
Ο Γκαίτε έγραψε ότι το πιο δύσκολο είναι να δούμε τι ακριβώς βρίσκεται μπροστά στα μάτια μας και στα δικά μου τα μάτια την συγκεκριμένη στιγμή γιατί είναι βγαλμένη σε μέρες εγκλεισμού εστιάζω καθαρά στην δική μου μελαγχολία που συμβαδίζει με τον ουρανό τα λιγα σύννεφα και την αντανάκλαση ..είναι η αλήθεια του ακίνητου κόσμου ή του δικού μου κόσμου αν το θες καλύτερα. Μην ξεχνάς μιας και ρωτάς rednick ειναι καθαρά το τι βλέπω εγώ και όχι ο θεατής και αυτό γιατι δεν είναι η δουλειά μου η φωτογραφία αλλά προσωπικό μου χόμπυ/υπόθεση...( η θόλωση λοιπόν είναι σε κάποια σημεία και οχι στο νερό οπως και οχι τόσο έντονο στον ουρανό) ...
  • 𝔇𝔢𝔢𝔭 ι𝔫𝔱𝔬 𝔱𝔥α𝔱 𝔡α𝔯𝔨𝔫𝔢ς𝔰 𝔭𝔢𝔢𝔯𝔦𝔫𝔤, 𝔩𝔬ν𝔤 ℑ 𝔰𝔱𝔬𝔬𝔡 𝔱𝔥𝔢𝔯𝔢,
    𝔴𝔬ν𝔡𝔢𝔯𝔦𝔫𝔤, 𝔣𝔢𝔞𝔯𝔦𝔫𝔤, 𝔡𝔬𝔲𝔟τι𝔫𝔤,
    𝔡𝔯𝔢𝔞𝔪𝔦𝔫𝔤 𝔡𝔯𝔢𝔞𝔪𝔰 𝔫𝔬 𝔪𝔬𝔯𝔱𝔞𝔩 𝔢𝔳𝔢𝔯 𝔡𝔞𝔯𝔢𝔡 𝔱𝔬 𝔡𝔯𝔢𝔞𝔪 𝔟𝔢𝔣𝔬𝔯𝔢.

rednick
Δημοσιεύσεις: 1719
Εγγραφή: 10 Απρ 2018, 22:04

Re: Φωτογραφίες μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από rednick » 04 Οκτ 2021, 14:20

Ελ_ρία έγραψε:
04 Οκτ 2021, 13:38
ο Θεατής σε κάθε εικόνα σε κάθε ποιημα σε κάθε τραγούδι σε οτι κάθε που συναντά το λαμβάνει όπως ακριβώς εκείνος θέλει εξάλλου οτιδήποτε, εξαρτάτε από τον τρόπο που το κοιτάς.
Ο Γκαίτε έγραψε ότι το πιο δύσκολο είναι να δούμε τι ακριβώς βρίσκεται μπροστά στα μάτια μας και στα δικά μου τα μάτια την συγκεκριμένη στιγμή γιατί είναι βγαλμένη σε μέρες εγκλεισμού εστιάζω καθαρά στην δική μου μελαγχολία που συμβαδίζει με τον ουρανό τα λιγα σύννεφα και την αντανάκλαση ..είναι η αλήθεια του ακίνητου κόσμου ή του δικού μου κόσμου αν το θες καλύτερα. Μην ξεχνάς μιας και ρωτάς ειναι καθαρά το τι βλέπω εγώ και όχι ο θεατής και αυτό γιατι δεν είναι η δουλειά μου η φωτογραφία αλλά προσωπικό μου χόμπυ/υπόθεση...( η θόλωση λοιπόν είναι σε κάποια σημεία και οχι στο νερό οπως και οχι τόσο έντονο στον ουρανό) ...
οκ αυτα τα συναισθηματα που περιγραφεις αποτυπωθηκαν στην εικονα? η απαντηση ειναι οχι.
Τεχνικα για να το καταφερεις θελεις ακινητο το σμαρτφον [εν αναγκη σε τριποδα] και αλλες ρυθμισεις και λιγο πιο φωτεινες συνθηκες ,εδω θα παιδευοταν ακομα και τουμπανο φωτογραικη μηχανη,για αυτο πηρες καμερα σεικ και θολουρα και την αντανακλαση που αποτυπωνεται η θολουρα.

Άβαταρ μέλους
Ελ_ρία
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: 24 Σεπ 2021, 04:01

Re: Φωτογραφίες μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ελ_ρία » 04 Οκτ 2021, 14:34

Μαλλον αγαπητέ μου δεν κατάλαβες τι εννοώ μιλησα για μένα και το πως το βλέπω εγώ και για αυτό η θολούρα μπήκε εκεί που θέλω εγώ είπα ξεκάθαρα οτι είναι προσωπική μου υπόθεση ..σε καμμιά περίπτωση δεν είπα να τα δεις και εσύ...πρόσεχε σε παρακαλώ το τι γράφω και μην βγάζεις το συμπέρασμα το οποιο θες εσύ η να το παρουσιάσεις όπως θες εσυ..καλή σου συνέχεια
rednick έγραψε:
04 Οκτ 2021, 14:20
Ελ_ρία έγραψε:
04 Οκτ 2021, 13:38
ο Θεατής σε κάθε εικόνα σε κάθε ποιημα σε κάθε τραγούδι σε οτι κάθε που συναντά το λαμβάνει όπως ακριβώς εκείνος θέλει εξάλλου οτιδήποτε, εξαρτάτε από τον τρόπο που το κοιτάς.
Ο Γκαίτε έγραψε ότι το πιο δύσκολο είναι να δούμε τι ακριβώς βρίσκεται μπροστά στα μάτια μας και στα δικά μου τα μάτια την συγκεκριμένη στιγμή γιατί είναι βγαλμένη σε μέρες εγκλεισμού εστιάζω καθαρά στην δική μου μελαγχολία που συμβαδίζει με τον ουρανό τα λιγα σύννεφα και την αντανάκλαση ..είναι η αλήθεια του ακίνητου κόσμου ή του δικού μου κόσμου αν το θες καλύτερα. Μην ξεχνάς μιας και ρωτάς ειναι καθαρά το τι βλέπω εγώ και όχι ο θεατής και αυτό γιατι δεν είναι η δουλειά μου η φωτογραφία αλλά προσωπικό μου χόμπυ/υπόθεση...( η θόλωση λοιπόν είναι σε κάποια σημεία και οχι στο νερό οπως και οχι τόσο έντονο στον ουρανό) ...
οκ αυτα τα συναισθηματα που περιγραφεις αποτυπωθηκαν στην εικονα? η απαντηση ειναι οχι.
Τεχνικα για να το καταφερεις θελεις ακινητο το σμαρτφον [εν αναγκη σε τριποδα] και αλλες ρυθμισεις και λιγο πιο φωτεινες συνθηκες ,εδω θα παιδευοταν ακομα και τουμπανο φωτογραικη μηχανη,για αυτο πηρες καμερα σεικ και θολουρα και την αντανακλαση που αποτυπωνεται η θολουρα.
  • 𝔇𝔢𝔢𝔭 ι𝔫𝔱𝔬 𝔱𝔥α𝔱 𝔡α𝔯𝔨𝔫𝔢ς𝔰 𝔭𝔢𝔢𝔯𝔦𝔫𝔤, 𝔩𝔬ν𝔤 ℑ 𝔰𝔱𝔬𝔬𝔡 𝔱𝔥𝔢𝔯𝔢,
    𝔴𝔬ν𝔡𝔢𝔯𝔦𝔫𝔤, 𝔣𝔢𝔞𝔯𝔦𝔫𝔤, 𝔡𝔬𝔲𝔟τι𝔫𝔤,
    𝔡𝔯𝔢𝔞𝔪𝔦𝔫𝔤 𝔡𝔯𝔢𝔞𝔪𝔰 𝔫𝔬 𝔪𝔬𝔯𝔱𝔞𝔩 𝔢𝔳𝔢𝔯 𝔡𝔞𝔯𝔢𝔡 𝔱𝔬 𝔡𝔯𝔢𝔞𝔪 𝔟𝔢𝔣𝔬𝔯𝔢.

περαστική

Re: Φωτογραφίες μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 04 Οκτ 2021, 15:07

rednick έγραψε:
04 Οκτ 2021, 12:40
Δεν θα φαίνονταν τα πουλιά μετά, τις έχω και οριζόντια
-Επιμενω οτι η 3τη εχει θεμα, το ζευγαρι και το φοντο με ωραια χρωματα κ,λ,π,για αυτο και ξεχωριζει.
-Στις 2 πρωτες καταφερες να χαλασεις την γεφυρα κοβωντας το καδρο και ταυτοχρονα να εχεις παρει κατι μικρες κουκιδες που τις ονομαζουμε πουλια.Δεν μπορεις να εχεις μεγαλο μερος του καδρου με πουλια οταν τραβας με κινητο ,θελεις φωτογραφικη και τηλεφακο ,σορυ καλοπιστα το λεω συνεχισε να φωτογραφιζεις [εστω και με κινητο] αλλα να εχεις επιγνωση των οριων του κινητου. Θελω να βγαλω αστρο/φια αλλα δεν εχω τον εξοπλισμο του φοσιλι και δεν το προσπαθω.
Ε ας μην το προσπαθήσεις. Εγώ θα το προσπαθώ. Και βασικά λάθος ρήμα το προσπαθώ. Εσύ μπορείς όντως να μην θες να το προσπαθήσεις αλλά εγώ τραβάω επειδή γουστάρω. Το νήμα ονομάζεται φωτογραφίες ΜΑΣ. Θα μπορούσα να βάλω ένα μαύρο φόντο με κόκκινη κουκκίδα και να ήταν αυτή η φωτογραφία η δική μου και θα μου έκανε αίσθηση. Δεν χρειάζεται να κάνει σε όλους. Δεν κάνουμε διαγωνισμό φωτογράφισης ούτε επικεντρώνονται όλοι στο τεχνικό κομμάτι. Εγώ θέλω να τραβάω πουλιά με το κινητό και ας μην έχω φακό και ας μην φαίνονται καν πουλιά στην τελική. Ποιος σου είπε πως δεν γνωρίζω τα όρια του κινητού και ότι δεν μπορώ να έχω στο κάδρο πουλιά χωρίς φωτογραφική μηχανή; Φυσικά και μπορώ να τραβάω ό,τι θέλω και ας μην αρέσει σε κανέναν στην τελική, σκασίλα μου. :003::wave:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος περαστική την 04 Οκτ 2021, 15:12, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Ελ_ρία
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: 24 Σεπ 2021, 04:01

Re: Φωτογραφίες μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ελ_ρία » 04 Οκτ 2021, 15:11

:g094::smt023
περαστική έγραψε:
02 Οκτ 2021, 07:34
Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
  • 𝔇𝔢𝔢𝔭 ι𝔫𝔱𝔬 𝔱𝔥α𝔱 𝔡α𝔯𝔨𝔫𝔢ς𝔰 𝔭𝔢𝔢𝔯𝔦𝔫𝔤, 𝔩𝔬ν𝔤 ℑ 𝔰𝔱𝔬𝔬𝔡 𝔱𝔥𝔢𝔯𝔢,
    𝔴𝔬ν𝔡𝔢𝔯𝔦𝔫𝔤, 𝔣𝔢𝔞𝔯𝔦𝔫𝔤, 𝔡𝔬𝔲𝔟τι𝔫𝔤,
    𝔡𝔯𝔢𝔞𝔪𝔦𝔫𝔤 𝔡𝔯𝔢𝔞𝔪𝔰 𝔫𝔬 𝔪𝔬𝔯𝔱𝔞𝔩 𝔢𝔳𝔢𝔯 𝔡𝔞𝔯𝔢𝔡 𝔱𝔬 𝔡𝔯𝔢𝔞𝔪 𝔟𝔢𝔣𝔬𝔯𝔢.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Eικαστικές τέχνες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών